ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 5ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 17ΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014-15

Πηγή:www.koe.org.gr

Συνεχίζεται το Σάββατο (20/12) το 17ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, με την 5η αγωνιστική. Αναλυτικότερα:

Κολ. Ν. Ιωνίας Βόλου     14.00     ΝΟΒΑ- ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

                                                      (Σπανούδης, Καρούλης)

Κολ. ΝΟΒ, Λαιμός            15.00     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ

                                                            (Κραβαρίτης, Σαρρής)

Κολ. Αμαρουσίου            16.30     ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

                                                                (Γιαννούλης, Θωμάς)

Κολ. Εθν. Πειραιά «Π. Καπαγέρωφ»       18.30     ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

                                                                                     (Στεφανάκης, Σκαλοχωρίτης)

ΠΟΙΝΟΛΟΓΙΟ

Με βάση σχετική απόφαση του Αθλητικού Δικαστή έχει επιβληθεί η παρακάτω ποινή:

*Στον βοηθό προπονητή του ΕΘΝΙΚΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ, Μάρκο Μίσιτς έγγραφη επίπληξη για τον αγώνα της 1ης αγωνιστικής ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ              3              2              1              0              60-14     10

-.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ    4              3              1              0              53-22     10

3.ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ       4              3              0              1              60-20     9

4.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ           4              2              0              2              29-34     6

……………………………………………………………………………………………………………….

-.ΝΟΒΑ                             4              2              0              2              23-43     6

-.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ            4              2              0              2              38-72     6

7.ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.              4              0              0              4              26-46     0

……………………………………………………………………………………………………………………

8.ΗΡΑΚΛΗΣ                      3              0              0              3              23-61     -3

Σημείωση: Ο ΗΡΑΚΛΗΣ έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς επειδή δεν προσήλθε στον αγώνα με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10/1): ΝΟ Βουλιαγμένης – Τρίτων Αμαρουσίου, Ηρακλής – ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Ρεθύμνου – Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός – ΝΟΒΑ

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

17 Μαυρέλου (ΕΘΝΙΚΟΣ), 13 Μπιανκόνι (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Σολανάκη (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ), Στρατιδάκη (ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ), 12 Ασημάκη (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 10 Ρουμπέση (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Φραγκιουδάκη (ΕΘΝΙΚΟΣ), 9 Αποστολίδου (ΕΘΝΙΚΟΣ)



Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *