Αποτελέσματα Α’ Φάσης του Τουρνουά Κορασίδων Κ16 (γενν. 2003)

Παρασκευή 2/11/2018
Με δύο αγώνες σε έναν από τους τέσσερις Ομίλους, τον Β’ Αττικής, ξεκίνησε την Παρασκευή (2/11) το βράδυ η Α’ (Προκριματική) φάση του τουρνουά Κορασίδων Κ16, στο κολυμβητήριο του Λαιμού Βουλιαγμένης.
Συγκεκριμένα, ο ΝΟΒ επικράτησε του ΝΟ Ρεθύμνου με 13-7, ενώ ο Ολυμπιακός πήρε το πειραιώτικο ντέρμπι, νικώντας με 10-5 τον Εθνικό.
Σάββατο 3/11/2018
Ο ΝΟ Βουλιαγμένης (με 3 στα 3), ο Ολυμπιακός και ο ΝΟ Ρεθύμνου είναι οι τρεις πρώτες ομάδες που εξασφάλισαν και τυπικά την πρόκριση στη Β’ φάση του τουρνουά Κορασίδων Κ16, καθώς ολοκληρώθηκαν το Σάββατο (3/11) το βράδυ οι αγώνες του Β’ Ομίλου Αττικής της Α’ φάσης, στο κολυμβητήριο του Λαιμού Βουλιαγμένης (που είχε ξεκινήσει από την Παρασκευή) και πήραν αντίστοιχα τις τρεις πρώτες θέσεις.
Στους υπόλοιπους τρεις Ομίλους της Α’ φάσης (Α’ Αττικής, Βόλου, Θεσσαλονίκης) οι αγώνες ξεκίνησαν το Σάββατο και θα ολοκληρωθούν την Κυριακή (4/11), οπότε και θα γνωρίζουμε και τις υπόλοιπες εννέα ομάδας (σύνολο 12) που θα προκριθούν στη Β’ φάση.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):
Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χανίων 32-0, Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας 17-4.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):
ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός Πειραιά 11-3, Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 6-6, ΝΟ Ρεθύμνου – Εθνικός Πειραιά 11-6, Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 7-11.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. Ολυμπιακός 4
3. ΝΟ Ρεθύμνου 4
………………………………
4. Εθνικός Πειραιά 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):
ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-6, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Πατρών 5-17.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
ΠΑΟΚ – Άρης 15-7, ΑΠΣΟξυγόνο – Πανσερραϊκός 1-16.
Κυριακή 4/11/2018
Με την ολοκλήρωση των αγώνων όλων των Ομίλων της Α’ φάσης του τουρνουά υδατοσφαίρισης Κορασίδων Κ16, την Κυριακή (4/11) το βράδυ, αναδείχθηκαν και οι 12 ομάδες που προκρίνονται στη Β΄φάση της διοργάνωσης (14-16/12/2018).
Είναι οι: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Β΄Όμιλο Αττικής), ΝΕ Πατρών, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισαας (από τον Όμιλο Βόλου), ΠΑΟΚ, Άρης, Πανσερραϊκός (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης).
Τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες στους τέσσερις Ομίλους:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):
Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 20-4, Πανιώνιος – ΝΟ Χανίων 29-1, Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 6-15, ΝΟ Χανίων – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-14.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Νηρέας Χαλανδρίου 9
2. Πανιώνιος 6
3. ΑΝΟ Γλυφάδας 3
………………………………..
4. ΝΟ Χανίων 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):
Οι αγώνες είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. Ολυμπιακός 4
3. ΝΟ Ρεθύμνου 4
……………………………
4. Εθνικός Πειραιά 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):
ΟΕΑΝΑΒ – ΝΕ Πατρών 2-16, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 10-3, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 15-1, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών 4-13.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΕ Πατρών 9
2. ΟΥΚ Βόλου 6
3. ΝΟ Λάρισας 3
……………………….
4. ΟΕΑΝΑΒ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 22-4, ΑΠΣ Οξυγόνο – Άρης 4-20, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΟΚ 3-11, Άρης – Πανσερραϊκός 9-5.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 9
2. Άρης 6
3. Πανσερραϊκός 3
…………………………..
4. ΑΠΣ Οξυγόνο 0
Η Β’ φάση του τουρνουά Κορασίδων Κ16 θα διεξαχθεί 14-16/12/2018. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 7/11 στις 11.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *