Κληρώσεις Πρωταθλημάτων Μίνι Παίδων (Α’ Φάση),Εφήβων (Α’ Φάση) και Νέων γυναικών (Α’ Φάση) Water Polo 2018-19

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (28/11) στα γραφεία της ΚΟΕ, και η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων. Οι Όμιλοι της Α’ Φάσης (8-10 Φεβρουαρίου), σε σύνολο 58 ομάδων:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ηλυσιακός, Εθνικός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νηρέας Γέρακα, ΣΚ Ροή, ΑΟ Καστέλας, Τρίτων Αμαρουσίου
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΕ Χαϊδαρίου, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Απόλλων Σμύρνης
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕΚ, ΑΝΟ Αργυρούπολης
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΓΣ Ηλιούπολης, Υδραϊκός, Άρης Νίκαιας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΝΟ Καλαμακίου
Η’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΟ Πετρούπολης, ΑΕ Κερατσινίου, Μίλων
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Άρης Θεσσαλονίκης
ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ: Ποσειδών Ορεστιάδας, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, ΧΑΝΘ
ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Χαλκίδας, Νηρέας Λαμίας
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΟΦΘ, ΠΑΣ Φοίβος, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας
ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΝΕ Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου
Στην επόμενη φάση ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου.
Β’ Φάση: 5-7 Απριλίου 2019
Γ’ Φάση: 28-30 Ιουνίου 2019
Τελική Φάση: 29-31 Ιουλίου 2019
Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (28/11), στα γραφεία της ΚΟΕ, οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Α’ Φάση) και Νέων γυναικών (Α’ Φάση). Αναλυτικά:
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (15-17 Φεβρουαρίου 2019) – 50 Ομάδες
Β’ Φάση: 10-12 Μαϊου 2019
Γ’ Φάση: 28-30 Ιουνίου 2019
Τελική Φάση: 12-14 Ιουλίου 2019
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός, ΓΣ Περιστερίου, ΑΝΟ Αργυρούπολης
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης, Πανιώνιος
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Παναθηναϊκός, ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΓΣ Ηλιούπολης
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Μίλων, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΕ Χαϊδαρίου
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Απόλλων Σμύρνης, Άρης Νίκαιας, Νηρέας Γέρακα
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΝΟ Αγίου Νικολάου
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάταςς
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΧΑΝΘ, Μακεδονικός, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΠΑΟΚ
ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: ΜΓΣ Αλεξανδρούπολης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΠΑΣ Φοίβος
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, ΟΦΘ
ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Ηλυσιακός
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Βουλιαγμένης
Στην επόμενη φάση ΔΕΝ προκρίνεται μόνον η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (1-3 Φεβρουαρίου 2019) – 17 Ομάδες
Τελική Φάση: 15-17 Μαρτίου 2019
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός, Τρίτων Αμαρουσίου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Μίλων, ΓΣ Ηλιούπολης, Ηλυσιακός
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Πατρών, Πανιώνιος
ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, Νηρέας Χαλανδρίου
Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8)

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *