«

»

Ιούν 17

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο ΑΟ Βετεράνοι είναι η μία από τις δύο ομάδες που υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική κατηγορία Ανδρών στην υδατοσφαίριση, καθώς πήρε την τελευταία θέση στη βαθμολογία του ενός εκ των δύο Ομίλων των πλέι άουτ της Β’ Εθνικής Ανδρών, αυτόν του Βόλου, οι αγώνες του οποίου ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (18/6). Οι αγώνες του άλλου Ομίλου πλεί άουτ, αυτού της Σύρου, θα γίνουν το επόμενο Σαββατοκύρια 24-25/6, οπότε και θα γνωρίζουμε τη δεύτερη ομάδα που θα πέσει (δύο πέφτουν συνολικά στη Γ’ Εθνική).
Με την ολοκλήρωση των αγώνων των τριών Ομίλων Ανόδου (των πλέι οφ), εξάλλου, επίσης την Κυριακή το βράδυ, αναδείχθηκαν και οι έξι ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση Ανόδου της Β’ Εθνικής Ανδρών (14-16/7) και θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 κατηγορία, την οποία θα πάρουν οι τέσσερις από αυτές.
Οι έξι που πήραν την πρόκριση είναι οι: Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Τρίαινα Βούλας (από τον Όμιλο Αττικής), Άρης, ΟΦΘ (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), Νηρέας Πατρών, ΝΟ Λάρισας (από τον Όμιλο Πάτρας).
ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΟΦ):
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αμαρουσίου):
Τρίαινα Βούλας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4-9, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΟ Πετρούπολης 8-6,ΑΟ Πετρούπολης – Τρίαινα Βούλας 6-13, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Τρίτων Αμαρουσίου 6-6, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΟ Πετρούπολης 6-3, Τρίαινα Βούλας – ΝΟ Αγ. Νικολάου 7-5,ΝΟ Αγ. Νικολάου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3-5, Τρίτων Αμαρουσίου – Τρίαινα Βούλας 6-6, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Αγ. Νικολάου 3-6, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Τρίτων Αμαρουσίου 3-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 10
2. Τρίαινα Βούλας 7
………………………………..
3. Τρίτων Αμαρουσίου 6
4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 4
5. ΑΟ Πετρούπολης 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νεάπολης):
ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΦΘ 8-16, Άρης – ΝΕ Λάρισας 16-4,ΝΕ Λάρισας – ΑΠΣ Οξυγόνο 9-13, ΠΕΚΕΒ – Άρης 7-15, ΟΦΘ – ΝΕ Λάρισας 20-5, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΕΚΕΒ 9-12,,ΠΕΚΕΒ – ΟΦΘ 9-16, Άρης – ΑΠΣ Οξυγόνο 9-3, ΝΕ Λάρισας – ΠΕΚΕΒ 9-14, ΟΦΘ – Άρης 11-14.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Άρης 12
2. ΟΦΘ 9
…………………….
3. ΠΕΚΕΒ 6
4. ΑΠΣ Οξυγόνο 3
ΝΕ Λάρισας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
Επειός Ίλιδας – Νηρέας Πατρών 10-10, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Λάρισας 6-14,ΝΟ Λάρισας – Επειός Ήλιδας 15-10, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Καλαμάτας 9-2, Νηρέας Πατρών – ΝΟ Λάρισας 10-6, Επειός Ήλιδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 8-12,ΝΑΟ Κέρκυρας – Νηρέας Πατρών 7-9, ΝΟ Καλαμάτας – Επειός Ήλιδας 5-9, ΝΟ Λάρισας – ΝΑΟ Κέρκυρας 8-5, Νηρέας Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 11-7.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Νηρέας Πατρών 10
2. ΝΟ Λάρισας 9
……………………..
3. ΝΑΟ Κέρκυρας 6
4. Επειός Ήλιδας 4
5. ΝΟ Καλαμάτας 0
ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΘΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ):
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):
ΝΟ Ιτέας – ΧΑΝΘ 11-9, ΟΕΑΝΑΒ – ΑΟ Βετεράνοι 6-2,ΝΟ Ιτέας – ΑΟ Βετεράνοι 11-6, ΟΕΑΝΑΒ – ΧΑΝΘ 4-11, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Ιτέας 4-6, ΧΑΝΘ – ΑΟ Βετεράνοι 15-9.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Ιτέας 9
2. ΧΑΝΘ 6
3. ΟΕΑΝΑΒ 3
……………………
4. ΑΟ Βετεράνοι 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ ΣΥΡΟΥ (Κολυμβητήριο Σύρου):
Άργης Καλαμάτας – Άρης Νίκαιας 11-6, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Σύρου 5-11, ΝΟ Ναυπλίου – Άρης Νίκαιας 9-8, Άργης Καλαμάτας – ΝΟ Σύρου 4-8,ΝΟ Ναυπλίου – Άργης Καλαμάτας 4-6, Άρης Νίκαιας – ΝΟ Σύρου 9-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Σύρου 6
2. Άργης Καλαμάτας 6
3. ΝΟ Ναυπλίου 3
……………………………..
4. Άρης Νίκαιας 3
Έτσι οι δύο ομάδες που έπεσαν στη Γ’ Εθνική είναι ο Άρης Νίκαιας (από τον Όμιλο Σύρου) και ο ΑΟ Βετεράνοι (από τον Όμιλο Βόλου που είχε γίνει την προηγούμενη εβδομάδα).
Σ.Σ.2: Η Τελική φάση Ανόδου (πλέι οφ) θα διεξαχθεί 14-16/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης Ανόδου θα γίνει την Τετάρτη 28/6 στις 12.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Επιτρέπονται τα εξής στοιχεία και ιδιότητες HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>