Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής Europa Cup Water Polo Γυναικών,1-4 Φεβρουαρίου 2018,Κλειστό Κολυμβητήριο «Βασίλης Πολύμερος» Νέας Ιωνίας Βόλου

Πηγή:www.koe.org.gr
Χαλαρή προπόνηση και 25-5 το Ισραήλ, η Εθνική μας ομάδα
Με χαρακτηριστική άνεση η Εθνική μας ομάδα επιβλήθηκε επί της αντίστοιχης του Ισραήλ με 25-5, έφτασε τις 3 σερί νίκες στην διοργάνωση του Β’ προκριματικού ομίλου του Europa Cup στο Βόλο και περιμένει τώρα την Ιταλία στον αυριανό τελευταίο της αγώνα, που θα κρίνει και την πρωτιά, αλλά και την απευθείας πρόκριση στο Φάιναλ Σιξ.
Ο Γιώργος Μορφέσης είχε την ευκαιρία να δώσει αρκετό χρόνο συμμετοχής στα κορίτσια που δεν είχαν κάτι ανάλογο στο παιχνίδι με την Ουγγαρία και φυσικά να ξεκουράσει το βασικό σχήμα εν όψει της αυριανής σημαντικής αναμέτρησης με τη «Σετερόσα».
8ΛΕΠΤΑ: 8-1, 5-2, 7-1, 5-1
Α’ 8ΛΕΠΤΟ:1-0 Αβραμίδου (περ.) 7.41, 2-0 Ξενάκη (περ.) 6.55, 3-0 Διαμαντοπούλου Β. (περ.) 6.02, 3-1 Στρούγκο (περ.) 5.31, 4-1 Ασημάκη (φουντ.) 4.01, 5-1 Αβραμίδου (κόντρα) 3.22, 6-1 Καλαργυρού (περ.) 2.33, 7-1 Ασημάκη (φουντ.) 1.57, 8-1 Ξενάκη (περ.) 0.21
Β’ 8ΛΕΠΤΟ: 9-1 Ξενάκη (φουντ.) 7.18, 10-1 Καλαργυρού (περ.) 5.03, 10-2 Φέλιξ (φουντ.) 3.55, 11-2 Διαμαντοπούλου Β. (περ.) 3.18, 12-2 Αβραμίδου (περ.) 2.37, 12-3 Μπεν Νταβίντ (περ.) 1.28, 13-3 Αβραμίδου (περ.) 0.22
Γ’ 8ΛΕΠΤΟ: 14-3 Τσουκαλά (περ.) 6.26, 15-3 Πάτρα Μ. (πέν.) 5.41, 16-3 Ασημάκη (φουντ.) 4.24, 17-3 Ελευθεριάδου (περ.) 3.42, 18-3 Ασημάκη (φουντ.) 2.59, 19-3 Καλαργυρού (περ.) 2.20, 20-3 Ασημάκη (κόντρα) 1.43, 20-4 Χόκμπεργκ (π/π) 1.08
Δ’ 8ΛΕΠΤΟ: 21-4 Ξενάκη (φουντ.) 7.44, 22-4 Αβραμίδου (περ.) 6.16, 23-4 Διαμαντοπούλου Β. (περ.) 5.45, 23-5 Χόκμπεργκ (περ.) 4.45, 24-5 Ξενάκη (φουντ.) 4.32, 25-5 Αβραμίδου (π/π) 2.11
ΕΛΛΑΔΑ (Γιώργος Μορφέσης): Κούβδου, Τσουκαλά 1 , Διαμαντοπούλου Β. 3, Ελευθεριάδου 1, Πλευρίτου Μαργ., Αβραμίδου 6, Ασημάκη 5, Πάτρα Μ. 1, Χυδηριώτη Ι., Καλαργυρού 3, Πλευρίτου Ελ., Ξενάκη 5, Διαμαντοπούλου Χρ.
14 περιφέρεια, 7 φουνταριστός, 2 κόντρα, 1/1 πέναλτι, 1/4 παραπάνω
ΙΣΡΑΗΛ (Δημήτρης Μαυρωτάς): Πέρεζ, Μπουγκατσένκο, Γκολάν, Σεκόρι, Νόι, Φουτοριάν, Στρούγκο 1, Μπεν Νταβίντ 1, Ταλ, Χόκμπεργκ 2, Βάρντι, Φέλιξ 1, Γκέβα
3 περιφέρεια, 1/2 παραπάνω
Διαιτητές: Ντουμάς (Ολλανδία), Μπλανσάρ (Γαλλία)
Άνετα η Ιταλία
Στο παιχνίδι που προηγήθηκε, η Ιταλία κέρδισε με άνεση την Γερμανία 25-3, πετυχαίνοντας έτσι την δεύτερη της νίκη στην διοργάνωση.
8ΛΕΠΤΑ: 8-0, 6-1, 4-0, 7-2
ΙΤΑΛΙΑ (Φάμπιο Κόντι): Παλμιέρι 5, Γκαριμπόντι 3, Κεϊρόλο 3, Ντ’ Αμίκο 3, Αβένιο 3, Γκρανολάτι 2, Αϊέλλιο 2, Πικότζι 2, Μπιανκόνι 1, Ταμπάνι 1
ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Μίλος Σέκουλιτς): Βόζεμπεργκ 1, Κόστρουμπα 1, Στίεφελ 1
Διαιτητές: Ντρεβάλ (Ρωσία), Χαουμαντρέου (Ισπανία)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
  1. ΕΛΛΑΔΑ             3              65-13     9
  2. Ουγγαρία           3              42-20     6
  3. Ιταλία                3              53-14     6
  4. Γερμανία            4              20-92     3
  5. Ισραήλ               3              14-55     0

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *