Κατηγορία: ΕΙΔΗΣΕΙΣ-NEWS

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ SPRING SCHOOL: «SPORTS MANAGEMENT»

Πρόγραμμα Δια Βίου Μάθησης
Spring School: «Sports Management»
BE THERE TO SUPPORT THE ATHLETES’ WORLD!
ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
Σκοπό του ΔΙΑ ΒΙΟΥ Μάθησης Προγράμματος (Life-Long Learning Program) με τίτλo: «AΘΛΗΤΙΚΟ ΜΑΝΑΤΖΜΕΝΤSPORTS MANAGEMENT», αποτελεί η απόκτηση εισαγωγικών γνώσεων και η εξέταση των βασικών θεμάτων που σχετίζονται με τον ευρύτερο τομέα του αθλητισμού, από άτομα που ήδη δραστηριοποιούνται ή ενδιαφέρονται να αναπτύξουν δραστηριότητα στο συγκεκριμένο χώρο. Το πρόγραμμα απευθύνεται σε ενήλικες που ενδιαφέρονται να αποκτήσουν γνώσεις σχετικά με την οργάνωση και διοίκηση του αθλητισμού (Sports Management), δεδομένου ότι ο συγκεκριμένος τομέας αποτελεί μία από τις νέες και ταχύτατα εξελισσόμενες ειδικότητες σε παγκόσμιο επίπεδο. Η πρόσφατη ραγδαία ανάπτυξη της αθλητικής βιομηχανίας έχει δημιουργήσει μεγαλύτερη ανάγκη για εξειδικευμένη εκπαίδευση και αντίστοιχη στελέχωση στον ευρύτερο χώρο του μάνατζμεντ που αυτή τη στιγμή υστερεί σημαντικά, για τα άτομα που ασχολούνται επαγγελματικά με τα διάφορα αθλήματα από διαφορετικές θέσεις, δεδομένου ότι η συγκεκριμένη βιομηχανία των αθλημάτων βρίσκεται σε παγκόσμιο επίπεδο ανάμεσα στις κορυφαίες με πολλά δισεκατομμύρια «τζίρο». Ιδιαίτερα σε χώρες της Ευρώπης, όπως η Μεγ. Βρετανία, η ζήτηση για εξειδικευμένη στελέχωση στη βιομηχανία του αθλητικού μάνατζμεντ είναι στο παρόν άμεση και μεγαλύτερη από ποτέ.
ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ
Το συγκεκριμένο πρόγραμμα απευθύνεται σε άτομα που δραστηριοποιούνται στο χώρο του αθλητισμού (αθλητές, προπονητές, διοικητικά στελέχη, φοιτητές ΤΕΦΑΑ και άλλων σχολών, αθλητικογράφους, αθλητικούς παράγοντες κτλ) που επιθυμούν να αποκτήσουν και γνώσεις σχετικά με διοικητικές θέσεις και που δε διαθέτουν το απαραίτητο υπόβαθρο στο αθλητικό management. Επίσης, απευθύνεται στο ευρύτερο κοινό που ενδιαφέρεται για το χώρο του αθλητισμού είτε επαγγελματικά είτε ερασιτεχνικά, καθώς και σε γονείς που επιθυμούν να αποκτήσουν γνώσεις ως προς τον τρόπο με τον οποίο μπορούν καλύτερα να υποστηρίξουν τα παιδιά τους που ασχολούνται με τον (πρωτ)αθλητισμό. Προς αυτή την κατεύθυνση, το σεμινάριο περιλαμβάνει μια βασική θεματολογία που καλύπτει όλες τις σημαντικές πτυχές της αθλητικής επιστήμης, προκειμένου οι συμμετέχοντες να αποκτήσουν εξειδικευμένη γνώση γύρω από θέματα που σχετίζονται με την αποτελεσματική διοίκηση του αθλητισμού. Κατά τη διάρκεια του σεμιναρίου (23 ώρες), θα παρασχεθεί  γνώση και θα καλλιεργηθούν οι απαραίτητες δεξιότητες που κρίνονται απαραίτητες για τα στελέχη του κλάδου.
Υπογραμμίζεται ότι αντίστοιχες εκδηλώσεις και σεμινάρια διοργανώθηκαν στο παρελθόν από το Διεθνές Πανεπιστήμιο Ελλάδος με ιδιαίτερη επιτυχία και υψηλή συμμετοχή.

Επίσης, η ενότητα του αθλητικού μάνατζμεντ προβλέπεται να ενσωματωθεί στο βασικό πρόγραμμα MSc in Management του Διεθνούς Πανεπιστημίου της Ελλάδος και το συγκεκριμένο σεμινάριο αποτελεί ένα πρώτο βήμα προς αυτή την κατεύθυνση.
Επιπλέον, επισημαίνεται ότι οι συμμετέχοντες θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν είτε το σύνολο είτε επιμέρους ενότητες που δε δύνανται να παρακολουθήσουν φυσική παρουσία, εξ αποστάσεως, μέσω ηλεκτρονικής πλατφόρμας.
Τέλος, επισημαίνεται ότι κατά τη διάρκεια του σεμιναρίου οι συμμετέχοντες θα έχουν τη δυνατότητα να έρθουν σε επαφή με πρώην αθλητές με σημαντικές διακρίσεις /Ολυμπιονίκες και να ακούσουν τις εμπειρίες τους.

Περιεχόμενο/Θεματικές Περιοχές
Το πρόγραμμα θα διδαχθεί με τη μέθοδο των οργανωμένων διαλέξεων, τη μελέτη/ανάλυση περιπτώσεων (case studies) και των workshops. Οι εισηγητές προέρχονται από τον ακαδημαϊκό και τον αθλητικό χώρο, καθώς και από διάφορους αθλητικούς φορείς. H δομή του προγράμματος αποτελείται από τις εξής ενότητες που παρουσιάζονται στη συνέχεια:

Ενότητες Spring School: «Sports Management»

Κωδικός
Τίτλος
Ώρες
Ημερομηνία
Διδάσκων
ΘΕ
23
Ε.1
Εισαγωγή στην έννοια του αθλητικού Mάνατζμεντ – Η τεχνική του Μάρκετινγκ και των Πωλήσεων στον αθλητισμό – Είδη αθλητικών οργανισμών και λειτουργία
3.5
Δευτέρα 08/05/17
5.00-8.30μμ
Νίκος Ζεϊμπέκης,
Δημοτικός Σύμβουλος σε θέματα Αθλητισμού, Πρώην Καλαθοσφαιριστής
E.2
ΕΚΤΑΚΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ κας ΒΟΥΛΑΣ ΠΑΤΟΥΛΙΔΟΥ
Xαιρετισμός – Προετοιμασία Αθλητών για αγώνες, ψυχολογία αθλητών, υποστήριξη γονέων σε παιδιά που ασχολούνται με τον πρωταθλητισμό
Tρίτη 09/05/17
5.00μμ
Βούλα Πατουλίδου,
Αντιπεριφερειάρχης Μητροπολιτικής Ενότητας Θεσσαλονίκης,
Ολυμπιονίκης
Ε.2
Το νομικό κομμάτι του αθλητισμού – μεταγραφές, συμβόλαια, επιλογή παικτών, διαμεσολάβηση Eπαγγελματικός αθλητισμός-Προπονητική-
O ρόλος της Ηγεσία
3
Tρίτη 09/05/17
6.00-9.00μμ
Γιώργος Σφαιρόπουλος,
Δικηγόρος, Μάνατζερ αθλητών, Sfera Sports Association
Ε.3
Εθελοντισμός – Χορηγίες – Αξιολόγηση αθλητικών διοργανώσεων
3
Πέμπτη
11/05/17
5.00-8.00μμ
Βασίλειος Παπαχαρίσης, Ph.D.
Ε.Ε.Π.- Φυσικής Αγωγής
Υπεύθυνος Αθλητικών Προγραμμάτων Α.Π.Θ.
Ε.4
Αθλητισμός, επιχειρηματικότητα και τεχνολογία
1.5
Πέμπτη 11/05/17
8.00-9.30μμ
Λάζαρος Παπαδόπουλος,
Iδρυτής Athlenda,
Ιδρυτής GBA Academy, Πρώην Καλαθοσφαιριστής
Ε.5
Στελέχωση και οργάνωση  team staff επαγγελματικής ομάδας. Ψυχολογική, συναισθηματική και αθλητική διαχείριση αθλητών επαγγελματικής ομάδας
3
Πέμπτη
18/05/17
4.00-7.00μμ
Αριστοτέλης Ζουρνατσίδης,
Τeam Manager KAE ΠΑΟΚ
Ε.6
O ρόλος της Ηγεσίας στον Αθλητισμό-
Eπαγγελματικός αθλητισμός-Υποχρεώσεις, Προκλήσεις-Κίνδυνοι-Προπονητική
3.5
Πέμπτη
18/05/17
7.00-10.30μμ
Κώστας Χαραλαμπίδης,
Προπονητικό team ΚΑΕ ΠΑΟΚ,
Πρώην Καλαθοσφαιριστής ΚΑΕ ΠΑΟΚ,
Ιδρυτής GBA Academy
Ε.7
Αθλητική δημοσιογραφία στα ηλεκτρονικά ΜΜΕ και στο διαδίκτυο, ΜΜΕ, δημοσιογραφία του σήμερα και site στον αθλητισμό
2
Παρασκευή 19/05/17
5.00-7.00μμ
Περικλής Στέλλας,
Αθλητικογράφος
Ε.8
Η Διατροφή στον Αθλητισμό
3.5
Παρασκευή 19/05/17
7.00-10.30μμ
Ελένη Μπέλλα,
Αθλητίατρος, Εξειδίκευση σε θέματα διατροφής στον αθλητισμό
Άρης Γρηγοριάδης,
Παγκόσμιος πρωταθλητής κολύμβησης

ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Το κόστος συμμετοχής σε αυτό το αυτοχρηματοδοτούμενο πρόγραμμα κατάρτισης ανέρχεται στο ποσό των εκατό (100) ευρώ. Επισημαίνεται ότι για φοιτητές και αποφοίτους του Διεθνούς Πανεπιστημίου της Ελλάδος, καθώς και για συμμετέχοντες σε προηγούμενα ΔιαΒίου Σεμινάρια του Διεθνούς Πανεπιστημίου της Ελλάδος, προβλέπεται έκπτωση 30% επί του ποσού συμμετοχής και για εργαζόμενους του Ιδρύματος προβλέπεται έκπτωση 80% επί του ποσού συμμετοχής. Το ποσό είναι πληρωτέο σε μία δόση, όμως δύναται να γίνει κάποιος διακανονισμός με το Πανεπιστήμιο σχετικά με την κατάθεση: Η δόση θα πρέπει να έχει καταβληθεί μετά την ειδοποίηση αποδοχής των αιτούντων για συμμετοχή στο πρόγραμμα και το αργότερο μέχρι 7 μέρες πριν την έναρξη του σεμιναρίου.

ΣΥΧΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

  • Θα πάρω κάποια βεβαίωση παρακολούθησης ή μονάδες ECTS (European Credit Transfer and Accumulation System) από το πρόγραμμα;
    Όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση παρακολούθησης. Οι συμμετέχοντες που επιθυμούν να λάβουν διδακτικές μονάδες ECTS (έως και τέσσερις (4) μονάδες ECTS) θα έχουν αυτή τη δυνατότητα, εφόσον συμμετάσχουν στην προετοιμασία και υποβολή μιας σύντομης εργασίας που μπορούν να πραγματοποιήσουν σε θεματική ενότητα της επιλογής τους και σε συνεννόηση με εισηγητή της επιλογής τους. Επισημαίνεται ότι η συμμετοχή στην υποβολή της εργασίας είναι προαιρετική! ΠΡΟΣΟΧΗ: Η αναγνώριση των μονάδων ECTS εξαρτάται αποκλειστικά από το εκάστοτε ίδρυμα, στο οποίο θα κατατεθεί μετέπειτα η βεβαίωση.
  • Χρειάζεται κάποιο υπόβαθρο για να παρακολουθήσω το συγκεκριμένο πρόγραμμα;
    Όχι
  • Επισημαίνεται ότι μετά την έναρξη του Προγράμματος δε γίνεται επιστροφή διδάκτρων.
ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν με την κ. Σερεμέτη : p.seremetis@ihu.edu.gr, Τηλέφωνο: 2310-807521

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ
Η προθεσμία υποβολής αίτησης είναι την Παρασκευή 28 Απριλίου 2017. Οι συμπληρωμένες αιτήσεις θα λαμβάνουν απάντηση (αποδοχής ή απόρριψης) εντός πέντε (5) εργάσιμων ημερών από την υποβολή.

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΧΟΛΗΣ ΚΡΙΤΩΝ-ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,3-4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017,ΑΘΗΝΑ

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΧΟΛΗΣ ΚΡΙΤΩΝ-ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,3-4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017,ΑΘΗΝΑ

PROGRAMM AND RECORDS MULTINATIONS JUNIOR SWIMMING MEET 2017,8-9 APRIL,PRAGUE-CHECH

RECORDS OF MULTINATIONS JUNIOR SWIMMING MEET

PROGRAMM MULTINATIONS JUNIOR SWIMMING MEET 2017,8-9 APRIL,PRAGUE-CHECH

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ ΚΟΕ (26/3/2017)

Πηγή:www.koe.org.gr
Σειρά καμπ και τουρνουά προετοιμασίας ενέκρινε το Διοικητικό Συμβούλιο της ΚΟΕ, σε ότι αφορά τις Εθνικές μας ομάδες υδατοσφαίρισης Ανδρών κα Γυναικών.
Για την πρώτη εγκρίθηκε καμπ στο Βόλο (12-16 Ιουνίου) και στην Αθήνα (26-28 Ιουνίου) από κοινού με το Μαυροβούνιο, ενώ 23-25 Ιουνίου, επίσης στην Αθήνα, θα διεξαχθεί το τουρνουά «Σαμαρτζίδης Καπ».
Σε ότι αφορά τις Γυναίκες, εγκρίθηκε καμπ από τις 12 έως τις 15 Ιουνίου, καθώς επίσης και το τουρνουά «Θέτις Καπ» (16-18 Ιουνίου) στην Αθήνα.
Σύμφωνα με άλλες αποφάσεις:
*Συνεργάτιδα του ομοσπονδιακού τεχνικού Γιώργου Μορφέση, στην Εθνική ομάδα υδατοσφαίρισης των Γυναικών, θα είναι η Αγγελική Γερόλυμου
*Εγκρίθηκε η συμμετοχή του κολυμβητή Στέφανου Δημητριάδη σε 10ήμερο καμπ προετοιμασίας στο Gloria Sports Arena της Τουρκίας, όπου την ίδια περίοδο θα προετοιμάζεται και η εθνική ομάδα της Νότιας Αφρικής με επικεφαλής τον χρυσό ολυμπιονίκη του Λονδίνου,Τσαντ Λε Κλος
*Εγκρίθηκε η πραγματοποίηση σχολών Κριτών – Χρονομετρών κολύμβησης στην Πάτρα, από την Περιφερειακή Επιτροπή Πελοποννήσου και αντίστοιχης από την Περιφερειακή Επιτροπή Θεσσαλίας
*Εγκρίθηκε η χορηγική συμφωνία με την εταιρεία αθλητικού υλικού LEGEA, για την ένδυση όλων των Εθνικών ομάδων της Ομοσπονδίας
*Εγκρίθηκε η δήλωση της διεθνούς Κριτού Θέμιδας Γεωργιάδη στους Βαλκανικούς αγώνες Καταδύσεων Νέων στο Βελιγράδι (26-28 Μαϊου) και ενός (1) Κριτή στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Καταδύσεων Νέων στο Μπέργκεν (26-28 Μαϊου)
*Εγκρίθηκε η αποστολή δύο αθλητών της Τεχνικής κολύμβησης στην Πανεπιστημιάδα της Πολωνίας (23-26 Απριλίου)
*Εγκρίθηκε η πραγματοποίηση Σχολής Κριτών – Χρονομετρών Τεχνικής κολύμβησης στα Γιάννενα
*Εγκρίθηκε η συμμετοχή της Εθνικής ομάδας Συγχρονισμένης κολύμβησης στο μίτινγκ «Hellas Beatles Cup», 9 με 11 Ιουνίου στη Σύρο

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 13:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 18:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 12:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
3. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ- ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ- ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
4. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΛΟΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΡΗΣ -ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣ ΠΑΟΚ -ΑΣ ΑΡΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:30 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ- ΑΣ ΠΑΟΚ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΑΣ ΠΑΟΚ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣ ΑΡΗΣ-ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΣ ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 18:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΑΣ ΑΡΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 21.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. -ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 09.00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ -ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 10.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 16.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ -ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: 17.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 09.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 10.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. -ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 16.00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 17.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ -ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ -ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ -ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΙΟΥ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ -ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΝΟ ΧΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΧΙΟΥ- ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ- ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ- ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ- ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 22.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 11.00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. -ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 12.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. -ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
ΩΡΑ: 19.00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ -ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
ΩΡΑ: 12.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 18.00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. -ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ -ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ- ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 13:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ -ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ- ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
6. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΕΑΤΕΚ -ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ -ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 12:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ- ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΕΑΤΕΚ -ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ- ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ -ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ -ΟΦΘ
7. ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΟΚ -ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ- ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ -ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΟΚ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ -ΠΑΟΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
8. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ -ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
9. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ-ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 10:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 15:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ- ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ 105 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (ΜΑΡΤΙΟΣ 2017)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ 105 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (ΜΑΡΤΙΟΣ 2017)

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι (22/3) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών (28-30 Απριλίου) και της Β’ Προκριματικής φάσης του Εφηβικού πρωταθλήματος (5-7 Μαϊου). Αναλυτικά:
ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΝΟ Χίου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Πατρών, Παλαιό Φάληρο
Β’ ΦΑΣΗ ΕΦΗΒΩΝ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΑΟ Πετρούπολης, Ιωνικός Νίκαιας
Προκρίνονται 3
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Καλαμακίου
Προκρίνονται 3
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΕ Πατρών, ΑΕ Χαϊδαρίου, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χαλκίδας, ΓΣ Ηλιούπολης
Προκρίνονται 3
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, Άλμα Κλαμπ, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, Εθνικός Πειραιά
Προκρίνονται 3
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Προκρίνονται 2
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΠΑΣ Φοίβος, ΧΑΝΘ, Ηρακλής
Προκρίνονται 2
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας
Προκρίνονται 3
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Προκρίνονται 2
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ
Προκρίνεται ένας (1)
Από τις 22 ομάδες της Γ’ Φάσης (23-25 Ιουνίου), οι 10 θα προκριθούν στην Τελική φάση (7-9 Ιουλίου).

ΣΧΟΛΗ ΚΡΙΤΩΝ-ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΜΕΓΑΛΩΝ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΝ,28-29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017,ΣΥΡΟΣ

Η Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδος ( Κ.Ο.Ε. ) και ο Ναυτικός Όμιλος Σύρου ( Ν.Ο.Σ. ) ..ανακοινώνουν τη Δημιουργία Σχολής Κριτών – Χρονομετρών Κολύμβησης και Κολύμβησης Μεγάλων Αποστάσεων.
Η σχολή έχει εγκριθεί από το Δ.Σ. της Κ.Ο.Ε.
Οι νέοι κριτές που θα αποφοιτήσουν από τη σχολή θα έχουν το δικαίωμα να συμμετέχουν ως κριτές με αμοιβή (οδοιπορικά) , σε διοργανώσεις Κολύμβησης της Ομοσπονδίας, των Περιφερειακών Επιτροπών και των Συλλόγων – Ομίλων.
Η Σχολή θα λειτουργήσει ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ  29 – 30 Απρίλη 2017 και την εποπτεία – διδασκαλία θα έχουν Εκπαιδευτές – Καθηγητές της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος.
Τη σχολή μπορούν να παρακολουθήσουν κάτοικοι της Σύρου και άλλων περιοχών της Ελλάδας ηλικίας 18 ετών και άνω.
Οι παλαιοί κριτές – χρονομέτρες κολύμβησης υποχρεούνται να παρακολουθήσουν το κομμάτι της σχολής που αφορά την κολύμβηση μεγάλων αποστάσεων.
Μετά την επιτυχή παρακολούθηση των μαθημάτων  της σχολής, θα δοθεί δίπλωμα κριτή – χρονομέτρη κολύμβησης στους συμμετέχοντες.
Θα κατέχουν δε τις παρακάτω ιδιότητες:
  • Κριτές στροφών
  • Κριτές αφίξεων
  • Γραμματεία αγώνων
  • Χρονομέτρες
  • Αφέτης
Πρόγραμμα:
Σάββατο 29/4 : Πρωί 09:30 – 13:30 & Απόγευμα 17:00 – 20:00 (Κολύμβηση- θεωρία)
Κυριακή 30/4: Πρωί 10:00 – 13:30 (Κολύμβηση – Κολύμβηση μεγάλων αποστάσεων- Εξετάσεις)
Θα διδάξουν οι:
κ. Χούμας Χριστόδουλος Καθηγητής Φυσικής Αγωγής – Τεχνικός Διευθυντής Κολύμβησης Κ.Ο.Ε.
κ. Κραουνάκης Νικόλαος Καθηγητής Φυσικής Αγωγής –Τεχνικός Σύμβουλος Κολύμβησης Κ.Ο.Ε – Περιφερειακός Προπονητής.
Κόστος συμμετοχής: 10€
Πληροφορίες και Δηλώσεις συμμετοχής:
  • ΑΚΤΗ ΚΑΤΑΔΡΟΜΙΚΟΥ «ΕΛΛΗ» 9, (Δίπλα στο Λιμεναρχείο) – ΕΡΜΟΥΠΟΛΗ
  • ΤΗΛ. 22810 88666 ( 10:30 – 14:00 μ.μ Τρίτη έως Σάββατο) & 6982555707

ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟΥ

ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΕΘΝΙΚΟΣ 1927 (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ),18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΘΝΙΚΟΣ 1927 (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ),18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΘΝΙΚΟΣ 1927 (ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ),18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΘΝΙΚΟΣ 1927 (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ),18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΘΝΙΚΟΣ 1927 (ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ),18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΛΙΣΤΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 2016-17 (ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ)

Πηγή:www.koe.org.gr

ΛΙΣΤΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 2016-17 (ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΟΙΞΗΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

Πηγή:www.koe.org.gr
Στο Κλειστό Καταδυτήριο του ΟΑΚΑ διεξάγεται το Σαββατοκύριακο (18-19 Μαρτίου) το Κύπελλο Άνοιξης (κατηγορίες Β, Γ’, Δ’) και η Ημερίδα κατηγοριών ΟΠΕΝ, Α’ και Ε’ (προαγωνιστικά) στις Καταδύσεις. Το πρόγραμμα των αγώνων:
Σάββατο, (09.30)
Τραμπολίνο 1 μέτρο Δ’
Τραμπολίνο 3 μέτρα Β’
Τραμπολίνο 1 μέτρο Ε’
Τραμπολίνο 3 μέτρα ΟΠΕΝ, Α’
Σάββατο, (17.00)
Τραμπολίνο 3 μέτρα Γ’
Τραμπολίνο 3 μέτρα Ε’
Τραμπολίνο 1 μέτρο Β’
Κυριακή, (09.30)
Τραμπολίνο 1 μέτρο Γ’
Τραμπολίνο 3 μέτρα Α’
Τραμπολίνο 3 μέτρα Δ’
Σταθερά Β’
Κυριακή (17.00)
Σταθερά Δ’
Τραμπολίνο 1 μέτρο Α’
Τραμπολίνο 1 μέτρο ΟΠΕΝ
Σταθερά Α’
Σταθερά ΟΠΕΝ
Σταθερά Γ’

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Με τους Χειμερινούς αγώνες της Βόρειας Ελλάδας, που διεξάγονται το Σαββατοκύριακο (18-19 Μαρτίου) στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας, ολοκληρώνεται ο χειμερινός κύκλος αγώνων στην Τεχνική κολύμβηση.
Στους αγώνες, όπου συνδιοργανωτής είναι το τοπικό σωματείο Δελφίνια Πτολεμαϊδας, μετέχουν συνολικά 260 αθλητές/τριες από 24 Σωματεία.
Οι ώρες έναρξης των αγώνων και τις δύο ημέρες, 09.15 και 17.15, ενώ θα πρέπει να σημειωθεί ότι τα αποτελέσματα τους θα μετρήσουν και ως όρια για τη συμμετοχή στις Εθνικές ομάδες του αθλήματος.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 3ης ΣΕΙΡΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ MASTERS GMA SWIMMING SERIES OKEANOS 2017,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 3ης ΣΕΙΡΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ MASTERS GMA SWIMMING SERIES OKEANOS 2017,18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΠΡΟΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ 2016-17 (ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ)

ΠΡΟΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ 2016-17 (ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ)

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Π.Ε.ΚΟ.ΑΝ.ΜΑ.Θ. 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Π.Ε.ΚΟ.ΑΝ.ΜΑ.Θ. 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ Α’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/03/2017
ΩΡΑ: ΕΚΚΡΕΜΕΙ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ- ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: ΕΚΚΡΕΜΕΙ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ- ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
ΩΡΑ: 12:30 ΠΕΚΕΒ- ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ -ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ- ΠΕΚΕΒ
4η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΠΕΚΕΒ -ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ- ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ- ΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ: 18:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/03/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑ/ΣΙΟΥ
ΩΡΑ: 22:00 ΑΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ- ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: ΕΚΚΡΕΜΕΙ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ -ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: ΕΚΚΡΕΜΕΙ ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ -ΑΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ- ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ- ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:30 ΑΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ -ΝΟ ΣΥΡΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ -ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ- ΑΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ
3. ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΛ/ΣΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ- ΕΠΕΙΟΣ ΙΛΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΕΠΕΙΟΣ ΙΛΙΔΑΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΙΛΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
5η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΕΠΕΙΟΣ ΙΛΙΔΑΣ- ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ -ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΕΑ ΝΑΒ- ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ- ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ- ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΟΕΑ ΝΑΒ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ- ΑΣ ΑΡΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ -ΧΑΝΘ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΦΘ-ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΧΑΝΘ- ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 19:30 ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΦΘ- ΧΑΝΘ
5η αγωνιστική Κυριακή 19/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣ ΑΡΗΣ- ΟΦΘ
ΩΡΑ: 18:00 ΧΑΝΘ- ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ,GROUP ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΚΕΡΚΙΔΑΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 11-12 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 11-12 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 11-12 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

GROUP ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ

ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΚΕΡΚΙΔΑΣ

  • Για την εύρυθμη διεξαγωγή των αγώνων παρακαλούνται οι έφοροι και οι προπονητές των ομάδων να ενημερώσουν τους γονείς ότι θα πρέπει βρίσκονται  αποκλειστικά στο χώρο που έχει οριοθετηθεί για αυτούς.
  •   Το ίδιο ισχύει και για τα σωματεία.
  •  Κατά τη διάρκεια των αγώνων απαγορεύεται η είσοδος για οποιοδήποτε λόγο σε προπονητές και γονείς .
  •  Οι προπονητές θα πρέπει να ελέγχουν τα μαγιό των αθλητών ώστε να είναι συμφώνα με τις εγκυκλίους της ΚΟΕ  <<στις προαγωνστικές κατηγορίες θα επιτρέπονται μόνο τα κλασικά μαγιό, διευκρινιστικά, προς αποφυγή παρερμηνειών, κλασικά μαγιό είναι τα εξής :
  • Για τα αγόρια τα μαγιό θα είναι σλίπ.
  • Για τα κορίτσια το μαγιό δεν θα καλύπτει πλάτη, χέρια και πόδια.  Το υλικό κατασκευής θα είναι από polyamid, lycra, elastan ή και συνδυασμό αυτών.>>  
  • Δεν επιτρέπεται η χρήση   οποιουδήποτε είδους ταινίας στο σώμα του κολυμβητή, εκτός κι αν έχει εγκριθεί από την Ιατρική Επιτροπή της FINA.
  • Οι απονομές  θα γίνουν  μετά τα 50άρια και μετά κάθε 2 αγωνισμάτα.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,10-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Με την Κατηγορία των Νεανίδων ανοίγει ο κύκλος των φετινών Πανελληνίων πρωταθλημάτων στη Συγχρονισμένη κολύμβηση, το ερχόμενο τριήμερο (10-12 Μαρτίου).
Οι αγώνες διεξάγονται στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Χαλανδρίου με τη συμμετοχή 90 αθλητριών συνολικά από 10 Σωματεία, ενώ άλλες 30 συν ένα ακόμη Σωματείο θα μετάσχουν στην Ημερίδα Αστεριών 5 και 7, που είναι ενσωματωμένη στο πρόγραμμα.
Το πρόγραμμα των αγώνων:
Παρασκευή, 10/3
17.00 Ντουέτο (προκριματικά)
19.30 Ομαδικό (προκριματικά)
Σάββατο, 11/3
10.00 Σόλο (προκριματικά)
11.40 Κόμπο (Τελικός)
17.00 Φιγούρες
Κυριακή, 12/3
10.00 Ντουέτο (Τελικός)
12.00 Ομαδικό (Τελικός)
14.30 Σόλο (Τελικός)
16.30 5ο και 7ο Αστέρι (Ημερίδα)
Η Τεχνική σύσκεψη των αγώνων θα πραγματοποιηθεί αύριο (10/3) στις 13.30 στο Κολυμβητήριο των αγώνων.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,10-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ 11-12 ΕΤΩΝ,10-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ 9-10 ΕΤΩΝ,10-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2017

7° TROPHY “CITTÀ DI MILANO”,10-11-12 MARCH 2017,MILANO-ITALY

Εννιά (9) κολυμβητές/τριες μας μετέχουν στο 7ο μίτινγκ «Citta di Milano» που διεξάγεται στο Μιλάνο το Σαββατοκύριακο (10-11 Μαρτίου).
Η ελληνική αποστολή αναχωρεί αύριο (9/3), με συνοδό τον ομοσπονδιακό τεχνικό Νίκο Γέμελο.
Οι «9» και οι συμμετοχές τους: Απόστολος Χρήστου (50μ πεταλούδα200μ Μ. Ατομική, 50μ ύπτιο,100μ ελεύθερο), Νόρα Δράκου (100μ ύπτιο, 50μ ύπτιο, 50μ ελεύθερο,100μ ελεύθερο), Νίκος Σοφιανίδης (50μ ύπτιο, 100μ ύπτιο, 200μ ύπτιο), Δημήτρης Νέγρης (200μ ελεύθερο, 400μ ελεύθερο, 1500μ ελεύθερο), Οδυσσέας Μελαδίνης (50μ ελεύθερο, 100μ ελεύθερο), Άννα Ντουντουνάκη (50μ πεταλούδα, 100μ πεταλούδα, 200μ πεταλούδα), Θανάσης Κυνηγάκης (50μ πεταλούδα,100μ πεταλούδα,200μ πεταλούδα, 400μ Μ. Ατομική), Απόστολος Παπαστάμος (200μ Μ.Ατομική, 400μ Μ. Ατομική, 100μ ύπτιο, 100μ πρόσθιο), Νικολέτα Παυλοπούλου (100μ πρόσθιο, 200μ πρόσθιο, 200μ Μ. Ατομική, 100μ ελεύθερο).

ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-12 ΕΤΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-12 ΕΤΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.