Αποτελέσματα Α’ Προκριματικής Φάσης Πρωταθλήματος Water Polo Νέων Ανδρών 2019

Με αγώνες σε πέντε από τους επτά Ομίλους ξεκίνησε την Παρασκευή (1/3) το βράδυ η Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών.

Στους υπόλοιπους Ομίλους οι αγώνες αρχίζουν το Σάββατο (2/3). Η Α’ φάση ολοκληρώνεται την Κυριακή (3/3), οπότε και θα γνωρίζουμε τις 18 ομάδες που θα προκριθούν στη Β’ φάση.

Τα αποτελέσματα την πρεμιέρας την Παρασκευή:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-12, Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης 4-7.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – Παναθηναϊκός 8–10, Μίλων – Ιωνικός 8-4.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Άρης – Μακεδονικός 5-4, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΟΚ 1-28.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 6-14, ΟΦΗ – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-13.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο “Αντ. Πεπανός”):

ΝΕ Πατρών – Νηρέας Γέρακα 9-14, ΝΟ Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου 13-5.

Πλήρη αγωνιστική δραστηριότητα και στους επτά Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών υπήρξε το Σάββατο (2/3), καθώς ξεκίνησαν οι αγώνες και στους υπόλοιπους δύο Ομίλους που δεν είχαν ξεκινήσει την Πρασκευή. Στον Όμιλο της Κρήτης, μάλιστα, στο Κολυμβητήριο Χανίων (που είχε ξεκινήσει από την Παρασκευή), οι αγώνες ολοκληρώθηκαν και προέκυψαν τα πρώτα εισιτήρια προκρίσεων που πήραν ο ΝΟ Βουλιαγμένης και ο ΟΦΗ.

Στους υπόλοιπους Ομίλους κάποιες ομάδες έχουν πάρει προβάδισμα πρόκρισης, αλλά η Α’ φάση, σε όλους τους Ομίλους (επτά), ολοκληρώνεται την Κυριακή (3/3), οπότε και θα γνωρίζουμε και τις 18 ομάδες που θα προκριθούν στη Β’ φάση.

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου σε όλους τους Ομίλους και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Απόλλων Σμύρνης – Εθνικός Πειραιά 12-11, ΝΟ Χίου – Πανιώνιος 4-9, ΑΝΟ Γλυφάδας – Απόλλων Σμύρνης 14-2, Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χίου 11-4.

Η Βαθμολογία: 1. ΑΝΟ Γλυφάδας 6 (2 αγ.), 2. Απόλλων Σμύρνης 6 (3 αγ.), 3. Πανιώνιος 3 (2 αγ.), 4. Εθικός Πειραιά 3 (2 αγ.), 5. ΝΟ Χίου 0 (2 αγ.).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Παλαιό Φάληρο – Ηλυσιακός 16-5, ΓΣ Περιστερίου – ΓΣ Ηλιούπολης 11-8.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Ιωνικός – ΑΕ Χαϊδαρίου 1-19, Ολυμπιακός – Μίλων 18-1, Παναθηναϊκός – Ιωνικός 25-1, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιακός 9-9.

Η Βαθμολογία: 1. Παναθηναϊκός 6 (2 αγ.), 2. Ολυμπιακός 4 (2 αγ.), 3. ΑΕ Χαϊδαρίου 4 (3 αγ.), 4. Μίλων 3 (2 αγ.), 5. Ιωνικός 0 (3 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΠΑΟΚ – Άρης 17-7, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-9, Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 4-18, Άρης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 14-4.

Η Βαθμολογία: 1. ΠΑΟΚ 9 (3 αγ.), 2. Άρης 6 (3 αγ.), 3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3 (2 αγ.), 4. Μακεδονικός 0 (2 αγ.), 5. ΑΠΣ Οξυγόνο 0 (2 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 7-9, ΝΟ Χαλκίδας – Νηρέας Λαμίας 2-16.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Βουλιαγμένης 7-19, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 9-7, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 11-14, ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 7-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΟΦΗ 6

…………………………..

3. ΝΟ Χανίων 3

4. ΝΟ Ρεθύμνου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο «Αντ. Πεπανός»):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΕ Πατρών 1-5, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΟ Πατρών 2-17, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 13-8, ΝΕ Πατρών – Πύρρος Ιωαννίνων 15-3.

Η Βαθμολογία: 1. Νηρέας Γέρακα 6 (2 αγ.), 2. ΝΟ Πατρών 6 (2 αγ.), 3. ΝΕ Πατρών 6 (3 αγ.), 4. Πύρρος Ιωαννίνων 0 (2 αγ.), 5. Νηρέας Χαλανδρίου 0 (3 αγ.).

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (3/3) οι αγώνες σε όλους τους Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών και αναδείχθηκαν οι 18 ομάδες που προκρίνονται στην επόμενη (Β’) φάση.

Είναι οι: ΑΝΟ Γλυφάδας, Απόλλων Σμύρνης, Εθνικός Πειραιά (από Α’ Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΓΣ Περιστερίου (από Β’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από Γ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, Άρης, Μακεδονικός (από Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας (από Όμιλο Βόλου), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΟΦΗ (από Όμιλο Κρήτης), Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από Όμιλο Πάτρας).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-9, Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 4-7, Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Χίου 9-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος 11-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12

2. Απόλλων Σμύρνης 9

3. Εθνικός Πειραιά 6

………………………………

4. Πανιώνιος 3

5. ΝΟ Χίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Παλαιό Φάληρο – ΓΣ Ηλιούπολης 15-5, ΓΣ Περιστερίου – Ηλυσιακός 8-6, ΓΣ Περιστερίου – Παλαιό Φάληρο 3-16, Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 16-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. ΓΣ Περιστερίου 6

…………………………

3. Ηλυσιακός 3

4. ΓΣ Ηλιούπολης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 11-5, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 1-9, Ιωνικός – Ολυμπιακός 2-26, Παναθηναϊκός – Μίλων 12-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 10

2. Παναθηναϊκός 9

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 7

…………………………….

4. Μίλων 3

5. Ιωνικός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 2-19, ΑΠΣ Οξυγόνο – Άρης 3-18, ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 23-1, Μακεδονικός – ΑΠΣ Οξυγόνο 14-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Άρης 9

3. Μακεδονικός 6

……………………..

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

5. ΑΠΣ Οξυγόνο 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 12-9, ΝΟ Χαλκίδας – ΟΥΚ Βόλου 1-10, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Λάρισας 1-16, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 12-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΥΚ Βόλου 9

2. ΝΟ Λάρισας 6

……………………..

3. Νηρέας Λαμίας 3

4. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

Οι αγώνες είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΟΦΗ 6

…………………………….

3. ΝΟ Χανίων 3

4. ΝΟ Ρεθύμνου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο «Α. Πεπανός»)

Πύρρος Ιωαννίνων – Νηρέας Γέρακα 3-17, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 16-8, Νηρέας Χαλανδρίου – Πύρρος Ιωαννίνων 20-4, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Πατρών 13-7.

Βαθμολογία (Τελική):

1. Νηρέας Γέρακα 12

2. ΝΟ Πατρών 9

3. ΝΕ Πατρών 6

……………………

4. Νηρέας Χαλανδρίου 3

5. Πύρρος Ιωαννίνων 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Νέων Ανδρών θα διεξαχθεί στις 29-31 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β΄φάσης θα γίνει την Τετάρτη 6/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *