Ετικέτα: ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκε η Β’ Φάση του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ανδρών με συγκλονιστικά παιχνίδια και προκρίσεις που κρίθηκαν κυριολεκτικά στο νήμα. Μετά και τα σημερινά (3/7) αποτελέσματα έγιναν πλέον γνωστές οι ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 μέσω της τελικής φάσης (22-24 Ιουλίου), καθώς και αυτές που υποβιβάστηκαν στη Γ’ Εθνική.
Οι ομάδες που θα αγωνιστούν στην τελική φάση για την άνοδο (ανεβαίνουν 4) στην Α2 είναι: ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟΝΣ Μίλων, ΟΥΚ Βόλου, Γ.Σ. Νίκη Βόλου
Οι ομάδες που υποβιβάζονται στη Γ Εθνική είναι: ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γ.Σ. Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας, ΑΟ Καστέλλας.
Τα αποτελέσματα:
Όμιλος Νέας Σμύρνης (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Τρίαινα Βούλας – ΑΟΝΣ Μίλων 2-6, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 9-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7-7 , ΑΟΝΣ Μίλων – ΝΟ Αγίου Νικολάου 17-6,Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, ΠΕΚΕΒ – Τρίαινα Βούλας 3-12,ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-12, ΠΕΚΕ Βροντάδου – ΑΟΝΣ Μίλων 9-11, ΝΟ Τρίαινα Βουλας – ΝΟ Αγίου Νικολάου 11-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 13-8

Τελική Βαθμολογία

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 10
  2. ΑΟΝΣ Μίλων 9
  3. ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7
  4. ΝΟ Αγίου Νικολάου 3
  5. ΠΕΚΕ Βροντάδου 0
Όμιλος Βόλου (Όμιλος Ανόδου): Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ 11-9, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΕΑ/ΝΑΒ 11-6, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-6 , ΧΑΝΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 9-15,ΧΑΝΘ – ΟΥΚ Βόλου 11-14, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 8-12,ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΥΚ Βόλου 10-12, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΧΑΝΘ 10-5, Γ.Σ. Νίκη Βόλου – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-9, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ 17-0

Τελική Βαθμολογία

  1. OYK Bόλου 12
  2. Γ.Σ. Νίκη Βόλου 9
  3. ΑΠΣ Οξυγόνο 6
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ 3
  5. ΧΑΝΘ 0
Όμιλος Πάτρας (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Καλαμάτας – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 4-9, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-9, Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Καλαμάτας 13-6, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7-4,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Πάτρας 7-3, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Καλαμάτας 12-5,ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 6-6, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 6-14, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, Α.Κ. Νηρέας Πάτρας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 12
  2. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7
  3. Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 5
  4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4
  5. ΝΟ Καλαμάτας 0
Όμιλος Καβάλας (Όμιλος Υποβιβασμού): ΝΟ Καβάλας – ΑΟ Βετεράνοι 9-10, Νηρέας Λαμίας – Τρίτων Αμαρουσίου 0-5 α.α., ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 8-11, ΑΟ Βετεράνοι – Νηρέας Λαμίας 5-0 α.α., ΑΟ Βετεράνοι – Τρίτων Αμαρουσίου 8-10,ΑΟ Βετεράνοι – Πανσερραϊκός 10-8, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Καβάλας 10-9,ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 9-12

Τελική Βαθμολογία

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 12
  2. ΑΟ Βετεράνοι 9
  3. ΝΟ Καβάλας
  4. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 3
  5. Νηρέας Λαμίας -4
Όμιλος Ναυπλίου (Όμιλος Υποβιβασμού): Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΝΕ Λαμίας 11-6, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Ναυπλίου 3-12, Άρης Νικαίας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7-7, ΝΕ Λαμίας – ΑΟ Καστέλλας 14-9,ΝΕ Λαμίας – Άρης Νίκαιας 8-13, ΝΟ Ναυπλίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 11-9,ΑΟ Καστέλλας – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Λαμίας 12-6, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΑΟ Καστέλλας 14-5,  ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΝΟ Ναυπλίου 4-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΟ Ναυπλίου 12
  2. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7
  3. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7
  4. ΝΕ Λαμίας 3
  5. ΑΟ Καστέλλας 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Στη Β’ και αποφασιστική φάση του πρωταθλήματος εισέρχονται (1-3/7) οι 15 ομάδες της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, στους 5 Ομίλους όπως προέκυψαν από τα αποτελέσματα τους στην Α’ φάση.
Στους 3 Ομίλους που οδηγούν στην διεκδίκηση της ανόδου στην Α2 Εθνική, έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Μίλων, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίαινα Βούλας
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. ΕΑΚ Βόλου): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου
Στην στα πλέι οφ για την άνοδο (4 ομάδες), 22-24 Ιουλίου, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6)
Στους 2 Ομίλους των πλέι άουτ έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (κολ. Καβάλας): Νηρέας Λαμίας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΟ Βετεράνων, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας
ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (κολ. Ναυπλίου): ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λαμίας, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης
Οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

4η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

5η  αγωνιστική Κυριακή     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ,12-15 ΜΑΡΤΙΟΥ 2015,ΝΙΒΕΡΤΑΛ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο Νίβερταλ της Ολλανδίας αναχωρεί αύριο (11/3) η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Εφήβων, για να μετάσχει στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος (12-15 Μαρτίου).

Στην αποστολή μετέχουν οι εξής 13 πολίστες: Δημήτρης Σκουμπάκης, Δημήτρης Κουρουβάνης, Αδαμάντιος Μαντής, Κίμων Αλεξίου, Νίκος Δελαγραμμάτικας, Δημήτρης Νικολαϊδης, Αλέξανδρος Παπαναστασίου, Γρηγόρης Γιαννόπουλος, Νίκος Καλαγυργός, Νίκος Γαρδίκας, Νίκος Παπασηφάκης, Γιώργος Μπουγιουρής, Κώστας Χονδροκούκης.

Μαζί τους ο ομοσπονδιακός τεχνικός Δημήτρης Κραβαρίτης, ο συνεργάτης του Γιάννης Φράγκος, ο φυσικοθεραπευτής Στέλιος Συρόπουλος και ο έφορος Λάζαρος Αντωνιάδης.

Στον Α’ Όμιλο, εκτός της Εθνικής μας ομάδας, μετέχουν η Ολλανδία, η Λευκορωσία, η Ουκρανία, Σλοβενία, Πορτογαλία.

Το πρόγραμμα των αγώνων (τοπικές ώρες):

Πέμπτη, 12/3

17.30 Ουκρανία – ΕΛΛΑΔΑ, 19.00 Ολλανδία – Πορτογαλία, 20.30 Σλοβενία – Λευκορωσία

Παρασκευή, 13/3

17.30 Ουκρανία – Πορτογαλία, 19.00 Ολλανδία – Λευκορωσία, 20.30 ΕΛΛΑΔΑ – Σλοβενία

Σάββατο, 14/3

09.30 Ολλανδία – Σλοβενία, 11.00 Πορτογαλία – ΕΛΛΑΔΑ, 12.30 Ουκρανία – Λευκορωσία, 17.30 Σλοβενία – Πορτογαλία, 19.00 Ολλανδία – Ουκρανία, 20.30 ΕΛΛΑΔΑ- Λευκορωσία

Κυριακή, 15/3

09.30 Ουκρανία – Σλοβενία, 11.00 Πορτογαλία – Λευκορωσία, 12.30 Ολλανδία – ΕΛΛΑΔΑ

Διαιτητές είναι οι Ερκάν Τουρκάν (Τουρκία), Ατίλα Λαντισλάου Μπροσόφσκι (ΡΟΥΜΑΝΙΑ), Νταμιέν Τέηλορ (ΒΡΕΤΑΝΙΑ), Γιόζεφ Ζούκα (ΣΛΟΒΑΚΙΑ), Βαλερί Φόγκελ (ΙΣΡΑΗΛ), Γκάμπορ Βόγκελ (ΟΥΓΓΑΡΙΑ).

Παρατηρητής ο Άνχελ Μόλινερ (ΙΣΠΑΝΙΑ).

Οι υπόλοιποι Όμιλοι:

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Γκρατς): ΤΟΥΡΚΙΑ, ΓΕΩΡΓΙΑ, ΣΛΟΒΑΚΙΑ, ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ, ΜΟΛΔΑΒΙΑ, ΑΥΣΤΡΙΑ

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Σέτσιν): ΡΟΥΜΑΝΙΑ, ΓΑΛΛΙΑ, ΠΟΛΩΝΙΑ, ΙΣΡΑΗΛ, ΤΣΕΧΙΑ

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Μάλτα): ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΜΑΛΤΑ, ΒΡΕΤΑΝΙΑ, ΕΛΒΕΤΙΑ, ΛΕΤΟΝΙΑ

Ανάμεσα στους διαιτητές του Δ’ Ομίλου και ο Σπύρος Αχλαδιώτης.

Προκρίνονται για το Μπακού, όπου θα διεξαχθεί το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα (12-21 Ιουνίου) που είναι ενταγμένο στο συνολικό πρόγραμμα των 1ων Ευρωπαϊκών Αγώνων, οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8).

Απευθείας την πρόκριση έχουν πάρει: Μαυροβούνιο, Σερβία, Ιταλία, Ουγγαρία, Κροατία, Ρωσία, Ισπανία, από την προηγούμενη διοργάνωση και το Αζερμπαϊτζάν ως διοργανώτρια χώρα.

Είκοσι πέντε ομάδες στην κλήρωση της Β’ Ανδρών

Πραγματοποιείται αύριο (11/3) το μεσημέρι (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών περιόδου 2014-15.

Μετέχουν συνολικά 25 ομάδες: ΑΟ Πετρούπολης, ΝΟ Αργοστολίου, ΟΠΑΘΑ Πατρών, Νηρέας Χαλανδρίου, Ποσειδών Ιλισίων, Πανσερραϊκός, Άθως Χαλκιδικής, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, ΓΣ Περιστερίου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Λάρισας, ΧΑΝΘ, Νίκη Βόλου, ΝΟ Ναυπλίου, Ηρακλής, Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Καλαμάτας, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Βετεράνοι, Άρης Θεσσαλονίκης, Νηρέας Πατρών.

Οι αγώνες της Α’ Φάσης θα διεξαχθούν, 3-5 Απριλίου (Α’ Γύρος) και 8-10 Μαϊου (Β’ Γύρος).

ΚΛΗΡΩΣΗ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (4/3) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της Β’ προκριματικής φάσης του Εφηβικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης οι αγώνες της οποίας θα διεξαχθούν το τριήμερο 20-22 Μαρτίου.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Παναθηναϊκός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ρεθύμνου, Πανιώνιος, ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Άθως Χαλκιδικής, ΝΑΟ Κέρκυρας, Ηρακλής, Μακεδονικός

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: ΝΟ Λάρισας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΟΥΚ Βόλου, Νικητής Μπαράζ (ΧΑΝΘ – ΠΑΣ Φοίβος)

Στην Τελική φάση προκρίνονται 10 συνολικά ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου).

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Β’ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2015,ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2015 ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (18/2) η κλήρωση της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών (6-7 Απριλίου). Οι Όμιλοι όπως συγκροτήθηκαν:

Α’ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ποσειδών Ιλισίων, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος

Β’ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χανίων, Παλαιό Φάληρο, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα

Γ’ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΝΟ Ρεθύμνου, Ολυμπιακός, ΓΣ Περιστερίου

ΒΟΛΟΥ: Άθως Χαλκιδικής, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΟΒΑ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, Ηρακλής, ΝΟ Χίου

Στην Τελική φάση (3-5 Ιουλίου) προκρίνονται οι  2 πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο (σύνολο 10).

Σε 4 Ομίλους διεξάγεται από αύριο (20/2) έως και την Κυριακή (22/2) η προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων γυναικών.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Χανίων): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. Νέας Ιωνίας): ΝΟΒΑ, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΕ Πατρών, Πανσερραϊκός, Ηρακλής

Α’ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Εθνικό Πειραιά, ΑΝΟΓ, Νέας Σμύρνης*): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος, ΓΣ Ηλιούπολης

*Την Τρίτη (24/2) Πανιώνιος – ΓΣ Ηλιούπολης (κολ. Νέας Σμύρνης)

Β’ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Πεντέλης, Νίκαιας*): Ολυμπιακός, Ιωνικός Νίκαιας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου

*Την Τρίτη (24/2) Ολυμπιακός – Ιωνικός (κολ. Νίκαιας)

Στην Τελική φάση (17-19 Απριλίου) προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 3, 4, οι 2 πρώτες ομάδες από τον Όμιλο 2, η 1η ομάδα του Ομίλου 1, καθώς και άλλη μία (1) μετά από αγώνα μπαράζ μεταξύ των 4ων ομάδων στους Ομίλους 3 και 4 (σύνολο 10 ομάδες).

Η κλήρωση της Τελικής φάσης είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 18 Μαρτίου (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ.

Σε 6 από τους 9 συνολικά Ομίλους διεξάγεται από αύριο (20/2) έως και την Κυριακή (22/2) η προκριματική φάση του Εφηβικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (ΓΕΝ. 1998).

Στον  Α’ Όμιλο Αττικής (Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Καλαμακίου, Νηρέας Γέρακα, Άρης Νίκαιας, Παναθηναϊκός), τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης (Μακεδονικός, ΑΠΣ Οξυγόνο, Άθως Χαλκιδικής, ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΠΑΣ Φοίβος) και τον Όμιλο της Πάτρας (ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Λαμίας) οι αγώνες θα διεξαχθούν 27/2 – 1/3/15.

Οι άλλοι 6 Όμιλοι:

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης, Εθνικός Πειραιά, ΑΚΟ Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Μίλων

3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΑΝΟΓ, Νίκαιας, Περιστερίου): Πανιώνιος, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χαλκίδας, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου

4. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΕΑΤΕ ΚΟΛΕΓΙΟΥ, ΝΟ Καβάλας, ΧΑΝΘ, Ηρακλής, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Χίου

6. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (κολ. Πτολεμαϊδας): ΑΚΑ Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΣ Ημαθίας, ΚΕ Κοζάνης, Πανσερραϊκός

8. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Ηρακλείου): ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου

9. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. Νέας Ιωνίας): Ποσειδών Ιλισίων, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας

Στην Β’ προκριματική φάση (20-22 Μαρτίου) προκρίνονται: Οι 4 πρώτες ομάδες από τον Α’ Όμιλο Αττικής (1), οι 3 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 2, 3, 4, Β’ Θεσσαλονίκης (5), 9, οι 2 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 6, 8 και η 1η ομάδα από τον Όμιλο Πατρών (7).  Επίσης άλλη μία (1) ομάδα που θα προκύψει μετά από αγώνα μπαράζ μεταξύ των 4ων ομάδων στους Ομίλους 4 και 5. Σύνολο ομάδων που θα προκριθούν στην Β’ φάση: 25.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

http://www.koe.org.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=9824:—2015&catid=453:prokyrixis&Itemid=709

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-10, ΝΟ Ρεθύμνου – Μίλων 7-8, ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 8-8, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός 9-4, ΝΟ Ρεθύμνου – ΓΣ Περιστερίου 10-8, Ιωνικός – Μίλων 14-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Ρεθύμνου 6

2. Ιωνικός 4

……………………………

3. Μίλων 4

4. ΓΣ Περιστερίου 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟΒΑ 7-6, Άθως Χαλκιδικής – ΝΟ Χαλκίδας 10-10, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χαλκίδας 6-13, Άθως Χαλκιδικής – ΝΟΒΑ 6-14, Άθως Χαλκιδικής – Νηρέας Χαλανδρίου 13-9, ΝΟΒΑ- ΝΟ Χαλκίδας 7-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟΒΑ 6

2. ΝΟ Χαλκίδας 4

……………………………………….

3. Άθως Χαλκιδικής 4

4. Νηρέας Χαλανδρίου 3

Ο ΝΟ Ρεθύμνου κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή στη Β’ Εθνική κατηγορία Ανδρών της υδατοσφαίρισης με την ολοκλήρωση της Τελικής φάσης. Η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη επιβλήθηκε στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης με 9-5 του ΝΟΒΑ απόψε στο κολυμβητήριο Περιστερίου.

Την 3η θέση πήρε ο ΝΟ Χαλκίδας που επιβλήθηκε με 8-5 του Ιωνικού στον μικρό τελικό. Και οι τέσσερις αυτές ομάδες (ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟΒΑ, ΝΟ Χαλκίδας, Ιωνικός) είχαν πάρει την άνοδο στην Α2 Ανδρών από χθες.

Για τις θέσεις 5η-6η: Μίλων – Άθως Χαλκιδικής 16-15. Για τις θέσεις 7η-8η: Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-5.

(Να σημειώσουμε ότι στους πρωϊνούς ημιτελικούς ο ΝΟ Ρεθύμνου είχε νικήσει 11-8 τον ΝΟ Χαλκίδας και ο ΝΟΒΑ 11-10 τον Ιωνικό)

Η Τελική Κατάταξη (στην τελική φάση της Β’ Ανδρών): 1. ΝΟ Ρεθύμνου, 2. ΝΟΒΑ, 3. ΝΟ Χαλκίδας, 4. Ιωνικός, 5. Μίλων, 6. Άθως Χαλκιδικής, 7. Νηρέας Χαλανδρίου, 8. ΓΣ Περιστερίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκε σήμερα το απόγευμα η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών με τη διεξαγωγή της 4ης και της 5ης αγωνιστικής και στους τέσσερις ομίλους. Οι ομάδες που πήραν την πρόκριση για την τελική φάση του πρωταθλήματος, η οποία θα διεξαχθεί το τριήμερο 1-3 Αυγούστου είναι: Άθως Χαλκιδικής, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟΒΑ, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟΝΣ Μίλων, ΓΣ Περιστερίου και Ιωνικός ΑΟ. Η κλήρωση θα γίνει αύριο  Δευτέρα 21/7 στις 13:30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ)

ΝΟ Χαλκίδας- ΑΕ Χαϊδαρίου: 10-7, ΑΠΣ Οξυγόνο- Άθως Χαλκιδικής: 7-14, Άθως Χαλκιδικής-ΝΟ Χαλκίδας 11-6, ΑΣ  Άρης-ΑΠΣ Οξυγόνο 14-3, ΑΕ Χαϊδαρίου-Άθως Χαλκιδικής 9-14, ΝΟ Χαλκίδας- ΑΣ Άρης 9-8,ΑΣ  Άρης-ΑΕ Χαϊδαρίου 9-4, ΑΠΣ Οξυγόνο- ΝΟ Χαλκίδας 3-15,  Άθως Χαλκιδικής- ΑΣ Άρης 10-7, ΑΕ Χαϊδαρίου-ΑΠΣ Οξυγόνο 12-8

Η βαθμολογία:  Άθως Χαλκιδικής 12 (4αγ), ΝΟ Χαλκίδας 9 (4αγ), ΑΣ Άρης 6 (4αγ), ΑΕ Χαϊδαρίου 3 (4αγ), ΑΠΣ Οξυγόνο 0 (4αγ)

ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ )

ΝΟ Καβάλας-ΟΕΑ/ΝΑΒ: 5-8,  ΝΟ Λάρισας-ΝΟΒΑ: 6-7, ΝΟΒΑ-  ΝΟ Καβάλας 13-4, ΑΟ Νηρέας Χαλ.- ΝΟ Λάρισας 8-6, ΟΕΑ/ΝΑΒ-ΝΟΒΑ 2-9, ΝΟ Καβάλας- ΑΟ Νηρέας Χαλ. 5-13,ΑΟ Νηρέας Χαλ- ΟΕΑ/ΝΑΒ 9-11, ΝΟ Λάρισας-ΝΟ Καβάλας  16-9, , ΝΟΒΑ- ΑΟ Νηρέας Χαλ. 8-9, ΟΕΑ/ΝΑΒ- ΝΟ Λάρισας: 12-12

Η βαθμολογία: ΑΟ Νηρέας Χαλ 9 (4αγ)  ΝΟΒΑ 9 (4αγ), ΟΕΑ/ΝΑΒ 7 (4αγ), ), ΝΟ Λάρισας 4 (4αγ) ΝΟ Καβάλας 0 (4αγ)

Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ )

ΝΟΑΝ- ΝΟ Ναυπλίου: 6-12,  ΝΟ Καλαμάτας- ΑΟΝΣ Μίλων: 3-7, ΑΟΝΣ Μίλων-    ΝΟΑΝ 11-8, ΝΟ Ρεθύμνου-ΝΟ Καλαμάτας 8-5, ΝΟ Ναυπλίου-ΑΟΝΣ Μίλων 4-10, ΝΟΑΝ-ΝΟ Ρεθύμνου 5-13,ΝΟ Ρεθύμνου-ΝΟ Ναυπλίου 14-4,ΝΟ Καλαμάτας-ΝΟΑΝ 7-9, ΑΟΝΣ Μίλων-ΝΟ Ρεθύμνου 0-8, ΝΟ Ναυπλίου-ΝΟ Καλαμάτας 3-9

Η βαθμολογία: ΝΟ Ρεθύμνου 9 (4αγ), ΑΟΝΣ Μίλων 9 (4αγ), ΝΟ Ναυπλίου 3 (4αγ), ΝΟ Καλαμάτας 3 (4αγ), ΝΟΑΝ 3 (4αγ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

ΓΣ Περιστερίου-ΑΟ Βετεράνοι: 8-6, Ιωνικός ΑΟ-ΑΟ Πετρούπολης: 16-4, ΑΟ Πετρούπολης-ΓΣ Περιστερίου 4-9, Νηρέας Πατρών-Ιωνικός ΑΟ 8-15, ΑΟ Βετεράνοι-ΑΟ Πετρούπολης 7-6, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Νηρέας Πατρών 9-8,Νηρέας Πατρών-ΑΟ Βετεράνοι  8-10, Ιωνικός ΑΟ –ΓΣ Περιστερίου 8-9, ΑΟ Πετρούπολης- Νηρέας Πατρών 3-8, ΑΟ Βετεράνοι- Ιωνικός ΑΟ 7-13

Η βαθμολογία: ΓΣ Περιστερίου 12 (4αγ), Ιωνικός ΑΟ 9 (4αγ), ΑΟ Βετεράνοι 6 (4αγ), Νηρέας Πατρών 3 (4αγ), ΑΟ Πετρούπολης 0 (4αγ)

Μόνο ο Ναυσίθοος εμφανίστηκε στον Όμιλο Υποβιβασμού (Πλέι-Άουτ)

Στον όμιλο του υποβιβασμού της Β’ Εθνικής ανδρών (πλέι-άουτ)  μόνο η ομάδα του Ναυσίθοου εμφανίστηκε στο κολυμβητήριο της Κέρκυρας. Αντίθετα, δεν κατέβηκαν να αγωνιστούν οι ΝΟ Μυτιλήνης, Αλέξανδρος Συκεών, Τρίτων Αμαρουσίου οι οποίοι θα αγωνίζονταν τη σημερινή πρώτη ημέρα, αλλά και η Αναγέννηση Λαμίας που είχε ρεπό. Ο αλυτάρχης των αγώνων Κώστας Λιαπίκος έκλεισε το φύλλο αγώνα του παιχνιδιού ΝΟ Μυτιλήνης-Ναυσίθοος με 5-0 υπέρ των φιλοξενούμενων μηδενίζοντας το ΝΟ Μυτιλήνης, ενώ θα περιμένει να δει στους αυριανούς αγώνες τι μέλλει γενέσθαι και αν τελικά οι υπόλοιπες ομάδες θα εμφανιστούν. Αλλιώς, η Ομοσπονδία θα αποφασίσει για την έκβαση της υπόθεσης, με τα δεδομένα να δείχνουν ότι ο Ναυσίθοος θα είναι η ομάδα που θα παραμείνει στην Β’ Εθνική καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση και οι υπόλοιπες 4 ομάδες θα υποβιβασθούν στη Γ΄Εθνική κατηγορία.

 

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Μετά από κλήρωση που έγινε στα γραφεία της  ΚΟΕ,  σας γνωρίζουμε τους ομίλους και τους αγώνες της  Ημιτελικής Φάσης  του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  Β’  ΑΝΔΡΩΝ  «2014»,  που θα διεξαχθούν στις  18 – 19 – 20/ 7 / 2014, καθώς και ο όμιλος PLAY OUT.

  1. ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/NIΚΗΣ                               2.    ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ

ΑΣ ΑΡΗΣ                                                                  ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                                      ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                                      ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                                      ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                                             ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ                                   4.  B’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                                                 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                                       ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                                         ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  (PLAYOUT)  ΚΕΡΚΥΡΑ  

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ                                                

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ                                                

ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                                      

ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                                               

ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                                          

Κατά τα άλλα ισχύουν ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  Β’  ΑΝΔΡΩΝ  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  3173/Ε/ 30.5.14,  καθώς επίσης και στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.13.   

ΣΥΣΤΗΜΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ

Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων),  ισχύει η Ισοπαλία.

Γ’  Φάση – Τελική                 1 – 2 – 3 / 8 / 2014

Προκρίνονται για την  Γ’ Φάση,  οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους  1, 2, 3, 4,  σύνολο:  οκτώ (8) ομάδες.  Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων.

Η κλήρωση για την  Γ’  Φάση – Τελική,  θα διεξαχθεί την  Δευτέρα  21 / 7 / 2014  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Τα συμμετέχοντα σωματεία οφείλουν να καταθέσουν στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  παράβολο συμμετοχής  (280  Ευρώ) πριν την έναρξη των αγώνων, επί ποινή αποκλεισμού τους από το Πρωτάθλημα. Αρ. λογ. Κ.Ο.Ε. 080/480901-72.  

Οι εκπρόσωποι των σωματείων οφείλουν, κατά την διάρκεια των αγώνων, να επιδεικνύουν

την απόδειξη του παράβολου στον Αλυτάρχη, διαφορετικά  δεν  θα μπορούν να λάβουν μέρος στους αγώνες. 

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ  Κ.Ο.Ε.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Τα τρία σωματεία τη Θεσσαλονίκης ΑΡΗΣ-ΟΞΥΓΟΝΟ και ΑΘΩΣ αναλαμβάνουν την φιλοξενία του ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΟΣ και του ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ. Τηλ επικοινωνίας 6947028960 κ. Ι. Ζησόπουλος.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Τα σωματεία του ομίλου PLAY OUT μπορούν να επικοινωνούν με τον ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ στο τηλ. 6972024508 κ. Τόμπρος.

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/ 2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.  Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΑΠΣ  ΟΞΥΓΟΝΟ                             ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  20:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑ                                  ΑΣ ΑΡΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

5  αγωνιστική                        Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  16:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΟΞΥΓΟΝΟ

  1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                                  ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                            ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

4η  αγωνιστική                       Κυριακη                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                        ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟΑΝ                                                            ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΝΟΑΝ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟΑΝ                                                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΝΟΑΝ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  16:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  17:30               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ    ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  21:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:30               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                         ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                         ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ    

ΩΡΑ:  11:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  18:00               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

5 .    ΟΜΙΛΟΣ   (PLAY OUT)   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΚΕΡΚΥΡΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                           ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ             ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  14:00               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ:  15:00               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                                   ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  09:00               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ             ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ          

ΩΡΑ:  10:00               ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ             ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  15:00               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  16:00               ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                                   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

CAMP ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Τριήμερο καμπ προετοιμασίας (16-18 Ιουλίου) θα πραγματοποιήσει η Εθνικής ομάδα υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών στον Άγιο Κοσμά.

Έχουν κληθεί, από τον ομοσπονδιακό τεχνικό Σάκη Κεχαγιά τον οποίο και θα αναπληρώσει ο συνεργάτης του Γιάννης Φράγκος λόγω της συμμετοχής της Εθνικής μας ομάδας των Ανδρών στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα που αρχίζει σήμερα (14/7) στη Βουδαπέστη, οι εξής πολίστες για τις 11 το πρωί της Τετάρτης: Μανώλης Ζερδεβάς, Βαγγέλης Ποταμιάνος, Νίκος Αλβέρτης, Γρηγόρης Καπετανάκης, Ιορδάνης Μασμανίδης, Νίκος Κοπελιάδης, Διονύσης Θεοδόσης, Γιώργος Καλαϊτζής, Λευτέρης Χελιουδάκης (ΝΟ Βουλιαγμένης), Δημήτρης Καζάκης, Γιώργος Φωκάς, Γιάννης Χάλαρης (Παλαιό Φάληρο), Μανώλης Πρέκας Μανώλης Λιαπάκης, Μανώλης Τσαχειλίδης, Στέλιος Αργυρόπουλος (Ολυμπιακός).

Καμπ προετοιμασίας στο ολυμπιακό κολυμβητήριο του Ζαππείου από αύριο (15/7) έως το Σάββατο(19/7) πραγματοποιεί η Προεθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης Παίδων, υπό την επίβλεψη του ομοσπονδιακού τεχνικού Νίκου Βενετόπουλου.

Για τις 11 το πρωί αύριο, έχουν κληθεί οι: Βαγγέλης Τσακίρης (Άθως Χαλκιδικής), Γρηγόρης Κολοκοτρώνης (ΑΝΟ Γλυφάδας), Ουμπέρτο Ρονζίνο, Παπαδόπουλος (Ιωνικός Νίκαιας), Γιώργος Χριστοφορίδης, Ιπποκράτης Χαλυβόπουλος (Νηρέας Γέρακα), Θεόφιλος Αλεξανδρίδης, Βώσσος, Μάριος Χάλαρης, Άγγελος Γονιωτάκης, Νίκος Καρύδης, Παπανικολάου (Παλαιό Φάληρο), Φιλώτας Σταθάκης (Άρης Θεσσαλονίκης), Βασίλης Τόλιας, Σπύρος Ζαφειρούλης (ΓΣ Ηλιούπολης), Τάσος Βαλιανάτος (Εθνικός Πειραιά), Δημήτρης Πιτσιλαδής, Παναγιώτης Γούσης, Γιώργος Παλιός (Ποσειδών Ιλισίων), Ζαφείρης Νταλάπας, Διονύσης Πατρινός (ΝΕ Πατρών), Παπαδημητρίου (Νηρέας Λαμίας), Δημήτρης Δήμου, Δημήτρης Κουρουβάνης, Κώστας Αντωνιάδης, Σταύρος Ξανθόπουλος, Παναγιώτης Μπαμπανίκας (ΝΟ Βουλιαγμένης), Θόδωρος Πάτερος Διονύσης Μπραϊμης (Ολυμπιακός), Μηνάς Νικηφορίδης (ΟΥΚ Βόλου) Γιώργος Καρλάφτης, Γιώργος Οικονομίδης, Οδυσσέας Λαζάρου (Παναθηναϊκός), Νίκος Δημακόπουλος (Πανιώνιος), Παύλος Χωριανόπουλος (Τρίτων Αμαρουσίου).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή) οι αγώνες και του δεύτερου γύρου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών σε τέσσερις από τους πέντε ομίλους και αναδείχθηκαν οι ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση, καθώς και αυτές που θα παίξουν στον Όμιλο του Υποβιβασμού, δηλαδή τα Play Out.

Έτσι, οι 20 της Β’ φάσης (18-20/7) είναι Ιωνικός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Βετεράνοι, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, Νηρέας Πατρών, Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Πετρούπολης, Άρης Θεσσαλονίκης, Άθως Χαλκιδικής, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, ΝΟΒΑ, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Χαλκίδας. Οι 20 αυτές ομάδες θα χωριστούν σε 4 Ομίλους των πέντε ομάδων και οι δύο πρώτες από κάθε όμιλο (σύνολο 8) περνούν στην Τελική φάση (1-3 Αυγούστου). Εκεί οι τέσσερις πρώτες ανέρχονται στην Α2 Γυναικών.

Οι πέντε ομάδες των Play Off (18-20/7) είναι ΝΟ Μυτιλήνης, ΝΑΟ Ναυσίθοος, Τρίτων Αμαρουσίου, Αλέξανδρος Συκεών, Αναγέννηση Λαμίας. Η 1η της κατάταξης θα παραμείνει στην κατηγορία και οι υπόλοιπες 4 υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική κατηγορία.

Στα Play Out, όπου θα παλέψουν για την αποφυγή του υποβιβασμού (18-20/7), πηγαίνουν οι ομάδες που έμειναν τελευταίες στις βαθμολογίες των τεσσσάρων ομίλων: ΝΑΟ Ναυσίθοος, Τρίτων Αμαρουσίου, Αλέξανδρος Συκεών, Αναγέννηση Λαμίας. Άλλη μια ομάδα θα πάει στα Play Out από τον Ά Όμιλο Αττικής (σύνολο πέντε ομάδες στα Play Out).

Οι αγώνες του Α’ Ομίλου Αττικής, που εκκρεμούν, θα γίνουν το τριήμερο 11-13 Ιουλίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του δεύτερου γύρου της Α΄φάσης της Β’ Εθνικής Ανδρών και οι τελικές βαθμολογίες στους τέσσερις ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Μυτιλήνης 18-12, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγίου Νικολάου 7-9, ΝΟ Μυτιλήνης – Ιωνικός 7-19, ΝΟ Αγίου Νικολάου – Νηρέας Χαλανδρίου 9-17,Ιωνικός – Νηρέας Χαλανδρίου 8-7, ΝΟ Μυτιλήνης – ΑΟ Βετεράνοι 8-12,Ιωνικός – ΝΟ Αγίου Νικολάου 11-4, Νηρέας – Χαλανδρίου – ΑΟ Βετεράνοι 10-8, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΝΟ Μυτιλήνης 12-7, ΑΟ Βετεράνοι – Ιωνικός 5-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ιωνικός 22

2. Νηρέας Χαλανδρίου 19

3. ΝΟ Αγίου Νικολάου 10

4. ΑΟ Βετεράνοι 7

…………………………………………

5. ΝΟ Μυτιλήνης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΑΟ Ναυσίθοος – ΝΟ Ναυπλίου 4-5, Νηρέας Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 5-5,ΝΟ Καλαμάτας – ΝΑΟ Ναυσίθοος 7-5, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Πατρών 10-7, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 4-4, ΝΑΟ Ναυσίθοος – ΝΟ Ρεθύμνου 1-12ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Ναυπλίου 13-9, Νηρέας Πατρών – ΝΑΟ Ναυσίθοος 7-2, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ρεθύμνου 3-9, ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Πατρών 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Ρεθύμνου 24

2. ΝΟ Καλαμάτας 14

3. ΝΟ Ναυπλίου 10

4. Νηρέας Πατρών 10

…………………………………

5. ΝΑΟ Ναυσίθοος 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-9, Μίλων – Τρίτων Αμαρουσίου 15-7,ΑΕ Χαϊδαρίου – Μίλων 6-12, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΟ Πετρούπολης 11-5, Μίλων – ΓΣ Περιστερίου 15-7, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-13,ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 15-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Τρίτων Αμαρουσίου 10-2, ΑΟ Πετρούπολης – Μίλων 7-11, Τρίτων Αμαρουσίου – ΓΣ Περιστερίου 4-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Μίλων 22

2. ΓΣ Περιστερίου 16

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 12

4. ΑΟ Πετρούπολης 6

………………………………………….

5. Τρίτων Αμαρουσίου 3

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

‘Αθως Χαλκιδικής – Άρης 7-12, Αλέξανδρος Συκεών – ΑΠΣ Οξυγόνο 4-20,Άρης – Αλέξανδρος Συκεών 18-3, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΝΟ Καβάλας 10-5, Αλέξανδρος Συκεών – Άθως Χαλκιδικής 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Αλέξανδρος Συκεών που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καβάλας – Άρης 4-11,Άθως Χαλκιδικής – ΝΟ Καβάλας 17-9, Άρης – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-8, ΝΟ Καβάλας – Αλέξανδρος Συκεών 14-6, ΑΠΣ Οξυγόνο – Άθως Χαλκιδικής 11-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άρης 21

2. Άθως Χαλκιδικής 21

3. ΑΠΣ Οξυγόνο 12

4. ΝΟ Καβάλας 6

…………………………………………….

5. Αλέξανδρος Συκεών -1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 10-8, ΝΟΒΑ – ΝΟ Λάρισας 16-8,ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟΒΑ 9-11, ΝΟ Λάρισας – Αναγέννηση Λαμίας 9-5, ΝΟΒΑ – ΟΕΑΝΑΒ 10-6, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟ Χαλκίδας 6-12,ΟΕΑΝΑΒ – Αναγέννηση Λαμίας 12-3, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Λάρισας 5-4, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟΒΑ 7-15, ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 5-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟΒΑ 24

2. ΟΕΑΝΑΒ 15

3. ΝΟ Λάρισας 12

4. ΝΟ Χαλκίδας 9

…………………………………..

5. Αναγέννηση Λαμίας 0

Η Β’ φάση και τα Play Out θα γίνουν 18-20 Ιουλίου. Από τα Play Out θα υποβιβασθούν 4 ομάδες στη Γ’ Εθνική. Από τη Β’ φάση στην Τελική φάση θα προκριθούν οκτώ ομάδες. Η Τελική φάση θα γίνει 1-3 Αυγούστου και από αυτήν θα αναδειχθούν οι τέσσερις πρώτες ομάδες που θα ανέβουν στην Α2 Ανδρών, ενώ θα βγει και η πρωταθλήτρια ομάδα της Β’ Ανδρών.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και τα φαβορί για την πρόκριση στη Β’ φάση έχουν πάρει ήδη ένα προβάδισμα.

Αναλυτικά τα σημερινά του πρώτου γύρου και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες:

ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (Κολυμβητήριο Ναυπλίου):

ΝΑΟ Ναυσίθοος – ΝΟ Ναυπλίου 7-11, Νηρέας Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 6-7, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΑΟ Ναυσίθοος 14-8, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Πατρών 14-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 7-9, ΝΑΟ Ναυσίθοος – ΝΟ Ρεθύμνου 5-16,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Ναυπλίου 13-6, Νηρέας Πατρών – ΝΑΟ Ναυσίθοος 7-2, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ρεθύμνου 4-6, ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Πατρών 9-4.

Η Βαθμολογία:

1.ΝΟ Ρεθύμνου 12

2. ΝΟ Καλαμάτας 9

3. ΝΟ Ναυπλίου 6

4. Νηρέας Πατρών 3

5. ΝΑΟ Ναυσίθοος 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ(Κολυμβητήριο Νίκαιας):

Νηρέας Χαλανδρίου – Ιωνικός 12-12, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Μυτιλήνης 6-4, ΝΟ Μυτιλήνης – Νηρέας Χαλανδρίου 7-12, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΑΟ Βετεράνοι 6-6, Ιωνικός – ΝΟ Μυτιλήνης 16-3, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 13-7,ΝΟ Αγ. Νικολάου – Ιωνικός 4-16, ΑΟ Βετεράνοι – Νηρέας Χαλανδρίου 6-14, ΝΟ Μυτιλήνης – ΝΟ Αγ. Νικολάου 9-11, Ιωνικός – ΑΟ Βετεράνοι 12-4.

Η Βαθμολογία:

1.Νηρέας Χαλανδρίου 10

2. Ιωνικός 10

3. ΑΟ Βετεράνοι 4

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 4

5. ΝΟ Μυτιλήνης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Περιστερίου 4-5, Τρίτων Αμαρουσίου – Μίλων 7-16, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-9, ΑΟ Πετρούπολης – Τρίτων Αμαρουσίου 12-7, ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 8-8, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Πετρούπολης 7-8,ΑΟ Πετρούπολης – ΓΣ Περιστερίου 8-9, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, Μίλων – ΑΟ Πετρούπολης 9-8, ΓΣ Περιστερίου – Τρίτων Αμαρουσίου 13-9.

Η Βαθμολογία:

1.Μίλων 10

2. ΓΣ Περιστερίου 10

3. ΑΟ Πετρούπολης 6

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Άρης – Άθως Χαλκιδικής 7-10, ΑΠΣ Οξυγόνο – Αλέξανδρος Συκεών 23-13, Αλέξανδρος Συκεών – Άρης 8-22, ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 7-8, Άθως Χαλκιδικής – Αλέξανδρος Συκεών 23-9, Άρης – ΝΟ Καβάλας 13-5,ΝΟ Καβάλας – Άθως Χαλκιδικής 2-20, ΑΠΣ Οξυγόνο – Άρης 7-10, Αλέξανδρος Συκεών – ΝΟ Καβάλας 4-11, Άθως Χαλκιδικής – ΑΠΣ Οξυγόνο 16-11.

Η Βαθμολογία:

1.Άθως Χαλκιδικής 12

2. Άρης 9

3. ΑΠΣ Οξυγόνο 6

4. ΝΟ Καβάλας 3

5. Αλέξανδρος Συκεών 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΝΟ Χαλκίδας – ΟΕΑΝΑΒ 9-11, ΝΟ Λάρισας – ΝΟΒΑ 10-12, ΝΟΒΑ – ΝΟ Χαλκίδας 12-9, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-10, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟΒΑ 9-13, ΝΟ Χαλκίδας – Αναγέννηση Λαμίας 8-2,Αναγέννηση Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 8-13, ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χαλκίδας 10-5, ΝΟΒΑ – Αναγέννηση Λαμίας 14-5, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 8-9.

Η Βαθμολογία:

1.ΝΟΒΑ 12

2. ΝΟ Λάρισας 9

3. ΟΕΑΝΑΒ 6

4. ΝΟ Χαλκίδας 3

5. Αναγέννηση Λαμίας 0

Ο δεύτερος γύρος της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Β’ Ανδρών θα γίνει 4-6 Ιουλίου. Με την ολοκλήρωση και του δεύτερου γύρου οι τέσσερις πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο προκρίνονται στη Β’ φάση, ενώ οι τελευταίες των ομίλων θα πάνε στα πλέι άουτ (απ’ όπου θα υποβιβασθεί μία ομάδα στη Γ΄Εθνική). Η Β’ φάση και τα πλέι άουτ θα γίνουν 18-20 Ιουλίου. Η Τελική φάση, στην οποία θα προκριθούν οκτώ ομάδες, θα γίνει 1-3 Αυγούστου και από αυτήν θα αναδειχθούν οι τέσσερις πρώτες ομάδες που θα ανέβουν στην Α2 Ανδρών, ενώ θα βγει και η πρωταθλήτρια ομάδα της Β’ Ανδρών.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναδείχθηκαν οι δέκα ομάδες που θα αγωνιστούν στην Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων με την ολοκλήρωση, απόψε, των αγώνων της Β’ (Ημιτελικής) φάσης και στους πέντε ομίλους. Είναι οι ΠΑΟΚ, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμακίου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Άθως Χαλκιδικής – ΓΣ Ηρακλής 11-13, ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 23-2, ΠΑΣ Φοίβος – Άθως Χαλκιδικής 10-7, ΝΟ Χίου – ΠΑΟΚ 9-12, Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 5-7, Άθως Χαλκιδικής – ΝΟ Χίου 2-18,ΝΟ Χίου – Ηρακλής 22-4, ΠΑΟΚ – Άθως Χαλκιδικής 27-4, ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Χίου 2-13, Ηρακλής – ΠΑΟΚ 5-28.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 12

2. ΝΟ Χίου 9

…………………………………………

3. ΠΑΣ Φοίβος 6

4. Ηρακλής 3

5. Άθως Χαλκιδικής 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):

Νηρέας Χαλανδρίου – Π. Φάληρο 4-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 8-11, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χανίων 4-3, Π. Φάληρο – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλανδρίου 16-5, ΝΟ Χανίων – Π. Φάληρο 3-11,Π. Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-14, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χανίων 23-2, ΝΟ Χανίων – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-11, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 19-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

………………………………………..

3. Π. Φάληρο 6

4. Νηρέας Χαλανδρίου 3

5. ΝΟ Χανίων 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 7-6, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 4-3, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 6-8, ΓΣ Ηλιούπολης – Ολυμπιακός 7-6, Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 2-5, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 7-7,ΓΣ Ηλιούπολης – Πανιώνιος 7-5, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 10-3, Παναθηναϊκός – ΓΣ Ηλιούπολης 3-11, Πανιώνιος – Ολυμπιακός 2-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΓΣΗλιούπολης 10

2. Ολυμπιακός 9

………………………………….

3. Νηρέας Γέρακα 7

4. Παναθηναϊκός 3

5. Πανιώνιος 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Καλαμακίου 5-11, ΝΟ Πατρών – ΓΣ Περιστερίου 23-7, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Λαμίας 13-16, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Πατρών 7-14, ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣΠεριστερίου 18-5, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Ρεθύμνου 10-17,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Καλαμακίου 4-6, ΝΟ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 21-5, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Ρεθύμνου 3-11, ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Πατρών 2-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΟ Καλαμακίου 9

…………………………………

3. ΝΟ Ρεθύμνου 6

4. Νηρέας Λαμίας 3

5. ΓΣ Περιστερίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας):

ΝΑΣ Ημαθίας – ΝΟ Λάρισας 9-10, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 16-4, Νίκη Βόλου – ΝΑΣ Ημαθίας 8-14, Πύρρος Ιωαννίνων – ΟΥΚ Βόλου 5-11,Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΟ Λάρισας 2-15, ΟΥΚ Βόλου – ΝΑΣ Ημαθίας 13-2, ΓΣ Νίκη Βόλου – Πύρρος Ιωαννίνων 8-4, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 5-12. Από το Σάββατο το βράδυ (εκκρεμούσαν τα αποτελέσματα): ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-5, ΝΑΣ Ημαθίας – Πύρρος Ιωαννίνων 15-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 12

2. ΝΟ Λάρισας 9

……………………………………….

3. ΝΑΣ Ημαθίας 6

4. Νίκη Βόλου 3

5. Πύρρος Ιωαννίνων 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα γίνει 24-27 Ιουλίου. Η κλήρωση της τελικής φάσης θα γίνει την προσεχή Τετάρτη 25/6 στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Είκοσι πέντε (25) ομάδες συνολικά μετέχουν στο Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών,  ο πρώτος Γύρος της Α’ Φάσης του οποίου διεξάγεται από αύριο (20/6) έως και την Κυριακή (22/6) σε 5 Ομίλους.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (κολ. Ναυπλίου): ΝΟ Ρεθύμνου, Νηρέας Πατρών, Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νίκαιας): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Βετεράνων, Νηρέας Χαλανδρίου, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Μυτιλήνης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου): ΑΟ Πετρούπολης, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Άρης Θεσσαλονίκης, Άθως Χαλκιδικής, Αλέξανδρος Συκεών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. Νέας Ιωνίας): Αναγέννηση Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Χαλκίδας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟΒΑ

Οι αγώνες του Β’ Γύρου θα διεξαχθούν στις 4-6 Ιουλίου.

Στη Β’ Φάση (18-20 Ιουλίου) προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 20), όπου και σχηματίζουν 4 Ομίλους των πέντε (5). Οι τελευταίες (σύνολο 5) συγκροτούν τον Όμιλο των Play Out (18-20 Ιουλίου) με την 1η ομάδα της κατάταξης να παραμένει στην Β’ Εθνική και τις άλλες 4 να υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική κατηγορία.

Στην Τελική φάση (1-3 Αυγούστου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 8) από την Β’ Φάση και οι 4 πρώτες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Το  Πρωτάθλημα της  Β’  Εθνικής κατηγορίας Ανδρών,  θα διεξαχθεί σε πέντε (5) ομίλους.

Α’  Φάση Α Γύρος                              20 – 22 / 6 / 2014   Β Γύρος    4 – 6 / 7 / 2014                                                       

Β’  Φάση                                           18 – 20 / 7 / 2014 και ο Όμιλος των    Playout  

Γ’  Φάση  Τελική                                1 – 3 / 8 / 2014

Οι αγώνες θα διεξαχθούν με σύστημα  POOL.

Θα ισχύσει η ισοπαλία.

Μετά το τέλος των αγώνων της  Α’ Φάσης από κάθε όμιλο των πέντε (5) ομάδων, οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες, προκρίνονται για την  Β’ Φάση  σύνολο:  είκοσι (20) ομάδες.

Στην  Β’ Φάση  σχηματίζονται τέσσερεις (4) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων και γίνονται αγώνες με το σύστημα  Pool  εντός των ομίλων (όλοι με όλους),  ισχύει η  Ισοπαλία.  

Από κάθε όμιλο της  Α’ Φάσης οι τελευταίες  σύνολο:  πέντε (5) ομάδες, σχηματίζουν ένα (1) όμιλο των πέντε (5) ομάδων,  Play Out  και αγωνίζονται με το σύστημα  Pool,  ισχύει η  Ισοπαλία.

Οι τέσσερις (4) τελευταίες ομάδες του ομίλου των  Play Out,  υποβιβάζονται στην  Γ’ κατηγορία,  σύνολο:  τέσσερεις (4) ομάδες, η πρώτη ομάδα παραμένει στην  Β’ κατηγορία.

Η κλήρωση για την  Β’ Φάση  θα διεξαχθεί την  Δευτέρα  7 / 7 / 2014  και  ώρα:  14:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΤΕΛΙΚΗ  ΦΑΣΗ

Στην  Τελική Φάση  προκρίνονται, οι δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο των τεσσάρων (4) ομάδων της  Β’ Φάσης,  σύνολο:  οκτώ (8) ομάδες,  (οι υπόλοιπες ομάδες παραμένουν στην  Β’ κατηγορία).

Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων, οι εντός των ομίλων αγώνες, γίνονται με το σύστημα  Pool,  ισχύει η  Ισοπαλία.

Στους αγώνες κατάταξης πρέπει να υπάρξει, νικητής.

Οι αγώνες κατάταξης, θα γίνουν ως εξής:

ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου  ΑΓΩΝΑΣ  Α                                    

ο  2ος  του  Α’ ομίλου με τον  1ο  του  Β’ ομίλου  ΑΓΩΝΑΣ  Β                                    

ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η θέση)      

ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου  (7η – 8η θέση)   

Ο μικρός τελικός για 3η και 4η θέση οι ηττημένοι των αγώνων Α και Β

Ο μεγάλος τελικός για 1η και 2η θέση οι νικητές  των αγώνων Α και Β

Οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες, ανέρχονται στην ανώτερη  Α2  κατηγορία Ανδρών  

και η  1η  ομάδα της βαθμολογίας, ανακηρύσσεται,  πρωταθλήτρια  της Β’ κατηγορίας

Ανδρών.  Οι υπόλοιπες ομάδες παραμένουν κατηγορία.

Η κλήρωση για την  Τελικής Φάση  θα διεξαχθεί την  Δευτέρα  17 / 7 / 2014  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ  ΑΓΩΝΩΝ

Τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε μία.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ 

Ότι αναφέρονται στην  Γενική Προκήρυξη Αγώνων Υδατοσφαίρισης  «2013»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.2013.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ  ΟΡΟΙ

Κάθε σωματείο, οφείλει να καταθέσει παράβολο συμμετοχής.

Τα σωματεία οφείλουν να καταθέσουν τα παράβολα συμμετοχής για την  Α’ Φάση  Α Γύρο στο πρωτάθλημα  Β’ Ανδρών, στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  μέχρι 18/6/2014, 280,00 €, και μέχρι 16/7/2014 280,00€ για τον Β ΓΥΡΟ της Α ΦΑΣΗΣ. Διαφορετικά δεν θα δυνηθούν να συμμετάσχουν. Τα σωματεία οφείλουν να επιδεικνύουν, το καταθετήριο του παραβόλου, στον Αλυτάρχη πριν από την έναρξη των αγώνων.

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Από την αγωνιστική περίοδο  «2013 -2014»,  ο αριθμός των ομάδων που θα συμμετέχουν στο πρωτάθλημα  Β’ Ανδρών,  θα είναι είκοσι πέντε (25).

Από την  Α2  Ανδρών,  θα υποβιβάζονται τέσσερις  (4) ομάδες στην  Β’ Ανδρών  και από την  Γ’ Ανδρών,  θα ανέρχονται στην  Β’ Ανδρών  τέσσερεις (4) ομάδες. 

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      20:00                     ΝΑΟ  ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                          ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:      21:00                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                           ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      12:30                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                           ΝΑΟ  ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:      13:30                     ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ          

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      18:30                     ΝΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:      19:30                     ΝΑΟ  ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      09:30                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:      10:30                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                           ΝΑΟ  ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ         

5η  αγωνιστική                     Κυριακη                                                22/6/14

ΩΡΑ:      15:30                     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ              

ΩΡΑ:      16:30                     ΝΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ          

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      20:45                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      21:45                     ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΝΟ  ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      12:30                     ΝΟ  ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                            ΑΟ ΝΗΡΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:      13:30                     ΝΟ  ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ        ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ              

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      20:30                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                     ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ:      21:30                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      09:30                     ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ         ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      10:30                     ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      15:30                     ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                             ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ        

ΩΡΑ:      16:30                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                     ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      20:00                     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:      21:00                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.         ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      12:00                     ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                    ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:      13:00                     ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ      ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.        

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      20:00                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                           ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:      21:00                     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      12:00                     ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ      ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:      13:00                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.         ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      20:00                     ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                    ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ     

ΩΡΑ:      21:00                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                           ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      17:45                     ΑΣ ΑΡΗΣ                                                             ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΩΡΑ:      21:15                     ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                                ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      09:45                     ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ                               ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:      14:15                     ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ               

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      16:30                     ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                      ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

ΩΡΑ:      21:15                     ΑΣ ΑΡΗΣ                                                             ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      13:30                     ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                   ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΩΡΑ:      14:30                     ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                                ΑΣ ΑΡΗΣ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      19:30                     ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ                               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:      20:30                     ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                      ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

                5.   ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      18:00                     ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                  ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                     ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:      11:00                     ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      17:00                     ΟΕΑ/ΝΑΒ                                            ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

ΩΡΑ:      18:00                     ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                  ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      12:30                     ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ                 ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:      13:30                     ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                     ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                               ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:      20:00                     ΟΕΑ/ΝΑΒ                                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ Η Β’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε 5 Ομίλους και με τη συμμετοχή συνολικά 25 ομάδων, διεξάγεται από αύριο (20/6) έως και την Κυριακή (22/6) η Β’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΝΟ Χίου, ΠΑΟΚ, Άθως Χαλκιδικής, Ηρακλής, ΠΑΣ Φοίβος

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  (κολ. ΝΟΒ): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, ΑΝΟ Γλυφάδας, Νηρέας Χαλανδρίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Γέρακα): ΓΣ Ηλιούπολης, Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου): ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Πατρών, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Καλαμακίου, ΓΣ Περιστερίου

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. Νέας Ιωνίας): Πύρρος Ιωαννίνων, ΟΥΚ Βόλου, ΝΑΣ Ημαθίας, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου

Στην Τελική φάση (25-27 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10).

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ  ΟΡΟΙ

Το κάθε σωματείο οφείλει, πριν την έναρξη των αγώνων να καταθέσει στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  παράβολο συμμετοχής, στην ημιτελική φάση (250  Ευρώ) Αρ. Λογαριασμού Κ.Ο.Ε. ΕΤΕ/080/480901-72. 

Οι εκπρόσωποι των σωματείων, πριν την έναρξη κάθε αγώνα, οφείλουν να επιδεικνύουν στον Αλυτάρχη του αγώνα την απόδειξη του παράβολου, αλλιώς δεν θα μπορούν να λάβουν μέρος στους αγώνες. 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      19:00                     ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                      ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                  

ΩΡΑ:      20:00                     ΠΑΟΚ                                                   ΠΑΣ  ΦΟΙΒΟΣ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      11:00                     ΠΑΣ  ΦΟΙΒΟΣ                                   ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΩΡΑ:      12:00                     ΝΟ ΧΙΟΥ                                                             ΠΑΟΚ  

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      18:00                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ:      19:00                     ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                      ΝΟ ΧΙΟΥ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΟ ΧΙΟΥ                                                             ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:      11:00                     ΠΑΟΚ                                                   ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      16:30                     ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                    ΝΟ ΧΙΟΥ            

ΩΡΑ:      17:30                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΠΑΟΚ

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      20:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ             

ΩΡΑ:      21:00                     ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      09:30                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ                                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ      

ΩΡΑ:      10:30                     ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                                             ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      19:30                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:      20:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                       ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      09:00                     ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      19:30                     ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.         ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ:      20:30                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ 

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      20:30                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                            ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ               

ΩΡΑ:      21:30                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                      ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      12:30                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ    ΑΟΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.            

ΩΡΑ:      13:30                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      19:30                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                                                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      20:30                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                            ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      10:30                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:      11:30                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                      ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      17:30                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:      18:30                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

  1. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      18:00                     ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ         

ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                           ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.          

ΩΡΑ:      11:00                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      18:00                     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:      19:00                     ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:      11:00                     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      18:00                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                           ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ 

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      20:30                     ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ    

ΩΡΑ:      21:30                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                      ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      12:30                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ               ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ:      13:30                     ΑΟ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΝ.               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      19:30                     ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:      20:30                     ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                 ΑΟ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΝ.

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΑΟ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΝ              ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:      11:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                      ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      16:30                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ             ΑΟ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΝ

ΩΡΑ:      17:30                     ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Β’ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Πέντε Όμιλοι, από τους οποίους και θα προκύψουν οι 10 ομάδες που θα προκριθούν στην Τελική φάση (25-27 Ιουλίου), σχηματίστηκαν για την Β’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, η κλήρωση της οποίας πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ.

Α’ Όμιλος Αττικής: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, ΑΝΟ Γλυφάδας, Νηρέας Χαλανδρίου ή Ηλυσιακός (παίζουν 15/5 αγώνα μπαράζ)

Β’ Όμιλος Αττικής: ΓΣ Ηλιούπολης, Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός

Γ’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Πατρών, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Καλαμακίου, ΓΣ Περιστερίου

Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, Άθως Χαλκιδικής, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, ΝΟ Χίου

Όμιλος Βόλου: ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων

Από κάθε Όμιλο προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες της κατάταξης.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν το τριήμερο 20-22 Ιουνίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr 

Αναδείχθηκαν την Κυριακή το βράδυ οι 22 ομάδες που παίρνουν την πρόκριση από την Α’ στην Β’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, από τις 25 που θα βρεθούν εκεί τελικά.

Οι υπόλοιπες τρεις ομάδες θα βγουν από τους αγώνες (τέσσερις) που εκκρεμούν σε δύο ομίλους. Δύο αγώνες εκκρεμούν στον Α’ Όμιλο Αττικής, απ’ όπου αναζητείται η 3η στην κατάταξη ομάδα εκεί, η οποία παίρνει την πρόκριση. Δύο αγώνες εκκρεμούν και στον Β’ Όμιλο Αττικής, απ’ όπου περιμένουμε, όμως, ακόμα δυο ομάδες, την 2η και την 3η στην κατάταξη. Όλοι οι υπόλοιποι αγώνες των δέκα ομίλων ολοκληρώθηκαν κανονικά (στον Όμιλο Χανίων δεν κατέβηκε ο ΟΦΗ).

Οι 22 που έχουν ήδη προκριθεί είναι οι: ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Άθως Χαλκιδικής, Ηρακλής (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, Νηρέας Λαμίας (από τον Όμιλο Πατρών), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Λάρισας), ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων (από τον Όμιλο Χανίων), ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), Π. Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Ιωαννίνων).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – ΕΑΤΕΚ 15-9, ΠΑΟΚ – ΝΟ Καβάλας 27-1,ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Καβάλας 15-10, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 26-3, ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 31-1, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 10-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 9

2. ΠΑΣ Φοίβος 6

……………………………….

3. ΕΑΤΕΚ 3

4. ΝΟ Καβάλας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Ηρακλής – Πανσερραϊκός 14-5, Άθως Χαλκιδικής – Άρης 14-4, Ηρακλής – Άρης 9-4, Άθως Χαλκιδικής Πανσερραϊκός 11-4, Άθως Χαλκιδικής – Ηρακλής 10-7, Πανσερραϊκός – Άρης 4-9.

Η Βαθμολογία (Τελική)

1.Άθως Χαλκιδικής 9

2. Ηρακλής 6

………………………………………….

3. Άρης 3

4. Πανσερραϊκός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 27-1, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-17, ΝΟ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 32-0, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Πατρών 7-8, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Πατρών 0-25, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 3-16.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 9

2. Νηρέας Λαμίας 6

……………………………………………..

3. ΝΕ Πατρών 3

4. ΝΕ Λαμίας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας, Ν. Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΝΕ Λάρισας 19-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 1-20,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 15-4, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 2-23, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 2-17, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 16-4, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 1-11, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 6-4, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 6-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 12

2. ΝΟ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

………………………………………..

4. ΝΕ Λάρισας 3

5. ΟΕΑΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 4-10, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Ρεθύμνου 3-20, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 3-21. Ο ΟΦΗ δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Ρεθύμνου 6

2. ΝΟ Χανίων 3

………………………………………….

3. Πλιτς Πλατς 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Καλαμακίου 5-12, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Ηλιούπολης 8-13, Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 12-12. Οι αγώνες ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου και Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων αναβλήθηκαν, Ηλυσιακός – ΝΟ Καλαμακίου 2-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 3-6, ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 14-3, ΝΟ Καλαμακίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-6.

Η Βαθμολογία:

1.ΓΣ Ηλιούπολης 9 (3 αγ.)

2. ΝΟ Καλαμακίου 9 (4 αγ.)

3. Νηρέας Χαλανδρίου 4 (3 αγ.)

4. Ηλυσιακός 1 (3 αγ.)

5. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0 (3 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Πειραιά, Γέρακα, Ιλίσιο):

ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 3-9, Νηρέας Γέρακα – Τρίτων Αμαρουσίου 12-6,Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 15-3, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Χίου 1-7, ΝΟ Χίου – Εθνικός Πειραιά 13-3. Ο αγώνας Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα αναβλήθηκε, Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 2-14, Νηρέας Γέρακα –ΝΟ Χίου 10-5, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 12-7.

 Η Βαθμολογία:

1.Ολυμπιακός 12 (4 αγ.)

2. Νηρέας Γέρακα 6 (3 αγ.)

3. ΝΟ Χίου 6 (4 αγ.)

4. Εθνικός Πειραιά 0 (2 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (3 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Τρίτων Αμαρουσίου – Εθνικός Πειραιά (θα γίνει τη Δευτέρα 12/5 στις 21.30 στο κολυμβητήριο Γέρακα) και Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 19-0, ΓΣ Περιστερίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-5,Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 15-2, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-32, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-20, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 20-5, Πανιώνιος – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-0, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-26.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Πανιώνιος 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

…………………………………………

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Π. Φαλήρου):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 11-1, Π. Φάληρο – ΑΟ Πετρούπολης 20-2, Παναθηναϊκός – Π. Φάληρο 5-13, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-16, Ιωνικός – ΑΟ Πετρούπολης 14-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 8-6, Παναθηναϊκός – Ιωνικός 7-2, Π. Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-4, ΑΟ Πετρούπολης – Παναθηναϊκός 3-9, Ιωνικός – Π. Φάληρο 7-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 12

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

3. Παναθηναϊκός 6

……………………………………….

4. Ιωνικός 3

5. ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

Δελφίνια Πτολεμαϊδας –Πύρρος Ιωαννίνων 1-3, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-7, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΣ Ημαθίας 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΑΣ Ημαθίας 6

2. Πύρρος Ιωαννίνων 3

……………………………………..

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Η Β’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 20-22 Ιουνίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 14 Μαϊου.

 

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2014»  με  αριθμ.πρωτ:  6420/Ε/ 21.10.13,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΜΙΝΙ  ΠΑΙΔΩΝ  (γενν. 2001)   «2014»  σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   3.  ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ 

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                      ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΠΑΟΚ                                    ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ         ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ 

ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟ  ΚΟΛ.    ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ     ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ  ΛΑΜ.

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                     ΑΣ ΑΡΗΣ                              ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΛΑΡΙΣΑΣ      5.  ΟΜΙΛΟΣ  ΧΑΝΙΩΝ       6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΟΕΑ/ΝΑΒ                              ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΟΦΗ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                                       ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 8. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  9. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ         ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ          ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.           ΑΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ   ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Το  Πρωτάθλημα   ΜΙΝΙ  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις:

Α’  Φάση – Προκριματική               9 – 10 – 11 / 5 / 14      

Β’  Φάση – Ημιτελική                       20 – 22 / 6 / 14

Γ’  Φάση – Τελική                             25 – 27 / 7 / 14

Η διάρκεια κάθε αγώνα θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των επτά (7) λεπτών η κάθε μία περίοδος,  για το συγκεκριμένο Πρωτάθλημα.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι αθλητές  (γενν. 2001)  και  νεώτεροι.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – TIME  OUT

Ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/E/ 21.10.13.

Όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν με τους  Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της  FINA  και τους κανονισμούς της  ΚΟΕ.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα  PRESSING  από την σέντρα και πίσω προς την περιοχή της αμυνόμενης ομάδας και καταργείται το απευθείας σουτ για γκολ μετά από φάουλ  (πρέπει να γίνει ανταλλαγή της μπάλας),  στην  Α’  και  Β’  Φάση,  ισχύει η  Ισοπαλία.

 

Ημιτελική  Φάση

Προκρίνονται για την  Ημιτελική Φάση:

Οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 1, 2, 3, 5, 10,   οι τρείς (3) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 4, 6, 7, 8, 9,   σύνολο:  είκοσι πέντε  (25) ομάδες.

Σχηματίζονται πέντε (5) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων ομάδων.

Για την  Τελική Φάση  προκρίνονται οι Δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου  (25Χ20 μ.)

Μπάλες  μικρού  μεγέθους.

Η κλήρωση για την  Ημιτελική  Φάση,  θα διεξαχθεί την  τετάρτη  14 / 5 / 14  και  ώρα:  14:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

Τελική  Φάση

Στην  Τελική Φάση  προκρίνονται Δέκα (10) ομάδες.

Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων και αγωνίζονται με σύστημα  Pool,  ισχύει η Ισοπαλία.

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρξει  νικητής.

Η κλήρωση για την  Τελική  Φάση,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  25 / 6 / 14  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Το κάθε μετακινούμενο σωματείο για την Α’ Φάση – Προκριματική, οφείλει να καταθέσει παράβολο συμμετοχής  (220  Ευρώ). Τα παράβολα συμμετοχής, οφείλουν τα σωματεία να καταθέσουν στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  μέχρι 7/5/2014,  διαφορετικά  δεν  δικαιούνται να λάβουν μέρος στο Πρωτάθλημα. Το καταθετήριο του παραβόλου οφείλουν να επιδεικνύουν στον αλυτάρχη πριν τον αγώνα.  Αρ. λογ. Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε. 080/480901-72

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.   Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

 

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  20:00               ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΛΑΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ  ΦΟΙΒΟΣ                                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

 

           

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  16:00               ΠΑΟΚ                                                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

 

 

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

 

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

 

ΩΡΑ:  09:30               ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

 

ΩΡΑ:  17:00               ΑΘΩΣ  ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

 

–  5  –

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΠΑΛΙΟ)

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  17:30               ΝΕ  ΛΑΜΙΑΣ                                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  18:30               ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ     ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:40               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

                                   

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

ΩΡΑ:  09:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ     ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  12:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

–  6  – 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΧΑΝΙΩΝ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  13:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ  ΣΠΟΡΤ               ΟΦΗ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                   ΟΦΗ              

ΩΡΑ:  20:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  11:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ                ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

 

 

 

 

6.  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  12:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.

 

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                        ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ           

ΩΡΑ:  11:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ   

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                        ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

–  7  – 

 

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:15               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:30               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  17:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                      

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  14:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΧΙΟΥ

           

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΝΟ ΧΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Δευτέρα                                  12/5/14

ΩΡΑ:  21:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:15               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

 

 

 

 

–  8  – 

 

 

 

  1. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:45               ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ                             ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                   

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  18:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

 

 

  1. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

–  9  – 

 

 

  1. Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:45               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  21:45               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  12:45               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

           

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  10:30               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  21:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

 

 

 

Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                               8/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΑΟ                  ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

 

 

  1.   ΟΜΙΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ    ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

 

1η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.                          ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  15:30               ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                  ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ) ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ( (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Άρης – Μακεδονικός 12-10, ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΟΚ 0-15, ΝΟ Καβάλας – Ηρακλής 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καβάλας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο ματς και του αφαιρείται ένας βαθμός),Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 1-17, Ηρακλής – ΚΕ Κοζάνης 4-4, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 24-4, ΚΕ Κοζάνης – Άρης 5-13,Μακεδονικός – Ηρακλής 5-14, Άρης – ΠΑΟΚ 3-25, Ηρακλής – Άρης 10-12, ΚΕ Κοζάνης – Μακεδονικός 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 12

2. Άρης 9

……………………………….

3. Ηρακλής 4

4. Μακεδονικός 3

5. ΚΕ Κοζάνης 1

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καβάλας δεν κατέβηκε στους αγώνες

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Πατρών 5-16, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Πατρών 2-10,ΝΟ Πατρών – ΟΥΚ Βόλου 18-2, Άθως Χαλκιδικής – ΟΕΑΝΑΒ 14-3, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-9, ΟΥΚ Βόλου – Άθως Χαλκιδικής 6-14,Άθως Χαλκιδικής – ΝΕ Πατρών 4-11,ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 5-6, ΝΟ Πατρών – Άθως Χαλκιδικής 9-3, ΝΕ Πατρών – ΟΕΑΝΑΒ 11-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

……………………………………..

3. Άθως Χαλκιδικής 6

4. ΟΥΚ Βόλου 3

5. ΟΕΑΝΑΒ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Γέρακα):

ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 12-1, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Παναθηναϊκός 9-3, Νηρέας Γέρακα – ΑΟ Πετρούπολης 10-3,Νηρέας Χαλανδρίου – Παναθηναϊκός 6-8, ΑΟ Πετρούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-10, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 7-11, Παναθηναϊκός – ΑΟ Πετρούπολης 12-6, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Ηλιούπολης 5-5, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 12-5,Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Πετρούπολης 5-7, ΓΣ Ηλιούπολης – Παναθηναϊκός 8-9, Νηρέας Γέρακα – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-9, ΑΟ Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 1-7, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 11-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 10-2

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 13

2. Παναθηναϊκός 12

………………………………………………..

3. Νηρέας Γέρακα 9

4. ΓΣ Ηλιούπολης 7

5. ΑΟ Πετρούπολης 3

6. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΝΑΟ Κέρκυρας – Π. Φάληρο 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΑΟ Κέρκυρας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο ματς και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Χίου – Πανιώνιος 12-6,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χίου 10-10, Π. Φάληρο – Πανιώνιος 14-2,ΝΟ Ρεθύμνου – Π. Φάληρο 8-10, Πανιώνιος – ΝΟ Ρεθύμνου 2-10, Π. Φάληρο – ΝΟ Χίου 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 4 (ήττα 10-8 από το 1ο Φάληρο)

……………………………………………………………………………….

3. ΝΟ Χίου 4 (ήττα 15-9 από το 1ο Φάληρο)

4. Πανιώνιος 0

Σ.Σ.: Ο ΝΑΟ Κέρκυρας δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Βουλιαγμένης, Αλίμου, Ν. Σμύρνης, Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ιωνικός 15-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 15-1,Ιωνικός – ΑΝΟ Γλυφάδας  8-8, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός 5-14, Ολυμπιακός – ΝΟ Χανίων 20-6,ΝΟ Χανίων – Ιωνικός 9-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός 5-8, Ιωνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-11, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χανίων 9-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Ολυμπιακός 12

2. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

…………………………………………

3. ΝΟ Χανίων 6

4. ΑΝΟ Γλυφάδας 1

5. Ιωνικός 1

Προκρίθηκαν οι: ΠΑΟΚ, Άρης από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών από τον Όμιλο Βόλου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Παναθηναϊκός από τον Α’ Όμιλο Αττικής, Παλαιό Φάληρο,ΝΟ Ρεθύμνου από τον Β’ Όμιλο Αττικής, Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης από τον Γ’ Όμιλο Αττικής.

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα γίνει 26-29/6. Η κλήρωση της τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 7/5 στις 13:30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ Β’ ΦΑΣΗΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σας γνωρίζουμε τους ομίλους και τους αγώνες της  Β’ Φάσης  Hμιτελικής  του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  που θα διεξαχθούν   25 – 26 – 27 / 4 / 2014.

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ    2.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ

ΑΣ ΑΡΗΣ                                ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                       ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΟΚ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                                                    

3.  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ     4.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                   ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                  

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                   ΝΟ  ΧΙΟΥ                                    

ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                      

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ            ΑΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                               ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ             ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                        

ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.                                                                      

5.  Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Κατά τα άλλα ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  940/Ε/ 18.2.14  και στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  του  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  6240/Ε/ 21.10.13.

Αγωνιστικός  χώρος:   30Χ20,  μπάλα μικρή γυναικεία.

Οι  αγώνες της  Β’  Φάσης – Hμιτελικής,  θα διεξαχθούν με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων),   Ισχύει η  Ισοπαλία.

Προκρίνονται για την  Τελική Φάση,  οι δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο,  σύνολο:  δέκα (10) ομάδες. 

Στην  Τελική Φάση,  σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων.

Η  Γ’  Φάση – Tελική,  θα διεξαχθεί στις  26 – 27 – 28 – 29 / 6 / 14  και  η  κλήρωση  αυτής,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  7 / 5 / 14  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Κάθε σωματείο, για να συμμετάσχει στους αγώνες οφείλει να καταθέσει στο λογαριασμό της ΚΟΕ 080/480901-72 παράβολο 290,00€. Αντίγραφο παραβόλου πρέπει να επιδεικνύεται τον Αλυτάρχη πριν τους αγώνες.

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ  Κ.Ο.Ε.  

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/ 2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  18:30               ΑΡΗΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ                 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:30               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             26/4/14

ΩΡΑ:  09:00               ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:  10:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             26/4/14

ΩΡΑ:  17:30               ΠΑΟΚ                                                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:30               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:30               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             27/4/14

ΩΡΑ:  09:00               ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ                              ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             27/4/14

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

          2.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  20:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΟΕΑΝΑΒ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ                                  ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  11:00               ΟΕΑ / ΝΑΒ                                        ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  16:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ        

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΟΕΑ/ΝΑΒ

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  19:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.                       ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  12:00               ΓΣ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ       ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.                       ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:30               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  19:30               ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:  21:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  21:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.              ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

4.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  20:45               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ:  21:45               ΝΟ  ΧΙΟΥ                                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:  10:30               ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                ΝΟ ΧΙΟΥ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  18:30               ΑΟ  Π ΦΑΛΗΡΟΥ               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:  19:30               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ  ΧΙΟΥ                                          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  16:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟ

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ              ΝΟ  ΧΙΟΥ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                25/4/14

ΩΡΑ:  21:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  21:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  15:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                25/4/14

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  09:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  15:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  16:00               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Τα αποτελέσματα στους δύο ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Π. Φαλήρου, Ν. Σμύρνης, Πειραιά):

Π. Φάληρο – Πανιώνιος 12-11, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Πατρών 7-5,Α.Σ. Άθως- ΟΥΚ Βόλου 10-8, Π. Φάληρο-ΝΕΠ 10-5,Παλαιό Φάληρο – Άθως Χαλκιδικής 20-1, Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών 17-11, ΝΕ Πατρών – Παλαιό Φάληρο 5-10, Άθως Χαλκιδικής – ΟΥΚ Βόλου 10-8, ΟΥΚ Βόλου – Παλαιό Φάληρο 4-14, Άθως Χαλκιδικής – Πανιώνιος 3-15, ΝΕ Πατρών – Άθως Χαλκιδικής 13-5, Πανιώνιος – ΟΥΚ Βόλου 10-6.

Η Τελική Βαθμολογία:

1. Παλαιό Φάληρο 12

2. Πανιώνιος 9

3. ΝΕ Πατρών 3 (+6 στα μεταξύ των τριών)

4. ΟΥΚ Βόλου 3 (0 στα μεταξύ των τριών)

5. Άθως Χαλκιδικής 3 (-6 στα μεταξύ των τριών)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Ιλίσιο, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 19-2, Παναθηναϊκός – ΝΟ Λάρισας 18-6,ΝΟ Βουλιαγμένης- ΠΑΟΚ 15-5 ,Παναθηναϊκός-ΑΝΟ Γλυφάδας 8-9,ΠΑΟΚ – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-16, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 8-9, ΝΟ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-5, Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 14-9, ΠΑΟΚ – ΝΟ Λάρισας 21-4, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός 12-4, ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-10, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΑΟΚ 9-10.

Η Τελική Βαθμολογία:

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Παναθηναϊκός 9

3. ΠΑΟΚ 6

4. ΑΝΟ Γλυφάδας 3

5. ΝΟ Λάρισας 0

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης και ο Παναθηναϊκός προκρίθηκαν στον μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών και θα διεκδικήσουν το τρόπαιο του πρωταθλητή Ελλάδας 2014 στις 19:00 στο κολυμβητήριο του Περιστερίου (νωρίτερα στις 18:00 θα γίνει ο μικρός τελικός).

Ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε του Παλαιού Φαλήρου με 7-6 στον πρώτο συγκλονιστικό ημιτελικό το πρωί, ενώ ο ΝΟΒ νίκησε στον άλλον τον Πανιώνιο με 13-6.

Για τις θέσεις 5η-6η: ΠΑΟΚ – ΝΕ Πατρών 11-9. Για τις θέσεις 7η-8η: ΑΝΟ Γλυφάδας – ΟΥΚ Βόλου 14-8. Για τις θέσεις 9η-10η: ΝΟ Λάρισας – Άθως Χαλκιδικής 10-7.

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Η βροχή που έπεφτε από το πρωί στο Περιστέρι ενισχύθηκε και έγινε σφοδρή καταιγίδα το απόγευμα, λίγο πριν από τη διεξαγωγή του μεγάλου τελικού του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών ανάμεσα στον ΝΟ Βουλιαγμένης και τον Παναθηναϊκό, στο ανοιχτό κολυμβητήριο της περιοχής, κι έτσι κατέστη αδύνατη η διεξαγωγή του. Ο αγώνας αναβλήθηκε και εκτός νέου απροόπτου -και με την τελική έγκριση της ΚΟΕ- θα γίνει αύριο Δευτέρα (7/4) την ίδια ώρα στο ίδιο κολυμβητήριο.

Ο μικρός τελικός, πάντως, έγινε κανονικά υπό δυνατή βροχή, λίγο νωρίτερα. Έτσι, την 3η θέση κατέκτησε το Παλαιό Φάληρο που νίκησε στον συγκεκριμένο αγώνα τον Πανιώνιο με 10-9.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 10-9

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 4-2, 2-3, 3-3, 1-1.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Νίκος Βενετόπουλος): Καζάκος, Χάλαρης, Ιωαννίδης, Γωνιωτάκης, Τρούλος 1, Αλεξίου, Πέττας 2, Γαρδίκας 1, Φυτάλης Γ. 4, Φωκάς 1, Κουκουμάκης, Παπαναστασίου, Κατσαούνος, Φυτάλης Β., Αθανασίου Γ. 1.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αλέκος Βάσσος): Μιγόπουλος, Καραθανάσης 2, Βυθούλκας, Καρακάσης Χρ. 2, Κούφαλης, Γρηγορόπουλος 2, Ζώρζος 2, Παυλάκης, Αθανασίου Ν., Βέκκος 1, Σανιδάς, Αθυμαρίτης, Σιάχος, Κουλαξίδης, Παυλίδης Ι.

Διαιτητές: Μπιράκης, Κατσαρός

Αλυτάρχης: Νίκος Λούτας

 Ο ΤΕΛΙΚΟΣ

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης επιβεβαίωσε και πάλι την απόλυτη κυριαρχία του στην κατηγορία των Νέων Ανδρών, καθώς κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή για τρίτη συνεχόμενη χρονιά.

Η ομάδα του Λαιμού έκανε επίδειξη δύναμης στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης που έγινε απόψε στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης και νίκησε με 16-2 τον Παναθηναϊκό διατηρώντας τα σκήπτρα. Kορυφαίος για τον ΝΟΒ ο Οδυσσέας Μασμανίδης με 5 γκολ.

Αξίζει να σημειωθεί, βέβαια, και η καλή παρουσία των πρασίνων στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ αξιοσημείωτη είναι η εκπληκτική ατμόσφαιρα που επικράτησε μετά το φινάλε στις εξέδρες με τους οπαδούς των δύο ομάδων στο πλαίσιο του fair play να χειροκροτούν τους θριαμβευτές, αλλά και τους φιναλίστ.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 16-2

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 4-1, 5-0, 5-0, 2-1

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Τεό Λοράντος): Ζερδεβάς, Χαλιάσος, Καπετανάκης, Κοπελιάδης 3, Αλβέρτης 1, Γιούρλας, Καλαϊτζής 2, Μαυρωτάς Λ. 1, Μασμανίδης 5, Παπαλουκάς, Χελιουδάκης 2, Ποταμιάνος 1, Κουρουβάνης, Καλής, Δελαγραμμάτικας 1.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Κώστας Λούδης): Μιχαλόπουλος, Τζαβάρας 1, Πανταζόπουλος, Φώσκολος, Γερακούδης, Δούκας, Σπυρόπουλος, Μπογαζιάνος, Οικονομίδης, Χαζτηστεφάνου, Μπενέας, Γκαραμάνης, Πιτούλης, Νεοχωρίτης, Παπαδημητρίου 1.

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Βόσικας

Αλυτάρχης: Νίκος Λούτας

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ της τελικής φάσης του πρωταθλήματος Νέων Ανδρών: 1. ΝΟ Βουλιαγμένης, 2. Παναθηναϊκός, 3. Παλαιό Φάληρο, 4. Πανιώνιος, 5. ΠΑΟΚ, 6. ΝΕ Πατρών, 7. ΑΝΟ Γλυφάδας, 8. ΟΥΚ Βόλου, 9. ΝΟ Λάρισας, 10. Άθως Χαλκιδικής.

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Μετά από κλήρωση που έγινε στα γραφεία της  ΚΟΕ,  σας γνωρίζουμε τους ομίλους και τους αγώνες της  Τελικής Φάσης  του  Πρωταθλήματος  ΝΕΩΝ  ΑΝΔΡΩΝ  «2014»  (γενν. 1995)  που θα διεξαχθούν  στις   3 – 4 – 5 – 6 / 4 / 2014,   ως εξής:

1.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ                      2.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ    

ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                                             ΠΑΟΚ

ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ                                                     ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                                             ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΑΟ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ                                                     ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                            ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Κατά τα άλλα ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  ΝΕΩΝ  ΑΝΔΡΩΝ  «2014»  με  αριθμ. πρωτ: 7674/Ε/ 31.12.13,  καθώς επίσης και της Γενικής Προκήρυξης Υδατοσφαίρισης του  «2013»  με  αριθμ.πρωτ.:  6240/Ε/ 21.10.13.

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΑΓΩΝΑ

Στους εντός των ομίλων αγώνες που διεξάγονται με σύστημα  POOL  (όλοι εναντίον όλων),  ισχύει η ισοπαλία.

Στους χιαστί αγώνες για την τελική κατάταξη, πρέπει να υπάρχει νικητής  (ΝΟΚ  ΑΟΥΤ).

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Το  παράβολο, που θα πρέπει κάθε σωματείο να καταθέσει στον λογαριασμό Ε.Τ.Ε. της Κ.Ο.Ε. 080/480301-72 έως την Τετάρτη 2/4/014 είναι 380,00€, διαφορετικά δεν δύναται, να αγωνιστεί. Το καταθετήριο του παραβόλου, κάθε σωματείο οφείλει να το επιδεικνύει σε τυχόν ζήτηση από τον  Αλυτάρχη.

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ  Κ.Ο.Ε.   ΚΑΙ  ΤΟΥΣ  ΝΕΟΥΣ  ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ  ΤΗΣ  FINA.

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/ 2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

1.  A’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 

1η  αγωνιστική              Πέμπτη                          3/4/14

ΩΡΑ:          20:00          ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ        

ΩΡΑ:          21:30          ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ                       ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

3η  αγωνιστική              Παρασκευή                             4/4/14

ΩΡΑ:          21:30          ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

4η  αγωνιστική              Σάββατο                        5/4/14

ΩΡΑ:          12:30          ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ                       ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

1.  A’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 

3η  αγωνιστική              Παρασκευή                             4/4/14

ΩΡΑ:          20:30          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

4η  αγωνιστική              Σάββατο                        5/4/14

ΩΡΑ:          10:30          ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

5η  αγωνιστική              Σάββατο                        5/4/14

ΩΡΑ:          17:30          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                         ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΩΡΑ:          18:30          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                    ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

1.  A’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

2η  αγωνιστική              Παρασκευή                   4/4/14

ΩΡΑ:          09:30          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                         ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ:          10:30          ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ           ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

2.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική              Πέμπτη                          3/4/14

ΩΡΑ:          20:00          ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ        ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η  αγωνιστική              Παρασκευή                   4/4/14

ΩΡΑ:          11:00          ΠΑΟΚ                                    ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η  αγωνιστική              Σάββατο                        5/4/14

ΩΡΑ:          10:00          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ       

5η  αγωνιστική              Σάββατο                        5/4/14

ΩΡΑ:          17:30          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                        ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

2.  Β ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

4η  αγωνιστική              Σάββατο                        5/4/14

ΩΡΑ:          09:30          ΠΑΟΚ                                    ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ    

2.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική              Πέμπτη                          3/4/14

ΩΡΑ:          21:30          ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

2η  αγωνιστική              Παρασκευή                   4/4/14

ΩΡΑ:          09:00          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική              Παρασκευή                   4/4/14

ΩΡΑ:          20:30          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                        ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ      

ΩΡΑ:          21:30          ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ        ΠΑΟΚ      

2.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

5η  αγωνιστική              Σάββατο                        5/4/14

ΩΡΑ:          18:00          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                 ΠΑΟΚ

ΚΥΡΙΑΚΗ     6/4/13     ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

ΩΡΑ:          10:30          ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου  

ΩΡΑ:          11:30          ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου                            

ΩΡΑ:          12:30          ο  5ος  του  Α’ ομίλου με τον  5ο  του  Β’ ομίλου  (9η – 10η θέση)

ΩΡΑ:          13:30          ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου  (7η – 8η θέση)        

ΩΡΑ:          14:30          ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η θέση)        

ΩΡΑ:          18:00                   ΜΙΚΡΟΣ       ΤΕΛΙΚΟΣ       (3η  –  4η  θέση)

ΩΡΑ:          19:00                   ΜΕΓΑΛΟΣ             ΤΕΛΙΚΟΣ       (1η  –  2η  θέση)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα :

ΌΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Ηρακλής – ΠΑΟΚ 3-22, ΧΑΝΘ – ΝΑΣ Ημαθίας 13-10, Άρης – Άθως Χαλκιδικής 10-5,ΠΑΟΚ – ΝΑΣ Ημαθίας 24-3, Άθως Χαλκιδικής – ΧΑΝΘ 14-4, Ηρακλής – Άρης 11-11, ΝΑΣ Ημαθίας – Άθως Χαλκιδικής 6-14, Άρης – ΠΑΟΚ 5-16, ΧΑΝΘ – Ηρακλής 4-14,ΠΑΟΚ – Άθως Χαλκιδικής 18-6, Ηρακλής – ΝΑΣ Ημαθίας 17-9, Άρης – ΧΑΝΘ 11-6, Άθως Χαλκιδικής – Ηρακλής 8-5, ΝΑΣ Ημαθίας – Άρης 5-14, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 1-11.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 15

2. Άρης 10

………………………………

3. Άθως Χαλκιδικής 9

4. Ηρακλής 7

5. ΧΑΝΘ 3

6. ΝΑΣ Ημαθίας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Περιστερίου):

Ολυμπιακός – ΑΟ Πετρούπολης 14-2, ΝΟ Πατρών – Εθνικός Πειραιά 19-1, ΓΣ Περιστερίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-5,ΑΟ Πετρούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 2-10, Ολυμπιακός – ΝΟ Πατρών 18-6, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Εθνικός Πειραιά 15-2, ΝΟ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 10-6, Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 2-14, ΓΣ Περιστερίου – Ολυμπιακός 9-19,ΑΟ Πετρούπολης – Εθνικός Πειραιά 9-3, Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5, Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 3-22, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Πατρών 7-7, ΝΟ Πατρών – ΓΣ Περιστερίου 7-2, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 9-7.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Ολυμπιακός 15

2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 10

…………………………………………..

3. ΝΟ Πατρών 10

4. ΓΣ Περιστερίου 6

5. ΑΟ Πετρούπολης 3

6. Εθνικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Αλίμου, Γέρακα, Περιστερίου):

ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Καλαμακίου 8-8, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χανίων 8-10,ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Χανίων 6-19, ΝΟ Χανίων – ΝΑΟ Κέρκυρας 5-0, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Γέρακα 12-10, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Ρεθύμνου 8-14,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Καλαμακίου 13-8, Νηρέας Γέρακα – ΝΑΟ Κέρκυρας 14-6, ΝΟ Καλαμακίου – Νηρέας Γέρακα 9-17, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 9-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική)

1.ΝΟ Χανίων 12

2. ΝΟ Ρεθύμνου 9

……………………………………..

3. Νηρέας Γέρακα 6

4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1

5. ΝΟ Καλαμακίου 1

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Π. Φαλήρου, Περιστερίου):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χίου 8-16, Παναθηναϊκός – Πανιώνιος 15-7,Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών 6-7, Π. Φάληρο – Παναθηναϊκός 12-6, ΝΟ Χίου – Πανιώνιος 10-7, ΝΕ Πατρών – Π. Φάληρο 2-22,Π. Φάληρο – ΝΟ Χίου 9-5, Παναθηναϊκός – ΝΕ Πατρών 15-3, Πανιώνιος – Π. Φάληρο 9-17, ΝΟ Χίου – Παναθηναϊκός 4-14.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Π. Φάληρο 12

2. Παναθηναϊκός 9

……………………………………….

3. ΝΟ Χίου 6

4. ΝΕ Πατρών 3

5. Πανιώνιος 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 16-2, ΝΟ Λάρισας – ΝΟΒΑ 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Λάρισας που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), Αναγέννηση Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 6-13,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟΒΑ 29-8, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-0 χωρίς αγώνα, ΝΟ Βουλιαγμένης – Αναγέννηση Λαμίας 18-3, ΝΟΒΑ – ΟΥΚ Βόλου 7-21, Αναγέννηση Λαμίας – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-19, ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-5 χωρίς αγώνα,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΟΥΚ Βόλου 8-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟΒΑ 19-2, Αναγέννησης Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 5-0 χωρίς αγώνα, ΟΥΚ Βόλου ΝΟ Βουλιαγμένης 10-20, ΝΟΒΑ – Αναγέννησης Λαμίας 5-13, ΝΟ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας 0-5 χωρίς αγώνα.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 15

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 12

………………………………………

3. ΟΥΚ Βόλου 9

4. Αναγέννηση Λαμίας 6

5. ΝΟΒΑ 3

6. ΝΟ Λάρισας -5

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Λάρισας έχει πέντε μηδενισμούς και -5 βαθμούς.

Η Τελική φάση θα γίνει 10-13 Ιουλίου. Η κλήρωση της φάσης αυτής θα γίνει Τετάρτη 28/5 στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σας γνωρίζουμε τους ομίλους και τους αγώνες της  Β’ Φάσης – Ημιτελικής του Πρωταθλήματος  ΕΦΗΒΩΝ  «2014»  που θα διεξαχθούν στις  28 – 29 – 30 / 3 / 14,  ως εξής:

1.       ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

Είκοσι οκτώ (28) ομάδες μετέχουν στην Β’ φάση του Εφηβικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης, οι αγώνες της οποίας διεξάγονται από αύριο έως και την Κυριακή (28-30 Μαρτίου) σε 5 Ομίλους.

*Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο): Ηρακλής, Άρης Θεσσαλονίκης, ΧΑΝΘ, ΝΑΣ Ημαθίας, Άθως Χαλκιδικής, ΠΑΟΚ

*Α΄ Όμιλος Αττικής (κολ. Ιλίσιο, Περιστερίου): Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, ΓΣ Περιστερίου, Ποσειδών Ιλισίων, Εθνικός Πειραιά, ΑΟ Πετρούπολης

*Β’  Όμιλος Αττικής (κολ. Αλίμου, Γέρακα, Περιστερίου): ΝΟ Ρεθύμνου, Νηρέας Γέρακα, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Καλαμακίου, ΝΟ Χανίων

*Γ’  Όμιλος Αττικής (κολ. Π. Φαλήρου, Περιστερίου): Παλαιό Φάληρο, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, Πανιώνιος

*Όμιλος Βόλου (κολ. Νέας Ιωνίας, ΝΟΒ): ΝΟ Βουλιαγμένης, Αναγέννηση Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΟΒΑ, ΟΥΚ Βόλου, ΑΝΟ Γλυφάδας

Οι αγώνες της  Β’  Φάσης – Ημιτελικής,  θα διεξαχθούν με σύστημα  POOL. 

Ισχύει η Ισοπαλία.

Για την  Γ’  Φάση – Τελική,  προκρίνονται οι δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο,  σύνολο:

δέκα (10) ομάδες. 

Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων.  Οι αγώνες εντός των ομίλων γίνονται με το σύστημα  POOL  (όλοι με όλους).

Ισχύει, η  Ισοπαλία.   Στους χιαστί αγώνες και αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρξει,  νικητής.

Η  Γ’  Φάση – Τελική,  θα διεξαχθεί στις  10 – 11 – 12 – 13 / 7 / 14  και  η  κλήρωση  αυτής,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη   28 / 5 / 14  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ. 

Κατά τα άλλα ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  ΕΦΗΒΩΝ  «2014»  με  αριθμ. πρωτ: 501/ 28.1.14,  καθώς επίσης και της Γενικής Προκήρυξης Υδατοσφαίρισης του  «2014»  με  αριθμ. πρωτ: 6410/Ε/ 21.10.13.   

2.       ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Το κάθε σωματείο υποχρεούται να καταθέσει παράβολο 265,00€, στο λογαριασμό της Κ.Ο.Ε.  Ε.Τ.Ε 080/48090172 έως την ΤΕΤΑΡΤΗ 26/03/2014, διαφορετικά δεν θα μπορούν να λάβουν μέρος στους αγώνες .

Τα σωματεία υποχρεούνται να επιδεικνύουν το καταθετήριο του παραβόλου σε τυχόν ζήτηση του από τον Αλυτάρχη.

3.       ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.  Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΡΡΑ    ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                             28/3/14

 

ΩΡΑ:          19:00          ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:          20:00          ΧΑΝ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ:          21:00          ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.                             ΑΘΩΣ  ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ         

2η  αγωνιστική              Σαββάτο                        29/3/14

ΩΡΑ:          10:00          ΠΑΟΚ                                    ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ:          11:00          ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ           ΧΑΝ ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΩΡΑ:          12:00          ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                       ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ. 

3η  αγωνιστική              Σαββάτο                        29/3/14

ΩΡΑ:          18:30          ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                    ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΩΡΑ:          19:30          ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ.                     ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:          20:30          ΧΑΝ ΘΕΣ/ΚΗΣ                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ             

4η  αγωνιστική              Κυριακή                       30/3/14

ΩΡΑ:          10:00          ΠΑΟΚ                                    ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΩΡΑ:          11:00          ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                       ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ:          12:00          ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ.                     ΧΑΝ ΘΕΣ/ΚΗΣ           

5η  αγωνιστική              Κυριακή                       30/3/14

ΩΡΑ:          18:00          ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ           ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:          19:00          ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                    ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ  

ΩΡΑ:          20:00          ΧΑΝ ΘΕΣ/ΚΗΣ                     ΠΑΟΚ                

2.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                             28/3/14

ΩΡΑ:          20:00          ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ                   ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ  

ΩΡΑ:          21:00          ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                        ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

2η  αγωνιστική              Σάββατο                        29/3/14

ΩΡΑ:          12:00          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ           ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:          13:00          ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ    

3η  αγωνιστική              Σάββατο                        29/3/14

ΩΡΑ:          19:00          ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.        ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:          20:00          ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                        ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

4η  αγωνιστική              Κυριακή                        30/3/14

ΩΡΑ:          10:00          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ             ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ      

ΩΡΑ:          11:00          ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ                   ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ        

5η  αγωνιστική              Κυριακή                        30/3/14

ΩΡΑ:          18:00          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ

ΩΡΑ:          19:00          ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.        ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

2.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                             28/3/14

ΩΡΑ: 21:30          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

2η  αγωνιστική              Σάββατο                        28/3/14

ΩΡΑ:          11:00          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ     

3η  αγωνιστική              Σάββατο                        29/3/14

ΩΡΑ:          20:00          ΓΣ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η  αγωνιστική              Κυριακή                        30/3/14

ΩΡΑ:          10:30          ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                        ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

5η  αγωνιστική              Κυριακή                        30/3/14

ΩΡΑ:          17:30          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

3. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                             28/3/14

ΩΡΑ:          20:30          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ   

ΩΡΑ:          21:30          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

3η  αγωνιστική              Σάββατο                        29/3/14

ΩΡΑ:          20:00          ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ             ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

4η  αγωνιστική              Κυριακή                        30/3/14

ΩΡΑ:          10:00          ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

5η  αγωνιστική              Κυριακή                        30/3/14

ΩΡΑ:          16:30          ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

3. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

2η  αγωνιστική              Σάββατο                        29/3/14

ΩΡΑ:          13:30          ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ      

ΩΡΑ:          14:30          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

3. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

3η  αγωνιστική              Σάββατο                        29/3/14

ΩΡΑ:          21:00          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική              Κυριακή                        30/3/14

ΩΡΑ:          09:30          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

5η  αγωνιστική              Κυριακή                        30/3/14

ΩΡΑ:          16:30          ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                             28/3/14

ΩΡΑ:          19:30          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                         ΝΟ ΧΙΟΥ           

ΩΡΑ:          21:00          ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ        ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

2η  αγωνιστική              Σάββατο                        29/3/14

ΩΡΑ:          11:00          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ     

ΩΡΑ:          12:30          ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική              Σάββατο                        29/3/14

ΩΡΑ:          17:00          ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:          18:30          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                         ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

4. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

4η  αγωνιστική              Κυριακή                        30/3/14

ΩΡΑ:          11:30          ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                ΝΟ ΧΙΟΥ 

ΩΡΑ:          12:30          ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ        ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

5η  αγωνιστική              Κυριακή                        30/3/14

ΩΡΑ:          18:30          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                     ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ:          19:30          ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

5.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                             28/3/14

ΩΡΑ:          18:00          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

5.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                             28/3/14

ΩΡΑ:          19:30          ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

ΩΡΑ:          20:30          ΓΣ ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ              ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

2η  αγωνιστική              Σάββατο                        29/3/14

ΩΡΑ:          12:00          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                 ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.       

ΩΡΑ:          13:00          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                        ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:          14:00          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική              Σάββατο                        29/3/14

ΩΡΑ:          19:00          ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:          20:00          ΓΣ ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ              ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ:          21:00          ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η  αγωνιστική              Κυριακή                        30/3/14

ΩΡΑ:          10:00          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:          11:00          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.       

ΩΡΑ:          12:00          ΓΣ ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ              ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

5η  αγωνιστική              Κυριακή                        30/3/14

ΩΡΑ:          17:30          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                        ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:          18:30          ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                  ΓΣ ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:          19:30          ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2014,7-9 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

 Οι δέκα που σφράγισαν την πρόκριση είναι οι: ΠΑΟΚ, Άθως Χαλκιδικής από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας από τον Όμιλο Βόλου, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός από τον Ά Όμιλο Αττικής, ΝΟ Βουλιαγμένης και Π. Φάληρο από τον Β’ Όμιλο Αττικής και ο ΑΝΟ Γλυφάδας, που νίκησε στο μπαράζ τον Ολυμπιακό με 11-10 και τον απέκλεισε.Η ΝΕΠ έγινε η 10η ομάδα  που προκρίνεται στην τελική φάση του Πρωταθλήματος Νέων Ανδρών καθώς επικράτησε των Δελφινιών Πτολεμαΐδας με 21-5 στο Κολυμβητήριο των Ιωαννίνων.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Άθως Χαλκιδικής – ΠΑΟΚ 8-20, ΠΑΟΚ – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 24-2, ΠΑΟΚ – ΑΠΣ Οξυγόνο 18-1, Άθως Χαλκιδικής – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 20-4,ΑΠΣ Οξυγόνο – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4-6, Άθως Χαλκιδικής – ΑΠΣ Οξυγόνο 20-7.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 9

2. Άθως Χαλκιδικής 6

……………………………………….

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας

…………………………………………

4. ΑΠΣ Οξυγόνο 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 5-15, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 8-9,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 2-16, ΝΕ Πατρών – ΟΥΚ Βόλου 9-12, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 14-5, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 9-8.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.  ΟΥΚ Βόλου 9

2. ΝΟ Λάρισας 6

…………………………………..

3. ΝΕ Πατρών 3

……………………………………

4. Νηρέας Λαμίας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παναθηναϊκός – Πανιώνιος 12-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χανίων 11-7, Παναθηναϊκός – ΝΟ Χανίων 16-6, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος 6-11,ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 5-8, Πανιώνιος – ΝΟ Χανίων 12-6.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Παναθηναϊκός 6

……………………………………..

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 3

……………………………………….

4. ΝΟ Χανίων 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Π. Φαλήρου, Βουλιαγμένης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός 13-3, Π. Φάληρο – Νηρέας Γέρακα 14-1, Π. Φάληρο – Ολυμπιακός 8-2, Π. Φάληρο – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-9, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 17-4. ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 23-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. Π. Φάληρο 6

………………………………………….

3. Ολυμπιακός 3

…………………………………………….

4. Νηρέας Γέρακα 0

ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΡΑΖ:

ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός 11-10

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Νέων Ανδρών θα γίνει 3-6 Απριλίου. Η κλήρωση των αγώνων της Τελικής φάσης θα πραγματοποιηθεί στις 12 Μαρτίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.30).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2014,7-9 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014

Από αύριο (7/3) μέχρι και την Κυριακή (9/3) και σε 4 Ομίλους, διεξάγονται οι αγώνες της δεύτερης φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών.

Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο):Άθως Χαλκιδικής, ΠΑΟΚ, ΑΠΣ Οξυγόνο, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

Όμιλος Βόλου (κολ. Νέας Ιωνίας, Σαββατοκύριακο): Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Πατρών, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας

Α΄ Όμιλος Αττικής (κολ. Νέας Σμύρνης, Σαββατοκύριακο): Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΝΟ Χανίων

Β΄ Όμιλος Αττικής (κολ. Π. Φαλήρου, ΝΟΒ): ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα

Στην Τελική φάση (3-6 Απριλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου, ενώ άλλες δύο θέσεις θα κριθούν μετά από αγώνες μπαράζ (3ος Βόλου – 3ος Θεσσαλονίκης την προσεχή βδομάδα και 3ος Α’  Αττικής – 3ος Β’  Αττικής στις 9 Μαρτίου Νέα Σμύρνη 17.30), ώστε να συμπληρωθεί ο αριθμός των 10 ομάδων.

Η κλήρωση των αγώνων της Τελικής φάσης θα πραγματοποιηθεί στις 12 Μαρτίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.30).

1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                                       7/3/14

ΩΡΑ:      21:00                     ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                          ΠΑΟΚ

2η  αγωνιστική                  Σάββατο                                              8/3/14

ΩΡΑ:      14:00                     ΠΑΟΚ                                                    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜ.

ΩΡΑ:      21:00                     ΠΑΟΚ                                                    ΑΠΣ  ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:      22:00                     ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜ.

3η  αγωνιστική                  Κυριακή                                               9/3/14

ΩΡΑ:      14:00                     ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                  ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜ.

ΩΡΑ:      21:00                     ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                          ΑΠΣ  ΟΞΥΓΟΝΟ

2.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                  Σάββατο                                              8/3/14

ΩΡΑ:      19:30                     ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                                             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:      20:30                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

2η  αγωνιστική                  Κυριακή                                               9/3/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                                             ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:      11:00                     ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ                                      ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

3η  αγωνιστική                  Κυριακή                                               9/3/14

ΩΡΑ:      17:30                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                       ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:      18:30                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                  Σάββατο                                              8/3/14

ΩΡΑ:      09:30                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΑΟ                    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:      10:30                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ      

2η  αγωνιστική                  Σάββατο                                              8/3/14

ΩΡΑ:      18:30                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΑΟ                    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:      19:30                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

3η  αγωνιστική                  Κυριακή                                               9/3/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      11:00                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                                  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΡΑΖ                           Κυριακή                                               9/3/14

ΩΡΑ:      17:30                 Ο 3ος του Α ΟΜΙΛΟΥ – Ο 3ος του Β ΟΜΙΛΟΥ   (ΜΠΑΡΑΖ)

4.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                                       7/3/14

ΩΡΑ:      20:00                     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ:      21:30                     ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

2η  αγωνιστική                  Σάββατο                                              8/3/14

ΩΡΑ:      11:30                     ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                                             ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

3η  αγωνιστική                  Σάββατο                                              8/3/14

ΩΡΑ:      19:00                     ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                                             ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:      20:30                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                        ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

4.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

2η  αγωνιστική                  Σάββατο                                              8/3/14

ΩΡΑ:      11:30                     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

Ο αγώνας ΜΠΑΡΑΖ μεταξύ των 3ων ομάδων Α και Β ΟΜΙΛΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ θα

διεξαχθεί στο κολυμβητήριο Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗ ΩΡΑ: 17:30