Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής 32ου Πρωταθλήματος Α2 Εθνικής Κατηγορίας Water Polo Ανδρων 2018

Πηγή:www.koe.org.gr 
Η νίκη του Νηρέα Γέρακα επί του Ηλυσιακού με 11-10, σε αγώνα θρίλερ στο κολυμβητήριο του Γέρακα (με νικητήριο γκολ του Μαυρεδάλη, 1.32 πριν από τη λήξη), για την 3η αγωνιστική του Α’ Ομίλου, ξεχώρισε από τους δύο αγώνες που έγιναν το Σάββατο (3/2) για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών. Στον άλλο αγώνας, για τον Β΄Όμιλο, στο κολυμβητήριο της Χαλκίδας, ο ΝΟ Πατρών πήρε εύκολα την εκτός έδρας νίκη επί του ΝΟ Χαλκίδας με 11-6.
Αναλυτικά τα δύο παιχνίδια:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 11-10. Οκτάλεπτα: 3-1, 3-5, 3-2, 2-2. Νηρέας Γέρακα: Χατζηδάκης 3, Παπαδόπουλος Π. 3, Μαυρεδάκης 1, Δανουρδής 1, Χριστοφορίδης 1, Κυζιορός 1, Γεωργακόπουλος 1. Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 1, Μαλλιαρός 3, Βορριάς 1, Λάππας 1, Κωνσταντόπουλος Ελ. 2, Τασσόπουλος 1, Γρηγορόπουλος 1.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 6-11. Οκτάλεπτα: 1-3, 2-2, 1-3, 2-3. ΝΟ Χαλκίδας: Αλαφάκης 2, Μερκουριάδης 3, Αθανασίου 1. ΝΟ Πατρών: Πολάτος 3, Ανδρικόπουλος 1, Δίπλαρος 2, Φύκουρας 2, Καραβιώτης 1, Γκότσης 2.
Ο Άρης Θεσσαλονίκης έμεινε μόνος στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του Β’ Ομίλου της Α2 Ανδρών μετά τους αγώνες της 3ης αγωνιστικής, με το «3 στα 3» όσα έχει και ο ΓΣ Περιστερίου με τον Νηρέα Γέρακα στον Α’. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι βαθμολογίες:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 8-8. Οκτάλεπτα: 2-2, 4-2, 1-0, 1-4. Ιωνικός: Χριστόπουλος 1, Δραγώνας Ε. 1, Καρακάσης Χρ. 1, Καρακατσάνης 1, Ψιρογιάννης 3, Μπουργούρης 1. Παναθηναϊκός: Αναστασιάδης 1, Παπαδημητρίου 3, Δελακάς Ζ. 1, Χατζηστεφάνου 3.
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 4-10. Οκτάλεπτα: 1-3, 0-1, 2-3, 1-3. ΝΟ Καλαμακίου: Μπεκές 1, Αναγνωστόπουλος 1, Ιωαννίδης 1, Καφετζόπουλος 1. ΓΣ Περιστερίου: Μανώλης 2, Γερακούδης 1, Κουκουμάκης 2, Στελλάς 1, Τσακιράκης 2, Τσαγκάρης 2.
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 13-8. Οκτάλεπτα: 5-0, 3-0, 2-2, 3-6.
ΑΕ Χαϊδαρίου: Κόχειλας Ι. 3, Αγκόρτσας 2, Γκότσης Γ. 1, Οικονομόπουλος 1, Κουρτίδης 2, Γαβαλάς Γ. 4. Νηρέας Χαλανδρίου: Κωνσταντόπουλος Κ. 4, Παππάς Κ 1, Τσολακίδης 1, Σιάρκος 2.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ Α’ ΟΜΙΛΟΥ (3 αγ.):
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ             30-13       9
ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ             26-20     9
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                   26-26     4
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ            19-20     4
ΙΩΝΙΚΟΣ                        23-29     4
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                27-24     3
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ            18-26     1
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ     22-33     0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 4-11. Οκτάλεπτα: 0-1, 1-4, 2-2, 1-4. ΝΟ Λάρισας: Ζαφειρίου 1, Γκαγκασούλης 1, Δανιήλ 1, Ευσταθίου 1. Άρης: Αλιαπούλιος 3, Πισσίας 3, Παπαθεοδώρου 2, Μουστεράκης 2, Σολογάνης 1.
ΟΦΘ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 9-6. Οκτάλεπτα: 3-1, 1-1, 3-3, 2-1. ΟΦΘ: Αληχανίδης Μίμης 6, Αληχανίδης Βασίλης 1, Κίσσας 1, Ταβακόπουλος 1. ΓΣ Ηλιούπολης: Κοντονής Δ. 2, Βελώνιας 1, Δουδέσης 1, Σπουρόπουλος 1, Κολυβάς 1.
ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 6-10. Οκτάλεπτα: 2-2, 1-1, 3-5, 0-2. Νηρέας Πατρών: Ρογδάκης 1, Καθρέπτας 1, Κωνσταντακόπουλος 3, Δελαπόρτας 1. Νίκη Βόλου: Δανιήλ 1, Γκανάτσιος 1, Θεοδωρόπουλος 1, Γλούμης 4, Γιαβαρίδης 2, Μαρτζούχος 1.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ Β’ ΟΜΙΛΟΥ:
ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ          29-15     9
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                36-24     6
ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                  34-23     6
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ           29-19     6
ΟΦΘ                            28-25     6
ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                 22-32     3
ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ          15-31       0
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ              21-45     0

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *