ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΟΣΦΠ 2017 (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ),31/3-2/4/2017,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΟΣΦΠ 2017 (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ),31.3-2.4.2017,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Την Κολυμβητική ημερίδα «Πρώτα αθλητές & μετά πρωταθλητές» διοργανώνει ο Ολυμπιακός για τρίτη συνεχή χρονιά. Η ημερίδα ξεκινάει την Παρασκευή (31/03) και θα ολοκληρωθεί την Κυριακή (02/04) στο Εθνικό Κολυμβητήριο Πειραιά, «Π. Καπαγέρωφ». Στη συγκεκριμένη διοργάνωση θα λάβουν μέρος περίπου 1.500 αθλητές αγωνιστικών και προαγωνιστικών κατηγοριών, προερχόμενοι από περισσότερους από 50 συλλόγους από όλη την Ελλάδα. Από πλευράς Ολυμπιακού το παρών θα δώσει σύσσωμο το αγωνιστικό και προαγωνιστικό τμήμα.
Το πρόγραμμα της διοργάνωσης:
Παρασκευή 31/3
Ώρα έναρξης αγώνων: 17:45 (Αγωνιστικές κατηγορίες)
Σάββατο 01/04
Ώρα έναρξης αγώνων: 09:15 (Προαγωνιστικές κατηγορίες), 18:15 (Αγωνιστικές κατηγορίες).
Κυριακή 02/04
Ώρα έναρξης αγώνων: 09:15 (Προαγωνιστικές κατηγορίες), 17:45 (Αγωνιστικές κατηγορίες).
Τα γκρουπ προθέρμανσης για τις αγωνιστικές και προαγωνιστικές κατηγορίες καθώς και οι συμμετοχές των αθλητών-τριων θα ανακοινωθούν την Πέμπτη 30/3.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ 3 ΕΝΟΤΗΤΕΣ
Α’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 31 / 3
Προθέρμανση : Group A 16.00 – 16.30 , Group B 16.30 – 17.00 , Group C 17.00 – 17.30
Έναρξη 17.45
1) 50μ. Ύπτιο Γυναικών
2) 50μ. Ύπτιο Ανδρών
3) 100μ. Ελεύθερο Γυναικών
4) 100μ. Ελεύθερο Ανδρών
5) 200μ. Πρόσθιο Γυναικών
6) 200μ. Πρόσθιο Ανδρών
7) 100μ. Πεταλούδα Γυναικών
8) 100μ. Πεταλούδα Ανδρών
9) 800μ. Ελεύθερο Γυναικών (2 σειρές)
10) 1500μ. Ελεύθερο Ανδρών (2 σειρές)
Β’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟ 1 / 4
Προθέρμανση : Group A 16.30 – 17.00 , Group B 17.00 – 17.30 , Group C 17.30 – 18.00
Έναρξη 18.15
1) 50μ. Πεταλούδα Ανδρών
2) 50μ. Πεταλούδα Γυναικών
3) 200μ. Ελεύθερο Ανδρών
4) 200μ. Ελεύθερο Γυναικών
5) 400μ. Μ/Α Ανδρών
6) 400μ. Μ/Α Γυναικών
7) 200μ. Ύπτιο Ανδρών
8) 200μ. Ύπτιο Γυναικών
9) 100μ. Πρόσθιο Ανδρών
10) 100μ. Πρόσθιο Γυναικών
11) 800μ. Ελεύθερο Ανδρών ( 2 σειρες)
12) 1500μ. Ελεύθερο Γυναικών (2 σειρές)
13) 4 x 50μ. Ελεύθερο ( 2 Γυναίκες – 2 Άνδρες )
Γ’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 2 / 4
Προθέρμανση : Group A 16.00 – 16.30 , Group B 16.30 – 17.00 , Group C 17.00 – 17.30
Έναρξη 17.45
1) 50μ. Πρόσθιο Γυναικών
2) 50μ. Πρόσθιο Ανδρών
3) 50μ. Ελεύθερο Γυναικών
4) 50μ. Ελεύθερο Ανδρών
5) 200μ. Πεταλούδα Γυναικών
6) 200μ. Πεταλούδα Ανδρών
7) 100μ. ‘Υπτιο Γυναικών
8) 100μ. ‘Υπτιο Ανδρών
9) 200μ. Μ/Α Γυναικών
10) 200μ. Μ/Α Ανδρών
11) 400μ. Ελεύθερο Γυναικών
12) 400μ. Ελεύθερο Ανδρών
13) 4 x 50μ. Μικτή Ομαδική ( 2 Γυναίκες – 2 Άνδρες )
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ – ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ 2 ΕΝΟΤΗΤΕΣ
Α’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟ 1 / 4
Προθέρμανση : Group A : 07.30 – 08.00 Group B : 08.00 – 08.30 Group C : 08.30 – 09.00
Έναρξη 09.15
1) 50μ. Ελεύθερο 9 -12 ετών Κορίτσια
2) 50μ. Ελεύθερο 9 -12 ετών Αγόρια
3) 50μ. Πεταλούδα 9 -12 ετών Κορίτσια
4) 50μ. Πεταλούδα 9 -12 ετών Αγόρια
5) 100μ. Ύπτιο 10 -12 ετών Κορίτσια
6) 100μ. Ύπτιο 10 -12 ετών Αγόρια
7) 100μ. Πρόσθιο 10 -12 ετών Κορίτσια
8) 100μ. Πρόσθιο 10 -12 ετών Αγόρια
9) 200μ. Ελεύθερο 10 -12 ετών Κορίτσια
10) 200μ. Ελεύθερο 10 -12 ετών Αγόρια
11) 8 x 50μ. Ελεύθερο 9 -12 ετών μικτά 4 Κορίτσια & 4 Αγόρια
Β’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 2 / 4
Προθέρμανση : Group A : 07.30 – 08.00 Group B : 08.00 – 08.30 Group C : 08.30 – 09.00
Έναρξη 09.15
1) 5) 50μ. Ύπτιο 9 -12 ετών Κορίτσια
2) 50μ. Ύπτιο 9 -12 ετών Αγόρια
3) 50μ. Πρόσθιο 9 -12 ετών Κορίτσια
4) 50μ. Πρόσθιο 9 -12 ετών Αγόρια
5) 100μ. Πεταλούδα 11-12 ετών Κορίτσια
6) 100μ. Πεταλούδα 11 -12 ετών Αγόρια
7) 100μ. Ελεύθερο 9 -12 ετών Κορίτσια
8) 100μ. Ελεύθερο 9-12 ετών Αγόρια
9) 200μ. Ύπτιο 11 -12 ετών Κορίτσια
10) 200μ. Ύπτιο 11 -12 ετών Αγόρια
11) 200μ. Πρόσθιο 11 -12 ετών Κορίτσια
12) 200μ. Πρόσθιο 11 -12 ετών Αγόρια
13) 4 x 50μ. Μικτή Ομαδική 9 -12 ετών μικτά 2 Κορίτσια & 2 Αγόρια

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *