ΣΕ ΑΝΔΟΡΑ ΚΑΙ ΟΣΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ,H ΕΘΝΙΚΗ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΗ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ

Στην Ανδόρα για το Μεσογειακό Κύπελλο οι Κορασίδες

Για την Ανδόρα αναχώρησε η Εθνική μας ομάδα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων (γενν. 1998-2000), όπου διεξάγεται το Μεσογειακό Κύπελλο (4-7 Ιουλίου).

Στην αποστολή μετέχουν 12 αθλήτριες, οι οποίες είναι: Αθανασία Τσόλα (1998), Σοφία-Ευαγγελία Μαλκογεώργου (1998), Αντωνία-Ραφαέλλα Μαζοκοπάκη (1998), Ελευθερία Γκουζούνα (1998), Ιωάννα Δάντη (1998), Άννα-Μαρία Ταξοπούλου (2000), Μαρία-Ελένη Αρμάου (2000), Βαλεντίνα Φαραντούρη (1998), Αφροδίτη Τσιαούση (1998), Αναστασία Ταξοπούλου (1998), Ιφιγένεια Δίπλα (2000), Νεφέλη-Αικατερίνη Μπαδογιάννη (2000).

Συνοδοί της αποστολής, οι προπονήτριες, Μαρία Θηβαίου και Θεοδώρα Παρτάλη, αλλά και η Τεχνική Σύμβουλος της ΚΟΕ και κριτής των αγώνων, Ελένη Κουγιά.

Την Τρίτη (2/7) αναχωρούν για την Ανδόρα και η κριτής, Σπυριδούλα Μπαντέ, αλλά και ο Δημήτρης Φαραντούρης, ως αρχηγός της αποστολής.

Το πρόγραμμα των αγώνων (ώρες Ελλάδας):

Πέμπτη, 4/7

17.30     Προκριματικά Ντουέτο

21.00     Προκριματικά Ομαδικό

Παρασκευή, 5/7

12.00     Προκριματικά Σόλο

19.00     Τελικός Κόμπο

Σάββατο, 6/7

11.30     Φιγούρες

20.30     Τελικός Ντουέτο

Κυριακή, 7/7

13.00     Τελικός Σόλο

19.00     Τελικός Ομαδικό

Στην Όστια η Εθνική Εφήβων

Με 13 πολίστες στην αποστολή αναχωρεί αύριο (3/7) στη Ρώμη, για το Μεσογειακό Κύπελλο υδατοσφαίρισης στην Όστια (4-7 Ιουλίου), η Εθνική μας ομάδα των Εφήβων.

Μετέχουν οι: Ιάσονας Γρηγοριάδης, Μιχάλης Σαρτζετάκης, Παντελής Καλογεράκος, Γιάννης Γκαράνης, Στέλιος Αργυρόπουλος, Λεωνίδας Μαυρωτάς, Διονύσης Θεοδόσης, Ιορδάνης Μασμανίδης, Γιώργος Αθανασίου, Κυριάκος Σαρρής, Γιάννης Τζώρτζης, Λευτέρης Χελιουδάκης, Μανώλης Λιαπάκης.

Επίσης, ο ομοσπονδιακός τεχνικός Περικλής Δαμάσκος, ο συνεργάτης του Γιάννης Φράγκος, ο διεθνής διαιτητής Μιχάλης Κουρέτας και ο έφορος Σωτήρης Σταθάκης (αρχηγός αποστολής).

Το πρόγραμμα των αγώνων (ώρες Ελλάδας):

Πέμπτη, 4 Ιουλίου

17.30 Κύπρος – Αίγυπτος, 18.45 ΕΛΛΑΔΑ – Μάλτα, 20.30 Σερβία – Μαυροβούνιο, 21.45 Ιταλία – Γεωργία

Παρασκευή, 5 Ιουλίου

10.00 Αίγυπτος – ΕΛΛΑΔΑ, 11.15 Γεωργία – Σερβία, 12.30 Μαυροβούνιο – Κύπρος, 13.45 Μάλτα – Ιταλία, 18.00 Μαυροβούνιο – Αίγυπτος, 19.15 Κύπρος – Γεωργία, 20.30 Σερβία – Μάλτα, 21.45 Ιταλία – ΕΛΛΑΔΑ

Σάββατο, 6 Ιουλίου

10.00 Γεωργία – Μαυροβούνιο, 11.15 Μάλτα – Κύπρος, 12.30 ΕΛΛΑΔΑ – Σερβία, 13.45 Αίγυπτος – Ιταλία, 18.00 Μαυροβούνιο – Μάλτα, 19.15 Κύπρος – ΕΛΛΑΔΑ, 20.30 Γεωργία – Αίγυπτος, 21.45 Σερβία – Ιταλία

Κυριακή, 7 Ιουλίου

10.00 Μάλτα – Γεωργία, 11.15 Σερβία – Αίγυπτος, 12.30 ΕΛΛΑΔΑ – Μαυροβούνιο, 13.45 Ιταλία – Κύπρος, 16.00 Αίγυπτος – Μάλτα, 17.15 Γεωργία – ΕΛΛΑΔΑ, 18.30 Κύπρος – Σερβία, 19.45 Μαυροβούνιο – Ιταλία.

Πηγή:www.koe.org.gr



Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *