Αποτελέσματα Α’ Προκριματικής Φάσης Εφηβικού Πρωταθλήματος Water Polo 2018

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (11/2) οι αγώνες της Α΄φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης των Εφήβων, σε όλους τους Ομίλους και αναδείχθηκαν οι 36 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση.
Είναι οι:
Παλαιό Φάληρο, ΑΕ Χαϊδαρίου, Ηλυσιακός (από Α’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Ιωνικός, ΠΕΚΕ Βροντάδου (από Β’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου (από Γ’ Όμιλο Αττικής), Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός, ΑΟ Πετρούπολης (από Δ’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΓΣ Περιστερίου (από Όμιλο Πάτρας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Νηρέας Γέρακα, ΟΦΗ (από Όμιλο Κρήτης), ΠΑΟΚ, Ηρακλής, ΕΑΤΕΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΣ Φοίβος, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός (από Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας (από Όμιλο Βόλου), Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης και ΝΑΟ Κέρκυρας (από Όμιλο Πτολεμαΐδας).
Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνοι οι ομάδες που κατέλαβαν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους δέκα Ομίλους.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Παλαιό Φάληρο – Μίλων 25-2, Ηλυσιακός – ΑΕ Χαϊδαρίου 4-5,Παλαιό Φάληρο – ΑΕ Χαϊδαρίου 18-2, Ηλυσιακός – Μίλων 8-4, Ηλυσιακός – Παλαιό Φάληρο  2-16, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 4-10.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 9
2. ΑΕ Χαϊδαρίου 6
3. Ηλυσιακός 3
……………………………
4. Μίλων 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Ιωνικός – ΑΕ Κερατσινίου 16-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 14-4,Πανιώνιος – Ιωνικός 19-5, ΠΕΚΕΒ – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-9, ΑΕ Κερατσινίου – Πανιώνιος 1-18, Ιωνικός – ΠΕΚΕΒ 8-5,ΠΕΚΕΒ – ΑΕ Κερατσινίου 5-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ιωνικός 24-2, Πανιώνιος – ΠΕΚΕΒ 20-4, ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-23.
Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. Πανιώνιος 9
3. Ιωνικός 6
4. ΠΕΚΕΒ 3
……………………………………….
5. ΑΕ Κερατσινίου 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):
ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 18-1, Ολυμπιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 16-1,ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 5-5, Ολυμπιακός – ΝΟ Καλαμακίου 16-2, Ολυμπιακός – ΝΟ Χίου 8-7, ΝΟ Καλαμακίου – Νηρέας Χαλανδρίου 6-7.
Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 9
2. ΝΟ Χίου 4
3. Νηρέας Χαλανδρίου 4
……………………………….
4. ΝΟ Καλαμακίου 0
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Γουδί, Πετρούπολης):
ΑΝΟ Γλυφάδας – Απόλλων Σμύρνης 20-1, ΑΟ Πετρούπολης – Παναθηναϊκός 0-19,Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-9, Εθνικός Πειραιά – ΑΟ Πετρούπολης 20-2, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 4-23, ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός Πειραιά 6-7,Εθνικός Πειραιά – Απόλλων Σμύρνης 23-3, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-13, Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 6-9, Απόλλων Σμύρνης – ΑΟ Πετρούπολης 4-13.
Βαθμολογία (Τελική):
1. Εθνικός Πειραιά 12
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9
3. Παναθηναϊκός 6
4. ΑΟ Πετρούπολης 3
……………………………..
5. Απόλλων Σμύρνης 0
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 8-5, ΟΦΗ – Νηρέας Γέρακα 4-9,Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χανίων 3-9, ΓΣ Ηλιούπολης – ΟΦΗ 6-8, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Γέρακα 7-7, ΝΟ Χανίων – ΓΣ Ηλιούπολης 10-2,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Ρεθύμνου 4-11, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 3-7, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 9-3, ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 7-3.
Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 12
2. NΟ Ρεθύμνου 7
3. Νηρέας Γέρακα 7
4. ΟΦΗ 3
…………………………..
5. ΓΣ Ηλιούπολης 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΓΣ Ηρακλής 7-11, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 29-2,ΕΑΤΕΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-7, ΝΕ Λαμίας – ΠΑΟΚ 1-22, Ηρακλής – ΕΑΤΕΚ 13-6, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΝΕ Λαμίας 11-7,ΝΕ Λαμίας – Ηρακλής 4-7, ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 21-3, ΕΑΤΕΚ – ΝΕ Λαμίας 8-5, Ηρακλής – ΠΑΟΚ 4-28.
Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. Ηρακλής 9
3. ΕΑΤΕΚ 6
4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3
…………………………….
5. ΝΕ Λαμίας 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 10-6, ΝΟ Καβάλας – ΟΦΘ 10-6,ΟΦΘ – ΠΑΣ Φοίβος 3-16, Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 8-10, Μακεδονικός – ΟΦΘ 11-3, ΠΑΣ Φοίβος – Πανσερραϊκός 7-3,Πανσερραϊκός – Μακεδονικός 6-10, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 6-12, ΟΦΘ – Πανσερραϊκός 6-9, Μακεδονικός – ΝΟ Καβάλας 9-3.
Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 12
2. Μακεδονικός 9
3. ΝΟ Καβάλας 6
4. Πανσερραϊκός 3
……………………….
5. ΟΦΘ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 9-10, ΝΕ Πατρών – ΓΣ Περιστερίου 9-6,Νηρέας Λαμίας – ΓΣ Περιστερίου 3-8, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 5-10, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 7-4, ΝΟ Πατρών – ΓΣ Περιστερίου 9-2.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 9
2. ΝΕ Πατρών 6
3. ΓΣ Περιστερίου 3
…………………………….
4. Νηρέας Λαμίας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):
ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 1-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 12-5,ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 21-1, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 6-6, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 8-4, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 3-18,Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 9-3, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 10-2, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 6-14, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-9.
Βαθμολογία (Τελική):
1. Νίκη Βόλου 10
2. ΟΥΚ Βόλου 10
3. ΝΟ Λάρισας 6
4. ΝΕ Λάρισας 3
…………………………..
5. ΟΕΑΝΑB 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΝΑΟ Κέρκυρας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 10-7, Πύρρος Ιωαννίνων – ΚΕ Κοζάνης 9-8,ΝΑΟ Κέρκυρας – ΚΕ Κοζάνης 4-8, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 11-10, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-5, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΚΕ Κοζάνης 5-12.
Βαθμολογία (Τελική):
1. Πύρρος Ιωαννίνων 9
2. ΚΕ Κοζάνης 6
3. ΝΑΟ Κέρκυρας 3
…………………………………..
4. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0
Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 13-15 Απριλίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 14 Μαρτίου στις 11.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.


Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *