ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017

Ολοκληρώθηκε η προκριματική φάση του πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Κορασίδων (γενν. 2002 και μετά) και έγιναν γνωστές οι δέκα ομάδες που θα βρεθούν στην τελική φάση που θα λάβει χώρα από 23-25 Ιουνίου.
Οι δέκα ομάδες που προκρίνονται είναι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου (Α’ Όμιλος Αττικής), Ολυμπιακός, Πανιώνιος (Β’ Όμιλος Αττικής), ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΝΟ Γλυφάδας (Όμιλος Κρήτης), ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας (Όμιλος Θεσσαλίας), ΠΑΟΚ και Πανσερραϊκός (Όμιλος Θεσσαλονίκης).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους τέσσερις ομίλους στους οποίους υπήρχε δράση σήμερα (2/4), καθώς ήδη από χθες είχε ολοκληρωθεί ο όμιλος της Κρήτης.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α’ Όμιλος Αττικής (Ιλίσιο Κολυμβητήριο): Ηλυσιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-19, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 35-3,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ηλυσιακός 9-8, Ενθικός – Νηρέας Χαλανδρίου 3-18, ΝΟ Βουλιαγμένης ΑΕ Χαϊδαρίου 23-2, Ηλυσιακός – Εθνικός 1-12,Εθνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-16, Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 23-1, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 7-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός 4-19.
Τελική Βαθμολογία
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
……………………………………..
3. Εθνικός 6
4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3
5. Ηλυσιακός 0
Β’ Όμιλος Αττικής (Κολυμβητήριο Περιστερίου): Πανιώνιος – Ιωνικός 14-5, ΓΣ Περιστερίου – Ολυμπιακός 3-17,ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 9-16, Πανιώνιος – Ολυμπιακός 4-14, ΓΣ Περιστερίου – Πανιώνιος 4-17, Ιωνικός – Ολυμπιακός 6-18.
Τελική Βαθμολογία
1. Ολυμπιακός 9
2. Πανιώνιος 6
……………………………
3. Ιωνικός 3
4. ΓΣ Περιστερίου 0
Όμιλος Κρήτης (Κολυμβητήριο Χανίων): ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 2-26,ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΝΟ Γλυφάδας 15-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χανίων 6-1
Τελική Βαθμολογία
1. ΝΟ Ρεθύμνου 6
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 3
………………………..
3. ΝΟ Χανίων 0
Όμιλος Θεσσαλονίκης (Εθνικό Κολυμβητήριο): Απόλλο – Ηρακλής 0-5 α.α., Άρης – ΠΑΟΚ 0-25,Πανσερραϊκός – Άρης 19-1, Ηρακλής – ΠΑΟΚ 1-14 (ο αγώνας διεκόπη στο δεύτερο οκτάλεπτο, αφού ο Ηρακλής έμεινε με τρεις αθλήτριες),Πανσερραϊκός – Ηρακλής 25-2, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 25-5, Ηρακλής – Άρης 0-5 α.α.
Τελική Βαθμολογία
1. ΠΑΟΚ 9
2. Πανσερραϊκός 6
………………………………..
3. Άρης 3
4. Ηρακλής -1
Στους αγώνες δεν εμφανίστηκε η ομάδα του Απόλλο.
 Όμιλος Θεσσαλίας (Κολυμβητήριο Λάρισας): ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 16-4, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Πατρών 3-16,ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών 4-16, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 12-6, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Πατρών 4-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 4-7.
Τελική Βαθμολογία
1. ΝΕ Πατρών 9
2. ΝΟ Λάρισας 6
…………………………….
3. ΟΥΚ Βόλου 3
4. ΝΕ Λαμίας 0

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *