ΟΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΔΑ

Πηγή:www.koe.org.gr 

Μετά την διεξαγωγή, το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε (7-8/5) του Εθνικού πρωταθλήματος ΟΠΕΝ κατηγορίας στο Βόλο, οι Εθνικές μας ομάδες Ανδρών – Γυναικών και Νέων – Νεανίδων για τα αντίστοιχα φετινά Παγκόσμια πρωταθλήματα και την Πανεπιστημιάδα, συγκροτήθηκαν ως εξής:

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΏΝ (Βόλος, 24-28 Ιουνίου)

Άνδρες: Λουκάς Καρετζόπουλος (ΝΟ Αμφιθέας), Χρήστος Χριστοφορίδης, Σταύρος Κουρλάκης (Δελφίνια Περιστερίου), Αντώνης Τσουρουνάκης (ΝΟ Χανίων), Βαγγέλης Μαρίνος (Γλαύκος Περιστερίου), Τάσος Μυλωνάκης, Γεράσιμος Οικονομόπουλος (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Χρήστος Δαμόλης (ΙΟ Θεσσαλονίκης), Γιάννης Πιπίνιας (ΑΟ Αιγαίου).

OPEN WATER: Χρήστος Χριστοφορίδης, Σταύρος Κουρλάκης (Δελφίνια Περιστερίου), Λυκούργος Κατσιάρας (ΑΕ Χαϊδαρίου), Χρήστος Δαμόλης (ΙΟ Θεσσαλονίκης)

Γυναίκες: Σοφία Κτενά, Δέσποινα Μακριά (Δελφίνια Περιστερίου), Αλεξάνδρα Νησιώτη, Βασιλεία Αγαπητού, Νικολέτα Παπαδοπούλου (Γλαύκος Περιστερίου), Βασιλεία Τσιγκόϊα (ΙΟ Θεσσαλονίκης), Σμαράγδα Σκαλίδου (ΝΑΟ Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης).

OPEN WATER: Δέσποινα Μακριά (Δελφίνια Περιστερίου), Κατερίνα Καλαμαρίδη (ΝΟ Χανίων)

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ (Γαλλία, 4-11 Ιουλίου)

Νέοι: Γιάννης Μανωλάκης (ΑΟ Αιγαίου), Μιχάλης Τσιρώνης, Βασίλης Κολιπετρής, Χριστόφορος Δανέλης (Γλαύκος Περιστερίου), Βασίλης Νάνου, Σεραφείμ Θεοδωρίδης (Πανσερραϊκός), Κώστας Τερζανίδης (Δελφίνια Περιστερίου), Στέφανος Αντωνιάδης (ΝΑΟ Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης), Γιώργος Δημητράτος (ΑΝΟ Αργυρούπολης)

OPEN WATER: Κώστας Τερζανίδης (Δελφίνια Περιστερίου), Σεραφείμ Θεοδωρίδης (Πανσερραϊκός)

Νεάνιδες: Ιωάννα Παναγιωτίδου, Ελευθερία – Διονυσία Πουλοπούλου (ΚΟ Καλαμαριάς), Δήμητρα Παπανικολάου (Λαρισαϊκός –Τιτάνες), Ουρανία Βλάχου, Ελευθερία Αρκούδη (Γλαύκος Περιστερίου), Χριστίνα Ζαφειρίου, Κατερίνα Μπρισίμη (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Ευδοξία Θωμάκου (ΑΕ Χαϊδαρίου), Όλγα Αρνάκη (ΠΑΟΚ).

OPEN WATER: Δήμητρα Παπανικολάου (Λαρισαϊκός – Τιτάνες), Χριστίνα Ζαφειρίου (ΑΝΟ Αργυρούπολης)

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΔΑ (Βόλος, 27/6-1/7)

Άνδρες: Λουκάς Καρετζόπουλος (ΝΟ Αμφιθέας), Χρήστος Χριστοφορίδης (Δελφίνια Περιστερίου), Βαγγέλης Μαρίνος (Γλαύκος Περιστερίου), Γιάννης Πιπίνιας (ΑΟ Αιγαίου), Γεράσιμος Οικονομόπουλος (ΑΝΟ Αργυρούπολης)

Γυναίκες: Σοφία Κτενά, Δέσποινα Μακριά (Δελφίνια Περιστερίου), Αλεξάνδρα Νησιώτη, Βασιλεία Αγαπητού, Νικολέτα Παπαδοπούλου (Γλαύκος Περιστερίου), Βασιλεία Τσιγκόϊα (ΙΟ Θεσσαλονίκης)



Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *