Ετικέτα: Άρης Θεσσαλονίκης

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Τον τίτλο του πρωταθλητή στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας υδατοσφαίρισης των ανδρών πανηγυρίζει ο Όμιλος Φίλων Θαλάσσης. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης επιβλήθηκε στον τελικό με 14-8 της ΝΕ Λάρισας και γιόρτασε με τον καλύτερο τρόπο την επιστροφή της στην Β’ Εθνική.

Στον μικρό τελικό η ομάδα του Άρη επικράτησε του ΝΟ Ιτέας με 13-8, ενώ για την 5η θέση ο Άργης Καλαμάτας νίκησε τον ΝΟ Σύρου με 16-9.

Στους αγώνες που διεξήχθησαν στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης παρέστη ο κ. Δημήτρης Γρυπάρης, αντιπρόεδρος της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ Όμιλος: ΝΟ Ιτέας – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 8-19, ΣΚ Ροή – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 0-5 α.α.,ΝΟ Σύρου – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.,ΝΟ Ιτέας – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 8-4,ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 17-5, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Σύρου 15-6,ΝΟ Σύρου – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 7-22, ΣΚ Ροή – ΝΟ Ιτέας 0-5 α.α., Δελφίνια Πτολεμαΐδας – ΝΟ Σύρου 5-8, Όμιλος Φίλων Θαλάσσης – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.

Τελική Βαθμολογία

  1. ΟΦΘ 12
  2. ΝΟ Ιτέας 9
  3. ΝΟ Σύρου 6
  4. Δελφίνια Πτολεμαΐδας 3
  5. ΣΚ Ροή – δεν κατέβηκε

Β’ Όμιλος: Άργης Καλαμάτας – ΝΕ Λάρισας 8-9, Άρης – ΚΟ Ξάνθης 9-9,Άρης – Επειός Ήλιδος 9-6,ΚΟ Ξάνθης – Άργης Καλαμάτας 9-7,ΝΕ Λάρισας – ΚΟ Ξάνθης 10-4, Άργης Καλαμάτας – Επειός Ήλιδος 7-10,Αρης-Αργής Καλαμάτας 17-3,Επειός Ήλιδος – ΝΕ Λάρισας 0-5 (μηδενισμός), Άρης – Άργης Καλαμάτας 17-3, ΝΕ Λάρισας – Άρης 14-12

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΕ Λάρισας 12
  2. Άρης 9
  3. Άργης Καλαμάτας 6
  4. Επειός Ήλιδος – μηδενίστηκε
  5. ΚΟ Ξάνθης – μηδενίστηκε

Ημιτελικά: ΟΦΘ – Άρης 17-10, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Ιτέας 9-7

Θέσεις 5-6: ΝΟ Σύρου – Άργης Καλαμάτας 9-16

Μικρός τελικός: ΝΟ Ιτέας – Άρης 8-13

Μεγάλος τελικός: ΝΕ Λάρισας – ΟΦΘ 8-14

Η τελική κατάταξη

  1. Όμιλος Φίλων Θαλάσσης
  2. ΝΕ Λάρισας
  3. Άρης Θεσσαλονίκης
  4. ΝΟ Ιτέας
  5. Άργης Καλαμάτας
  6. ΝΟ Σύρου
  7. Δελφίνια Πτολεμαΐδας

Οι τέσσερις πρώτες ομάδες κερδίζουν την άνοδό τους στην Β’ Εθνική.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης διεξάγεται το επόμενο τριήμερο (29-31 Ιουλίου) η τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ – ΟΦΘ
ΩΡΑ: 19:00 ΡΟΗ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.- ΝΟ ΙΤΕΑ
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΡΟΗ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΘ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ- ΝΟ ΣΥΡΟΥ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΟΦΘ
ΩΡΑ: 10:00 ΡΟΗ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.-ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ –ΡΟΗ
  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ- ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ –ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 31/7/16 ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
ΩΡΑ: 09:00 ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου
ΩΡΑ: 10:00 ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου
ΩΡΑ: 11:00 ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)
ΩΡΑ: 12:00 ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου  (7η – 8η  θέση)
ΩΡΑ: 18:00 ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (3η – 4η  θέση)
ΩΡΑ: 19:30 ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (1η – 2η  θέση)

ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στη Θεσσαλονίκη θα διεξαχθεί η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (29-31 Ιουλίου).
Μετά τη σημερινή κλήρωση στα γραφεία της ΚΟΕ, για τις 10 ομάδες που μετέχουν σχηματίστηκαν δύο (2) Όμιλοι.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (10/7) οι αγώνες της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε Ομίλους και αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (29-31/7) και θα διεκδικήσουν την άνοδό τους στη Β’ Εθνική.
Οι δέκα ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: Άρης Κάμπου, Ροή (από τον Όμιλο Αττικής), Επειός Ήλιδας, Άργης Καλαμάτας (από τον Όμιλο Πάτρας), ΝΟ Ιτέας, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Ιτέας), ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ‘Αρης, ΚΟ Ξάνθης (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):
Ροή – ΝΟ Σύρου 10-7, Ροή – Άρης Κάμπου 12-15. Δεν εμφανίστηκε στους αγώνες η ομάδα Άλμα Κλαμπ,ΝΟ Σύρου – Άρης Κάμπου 3-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης Κάμπου 6
2. Ροή 3
…………………….
3. ΝΟ Σύρου 0
*** Η Ομάδα Άλμα Κλαμπ δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
Άργης Καλαμάτας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 10-7, Επειός Ήλιδας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 6-8, Άργης Καλαμάτας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 10-9, Επειός Ήλιδας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 11-7,Επειός Ήλιδας – Άργης Καλαμάτας 11-6, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΟΠΑΘΑ Πατρών 4-9.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Επειός Ήλιδας 6
2. Άργης Καλαμάτας 6
………………………
3. ΟΠΑΘΑ Πατρών 6
4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0
ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (Κολυμβητήριο Ιτέας):
ΚΟ Καρδίτσας – ΝΟ Μεσολογγίου 21-12, ΝΟ Ιτέας – ΝΕ Λάρισας 15-13,ΚΟ Καρδίτσας – ΝΕ Λάρισας 5-11, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Μεσολογγίου 16-6, ΝΟ Μεσολογγίου – ΝΕ Λάρισας 7-18, ΝΟ Ιτέας – ΚΟ Καρδίτσας 10-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΝΟ Ιτέας 9
2. ΝΕ Λάρισας 6
…………………
3. ΚΟ Καρδίτσας 3
4. ΝΟ Μεσολογγίου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΟΦΘ – ΝΑΣ Ημαθίας 22-4, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4-8,Πύρρος Ιωαννίνων – ΟΦΘ 2-18, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-9, ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-5, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΣ Ημαθίας 6-10.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΟΦΘ 9
2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6
…………………………….
3. ΝΑΣ Ημαθίας 3
4. Πύρρος Ιωαννίνων 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Άρης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης στο συγκεκριμένο αγώνα, όπου μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 6-9, Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης 4-14,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 4-11, ΚΟ Ξάνθης – ΠΑΣ Φοίβος 14-1, Άρης – Μακεδονικός 16-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΚΟ Ξάνθης 4-14, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-6, ΠΑΣ Φοίβος – Άρης 4-18,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΟ Ξάνθης 8-19, Άρης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 16-3, Μακεδονικός – ΠΑΣ Φοίβος 8-5, ΚΟ Ξάνθης – Άρης 8-8, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 6-6, ΠΑΣ Φοίβος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-5.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης 13
2. ΚΟ Ξάνθης 13
……………………
3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 7
4. Μακεδονικός 7
5. ΠΑΣ Φοίβος 3
6. Εθνικός Αλεξανδρούπολης -1
*** Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.
Στην Τελική Φάση (29-31/7) θα σχηματιστούν δύο (2) όμιλοι τωνπέντε (5) ομάδων και οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα POOL (ισχύει η ισοπαλία), εντός των ομίλων. Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης πρέπει να υπάρξει νικητής. Οι τέσσερεις (4) πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία και η πρώτη ομάδα ανακηρύσσεται πρωταθλήτρια Γ’ Ανδρών για το 2016. Η κλήρωση των Ομίλων της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 13/7 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκε η Β’ Φάση του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ανδρών με συγκλονιστικά παιχνίδια και προκρίσεις που κρίθηκαν κυριολεκτικά στο νήμα. Μετά και τα σημερινά (3/7) αποτελέσματα έγιναν πλέον γνωστές οι ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 μέσω της τελικής φάσης (22-24 Ιουλίου), καθώς και αυτές που υποβιβάστηκαν στη Γ’ Εθνική.
Οι ομάδες που θα αγωνιστούν στην τελική φάση για την άνοδο (ανεβαίνουν 4) στην Α2 είναι: ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟΝΣ Μίλων, ΟΥΚ Βόλου, Γ.Σ. Νίκη Βόλου
Οι ομάδες που υποβιβάζονται στη Γ Εθνική είναι: ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γ.Σ. Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας, ΑΟ Καστέλλας.
Τα αποτελέσματα:
Όμιλος Νέας Σμύρνης (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Τρίαινα Βούλας – ΑΟΝΣ Μίλων 2-6, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 9-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7-7 , ΑΟΝΣ Μίλων – ΝΟ Αγίου Νικολάου 17-6,Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, ΠΕΚΕΒ – Τρίαινα Βούλας 3-12,ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-12, ΠΕΚΕ Βροντάδου – ΑΟΝΣ Μίλων 9-11, ΝΟ Τρίαινα Βουλας – ΝΟ Αγίου Νικολάου 11-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 13-8

Τελική Βαθμολογία

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 10
  2. ΑΟΝΣ Μίλων 9
  3. ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7
  4. ΝΟ Αγίου Νικολάου 3
  5. ΠΕΚΕ Βροντάδου 0
Όμιλος Βόλου (Όμιλος Ανόδου): Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ 11-9, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΕΑ/ΝΑΒ 11-6, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-6 , ΧΑΝΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 9-15,ΧΑΝΘ – ΟΥΚ Βόλου 11-14, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 8-12,ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΥΚ Βόλου 10-12, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΧΑΝΘ 10-5, Γ.Σ. Νίκη Βόλου – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-9, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ 17-0

Τελική Βαθμολογία

  1. OYK Bόλου 12
  2. Γ.Σ. Νίκη Βόλου 9
  3. ΑΠΣ Οξυγόνο 6
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ 3
  5. ΧΑΝΘ 0
Όμιλος Πάτρας (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Καλαμάτας – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 4-9, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-9, Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Καλαμάτας 13-6, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7-4,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Πάτρας 7-3, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Καλαμάτας 12-5,ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 6-6, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 6-14, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, Α.Κ. Νηρέας Πάτρας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 12
  2. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7
  3. Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 5
  4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4
  5. ΝΟ Καλαμάτας 0
Όμιλος Καβάλας (Όμιλος Υποβιβασμού): ΝΟ Καβάλας – ΑΟ Βετεράνοι 9-10, Νηρέας Λαμίας – Τρίτων Αμαρουσίου 0-5 α.α., ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 8-11, ΑΟ Βετεράνοι – Νηρέας Λαμίας 5-0 α.α., ΑΟ Βετεράνοι – Τρίτων Αμαρουσίου 8-10,ΑΟ Βετεράνοι – Πανσερραϊκός 10-8, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Καβάλας 10-9,ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 9-12

Τελική Βαθμολογία

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 12
  2. ΑΟ Βετεράνοι 9
  3. ΝΟ Καβάλας
  4. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 3
  5. Νηρέας Λαμίας -4
Όμιλος Ναυπλίου (Όμιλος Υποβιβασμού): Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΝΕ Λαμίας 11-6, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Ναυπλίου 3-12, Άρης Νικαίας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7-7, ΝΕ Λαμίας – ΑΟ Καστέλλας 14-9,ΝΕ Λαμίας – Άρης Νίκαιας 8-13, ΝΟ Ναυπλίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 11-9,ΑΟ Καστέλλας – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Λαμίας 12-6, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΑΟ Καστέλλας 14-5,  ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΝΟ Ναυπλίου 4-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΟ Ναυπλίου 12
  2. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7
  3. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7
  4. ΝΕ Λαμίας 3
  5. ΑΟ Καστέλλας 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Στη Β’ και αποφασιστική φάση του πρωταθλήματος εισέρχονται (1-3/7) οι 15 ομάδες της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, στους 5 Ομίλους όπως προέκυψαν από τα αποτελέσματα τους στην Α’ φάση.
Στους 3 Ομίλους που οδηγούν στην διεκδίκηση της ανόδου στην Α2 Εθνική, έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Μίλων, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίαινα Βούλας
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. ΕΑΚ Βόλου): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου
Στην στα πλέι οφ για την άνοδο (4 ομάδες), 22-24 Ιουλίου, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6)
Στους 2 Ομίλους των πλέι άουτ έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (κολ. Καβάλας): Νηρέας Λαμίας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΟ Βετεράνων, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας
ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (κολ. Ναυπλίου): ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λαμίας, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης
Οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

4η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

5η  αγωνιστική Κυριακή     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ ΦΑΣΕΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (1/6) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (8-10 Ιουλίου).

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Ηρακλής, ΝΕ Πατρών, ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Λάρισας

Οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 4) κάθε Ομίλου, θα παίξουν στα πλέι οφ ανόδου (29-31 Ιουλίου), με μία (1) ομάδα ανεβαίνει στην Α1, ενώ οι υπόλοιπες ομάδες (4) των Ομίλων, θα παίξουν στα πλέι άουτ (29-31 Ιουλίου), με δύο (2) ομάδες να υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Είκοσι τέσσερις (24) συνολικά ομάδες μετέχουν στο φετινό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, η κλήρωση της προκριματικής φάσης (8-10 Ιουλίου) του οποίου πραγματοποιήθηκε σήμερα (1/7) στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Ροή, Άλμα Κλαμπ, ΝΟ Σύρου, Άρης Κάμπου

ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Άργης Καλαμάτας, Επειός Ήλιδας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΟΠΑΘΑ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ: ΚΟ Καρδίτσας, ΝΟ Πρέβεζας, ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Μεσολογγίου, ΝΕ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΣ Ημαθίας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, Μακεδονικός, ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΚΟ Ξάνθης, Εθνικός Αεξανδρούπολης

Στην Τελική φάση (29-31 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου). Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανέρχονται οι 4 πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης.

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ),ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ) ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ)

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (25/5) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (Προκριματική φάση), Μίνι Παίδων (Β’ Προκριματική φάση) και Κορασίδων (Τελική φάση)

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (17-19 Ιουνίου) 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χαλκίδας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΚΟ Καρδίτσας, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός 

Στην Τελική φάση (5-7 Αυγούστου), για τις θέσεις Ανόδου 1-6, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου. Οι υπόλοιπες θα αγωνιστούν για τις θέσεις κατάταξης (7-12).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ (Β’ Προκριματική φάση, 10-12 Ιουνίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παναθηναϊκός, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΕ Κερατσινίου

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Ηρακλής 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεανδρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς 

Στην Γ’ Προκριματική φάση (1-3 Ιουλίου), προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες. Οι 2 πρώτες από κάθε Όμιλο, πλην του Α’ Θεσσαλονίκης (3 ομάδες).

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Τελική φάση, 30/6-3 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, Μπαράζ (ΝΟ Ρεθύμνου ή Τρίτων Αμαρουσίου), ΠΑΟΚ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

 

Ο ιστορικός Άρης Θεσσαλονίκης υποβιβάστηκε στην τελευταία κατηγορία των Ανδρών της υδατοσφαίρισης, την Γ’ Εθνική, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων των Ομίλων Καθόδου (πλέι άουτ) της Β΄φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και συγκεκριμένα επειδή βρέθηκε στην τελευταία θέση του Ομίλου Θεσσαλονίκης των πλέι άουτ.

Από τον Όμιλο Αττικής των πλέι άουτ υποβιβάστηκε ο ΟΠΑΘΑ, παρά το γεγονός ότι εκκρεμεί ο τελευταίος του αγώνας κόντρα στην ΑΕ Χαϊδαρίου (δεν έγινε επειδή δεν υπήρξε γιατρός), διότι ακόμα κι αν τον κερδίσει μένει στην τελευταία θέση καθώς δεν ευνοείται στην ισοβαθμία με τον ΑΟ Βετεράνοι. Θυμίζουμε ότι στη Γ’ Εθνική έχουν υποβιβαστεί ήδη, επειδή αποχώρησαν από το πρωτάθλημα της Β’, και οι Ναυσίθοος και ΝΟ Αργοστολίου.

Οι έξι ομάδες, εξάλλου, που πήραν την πρόκριση για την Τελική φάση Ανόδου (φάιναλ σιξ, 24-26/7) και οι οποίες θα παλέψουν για την Άνοδο στην Α2 Ανδρών -μετά την ολοκλήρωση των αγώνων των τριών ομίλων Ανόδου της Β’ φάσης (πλέι οφ)- είναι οι: Απόλλων Σμύρνης, ΓΣ Περιστερίου (από τον Όμιλο Αττικής), ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΝΟ Λάρισας, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Όμιλο Λάρισας).

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες στους Ομίλους Ανόδου και Καθόδου:

ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΟΦ):

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΟ Καστέλλας- Απόλλων Σμύρνης 7-17, ΓΣ Περιστερίου- Νηρέας Χαλανδρίου 7-4,Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Καστέλλας 16-7, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΓΣ Περιστερίου 3-17, Απόλλων Σμύρνης – Νηρέας Χαλανδρίου 12-3, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Αγ. Νικολάου 11-9,ΝΟ Αγ. Νικολάου – Απόλλων Σμύρνης 1-17, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Καστέλλας 13-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2, Απόλλων Σμύρνης – ΓΣ Περιστερίου 7-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Απόλλων Σμύρνης 12
  2. ΓΣ Περιστερίου 9

……………………………………………..

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  2. ΑΟ Καστέλλας 3
  3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Ποσειδώνιο): Πανσερραϊκός- ΧΑΝΘ 17-13, ΑΣ Απόλλο- Ηρακλής 11-8,Ηρακλής – Πανσερραϊκός 20-10, ΟΕΑΝΑΒ – ΑΣ Απόλλο 2-18, ΧΑΝΘ – Ηρακλής 4-18, Πανσερραϊκός – ΟΕΑΝΑΒ 10-17,ΟΕΑΝΑΒ – ΧΑΝΘ 13-8, ΑΣ Απόλλο – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Πανσερραϊκός ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και τους αφαιρείται ένας βαθμός).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 12
  2. Ηρακλής 9

……………………………………………..

  1. ΟΕΑΝΑΒ 6
  2. Πανσερραϊκός 2
  3. ΧΑΝΘ 0

*** Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας- ΝΟ Ναυπλίου 5-0 α.α (δε κατέβηκε να αγωνιστεί η ομάδα του ΝΟ Ναυπλίου), Νηρέας Πατρών- ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 8-10,Νηρέας Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 8-10, ΝΟ Λάρισας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 5-4, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Πατρών 14-10, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Ναυπλίου 12-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Λάρισας 9
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6

…………………………………………..

  1. ΝΟ Ναυπλίου 2
  2. Νηρέας Πατρών 0

*** Ο ΝΟ Ναυπλίου έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.

ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΘΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ):

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΟΠΑΘΑ – ΑΟ Βετεράνοι 6-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Πετρούπολης 10-6,ΟΠΑΘΑ – ΑΟ Πετρούπολης 5-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Βετεράνοι 10-7, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΠΑΘΑ (δεν έγινε επειδή δεν υπήρξε γιατρός), ΑΟ Βετεράνοι – ΑΟ Πετρούπολης 8-10.

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 6 (2 αγ.)
  2. ΑΟ Πετρούπολης 6 (3 αγ.)
  3. ΑΟ Βετεράνοι 3 (3 αγ.)

………………………………………………..

  1. ΟΠΑΘΑ 0 (2 αγ.)

*** Εκκρεμεί ο αγώνας ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΠΑΘΑ.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΠΣ Οξυγόνο – Άρης 8-8, ΝΟ Καβάλας – Νίκη Βόλου 10-17,ΑΠΣ Οξυγόνο – Νίκη Βόλου 5-13, ΝΟ Καβάλας – Άρης 9-7, ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 6-15, Άρης – Νίκη Βόλου 11-16.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Νίκη Βόλου 9
  2. ΑΠΣ Οξυγόνο 4
  3. ΝΟ Καβάλας 3

………………………………………………

  1. Άρης 1

Συμπληρώθηκε η 8άδα των ομάδων που προκρίθηκαν στην Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων απόψε, στο κολυμβητήριο Περιστερίου, για τον όμιλο Αττικής απ’ όπου προκρίθηκαν οι ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου.

Οι οκτώ ομάδες που προκρίθηκαν στην Τελική φάση (31 Ιουλίου- 2 Αυγούστου) είναι οι: ΑΣ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΟΕΑΝΑ Βόλου (Όμιλος Θεσσαλονίκης), ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ (Όμιλος Κρήτης) και ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου (Όμιλος Αττικής).

Τα σημερινά αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Πανιώνιος- ΓΣ Περιστερίου 16-7, ΓΣ Ηλιούπολης- ΝΟ Πατρών  10-8,Πανιώνιος- ΝΟ Πατρών 13-8, ΓΣ Ηλιούπολης- ΓΣ Περιστερίου 13-5, ΓΣ Περιστερίου- ΝΟ Πατρών 7-5, ΓΣ Ηλιούπολης- Πανιώνιος 12-9.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Πανιώνιος 6
  3. ΓΣ Περιστερίου 3

…………………………………………..

  1. ΝΟ Πατρών 0

 

ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών συνεχίζεται το επόμενο τριήμερο (10-12 Ιουλίου) με τους αγώνες της Β’ φάσης στους Ομίλους Ανόδου και τα πλέι άουτ στους αντίστοιχους Ομίλους Καθόδου.

ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΟΔΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΓΣ Περιστερίου, Α Καστέλας, Απόλλων Σμύρνης, Νηρέας Χαλανδρίου

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΑΣ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΧΑΝΘ, Ηρακλής

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (κολ. Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, Ποσειδών Ιλισίων,     Νηρέας Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας

Οι δύο (2) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική φάση (24-26 Ιουλίου), η κλήρωση της οποίας θα πραγματοποιηθεί στα γραφεία της ΚΟΕ, την Τετάρτη 15 Ιουλίου (13.00).

Οι υπόλοιπες ομάδες παραμένουν στην Β’ Εθνική κατηγορία.

ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΘΟΔΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαϊδαρίου): ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Βετεράνοι, ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, Άρης Θεσσαλονίκης, Νίκη Βόλου

Οι τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 2) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία, όπως έχει συμβεί ήδη με άλλες δύο (Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΝΟ Αργοστολίου) που έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα. Οι υπόλοιπες ομάδες  παραμένουν στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Με τους αγώνες του Ομίλου Αττικής, ολοκληρώνεται η προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Δημοτικό κολυμβητήριο Περιστερίου.

Σάββατο, 11/7

19.00 Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου

20.00 ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Πατρών

Κυριακή,12/7

12.00 Πανιώνιος – ΝΟ Πατρών

13.00 ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου

19.30 ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Πατρών

20.30 ΓΣ Ηλιούπολης – Πανιώνιος

Στην Τελική φάση (31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου) προκρίνονται οι τρεις (3) πρώτες ομάδες. Ήδη έχουν προκριθεί: ΑΣ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΟΕΑΝΑ Βόλου (Όμιλος Θεσσαλονίκης) και ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ (Όμιλος Κρήτης).

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν εχθές (10/6) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Ανδρών (Β’ φάση και πλέι άουτ) και Κορασίδων (Τελική φάση). Αναλυτικά:

Β’ ΑΝΔΡΩΝ/ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΟΔΟΥ (10-12  Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Αττική): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Καστέλας, Απόλλων Σμύρνης, Νηρέας Χαλανδρίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Θεσσαλονίκη): ΟΕΑΝΑ Βόλου, Α.Σ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΧΑΝΘ, Ηρακλής

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Περιφέρεια): ΝΟ Λάρισας, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας

Στην Τελική φάση (24-26 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6). Στην Α2 ανέρχονται οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

Β’ ΑΝΔΡΩΝ/ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ (10-12 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Αττική): ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Βετεράνοι, ΑΟ Πετρούπολης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Θεσσαλονίκη): Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, Νίκη Βόλου

Οι τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 2) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική.

Σημ: Από το πρωτάθλημα έχουν αποχωρήσει ΝΟ Αργοστολίου και Ναυσίθοος Κέρκυρας

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (10-12 Ιουλίου)

Α’ΟΜΙΛΟΣ (Αττική): ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, ΝΟ Λάρισας, Πανιώνιος, ΑΝΟ Γλυφάδας

Β’ΟΜΙΛΟΣ (Αττική): Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου

ΤΙΜΩΡΙΕΣ

Με αποφάσεις του Αθλητικού Δικαστή, επιβλήθηκαν οι πιο κάτω ποινές:

*Στο Σωματείο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ αποκλεισμός 4 αγωνιστικών χωρίς θεατές και τηλεοπτική μετάδοση στην έδρα του για επεισόδια οπαδών του στον αγώνα υδατοσφαίρισης στα πλέι άουτ Α1 Ανδρών, με το Παλαιό Φάληρο στο κολυμβητήριο Π. Φαλήρου στις 13 Μαϊου 2015

*Στους αθλητές Ιωάννη Κοκκίνη (ΑΟ Πετρούπολης) και Χρήστο Αραμπατζίδη (ΝΟ Αγίου Νικολάου), ποινή αποκλεισμού μιας (1) αγωνιστικής ημέρας, για διαπληκτισμό στον αγώνα ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Αγίου Νικολάου στις 10 Μαϊου 2015 για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής  Ανδρών

*Στον προπονητή Σταύρου (Ποσειδών Ιλισίων), ποινή αποκλεισμού τριών (3) αγωνιστικών ημερών, για εξύβριση στον αγώνα Νίκη Βόλου – Ποσειδών Ιλισίων στις 9 Μαϊου 2015 για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Ανδρών

*Στον αθλητή Αριστείδη Πολύζο (Άρης Θεσσαλονίκης), ποινή αποκλεισμού δύο (2) αγωνιστικών ημερών για βιοπραγία στον αγώνα Άρης Θεσσαλονίκης – Α.Σ Απόλλο στις 9 Μαϊου 2015 για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Ανδρών

*Στο Σωματείο ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ποινή αποκλεισμού μιας (1) αγωνιστικής χωρίς θεατές της έδρας του, για αντιαθλητική συμπεριφορά οπαδών του στον αγώνα με τον ΟΕΑΝΑ Βόλου στις 10 Μαϊου 2015 για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Ανδρών

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Έπεσε απόψε (Κυριακή 10/5) η αυλαία των αγώνων του Β’ γύρου της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε ομίλους και οριστικοποιήθηκαν οι 15 ομάδες που προκρίνονται στα πλέι οφ της Β’ φάσης, δηλαδή αυτές που θα παλέψουν για την πρόκριση στην Τελική φάση (FINAL SIX) και την άνοδο στην Α2 κατηγορία, καθώς και αυτές που θα πάνε στα πλέι άουτ, δηλαδή θα παλέψουν για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Δύο ομάδες, πάντως, αποβλήθηκαν ήδη από τη συνέχεια του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ανδρών και υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική επειδή δεν αγωνίστηκαν σε κανένα παιχνίδι του Β’ γύρου (σ.σ.: από τα δύο πρώτα παιχνίδια που δεν κατέβηκαν ίσχυσε αυτό, σύμφωνα με την προκήρυξη). Πρόκειται για τον Ναυσίθοο από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης του Β’ γύρου και τον ΝΟ Αργοστολίου από τον Όμιλο Πάτρας του Β’ γύρου.

Οι 15 ομάδες που προκρίνονται στα πλέι οφ της Β’ φάσης είναι οι: ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Καστέλλας, ΝΟ Αγ. Νικολάου, Απόλλων Σμύρνης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Ηρακλής, ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΑΣ Απόλλο, ΧΑΝΘ, ΟΕΑΝΑΒ, ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου.

Οι ομάδες που πάνε στα πλέι άουτ της Β’ φάσης είναι οι: ΑΟ Βετεράνοι, ΑΟ Πετρούπολης, Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, Άρης Θεσσαλονίκης, ΟΠΑΘΑ.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα του Β’ γύρου και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΟ Βετεράνοι – ΓΣ Περιστερίου 5-10, ΑΟ Καστέλλας – ΑΟ Πετρούπολης 7-1, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΟ Βετεράνοι 4-10, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΑΟ Καστέλλας 6-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 8-7, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγ. Νικολάου 5-7, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΓΣ Περιστερίου 5-7, ΑΟ Καστέλλας – ΑΟ Βετεράνοι 8-5, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Αγ. Νικολάου 8-7, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Καστέλλας 12-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 24
  2. ΑΟ Καστέλλας 11
  3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 8

…………………………………………….

  1. ΑΟ Βετεράνοι 8
  2. ΑΟ Πετρούπολης 6

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου):

 Νηρέας Χαλανδρίου – Απόλλων Σμύρνης 8-6, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΕ Χαϊδαρίου 5-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Χαλανδρίου 5-4, Νίκη Βόλου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-6, Απόλλων Σμύρνης – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Νίκη Βόλου 8-7, Νίκη Βόλου – Απόλλων Σμύρνης 5-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 8-8, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νίκη Βόλου 10-12, Απόλλων Σμύρνης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 11-0.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Απόλλων Σμύρνης 19
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 14
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 11

………………………………………………

  1. Νίκη Βόλου 9
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 4

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 4-15, Πανσερραϊκός – Ηρακλής 3-16, Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 22-5, ΝΟ Λάρισας – Πανσερραϊκός 7-10, ΑΠΣ Οξυγόνο – Ηρακλής 5-16, ΝΟ Καβάλας – ΝΟ Λάρισας 7-13, ΝΟ Λάρισας – ΑΠΣ Οξυγόνο 13-9, Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 11-9, Ηρακλής – ΝΟ Λάρισας 19-8, ΑΠΣ Οξυγόνο – Πανσερραϊκός 9-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Ηρακλής 24

  1. ΝΟ Λάρισας 15
  2. Πανσερραϊκός 13

…………………………………………..

  1. ΑΠΣ Οξυγόνο 7
  2. ΝΟ Καβάλας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

 ΧΑΝΘ – Άρης Θεσσαλονίκης 9-7, ΟΕΑΝΑΒ – ΑΣ Απόλλο 4-20, ΑΣ Απόλλο – ΧΑΝΘ 14-4, Ναυσίθοος – ΟΕΑΝΑΒ 0-5 α.α., Άρης Θεσσαλονίκης – Απόλλο 6-19, ΧΑΝΘ – Ναυσίθοος 5-0 α.α., Ναυσίθοος – Άρης Θεσσαλονίκης 0-5 α.α., ΟΕΑΝΑΒ – ΧΑΝΘ 8-8, ΑΣ Απόλλο – Ναυσίθοος 5-0 α.α., Άρης Θεσσαλονίκης – ΟΕΑΝΑΒ 9-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 24
  2. ΧΑΝΘ 13
  3. ΟΕΑΝΑΒ 11

…………………………………………..

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 9
  2. Ναυσίθοος –

** Ο Ναυσίθοος αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα και υποβιβάζεται στη Γ’ Εθνική.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΟΠΑΘΑ – ΝΟ Ναυπλίου 5-9, Νηρέας Πατρών – ΝΟ Αργοστολίου 5-0 α.α., ΝΟ Αργοστολίου – ΟΠΑΘΑ 0-5 α.α., ΝΟ Καλαμάτας – Νηρέας Πατρών 10-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Αργοστολίου 5-0 α.α., ΟΠΑΘΑ – ΝΟ Καλαμάτας 5-9, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου 6-4, Νηρέας Πατρών – ΟΠΑΘΑ 12-8, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΟ Καλαμάτας 0-5 α.α., ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Πατρών 3-8.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Καλαμάτας 20
  2. Νηρέας Πατρών 16
  3. ΝΟ Ναυπλίου 11

……………………………………………..

  1. ΟΠΑΘΑ 8
  2. ΝΟ Αργοστολίου –

*** Ο ΝΟ Αργοστολίου αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα και υποβιβάζεται στη Γ’ Εθνική.

Οι 15 ομάδες των πλέι οφ της Β’ φάσης σχηματίζουν τρεις ομίλους των πέντε. Οι δύο πρώτες από κάθε όμιλο θα προκριθούν στο φάιναλ σιξ (Τελική φάση). Εκεί σχηματίζεται ένας όμιλος ανόδου των έξι και οι τέσσερις πρώτες ανεβαίνουν στην Α2.

Οι υπόλοιπες ομάδες (οκτώ πλέον) που θα πάνε στα πλέι άουτ της Β’ φάσης σχηματίζουν δύο ομίλους των τεσσάρων (ήταν να σχηματιστούν δύο όμιλοι των πέντε, αλλά έχουν αποβληθεί υποβιβαστεί ήδη δύο). Η τελευταία ομάδα από κάθε όμιλο, σύνολο δύο ομάδες, μαζί με αυτές τις δύο που έχουν ήδη υποβιβαστεί (δηλαδή τέσσερις συνολικά) θα αγωνίζονται του χρόνου στη Γ’ Εθνική.

H Β’ φάση και για τα πλέι οφ και για τα πλέι άουτ θα γίινει 10-12 Ιουλίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης και για τα πλέι οφ και για τα πλέι άουτ θα πραγματοποιηθεί στις 10 Ιουνίου (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Το τριήμερο 8, 9 και 10 Μαϊου διεξάγονται οι αγώνες του Β’ Γύρου της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Καστέλας, ΑΟ Βετεράνοι, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Πετρούπολης

Βαθμολογία: ΓΣ Περιστερίου 12, ΑΟ Βετεράνοι 5, ΝΟ Αγίου Νικολάου 5, ΑΟ Πετρούπολης 3, ΑΟ Καστέλας 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου): Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Απόλλων Σμύρνης, ΑΕ Χαϊδαρίου

Βαθμολογία: Απόλλων 10, Ποσειδών Ιλισίων 9, Νηρέας Χαλανδρίου 7, Νίκη Βόλου 3, ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Αργοστολίου

Βαθμολογία: ΝΟ Καλαμάτας 10, Νηρέας Πατρών 6, ΝΟ Ναυπλίου 5, ΟΠΑΘΑ Πατρών 5, ΝΟ Αργοστολίου 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Ηρακλής

Βαθμολογία: Ηρακλής 12, ΝΟ Λάρισας 9, Πανσερραϊκός 4, ΝΟ Καβάλας 3, ΑΠΣ Οξυγόνο 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΝΑΟ Ναυσίθοος, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΣ Απόλλο

Βαθμολογία: ΑΣ Απόλλο 12, ΧΑΝΘ 6, Ναυσίθοος 4, ΟΕΑΝΑ Βόλου 4, Άρης Θεσσαλονίκης 3

Με την ολοκλήρωση της Α’ φάσης, οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15) προκρίνονται στη Β’ φάση  για τους 3 Ομίλους Ανόδου των 5 ομάδων (10-12 Ιουλίου) και από εκεί οι 2 πρώτες (σύνολο 6) για την Τελική φάση (24-26 Ιουλίου). Εκεί, οι 4 πρώτες ομάδες ανέρχονται στην Α2.

Οι 2 τελευταίες ομάδες (μετά την Α’ φάση), από κάθε Όμιλο (σύνολο 10) συγκροτούν 2 Ομίλους των 5 ομάδων στα πλέι άουτ (10-12 Ιουλίου). Οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Κατηγορία.

Η κλήρωση της Β’ φάσης και των πλέι άουτ θα πραγματοποιηθεί στις 10 Ιουνίου (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ.

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:30               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  13:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  14:30               ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  20:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  10:00               ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                           ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  17:00               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ  

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:  21:15               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  13:15               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  14:30               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:15               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  09:30               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:  10:45               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  16:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ   

ΩΡΑ:  17:45               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  10:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  11:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ          

ΩΡΑ:  19:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΧΑΝΘ                                                            ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΑΠΟΛΛΟ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  12:00               ΑΠΟΛΛΟ                                          ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13:00               ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                         ΟΕΑ/ΝΑΒ

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  21:00               ΧΑΝΘ                                                            ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  12:00               ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                         ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:  13:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΧΑΝΘ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΑΠΟΛΛΟ                                          ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΟΕΑ/ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΟΠΑΘΑ                                             ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:00               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ             ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ                       ΟΠΑΘΑ

ΩΡΑ:  13:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

                       

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΟΠΑΘΑ                                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  13:30               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ             ΟΠΑΘΑ

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

Η προγραμματισμένη διεξαγωγή των αγώνων του Β’ Γύρου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών στον Όμιλο Κρήτης (8-10 Μαϊου, Ηράκλειο), αναβάλλεται λόγω συμμετοχής δύο παικτών του ΝΟ Χανίων με την Εθνική μας ομάδα των Εφήβων σε τουρνουά στο Μπακού (6-9 Μαϊου).

Οι αγώνες του Ομίλου (Ηλυσιακός, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Ηλιούπολης) θα διεξαχθούν το τριήμερο 15, 16 και 17 Απριλίου.

Η προγραμματισμένη για τις 13 Απριλίου κλήρωση της Β’ φάσης επίσης αναβάλλεται για τις 20 Μαϊου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014-15

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο κολυμβητήριο του Περιστερίου άρχισαν απόψε (Παρασκευή 24/4) οι αγώνες του Α’ Ομίλου Αττικής που απομένουν για να ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος της Α’ (προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΟ Πετρούπολης – ΑΟ Βετεράνοι 7-12, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΑΟ Καστέλλας 7-7, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 8-2, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγίου Νικολάου 9-9,ΑΟ Βετεράνοι – ΓΣ Περιστερίου 6-12, ΑΟ Καστέλλας – ΑΟ Πετρούπολης 8-14,ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΓΣ Περιστερίου 6-16, ΑΟ Καστέλλας – ΑΟ Βετεράνοι 10-10, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Αγ. Νικολάου 7-14, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Καστέλλας 16-5.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (4 αγώνες):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. ΑΟ Βετεράνοι 5
  3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 5
  4. ΑΟ Πετρούπολης 3
  5. ΑΟ Καστέλλας 2

Με την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης, οι τρεις (3) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15), προκρίνονται στην Β’ Φάση (10-12 Ιουλίου), ενώ οι υπόλοιπες (σύνολο 10 ομάδες) θα αγωνιστούν τις ίδιες ημερομηνίες στα πλέι άουτ.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες:

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου)

Νηρέας Χαλανδρίου- Απόλλων Σμύρνης 7-7, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων- ΑΕ Χαϊδαρίου 15-8,ΑΕ Χαϊδαρίου-Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, Νίκη Βόλου-ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 5-6, Απόλλων Σμύρνης- ΑΕ Χαϊδαρίου 9-3, Νηρέας Χαλανδρίου- Νίκη Βόλου 4-3,Νίκη Βόλου- Απόλλων Σμύρνης 4-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων- Νηρέας Χαλανδρίου 7-6, ΑΕ Χαϊδαρίου- Νίκη Βόλου 10-15, Απόλλων Σμύρνης- ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9-4

Η βαθμολογία (σε 5 αγωνιστικές)

  1. Απόλλων Σμύρνης 10
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9
  3. Νηρέας Χαλανδρίου 7
  4. Νίκη Βόλου 3
  5. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. Αντώνης Πεπανός)

ΟΠΑΘΑ- ΝΟ Ναυπλίου 5-5, Νηρέας Πατρών- ΝΟ Αργοστολίου 17-2,ΟΠΑΘΑ- ΝΟ Αργοστολίου 16-1, ΝΟ Καλαμάτας- Νηρέας Πατρών 9-9, ΝΟ Ναυπλίου- ΝΟ Αργοστολίου 20-4, ΟΠΑΘΑ- ΝΟ Καλαμάτας 0-8,ΝΟ Καλαμάτας- ΝΟ Ναυπλίου 6-5, Νηρέας Πατρών- ΟΠΑΘΑ 8-8, ΝΟ Αργοστολίου- ΝΟ Καλαμάτας 3-13, ΝΟ Ναυπλίου- Νήρεας Πατρών 4-4

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνιστικές)

  1. ΝΟ Καλαμάτας 10
  2. Νηρέας Πατρών 6
  3. ΝΟ Ναυπλίου 5

4.ΟΠΑΘΑ 5

  1. ΝΟ Αργοστολίου 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο/εξωτερική):

ΝΟ Καβάλας- ΑΠΣ Οξυγόνο 5-7,  Πανσερραϊκός- Ηρακλής 6-14,Ηρακλής- ΝΟ Καβάλας 14-5, ΝΟ Λάρισας- Πανσερραϊκός 9-8, Οξυγόνο- Ηρακλής 1-13, ΝΟ Καβάλας- ΝΟ Λάρισας 6-13,ΝΟ Λάρισας- Οξυγόνο 11-8, Πανσερραϊκός- ΝΟ Καβάλας 15-10, Ηρακλής- ΝΟ Λάρισας 8-3, Οξυγόνο- Πανσερραϊκός 8-8

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνιστικές)

  1. Ηρακλής 12
  2. ΝΟ Λάρισας 9
  3. Πανσερραϊκός 4
  4. ΝΟ Καβάλας 3
  5. Οξυγόνο 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο/εξωτερική):

ΧΑΝΘ- Άρης 11-9, ΟΕΑ-ΝΑΒ-  ΑΣ Απόλλο 2-15,Απόλλο- Χάνθ 16-8, Ναυσίθοος- ΟΕΑΝΑΒ 12-12, Άρης- Απόλλο 6-19, Χανθ-Ναυσίθοος 9-5,Ναυσίθοος- Άρης 7-8, ΟΕΑ/ΝΑΒ- ΧΑΝΘ 9-6, Απόλλο- Ναυσίθοος 17-3, Άρης- ΟΕΑ/ΝΑΒ 11-8

 Η βαθμολογία (σε 5 αγωνιστικές)

  1. Απόλλο 12
  2. ΧΑΝΘ 6
  3. Ναυσίθοος 4
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ 4
  5. Άρης 3

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014-15

Πηγή:www.koe.org.gr 

Με τους αγώνες του Α’ Γύρου της Α’ Φάσης, σε 4 από τους 5 Ομίλους, αρχίζει αύριο (3/4) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου): Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Απόλλων Σμύρνης, ΑΕ Χαϊδαρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Αργοστολίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο/εξωτερική): ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Ηρακλής

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο/εξωτερική): Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, Α.Σ Απόλλο

Το τριήμερο 24-26 Απριλίου θα διεξαχθούν οι αγώνες στον Α’ Όμιλο Αττικής: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Καστέλας, ΑΟ Βετεράνοι, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Πετρούπολης

Ο Β’ Γύρος της Α’ Φάσης θα διεξαχθεί 8, 9 και 10 Μαϊου.

Με την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης, οι τρεις (3) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15), προκρίνονται στην Β’ Φάση (10-12 Ιουλίου), ενώ οι υπόλοιπες (σύνολο 10 ομάδες) θα αγωνιστούν τις ίδιες ημερομηνίες στα πλέι άουτ.

Στη Β’ Φάση σχηματίζονται τρεις Όμιλοι των πέντε (5) ομάδων για τις θέσεις Ανόδου και δύο (2) Όμιλοι επίσης των πέντε (5) ομάδων για τα πλέι άουτ.

Από τους Ομίλους Ανόδου, οι δύο (2) πρώτες ομάδες (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική φάση (24-26 Ιουλίου) όπου και σχηματίζεται ένας (1) Όμιλος (Φάιναλ Σιξ). Οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες της κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία και οι υπόλοιπες παραμένουν στην Β’ Εθνική.

Στα πλέι άουτ (10-12 Ιουλίου), σχηματίζονται δύο (2) Όμιλοι  των πέντε (5) ομάδων. Οι δύο (2) τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4), υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία. Οι υπόλοιπες τρεις (3) κάθε Ομίλου (σύνολο 6),παραμένουν στην Β’ Εθνική.

Η κλήρωση της Β’ Φάσης είναι προγραμματισμένη για τις 10 Ιουνίου (13.00) και της Τελικής φάσης για τις 24 Ιουνίου (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ.

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             24/4/15

ΩΡΑ:   20:30               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   21:30               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                             ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  25/4/15

ΩΡΑ:   13:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ              ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:   14:30               ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

                       

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  25/4/15

ΩΡΑ:   20:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                            ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:   21:30               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  26/4/15

ΩΡΑ:   10:00               ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   11:00               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                             ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  26/4/15

ΩΡΑ:   17:00               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ              ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:   18:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                            ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ    

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             3/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   09:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:   10:30               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

                       

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   16:30               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                    ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   09:30               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:   10:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   16:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ    

ΩΡΑ:   17:30               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΔΕΞΑΜΕΝΗ

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             3/4/15

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                  ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:   19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   10:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                    ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

                       

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   18:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:   19:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                  ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   10:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:   11:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                    ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ           

ΩΡΑ:   19:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΔΕΞΑΜΕΝΗ

 

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             3/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΧΑΝΘ                                                 ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΑΠΟΛΛΟ

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   12:00               ΑΠΟΛΛΟ                                           ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:   13:00               ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                           ΟΕΑ/ΝΑΒ

                       

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                           ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:   21:00               ΧΑΝΘ                                                 ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   12:00               ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                           ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:   13:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΧΑΝΘ

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΑΠΟΛΛΟ                                           ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                           ΟΕΑ/ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             3/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΟΠΑΘΑ                                              ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:   21:00               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

 

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ             ΟΠΑΘΑ

ΩΡΑ:   12:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

                       

 

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               ΟΠΑΘΑ                                              ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   10:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:   11:00               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ               ΟΠΑΘΑ

 

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   16:00               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:   17:00               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

H ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (11/3) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των Ομίλων της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Οι 5 Όμιλοι:

Α’ ΑΤΤΙΚΗΣ:  ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Καστέλας, ΑΟ Βετεράνοι, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Πετρούπολης

Β’ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Απόλλων Σμύρνης, ΑΕ Χαϊδαρίου

Α’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Ηρακλής

Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, Απόλλο

ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Αργοστολίου

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ,12-15 ΜΑΡΤΙΟΥ 2015,ΝΙΒΕΡΤΑΛ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο Νίβερταλ της Ολλανδίας αναχωρεί αύριο (11/3) η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Εφήβων, για να μετάσχει στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος (12-15 Μαρτίου).

Στην αποστολή μετέχουν οι εξής 13 πολίστες: Δημήτρης Σκουμπάκης, Δημήτρης Κουρουβάνης, Αδαμάντιος Μαντής, Κίμων Αλεξίου, Νίκος Δελαγραμμάτικας, Δημήτρης Νικολαϊδης, Αλέξανδρος Παπαναστασίου, Γρηγόρης Γιαννόπουλος, Νίκος Καλαγυργός, Νίκος Γαρδίκας, Νίκος Παπασηφάκης, Γιώργος Μπουγιουρής, Κώστας Χονδροκούκης.

Μαζί τους ο ομοσπονδιακός τεχνικός Δημήτρης Κραβαρίτης, ο συνεργάτης του Γιάννης Φράγκος, ο φυσικοθεραπευτής Στέλιος Συρόπουλος και ο έφορος Λάζαρος Αντωνιάδης.

Στον Α’ Όμιλο, εκτός της Εθνικής μας ομάδας, μετέχουν η Ολλανδία, η Λευκορωσία, η Ουκρανία, Σλοβενία, Πορτογαλία.

Το πρόγραμμα των αγώνων (τοπικές ώρες):

Πέμπτη, 12/3

17.30 Ουκρανία – ΕΛΛΑΔΑ, 19.00 Ολλανδία – Πορτογαλία, 20.30 Σλοβενία – Λευκορωσία

Παρασκευή, 13/3

17.30 Ουκρανία – Πορτογαλία, 19.00 Ολλανδία – Λευκορωσία, 20.30 ΕΛΛΑΔΑ – Σλοβενία

Σάββατο, 14/3

09.30 Ολλανδία – Σλοβενία, 11.00 Πορτογαλία – ΕΛΛΑΔΑ, 12.30 Ουκρανία – Λευκορωσία, 17.30 Σλοβενία – Πορτογαλία, 19.00 Ολλανδία – Ουκρανία, 20.30 ΕΛΛΑΔΑ- Λευκορωσία

Κυριακή, 15/3

09.30 Ουκρανία – Σλοβενία, 11.00 Πορτογαλία – Λευκορωσία, 12.30 Ολλανδία – ΕΛΛΑΔΑ

Διαιτητές είναι οι Ερκάν Τουρκάν (Τουρκία), Ατίλα Λαντισλάου Μπροσόφσκι (ΡΟΥΜΑΝΙΑ), Νταμιέν Τέηλορ (ΒΡΕΤΑΝΙΑ), Γιόζεφ Ζούκα (ΣΛΟΒΑΚΙΑ), Βαλερί Φόγκελ (ΙΣΡΑΗΛ), Γκάμπορ Βόγκελ (ΟΥΓΓΑΡΙΑ).

Παρατηρητής ο Άνχελ Μόλινερ (ΙΣΠΑΝΙΑ).

Οι υπόλοιποι Όμιλοι:

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Γκρατς): ΤΟΥΡΚΙΑ, ΓΕΩΡΓΙΑ, ΣΛΟΒΑΚΙΑ, ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ, ΜΟΛΔΑΒΙΑ, ΑΥΣΤΡΙΑ

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Σέτσιν): ΡΟΥΜΑΝΙΑ, ΓΑΛΛΙΑ, ΠΟΛΩΝΙΑ, ΙΣΡΑΗΛ, ΤΣΕΧΙΑ

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Μάλτα): ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΜΑΛΤΑ, ΒΡΕΤΑΝΙΑ, ΕΛΒΕΤΙΑ, ΛΕΤΟΝΙΑ

Ανάμεσα στους διαιτητές του Δ’ Ομίλου και ο Σπύρος Αχλαδιώτης.

Προκρίνονται για το Μπακού, όπου θα διεξαχθεί το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα (12-21 Ιουνίου) που είναι ενταγμένο στο συνολικό πρόγραμμα των 1ων Ευρωπαϊκών Αγώνων, οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8).

Απευθείας την πρόκριση έχουν πάρει: Μαυροβούνιο, Σερβία, Ιταλία, Ουγγαρία, Κροατία, Ρωσία, Ισπανία, από την προηγούμενη διοργάνωση και το Αζερμπαϊτζάν ως διοργανώτρια χώρα.

Είκοσι πέντε ομάδες στην κλήρωση της Β’ Ανδρών

Πραγματοποιείται αύριο (11/3) το μεσημέρι (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών περιόδου 2014-15.

Μετέχουν συνολικά 25 ομάδες: ΑΟ Πετρούπολης, ΝΟ Αργοστολίου, ΟΠΑΘΑ Πατρών, Νηρέας Χαλανδρίου, Ποσειδών Ιλισίων, Πανσερραϊκός, Άθως Χαλκιδικής, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, ΓΣ Περιστερίου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Λάρισας, ΧΑΝΘ, Νίκη Βόλου, ΝΟ Ναυπλίου, Ηρακλής, Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Καλαμάτας, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Βετεράνοι, Άρης Θεσσαλονίκης, Νηρέας Πατρών.

Οι αγώνες της Α’ Φάσης θα διεξαχθούν, 3-5 Απριλίου (Α’ Γύρος) και 8-10 Μαϊου (Β’ Γύρος).

SUPER CUP 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Νέα διοργάνωση εντάσσεται στο εσωτερικό καλεντάρι της κολύμβησης για την περίοδο 2014-15. Πρόκειται για το θεσμό του Σούπερ Καπ που προγραμματίζεται να διεξαχθεί το διήμερο 21 και 22 Μαρτίου στην Αθήνα.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν, με βάση το άθροισμα των βαθμών τους στο σύνολο των βαθμολογιών των Πανελληνίων πρωταθλημάτων όλων των Κατηγοριών και ΟΠΕΝ την περίοδο 2013-14, τα 12 πρώτα Σωματεία της Περιφέρειας Αττικής, τα 4 πρώτα της Θεσσαλονίκης και το 1ο κάθε Περιφέρειας.

Αναλυτικότερα, από την Αττική τα Σωματεία: ΑΝΟ Αργυρούπολης, Ολυμπιακός, Ωκεανός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων, Παλαιό Φάληρο, Εθνικός Πειραιά, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, Ολυμπιάδα ’73, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας.

Από τη Θεσσαλονίκη: ΠΑΟΚ, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, Ηρακλής

Από τις Περιφέρειες: ΝΟΒΑ (Θεσσαλίας), ΚΕ Κοζάνης (ΚΔ Μακεδονίας), ΝΟ Ρεθύμνου και ΝΟ Χανίων που ισοβαθμούν (Κρήτης – Ρόδου), ΝΟ Χαλκίδας (Αν. Στερεάς – Εύβοιας), ΟΦΘ Αλεξανδρούπολης (Αν. Μακεδονίας-Θράκης), ΝΕ Πατρών (Πελοποννήσου), Ποσειδών Ιωαννίνων (Δυτ. Στερεάς – Ιονίων – Ηπείρου).

 Σε ότι αφορά την Περιφέρεια Αιγαίου, με βάση τα στοιχεία που υπάρχουν δεν προκύπτει δυνατότητα συμμετοχής του πρώτου σωματείου (Αργοναύτες Μυτιλήνης) με πλήρη ομάδα.

Στον πρώτο νικητή Σύλλογο στη Γενική βαθμολογία απονέμεται το Κύπελλο της διοργάνωσης ενώ απαλλάσσεται της υποχρέωσης καταβολής παραβόλου συμμετοχής σε όλους τους κολυμβητικούς αγώνες που διοργανώνει η ΚΟΕ, από την ημερομηνία διεξαγωγής του Σούπερ Καπ και μέχρι το τέλος των Πανελληνίων πρωταθλημάτων 2015.

Η 1η ομάδα της κατάταξης των Σωματείων της Θεσσαλονίκης, η 1η ομάδα της κατάταξης των Σωματείων της Περιφέρειας καθώς και η 2η ομάδα της ίδιας Περιφέρειας, απαλλάσσονται της υποχρέωσης καταβολής παραβόλου συμμετοχής στους Πανελλήνιους αγώνες Προαγωνιστικών ηλικιών και σε όλα τα Πανελλήνια πρωταθλήματα του 2015.

Επί πλέον, για τους νικητές της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης δεν θα υπάρξει περιορισμός συμμετοχής κολυμβητών / τριών ανά αγώνισμα σε αγώνες που διοργανώνονται από Σωματεία.

CAMP ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Τριήμερο καμπ προετοιμασίας (16-18 Ιουλίου) θα πραγματοποιήσει η Εθνικής ομάδα υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών στον Άγιο Κοσμά.

Έχουν κληθεί, από τον ομοσπονδιακό τεχνικό Σάκη Κεχαγιά τον οποίο και θα αναπληρώσει ο συνεργάτης του Γιάννης Φράγκος λόγω της συμμετοχής της Εθνικής μας ομάδας των Ανδρών στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα που αρχίζει σήμερα (14/7) στη Βουδαπέστη, οι εξής πολίστες για τις 11 το πρωί της Τετάρτης: Μανώλης Ζερδεβάς, Βαγγέλης Ποταμιάνος, Νίκος Αλβέρτης, Γρηγόρης Καπετανάκης, Ιορδάνης Μασμανίδης, Νίκος Κοπελιάδης, Διονύσης Θεοδόσης, Γιώργος Καλαϊτζής, Λευτέρης Χελιουδάκης (ΝΟ Βουλιαγμένης), Δημήτρης Καζάκης, Γιώργος Φωκάς, Γιάννης Χάλαρης (Παλαιό Φάληρο), Μανώλης Πρέκας Μανώλης Λιαπάκης, Μανώλης Τσαχειλίδης, Στέλιος Αργυρόπουλος (Ολυμπιακός).

Καμπ προετοιμασίας στο ολυμπιακό κολυμβητήριο του Ζαππείου από αύριο (15/7) έως το Σάββατο(19/7) πραγματοποιεί η Προεθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης Παίδων, υπό την επίβλεψη του ομοσπονδιακού τεχνικού Νίκου Βενετόπουλου.

Για τις 11 το πρωί αύριο, έχουν κληθεί οι: Βαγγέλης Τσακίρης (Άθως Χαλκιδικής), Γρηγόρης Κολοκοτρώνης (ΑΝΟ Γλυφάδας), Ουμπέρτο Ρονζίνο, Παπαδόπουλος (Ιωνικός Νίκαιας), Γιώργος Χριστοφορίδης, Ιπποκράτης Χαλυβόπουλος (Νηρέας Γέρακα), Θεόφιλος Αλεξανδρίδης, Βώσσος, Μάριος Χάλαρης, Άγγελος Γονιωτάκης, Νίκος Καρύδης, Παπανικολάου (Παλαιό Φάληρο), Φιλώτας Σταθάκης (Άρης Θεσσαλονίκης), Βασίλης Τόλιας, Σπύρος Ζαφειρούλης (ΓΣ Ηλιούπολης), Τάσος Βαλιανάτος (Εθνικός Πειραιά), Δημήτρης Πιτσιλαδής, Παναγιώτης Γούσης, Γιώργος Παλιός (Ποσειδών Ιλισίων), Ζαφείρης Νταλάπας, Διονύσης Πατρινός (ΝΕ Πατρών), Παπαδημητρίου (Νηρέας Λαμίας), Δημήτρης Δήμου, Δημήτρης Κουρουβάνης, Κώστας Αντωνιάδης, Σταύρος Ξανθόπουλος, Παναγιώτης Μπαμπανίκας (ΝΟ Βουλιαγμένης), Θόδωρος Πάτερος Διονύσης Μπραϊμης (Ολυμπιακός), Μηνάς Νικηφορίδης (ΟΥΚ Βόλου) Γιώργος Καρλάφτης, Γιώργος Οικονομίδης, Οδυσσέας Λαζάρου (Παναθηναϊκός), Νίκος Δημακόπουλος (Πανιώνιος), Παύλος Χωριανόπουλος (Τρίτων Αμαρουσίου).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους δύο ομίλους και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):

Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 11-9, ΝΟ Χανίων – Άρης 9-6, Άρης – Ολυμπιακός 5-14, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χανίων 9-5,ΝΟ Ρεθύμνου – Άρης 8-2, Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-17, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου 13-6, ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός 13-8,Άρης – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-11, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 8-7

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΝΟ Χανίων 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 6

4. Ολυμπιακός 6

5. Άρης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήρια Π. Φαλήρου, Ιλίσιο, ΑΝΟΓ, Ν. Σμύρνης):

ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-10, Παναθηναϊκός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-4, ΠΑΟΚ – Παλαιό Φάληρο 6-6,ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 4-13, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΠΑΟΚ 3-12, ΠΑΟΚ – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-6, Παλαιό Φάληρο – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-1,ΑΝΟ Γλυφάδας – Π. Φάληρο 2-12, Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 10

2. Παναθηναϊκός; 7

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

4. ΠΑΟΚ 5

5. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης και το Παλαιό Φάληρο προκρίθηκαν στον μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων και θα διεκδικήσουν αύριο Κυριακή (13/7) στις 20.00, στο κολυμβητήριο του Αλίμου, τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας 2014. Πρόκειται για την επανάληψη του περσινού τελικού.

Ο κάτοχος του τίτλου ΝΟΒ νίκησε στον έναν ημιτελικό με 13-7 τον Παναθηναϊκό στο Λαιμό, ενώ στον άλλον ημιτελικό το Παλαιό Φάληρο επιβλήθηκε στο Ρέστειο του ΝΟ Χανίων με 11-5.

Για θέσεις 5η-6η: ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Ρεθύμνου 6-6 (ο ΑΝΟΓ επικράτησε 11-9 στα πέναλτι)

Για θέσεις 7η-8η: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 11-8

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης πανηγυρίζει για την κατάκτηση του πρωταθλήματος Εφήβων. Ο ομάδα του Λαιμού νίκησε στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης στο κολυμβητήριο του Αλίμου απόψε το Παλαιό Φάληρο με 11-8 και διατήρησε τα σκήπτρα στην συγκεκριμένη ηλικιακή κατηγορία όπου δείχνει αχτύπητη.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 11-8

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-2, 6-3, 1-2, 3-1.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Παναγιώτης Πρίμπας): Ζερδεβάς, Παπαγεωργίου, Μασμανίδης 3, Πρωτόπαππας, Γιαννουρής, παπαλουκάς, Καλαϊτζής 3, Δελαγραμμάτικας, Αντωνιάδης, Καλής, Χελιουδάκης 2, Καπετανάκης 3, Κουρουβάνης, Ρομπόπουλος, Τζανέτος.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Νίκος Μαμούρης): Κατσαγούνος, Γωνιωτάκης 2, Αθανασίου 2, Αλαφραγκής, Τρούλος 3, Παπαναστασίου, Πέττας, Φυτάλης, Αλεξίου 1, Πανταζής, Γαρδίκας, Παζαϊτης, Μπέλιας, Βιένας, Λαγογιάννης.

Διαιτητές: Σκαλοχωρίτης, Αχλαδιώτης

Αλυτάρχης: Αλέξανδρος Μπλάνας

ΤΡΙΤΟΣ Ο ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 13-8 ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΕΛΙΚΟ

Στον μικρό τελικό, νωρίτερα, ο ΝΟ Χανίων νίκησε 13-8 τον Παναθηναϊκό και κατέκτησε την 3η θέση στη διοργάνωση.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 8-13

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 0-2, 1-3, 3-2, 4-6

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Πιτούλης, Σπυρόπουλος, Παπαδημητρίου 2, Κωνσταντίνου, Χατζηστεφάνου, Δούκας, Πανταζόπουλος 3, Βογαζιάνος 1, Βασιλόπουλος, Καπίρης, Μπενέας, Γκαράνης 2, Καρλαύτης, Κοτσαύτης, Σκληρός.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Γιάννης Ζαγουράκης): Χατζηϊωάννου, Κοκόνας 2, Μανοιυδάκης, Παπαμανωλιουδάκης, Πελέσης, Δασκαλάκης, Χατζηδάκης 1, Μπιτσάκης Αντ. 1, Μπιτσάκης Α., Παπασηφάκης 3, Σολογάννης 1, Σκουμπάκης 3, Μαρκουλάκης, Μυγιάκης 2, Αποστολάκης.

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος, Βόσικας

Αλυτάρχης: Αλέξανδρος Μπλάνας

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ: 1. ΝΟ Βουλιαγμένης, 2. Παλαιό Φάληρο, 3. ΝΟ Χανίων, 4. Παναθηναϊκός, 5. ΑΝΟ Γλυφάδας, 6. ΝΟ Ρεθύμνου, 7. ΠΑΟΚ, 8. Ολυμπιακός, 9. Άρης, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων.

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Διεξάγεται από σήμερα (9/7)με ένα παιχνίδι έως και την Κυριακή (13/7) η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων με τη συμμετοχή 10 ομάδων συνολικά σε 2 Ομίλους.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. ΝΟΒ): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, Άρης Θεσσαλονίκης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. Π. Φαλήρου, Ιλίσιο, ΑΝΟΓ, Ν. Σμύρνης): ΠΑΟΚ, Παλαιό Φάληρο, Ποσειδών Ιλισίων, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός

 Το πρόγραμμα των αγώνων – Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Πέμπτη, 10/7: 09.30 Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου, 10.30 ΝΟ Χανίων – Άρης Θεσσαλονίκης, 20.00 Άρης Θεσσαλονίκης – Ολυμπιακός, 21.00 ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χανίων

Παρασκευή, 11/7: 09.30 ΝΟ Ρεθύμνου – Άρης Θεσσαλονίκης, 10.30 Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης, 20.00 ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου, 21.00 ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός

Σάββατο, 12/7: 10.00 Άρης Θεσσαλονίκης – ΝΟ Βουλιαγμένης, 11.00 ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Τετάρτη, 9/7: 20.30 Παλαιό Φάληρο – Παναθηναϊκός

Πέμπτη, 10/7: 14.00 Ποσειδών Ιλισίων – ΑΝΟ Γλυφάδας (κολ. Ιλίσιο), 19.30 Παναθηναϊκός – Ποσειδών Ιλισίων, 21.00 ΠΑΟΚ – Π. Φάληρο

Παρασκευή, 11/7: 10.00 ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός (κολ. ΑΝΟΓ), 14.00 Ποσειδών Ιλισίων – ΠΑΟΚ (κολ. Ιλίσιο), 21.00 Παλαιό Φάληρο – Ποσειδών Ιλισίων, 21.30 ΠΑΟΚ – ΑΝΟ Γλυφάδας (κολ. Νέας Σμύρνης)

Σάββατο, 12/7: 10.30 Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ, 12.00 ΑΝΟ Γλυφάδας – Π. Φάληρο

Στη συνέχεια έχουμε:

Σάββατο, 12/7 (κολ. ΝΟΒ): 19.30 1ος Α – 2ος Β (Ημιτελικός), 20.30 3ος Α – 3ος Β (Θέσεις 5η – 6η)

Σάββατο, 12/7 (κολ. Π. Φαλήρου): 18.30 1ος Β – 2ος Α (Ημιτελικός), 4ος Β – 4ος Α (Θέσεις 7η – 8η)

Την Κυριακή, 13/7 (κολ. Αλίμου): 18.30 Μικρός τελικός (Θέσεις 3η – 4η), 19.30 Μεγάλος Τελικός (Θέσεις 1η – 2η).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή) οι αγώνες και του δεύτερου γύρου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών σε τέσσερις από τους πέντε ομίλους και αναδείχθηκαν οι ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση, καθώς και αυτές που θα παίξουν στον Όμιλο του Υποβιβασμού, δηλαδή τα Play Out.

Έτσι, οι 20 της Β’ φάσης (18-20/7) είναι Ιωνικός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Βετεράνοι, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, Νηρέας Πατρών, Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Πετρούπολης, Άρης Θεσσαλονίκης, Άθως Χαλκιδικής, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, ΝΟΒΑ, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Χαλκίδας. Οι 20 αυτές ομάδες θα χωριστούν σε 4 Ομίλους των πέντε ομάδων και οι δύο πρώτες από κάθε όμιλο (σύνολο 8) περνούν στην Τελική φάση (1-3 Αυγούστου). Εκεί οι τέσσερις πρώτες ανέρχονται στην Α2 Γυναικών.

Οι πέντε ομάδες των Play Off (18-20/7) είναι ΝΟ Μυτιλήνης, ΝΑΟ Ναυσίθοος, Τρίτων Αμαρουσίου, Αλέξανδρος Συκεών, Αναγέννηση Λαμίας. Η 1η της κατάταξης θα παραμείνει στην κατηγορία και οι υπόλοιπες 4 υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική κατηγορία.

Στα Play Out, όπου θα παλέψουν για την αποφυγή του υποβιβασμού (18-20/7), πηγαίνουν οι ομάδες που έμειναν τελευταίες στις βαθμολογίες των τεσσσάρων ομίλων: ΝΑΟ Ναυσίθοος, Τρίτων Αμαρουσίου, Αλέξανδρος Συκεών, Αναγέννηση Λαμίας. Άλλη μια ομάδα θα πάει στα Play Out από τον Ά Όμιλο Αττικής (σύνολο πέντε ομάδες στα Play Out).

Οι αγώνες του Α’ Ομίλου Αττικής, που εκκρεμούν, θα γίνουν το τριήμερο 11-13 Ιουλίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του δεύτερου γύρου της Α΄φάσης της Β’ Εθνικής Ανδρών και οι τελικές βαθμολογίες στους τέσσερις ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Μυτιλήνης 18-12, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγίου Νικολάου 7-9, ΝΟ Μυτιλήνης – Ιωνικός 7-19, ΝΟ Αγίου Νικολάου – Νηρέας Χαλανδρίου 9-17,Ιωνικός – Νηρέας Χαλανδρίου 8-7, ΝΟ Μυτιλήνης – ΑΟ Βετεράνοι 8-12,Ιωνικός – ΝΟ Αγίου Νικολάου 11-4, Νηρέας – Χαλανδρίου – ΑΟ Βετεράνοι 10-8, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΝΟ Μυτιλήνης 12-7, ΑΟ Βετεράνοι – Ιωνικός 5-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ιωνικός 22

2. Νηρέας Χαλανδρίου 19

3. ΝΟ Αγίου Νικολάου 10

4. ΑΟ Βετεράνοι 7

…………………………………………

5. ΝΟ Μυτιλήνης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΑΟ Ναυσίθοος – ΝΟ Ναυπλίου 4-5, Νηρέας Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 5-5,ΝΟ Καλαμάτας – ΝΑΟ Ναυσίθοος 7-5, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Πατρών 10-7, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 4-4, ΝΑΟ Ναυσίθοος – ΝΟ Ρεθύμνου 1-12ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Ναυπλίου 13-9, Νηρέας Πατρών – ΝΑΟ Ναυσίθοος 7-2, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ρεθύμνου 3-9, ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Πατρών 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Ρεθύμνου 24

2. ΝΟ Καλαμάτας 14

3. ΝΟ Ναυπλίου 10

4. Νηρέας Πατρών 10

…………………………………

5. ΝΑΟ Ναυσίθοος 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-9, Μίλων – Τρίτων Αμαρουσίου 15-7,ΑΕ Χαϊδαρίου – Μίλων 6-12, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΟ Πετρούπολης 11-5, Μίλων – ΓΣ Περιστερίου 15-7, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-13,ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 15-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Τρίτων Αμαρουσίου 10-2, ΑΟ Πετρούπολης – Μίλων 7-11, Τρίτων Αμαρουσίου – ΓΣ Περιστερίου 4-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Μίλων 22

2. ΓΣ Περιστερίου 16

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 12

4. ΑΟ Πετρούπολης 6

………………………………………….

5. Τρίτων Αμαρουσίου 3

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

‘Αθως Χαλκιδικής – Άρης 7-12, Αλέξανδρος Συκεών – ΑΠΣ Οξυγόνο 4-20,Άρης – Αλέξανδρος Συκεών 18-3, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΝΟ Καβάλας 10-5, Αλέξανδρος Συκεών – Άθως Χαλκιδικής 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Αλέξανδρος Συκεών που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καβάλας – Άρης 4-11,Άθως Χαλκιδικής – ΝΟ Καβάλας 17-9, Άρης – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-8, ΝΟ Καβάλας – Αλέξανδρος Συκεών 14-6, ΑΠΣ Οξυγόνο – Άθως Χαλκιδικής 11-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άρης 21

2. Άθως Χαλκιδικής 21

3. ΑΠΣ Οξυγόνο 12

4. ΝΟ Καβάλας 6

…………………………………………….

5. Αλέξανδρος Συκεών -1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 10-8, ΝΟΒΑ – ΝΟ Λάρισας 16-8,ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟΒΑ 9-11, ΝΟ Λάρισας – Αναγέννηση Λαμίας 9-5, ΝΟΒΑ – ΟΕΑΝΑΒ 10-6, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟ Χαλκίδας 6-12,ΟΕΑΝΑΒ – Αναγέννηση Λαμίας 12-3, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Λάρισας 5-4, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟΒΑ 7-15, ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 5-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟΒΑ 24

2. ΟΕΑΝΑΒ 15

3. ΝΟ Λάρισας 12

4. ΝΟ Χαλκίδας 9

…………………………………..

5. Αναγέννηση Λαμίας 0

Η Β’ φάση και τα Play Out θα γίνουν 18-20 Ιουλίου. Από τα Play Out θα υποβιβασθούν 4 ομάδες στη Γ’ Εθνική. Από τη Β’ φάση στην Τελική φάση θα προκριθούν οκτώ ομάδες. Η Τελική φάση θα γίνει 1-3 Αυγούστου και από αυτήν θα αναδειχθούν οι τέσσερις πρώτες ομάδες που θα ανέβουν στην Α2 Ανδρών, ενώ θα βγει και η πρωταθλήτρια ομάδα της Β’ Ανδρών.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και τα φαβορί για την πρόκριση στη Β’ φάση έχουν πάρει ήδη ένα προβάδισμα.

Αναλυτικά τα σημερινά του πρώτου γύρου και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες:

ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (Κολυμβητήριο Ναυπλίου):

ΝΑΟ Ναυσίθοος – ΝΟ Ναυπλίου 7-11, Νηρέας Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 6-7, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΑΟ Ναυσίθοος 14-8, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Πατρών 14-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 7-9, ΝΑΟ Ναυσίθοος – ΝΟ Ρεθύμνου 5-16,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Ναυπλίου 13-6, Νηρέας Πατρών – ΝΑΟ Ναυσίθοος 7-2, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ρεθύμνου 4-6, ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Πατρών 9-4.

Η Βαθμολογία:

1.ΝΟ Ρεθύμνου 12

2. ΝΟ Καλαμάτας 9

3. ΝΟ Ναυπλίου 6

4. Νηρέας Πατρών 3

5. ΝΑΟ Ναυσίθοος 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ(Κολυμβητήριο Νίκαιας):

Νηρέας Χαλανδρίου – Ιωνικός 12-12, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Μυτιλήνης 6-4, ΝΟ Μυτιλήνης – Νηρέας Χαλανδρίου 7-12, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΑΟ Βετεράνοι 6-6, Ιωνικός – ΝΟ Μυτιλήνης 16-3, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 13-7,ΝΟ Αγ. Νικολάου – Ιωνικός 4-16, ΑΟ Βετεράνοι – Νηρέας Χαλανδρίου 6-14, ΝΟ Μυτιλήνης – ΝΟ Αγ. Νικολάου 9-11, Ιωνικός – ΑΟ Βετεράνοι 12-4.

Η Βαθμολογία:

1.Νηρέας Χαλανδρίου 10

2. Ιωνικός 10

3. ΑΟ Βετεράνοι 4

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 4

5. ΝΟ Μυτιλήνης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Περιστερίου 4-5, Τρίτων Αμαρουσίου – Μίλων 7-16, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-9, ΑΟ Πετρούπολης – Τρίτων Αμαρουσίου 12-7, ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 8-8, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Πετρούπολης 7-8,ΑΟ Πετρούπολης – ΓΣ Περιστερίου 8-9, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, Μίλων – ΑΟ Πετρούπολης 9-8, ΓΣ Περιστερίου – Τρίτων Αμαρουσίου 13-9.

Η Βαθμολογία:

1.Μίλων 10

2. ΓΣ Περιστερίου 10

3. ΑΟ Πετρούπολης 6

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Άρης – Άθως Χαλκιδικής 7-10, ΑΠΣ Οξυγόνο – Αλέξανδρος Συκεών 23-13, Αλέξανδρος Συκεών – Άρης 8-22, ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 7-8, Άθως Χαλκιδικής – Αλέξανδρος Συκεών 23-9, Άρης – ΝΟ Καβάλας 13-5,ΝΟ Καβάλας – Άθως Χαλκιδικής 2-20, ΑΠΣ Οξυγόνο – Άρης 7-10, Αλέξανδρος Συκεών – ΝΟ Καβάλας 4-11, Άθως Χαλκιδικής – ΑΠΣ Οξυγόνο 16-11.

Η Βαθμολογία:

1.Άθως Χαλκιδικής 12

2. Άρης 9

3. ΑΠΣ Οξυγόνο 6

4. ΝΟ Καβάλας 3

5. Αλέξανδρος Συκεών 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΝΟ Χαλκίδας – ΟΕΑΝΑΒ 9-11, ΝΟ Λάρισας – ΝΟΒΑ 10-12, ΝΟΒΑ – ΝΟ Χαλκίδας 12-9, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-10, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟΒΑ 9-13, ΝΟ Χαλκίδας – Αναγέννηση Λαμίας 8-2,Αναγέννηση Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 8-13, ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χαλκίδας 10-5, ΝΟΒΑ – Αναγέννηση Λαμίας 14-5, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 8-9.

Η Βαθμολογία:

1.ΝΟΒΑ 12

2. ΝΟ Λάρισας 9

3. ΟΕΑΝΑΒ 6

4. ΝΟ Χαλκίδας 3

5. Αναγέννηση Λαμίας 0

Ο δεύτερος γύρος της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Β’ Ανδρών θα γίνει 4-6 Ιουλίου. Με την ολοκλήρωση και του δεύτερου γύρου οι τέσσερις πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο προκρίνονται στη Β’ φάση, ενώ οι τελευταίες των ομίλων θα πάνε στα πλέι άουτ (απ’ όπου θα υποβιβασθεί μία ομάδα στη Γ΄Εθνική). Η Β’ φάση και τα πλέι άουτ θα γίνουν 18-20 Ιουλίου. Η Τελική φάση, στην οποία θα προκριθούν οκτώ ομάδες, θα γίνει 1-3 Αυγούστου και από αυτήν θα αναδειχθούν οι τέσσερις πρώτες ομάδες που θα ανέβουν στην Α2 Ανδρών, ενώ θα βγει και η πρωταθλήτρια ομάδα της Β’ Ανδρών.

ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Είκοσι πέντε (25) ομάδες συνολικά μετέχουν στο Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών,  ο πρώτος Γύρος της Α’ Φάσης του οποίου διεξάγεται από αύριο (20/6) έως και την Κυριακή (22/6) σε 5 Ομίλους.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (κολ. Ναυπλίου): ΝΟ Ρεθύμνου, Νηρέας Πατρών, Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νίκαιας): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Βετεράνων, Νηρέας Χαλανδρίου, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Μυτιλήνης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου): ΑΟ Πετρούπολης, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Άρης Θεσσαλονίκης, Άθως Χαλκιδικής, Αλέξανδρος Συκεών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. Νέας Ιωνίας): Αναγέννηση Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Χαλκίδας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟΒΑ

Οι αγώνες του Β’ Γύρου θα διεξαχθούν στις 4-6 Ιουλίου.

Στη Β’ Φάση (18-20 Ιουλίου) προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 20), όπου και σχηματίζουν 4 Ομίλους των πέντε (5). Οι τελευταίες (σύνολο 5) συγκροτούν τον Όμιλο των Play Out (18-20 Ιουλίου) με την 1η ομάδα της κατάταξης να παραμένει στην Β’ Εθνική και τις άλλες 4 να υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική κατηγορία.

Στην Τελική φάση (1-3 Αυγούστου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 8) από την Β’ Φάση και οι 4 πρώτες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Το  Πρωτάθλημα της  Β’  Εθνικής κατηγορίας Ανδρών,  θα διεξαχθεί σε πέντε (5) ομίλους.

Α’  Φάση Α Γύρος                              20 – 22 / 6 / 2014   Β Γύρος    4 – 6 / 7 / 2014                                                       

Β’  Φάση                                           18 – 20 / 7 / 2014 και ο Όμιλος των    Playout  

Γ’  Φάση  Τελική                                1 – 3 / 8 / 2014

Οι αγώνες θα διεξαχθούν με σύστημα  POOL.

Θα ισχύσει η ισοπαλία.

Μετά το τέλος των αγώνων της  Α’ Φάσης από κάθε όμιλο των πέντε (5) ομάδων, οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες, προκρίνονται για την  Β’ Φάση  σύνολο:  είκοσι (20) ομάδες.

Στην  Β’ Φάση  σχηματίζονται τέσσερεις (4) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων και γίνονται αγώνες με το σύστημα  Pool  εντός των ομίλων (όλοι με όλους),  ισχύει η  Ισοπαλία.  

Από κάθε όμιλο της  Α’ Φάσης οι τελευταίες  σύνολο:  πέντε (5) ομάδες, σχηματίζουν ένα (1) όμιλο των πέντε (5) ομάδων,  Play Out  και αγωνίζονται με το σύστημα  Pool,  ισχύει η  Ισοπαλία.

Οι τέσσερις (4) τελευταίες ομάδες του ομίλου των  Play Out,  υποβιβάζονται στην  Γ’ κατηγορία,  σύνολο:  τέσσερεις (4) ομάδες, η πρώτη ομάδα παραμένει στην  Β’ κατηγορία.

Η κλήρωση για την  Β’ Φάση  θα διεξαχθεί την  Δευτέρα  7 / 7 / 2014  και  ώρα:  14:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΤΕΛΙΚΗ  ΦΑΣΗ

Στην  Τελική Φάση  προκρίνονται, οι δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο των τεσσάρων (4) ομάδων της  Β’ Φάσης,  σύνολο:  οκτώ (8) ομάδες,  (οι υπόλοιπες ομάδες παραμένουν στην  Β’ κατηγορία).

Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων, οι εντός των ομίλων αγώνες, γίνονται με το σύστημα  Pool,  ισχύει η  Ισοπαλία.

Στους αγώνες κατάταξης πρέπει να υπάρξει, νικητής.

Οι αγώνες κατάταξης, θα γίνουν ως εξής:

ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου  ΑΓΩΝΑΣ  Α                                    

ο  2ος  του  Α’ ομίλου με τον  1ο  του  Β’ ομίλου  ΑΓΩΝΑΣ  Β                                    

ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η θέση)      

ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου  (7η – 8η θέση)   

Ο μικρός τελικός για 3η και 4η θέση οι ηττημένοι των αγώνων Α και Β

Ο μεγάλος τελικός για 1η και 2η θέση οι νικητές  των αγώνων Α και Β

Οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες, ανέρχονται στην ανώτερη  Α2  κατηγορία Ανδρών  

και η  1η  ομάδα της βαθμολογίας, ανακηρύσσεται,  πρωταθλήτρια  της Β’ κατηγορίας

Ανδρών.  Οι υπόλοιπες ομάδες παραμένουν κατηγορία.

Η κλήρωση για την  Τελικής Φάση  θα διεξαχθεί την  Δευτέρα  17 / 7 / 2014  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ  ΑΓΩΝΩΝ

Τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε μία.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ 

Ότι αναφέρονται στην  Γενική Προκήρυξη Αγώνων Υδατοσφαίρισης  «2013»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.2013.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ  ΟΡΟΙ

Κάθε σωματείο, οφείλει να καταθέσει παράβολο συμμετοχής.

Τα σωματεία οφείλουν να καταθέσουν τα παράβολα συμμετοχής για την  Α’ Φάση  Α Γύρο στο πρωτάθλημα  Β’ Ανδρών, στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  μέχρι 18/6/2014, 280,00 €, και μέχρι 16/7/2014 280,00€ για τον Β ΓΥΡΟ της Α ΦΑΣΗΣ. Διαφορετικά δεν θα δυνηθούν να συμμετάσχουν. Τα σωματεία οφείλουν να επιδεικνύουν, το καταθετήριο του παραβόλου, στον Αλυτάρχη πριν από την έναρξη των αγώνων.

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Από την αγωνιστική περίοδο  «2013 -2014»,  ο αριθμός των ομάδων που θα συμμετέχουν στο πρωτάθλημα  Β’ Ανδρών,  θα είναι είκοσι πέντε (25).

Από την  Α2  Ανδρών,  θα υποβιβάζονται τέσσερις  (4) ομάδες στην  Β’ Ανδρών  και από την  Γ’ Ανδρών,  θα ανέρχονται στην  Β’ Ανδρών  τέσσερεις (4) ομάδες. 

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      20:00                     ΝΑΟ  ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                          ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:      21:00                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                           ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      12:30                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                           ΝΑΟ  ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:      13:30                     ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ          

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      18:30                     ΝΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:      19:30                     ΝΑΟ  ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      09:30                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:      10:30                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                           ΝΑΟ  ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ         

5η  αγωνιστική                     Κυριακη                                                22/6/14

ΩΡΑ:      15:30                     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ              

ΩΡΑ:      16:30                     ΝΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ          

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      20:45                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      21:45                     ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΝΟ  ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      12:30                     ΝΟ  ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                            ΑΟ ΝΗΡΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:      13:30                     ΝΟ  ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ        ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ              

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      20:30                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                     ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ:      21:30                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      09:30                     ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ         ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      10:30                     ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      15:30                     ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                             ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ        

ΩΡΑ:      16:30                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                     ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      20:00                     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:      21:00                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.         ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      12:00                     ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                    ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:      13:00                     ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ      ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.        

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      20:00                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                           ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:      21:00                     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      12:00                     ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ      ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:      13:00                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.         ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      20:00                     ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                    ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ     

ΩΡΑ:      21:00                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                           ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      17:45                     ΑΣ ΑΡΗΣ                                                             ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΩΡΑ:      21:15                     ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                                ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      09:45                     ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ                               ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:      14:15                     ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ               

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      16:30                     ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                      ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

ΩΡΑ:      21:15                     ΑΣ ΑΡΗΣ                                                             ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      13:30                     ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                   ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΩΡΑ:      14:30                     ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                                ΑΣ ΑΡΗΣ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      19:30                     ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ                               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:      20:30                     ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                      ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

                5.   ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      18:00                     ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                  ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                     ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:      11:00                     ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      17:00                     ΟΕΑ/ΝΑΒ                                            ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

ΩΡΑ:      18:00                     ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                  ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      12:30                     ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ                 ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:      13:30                     ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                     ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                               ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:      20:00                     ΟΕΑ/ΝΑΒ                                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΡΗΣ*ΤΕΙΑ 2014,14-15 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΡΗΣΤΕΙΑ 2014-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ-ATOMIKA

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΡΗΣΤΕΙΑ 2014-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ-ΟΜΑΔΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΡΗΣΤΕΙΑ 2014-ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ