Αποτελέσματα Α’ Προκριματικής Φάσης Πρωταθλήματος Water Polo Νέων γυναικών (γενν. 2000) 2019

Πραγματοποιήθηκε η 1η αγωνιστική στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικών την Παρασκευή (1/2), στον όμιλο της Κρήτης και της Θεσσαλίας, ενώ οι δύο όμιλοι της Αττικής ξεκινούν το Σάββατο (2/2).

Αναλυτικά το αποτελέσματα της Παρασκευής (1/2):

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Δημοτικό Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ   10-2

ΝΟ Χανίων – Νηρέας Χαλανδρίου   1-34

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Δημοτικό Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Πατρών   5-21

ΝΟ Λάρισας – Πανιώνιος   7-15

Ο Νηρέας Χαλανδρίου και ο ΝΟ Ρεθύμνου είναι οι δύο πρώτες ομάδες που προκρίθηκαν στην Τελική Φάση του πρωταθλήματος των Νέων γυναικών.

Ολοκληρώθηκε η προκριματική φάση στον Όμιλο των Χανίων, με τον Νηρέα Χαλανδρίου και τον ΝΟ Ρεθύμνου να προκρίνονται στην επόμενη φάση. Την Κυριακή (3/2) ολοκληρώνονται οι όμιλοι σε Θεσσαλία και Αττική.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (2/2):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

1η αγωνιστική:

ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός Πειραιά   12-8

ΓΣ Περιστερίου – Τρίτων Αμαρουσίου   22-2

Βαθμολογία: 

  1. ΓΣ Περιστερίου   3 (22-2)
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας   3 (12-8)
  3. Εθνικός Πειραιά   0 (8-12)
  4. Τρίτων Αμαρουσίου   0 (2-22)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

1η αγωνιστική:

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Ηλιούπολης   23-4

Μίλων – Ηλυσιακός   6-18

Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης   3 (23-4)
  2. Ηλυσιακός   3 (18-6)
  3. Μίλων   0 (6-18)
  4. Ηλιούπολη   0 (4-23)

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ:

2η αγωνιστική:

Πανιώνιος – ΟΥΚ Βόλου   18-3

Ολυμπιακός – ΝΟ Λάρισας   18-2

3η αγωνιστική:

ΝΕ Πατρών – Πανιώνιος   17-4

ΟΥΚ Βόλου – Ολυμπιακός   1-22

Βαθμολογία:

  1. Ολυμπιακός   6 (40-3) (-1αγ.)
  2. ΝΕ Πατρών   6 (38-9) (-1αγ.)
  3. Πανιώνιος   6 (37-27)
  4. ΝΟ Λάρισας   0 (9-33) (-1αγ.)
  5. ΟΥΚ Βόλου   0 (9-61)

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ:

2η αγωνιστική:

ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Χαλανδρίου   5-15

ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ   4-5

3η αγωνιστική:

ΟΦΗ – Νηρέας Χαλανδρίου   1-22

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου   2-9

Τελική Βαθμολογία:

  1. Νηρέας Χαλανδρίου   9
  2. ΝΟ Ρεθύμνου   6
  3. ΟΦΗ   3
  4. ΝΟ Χανίων   0

Η προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων γυναικών ολοκληρώθηκε και στην Τελική φάση προκρίθηκαν 8 ομάδες.

Στον Α’ όμιλο Αττικής προκρίθηκαν ο ΑΝΟ Γλυφάδας και ο Εθνικός Πειραιά, στον Β’ όμιλο Αττικής ο ΝΟ Βουλιαγμένης και ο ΓΣ Ηλιούπολης, ενώ στον όμιλο της Θεσσαλίας ο Ολυμπιακός και η ΝΕ Πατρών.

Το Σάββατο (2/2) ολοκληρώθηκε ο όμιλος της Κρήτης, όπου προκρίθηκαν στην Τελική Φάση ο Νηρέας Χαλανδρίου και ο ΝΟ Ρεθύμνου.

Η Τελική Φάση θα διεξαχθεί στις 15-17 Μαρτίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής (3/2) και οι τελικές βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

ΑΝΟ Γλυφάδας – Τρίτων Αμαρουσίου   18-2

ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά   8-13

3η αγωνιστική:

ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Γλυφάδας   5-13

Εθνικός Πειραιά – Τρίτων Αμαρουσίου   5-0 άνευ αγώνα (η ομάδα του Τρίτωνα δεν κατέβηκε στον αγώνα)

Βαθμολογία:

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας   9
  2. Εθνικός Πειραιά   6
  3. ΓΣ Περιστερίου   3
  4. Τρίτων Αμαρουσίου   0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

ΝΟ Βουλιαγμένης – Ηλυσιακός   24-2

Μίλων – ΓΣ Ηλιούπολης   3-13

3η αγωνιστική:

Μίλων – ΝΟ Βουλιαγμένης   4-31

ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός   11-10

Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης   9
  2. ΓΣ Ηλιούπολης   6
  3. Ηλυσιακός   3
  4. Μίλων   0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ:

4η αγωνιστική:

Ολυμπιακός – ΝΕ Πατρών   10-7

ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου   16-6

5η αγωνιστική:

Πανιώνιος – Ολυμπιακός   5-21

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Λάρισας   14-6

Βαθμολογία:

  1. Ολυμπιακός   12
  2. ΝΕ Πατρών   9
  3. Πανιώνιος   6
  4. ΝΟ Λάρισας   3
  5. ΟΥΚ Βόλου   0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ

Βαθμολογία:

  1. Νηρέας Χαλανδρίου   9
  2. ΝΟ Ρεθύμνου   6
  3. ΟΦΗ   3
  4. ΝΟ Χανίων   0

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *