Αποτελέσματα Προκριματικής Φάσης Πρωταθλήματος Water Polo Μίνι Κορασίδων (γενν. 2006) 2019

Άνοιξε την Παρασκευή (8/3) η αυλαία της Α’ φάσης του πρωταθλήματος των Μίνι Κορασίδων, όπου πραγματοποιήθηκε η 1η αγωνιστική στους τέσσερις από τους πέντε ομίλους. 

Οι αγώνες συνεχίζονται το Σάββατο (9/3) και την Κυριακή (10/3). Στην επόμενη φάση προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Παρασκευής (8/3):

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Ηλυσιακός – ΝΕ Πατρών    3-2

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης    7-6

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΕ Λαμίας – Εθνικός Πειραιά   0-5α.α. (Η ομάδα της ΝΕ Λαμίας δεν προσήλθε στον αγώνα)

Αρίων Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης   3-3

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΝΑΟ Κέρκυρας – Άρης   3-5

ΕΑΤΕΚ – Ποσειδών Ορεστιάδας   23-0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων   5-5

Ολοκληρώθηκαν οι τέσσερις από τους πέντε ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος των Μίνι Κορασίδων, με τις οκτώ πρώτες ομάδες που πήραν το εισιτήριο για την τελική φάση του θεσμού να γίνονται γνωστές. Την Κυριακή (10/3) ολοκληρώνεται ο τελευταίος όμιλος.

Θυμίζουμε ότι στην τελική φάση προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (9/3) και οι τελικές βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

1η αγωνιστική:

ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου   13-10

Ολυμπιακός – Πανιώνιος   6-9

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης   1-10

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Πατρών   10-5

3η αγωνιστική:

ΝΕ Πατρών – ΓΣ Ηλιούπολης   3-5

ΑΝΟ Γλυφάδας – Ηλυσιακός   8-2

Τελική βαθμολογία:

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας   9
  2. ΓΣ Ηλιούπολης   6
  3. Ηλυσιακός.  3
  4. ΝΕ Πατρών   0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Βουλιαγμένης.  0-5α.α. (η ΝΕ Λαμίας δεν προσήλθε στο παιχνίδι)

Αρίων Γλυφάδας – Εθνικός Πειραιάς   4-9

3η αγωνιστική:

Αρίων Γλυφάδας – ΝΕ Λαμίας   5-0α.α. (Η ΝΕ Λαμίας δεν προσήλθε στο παιχνίδι)

Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Βουλιαγμένης   7-6

Τελική βαθμολογία:

  1. Εθνικός Πειραιά   9
  2. ΝΟ Βουλιαγμένης   4
  3. Αρίων Γλυφάδας   4
  4. ΝΕ Λαμίας   0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

ΝΑΟ Κέρκυρας – Ποσειδών Ορεστιάδας   27-2

ΕΑΤΕΚ – Άρης   10-5

3η αγωνιστική:

ΕΑΤΕΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας   14-4

Άρης – Ποσειδών Ορεστιάδας   12-5

Τελική βαθμολογία: 

  1. ΕΑΤΕΚ   9
  2. Άρης   6
  3. ΝΑΟ Κέρκυρας   3
  4. Ποσειδών Ορεστιάδας   0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ

2η αγωνιστική:

Πλιτς Πλατς – ΝΟ Ρεθύμνου   7-14

3η αγωνιστική:

Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων   1-11

Τελική βαθμολογία:

  1. ΝΟ Χανίων   4
  2. ΝΟ Ρεθύμνου   4
  3. Πλιτς Πλατς   0

Ολοκληρώθηκε η Α’ φάση του πρωταθλήματος των Μίνι Κορασίδων την Κυριακή (10/3), με τον Πανιώνιο και τον Ολυμπιακό να παίρνουν τα δύο τελευταία εισιτήρια για την τελική φάση της διοργάνωσης.

Στον Α’ όμιλο Αττικής, ο Ολυμπιακός και ο Νηρέας Χαλανδρίου ισοβάθμησαν στη δεύτερη θέση με 4 βαθμούς, όμως η ομάδα του Πειραιά πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση, λόγω καλύτερης διαφοράς γκολ στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο.

Θυμίζουμε ότι στην επόμενη φάση προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής (10/3):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος   4-11

Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου   14-4

3η αγωνιστική:

Ολυμπιακός – Νηρέας Χαλανδρίου   5-5

ΓΣ Περιστερίου – Πανιώνιος   4-7

Τελική βαθμολογία:

  1. Πανιώνιος   9
  2. Ολυμπιακός   4
  3. Νηρέας Χαλανδρίου   4
  4. ΓΣ Περιστερίου   0

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *