ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ,ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Η Κλήρωση των Νέων γυναικών
Πραγματοποιήθηκε σήμερα (30/11/16) η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων γυναικών, η Προκριματική φάση του οποίου θα διεξαχθεί 20 -22 Ιανουαρίου. Οι Όμιλοι:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ιωνικός Νίκαιας, Πανιώνιος
Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες
Β’ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Τρίτων Αμαρουσίου, Εθνικός Πειραιά, Ηλυσιακός, ΓΣ Περιστερίου
Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΕ Πατρών
Προκρίνεται η 1η ομάδα
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ
Προκρίνεται η 1η ομάδα
Η Τελική Φάση με τη μορφή Final 8, θα διεξαχθεί 7-9 Απριλίου.
Η Κλήρωση των Νέων ανδρών
Οι Όμιλοι της Α’ Προκριματικής Φάσης (17-19 Φεβρουαρίου), του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών, όπως συγκροτήθηκαν μετά τη σημερινή (30.11.16) κλήρωση:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, Άρης Νίκαιας, Ιωνικός Νίκαιας
Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΕ Χαϊδαρίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου
Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός
Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΑΠΣ Οξυγόνο
Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΝΟ Αγίου Νικολάου
Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Καλαμάτας
Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες
Στην Β’ Φάση (10-12 Μαρτίου) οι 16 ομάδες σχηματίζουν 4 Ομίλους των 4, από τους οποίους οι 2 πρώτες προκρίνονται στο Final 8 (28-30 Απριλίου).
Η Κλήρωση του Παιδικού πρωταθλήματος
Πενήντα πέντε (55) ομάδες συνολικά μετέχουν στο φετινό Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης η κλήρωση της Α’ Προκριματικής φάσης (13-15 Ιανουαρίου) του οποίου πραγματοποιήθηκε σήμερα (30.11.16). Οι Όμιλοι:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Άλμα Κλαμπ, Νηρέας Γέρακα, Νηρέας Χαλανδρίου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίτων Αμαρουσίου, Μίλων, Ροή
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, Ιωνικός Νίκαιας, Απόλλων Σμύρνης, Άρης Νίκαιας
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά, ΠΕΚΕ Βροντάδου
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΧΑΝΘ, ΠΑΟΚ
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΟ Καβάλας, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΦΘ, Ηρακλής, Α.Σ Απόλλο
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΕ Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
ΟΜΙΛΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Πτολεμαϊδα): Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων
Οι τελευταίες ομάδες των κατατάξεων σε όλους (11) τους Ομίλους, δεν συνεχίζουν στο πρωτάθλημα.
Η Β’ Προκριματική Φάση (44 ομάδες), είναι προγραμματισμένη για τις 31 Μαρτίου – 2 Απριλίου, η Γ’ Φάση για τις 12-14 Μαϊου και η Τελική για τις 7-9 Ιουλίου.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *