ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Δ’ ΕΘΝΙΚΗΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες της Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος Δ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών στην Υδατοσφαίριση και αναδείχθηκαν οι δέκα ομάδες που παίρνουν την πρόκριση για την Τελική φάση (9-12/8).

Συγκεκριμένα προκρίθηκαν: Από τον Α’ όμιλο Αττικής ο Μίλωνας και η ΑΕ Χαϊδαρίου, από τον Β’ όμιλο Αττικής ο Υδραϊκός και τα Δελφίνια Μεταμόρφωσης, από τον Α’ όμιλο Θεσσαλονίκης ο Πανσερραϊκός και ο ΚΟ Ξάνθης, από τον Β’ όμιλο Θεσσαλονίκης ο Πύρρος Ιωαννίνων και ο Αθως Χαλκιδικής και από τον όμιλο Πατρών ο ΟΠΑΘΑ Πατρών και η Αναγέννηση Λαμίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες όλων των ομίλων (πάνω από τη διαχωριστική γραμμή είναι οι ομάδες που προκρίθηκαν):

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 11-5, ΝΟ Τρίαινα – Μίλων 3-12, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-5, ΠΕΚΕΒ – ΝΟ Τρίαινα 11-15, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Μίλων 7-8, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΠΕΚΕΒ 13-7, ΠΕΚΕΒ – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 10-4, ΝΟ Τρίαινα – ΑΕ Χαϊδαρίου 5-7, Μίλων – ΠΕΚΕΒ 10-6, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΝΟ Τρίαινα 7-11.

Η Τελική Βαθμολογία

1. Μίλων 12

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9

——————————–

3. ΝΟ Τρίαινα 6

4. ΠΕΚΕΒ 3

5. ΑΟ Μεταμόρφωσης 0

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Μεταμόρφωσης):

 ΑΟ Καστέλλας – Δελφίνια Μεταμ. 4-8, Υδραϊκός – ΥΣ Ρόδου 14-2, ΑΟ Καστέλλας – ΥΣ Ρόδου 14-4, Υδραϊκός – Δελφίνια Μεταμ. 10-4, ΑΟ Καστέλλας – Υδραϊκός 4-10, ΥΣ Ρόδου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 1-16.

Η Τελική Βαθμολογία

1. Υδραϊκός 9

2. Δελφίνια Μεταμ. 6

————————————

ΑΟ Καστέλλας 3

ΥΣ Ρόδου 0

3. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Αλέξανδρος Συκεών – Μακεδονικός 11-6, Πανσερραϊκός – Αλμπατρος 14-6, Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 3-12, ΚΟ Ξάνθης – Αλέξανδρος Συκεών 11-6, Αλμπατρος – Μακεδονικός 10-15, Πανσερραϊκός – ΚΟ Ξάνθης 10-9, ΚΟ Ξάνθης – Αλμπατρος 15-4, Αλέξανδρος Συκεών – Πανσερραϊκός 7-16, Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης 2-14, Αλμπατρος – Αλέξανδρος Συκεών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Αλμπατρος που μηδενίστηκε και τους αφαιρέθηκε κι ένας βαθμός).

Η Τελική Βαθμολογία

1. Πανσερραϊκός 12

2. ΚΟ Ξάνθης 9

————————————

3. Αλέξανδρος Συκεών 6

4. Μακεδονικός 3

5. Αλμπατρος -1

4. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΧΑΝΘ – Πύρρος Ιωαννίνων 6-17, ΧΑΝΘ – Αθως Χαλκιδικής 8-12, Πύρρος Ιωαννίνων – Νηρέας Βέροιας 20-4, Αθως Χαλκιδικής – Πύρρος Ιωαννίνων 6-15, ΚΟ Σερρών – ΧΑΝΘ 4-10, Νηρέας Βέροιας – Αθως Χαλκιδικής 5-12, Πύρρος Ιωαννίνων – ΚΟ Σερρών 18-5, ΚΟ Σερρών – Νηρέας Βέροιας 7-4, Αθως Χαλκιδικής – ΚΟ Σερρών 17-3, Νηρέας Βέροιας – ΧΑΝΘ 5-12.

Η Τελική Βαθμολογία

1. Πύρρος Ιωαννίνων 12

2. Αθως Χαλκιδικής 9

————————————–

3. ΧΑΝΘ 6

4. ΚΟ Σερρών 3

5. Νηρέας Βέροιας 0

5. ΟΜΙΛΟΣ Πατρών (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Αναγέννηση Λαμίας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 4-10, ΓΟ Μεσολογγίου – Αργης Καλαμάτας 10-11, Αναγέννηση Λαμίας – Αργης Καλαμάτας 11-10, ΓΟ Μεσολογγίου – ΟΠΑΘΑ Πατρών 6-16, ΓΟ Μεσολογγίου – Αναγέννηση Λαμίας 5-15, ΟΠΑΘΑ Πατρών – Αργης καλαμάτας 10-7.

Η Τελική Βαθμολογία

1. ΟΠΑΘΑ Πατρών 9

2. Αναγέννηση Λαμίας 6

—————————————

3. Αργης Καλαμάτας 3

4. ΓΟ Μεσολογγίου 0

Η Τελική φάση της Δ’ Ανδρών θα γίνει από 9 έως 12 Αυγούστου. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα διεξαχθεί την Τετάρτη 1/8 και ώρα 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ. Για την Τελική φάση θα συγκροτηθούν δύο όμιλοι των πέντε ομάδων. Από την ολοκλήρωση των αγώνων της και την τελική κατάταξη θα ανέβουν στην Γ’ Εθνική οι τρεις πρώτες.

Πηγή

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *