ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Με την ολοκλήρωση των αγώνων όλων των Ομίλων της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων, την Κυριακή (5/2) το βράδυ, αναδείχθηκαν και οι 40 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ φάση ΔΕΝ προκρίθηκαν στη Β’ φάση μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 11 Ομίλους.
Οι 40 που προκρίνονται είναι οι: Παλαιό Φάληρο, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΓΣ Περιστερίου, Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Καλαμακίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Βουλιαγμένης, Παναθηναϊκός, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου, Άλμα Κλαμπ, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΝΟ Χαλκίδας, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Πανσερραϊκός, Μακεδονικός, Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΧΑΝΘ, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):
Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 3-7, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Κερατσινίου 24-0,ΑΕ Κερατσινίου – Εθνικός Πειραιά 2-31, Παλαιό Φάληρο – ΓΣ Περιστερίου 11-4, Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 20-1, Εθνικός Πειραιά – Παλαιό Φάληρο 2-8,Παλαιό Φάληρο – Πανιώνιος 10-7, ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 3-5, ΑΕ Κερατσινίου – Παλαιό Φάληρο 1-20, Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 11-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 12
2. Πανιώνιος 9
3. Εθνικός Πειραιά 6
4. ΓΣ Περιστερίου 3
…………………………..
5. ΑΕ Κερατσινίου 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Αλίμου):
Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Καλαμακίου 16-3, Νηρέας Γέρακα – Απόλλων Σμύρνης 16-2,Απόλλων Σμύρνης – Νηρέας Χαλανδρίου 1-30, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 21-2, ΝΟ Καλαμακίου – Απόλλων Σμύρνης 20-12, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 6-11,Ολυμπιακός – ΝΟ Καλαμακίου 15-3, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 1-6, Απόλλων Σμύρνης – Ολυμπιακός 5-27, ΝΟ Καλαμακίου – Νηρέας Γέρακα 5-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 12
2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
3. Νηρέας Γέρακα 6
4. ΝΟ Καλαμακίου 3
………………………………
5. Απόλλων Σμύρνης 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):
ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 7-12, Άρης Νίκαιας – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-26,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης 13-3, ΝΟ Χίου – Άρης Νίκαιας 22-3, Ηλυσιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-12, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 5-13,ΝΟ Χίου – Ηλυσιακός 14-2, Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 6-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 11-8, Ηλυσιακός – Άρης Νίκαιας 17-5.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12
2. ΝΟ Χίου 9
3. Ηλυσιακός 6
4. ΓΣ Ηλιούπολης 3
…………………………
5. Άρης Νίκαιας 0
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Νέας Σμύρνης):
Ιωνικός –  Μίλων 13-4,Παναθηναϊκός – Ιωνικός 13-4, Μίλων – Παναθηναϊκός 2-13, Ιωνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-22,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 14-3, Παναθηναϊκός – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-17.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. Παναθηναϊκός 6
3. Ιωνικός 3
…………………………….
4. Μίλων 0
Ε΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Ολυμπιάδα Πετρούπολης  – Άλμα Κλαμπ 4-4, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΕ Χαϊδαρίου 7-15,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 9-1, ΝΟ Χαλκίδας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 8-5, Άλμα Κλαμπ – ΑΕ Χαϊδαρίου 5-10, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 7-1,ΝΟ Χαλκίδας – Άλμα Κλαμπ 5-8, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 6-7, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Χαλκίδας 15-8, Άλμα Κλαμπ – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΑΕ Χαϊδαρίου 12
2. Άλμα Κλαμπ 7
3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7
4. ΝΟ Χαλκίδας 3
……………………………………
5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΑΠΣ Οξυγόνο – Ηρακλής 6-6, Μακεδονικός – ΣΑΠΚ  Νεάπολης 1-16,ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΠΣ Οξυγόνο 16-3, Πανσερραϊκός – Μακεδονικός 12-4, Ηρακλής – ΣΑΠΚ Νεάπολης 2-11, ΑΠΣ Οξυγόνο – Πανσερραϊκός 5-13,Πανσερραϊκός – Ηρακλής 12-4, Μακεδονικός – ΑΠΣ Οξυγόνο 12-4, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πανσερραϊκός 4-3, Ηρακλής – Μακεδονικός 6-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 12
2. Πανσερραϊκός 9
3. Μακεδονικός 4
4. Ηρακλής 2
……………………………
5. ΑΠΣ Οξυγόνο 1
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 7-15, ΟΕΑΝΑΒ – ΧΑΝΘ 8-8,ΧΑΝΘ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-6, ΠΑΟΚ – ΟΕΑΝΑΒ 36-0, ΠΑΣ Φοίβος – ΧΑΝΘ 16-5, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ 1-28,ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 15-3, ΟΕΑΝΑΒ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-5, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 3-15, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΕΑΝΑΒ 13-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. ΠΑΣ Φοίβος 9
3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6
4. ΧΑΝΘ 1
…………………………………
5. ΟΕΑΝΑΒ 1
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος  Ιωαννίνων 7-4, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΕΑΤΕΚ 15-12,ΕΑΤΕΚ – ΚΕ Κοζάνης 5-20, ΝΑΟ Κέρκυρας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 9-8, Πύρρος Ιωαννίνων – ΕΑΤΕΚ 21-5, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 13-13,ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωανίννων 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΚΕ Κοζάνης 3-15, ΕΑΤΕΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-13, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 11-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΚΕ Κοζάνης 10
2. ΝΑΟ Κέρκυρας 10
3. Πύρρος Ιωαννίνων 6
4. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3
…………………………
5. ΕΑΤΕΚ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):
ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-7, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 2-18,Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 15-8, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 5-7, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 7-8, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 16-4,ΝΕ Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 5-14, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 2-22, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 18-4, ΟΥΚ Βόλου ΝΕ Λάρισας 16-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Νίκη Βόλου 12
2. ΟΥΚ Βόλου 9
3. ΝΟ Λάρισας 6
4. ΝΕ Λάρισας 3
………………………..
5. ΝΕ Λαμίας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 10-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Αγ. Νικολάου 27-2,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 16-9, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 10-4, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 13-4, ΟΦΗ – ΝΟ Αγ. Νικολάου 13-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
3. ΟΦΗ 3
…………………………
4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 7-10,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 7-11, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 10-2.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 6
2. ΝΕ Πατρών 3
……………………………
3. Νηρέας Λαμίας 0
Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 5-7/5. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 23/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *