ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (14/5) το βράδυ οι αγώνες και στους πέντε Ομίλους της Γ’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και έγιναν γνωστές οι δέκα (10) ομάδες που παίρνουν την πρόκριση για την Τελική φάση (7-9/7).
Είναι οι: Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΕ Πατρών, Νηρέας Λαμίας (από τον Όμιλο Βόλου):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Γέρακα):
Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 7-13, Νηρέας Γέρακα – Παναθηναϊκός 1-8,Παναθηναϊκός – Νηρέας Χαλανδρίου 9-5, ΝΟ Χίου – Νηρέας Γέρακα 10-7, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 6-7, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 8-10,ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 6-7, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 9-4, Παναθηναϊκός – ΝΟ Χίου 7-7, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 17-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παναθηναϊκός 10
2. Ολυμπιακός 9
……………………………….
3. ΝΟ Χίου 7
4. Νηρέας Γέρακα 3
5. Νηρέας Χαλανδρίου 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Γλυφάδας Βουλιαγμένης):
ΝΟ Βουλιαγμένης – Ηλυσιακός 7-1, Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-6,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-12, ΝΟ Χανίων – Παλαιό Φάληρο 7-11, Ηλυσιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χανίων 10-5,ΝΟ Χανίων – Ηλυσιακός 11-5, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-10, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χανίων 7-7, Ηλυσιακός – Παλαιό Φάληρο 3-14.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. Παλαιό Φάληρο 9
…………………………
3. ΝΟ Χανίων 4
4. Ηλυσιακός 3
5. ΑΝΟ Γλυφάδας 1
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Πειραιά):
Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 4-4, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 16-5,ΑΟ Πετρούπολης – Εθνικός Πειραιά 3-12, ΝΟ Ρεθύμνου – ΓΣ Περιστερίου 7-8, Πανιώνιος – ΑΟ Πετρούπολης 23-2, Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Ρεθύμνου 14-7,ΝΟ Ρεθύμνου – Πανιώνιος 6-15, ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 9-8, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Ρεθύμνου 3-13, Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 17-5.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Πανιώνιος 10
2. ΓΣ Περιστερίου 9
……………………………
3. Εθνικός Πειραιά 7
4. ΝΟ Ρεθύμνου 3
5. ΑΟ Πετρούπολης 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νεάπολης):
ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΣ Φοίβος 13-10, ΠΑΟΚ – ΟΦΘ 21-3,ΟΦΘ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-11, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 1-16, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΦΘ 15-5, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πανσερραϊκός 8-7,Πανσερραϊκός – ΠΑΣ Φοίβος 16-10, ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 17-3, ΟΦΘ – Πανσερραϊκός 8-7, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 3-21.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. ΣΑΠΚ Νεάπολης 9
……………………………
3. Πανσερραϊκός 3
4. ΠΑΣ Φοίβος 3
5. ΟΦΘ 3
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):
Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 10-4, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Πατρών 10-12,ΝΕ Πατρών – Νίκη Βόλου 10-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Νηρέας Λαμίας 1-14, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών 4-7, Νίκη Βόλου – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 14-2,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΟ Λάρισας 1-8, Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 14-7, ΝΕ Πατρών – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-3, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 7-14.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΕ Πατρών 12
2. Νηρέας Λαμίας 9
………………………..
3. Νίκη Βόλου 6
4. ΝΟ Λάρισας 3
5. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0
Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα διεξαχθεί 7-9/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/5 στις 11.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *