ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ Α’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Με δύο αγώνες να εκκρεμούν στον Α’ Όμιλο Αττικής (θα γίνουν στις 26/3) ολοκληρώθηκε την Κυριακή (19/3) το βράδυ ο Α’ Γύρος της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής Ανδρών. Ήδη έχουν ξεχωρίσει οι περισσότερες ομάδες που φιλοδοξούν να διεκδικήσουν την άνοδο στην υψηλότερη κατηγορία (οι τρεις πρώτοι της τελικής βαθμολογίας, μετά και τη διεξαγωγή του Β’ Γύρου θα προκριθούν στους Ομίλους της ανόδου της Β’ φάσης της διοργάνωσης).
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Πετρούπολης, Ν. Σμύρνης):
Άρης Νίκαιας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 8-12,ΠΕΚΕΒ – Άρης Νίκαιας 16-8, ΑΟ Πετρούπολης – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΠΕΚΕΒ 4-7,ΠΕΚΕΒ – ΑΟ Πετρούπολης 11-7, Άρης Νίκαιας – ΝΟ Ναυπλίου 8-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΠΕΚΕΒ 12-8, ΑΟ Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8,ΝΟ Ναυπλίου – ΑΟ Πετρούπολης 9-7, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Ναυπλίου 13-6
Η Βαθμολογία (4 αγ., τέλος Α’ Γύρου):
1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 12
2. ΠΕΚΕΒ 9
3. ΝΟ Ναυπλίου 6
4. ΑΟ Πετρούπολης 3
5. Άρης Νίκαιας 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Αλίμου):
ΝΟ Σύρου – Τρίτων Αμαρουσίου 8-13, Τρίαινα Βούλας – ΑΟ Βετεράνοι 17-3,ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Σύρου 5-10, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Τρίαινα Βούλας 6-6, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΟ Βετεράνοι 20-4, ΝΟ Σύρου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 4-9,ΝΟ Αγ. Νικολάου – Τρίτων Αμαρουσίου 6-7, Τρίαινα Βούλας – ΝΟ Σύρου 7-2, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγ. Νικολάου 9-18, Τρίτων Αμαρουσίου – Τρίαινα Βούλας 12-14.
Η Βαθμολογία (4 αγ., τέλος Α’ Γύρου):
1. Τρίαινα Βούλας 10
2. Τρίτων Αμαρουσίου 9
3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 7
4. ΝΟ Σύρου 3
5. ΑΟ Βετεράνοι 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Κολυμβητήριο Πεπανός Πάτρας):
Νηρέας Πατρών – Επειός Ίλιδας 11-5, ΝΟ Καλαμάτας – Άργης Καλαμάτας 11-4,Άργης Καλαμάτας – Νηρέας Πατρών 3-14, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Καλαμάτας 10-8, Επειός Ίλιδας – Άργης Καλαμάτας 13-10, Νηρέας Πατρών – ΝΟ Ιτέας 10-4,ΝΟ Ιτέας – Επειός Ίλιδας 7-8, ΝΟ Καλαμάτας – Νηρέας Πατρών 2-8, Άργης Καλαμάτας – ΝΟ Ιτέας 5-10, Επειός Ίλιδας – ΝΟ Καλαμάτας 9-8.
Η Βαθμολογία (4 αγ., τέλος Α’ Γύρου)
1. Νηρέας Πατρών 12
2. Επειός Ίλιδας 9
3. ΝΟ Ιτέας 6
4. ΝΟ Καλαμάτας 3
5. Άργης Καλαμάτας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):
ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 10-5, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΟΕΑΝΑΒ 21-3,ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 20-6, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΕ Λάρισας 16-5, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Λάρισας 3-3, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 13-4.
Η Βαθμολογία (3 αγ., τέλος Α’ Γύρου):
1. ΝΑΟ Κέρκυρας 7
2. ΝΟ Λάρισας 7
3. ΝΕ Λάρισας 3
4. ΟΕΑΝΑΒ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – Ηρακλής 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Ηρακλής που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΑΠΣ Οξυγόνο – Άρης 12-15,ΟΦΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 19-9, ΧΑΝΘ – Άρης 7-23,ΟΦΘ – ΧΑΝΘ 21-5, Άρης – ΟΦΘ 13-16, ΧΑΝΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 8-15.
Η Βαθμολογία (3 αγ., τέλος Α’ Γύρου):
1. ΟΦΘ 9
2. Άρης 6
3. ΑΠΣ Οξυγόνο 3
4. ΧΑΝΘΙ 0
Σ.Σ.: Ο Ηρακλής δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
Ο Β’ Γύρος της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Ανδρών θα γίνει 21-23/4.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *