«

»

Ιούν 01

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ,Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ,Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ,ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΚΑΙ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (31/5) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Νεανίδων (Τελική φάση), Β’ Εθνικής Γυναικών (Α’ Φάση), Α2 Εθνικής Γυναικών (Α’ Φάση), Μίνι Παίδων (Γ’ Φάση) και των πλέι οφ και πλέι αουτ της Α2 Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά:
ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Γ’ Φάση, 16-18 Ιουνίου)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΕ Πατρών, Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα, ΑΕ Χαϊδαρίου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χίου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΟ Πλιτς Πλατς, Παλαιό Φάληρο, Άλμα Κλαμπ
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Πανσερραϊκός, ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΦΘ, ΕΑΤΕ Κολλεγίου
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Λάρισας
Στην Τελική φάση (20-23 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10).
ΝΕΑΝΙΔΩΝ (Τελική Φάση, Πάτρα 23-25 Ιουνίου)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Χαλανδρίου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΕ Πατρών
Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Α’ Φάση, 30/6-2/7)
ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χανίων, Πανιώνιος, ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Χαλανδρίου
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΟΥΚ Βόλου, Ηρακλής, ΝΟ Λάρισας, ΠΑΟΚ
Στην Τελική Φάση (21-23 Ιουλίου), οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) θα παίξουν στα πλέι οφ όπου η 1η ομάδα ανεβαίνει στην Α1 Εθνική και οι 2 τελευταίες (σύνολο 4) στα πλέι άουτ (οι 2 τελευταίες υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική).
Β’ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Α’ Φάση, 30/6-2/7)
ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, ΟΦΗ, Μίλων, Ιωνικός Νίκαιας
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: ΝΟ Πατρών, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Χαλκίδας, ΚΟ Καρδίτσας, ΟΕΑΝΑ Βόλου
Στην Τελική Φάση (28-30 Ιουλίου), προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου ( σύνολο 6). Στην Α2 Εθνική ανεβαίνουν οι 2 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης στην Τελική φάση.
Α2 ΑΝΔΡΩΝ (Πλέι οφ και Πλέι άουτ)
ΠΛΕΙ ΟΦ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Νηρέας Γέρακα 3β. , ΝΟ Χανίων 2β., ΓΣ Ηλιούπολης 1β., ΑΕ Χαϊδαρίου 0β.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Απόλλων Σμύρνης 3β., ΝΟ Χαλκίδας 2β., Ηλυσιακός 1β., ΟΦΗ 0β.
Οι ομάδες μεταφέρουν τη βαθμολογία με βάση την κατάταξη τους στην Α’ Φάση του πρωταθλήματος.
Οι ακριβείς ημερομηνίες (αρχικές 16-18/6) διεξαγωγής των αγώνων θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες.
Οι 2 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης ανεβαίνουν στην Α1 Εθνική.
ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ (16-18 Ιουνίου Βόλος και 14-16 Ιουλίου Αθήνα)
ΝΕ Πατρών 3β.,ΓΣ Περιστερίου 3β., Ιωνικός Νίκαιας 2β., ΟΥΚ Βόλου 2β., Μίλων 1β., ΝΟ Ρεθύμνου 1β., Νηρέας Χαλανδρίου 0β., Νίκη Βόλου 0β.
Οι 3 πρώτες αγωνιστικές διεξάγονται στο Βόλο και οι άλλες 4 στην Αθήνα.
Οι ομάδες μεταφέρουν τη βαθμολογία με βάση την κατάταξη τους στην Α’ Φάση του πρωταθλήματος.
Οι 4 τελευταίες ομάδες της τελικής κατάταξης υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική.
Υπενθυμίζουμε και τις υπόλοιπες κληρώσεις πρωταθλημάτων που έγιναν την προηγούμενη εβδομάδα:
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ (Τελική Φάση, 15-18 Ιουνίου)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. ΝΟΒ): Πανσερραϊκός, ΠΑΟΚ, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. Νέας Σμύρνης, Εθνικό Πειραιά): ΝΟ Ρεθύμνου, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου
Οι αγώνες κατάταξης και ο Τελικός, την Κυριακή 18/6 στο κολυμβητήριο του ΝΟΒ
ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ (Τελική Φάση, 6-9 Ιουλίου)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ιωνικός Νίκαιας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, Ολυμπιακός, Εθνικός Πειραιά
Οι αγώνες κατάταξης και ο Τελικός στο κολυμβητήριο Πεντέλης (9/7)
ΠΑΙΔΩΝ (Τελική Φάση, 6-9 Ιουλίου)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Βουλιαγμένης, Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, Νηρέας Λαμίας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΣΑΠΚ Νεάπολης, Πανιώνιος, ΠΑΟΚ, Παλαιό Φάληρο, ΓΣ Περιστερίου
Οι αγώνες κατάταξης και ο Τελικός (9/7) στο κολυμβητήριο Περιστερίου
ΕΦΗΒΩΝ (Γ’ Φάση, 23-25 Ιουνίου)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Ηλυσιακός, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Χανίων, Παναθηναϊκός, ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΑΟ Κέρκυρας, Παλαιό Φάληρο
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πύρρος Ιωαννίνων, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΝΟ Βουλιαγμένης
Στην Τελική Φάση (Θεσσαλονίκη, 30-/6 – 2/7) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8).

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Επιτρέπονται τα εξής στοιχεία και ιδιότητες HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>