Αποτελέσματα Γ’ Φάσης του Εφηβικού Πρωταθλήματος Water Polo 2018

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (24/6) το βράδυ οι αγώνες και στους πέντε Ομίλους της Γ´ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων και αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που παίρνουν την πρόκριση στην Τελική φάση της διοργάνωσης (οι δύο πρώτες από κάθε Όμιλο).
Συγκεκριμένα, οι δέκα φιναλίστ είναι: Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Ά Όμιλο Αττικής), Π. Φάληρο, ΓΣ Περιστερίου (από τον Β´ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χίου, Ηλυσιακός (από τον Γ´ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΟΥΚ Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου).
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):
Πανιώνιος – Ολυμπιακός 6-9, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-9,ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος 12-10, ΝΕ Πατρών – Παναθηναϊκός 5-11, Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-5, Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών 13-6,ΝΕ Πατρών – Ολυμπιακός 2-16, Ζ Παναθηναϊκός – Πανίωνιος 8-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Πατρών 11-1, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 8-6.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):
1. Ολυμπιακός 12
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9
………………………..
3. Πανιώνιος 6
4. Παναθηναϊκός 3
5. ΝΕ Πατρών
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Π. Φαλήρου, Πειραιά):
Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 4-5, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Ρεθύμνου 14-5,ΝΟ Ρεθύμνου – Εθνικός Πειραιά 5-6, ΝΟ Χανίων – Π. Φάληρο 6-14, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Ρεθύμνου 9-4, Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χανίων 5-3,ΝΟ Χανίων – ΓΣ Περιστερίου 9–13, Π. Φάληρο – Εθνικός Πειραιά 9-1, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 5-10, ΓΣ Περιστερίου – Π. Φάληρο 3-16.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):
1. Π. Φάληρο 12
2. ΓΣ Περιστερίου 9
……………………….
3. Εθνικός Πειραιά 6
4. ΝΟ Χανίων 3
5. ΝΟ Ρεθύμνου 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):
Νηρέας Γέρακα – ΑΕ Χαϊδαρίου 7-4, ΝΟ Πατρών – Ηλυσιακός 11-11,Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα 4-2, ΝΟ Χίου – ΝΟ Πατρών 7-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ηλυσιακός 5-11, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χίου 7-9,ΝΟ Χίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-2, ΝΟ Πατρών – Νηρέας Γέρακα 8-6, Ηλυσιακός – ΝΟ Χίου 4-8, ΑΕ Χαϊδαρίου ΝΟ Πατρών 5-14.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):
1. ΝΟ Χίου 12
2. Ηλυσιακός 7
………………………
3. ΝΟ Πατρών 7
4. Νηρέας Γέρακα 3
5. ΑΕ Χαϊδαρίου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
ΠΑΟΚ – Ηρακλής 26-4, ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 5-4,Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 1-15, Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΣ Φοίβος 4-11, Ηρακλής – Μακεδονικός 2-10, ΠΑΟΚ – Πύρρος Ιωαννίνων 21-7,Πύρρος Ιωαννίνων – Ηρακλής 9-2, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 1-16, Μακεδονικός – Πύρρος Ιωαννίνων 10-6, Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 7-9.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. ΠΑΣ Φοίβος 9
…………………….
3. Μακεδονικός 6
4. Πύρρος Ιωαννίνων 3
5. Ηρακλής 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΟΥΚ Βόλου 18-1, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 7-9,Νίκη Βόλου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-15, ΚΕ Κοζάνης – ΝΕ Λάρισας 6-18, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 6-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΚΕ Κοζάνης 17-3,ΚΕ Κοζάνης – ΟΥΚ Βόλου 6-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-8, Νίκη Βόλου – ΚΕ Κοζάνης 10-5, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 15-8.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. ΟΥΚ Βόλου 9
………………………….
3. Νίκη Βόλου 6
4. ΝΕ Λάρισας 3
5. ΚΕ Κοζάνης 0
Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 13-15 Ιουλίου. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 27/6 στις 11:00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *