Αποτελέσματα Α’ Γύρου Α’ Φάσης Πρωταθλήματος Water Polo Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 2018

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (11/3) οι αγώνες του Β’ Γύρου σε όλους τους Ομίλους (και στους έξι) της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής Ανδρών και έχει αρχίσει να διαμορφώνεται η κατάσταση με κάποιες ομάδες να παίρνουν προβάδισμα πρόκρισης στους Ομίλους Ανόδου της Β’ φάσης.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα στα ματς και οι βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους στο φινάλε του Α’ Γύρου:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Τρίτων Αμαρουσίου – ΠΕΚΕΒ 9-12, Μίλων – ΝΟ Σύρου 15-10,Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Σύρου 6-9, Μίλων – ΠΕΚΕΒ 12-8, ΠΕΚΕΒ – ΝΟ Σύρου 7-5, Μίλων – Τρίτων Αμαρουσίου 12-7.
Η Βαθμολογία (3 αγ.):
1. Μίλων 9 (39-25)
2. ΠΕΚΕΒ 6 (27-26)
3. ΝΟ Σύρου 3 (24-28)
4. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (22-33)
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΣ Φοίβος 11-19, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΧΑΝΘ 14-6,ΑΠΣ Οξυγόνο – ΧΑΝΘ 6-12, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΣ Φοίβος 4-5, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΑΠΣ Οξυγόνο 15-5, ΠΑΣ Φοίβος – ΧΑΝΘ 9-8.
Η Βαθμολογία (3 αγ.):
1. ΠΑΣ Φοίβος 9 (33-23)
2. ΝΑΟ Κέρκυρας 6 (33-25)
3. ΧΑΝΘ 3 (26-29)
4. ΑΠΣ Οξυγόνο 0 (23-46)
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):
ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 13-5, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΕ Λαμίας 8-7,ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 17-4, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΕ Λάρισας 6-5, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 3-16, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας  14-7.
Βαθμολογία (3 αγ.):
1. ΟΥΚ Βόλου 9 (45-13)
2. ΟΕΑΝΑ Βόλου 6 (18-28)
3. ΝΕ Λάρισας 3 (24-26)
4. ΝΕ Λαμίας 0 (18-38)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
Άργης Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών 5-11, ΝΟ Καλαμάτας – Επειός 13-8, ΝΟ Καλαμάτας – Άργης Καλαμάτας 9-4, Επειός – ΝΕ Πατρών 10-9,Άργης Καλαμάτας – Επειός 9-14, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών 6-12
Βαθμολογία (3 αγ.):
1. ΝΕ Πατρών 6 (32-21)
-. ΝΟ Καλαμάτας 6 (28-24)
-. Επειός Ήλιδας 6 (32-31)
4. Άργης Καλαμάτας 0 (18-34)
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ιτέας – ΟΠΑΘΑ 9-7, ΝΟ Ναυπλίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3-12,ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 17-4, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΕ Λάρισας 6-5, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 3-16, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας  14-7,ΝΟ Ιτέας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-12, ΝΟ Ναυπλίου – ΟΠΑΘΑ 6-5, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Ιτέας 5-12, ΟΠΑΘΑ – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4-9.
Βαθμολογία (3 αγ.):
1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9 (33-12)
2. ΝΟ Ιτέας 6 (24-22)
3. ΝΟ Ναυπλίου 3 (14-29)
4. ΟΠΑΘΑ 0 (14-22)
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
ΝΟ Ρεθύμνου – Πετρούπολη 11-6, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Τρίαινα Βούλας 10-9,ΝΟ Ρεθύμνου – Τρίαινα Βούλας 11-9, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Πετρούπολη 11-5, Πετρούπολη – Τρίαινα Βούλας 9-13, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΝΟ Ρεθύμνου 6-9.
Βαθμολογία (3 αγ.):
1. ΝΟ Ρεθύμνου 9 (31-21)
2. ΝΟ Αγίου Νικολάου 6 (27-23)
3. Τρίαινα Βούλας 3 (31-30)
4. Πετρούπολη 0 (20-35)
Οι αγώνες του Β’ Γύρου της Α’ φάσης θα γίνουν 20-22/4. Σημειώνουμε ότι μετά το τέλος και του Β’ Γύρου της Α’ φάσης προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε Όμιλο στους Ομίλους Ανόδου της Β’ φάσης και οι δύο τελευταίοι των Ομίλων στους Ομίλους Καθόδου της Β’ φάσης.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *