Συντάκτης: dimitris deves

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΟΙΞΗΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

Πηγή:www.koe.org.gr
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας
Κύπελλο Άνοιξης
1μ. Τραμπολίνο Δ’ Κατηγορίας – Αγόρια
  1. Γρηγόρης Μήτρου – ΝΟΒΑ – 162.00
  2. Βασίλης Κωνσταντινίδης – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 133.30
  3. Παναγιώτης Καπνόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 124.00
1μ. Τραμπολίνο Δ’ Κατηγορίας – Κορίτσια
  1. Μαργαρίτα Γαιννοπούλου – Αργώ – 140.05
  2. Σταυρούλα Χαλέμου – ΝΟΒΑ – 127.55
  3. Ιωάννα Τσοκανάκη – ΝΟΒΑ – 123.05
3μ. Τραμπολίνο Β’ Κατηγορίας – Αγόρια
  1. Αθανάσιος Τσιρίκος – Παναθηναϊκός – 376.96
  2. Ιάσων Μωραΐτης – Αργώ – 305.95
  3. Νικόλαος Νικολόπουλος – ΝΟΒΑ – 289.75
3μ. Τραμπολίνο Β’ Κατηγορίας – Κορίτσια
  1. Μαριάννα Αθανασάκη – Αργώ – 242.45
  2. Ευαγγελία Λαγαρά – ΝΟΒΑ – 223.90
  3. Νεκταρία Σαπλαμίδου – Αθλ. Ακαδημία Αστέρια – 199.50
3μ. Τραμπολίνο Γ’ Κατηγορίας – Αγόρια
  1. Γρηγόρης Μήτρου – ΝΟΒΑ – 252.40
  2. Δημήτριος Γλυνός – Αργώ – 215.40
  3. Βασίλης Κωνσταντινίδης – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 195.20
3μ. Τραμπολίνο Γ’ Κατηγορίας – Κορίτσια
  1. Σταυρούλα Χαλέμου – ΝΟΒΑ – 190.00
  2. Εμμανουέλα Μπλούνα – Ζέρβα – Παναθηναϊκός – 170.45
  3. Αγγελική Γεωργοπούλου – Αργώ – 157.45
1μ. Τραμπολίνο Β’ Κατηγορίας – Κορίτσια
  1. Μαριάννα Αθανασάκη – Αργώ – 223.70
  2. Ευαγγελία Λαγαρά – ΝΟΒΑ – 220.70
  3. Εμμανουέλα Μπούνα – Ζέρβα – Παναθηναϊκός – 181.00
1μ. Τραμπολίνο Β’ Κατηγορίας – Αγόρια
  1. Αθανάσιος Τσιρίκος – Παναθηναϊκός – 369.45
  2. Νικόλαος Νικολόπουλος – ΝΟΒΑ – 275.20
  3. Χρήστος Μορφίδης – Αθλ. Ακ. Αστέρια – 274.20
Ημερίδα ΟΠΕΝ, Α’, Ε’ Κατηγοριών
1μ. Τραμπολίνο Κατηγορίας Ε’ (Προαγωνιστικής)
  1. Αλεξάνδρα Ζούκα  – Μπαντούρη – Παναθηναϊκός – 87.55
  2. Ιωάννα Καρακώστα – Ακαδημία Φυρίγου – 72.55
  3. Ευαγγελία Οκονόσα – Αργώ – 69.05
1μ. Τραμπολίνο Κατηγορίας Ε’ (Προαγωνιστικής)
  1. Παναγιώτης Καπνόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 89.65
  2. Χρήστος Τετραδής – Αργώ – 69.25
  3. Θωμάς Μπόζιας – Αθλ. Ακαδημία Αστέρια – 66.70
3μ. Τραμπολίνο Κατηγορίας Ε’ (Προαγωνιστικής)
  1. Θωμάς Μπόζιας – Αθλ. Ακαδημία Αστέρια – 91.85
  2. Παναγιώτης Καπνόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 87.95
  3. Χρήστος Τετραδής – Αργώ – 46.85
5μ. Πλατφόρμα Δ’ Κατηγορίας – Αγόρια
  1. Γρηγόρης Μήτρου – ΝΟΒΑ – 174.65
  2. Βασίλης Κωνσταντινίδης – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 154.15
  3. Παναγιώτης Καπνόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 147.80
5μ. Πλατφόρμα Δ’ Κατηγορίας – Κορίτσια
  1. Σταυρούλα Χαλέμου – ΝΟΒΑ 157.00
  2. Μαργαρίτα Γιαννοπούλου – Αργώ – 124.90
5-7.5μ. Πλατφόρμα Γ’ Κατηγορίας – Αγόρια
  1. Γρηγόρης Μήτρου – ΝΟΒΑ – 208.40
  2. Χρήστος Περιπάνος – Παναθηναϊκός – 204.95
  3. Δημήτρης Γληνός – Αργώ – 172.20
5-7.5μ. Πλατφόρμα Γ’ Κατηγορίας – Κορίτσια
  1. Αγγελική Γεωργοπούλου – Αργώ – 197.20
  2. Σταυρούλα Χαλέμου – ΝΟΒΑ – 187.40
  3. Εμμανουέλα Μπλούνα – Ζέρβα – Παναθηναϊκός – 142.80
Ημερίδα κατηγοριών ΟΠΕΝ, Α’ και Ε’ (προαγωνιστική)
1μ. Τραμπολίνο Α’ Κατηγορίας – Κορίτσια
  1. Κωνσταντίνα Τσούρμα – Αργώ – 217.00
1μ. Τραμπολίνο ΟΠΕΝ – Γυναίκες
  1. Ελένη Κατσούλη – Αργώ – 189.75
1μ. Τραμπολίνο ΟΠΕΝ – Άνδρες
  1. Ιωάννης Τσαμπτσίνος – Αργώ – 156.25
1μ. Τραμπολίνο Α’ Κατηγορία – Αγόρια
  1. Θεόφιλος Αυθίνος – Αργώ – 384.85
  2. Κωνσταντίνος Λαλιώτης – ΝΟΒΑ – 269.90
  3. Γεράσιμος Καναβός – Αργώ – 242.95
5-7.5-10μ. Α’ Κατηγορία – Αγόρια
  1. Ανδρόγεως Σαμψάκης – Μπακόπουλος – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 466.80
  2. Γιώργος Σταθακόπουλος – Αργώ – 260.70
  3. Ευστράτιος Κελαηδής – Αρίων – 151.40

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο Απόλλων Σμύρνης συνεχίζει να προελαύνει στον Α’ Όμιλο της Α΄φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών, καθώς νίκησε εκτός έδρας και τον Ηλυσιακό 12-10 στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής (1ης του Β’ Γύρου), που ήταν και το σημαντικότερο από τα ματς που έγιναν το Σάββατο (18/3) και παραμένει μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας και αήττητος (έχει 6 νίκες και 2 ισοπαλίες).
Στα άλλα δυο παιχνίδια του Σαββάτου: Ο ΓΣ Περιστερίου πέτυχε εύκολη, αλλά σπουδαία νίκη στην Κρήτη επί του ΝΟ Ρεθύμνου με 14-6 και εδραιώνεται στη 2η θέση της βαθμολογίας του Α’ Ομίλου. Για τον ίδιο Όμιλο, εξάλλου, στο Χαλάνδρι, ο τοπικός Νηρέας πήρε την ισοπαλία 10-10 στο τέλος από τον ΟΦΗ (που είχε προηγηθεί με μεγάλη διαφορά).
Αναλυτικά τα παιχνίδια του Σαββάτου:
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΟΦΗ 10-10 (2-3, 2-4, 2-2, 4-1). Νηρέας Χαλανδρίου: Γιακουμάτος 2, Κωνσταντόπουλος Κ. 2. Σιάρκος 1, Κόττας 1, Παππάς Κ. 1, Παππάς Αλ. 2, Ανδρής 1. ΟΦΗ: Ιερωνυμάκης 1, Γεωργόπουλος 2, Γιαννάκης 1, Λεονταράκης 2, Κλήμος 3, Γιγουρτάκης 1.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 6-14 (2-4, 3-4, 0-4, 1-2). ΝΟ Ρεθύμνου: Σταυρουλάκης 1, Τσαγκαράκης 1, Φράγκος 2, Ραπτάκης 2. ΓΣ Περιστερίου: Μανώλης 3, Σιράπογλου 1, Καλαμάρης 3, Κουκουμάκης 1, Παναγούλης 1, Πετρόπουλος 2, Κολάρος 1, Τσολακίδης 1, Λίτσας 1.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 10-12 (2-6, 3-2, 3-2, 2-2). Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 2, Παύλου Αν. 1, Κωνσταντόπουλος 3, Φαφαλιός 1, Τασσόπουλος 2, Γρηγορόπουλος 1. Απόλλων Σμύρνης: Μαυρωτάς Λ. 2, Τσίκλος 1, Παπαδόπουλος Γ. 2, Λάζαρης 2, Δερμιτζάκης 3, Αφρουδάκης Ζ. 2.
Την έβδομη νίκη του σε οκτώ αγώνες στον Β’ Όμιλο του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών πέτυχε ο Νηρέας Γέρακα. Με πρωταγωνιστή τον Θωμά Τσακιράκη, που σημείωσε 5 γκολ, νίκησε στην Πάτρα τη ΝΕΠ με 9-5, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής, την Κυριακή (19/3) και συνεχίζει να απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής.
Στο ντέρμπι του ίδιου Ομίλου ο ΝΟ Χαλκίδας επικράτησε επί του ΓΣ Ηλιούπολης με 7-4, ενώ στα άλλα δυο ματς του Β’ Ομίλου, που έγιναν επίσης την Κυριακή, η Νίκη Βόλου πήρε ισοπαλία στην έδρα της στο τέλος από το Μίλωνα με 9-9, ενώ η ΑΕ Χαϊδαρίου κέρδισε στην έδρα της τον ΟΥΚ Βόλου με 9-6. Στο μοναδικό ματς του Α’ Ομίλου που έγινε Κυριακή, ο ΝΟ Χανίων πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Ιωνικού με 7-5.
Αναλυτικά τα παιχνίδια της Κυριακής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 5-7 (1-2, 1-1, 2-2, 1-2). Ιωνικός: Δραγώνας 1, Καρακάσης Χρ. 2, Ψιρογιάννης 2. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ: Κατσουλάκης 1, Παπαδόπουλος Τρ. 1, Χαριτάκης 2, Μπαριωτάκης 3.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 5-9 (0-4, 2-2, 3-2, 0-1). ΝΕ Πατρών: Πολλάτος 1, Ρογδάκης 1, Ζερνιώτης 1, Λεβεντάκος 1, Καβουρτζής 1. Νηρέας Γέρακα: Τσακιράκης 5, Παπαδόπουλος Γρ. 1, Παπαδόπουλος Π. 1, Νησανάκης 1, Γεωργακόπουλος 1.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΜΙΛΩΝ 9-9 (5-2, 2-4, 0-2, 2-1). Νίκη Βόλου: Πισσίας 1, Μαρτζούχος 4, Γλουμής 4. Μίλων: Χαλιάσος 2, Δούκας 1, Αμπατζόγλου 2, Ξιάρχος 2, Τριανταφύλλου 2.
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 9-6 (2-3, 3-1, 2-1, 2-1). ΑΕ Χαϊδαρίου: Μητρόπουλος 1, Κόχειλας 4, Γκότσης 2, Βασιλάκης 2. ΟΥΚ Βόλου: Μαρινάγης Χ. 1, Στεργίου 2, Βαφειάδης 1, Γιάγκος 2.
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 7-4 (2-1, 3-2, 1-0, 1-1). ΝΟ Χαλκίδας: Μερκουριάδης Π. 4, Μπουρνάζος 3. ΓΣ Ηλιούπολης: Κοντονής Δ. 1, Κολυβάς 2, Λύκαρης Λ. 1.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΟΜΙΛΟΥΣ (8 αγ.):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.      90-51     20
2.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ     80-48     17
3.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ            71-50     14
4.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ             71-58     13
5.ΟΦΗ                         60-54     12
6.ΙΩΝΙΚΟΣ                  51-72      6
7.ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.         48-85      2
8.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ     48-101    1
Σ.Σ.: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν έναν (1) αγώνα λιγότερο
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ      72-39     21
2.ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ           63-49     17
3.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ      69-51     13
-.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ          53-65     13
5.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ             44-51     8
6.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ            68-68     7
-.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ              62-86     7
8.ΜΙΛΩΝ                      45-67     5

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 19ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Άνετα ο Ολυμπιακός, 17-4 τον ΑΝΟ Γλυφάδας
Εύκολο απόγευμα είχε ο πρωταθλητής Ελλάδας της υδατοσφαίρισης των γυναικών Ολυμπιακός απέναντι στον ΑΝΟ Γλυφάδας στο παιχνίδι που διεξήχθη στον Πειραιά, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Γ’ Φάσης, αφού επιβλήθηκε με 17-4.
Οι «ερυθρόλευκες» μετά την πρόκριση επί της Πάντοβα για τα προημιτελικά της Ευρωλίγκα μπήκαν με πολύ καλή ψυχολογία και κατάφρεαν να προηγηθούν με 10-0 στο ημίχρονο, έχοντας σε μεγάλα κέφια τη φουνταριστή και αρχηγό της Εθνικής ομάδας Αλεξάνδρα Ασημάκη.
Στο δεύτερο μισό του αγώνα οι προπονητές των δύο ομάδων είχαν την ευκαιρία να κάνουν δοκιμές, αφού τα πάντα είχαν κριθεί και το 17-4 σφράγισε τις προσπάθειες των παικτριών των δύο ομάδων.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 17-4
Τα οκτάλεπτα: 6-0, 4-0, 5-2, 2-2
Ολυμπιακός
ΑΝΟ Γλυφάδας
Διαμαντοπούλου
Αρχοντάκη
Πλευρίτου Ελ.
Τσελέντη
Ελευθεριάδου 1
Ελληνιάδη 1
Σώρα
Λούδη Ε. 1
Ζοφώλη
Κολιτσοπούλου
Αβραμιδου 2
Κόλλια
Ασημάκη 5
Παπαναστασίου Αν.
Πλευρίτου Μ. 3
Κωνσταντά
Έμολο 1
Κοντονή 1
Πλευρίτου Β.
Κολτσίδα 1
Λογοθέτη 1
Παπαναστασίου Δ.
Σμιτ 3
Νιαρχάκου
Σταματοπούλου 
 
Φουντωτού 1
Κουρούτσαλη
Νίνου
Γιαννοπούλου
Προπονητής: Χάρης Παυλίδης
Προπονητής Τάσος Πιρπιρής
Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος
Διαιτητές: Δαμιανάκης, Παϊρακταρίδης
Εύκολη νίκη για το ΝΟ Βουλιαγμένης, 18-5 τον Εθνικό
Εύκολη, όσο και αναμενόμενη νίκη πέτυχε η γυναικεία ομάδα υδατοσφαίρισης του ΝΟ Βουλιαγμένης με 18-5 επί του Εθνικού για την 3η αγωνιστική της Γ’ Φάσης της Α1 Γυναικών. Το συγκρότημα της Αλεξίας Καμμένου πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, όταν και πήρε διαφορά έντεκα γκολ (14-3). Στη συνέχεια η έμπειρη τεχνικός έδωσε ευκαιρίες σε πολλές νεαρές παίκτριες και η διαφορά δεν αυξήθηκε σε επίπεδα μεγαλύτερα των δεκατριών γκολ.
Πρώτη σκόρερ του αγώνα η Τίνα Κοντογιάννη με 5 γκολ.
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ 18-5
Τα οκτάλεπτα: 5-1, 9-2, 2-0, 2-2
ΝΟ Βουλιαγμένης
Εθνικός
Κοτσιώνη
Δουρέκα Σ.
Τσουκαλά 3
 
Χυδηριώτη 2
Δουρέκα Αδ.
Λούδη
Βάσιλα 
Πρωτοπαπά 4
Αποστολίδου 
Ξενάκη 2
Μπίσμπα  1
Μαυρωτά Ιφ.
Κούβδου Ν. 
Πάτρα
Γονίδη
Κούλχαας  1
Πετάση
Διαμαντοπούλου 1
Φραγκιουδάκη 2
Μαστροκάλου
Γκούζουλα
Κοντογιάννη 5
Μιχαηλίδου 1
Κοτσιώνη
Στραβάκου
Κοκκινάκη
Κατσίμπρη 1
Ιωαννίδη
 
Προπονήτρια: Αλεξία Καμμένου
Προπονητής: Γιώργος Τσόκας
Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός
Διαιτητές: Στεφανάκης, Βόσικας
Νίκη πρωτιάς στον όμιλο θέσεων 5-8 για το ΝΟ Ρεθύμνου, 16-11 τη ΝΕ Πατρών
Νίκη που του εξασφαλίζει κατά πολύ μεγάλο μέρος την 1η θέση στον όμιλο των ομάδων 5-8 της Γ’ Φάσης του πρωταθλήματος της Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών πέτυχε ο ΝΟ Ρεθύμνου με 16-11 απέναντι στη ΝΕ Πατρών στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου.
Η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη είχε σε μεγάλη ημέρα τη φουνταριστό Μαρία Μυριοκεφαλιτάκη που σημείωσε 5 γκολ και ήταν πρωταγωνίστρια για την ομάδα της. Οι Κρητικές πήραν προβάδισμα από την αρχή του αγώνα, αφού η λήξη του πρώτου οκταλέπτου τις βρήκε μπροστά στο σκορ με 6-3. Στη συνέχεια διαχειρίστηκαν άριστα το παινχίδι και αύξησαν τη διαφορά μέχρι το τέλος του αγώνα.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 16-11
Τα οκτάλεπτα: 6-3, 4-4, 3-2, 3-2
ΝΟ Ρεθύμνου
ΝΕ Πατρών
Καζάνα
Μανέτα Π.
Σαφέτη
Ανδρουτσέλη
Καραβάνου
Τσιμάρα Ευδ. 1
Θεοδωράκη
Μπαλάτσα Μ. 3
Φαρμάκη Μ.
Πάτερου 1
Καριπίδου Μ.  1
Μανέτα Σ. 1
Μαυρέλλου  2
Μπαλάτσα Ν. 2
Μυριοκεφαλιτάκη  5
Πασσά 1
Λιμπιτάκη 1
Μοίραλη
Φαρμάκη Ελ. 3
Μπιτσάκου
Πατσαχάκη 2
Κουτέλη 2
Σολανάκη  1
Λυκοθανάση
Γαβαλά
Γιαννακέα
Καριπίδου Ηρ. 1
 
 
 
Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης
Προπονητής: Δημήτρης Μπιτσάκος
Αλυτάρχης: Λευτέρης Γιαννέλης
Διαιτητές: Χατζηαναστασίου, Πολυχρονόπουλος
Μεγάλη νίκη για τον Ηλυσιακό, 6-5 τον Τρίτωνα Αμαρουσίου
Το γκολ της Γεωργίας Λυμπεροπούλου, 0:20 πριν το τέλος του αγώνα του Ηλυσιακού με τον Τρίτωνα Αμαρουσίου για την Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών, χάρισε μεγάλη νίκη στην ομάδα των Ιλισίων που την φέρνει στην 3η θέση του ομίλου των ομάδων 5-8 της Γ’ Φάσης. Με αυτή την επικράτηση ο Ηλυσιακός έχει πλέον προβάδισμα για το πλεονέκτημα έδρας στη διαδικασία των πλέι άουτ, όπου κατά πάσα πιθανότητα οι δύο ομάδες θα συναντηθούν.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Τρίτωνα να παίρνει προβάδισμα στο σκορ, το οποίο διατήρησε καθ όλη της διάρκεια του πρώτου οκταλέπτου, το οποίο έληξε με 2-3. Στη δεύτερη περίοδο ο Ηλυσιακός ισοφάρισε αρχικά σε 3-3, με το ημίχρονο να λήγει στην απόλυτη ισορροπία 4-4.
Στο δεύτερο μισό του αγώνα οι ομάδες ήταν άστοχες, με τον Ηλυσιακό να φτάνει στο πρώτο του προβάδισμα στον αγώνα (5-4), λίγο πριν τη λήξη της τρίτης περιόδου.
Το τελευταίο οκτάλεπτο είχε συνεχόμενες χαμένες ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, με μεγαλύτερη ένα χαμένο πέναλτι της Κούζουνα για τον Τρίτωνα Αμαρουσίου που απέκρουσε η Τζούρκα. Στη συνέχεια η ομάδα των βορείων προαστίων ισοφάρισε με τη Μουλλάκη, 1:30 πριν τη λήξη, όμως μία πολύ ωραία λόμπα της Γ. Λυμπεροπούλου 0:20 πριν το τέλος του παιχνιδιού, χάρισε τη νίκη στον Ηλυσιακό με 6-5.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 6-5
Τα οκτάλεπτα: 2-3, 2-1, 1-0, 1-1
Ηλυσιακός
Τρίτων Αμαρουσίου
Τζούρκα
Λάζαρη
 Σαμαρά 3
Τουλουμτζίδου
 
Μουλλάκη 3
Κανάκη
Τζελέπη 1
Παντελίδου 
Καλογερά 
Λαμπρινούκα 2
Ανδρή 
Κωστοπούλου
Χατζηκυριακάκη 
Λυμπεροπούλου Στ.
 
Γρηγοριάδη 
Μαλλιαρού
Παλαιοδήμου
Δημητροκάλη 1
Λυμπεροπούλου Γ. 1
Αργυρού
Παπαδάκη
Κορμά
 
Λίβα
Γούση
Κούζουνα
Αλυτάρχης: Κωνσταντίνος Καραμουσουλάκης
Διαιτητές: Κατσώνης, Κραβαρίτης

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 19ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 31ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Εδραιώνεται μόνο στην 5η θέση το Παλαιό Φάληρο, 7-2 τον Πανιώνιο
Το Παλαιό Φάληρο εδραιώνεται στην 5η θέση της βαθμολογίας της Α1 Ανδρών, στην οποία βρίσκεται πλέον μόνο του και βλέπει όλο και πιο κοντά τη συμμετοχή του στα πλέι οφ, καθώς επιβλήθηκε για την 19η αγωνιστική, στην έδρα του, με 7-2 επί του Πανιωνίου.
Οι Νεοσμυρνιώτες ήταν αδιαπέραστοι στην άμυνα και με πλουραλισμό στην επίθεση έχτισαν την απαραίτητη διαφορά και έφτασαν στη νίκη. Στο τελευταίο οκτάλεπτο όλα κύλησαν σε χαλαρούς ρυθμούς.
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 7-2
Οκτάλεπτα: 2-0, 2-0, 3-2, 0-0.
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
 
 
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
 
Τσαλκάνης
 
 
Πρωτονοτάριος
 
Γωνιωτάκης
 
 
Καρακάσης
 
Χάλαρης
 
 
 
Βυθούλκας
 
Αλαφραγκής
 
 
Κουτσιαλής
 
Κουρλιάφτης 1
 
 
Μαζοκοπάκης
 
Θεοδωρόπουλος 1
 
 
Κουλιεράκης
 
Πέττας
 
 
 
Θεοδόσης – Παπαλουκάς
Μαρινάγης
 
 
Πανταζόπουλος
 
Τσαχιλίδης 1
 
 
Γαβαλάς Σ. 1
 
Τρούλος 2
 
 
Σταυρόπουλος
 
Σπηλιωτόπουλος
 
 
Βέκκος
 
 
Γαβαλάς Ι. 2
 
 
Ποταμιάνος
 
Κατσαγούνος
 
 
Πιτούλης
 
 
Πανταζής
 
 
 
Δημακόπουλος
 
Κάκαρης
 
 
 
Γαβαλάς Γ. 1
 
Προπονητής: Νίκος Μαμούρης
Προπονητής: Κώστας Δήμου
Διαιτητές: Στεφανάκης, Βόσικας
Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός
Τεράστια νίκη με Καραμπέτσο ο ΠΑΟΚ, 8-5 τον Παναθηναϊκό
Με βασικό όπλο την άμυνα και έχοντας σε μεγάλη μέρα τον τερματοφύλακά του και πρώην γκολκίπερ των πρασίνων Φίλιππο Καραμπέτσο, ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Παναθηναϊκό με 8-5 και του έκοψε τη φόρα, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών, στο Εθνικό κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης, το Σάββατο (18/3) το απόγευμα.
Είναι μια τεράστια νίκη για τον δικέφαλο του Βορρά, καθώς τον φέρνει πιο κοντά στην είσοδο στην τελική εξάδα της βαθμολογίας και τα πλέι οφ. Ο ΠΑΟΚ είχε από το ξεκίνημα τον έλεγχο του αγώνα, έχτισε μια διαφορά και κράτησε τη σπουδαία νίκη.
Σύμφωνα με το φύλλο αγώνα, στο 2.00 πριν από τη λήξη του δ΄οκτάλεπτου αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο έφορος του ΠΑΟΚ Πετρίδης, για διαμαρτυρία σε απόφαση των διαιτητών. Στο 0.45 πριν από τη λήξη του δ’ οκτάλεπτου αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο έφορος του Παναθηναϊκού Παπαδημητρακόπουλος, για τον ίδιο λόγο.
ΠΑΟΚ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 8-5
Οκτάλεπτα: 3-1, 1-2, 3-1, 1-1.
ΠΑΟΚ
 
 
 
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
 
Καραμπέτσος
 
 
Γαλανίδης
 
Σαρησάββας
 
 
Φλωρόπουλος
 
Ζάτοβιτς 2
 
 
Βασιλάκης
 
Προσινικλής Ν. 2
 
 
Πιτσιλαδής
 
Νικολαϊδης 2
 
 
Βιτέλλας
 
 
Νάνος
 
 
 
Τοράκης
 
 
Παπαποστόλου
 
 
Καλογεράκος
 
Σάριτς 1
 
 
 
Καρούντζος 1
 
Δημητριάδης
 
 
Φώσκολος 1
 
Μουρατίδης 1
 
 
Δερμιτζάκης Δ.
 
Τσολακούδης
 
 
Χαραλαμπόπουλος 2
Προσινικλής Π.
 
 
Καπετανάκης 1
 
Σιορδίλης
 
 
Καλομενίδης
 
Σιώπκας
 
 
 
 
 
 
Πολύζος
 
 
 
Μπερτόλης
 
Προπονητής: Πάνος Βέργος
 
Προπονητής: Νάσος Ηρειώτης
Διαιτητές: Μπουδραμής, Κωνσταντινίδης
Αλυτάρχης: Μιχάλης Ράντσος
Με «σπασμένα τα φρένα» ο ΑΝΟ Γλυφάδας, 13-6 τον Υδραϊκό
Καταιγιστικός παρουσιάστηκε ο ΑΝΟ Γλυφάδας στο κολυμβητήριο του Αλίμου, επικρατώντας με 13-6 του Υδραϊκού στο πλαίσιο της 19ης Αγωνιστικής της Α1 Υδατοσφαίρισης Ανδρών.
Η ομάδα του Δημήτρη Μάζη με αυτή τη νίκη έπιασε τον Παναθηναϊκό στην τρίτη θέση με 38 βαθμούς, όμως υστερεί στη μεταξύ τους ισοβαθμία και πλέον ελπίζει σε καλύτερη συγκομιδή βαθμών από τους «πράσινους» στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές.
Από τη μεριά του ο Υδραϊκός του Δημήτρη Κραβαρίτη έχασε πολύτιμο έδαφος στην προσπάθειά του να βρεθεί στην πρώτη εξάδα που οδηγεί στα πλέι οφ.
Το παιχνίδι ξεκίνησε ισορροπημένα, όμως ο ΑΝΟΓ κατάφερε να φτάσει σε προβάδισμα δύο γκολ στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (4-2). Το τρίτο οκτάλεπτο ήταν αυτό στο οποίο κρίθηκαν τα πάντα αφού οι παίκτες του Δημήτρη Μάζη έκαναν επιμέρους σκορ 7-1, εκτοξεύοντας τη διαφορά στα οχτώ γκολ (11-3). Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με το παιχνίδι να λήγει με 13-6 υπέρ τη φιλοξενούμενης ομάδας.
ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 6-13
Oκτάλεπτα: 2-2, 0-2, 1-7, 3-2
ΥΔΡΑΪΚΟΣ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
Φλέγκας
Γαβαλάς
Καϊάφας
Τζελάτης 1
Μιτελούδης 
Φωτόπουλος
Θαλασσσινός 1
Καναβός
Χατζηκυριακάκης 
Ρομπόπουλος
Κοτσάφτης 
Παπαναστασίου 3
Μπλάνης  1
Παπούκας 1
Σαρτζετάκης 1
 Αλεξίου 2
Αργυρόπουλος
Κατσαούνης
Λιαπάκης 1
Αλβέρτης 1
Βλοντάκης 1
Χατζηγούλας 2
Αλεξαντρέσκου
Παπασηφάκης 
Μιγόπουλος
Μαντής
Στελλάτος 1
Γιαννόπουλος 2
Λαδάς
Σκουμπάκης 1
Προπονητής: Δημήτρης Κραβαρίτης
Προπονητής: Δημήτρης Μάζης
Διαιτητές: Μοίραλης, Κυράνης Κ.
Αλυτάρχης: Αλέξανδρος Μπλάνας
Περίπατος για τον ΝΟ Βουλιαγμένης στον Πειραιά, 10-3 τον Εθνικό
Σε περίπατο μετέτρεψε το ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών ο ΝΟ Βουλιαγμένης.
Η ομάδα του Κώστα Λούδη επιβλήθηκε άνετα επί του Εθνικού με 10-3 στο κλειστό Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά «Π. Καπαγέρωφ» και σιγούρεψε και μαθηματικά την 2η θέση θέση στη βαθμολογία στην κανονική περίοδο.
Οι παίκτες του ΝΟΒ, με όπλο κυρίως την άμυνα, περιόρισαν στο ελάχιστο τους αντιπάλους τους και βρήκαν λύσεις επιθετικά με όλους τους τρόπους και πρωταγωνιστές τους Κοπελιάδη, Καπότση και αύξαναν το διαφορά στο σκορ μέχρι το φινάλε.
Ο Εθνικός, που μόνο στο τρίτο οκτάλεπτο αντιστάθηκε σθεναρά, έχασε κι άλλο έδαφος στη μάχη για την εξάδα.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 3-10
Οκτάλεπτα: 1-3, 1-3, 1-1, 0-3
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
 
 
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
Τζωρτζάτος
 
 
Ζερδεβάς
 
Τζώρτζης
 
 
 
Κοπελιάδης 3
 
Σκληρός
 
 
 
Δελαγραμμάτικας
 
Κόχειλας Ν.
 
 
Γραμματικός
 
Σιώνης
 
 
 
Χρυσοσπάθης 1
 
Παπαγεωργίου
 
 
Γούβης 1
 
 
Παπαδόγκωνας 2
 
 
Αφρουδάκης
 
Χονδροκούκης 1
 
 
Καλαϊτζής
 
Αγκόρτσας
 
 
Βίκο 1
 
 
Καζάζης
 
 
 
Καπότσης 2
 
Μπεριστιάνος
 
 
Τίγκας 1
 
 
Φούτρης Αλ.
 
 
Σολανάκης
 
Κουμής
 
 
 
Κουρούβανης
 
Πρωτοψάλτης
 
 
Δήμου 1
 
 
Φούτρης Σ.
 
 
Πάτερος
 
 
Προπονητής: Φάνης Κουντουδιός
Προπονητής: Κώστας Λούδης
Διαιτητές: Δαμιανάκης, Παϊρακταρίδης
Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος
Άνετο πέρασμα κι απ’ την Πάτρα ο Ολυμπιακός, 20-3 τον ΝΟΠ
Ταξίδεψε με 10 μόνο παίκτες στην αποστολή για την Πάτρα ο Ολυμπιακός και, όπως αναμενόταν, επικράτησε άνετα του ΝΟΠ με 20-3 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών.
Οι ερυθρόλευκοι διατηρούν το απόλυτο (19 στα 19) και θέλουν έναν βαθμό ακόμα για να οριστικοποιήσουν και μαθηματικά την πρωτιά στην κανονική περίοδο.
ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-20
Οκτάλεπτα: 1-5, 0-7, 2-4, 0-4.
ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
 
 
Αθανασόπουλος
 
 
Γαλανόπουλος
 
 
Κανελλόπουλος – Γκίρης 1
 
Πρέκας 1
 
 
 
Κρίκης
 
 
 
 
 
 
 
Κανελλόπουλος Βασ. 1
 
Γεννηδουνιάς 3
 
 
Τουλγαρίδης
 
 
Φουντούλης 6
 
 
Καλιοράκης
 
 
Αργυρόπουλος – Κανακάκης 2
 
Φύκουρας
 
 
Ποντικέας
 
 
Κωνσταντακόπουλος
 
 
 
 
 
Παπάκος
 
 
 
Μουρίκης 1
 
 
Γκότσης
 
 
 
Κολόμβος 2
 
 
Βικάτος 1
 
 
 
Γιάνοβιτς
 
 
 
Ανδρικόπουλος
 
 
Εσπανιόλ 5
 
 
Λιμαράκης
 
 
 
 
 
 
Δουρίδας
 
 
 
 
 
 
 
Πασσάς
 
 
 
 
 
 
 
Προπονητής: Βασίλης Λαμπάτος
Προπονητής: Θοδωρής Βλάχος
Διαιτητές: Κουρέτας, Ποσποτίκης
Αλυτάρχης: Χρήστος Σαλογιάννης
Βρήκε τρίποντο και ανέβηκε 9ος ο ΝΟ Χίου, 9-4 τον ΝΟ Καλαμακίου
Είδε το χρώμα της νίκης μετά από πολύ καιρό ο ΝΟ Χίου, καθώς επιβλήθηκε στην έδρα του, στο Ιωνικό κολυμβητήριο του νησιού της μαστίχας, με 9-4 επί του ουραγού ΝΟ Καλαμακίου, Για την 19η αγωνιστική της Α1 Ανδρών, και ανέβηκε στην 9η θέση της βαθμολογίας (η πιο πλεονεκτική των πλέι άουτ) ξεπερνώντας τον Πανιώνιο (που έχασε λίγο αργότερα στο Φάληρο).
Οι Χιώτες είχαν από την αρχή τον έλεγχο του αγώνα και σε μεγάλη μέρα τον Βουκμίροβιτς, που πέτυχε 4 γκολ, και αύξησαν γρήγορα τη διαφορά. Ο ΝΟ Καλαμακίου, που πήγε στη Χίο με 11 παίκτες, δύσκολα θα αποφύγει την τελευταία θέση της βαθμολογίας στην κανονική περίοδο.
Σύμφωνα με το φύλλο αγώνα, «… στο 4.34 πριν από τη λήξη του δ’ οκτάλεπτου, αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα οι Αγιωργούσης, Καλής και Γεώργαλος του ΝΟ Χίο, που  μπήκαν από τον πάγκο στον αγωνιστικό χώρο με σκοπό να προκαλέσουν επεισόδιο», κάτι που αποφεύχθηκε.
ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 9-4
Οκτάλεπτα: 2-1, 3-1, 0-0, 4-2.
ΝΟ ΧΙΟΥ
 
 
 
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
 
 
Αϊβαλιώτης
 
 
Γρηγοριάδης
 
 
Μιμίδης 1
 
 
Φλώρος Ανδ.
 
 
Θωμάκος
 
 
 
Χάλαρης
 
 
 
Τεσάνοβιτς 2
 
 
Αναγνωσρτόπουλος
 
Καλαργυρός
 
 
Δουδέσης
 
 
Αλάτσης
 
 
 
Ιωαννίδης 1
 
 
Κανδιόγλου 1
 
 
Τρόβας 1
 
 
 
Βουκμίροβιτς 4
 
 
Καφετζόπουλος
 
 
Γκιουβέτσης 1
 
 
Φαναριώτογλου
 
 
Αγιωργούσης
 
 
Καστανάκης
 
 
Καλής
 
 
 
Αλεβίζος 2
 
 
Μπερτόλης
 
 
 
 
 
 
Μένης
 
 
 
 
 
 
 
Γεώργαλος
 
 
 
 
 
 
Κόλλιας
 
 
 
 
 
 
 
Προπονητής: Μάκης Μικέδης
 
Προπονητής: Αλέξης Σταϊκόπουλος
Διαιτητές: Σταυρίδης, Μπιράκης
Αλυτάρχης: Μιχάλης Ανδρεάκος

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΕΘΝΙΚΟΣ 1927 (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ),18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΘΝΙΚΟΣ 1927 (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ),18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΘΝΙΚΟΣ 1927 (ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ),18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΘΝΙΚΟΣ 1927 (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ),18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΘΝΙΚΟΣ 1927 (ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ),18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΛΙΣΤΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 2016-17 (ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ)

Πηγή:www.koe.org.gr

ΛΙΣΤΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 2016-17 (ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΟΙΞΗΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

Πηγή:www.koe.org.gr
Στο Κλειστό Καταδυτήριο του ΟΑΚΑ διεξάγεται το Σαββατοκύριακο (18-19 Μαρτίου) το Κύπελλο Άνοιξης (κατηγορίες Β, Γ’, Δ’) και η Ημερίδα κατηγοριών ΟΠΕΝ, Α’ και Ε’ (προαγωνιστικά) στις Καταδύσεις. Το πρόγραμμα των αγώνων:
Σάββατο, (09.30)
Τραμπολίνο 1 μέτρο Δ’
Τραμπολίνο 3 μέτρα Β’
Τραμπολίνο 1 μέτρο Ε’
Τραμπολίνο 3 μέτρα ΟΠΕΝ, Α’
Σάββατο, (17.00)
Τραμπολίνο 3 μέτρα Γ’
Τραμπολίνο 3 μέτρα Ε’
Τραμπολίνο 1 μέτρο Β’
Κυριακή, (09.30)
Τραμπολίνο 1 μέτρο Γ’
Τραμπολίνο 3 μέτρα Α’
Τραμπολίνο 3 μέτρα Δ’
Σταθερά Β’
Κυριακή (17.00)
Σταθερά Δ’
Τραμπολίνο 1 μέτρο Α’
Τραμπολίνο 1 μέτρο ΟΠΕΝ
Σταθερά Α’
Σταθερά ΟΠΕΝ
Σταθερά Γ’

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Με τους Χειμερινούς αγώνες της Βόρειας Ελλάδας, που διεξάγονται το Σαββατοκύριακο (18-19 Μαρτίου) στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας, ολοκληρώνεται ο χειμερινός κύκλος αγώνων στην Τεχνική κολύμβηση.
Στους αγώνες, όπου συνδιοργανωτής είναι το τοπικό σωματείο Δελφίνια Πτολεμαϊδας, μετέχουν συνολικά 260 αθλητές/τριες από 24 Σωματεία.
Οι ώρες έναρξης των αγώνων και τις δύο ημέρες, 09.15 και 17.15, ενώ θα πρέπει να σημειωθεί ότι τα αποτελέσματα τους θα μετρήσουν και ως όρια για τη συμμετοχή στις Εθνικές ομάδες του αθλήματος.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 3ης ΣΕΙΡΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ MASTERS GMA SWIMMING SERIES OKEANOS 2017,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 3ης ΣΕΙΡΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ MASTERS GMA SWIMMING SERIES OKEANOS 2017,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ 2017,13-14 ΜΑΪΟΥ 2017,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ 2017,13-14 ΜΑΪΟΥ 2017,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 5ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ WORLD LEAGUE WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Νίκη που διατηρεί ζωντανές τις ελάχιστες ελπίδες της για πρόκριση στο Super Final του World League πέτυχε η Εθνική ομάδα υδατοσφαίρισης των ανδρών στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου των προκριματικών της ευρωπαϊκής ζώνης απέναντι στην Ολλανδία με 10-4 εκτός έδρας. Πλέον στην τελευταία αγωνιστική χρειάζεται νίκη επί της Γαλλίας εκτός έδρας και ταυτόχρονα βαθμολογική απώλεια των Κροατών στο εντός έδρας παιχνίδι με τους Ολλανδούς.
Το παιχνίδι ξεκίνησε νωθρά για την Εθνική μας που δεν μπορούσε να βρει λύσεις επιθετικά στο πρώτο μισό της πρώτης περιόδου, με αποτελέσμα η Ολλανδία να προηγηθεί με γκολ του Λίντχουτ. Στη συνέχεια όμως, δύο γκολ των «Ιταλών» Βλαχόπουλου και Γούνα έδωσαν προβάδισμα 2-1 στην Εθνική μας. Στην αρχή του δευτέρου οκταλέπτου ο Λίντχουτ κατάφερε και πάλι να παραβιάσει την εστία της Εθνικής μας ομάδας, όμως δύο γκολ των Χρυσοσπάθη και Γενηδουνιά οδήγησαν την Εθνική μας στο ημίχρονο με διαφορά δύο γκολ υπέρ της (4-2).
Το τρίτο οκτάλεπτο κύλησε χωρίς γκολ για το μεγαλύτερό του διάστημα με τους Ολλανδούς να χάνουν αρκετές επιθέσεις με παίκτη παραπάνω. Μάλιστα ένα λεπτό πριν το τέλος μείωσαν σε 4-3, όμως η άμεση απάντηση ήρθε από τον Αλέξάνδρο Γούνα που έκανε το 5-3 στην αμέσως επόμενη επίθεση.
Στην τελευταία περίοδο, οι παίκτες του Θοδωρή Βλάχου μπήκαν αποφασισμένοι να «καθαρίσουν το παιχνίδι και με σερί 3-0 στο πρώτ τετράλεπτο κατάφεραν να φέρουν τη διαφορά στα 5 γκολ (8-3). Στη συνέχεια η Εθνική μας δεν άφησε το πόδι από το γκάζι και έφτασε στο τελικό 10-4.
ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ 4-10
Τα οκτάλεπτα: 1-2, 1-2, 1-1, 1-5
Ολλανδία (Ρόμπιν Φαν Γκάλεν): Βάχενααρ, Φένχοις, Γκμπανταμάσι, Φαν ντε Μπουργκ 2, Ρούτεν, Λίντχουτ 2, Γκοτμέικερ, Μίλερ, Νίσπελιγνκ, Γιάνσεν, Κουπμαν, Φαν Ίπερεν, Χούπελμαν

Ελλάδα (Θοδωρής Βλάχος): Φλέγκας, Γενηδουνιάς 1, Καπότσης, Χρυσοσπάθης 1, Φουντούλης 2, Αργυρόπουλος – Κανακάκης 1, Ποντικέας, Δελακάς, Μουρίκης, Κολόμβος, Γούνας 4, Βλαχόπουλος 1, Γαλανόπουλος

Στο άλλο παιχνίδι του Β’ Ομίλου, η Κροατία επιβλήθηκε εύκολα της Γαλλίας με 16-6.

Η Βαθμολογία στον Β’ Όμιλο Ευρώπης, μετά από 5 αγωνιστικές:

  1. Κροατία 12 (67-38)
  2. Ελλάδα 12 (51-38)
  3. Ολλανδία 6 (37-53)
  4. Γαλλία 0 (38-64)

ΠΡΟΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ 2016-17 (ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ)

ΠΡΟΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ 2016-17 (ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο ΠΑΟΚ και ο ΝΟ Πατρών συμπλήρωσαν την οκτάδα των ομάδων της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών, καθώς αυτές οι δύο προκρίθηκαν από τους αγώνες του Ομίλου Βόλου (του μοναδικού που εκκρεμούσε) που ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (12/3) στο κολυμβητήριο της Νέας Ιωνίας Βόλου.
Έτσι οι οκτώ ομάδες που έχουν προκριθεί είναι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, Πανιώνιος (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, ΝΟ Πατρών (από τον Όμιλο Βόλου).
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):
Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 13-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός 17-3,Παλαιό Φάληρο – Παναθηναϊκός 14-4, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 13-1, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παλαιό Φάληρο 5-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Παναθηναϊκός 9-7.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. Παλαιό Φάληρο 6
……………………………
3. Νηρέας Χαλανδρίου 3
4. Παναθηναϊκός 0
Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Πειραιά, Γέρακα):
Πανιώνιος – Ολυμπιακός 6-14, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 12-7,Πανιώνιος – ΝΟ Ρεθύμνου 13-5, ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός 10-11, ΝΟ Χανίων – Πανιώνιος 9-10, Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 10-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 9
2. Πανιώνιος 6
………………………
3. ΝΟ Χανίων 3
4. ΝΟ Ρεθύμνου 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):
ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός Πειραιά 15-2, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χίου 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε η ΝΕ Πατρών, που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο αγώνα και της αφαιρείται ένας βαθμός),ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 13-6, ΝΕ Πατρών – Εθνικός Πειραιά 3-14, ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-18, Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χίου 8-10.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9
2. ΝΟ Χίου 6
…………………………….
3. Εθνικός Πειραιά 3
4. ΝΕ Πατρών -1
Σ.Σ.: Η ΝΕ Πατρών έχει έναν μηδενισμό και της έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):
ΠΑΟΚ – ΟΥΚ Βόλου 17-1, ΝΟ Πατρών – Νίκη Βόλου 17-5,ΠΑΟΚ – Νίκη Βόλου 12-3, ΝΟ Πατρών – ΟΥΚ Βόλου 13-3, ΝΟ Πατρών – ΠΑΟΚ 9-15, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 4-12.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 9
2. ΝΟ Πατρών 6
…………………….
3. Νίκη Βόλου 3
4. ΟΥΚ Βόλου 0
Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Νέων Ανδρών θα διεξαχθεί 28-30/4. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 23/3 στις 12.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

2-μερα-απογευμα

2-μερα-πρωι-ομαδικα

2-μερα-πρωι

1-μερα-απογευμα-ομαδικα

1-μερα-απογευμα-

1-μερα-πρωι-

Τέσσερα όρια για την είσοδο των αθλητών στην Εθνική ομάδα περιελάμβανε η πρώτη ημέρα των χειμερινών αγώνων τεχνικής κολύμβησης νοτίου Ελλάδας που διεξάγεται στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης σήμερα και αύριο (12/3).
Τα τρία από αυτά τα όρια είναι για τις κατηγορίες των νέων και των νεανίδων και το ένα για την κατηγορία των ανδρών.
Ο Ουίλιαμ Μπάλντουιν του Γλαύκου Περιστερίου με χρόνο 35.38 στα 100μ. Επιφάνειας κατάφερε να πιάσει το όριο για την Εθνική ομάδα ανδρών τερματίζοντας παράλληλα στην πρώτη θέση του συγκεκριμένου αγωνίσματος.
Τα άλλα τρία όρια στις κατηγορίες των νέων/νεανίδων, σημειώθηκαν από την Ελευθερία Αρκούδη του Γλαύκου Περιστερίου (400μ. Υποβρύχιας με 3:17.39), την Ευδοξία Θωμάκου της ΑΕ Χαϊδαρίου (200μ. Διπλά Πέδιλα με 1:50.73) και το Γιώργο Δημητράτο του ΑΝΟ Αργυρούπολης (100μ. Διπλά Πέδιλα με 35.38).
Με καλές για την εποχή επιδόσεις κι ένα όριο για την Εθνική ομάδα νεανίδων ολοκληρώθηκαν οι χειμερινοί αγώνες τεχνικής κολύμβησης νοτίου Ελλάδας που πραγματοποιήθηκαν στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης.
Η Ευδοξία Θωμάκου έπιασε και δεύτερο όριο για την Εθνική ομάδα των νεανίδων, αυτή τη φορά στα 400μ. Διπλά Πέδιλα. Έτσι συνολικά πέντε όρια επετεύχθησαν αυτό το διήμερο (11-12/3).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,10-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στον πρώτο τελικό του Πανελληνίου πρωταθλήματος Συγχρονισμένης κολυμβησης Νεανίδων, στο κολυμβητήριο Χαλανδρίου, αυτόν του Κόμπο, το Σάββατο (11/3).
Τα «Σκαθάρια» του ΑΝΟΜ πρώτευσαν με πολύ ωραία εκτέλεση προγράμματος και βαθμολογήθηκαν με 82,1000 β., ενώ το ασημένιο μετάλλιο πήρε ο Πανσερραϊκός με 77,9333 β. και το χάλκινο ο ΝΟ Βουλιαγμένης με 77,6667 β.
Τα αποτελέσματα με τις τρεις πρώτες νικήτριες και τη σύνθεση των ομάδων στο Κόμπο:
ΚΟΜΠΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:
1. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γεωργία Βασιλοπούλου, Ηλιάνα Καμπούτση, Ελένη Κόντη, Αλεξάνδρα Κουτρομάνου, Αλεξάνδρα Κουτσούλα, Κατερίνα Μανάρα, Γεωργία Μπαρλαμπά, Θάλεια Παπαδοπούλου, Όλγα Παπασαράντη, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, αναπλ. Εβίνα Χριστογιαννοπούλου) 82,1000 β.
2. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δανάη Χριστίνα Αβδελά, Ζωή Αγραφιώτη, Δέσποινα Δεδούση, Θωμαϊς Θεοδωρίδου, Αλεξία Καλαθά, Γαλήνη Μαντέλα, Μαρία Ελένη Τουλουμτζή, Σοφία Τσαλούμη, Δήμητρ Τσιαντή, Ιωάννα Τσιλιακούδη, αναπλ. Ευθυμία Μπάγκου) 77,9333 β.
2. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Ευαγγελία Βηθλεέμ Θύμη, Βερκινέ Καγιαματζιάν – Κοκαράκη, Ευαγγελία Μαλκογεώργου, Ξανθή Μέλλου, Αντριάνα Μισίκεβιτς, Ναντέζντα Ελπίδα Σαραντίδη, Ιωάννα Σελετοπούλου, Ματίλντ Ιωάννα Σπυροπούλου, Μαρία Τζαμπαζίδη, Ευδοκία Φάνου, αναπλ. Ξανθίππη Ανδρούτση, Αντωνία Μαρκάκη)  77,6667 β.
Μπορείτε να δείτε πιο αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα του τελικού στο Κόμπο στη ΦΩΤΟ δίπλα στο βασική, στο πάνω μέρος του δημοσιεύματος.
Oι τρεις πρώτες στις Φιγούρες:
1. Άννα Μαρία Ταξοπούλου (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 80,2679 β.
2. Ιφιγένεια Δίπλα (Νηρέας Χαλανδρίου) 78,0429 β.
3. Βασιλική Κοφίδη (ΝΟΒΑ) 77,6214 β.
Ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης επιβεβαίωσε με τον καλύτερο τρόπο την κυριαρχία του στο άθλημα και ιδιαίτερα στη συγκεκριμένη ηλικιακή κατηγορία, καθώς ήταν ο θριαμβευτής στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Συγχρονισμένης κολύμβησης Νεανίδων που ολοκληρώθηκε  την Κυριακή (12/3) το βράδυ στο κολυμβητήριο Χαλανδρίου.
Τα «Σκαθάρια» του ΑΝΟΜ αναδείχθηκαν πρωταθλήτριες, διατηρώντας τα σκήπτρα με πρωτιά στη Γενική Βαθμολογία, αλλά είναι και πολυνίκες, καθώς κατέκτησαν τα χρυσά μετάλλια και στους τέσσερις τελικούς της διοργάνωσης.
Εκτός από το Κόμπο το Σάββατο, τα κορίτσια του ΑΝΟ Μεταμόρφωσης ανέβηκαν στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου και την Κυριακή, στο Σόλο με την Άννα Μαρία Ταξοπούλου, στο Ντουέτο με τις Άννα Μαρία Ταξοπούλου και Γεωργία Βασιλοπούλου (αναπλ. Ηλιάνα Καμπούτση), αλλά και στο Ομαδικό. Στον τελικό του Ντουέτου, μάλιστα, κατέκτησαν και το χάλκινο μετάλλιο με τις Κατερίνα Μανάρα, Όλγα Παπασαράντη (αναπλ. Αλεξάνδρα Κουτσούλα).
Το ασημένιο μετάλλιο στο Ντουέτο κατέκτησε ο ΚΟ Ηρακλείου (Μαρία Ελένη Αρμάου, Ειρήνη Καββάλου, αναπλ. Πηνελόπη Παυλίνα Μουλιανάκη). Στο Σόλο το ασημένιο μετάλλιο πήρε η Ιφιγένεια Δίπλα του Νηρέα Χαλανδρίου και το χάλκινο η Βασιλική Κοφίδη του ΝΟΒΑ. Στο Ομαδικό το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο ΝΟ Χανίων και το χάλκινο ο Πανσερραϊκός.
Τα αποτελέσματα με τις τρεις πρώτες νικήτριες στους τελικούς της Κυριακής είναι:
ΝΤΟΥΕΤΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:
1. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γεωργία Βασιλοπούλου – Άννα Μαρία Ταξοπούλου, αναπλ. Ηλιάνα Καμπούτση) 80,3654 β.
2. ΚΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Μαρία Ελένη Αρμάου, Ειρήνη Καββάλου, αναπλ. Πηνελόπη Παυλίνα Μουλιανάκη) 77,1949 β.
3. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Κατερίνα Μανάρα, Όλγα Παπασαράντη, αναπλ. Αλεξάνδρα Κουτσούλα) 76,8665 β.
ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:
1. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γεωργία Βασιλοπούλου, Ηλιάνα Καμπούτση, Αλεξάνδρα Κουτρομάνου, Αλεξάνδρα Κουτσούλα, Κατερίνα Μανάρα, Θάλεια Παπαδοπούλου, Όλγα Παπασαράντη, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, αναπλ. Ελένη Κόντη, Γεωργία Μπαρλαμπά) 77,7509 β.
2. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ευαγγελία Γαυγιωτάκη, Βιολέτα Ζουζούνη, Όλγα Κουργιαντάκη, Αθηνά Μαρία Μαρκουλάκη, Στυλιανή Μαυρομμάτη, Νικολέτα Παπαγεωργίου, Μαρία Παπακωνσταντάκη, Αναστασία Παπασηφάκη, αναπλ. Αριάδνη Μαλινδρέτου, Ηλέκτρα Παπακωνσταντάκη) 74,1407 β.
3. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δέσποινα Δεδούση, Θωμαϊς Θεοδωρίδου, Αλεξία Καλαθά, Γαλήνη Μαντέλα, Μαρία Ελένη Ταλουμτζή, Σοφία Τσαλούμη, Δήμητρα Τσιαντή, Ιωάννα Τσιλιακούδη, αναπλ. Δανάη Χριστίνα Αβδελά, Ευθυμία Μπάγκου) 73,0806 β.
ΣΟΛΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:
1. Άννα Μαρία Ταξοπούλου (ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ) 81,7339 β.
2. Ιφιγένεια Δίπλα (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ) 79,5714 β.
3. Βασιλική Κοφίδη (ΝΟΒΑ) 78,6107 β.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2017

Οι 15 συνολικά ομάδες που πήραν την πρόκριση είναι: Οι ΝΟ Βουλιαγμένης, Τρίτων Αμαρουσίου, Ιωνικός, Ηλυσιακός (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), οι ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά (από  τον Β’ Όμιλο Αττικής), οι Ολυμπιακός, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου) και οι ΝΟ Ρεθύμνου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Χανίων (από τον Όμιλο Κρήτης).
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Αμαρουσίου, Βουλιαγμένης, Ν. Σμύρνης):
Ιωνικός – Τρίτων Αμαρουσίου 8-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ιωνικός 13-2, Ηλυσιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 2-18, Μίλων – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-29,ΝΟ Βουλιαγμένης – Ηλυσιακός 30-2, Ιωνικός – Μίλων 23-1, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-12, Ηλυσιακός – Ιωνικός 6-22,Τρίτων Αμαρουσίου – Μίλων 18-1, Μίλων – Ηλυσιακός 3-9.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. Τρίτων Αμαρουσίου 7
3. Ιωνικός 7
4. Ηλυσιακός 3
………………………………
5. Μίλων 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Ν. Σμύρνης, Περιστερίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Περιστερίου 13-3, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-11, ΝΟ Χίου – Πανιώνιος 8-7, ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 6-8, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 9-4,ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 14-5, Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας 7-20, Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χίου 9-14, ΓΣ Περιστερίου – Πανιώνιος 8-14,Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 9-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12
2. ΝΟ Χίου 9
3. Πανιώνιος 6
4. Εθνικός Πειραιά 3
…………………………..
5. ΓΣ Περιστερίου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 4-17, ΝΕ Πατρών – ΝΕ Λαμίας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε η ΝΕ Λαμίας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και της αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών 4-22, Ολυμπιακός – ΟΥΚ Βόλου 23-6, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 5-16, ΝΕ Πατρών – Ολυμπιακός 9-9,Ολυμπιακός – ΝΕ Λαμίας 25-2, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Πατρών 3-27, ΝΟ Λάρισας – Ολυμπιακός 4-15, ΝΕ Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 7-11.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):
1. Ολυμπιακός 10
2. ΝΕ Πατρών 10
3. ΝΟ Λάρισας 6
4. ΟΥΚ Βόλου 3
……………………….
5. ΝΕ Λαμίας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Ρεθύμνου – Άρης Νίκαιας 22-6, ΝΟ Χανίων – Νηρέας Χαλανδρίου 2-21, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Χαλανδρίου 13-11, ΝΟ Χανίων – Άρης Νίκαιας 9-3,ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 8-17,Άρης Νίκαιας – Νηρέας Χαλανδρίου 3-23.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Ρεθύμνου 9
2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
3. ΝΟ Χανίων 3
………………………………..
4. Άρης Νίκαιας 0
Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Νεανίδων θα διεξαχθεί 28-30/4. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 5/4 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ EUROLEAGUE WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-17.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ–ΠΑΝΤΟΒΑ 11-10 ΠΕΝ. (κ.δ. 8-8)

Πηγή:www.koe.org.gr
Στο Final-4 της Euroleague στην υδατοσφαίριση των γυναικών για τρίτη συνεχόμενη χρονιά θα βρεθεί ο Ολυμπιακός, αφού επικράτησε σε παιχνίδι θρίλερ της ιταλικής Πάντοβα στη διαδικασία των πέναλτι με 11-10, με την κανονική διάρκεια να λήγει με το ισόπαλο (8-8), όπως άλλωστε και το πρώτο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων (10-10). Ο Ολυμπιακός είχε στον πάγκο του τον προπονητή της ανδρικής ομάδας του τμήματος, Θοδωρή Βλάχο, αφού ο προπονητής της ομάδας Χάρη Παυλίδης, όσο και ο βοηθός του Γιώργος Κατσούλης είχαν αποβληθεί στο πρώτο παιχνίδι.
Οι αθλήτριες και των δύο συλλόγων ήταν εμφανώς αγχωμένες και καμία από τις δύο ομάδες δεν μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 2-1 στο τέλος του πρώτου οκταλέπτου και διατήρησε το ισχνό προβάδισμα και στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (5-4).
Στο δεύτερο μισό του αγώνα η Πάντοβα κατάφερε να ισοφαρίσει σε 6-6, ενώ πήρε και προβάδισμα 7-6. Ο Ολυμπιακός απάντησε με σερί 2-0, όμως ισοφαρίστηκε με γκολ της Κουεϊρόλο, 2:50 πριν το φινάλε, το οποίο διαμόρφωσε το αποτέλεσμα του αγώνα (8-8).
Στη διαδικασία των πέναλτι, ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-2 κάνοντας ανατροπή, αφού αυτός ήταν που έχασε το πρώτο πέναλτι!
Διαδικασία των πέναλτι
Ελ. Πλευρίτου – Απόκρουση Τεάνι 8-8
Κουεϊρόλο – Γκολ 8-9
Αβραμίδου – Γκολ 9-9
Μπαρζόν – Γκολ 9-10
Έμολο – Γκολ 10-10
Ντάριο – Άστοχο Πέναλτι 10-10
Ελευθεριάδου – Άστοχο Πέναλτι 10-10
Μίλιο – Απόκρουση Διαμαντοπούλου 10-10
Σμιτ – Γκολ 11-10
Σαβιόλι Μ. – Άστοχο Πέναλτι – 11-10
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΤΟΒΑ 11-10 ΠΕΝ. (κ.δ. 8-8)
Τα οκτάλεπτα: 2-1, 3-3, 1-2, 2-2 (πεν. 3-2)
Ολυμπιακός (Θοδωρής Βλάχος): Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ελ., Ελευθεριάδου, Σώρα, Μανωλιουδάκη 1, Αβραμίδου 2, Ασημάκη 1, Πλευρίτου Μ., Έμολο 5, Πλευρίτου Β., Μπιανκόνι 1, Σμιτ 1, Σταματοπούλου
Πάντοβα (Στέφανο Ποστερίβο) : Τεάνι, Μπαρζόν 1, Σαβιόλι Ι., Γκοτάρντο, Σαβιόλι Μ. 2, Κουεϊρόλο 3, Μίλιο, Ντάριο 2, Γκαλάρντι 2, Ρόμπινσον, Νέντσα, Κασόν, Φραντσεσκίνο

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Π.Ε.ΚΟ.ΑΝ.ΜΑ.Θ. 9-10-11-12-ΕΤΩΝ,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Π.Ε.ΚΟ.ΑΝ.ΜΑ.Θ. 9-10-11-12-ΕΤΩΝ,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 11-12 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 11-12 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 11-12 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,10-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 11-12 ΕΤΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,10-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 9-10 ΕΤΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,10-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΠΑΤΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΠΑΤΡΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Π.Ε.ΚΟ.ΑΝ.ΜΑ.Θ. 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Π.Ε.ΚΟ.ΑΝ.ΜΑ.Θ. 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ Α’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/03/2017
ΩΡΑ: ΕΚΚΡΕΜΕΙ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ- ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: ΕΚΚΡΕΜΕΙ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ- ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
ΩΡΑ: 12:30 ΠΕΚΕΒ- ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ -ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ- ΠΕΚΕΒ
4η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΠΕΚΕΒ -ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ- ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ- ΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ: 18:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/03/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑ/ΣΙΟΥ
ΩΡΑ: 22:00 ΑΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ- ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: ΕΚΚΡΕΜΕΙ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ -ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: ΕΚΚΡΕΜΕΙ ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ -ΑΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ- ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ- ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:30 ΑΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ -ΝΟ ΣΥΡΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ -ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ- ΑΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ
3. ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΛ/ΣΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ- ΕΠΕΙΟΣ ΙΛΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΕΠΕΙΟΣ ΙΛΙΔΑΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΙΛΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
5η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΕΠΕΙΟΣ ΙΛΙΔΑΣ- ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ -ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΕΑ ΝΑΒ- ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ- ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ- ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΟΕΑ ΝΑΒ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ- ΑΣ ΑΡΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ -ΧΑΝΘ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΦΘ-ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΧΑΝΘ- ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 19:30 ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΦΘ- ΧΑΝΘ
5η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣ ΑΡΗΣ- ΟΦΘ
ΩΡΑ: 18:00 ΧΑΝΘ- ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ,GROUP ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΚΕΡΚΙΔΑΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 11-12 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 11-12 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 11-12 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

GROUP ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ

ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΚΕΡΚΙΔΑΣ

  • Για την εύρυθμη διεξαγωγή των αγώνων παρακαλούνται οι έφοροι και οι προπονητές των ομάδων να ενημερώσουν τους γονείς ότι θα πρέπει βρίσκονται  αποκλειστικά στο χώρο που έχει οριοθετηθεί για αυτούς.
  •   Το ίδιο ισχύει και για τα σωματεία.
  •  Κατά τη διάρκεια των αγώνων απαγορεύεται η είσοδος για οποιοδήποτε λόγο σε προπονητές και γονείς .
  •  Οι προπονητές θα πρέπει να ελέγχουν τα μαγιό των αθλητών ώστε να είναι συμφώνα με τις εγκυκλίους της ΚΟΕ  <<στις προαγωνστικές κατηγορίες θα επιτρέπονται μόνο τα κλασικά μαγιό, διευκρινιστικά, προς αποφυγή παρερμηνειών, κλασικά μαγιό είναι τα εξής :
  • Για τα αγόρια τα μαγιό θα είναι σλίπ.
  • Για τα κορίτσια το μαγιό δεν θα καλύπτει πλάτη, χέρια και πόδια.  Το υλικό κατασκευής θα είναι από polyamid, lycra, elastan ή και συνδυασμό αυτών.>>  
  • Δεν επιτρέπεται η χρήση   οποιουδήποτε είδους ταινίας στο σώμα του κολυμβητή, εκτός κι αν έχει εγκριθεί από την Ιατρική Επιτροπή της FINA.
  • Οι απονομές  θα γίνουν  μετά τα 50άρια και μετά κάθε 2 αγωνισμάτα.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,10-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Με την Κατηγορία των Νεανίδων ανοίγει ο κύκλος των φετινών Πανελληνίων πρωταθλημάτων στη Συγχρονισμένη κολύμβηση, το ερχόμενο τριήμερο (10-12 Μαρτίου).
Οι αγώνες διεξάγονται στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Χαλανδρίου με τη συμμετοχή 90 αθλητριών συνολικά από 10 Σωματεία, ενώ άλλες 30 συν ένα ακόμη Σωματείο θα μετάσχουν στην Ημερίδα Αστεριών 5 και 7, που είναι ενσωματωμένη στο πρόγραμμα.
Το πρόγραμμα των αγώνων:
Παρασκευή, 10/3
17.00 Ντουέτο (προκριματικά)
19.30 Ομαδικό (προκριματικά)
Σάββατο, 11/3
10.00 Σόλο (προκριματικά)
11.40 Κόμπο (Τελικός)
17.00 Φιγούρες
Κυριακή, 12/3
10.00 Ντουέτο (Τελικός)
12.00 Ομαδικό (Τελικός)
14.30 Σόλο (Τελικός)
16.30 5ο και 7ο Αστέρι (Ημερίδα)
Η Τεχνική σύσκεψη των αγώνων θα πραγματοποιηθεί αύριο (10/3) στις 13.30 στο Κολυμβητήριο των αγώνων.