ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ ΟΡΕΝ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ,8-11 ΙΟΥΝΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

Πηγή:www.koe.org.gr
Α’ ΗΜΕΡΑ
Με οχτώ συνολικά τελικούς άνοιξε την αυλαία του στο ΟΑΚΑ το πανελλήνιο πρωτάθλημα καταδύσεων κατηγοριών Α’, Β’, Γ’, Δ’ και η ημερίδα της προαγωνιστικής κατηγορίας Ε’.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας
3μ. Κορίτσια Δ’ Κατηγορίας
  1. Σταυρούλα Χαλέμου – ΝΟΒΑ – 165.50
  2. Ιωάννα Τσοκανάκη – ΝΟΒΑ – 152.80
  3. Μαργαρίτα Γιαννοπούλου – Αργώ – 143.75
3μ. Αγόρια Δ’ Κατηγορίας
  1. Γρηγόρης Μήτρου – ΝΟΒΑ – 198.60
  2. Παναγιώτης Καπνόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 154.55
  3. Βασίλης Κωνσταντινίδης – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 149.90
1μ. Αγόρια Ε’ Κατηγορίας
  1. Παναγιώτης Καπνόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 98.25
  2. Παναγιώτης Λύρας – Πέντε Κύκλοι – 74.90
  3. Θωμάς Μπόζιας – Α.Α. Αστέρια Θεσσαλονίκης – 70.60
1μ. Κορίτσια Ε’ Κατηγορίας
  1. Αλεξάνδρα Ζούκα Μπαντούρι – Παναθηναϊκός – 81.70
  2. Ιωάννα – Στυλιανή Καρακώστα – Ακαδημία Φυρίγου – 81.10
  3. Ευαγγελία Οκουόσα – Αργώ – 74.25
3μ. Αγόρια Ε’ Κατηγορίας
  1. Παναγιώτης Καπνόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 87.20
  2. Θωμάς Μπόζιας – Α.Α. Αστέρια Θεσσαλονίκης – 79.35
  3. Παναγιώτης Λύρας – Πέντε Κύκλοι – 71.75
3μ. Συγχρονισμένες Α’, Β’ Κατηγορίας
  1. Νίκος Μόλβαλης / Αθανάσιος Τσιρίκος – Παναθηναϊκός – 274.38
  2. Μίνως Γιαννόπουλος / Γιώργος Σταθακόπουλος – Αργώ – 201.66
  3. Θεόφιλος Αυθίνος / Γεράσιμος Καναβός – Αργώ – 188.80
3μ. Συγχρονισμένες Α’, Β’ Κατηγορίας
  1. Μελίτης Ευθυμίου / Κωνσταντίνα Τσούρμα – Αργώ – 190.53
  2. Ευριδίκη Σιώρου / Ευαγγελία-Μαρία Λαγαρά – ΝΟΒΑ – 185.82
  3. Θεοφανώ – Μυρτώ Φαρμάκη / Νεκταρία Σαπλαμίδου – Α.Α. Αστέρια Θεσσαλονίκης – 167.58
Β’ ΗΜΕΡΑ
Με συναρπαστικούς αγώνες και πολύ καλές επιδόσεις ολοκληρώθηκε η δεύτερη ημέρα του πανελληνίου πρωταθλήματος καταδύσεων κατηγοριών ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’ και Δ’, καθώς και η ημερίδα της προαγωνιστικής κατηγορίας Ε’.
Οι τρεις πρώτοι νικητές των αγωνισμάτων ήταν οι εξής:
3μ. Τραμπολίνο Β’ Κατηγορίας Αγόρια
  1. Αθανάσιος Τσιρίκος – Παναθηναϊκός – 411.65
  2. Χρήστος Μορφίδης – Α. Α. Αστέρια Θεσσαλονίκης – 337.20
  3. Μίνως Γιαννόπουλος – Αργώ – 332.15
3μ. Τραμπολίνο Β’ Κατογορίας Κορίτσια
  1. Άννα – Μαρία Αθανασάκη – Αργώ – 270.35
  2. Ευαγγελία – Μαρία Λαγαρά – ΝΟΒΑ – 264.10
  3. Άννα – Μαρία Σαχίνη – Παναθηναϊκός 243.15
1μ. Τραμπολίνο Δ’ Κατηγορίας Αγόρια
  1. Γρηγόρης Μήτρου – ΝΟΒΑ – 164.75
  2. Βασίλης Κωνσταντινίδης – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 149.55
  3. Σταύρος Σιφναίος – Παναθηναϊκός – 136.70
1μ. Τραμπολίνο Δ’ Κατηγορίας Κορίτσια
  1. Σταυρούλα Χαλέμου – ΝΟΒΑ – 163.20
  2. Ιωάννα Τσοκανάκη – ΝΟΒΑ – 129.25
  3. Μαργαρίτα Γιαννοπούλου – Αργώ – 125.15
1μ. Τραμπολίνο Α’ Κατηγορίας Αγόρια
  1. Ανδρόγεως Σαμψάκης – Μπακόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 434.45
  2. Θεόφιλος Αυθίνος – Αργώ – 428.75
  3. Νίκος Μόλβαλης – Παναθηναϊκός – 427.05
1μ. Τραμπολίνο Α’ Κατηγορίας Κορίτσια
  1. Μελίτη Ευθυμίου – Αργώ – 290.95
  2. Ευαγγελία – Μαρία Λαγαρά – ΝΟΒΑ – 265.50
  3. Αλίκη Καρανάσιου – ΝΟΒΑ – 263.40
3μ. Τραμπολίνο Γ’ Κατηγορίας Αγόρια
  1. Γρηγόρης Μήτρου – ΝΟΒΑ – 274.50
  2. Χρήστος Περιπάνος – Παναθηναϊκός – 231.30
  3. Βασίλης Κωνσταντινίδης – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 224.00
3μ. Τραμπολίνο Γ’ Κατηγορίας Κορίτσια
  1. Αγγελική – Λυδία Γεωργοπούλου – Αργώ – 237.50
  2. Σταυρούλα Χαλέμου – ΝΟΒΑ – 227.45
  3. Άννα – Μαρία Σαχίνη – Παναθηναϊκός – 209.15
3μ. Τραμπολίνο Συγχρονισμένες Καταδύσεις ΟΠΕΝ Κατηγορίας Άνδρες
  1. Νίκος Μόλβαλης /Αθανάσιος Τσιρίκος – Παναθηναϊκός – 341.04
  2. Χρήστος Μορφίδης / Βασίλης Μοναχάς – Α.Α. Αστέρια – 253.35
  3. Θεόφιλος Αυθίνος / Γεράσιμος Κανναβός – Αργώ – 240.96
3μ. Τραμπολίνο Συγχρονισμένες Καταδύσεις ΟΠΕΝ Κατηγορίας Γυναίκες
  1. Ελένη Κατσούλη /Άννα – Μαρία Αθανασάκη – Αργώ – 198.06
  2. Ευριδίκη Σιώρου / Ευαγγελία – Μαρία Λαγαρά – ΝΟΒΑ – 187.26
  3. Μελίτη Ευθυμίου / Κωνσταντίνα Τσούρμα – Αργώ – 185.49
Γ’ ΗΜΕΡΑ
Με πολύ καλές επιδόσεις και με ορισμένες μάχες που κρίθηκαν σε εκατοστά  πραγματοποιήθηκε η τρίτη ημέρα του πανελληνίου πρωταθλήματος Καταδύσεων κατηγοριών ΟΠΕΝ, Α’, Β’, Γ’, Δ’, που πραγματοποιείται στο ΟΑΚΑ και ολοκληρώνεται αύριο (11/6).
Αναλυτικά οι τρεις πρώτοι νικητές ανά αγώνισμα:
1μ. Τραμπολίνο Γ’ Κατηγορία Κορίτσια
  1. Αγγελική – Λυδία Γεωργοπούλου – Αργώ 204.30
  2. Άννα – Μαρία Σαχίνη – Παναθηναϊκός – 203.65
  3. Αναστασία Τσαγκαράκη – Αργώ – 186.80
1μ. Τραμπολίνο Γ’ Κατηγορία Αγόρια
  1. Χρήστος Περιπάνος – Παναθηναϊκός – 222.70
  2. Γρηγόρης Μήτρου – ΝΟΒΑ – 215.55
  3. Δημήτρης Γλυνός – Αργώ – 205.60
3μ. Τραμπολίνο Α’ Κατηγορία Κορίτσια
  1. Μελίτη Ευθυμίου – Αργώ – 323.70
  2. Κωνσταντίνα Τσούρμα – Αργώ – 263.50
  3. Νεκταρία Σαπλαμίδου – Α.Α. Αστέρια Θεσσαλονίκης – 226.15
3μ. Τραμπολίνο Α’ Κατηγορία Αγόρια
  1. Νίκος Μόλβαλης – Παναθηναϊκός – 518.10
  2. Θεόφιλος Αυθίνος – Αργώ – 470.50
  3. Ανδρόγεως Σαμψάκης – Μπακόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 466.95
1μ. Τραμπολίνο Β’ Κατηγορία Κορίτσια
  1. Ευαγγελία – Μαρία Λαγαρά – ΝΟΒΑ – 236.80
  2. Άννα – Μαρία Αθανασάκη – Αργώ – 236.60
  3. Άννα – Μαρία Σαχίνη – Παναθηναϊκός – 213.95
1μ. Τραμπολίνο Β’ Κατηγορία Αγόρια
  1. Αθανάσιος Τσιρίκος – Παναθηναϊκός – 353.15
  2. Χρήστος Μορφίδης – Α.Α. Αστέρια Θεσσαλονίκης – 299.90
  3. Μίνως Γιαννόπουλος – Αργώ – 293.80
Πλατφόρμα Δ’ Κατηγορία Κορίτσια
  1. Σταυρούλα Χαλέμου – ΝΟΒΑ – 178.85
  2. Μαργαρίτα Γιαννοπούλου – Αργώ – 129.75
  3. Αλεξάνδρα Ζούκα – Μπαντούρι – Παναθηναϊκός – 100.70
Πλατφόρμα Δ’ Κατηγορία Αγόρια
  1. Γρηγόρης Μήτρου – ΝΟΒΑ – 205.45
  2. Παναγιώτης Καπνόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 157.90
  3. Σταύρος Σιφναίος – Παναθηναϊκός – 148.65
Πλατφόρμα Α’ Κατηγορία Αγόρια
  1. Νίκος Μόλβαλης – Παναθηναϊκός – 503.65
  2. Ανδρόγεως Σαμψάκης – Μπακόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 443.60
  3. Μίνως Γιαννόπουλος – Αργώ – 384.80
Δ’ ΗΜΕΡΑ
Με πρωταθλητή τον Παναθηναϊκό στην Κατηγορία ΟΠΕΝ, την Αργώ στην Κατηγορία Α’, Β’ και τον Ναυτικό Όμιλο Βόλου Αργοναύτες (ΝΟΒΑ) στις κατηγορίες Γ’, Δ’ ολοκληρώθηκε το πανελλήνιο πρωτάθλημα Καταδύσεων των παραπάνω κατηγοριών.
Στους άνδρες (ΟΠΕΝ) πρώτος ήταν ο Παναθηναϊκός, ενώ στις γυναίκες η Αργώ. Στα αγόρια Α’ και Β΄κατηγορίας πρώτη ήταν η Αργώ, όπως και στα κορίτσια της Α, Β’ Κατηγορίας. Τέλος, στα αγόρια της Γ’,Δ’ Κατηγορίας ήταν ο ΑΝΟ Αργυρούπολης, ενώ στα κορίτσια της ίδιας κατηγορίας ο ΝΟΒΑ.
Τα αποτελέσματα της τέταρτης και τελευταίας ημέρας των αγώνων ήταν τα εξής:
1μ. Τραμπολίνο Ανδρών Κατηγορίας ΟΠΕΝ
  1. Νίκος Μόλβαλης – Παναθηναϊκός – 319.05
  2. Δημήτρης Μόλβαλης – Παναθηναϊκός – 276.75
  3. Ανδρόγεως Σαμψάκης – Μπακόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης 272.55
1μ. Τραμπολίνο Γυναικών Κατηγορίας ΟΠΕΝ
  1. Ελένη Κατσούλη – Αργώ – 209.75
  2. Ευαγγελία – Μαρία Λαγαρά – ΝΟΒΑ – 166.45
  3. Αλίκη Καρανάσιου – ΝΟΒΑ – 160.05
Πλατφόρμα Κοριτσιών Β’ Κατηγορίας
  1. Λυδία – Αγγελική Γεωργοπούλου – Αργώ – 246.80
  2. Μαρία – Άννα Αθανασάκη – Αργώ – 232.20
  3. Άννα – Μαρία Σαχίνη – Παναθηναϊκός – 209.55
Πλατφόρμα Αγοριών Β’ Κατηγορίας
  1. Αθανάσιος Τσιρίκος – Παναθηναϊκός – 397.75
  2. Μίνως Γιαννόπουλος – Αργώ – 339.25
  3. Χρήστος Μορφίδης – Α.Α. Αστέρια Θεσσαλονίκης – 305.70
3μ. Τραμπολίνο Ανδρών Κατηγορίας ΟΠΕΝ
  1. Νίκος Μόλβαλης – Παναθηναϊκός – 374.25
  2. Δημήτρης Μόλβαλης – Παναθηναϊκός – 355.60
  3. Ανδρόγεως Σαμψάκης – Μπακόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 336.90
3μ. Τραμπολίνο Γυναικών ΟΠΕΝ Κατηγορίας
  1. Ελένη Κατσούλη – Αργώ – 224.75
  2. Αλίκη Καρανάσιου – ΝΟΒΑ – 152.15
  3. Κωνσταντίνα Τσούρμα – Αργώ – 135.40
Πλατφόρμα Αγοριών Γ’ Κατηγορίας
  1. Γρηγόρης Μήτρου – ΝΟΒΑ – 240.00
  2. Χρήστος Περιπάνος – Παναθηναϊκός – 223.60
  3. Βασίλης Κωνσταντινίδης – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 195.60
Πλατφόρμα Κοριστιών Γ’ Κατηγορίας
  1. Σταυρούλα Χαλέμου – ΝΟΒΑ – 224.40
  2. Αγγελική – Λυδία Γεωργοπούλου – Αργώ – 202.30
  3. Άννα – Μαρία Σαχίνη – Παναθηναϊκός – 191.30
Πλατφόρμα Ανδρών ΟΠΕΝ Κατηγορίας
  1. Νίκος Μόλβαλης – Παναθηναϊκός – 391.15
  2. Ανδρόγεως Σαμψάκης – Μπακόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 371.30
  3. Αθανάσιος Τσιρίκος – Παναθηναϊκός – 339.30
Συνολική Βαθμολογία Κατηγορίας ΟΠΕΝ
  1. Παναθηναϊκός 70
  2. Αργώ 69
  3. ΝΟΒΑ 32
Βαθυμολογία Ανδρών Κατηγορίας ΟΠΕΝ
  1. Παναθηναϊκός 70
  2. Αργώ 39
  3. ΑΝΟ Αργυρούπολης 23
Βαθμολογία Γυναικών Κατηγορίας ΟΠΕΝ
  1. Αργώ 30
  2. ΝΟΒΑ 19
  3. Α.Α. Αστέρια Θεσσαλονίκης 1
Συνολική Βαθμολογία Α,Β Κατηγορίας
  1. Αργώ 142
  2. Παναθηναϊκός 94
  3. ΝΟΒΑ 62
Βαθμολογία Α,Β’, Κατηγορίας Αγόρια
  1. Αργώ 86
  2. Παναθηναϊκός 76
  3. Α.Α. Αστέρια 43
Βαθμολογία Α, Β’ Κατηγορίας Κορίτσια
  1. Αργώ 56
  2. ΝΟΒΑ 27
  3. Παναθηναϊκός 18
Συνολική Βαθμολογία Γ’,Δ’ Κατηγορίας
  1. ΝΟΒΑ 181
  2. Αργώ 121
  3. Παναθηναϊκός 117
Βαθμολογία Γ’,Δ’ Κατηγορίας Αγόρια
  1. ΑΝΟ Αργυρούπολης 101
  2. ΝΟΒΑ 90
  3. Παναθηναϊκός 67
Βαθμολογία Γ’Δ’ Κατηγορίας Κορίτσια
  1. ΝΟΒΑ 91
  2. Αργώ 76
  3. Παναθηναϊκός 50

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *