ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Ο Παναθηναϊκός και ο Πανιώνιος είναι οι δύο ομάδες που συμπληρώνουν τη δεκάδα της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, καθώς αυτές είναι που προκρίθηκαν από τον Γ’ Όμιλο Αττικής της Γ’ φάσης της διοργάνωσης, οι αγώνες των οποίων ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (10/7) το βράδυ στα κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης και Γέρακα.
Έτσι η κλήρωση της Τελικής φάσης (14-17/7) διαμορφώνεται ως εξής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χανίων, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Πατρών.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Πανιώνιος, ΑΣ Απόλλο.
Τα αποτελέσματα:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΝΟ Χανίων – ΓΣ Περιστερίου 12-3, Παλαιό Φάληρο – Ιωνικός 13-7,ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 10-5, Ιωνικός – ΝΟ Χανίων 4-20, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 4-3, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου 10-8,ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 19-4, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Χανίων 8-10, Ιωνικός – ΝΟ Χίου 2-23, ΓΣ Περιστερίου – Παλαιό Φάληρο 4-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. ΝΟ Χίου 9

…………………

3. Παλαιό Φάληρο 6

4. ΓΣ Περιστερίου 3

5. Ιωνικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Πεπανός, Γέρακα):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-8, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 26-6,ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-17, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Πατρών 1-20, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 25-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πλιτς Πλατς 14-4,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-12, ΝΟ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 17-5, ΝΕ Πατρών – Πλιτς Πλατς 5-11, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Πατρών 9-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΝΟ Πατρών 9

…………………

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

4. Πλιτς Πλατς 3

5. ΝΕ Πατρών 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Γέρακα):
ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 3-10, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 16-7,Νηρέας Γέρακα – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-6, Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-4, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα 10-2, ΑΕ Χαϊδαρίου – Πανιώνιος 2-7,Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 3-2, Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-3, Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 7-6, Εθνικός Πειραιά – Παναθηναϊκός 6-16.

Η Τελική Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 10

2. Πανιώνιος 7

………………………

3. Εθνικός 6

4. Νηρέας Γέρακα 6

5. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Πανσερραϊκός – ΑΣ Απόλλο 4-12, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 21-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-11, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ 2-22, ΑΣ Απόλλο – ΕΑΤΕΚ 18-5, Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11-6,Εθνικός – Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Απόλλο 4-20, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε στον συγκεκριμένο αγώνα ο Πανσερραϊκός που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΕΑΤΕΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9-3, ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 0-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. ΑΣ Απόλλο 9

…………………

3. Πανσερραϊκός 5

4. ΕΑΤΕΚ 3

5. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

Σ.Σ.: Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 14-6, Νίκη Βόλου – ΝΕΛάρισας 9-8, ΚΕ Κοζάνης – Ολυμπιακός 1-19,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΕ Λάρισας 5-12, Ολυμπιακός – Νίκη Βόλου 9-5, Νηρέας Λαμίας – ΚΕ Κοζάνης 13-4, ΝΕ Λάρισας – Ολυμπιακός 7-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-7,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Ολυμπιακός 1-11, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 5-7, ΚΕ Κοζάνης – Νίκη Βόλου 5-12, Ολυμπιακός – Νηρέας Λαμίας 12-4, ΝΕ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 14-2, Νίκη Βόλου – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 10-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 15

2. ΝΕ Λάρισας 9 (15-14 μεταξύ των τριών)

………………………….

3. Νίκη Βόλου 9 (15-15 μεταξύ των τριών)

4. Νηρέας Λαμίας 9 (12-13 μεταξύ των τριών)

5. ΚΕ Κοζάνης 3

6. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων είναι προγραμματισμένη για τις 15-17/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει τη Δευτέρα 11/7 στις 11.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.



Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *