Κατηγορία: ΕΙΔΗΣΕΙΣ-NEWS

 

ΑΛΛΑΓΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΩΝ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2017

ΑΛΛΑΓΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΩΝ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2017

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ ΚΟΕ (3/3/2017)

Πηγή:www.koe.org.gr
Σειρά αποφάσεων έλαβε το Διοικητικό Συμβούλιο της ΚΟΕ που συνεδρίασε σχετικά (3/3), μεταξύ των οποίων και οι ακόλουθες:
*Στις 26 Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί η Τακτική Γενική Συνέλευση της Ομοσπονδίας με θέμα τον Διοικητικό και Οικονομικό Απολογισμό για το 2016
*Εγκρίθηκαν τα καμπ προετοιμασίας στην Κολύμβηση:
1) Καβάλα 7-19/4, για Αραούζου, Νέγρη, Φωκαϊδη, Λέμπλ
2) Αμαλιάδα 17-26/4, για Ντουντουνάκη, Δημητρίου
3) ΟΑΚΑ 17-26/4, για Δράκου,Μελαδίνη
4) Χανιά 16-23/4,για Παυλοπούλου
5) Τρίπολη 17-25/4, για Χρήστου
6) Νάουσα 17-24/4, για Σοφιανίδη
7) Φοντ Ρεμό 20/4-11/5, για Αραούζου,Νέγρη
*Εγκρίθηκε η συμμετοχή των Κολυμβητών, Κατραντζή, Σοφιανίδη, Κυνηγάκη, Κοντογεώργου, Μελαδίνη, Βουρνά, στο μίτινγκ της Οστράβα (29-30 Απριλίου) και του Χρήστου στο Golden Tour της Αμιέν (28-30 Απριλίου)
*Λόγω των ημερομηνιών διεξαγωγής ενδοσχολικών και πανελλήνιων εξετάσεων, τροποποιούνται ως εξής οι ημερομηνίες τέλεσης αγώνων Κολύμβησης τον Ιούνιο:
1) Θερινοί Αγώνες 11-12 ετών, 3-4 Ιουνίου
2) Θερινοί αγώνες 9-10 ετών, 4 Ιουνίου
3) Θερινή Ημερίδα ορίων, 10-11 Ιουνίου
4) Πανελήνιοι αγώνες 11-12 ετών, 16-18 Ιουνίου
5) Πανελλήνιοι αγώνες 9-10 ετών, 16-17 Ιουνίου
6) Εθνικό πρωτάθλημα Κολύμβησης, 23-25 Ιουνίου
7) Πανελλήνιο πρωτάθλημα OPEN WATER, 2-4 Ιουνίου
*Εγκρίθηκε η μετάβαση, στα πλαίσια του Αναπτυξιακού προγράμματος επιλέκτων στην Κολύμβηση, των τεχνικών: Χούμα, Κοζομπόλη στην Τρίπολη (18 Μαρτίου), Αθυμαρίτη στην Πάτρα (8 Απριλίου), Κραουνάκη, Ορφανίδη στο Λουτράκι (22 Απριλίου), Κραουνάκη, Γέμελου στην Καλαμάτα (27 Μαϊου)
*Εγκρίθηκε η συμμετοχή του διεθνή Κριτή κ. Μουστάκη σε Σεμινάριο Κριτών OPEN WATER στη Βιέννη (20-21 Μαϊου)
*Εγκρίθηκε η οργάνωση σχολής Κριτών – Χρονομετρών Κολύμβησης Β’ Κατηγορίας και σχολής Αλυταρχών, στην Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης
*Εγκρίθηκε η συμμετοχή μας στους Βαλκανικούς αγώνες Καταδύσεων Νέων (Βελιγράδι, 2-6-28 Μαϊου) με 10 αθλητές/τριες
*Εγκρίθηκε η συμμετοχή στο Γκραν Πρι Καταδύσεων της Μαδρίτης (26-28 Μαϊου), με 3 αθλητές/τριες
*Εγκρίθηκε καμπ προετοιμασίας της Εθνικής ομάδας Γυναικών στη Συγχρονισμένη κολύμβηση, για 14ημέρες εντός του Μαρτίου
*Εγκρίθηκε η συμμετοχή στ μίτινγκ Japan Open με 3ήμερο επί πλέον καμπ προετοιμασίας για το Ντουέτο μας (2 αθλήτριες) στη Συγχρονισμένη κολύμβηση
*Εγκρίθηκε το αίτημα του Ηρακλή για διεξαγωγή Ημερίδας Ορίων στη Συγχρονισμένη (1-4 Αστέρι και αγωνιστικές 4άδες) στη Θεσσαλονίκη
*Εντάσσεται στη δύναμη των μελών της ΚΟΕ το Σωματείο Α.Σ Αργολίδας «Ιπτάμενοι»

ΟΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΕΘΝΕΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΑ

Οι Εθνικές ομάδες κολύμβησης που θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στις φετινές Πολυεθνείς Συναντήσεις, συγκροτήθηκαν με απόφαση της ΚΟΕ, ως εξής:
Πολυεθνής Παίδων – Κορασίδων (Πειραιάς, 8-9 Απριλίου)
Εγγλεζάκης Κων/νος (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Κέντρος Σταύρος, Σωτηρόπουλος Δημήτρης, Δαμασιώτη Γεωργία (Ωκεανός), Πριμεράκη Ελένη (ΑΘΛΗΤ. ΑΚΑΔ. Αστέρια), Θώμογλου Σάββας, Κιρτσόγλου Βασιλική –Μαρία (Άρης Θεσσαλονίκης), Γεωργοπούλου Ελένη, Μητσάκου Χρυσούλα (ΑΣΚ Ντερή), Μεντεκίδη Αναστασία (Νίκη Βόλου), Χρήστου Γιάννης (Δελφίνια Περιστερίου), Παλαιολόγος Ηλίας, Καλογέρη Ζαχαρούλα (Ηλυσιακός), Ασπουγάλης Αρκάδιος – Γιώργος (ΚΣ Σερρών 2005), Κωνσταντινίδου Φωτεινή (ΚΟ Δράμας), Γιόκαρη Ιζαμπέλλα (ΝΑΣ Αττικής), Ζουμπούλογλου Δημήτρης (ΝΟ Καβάλας), Μπίλας Στέργιος – Μάριος (ΝΟ Χαλκίδας), Παπαστάμος Απόστολος (ΝΟ Χανίων), Σταματάκη Βασιλική (Ολυμπιάδα 73), Δρόσος Νίκος, Τροχαλάκη Μαρία (Ολυμπιακός).
Πολυεθνής Συνάντηση Εφήβων – Νεανίδων (Πράγα, 8-9 Απριλίου)
Κατσιάρα Αφροδίτη, Μέτσιου Φωτεινή (ΑΕ Χαϊδαρίου), Ζαμαρία Αγγελική (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Μανιός Δημήτρης, Ράπτης Πάρης (ΑΝΟ Γλυφάδας), Ντάνος Νίκος (ΑΟ Κολωνού), Παυλοπούλου Νικολέτα (Ωκεανός), Κρανιάς Σπύρος (ΝΑΣ Αττικής), Λουκαρέα Σταυρούλα (ΝΟ Καλαμάτας), Βελιάδης Γιώργος (ΟΕΑΝΑ Βόλου), Γεωργακόπουλος Γιάννης, Ζαφειρόπουλος Θανάσης, Μπολάνος Παναγιώτης, Παυλοπούλου Γεωργία, Τροχαλάκη Μαρία – Μελίνα (Ολυμπιακός), Μαρκαντέ Δέσποινα (ΠΑΟΚ).

GROUP ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΚΕΡΚΙΔΑΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

GROUP ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΚΕΡΚΙΔΑΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,4-5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΛΑΡΙΣΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,4-5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΛΑΡΙΣΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΚΕΡΚΥΡΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΚΕΡΚΥΡΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 1ΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ,ΚΥΡΙΑΚΗ 5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (25Μ.)

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ 1ΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ,ΚΥΡΙΑΚΗ 5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (25Μ.)

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ 1ΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ,ΚΥΡΙΑΚΗ 5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (25Μ.)

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.Υ.Κ.Ρ.,4-5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.Υ.Κ.Ρ.,4-5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΗΡΑΚΛΕΙΟ

STARTING LISTS ISM 2017,3-5 MARCH 2017,BERLIN-GERMANY

Starting Lists International Swim Meeting 2017-SUNDAY

Starting Lists International Swim Meeting 2017-SATURDAY

Starting Lists International Swim Meeting 2017-FRIDAY

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ Π. ΦΑΉΡΟΥ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΚ ΡΟΗ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΣΚ ΡΟΗ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΚ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΣΚ ΡΟΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
4. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α0 ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
5. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
6. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΑΤΕΚ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
7. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ ΧΑΝΘ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΧΑΝΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΧΑΝΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
8. ΟΜ. ΒΟΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
9. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
10. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’-Β’,17-19 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΚΑΒΑΛΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’-Β’,17-19 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΚΑΒΑΛΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ,17-19 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ,17-19 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (15/2) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας υδατοσφαίρισης Ανδρών.
Τα τέσσερα (4) ζευγάρια των νοκ άουτ συναντήσεων (1η Μαρτίου):
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ
ΝΟ ΧΙΟΥ – ΠΑΟΚ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
Το παιχνίδι ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, θα διεξαχθεί στις 22 Φεβρουαρίου λόγω των ευρωπαϊκών υποχρεώσεων των «ερυθρόλευκων» στο Τσάμπιονς Λιγκ (αγωνίζεται στις 28/2).
Οι νικήτριες ομάδες προκρίνονται στο Φάιναλ Φορ της διοργάνωσης που είναι προγραμματισμένο να διεξαχθεί 19 και 20 Μαϊου.
Η δεύτερη κλήρωση (μετά το Κύπελλο Ελλάδας) που πραγματοποιήθηκε σήμερα (15/2) στα γραφεία της ΚΟΕ, αφορούσε το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.
Στην Α’ Φάση, που θα διεξαχθεί σε δύο γύρους (17-19 Μαρτίου και 21-23 Απριλίου), μετέχουν συνολικά 26 ομάδες που συγκροτούν τους εξής Ομίλους:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΠΕΚΕ Βροντάδου, Άρης Νίκαιας, ΝΟ Ναυπλίου, ΑΟ Πετρούπολης, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, Τρίαινα Βούλας, ΝΟ Σύρου, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΟ Βετεράνοι
ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ (Α’ Γύρος Πάτρα, Β’ Γύρος Καλαμάτα): ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, Επειός Ίλιδας, Άργης Καλαμάτας
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Καβάλας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΕ Λάρισας
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΟΦΘ, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΚΟ Ξάνθης, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, Ηρακλής
Οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15) στην Β’ Φάση του πρωταθλήματος (16-18 Ιουνίου), συγκροτούν 3 νέους Ομίλους για τις θέσεις Ανόδου, ενώ οι υπόλοιπες 11, νέους Ομίλους (5 και 6 αντίστοιχα ομάδες) για τις θέσεις Καθόδου.
Από τους Ομίλους Καθόδου, οι 3 τελευταίες ομάδες στον Όμιλο των 6 και οι 2 τελευταίες ομάδες στον Όμιλο των 5 (σύνολο 5), υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική κατηγορία, ενώ οι υπόλοιπες παραμένουν στην Κατηγορία.
Από τους 3 Ομίλους Ανόδου, οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 6), θα αγωνιστούν στην Τελική φάση του πρωταθλήματος (14-16 Ιουλίου) από όπου οι 4 πρώτες θα ανέλθουν στην Α2 Εθνική Κατηγορία

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α-Β,10-12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α-Β,10-12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α

 

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ 2017,ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΚΑΡΔΙΤΣΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ 2017,ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΚΑΡΔΙΤΣΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 5ων ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ «ΝΑΟΥΣΑ 2017»,11-12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΝΑΟΥΣΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ 5ων ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ «ΝΑΟΥΣΑ 2017»,11-12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΝΑΟΥΣΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ 5ων ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ «ΝΑΟΥΣΑ 2017»,11-12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΝΑΟΥΣΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΝΑΟΥΣΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΝΑΟΥΣΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΝΑΟΥΣΑ

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (8/2) οι κληρώσεις της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων γυναικών (7-9 Απριλίου) και της Β’ Προκριματικής φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (31/3-2 Απριλίου).
ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας
1η: Ολυμπιακός – Νηρέας, ΝΕ Πατρών- ΑΝΟΓ
2η: Ολυμπιακός – ΑΝΟΓ, ΝΕ Πατρών – Νηρέας
3η: ΝΕ Πατρών – Ολυμπιακός, Νηρέας – ΑΝΟΓ
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά
1η: ΝΟ Ρεθύμνου – Πανιώνιος, ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός
2η: ΝΟ Ρεθύμνου – Εθνικός, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος
3η: ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου, Πανιώνιος – Εθνικός
Στη συνέχεια ακολουθούν τα χιαστί παιχνίδια
ΠΑΙΔΙΚΟ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Χαλανδρίου, Μίλων, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, Παλαιό Φάληρο
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΟ Πετρούπολης, Άρης Νίκαιας, ΑΕ Κερατσινίου
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Γέρακα, Τρίτων Αμαρουσίου
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Πλιτς Πλατς, Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΣ Φοίβος, ΟΦΘ, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Ηρακλής
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΟΛάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών
Στην Γ’ Φάση (12-14 Μαϊου) προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες. Τρεις (3) από τους Ομίλους των 5 ομάδων και δύο (2) από τους Ομίλους των τεσσάρων.
Σχηματίζονται 5 Όμιλοι των 5 ομάδων από τους οποίους και θα προκριθούν 10 ομάδες (οι 2 πρώτες) για το Final 10 (7-9 Ιουλίου).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2017 (γενν. 1998 και νεότεροι)

Το Πρωτάθλημα ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ «2017» θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις:
Α’ Φάση 17 – 19 / 02 / 2017
Β’ Φάση 10 – 12 / 03 / 2017
Γ’ Φάση – Τελική 28 – 30 / 04 / 2017
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/02/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/02/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ- ΟΕΑ/ΝΑΒ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΙΟΥ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ -ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΝΟ ΧΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΝΟ ΧΙΟΥ -ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ- ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 18:30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ- ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
2η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ -ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ- ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ -ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ- ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 21:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ- ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.- ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/02/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/02/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ- ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.- ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/02/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ- ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ- ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ -ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ- ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
6. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/02/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΟΦΗ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ- ΟΦΗ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ- ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Σαββάτο 18/02/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 19:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ -ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 18:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α-Β,10-12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α-Β,10-12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,Ο.Α.Κ.Α.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,11-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΝΑΟΥΣΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΝΑΟΥΣΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’,4-5 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Με την Κατηγορία Κορασίδων Β’ συνεχίζονται, το Σαββατοκύριακο (4-5/2), οι Χειμερινοί αγώνες Συγχρονισμένης κολύμβησης στο Εθνικό Κολυμβητήριο «Πέτρος Καπαγέρωφ» του Πειραιά.
Μετέχουν συνολικά 294 αθλήτριες, από τις οποίες οι 31 στην ημερίδα Αστεριών που θα διεξαχθεί ταυτόχρονα, από 19 Σωματεία, αριθμός ρεκόρ όλων των εποχών στην Κατηγορία.
Χαρακτηριστικό είναι πως έχουν δηλωθεί 26 Ντουέτα και 19 Ομαδικά.
Το πρόγραμμα των αγώνων:
Σάββατο, 4/2
10.30 Ντουέτο (προκριματικά)
14.00 Ομαδικό (προκριματικά)
18.00 Φιγούρες
Κυριακή, 5/2
09.30 Ντουέτο (Τελικός)
12.00 Ομαδικό (Τελικός)
13.00 5ο, 6ο, 7ο Αστέρι