ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (7/5) το βράδυ οι αγώνες σε όλους του Ομίλους της Β΄φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων και έγιναν γνωστές οι 22 ομάδες που κερδίζουν την πρόκριση στην επόμενη (Γ’) φάση.
Οι ομάδες που προκρίνονται είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Χίου (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, ΓΣ Ηλιούπολης ΝΕ Πατρών (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου (από τον Όμιλο Θεσσαλίας), ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων (από τον Όμιλο Κρήτης).
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Πανιώνιος – ΑΟ Πετρούπολης 23-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 22-5,Ιωνικός – Πανιώνιος 1-22, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 15-1, ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 2-11, Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-13,ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΟ Πετρούπολης 11-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος 7-5, Ιωνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-16, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-18.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9
3. Πανιώνιος 6
……………………………….
4. Ιωνικός 3
5. ΑΟ Πετρούπολης 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Π. Φαλήρου, Περιστερίου):
Παλαιό Φάληρο – ΓΣ Περιστερίου 14-4, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Καλαμακίου 13-3,ΝΟ Καλαμακίου – Παλαιό Φάληρο 3-15, ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 3-6, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Καλαμακίου 12-6, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Χίου 13-3,ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 9-7, Νηρέας Χαλανδρίου – Παλαιό Φάληρο 6-8, ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Χίου 11-13, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Χαλανδρίου 3-13.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 12
2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
3. ΝΟ Χίου 6
……………………………….
4. ΓΣ Περιστερίου 3
5. ΝΟ Καλαμακίου 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):
Παναθηναϊκός – ΝΟ Χαλκίδας 12-4, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Ηλιούπολης 4-8,ΓΣ Ηλιούπολης – Παναθηναϊκός 7-11, ΝΕ Πατρών – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-8, ΝΟ Χαλκίδας – ΓΣ Ηλιούπολης 5-11, Παναθηναϊκός – ΝΕ Πατρών 14-7,ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χαλκίδας 16-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Παναθηναϊκός 3-9, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΕ Πατρών 19-10, ΝΟ Χαλκίδας – ΑΕ Χαϊδαρίου 4-12.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παναθηναϊκός 12
2. ΓΣ Ηλιούπολης 9
3. ΝΕ Πατρών 6
………………………..
4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3
5. ΝΟ Χαλκίδας 0
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Πειραιά):
Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα 5-4, Άλμα Κλαμπ – Εθνικός Πειραιά 2-17,Εθνικός Πειραιά – Ηλυσιακός 6-7, Ολυμπιακός – Άλμα Κλαμπ 17-0, Νηρέας Γέρακα – Εθνικός Πειραιά 3-8, Ηλυσιακός – Ολυμπιακός 4-17,Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 14-5, Άλμα Κλαμπ – Ηλυσιακός 3-9, Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 1-12, Νηρέας Γέρακα – Άλμα Κλαμπ 14-1.
Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 12
2. Ηλυσιακός 9
3. Εθνικός Πειραιά 6
…………………………..
4. Νηρέας Γέρακα 3
5. Άλμα Κλαμπ 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 28-2, Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε στο συγκεκριμένο αγώνα ο Πανσερραϊκός που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 26-1, Πανσερραϊκός – Μακεδονικός 7-9, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 1-27, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 4-9.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 9
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6
………………………….
3. Μακεδονικός 3
4. Πανσερραϊκός -1
Σ.Σ.: Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΧΑΝΘ 15-7, ΠΑΣ Φοίβος – Ηρακλής 17-2,ΣΑΠΚ Νεάπολης – Ηρακλής 25-1, ΠΑΣ Φοίβος – ΧΑΝΘ 14-7, ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 11-9, ΧΑΝΘ – Ηρακλής 14-2.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 9
2. ΣΑΠΚ Νεάπολης 6
…………………………
3. ΧΑΝΘ 3
4. Ηρακλής 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Κολυμβητήριο Βόλου):
ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 7-7, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λάρισας 14-1,ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 1-13, ΝΟ Πατρών – Νίκη Βόλου 7-4, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 15-7, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Πατρών 6-11,ΝΟ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 16-3, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 13-6, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Πατρών 5-15, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 3-9.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 12
2. Νίκη Βόλου 9
3. ΟΥΚ Βόλου 4
……………………….
4. ΝΟ Λάρισας 4
5. ΝΕ Λάρισας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 2-11,ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 2-3, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 20-1.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 6
………………………
2. ΟΦΗ 3
3. ΝΟ Ρεθύμνου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 9-5, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 10-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΚΕ Κοζάνης 12-5, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 10-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΑΟ Κέρκυρας 9
2. Πύρρος Ιωαννίνων 6
……………………………….
3. ΚΕ Κοζάνης 3
4. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *