ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2017 (ΓΕΝΝ. 1998 ΚΑΙ ΝΕΟΤΕΡΟΙ)

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (19/2) οι αγώνες σε όλους τους Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών και αναδείχθηκαν οι 16 ομάδες που προκρίνονται στη Β΄φάση της διοργάνωσης.
Οι ομάδες που πήραν την πρόκριση είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Πανιώνιος, Παναθηναϊκός (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Χαλανδρίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός Πειραιά (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας).
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Πειραιά, Πετρούπολης):
ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 14-1,ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 7-10, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου 15-3,ΝΟ Χίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 18-4, Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-7, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Ολυμπιακός 6-10.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. Ολυμπιακός 6
3. ΝΟ Χίου 3
………………………..
4. Ολυμπιάδα Πετρούπολης ο
Σ.Σ.: Ο ΟΕΑΝΑΒ αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):
Παναθηναϊκός – Άρης Νίκαιας 26-2, Πανιώνιος – Ιωνικός 18-7,Παναθηναϊκός – ιωνικός 18-11, Πανιώνιος – Άρης Νίκαιας 25-3, Πανιώνιος – Παναθηναίκός 11-3, Άρης Νίκαιας – Ιωνικός 4-19.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Πανιώνιος 9
2. Παναθηναϊκός 6
…………………….
3. Ιωνικός 3
4. Άρης Νίκαιας 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 18-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Περιστερίου 9-7,ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Χαλανδρίου 10-12, Παλαιό Φάληρο – ΓΣ Περιστερίου 17-2, Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 15-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – Παλαιό Φάληρο 1-15.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 9
2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
……………………………….
3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3
4. ΓΣ Περιστερίου 0
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Πειραιά, Γέρακα):
ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Γέρακα 16-1, Εθνικός Πειραιά – Ηλυσιακός 18-5,ΑΝΟ Γλυφάδας – Ηλυσιακός 15-8, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα 18-5, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-17, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 3-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9
2. Εθνικός Πειραιά 6
…………………………….
3. Ηλυσιακός 1
4. Νηρέας Γέρακα 1
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
Ηρακλής – ΠΑΟΚ 0-30, Νίκη Βόλου – ΑΠΣ Οξυγόνο 20-5,ΑΠΣ Οξυγόνο – Ηρακλής 6-12, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 5-14, ΠΑΟΚ – ΑΠΣ Οξυγόνο 27-3, Ηρακλής – ΟΥΚ Βόλου 4-4,ΟΥΚ Βόλου – ΠΑΟΚ 1-15, Νίκη Βόλου – Ηρακλής 16-2, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΥΚ Βόλου 2-13, ΠΑΟΚ – Νίκη Βόλου 18-2.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. Νίκη Βόλου 9
3. ΟΥΚ Βόλου 4
……………………….
4. Ηρακλής 4
5. ΑΠΣ Οξυγόνο 0
Σ.Σ.: Ο ΟΥΚ Βόλου ευνοείται στην ισοβαθμία με τον Ηρακλή γιατί έχει καλυτερο αποτέλεσμα (έχει χάσει, δηλαδή, με μικρότερη διαφορά από τον 1ο ΠΑΟΚ).
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 15-5,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 14-3, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 18-11.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 6
2. ΝΟ Ρεθύμνου 3
……………………………
3. ΟΦΗ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 16-3, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 12-1,ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 14-5, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 14-6, ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Καλαμάτας 11-8, ΝΕ Πατρών – ΝΟ πατρών 0-12.
Η Βαθμολογία Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 9
2. ΝΕ Πατρών 6
……………………….
3. ΝΟ Πατρών 3
4. ΝΟ Καλαμάτας 0
Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών θα διεξαχθεί 10-12/3. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 22/2 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *