GREEK ATHLETES PROGRAMM OF 16th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS,24 JULY-9 AUGUST 2015,KAZAN-RUSSIA

Πηγή:sportsfeed.gr

Από τη δεύτερη μέρα του παγκοσμίου πρωταθλήματος στο Καζάν αρχίζουν οι ελληνικές παρουσίες με τη συγχρονισμένη κολύμβηση και το πόλο. Κάθε μέρα ως το τέλος υπάρχει ελληνική συμμετοχή, ενώ και την 1η Αυγούστου (που απουσιάζει από το πρόγραμμα) λογικά θα υπάρχει νοκ άουτ αγώνας πόλο.

Σάββατο 25 Ιουλίου
09:00 Ευαγγελία Πλατανιώτη συγχρονισμένη κολύμβηση-τεχνικό σόλο
10:00 Κέλλυ Αραούζου open water-5χλμ.
13:00 Αντώνης Φωκαΐδης open water-5χλμ.
14:00 Εθνική ομάδα συγχρονισμένη κολύμβηση-τεχνικό ομαδικό

Κυριακή 26 Ιουλίου
09:00 Ευαγγελία Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου, Ευαγγελία Κουτίδη συγχρονισμένη κολύμβηση-τεχνικό ντουέτο
12:10 Αυστραλία-Ελλάδα υδατοσφαίριση γυναικών
14:00 Εθνική ομάδα συγχρονισμένη κολύμβηση-ελεύθερο κόμπο

Δευτέρα 27 Ιουλίου
09:00 Ευαγγελία Πλατανιώτη συγχρονισμένη κολύμβηση-ελεύθερο σόλο
12:00 Σπύρος Γιαννιώτης, Αντώνης Φωκαΐδης open water-10χλμ.
12:10 Ελλάδα-Ιταλία υδατοσφαίριση ανδρών

Τρίτη 28 Ιουλίου
09:00 Ευαγγελία Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου, Ευαγγελία Κουτίδη συγχρονισμένη κολύμβηση-ελεύθερο ντουέτο
09:30 Ολλανδία-Ελλάδα υδατοσφαίριση γυναικών
12:00 Κέλλυ Αραούζου, open water-10χλμ.
17:30 Εθνική ομάδα συγχρονισμένη κολύμβηση-ελεύθερο ομαδικό

Τετάρτη 29 Ιουλίου
09:30 Ελλάδα-ΗΠΑ υδατοσφαίριση ανδρών

Πέμπτη 30 Ιουλίου
10:00 Στέφανος Παπαρούνας καταδύσεις-3μ. τραμπολίνο
12:00 Σπύρος Γιαννιώτης, Αντώνης Φωκαΐδης, Κέλλυ Αραούζου open water-5χλμ. ομαδικό
21:30 Νότια Αφρική-Ελλάδα υδατοσφαίριση γυναικών

Παρασκευή 31 Ιουλίου
10:00 Ελένη Κατσούλη καταδύσεις-3μ. τραμπολίνο
18:50 Ελλάδα-Ρωσία υδατοσφαίριση ανδρών

Κυριακή 2 Αυγούστου (09:30-13:15)
Άννα Ντουντουνάκη κολύμβηση-100μ. πεταλούδα
Κριστιάν Γκολομέεβ κολύμβηση-50μ. πεταλούδα
Παναγιώτης Σαμιλίδης κολύμβηση-100μ. πρόσθιο
Εθνική ανδρών κολύμβηση-4Χ100μ. ελεύθερο

Δευτέρα 3 Αυγούστου (09:30-13:15)
Νόρα Δράκου κολύμβηση-100μ. ύπτιο
Απόστολος Χρήστου κολύμβηση-100μ. ύπτιο
Κάτια Σαρακατσάνη κολύμβηση-100μ. πρόσθιο
Χρήστος Κατραντζής κολύμβηση-200μ. ελεύθερο

Τρίτη 4 Αυγούστου (09:30-12:15)
Γιάννης Καρπουζλής κολύμβηση-50μ. πρόσθιο
Θεοδώρα Γιαρένη κολύμβηση-200μ. ελεύθερο
Στέφανος Δημητριάδης κολύμβηση-200μ. πεταλούδα

Τετάρτη 5 Αυγούστου (09:30-12:30)
Νόρα Δράκου κολύμβηση-50μ. ύπτιο
Κριστιάν Γκολομέεβ, Οδυσσέας Μελαδίνηςκολύμβηση-100μ. ελεύθερο
Άννα Ντουντουνάκη κολύμβηση-200μ. πεταλούδα
Ανδρέας Βαζαίος κολύμβηση-200μ. μ. ατομική

Πέμπτη 6 Αυγούστου (09:30-12:15)
Θεοδώρα Γιαρένη κολύμβηση-100μ. ελεύθερο
Απόστολος Χρήστου κολύμβηση-200μ. ύπτιο
Παναγιώτης Σαμιλίδης κολύμβηση-200μ. πρόσθιο

Παρασκευή 7 Αυγούστου
Κριστιάν Γκολομέεβ, Οδυσσέας Μελαδίνηςκολύμβηση-50μ. ελεύθερο
Άννα Ντουντουνάκη κολύμβηση-50μ. πεταλούδα
Ανδρέας Βαζαίος κολύμβηση-100μ. πεταλούδα

Σάββατο 8 Αυγούστου (09:30-13:20)
Νόρα Δράκου κολύμβηση-50μ. ελεύθερο
Απόστολος Χρήστου κολύμβηση-50μ. ύπτιο
Κάτια Σαρακατσάνη κολύμβηση-50μ. πρόσθιο

Κυριακή 9 Αυγούστου (09:30-12:00)
Εθνική ανδρών κολύμβηση-4Χ100μ. μ. ομαδική
Εθνική γυναικών κολύμβηση-4Χ100μ. μ. ομαδική



Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *