ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (18/6) το βράδυ οι αγώνες της Γ’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων και έγιναν γνωστές και οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση (21-23/7).
Οι δέκα φιναλίστ είναι οι: Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου).
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):
Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 14-3, Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-2,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιακός 3-18, ΝΕ Πατρών – Παναθηναϊκός 2-19, Ολυμπιακός – ΝΕ Πατρών 24-3, Νηρέας Γέρακα – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-5,ΝΕ Πατρών – Νηρέας Γέρακα 9-13, Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 11-10, ΑΕ Χαίδαρίου – ΝΕ Πατρών 7-4, Νηρέας Γέρακα – Παναθηναϊκός 3-16.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παναθηναϊκός 12
2. Ολυμπιακός 9
…………………………
3. Νηρέας Γέρακα 6
4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3
5. ΝΕ Πατρών 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 7-8, ΝΟ Χανίων – Πανιώνιος 9-7, ΝΟ Χίου – Πανιώνιος 9-8, ΝΟ Χανίων – Νηρέας Χαλανδρίου 11-7,ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου 9-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 5-5.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 9
2. Νηρέας Χαλανδρίου 4
…………………………….
3. ΝΟ Χίου 3
4. Πανιώνιος 1
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):
ΝΟ Βουλιαγμένης – Παλαιό Φάληρο 11-5, Πλιτς Πλατς – Άλμα Κλαμπ 5-4,ΝΟ Βουλιαγμένης – Άλμα Κλαμπ 15-4, Πλιτς Πλατς – Παλαιό Φάληρο 2-5, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-11, Παλαιό Φάληρο – Άλμα Κλαμπ 8-3.
Η Βαθμολογία (Τελική, 3 αγ.):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. Παλαιό Φάληρο 6
………………………………
3. Πλιτς Πλατς 3
4. Άλμα Κλαμπ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νεάπολης):
ΠΑΣ Φοίβος – ΟΦΘ 9-5, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 13-5,ΕΑΤΕΚ – ΠΑΣ Φοίβος 6-8, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 1-17, ΟΦΘ – ΕΑΤΕΚ 10-5, ΠΑΣ Φοίβος – Πανσερραϊκός 10-13,ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 16-2, Πανσερραϊκός – ΟΦΘ 15-8, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-12, ΟΦΘ – ΠΑΟΚ 6-13.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. Πανσερραϊκός 9
…………………………..
3. ΠΑΣ Φοίβος 6
4. ΟΦΘ 3
5. ΕΑΤΕΚ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):
ΚΕ Κοζάνης – ΟΥΚ Βόλου 5-8, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λάρισας 6-13,ΝΕ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 16-5, ΝΟ Πατρών – Νίκη Βόλου 7-8, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 9-14, ΚΕ Κοζάνης – ΝΟ Πατρών 2-14,ΝΟ Πατρών – ΟΥΚ Βόλου 8-5, Νίκη Βόλου – ΚΕ Κοζάνης 11-6, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Πατρών 11-15, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 9-13.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΕ Λάρισας 9
2. Νίκη Βόλου 9
…………………………..
3. ΝΟ Πατρών 9
4. ΟΥΚ Βόλου 3
5. ΚΕ Κοζάνης 0
Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 21-23/7.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *