«

»

Απρ 01

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (2/4) οι αγώνες σε όλους τους Ομίλους της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και έγιναν γνωστές οι 25 ομάδες που προκρίνονται στη Γ΄φάση.
Αναλυτικά οι 25 που περνούν είναι οι: Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Ηλυσιακός (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΓΣ Περιστερίου, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΑΟ Πετρούπολης (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, Νηρέας Γέρακα (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΦΘ (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον όμιλο Κοζάνης), Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας (από τον Όμιλο Θεσσαλίας), Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Μίλων – Ηλυσιακός 5-15, Νηρέας Χαλανδρίου – Άλμα Κλαμπ 5-4,Άλμα Κλαμπ – Μίλων 11-9, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Χαλανδρίου 5-6, Ηλυσιακός – Άλμα Κλαμπ 10-5, Μίλων – Εθνικός Πειραιά 2-12,Εθνικός Πειραιά – Ηλυσιακός 13-3, Νηρέας Χαλανδρίου – Μίλων 14-5, Άλμα Κλαμπ – Εθνικός Πειραιά 6-13, Ηλυσιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 5-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Νηρέας Χαλανδρίου 12
2. Εθνικός Πειραιά 9
3. Ηλυσιακός 6
…………………………
4. Άλμα Κλαμπ 3
5. Μίλων 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Φαλήρου, Περιστερίου):
ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 8-9, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παλαιό Φάληρο 4-8,Παλαιό Φάληρο – ΓΣ Ηλιούπολης 13-3, ΓΣ Περιστερίου – Παλαιό – Φάληρο 2-9,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης 11-7, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-5.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 9
2. ΓΣ Περιστερίου 6
3. ΑΝΟ Γλυφάδας 3
……………………….
4. ΓΣ Ηλιούπολης 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):
ΑΟ Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 16-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΕ Κερατσινίου 20-1,ΑΕ Κερατσινίου – ΑΟ Πετρούπολης 4-13, ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-11, Άρης Νίκαιας – ΑΕ Κερατσινίου 6-3, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Χίου 3-18,ΝΟ Χίου – Άρης Νίκαιας 32-0, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΟ Πετρούπολης 15-2, ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Χίου 1-20, Άρης Νίκαιας – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Άρης Νίκαιας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός).
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. ΝΟ Χίου 9
3. ΑΟ Πετρούπολης 6
………………………….
4. Άρης Νίκαιας 2
5. ΑΕ Κερατσινίου 0
Σ.Σ.: Ο Άρης Νίκαιας έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Ν. Σμύρνης):
Ιωνικός – Νηρέας Γέρακα 8-10, Πανιώνιος – Τρίτων Αμαρουσίου 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Τρίτων που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),Παναθηναϊκός – Πανιώνιος 6-9, Ιωνικός – Παναθηναϊκός 5-25,Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 12-1, Πανιώνιος – Ιωνικός 19-2, Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 6-15.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Πανιώνιος 9
2. Παναθηναϊκός 6
3. Νηρέας Γέρακα 3
……………………..
4. Ιωνικός 0
Σ.Σ.: Ο Τρίτων Αμαρουσίου δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
Ολυμπιακός – ΝΟ Χανίων 10-4, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Ρεθύμνου 2-11,ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός 6-15, ΑΕ Χαϊδαρίου – Πλιτς Πλατς 14-1, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 12-4, Ολυμπιακός – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-3,ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Χανίων 5-8, Πλιτς Πλατς – Ολυμπιακός 0-16, ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-4, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 8-4.
Η Βαθμολογία (τελική):
1. Ολυμπιακός 12
2. ΝΟ Χανίων 9
3. ΝΟ Ρεθύμνου 6
………………………
4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3
5. Πλιτς Πλατς 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 13-21, ΟΦΘ – Ηρακλής 16-5,Ηρακλής – ΕΑΤΕΚ 11-10, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΦΘ 9-7, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Ηρακλής 18-6, ΕΑΤΕΚ – ΠΑΣ Φοίβος 7-14,ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 11-11, ΟΦΘ – ΕΑΤΕΚ 4-8, Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 1-15, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΟΦΘ 14-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 10
2. ΠΑΣ Φοίβος 10
3. ΟΦΘ 3
………………………
4. Ηρακλής 3
5. ΕΑΤΕΚ 3
ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΚΕ Κοζάνης 9-7, ΠΑΟΚ – Πύρρος Ιωανίννων 19-3,ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΟΚ 1-27, Πανσερραϊκός – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 9-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΚΕ Κοζάνης 3-7, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 17-1,Πανσερραϊκός – Πύρρος Ιωαννίνων 14-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΠΑΟΚ 2-15, ΚΕ Κοζάνης – Πανσερραϊκός 9-16, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-15.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. Πανσερραϊκός 9
3. Δελφίνια Πτολεμαίδας 6
…………………………………….
4. ΚΕ Κοζάνης 3
5. Πύρρος Ιωαννίνων 0.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):
ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 6-4, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 2-12,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 4-8, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 9-5, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 8-13, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 4-9
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Νίκη Βόλου 9
2. ΝΟ Λάρισας 6
……………………
3. ΝΕ Λάρισας 3
4. ΟΥΚ Βόλου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών 1-26, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 11-11, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Καλαμαάτας 17-3, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 10-13.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Νηρέας Λαμίας 7
2. ΝΕ Πατρών 6
…………………….
3. ΝΟ Πατρών 4
4. ΝΟ Καλαμάτας 0
Η Γ’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα διεξαχθεί 12-14/5. Η κλήρωση της Γ’ φάσης θα γίνει τη Μ. Τετάρτη 12/4 στις 12.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Επιτρέπονται τα εξής στοιχεία και ιδιότητες HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>