Ετικέτα: Αλέξανδρος Συκεών

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκε η Β’ Φάση του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ανδρών με συγκλονιστικά παιχνίδια και προκρίσεις που κρίθηκαν κυριολεκτικά στο νήμα. Μετά και τα σημερινά (3/7) αποτελέσματα έγιναν πλέον γνωστές οι ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 μέσω της τελικής φάσης (22-24 Ιουλίου), καθώς και αυτές που υποβιβάστηκαν στη Γ’ Εθνική.
Οι ομάδες που θα αγωνιστούν στην τελική φάση για την άνοδο (ανεβαίνουν 4) στην Α2 είναι: ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟΝΣ Μίλων, ΟΥΚ Βόλου, Γ.Σ. Νίκη Βόλου
Οι ομάδες που υποβιβάζονται στη Γ Εθνική είναι: ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γ.Σ. Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας, ΑΟ Καστέλλας.
Τα αποτελέσματα:
Όμιλος Νέας Σμύρνης (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Τρίαινα Βούλας – ΑΟΝΣ Μίλων 2-6, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 9-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7-7 , ΑΟΝΣ Μίλων – ΝΟ Αγίου Νικολάου 17-6,Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, ΠΕΚΕΒ – Τρίαινα Βούλας 3-12,ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-12, ΠΕΚΕ Βροντάδου – ΑΟΝΣ Μίλων 9-11, ΝΟ Τρίαινα Βουλας – ΝΟ Αγίου Νικολάου 11-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 13-8

Τελική Βαθμολογία

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 10
  2. ΑΟΝΣ Μίλων 9
  3. ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7
  4. ΝΟ Αγίου Νικολάου 3
  5. ΠΕΚΕ Βροντάδου 0
Όμιλος Βόλου (Όμιλος Ανόδου): Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ 11-9, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΕΑ/ΝΑΒ 11-6, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-6 , ΧΑΝΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 9-15,ΧΑΝΘ – ΟΥΚ Βόλου 11-14, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 8-12,ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΥΚ Βόλου 10-12, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΧΑΝΘ 10-5, Γ.Σ. Νίκη Βόλου – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-9, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ 17-0

Τελική Βαθμολογία

  1. OYK Bόλου 12
  2. Γ.Σ. Νίκη Βόλου 9
  3. ΑΠΣ Οξυγόνο 6
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ 3
  5. ΧΑΝΘ 0
Όμιλος Πάτρας (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Καλαμάτας – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 4-9, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-9, Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Καλαμάτας 13-6, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7-4,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Πάτρας 7-3, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Καλαμάτας 12-5,ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 6-6, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 6-14, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, Α.Κ. Νηρέας Πάτρας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 12
  2. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7
  3. Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 5
  4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4
  5. ΝΟ Καλαμάτας 0
Όμιλος Καβάλας (Όμιλος Υποβιβασμού): ΝΟ Καβάλας – ΑΟ Βετεράνοι 9-10, Νηρέας Λαμίας – Τρίτων Αμαρουσίου 0-5 α.α., ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 8-11, ΑΟ Βετεράνοι – Νηρέας Λαμίας 5-0 α.α., ΑΟ Βετεράνοι – Τρίτων Αμαρουσίου 8-10,ΑΟ Βετεράνοι – Πανσερραϊκός 10-8, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Καβάλας 10-9,ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 9-12

Τελική Βαθμολογία

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 12
  2. ΑΟ Βετεράνοι 9
  3. ΝΟ Καβάλας
  4. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 3
  5. Νηρέας Λαμίας -4
Όμιλος Ναυπλίου (Όμιλος Υποβιβασμού): Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΝΕ Λαμίας 11-6, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Ναυπλίου 3-12, Άρης Νικαίας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7-7, ΝΕ Λαμίας – ΑΟ Καστέλλας 14-9,ΝΕ Λαμίας – Άρης Νίκαιας 8-13, ΝΟ Ναυπλίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 11-9,ΑΟ Καστέλλας – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Λαμίας 12-6, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΑΟ Καστέλλας 14-5,  ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΝΟ Ναυπλίου 4-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΟ Ναυπλίου 12
  2. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7
  3. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7
  4. ΝΕ Λαμίας 3
  5. ΑΟ Καστέλλας 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Στη Β’ και αποφασιστική φάση του πρωταθλήματος εισέρχονται (1-3/7) οι 15 ομάδες της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, στους 5 Ομίλους όπως προέκυψαν από τα αποτελέσματα τους στην Α’ φάση.
Στους 3 Ομίλους που οδηγούν στην διεκδίκηση της ανόδου στην Α2 Εθνική, έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Μίλων, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίαινα Βούλας
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. ΕΑΚ Βόλου): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου
Στην στα πλέι οφ για την άνοδο (4 ομάδες), 22-24 Ιουλίου, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6)
Στους 2 Ομίλους των πλέι άουτ έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (κολ. Καβάλας): Νηρέας Λαμίας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΟ Βετεράνων, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας
ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (κολ. Ναυπλίου): ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λαμίας, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης
Οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

4η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

5η  αγωνιστική Κυριακή     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-10, ΝΟ Ρεθύμνου – Μίλων 7-8, ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 8-8, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός 9-4, ΝΟ Ρεθύμνου – ΓΣ Περιστερίου 10-8, Ιωνικός – Μίλων 14-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Ρεθύμνου 6

2. Ιωνικός 4

……………………………

3. Μίλων 4

4. ΓΣ Περιστερίου 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟΒΑ 7-6, Άθως Χαλκιδικής – ΝΟ Χαλκίδας 10-10, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χαλκίδας 6-13, Άθως Χαλκιδικής – ΝΟΒΑ 6-14, Άθως Χαλκιδικής – Νηρέας Χαλανδρίου 13-9, ΝΟΒΑ- ΝΟ Χαλκίδας 7-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟΒΑ 6

2. ΝΟ Χαλκίδας 4

……………………………………….

3. Άθως Χαλκιδικής 4

4. Νηρέας Χαλανδρίου 3

Ο ΝΟ Ρεθύμνου κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή στη Β’ Εθνική κατηγορία Ανδρών της υδατοσφαίρισης με την ολοκλήρωση της Τελικής φάσης. Η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη επιβλήθηκε στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης με 9-5 του ΝΟΒΑ απόψε στο κολυμβητήριο Περιστερίου.

Την 3η θέση πήρε ο ΝΟ Χαλκίδας που επιβλήθηκε με 8-5 του Ιωνικού στον μικρό τελικό. Και οι τέσσερις αυτές ομάδες (ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟΒΑ, ΝΟ Χαλκίδας, Ιωνικός) είχαν πάρει την άνοδο στην Α2 Ανδρών από χθες.

Για τις θέσεις 5η-6η: Μίλων – Άθως Χαλκιδικής 16-15. Για τις θέσεις 7η-8η: Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-5.

(Να σημειώσουμε ότι στους πρωϊνούς ημιτελικούς ο ΝΟ Ρεθύμνου είχε νικήσει 11-8 τον ΝΟ Χαλκίδας και ο ΝΟΒΑ 11-10 τον Ιωνικό)

Η Τελική Κατάταξη (στην τελική φάση της Β’ Ανδρών): 1. ΝΟ Ρεθύμνου, 2. ΝΟΒΑ, 3. ΝΟ Χαλκίδας, 4. Ιωνικός, 5. Μίλων, 6. Άθως Χαλκιδικής, 7. Νηρέας Χαλανδρίου, 8. ΓΣ Περιστερίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκε σήμερα το απόγευμα η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών με τη διεξαγωγή της 4ης και της 5ης αγωνιστικής και στους τέσσερις ομίλους. Οι ομάδες που πήραν την πρόκριση για την τελική φάση του πρωταθλήματος, η οποία θα διεξαχθεί το τριήμερο 1-3 Αυγούστου είναι: Άθως Χαλκιδικής, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟΒΑ, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟΝΣ Μίλων, ΓΣ Περιστερίου και Ιωνικός ΑΟ. Η κλήρωση θα γίνει αύριο  Δευτέρα 21/7 στις 13:30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ)

ΝΟ Χαλκίδας- ΑΕ Χαϊδαρίου: 10-7, ΑΠΣ Οξυγόνο- Άθως Χαλκιδικής: 7-14, Άθως Χαλκιδικής-ΝΟ Χαλκίδας 11-6, ΑΣ  Άρης-ΑΠΣ Οξυγόνο 14-3, ΑΕ Χαϊδαρίου-Άθως Χαλκιδικής 9-14, ΝΟ Χαλκίδας- ΑΣ Άρης 9-8,ΑΣ  Άρης-ΑΕ Χαϊδαρίου 9-4, ΑΠΣ Οξυγόνο- ΝΟ Χαλκίδας 3-15,  Άθως Χαλκιδικής- ΑΣ Άρης 10-7, ΑΕ Χαϊδαρίου-ΑΠΣ Οξυγόνο 12-8

Η βαθμολογία:  Άθως Χαλκιδικής 12 (4αγ), ΝΟ Χαλκίδας 9 (4αγ), ΑΣ Άρης 6 (4αγ), ΑΕ Χαϊδαρίου 3 (4αγ), ΑΠΣ Οξυγόνο 0 (4αγ)

ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ )

ΝΟ Καβάλας-ΟΕΑ/ΝΑΒ: 5-8,  ΝΟ Λάρισας-ΝΟΒΑ: 6-7, ΝΟΒΑ-  ΝΟ Καβάλας 13-4, ΑΟ Νηρέας Χαλ.- ΝΟ Λάρισας 8-6, ΟΕΑ/ΝΑΒ-ΝΟΒΑ 2-9, ΝΟ Καβάλας- ΑΟ Νηρέας Χαλ. 5-13,ΑΟ Νηρέας Χαλ- ΟΕΑ/ΝΑΒ 9-11, ΝΟ Λάρισας-ΝΟ Καβάλας  16-9, , ΝΟΒΑ- ΑΟ Νηρέας Χαλ. 8-9, ΟΕΑ/ΝΑΒ- ΝΟ Λάρισας: 12-12

Η βαθμολογία: ΑΟ Νηρέας Χαλ 9 (4αγ)  ΝΟΒΑ 9 (4αγ), ΟΕΑ/ΝΑΒ 7 (4αγ), ), ΝΟ Λάρισας 4 (4αγ) ΝΟ Καβάλας 0 (4αγ)

Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ )

ΝΟΑΝ- ΝΟ Ναυπλίου: 6-12,  ΝΟ Καλαμάτας- ΑΟΝΣ Μίλων: 3-7, ΑΟΝΣ Μίλων-    ΝΟΑΝ 11-8, ΝΟ Ρεθύμνου-ΝΟ Καλαμάτας 8-5, ΝΟ Ναυπλίου-ΑΟΝΣ Μίλων 4-10, ΝΟΑΝ-ΝΟ Ρεθύμνου 5-13,ΝΟ Ρεθύμνου-ΝΟ Ναυπλίου 14-4,ΝΟ Καλαμάτας-ΝΟΑΝ 7-9, ΑΟΝΣ Μίλων-ΝΟ Ρεθύμνου 0-8, ΝΟ Ναυπλίου-ΝΟ Καλαμάτας 3-9

Η βαθμολογία: ΝΟ Ρεθύμνου 9 (4αγ), ΑΟΝΣ Μίλων 9 (4αγ), ΝΟ Ναυπλίου 3 (4αγ), ΝΟ Καλαμάτας 3 (4αγ), ΝΟΑΝ 3 (4αγ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

ΓΣ Περιστερίου-ΑΟ Βετεράνοι: 8-6, Ιωνικός ΑΟ-ΑΟ Πετρούπολης: 16-4, ΑΟ Πετρούπολης-ΓΣ Περιστερίου 4-9, Νηρέας Πατρών-Ιωνικός ΑΟ 8-15, ΑΟ Βετεράνοι-ΑΟ Πετρούπολης 7-6, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Νηρέας Πατρών 9-8,Νηρέας Πατρών-ΑΟ Βετεράνοι  8-10, Ιωνικός ΑΟ –ΓΣ Περιστερίου 8-9, ΑΟ Πετρούπολης- Νηρέας Πατρών 3-8, ΑΟ Βετεράνοι- Ιωνικός ΑΟ 7-13

Η βαθμολογία: ΓΣ Περιστερίου 12 (4αγ), Ιωνικός ΑΟ 9 (4αγ), ΑΟ Βετεράνοι 6 (4αγ), Νηρέας Πατρών 3 (4αγ), ΑΟ Πετρούπολης 0 (4αγ)

Μόνο ο Ναυσίθοος εμφανίστηκε στον Όμιλο Υποβιβασμού (Πλέι-Άουτ)

Στον όμιλο του υποβιβασμού της Β’ Εθνικής ανδρών (πλέι-άουτ)  μόνο η ομάδα του Ναυσίθοου εμφανίστηκε στο κολυμβητήριο της Κέρκυρας. Αντίθετα, δεν κατέβηκαν να αγωνιστούν οι ΝΟ Μυτιλήνης, Αλέξανδρος Συκεών, Τρίτων Αμαρουσίου οι οποίοι θα αγωνίζονταν τη σημερινή πρώτη ημέρα, αλλά και η Αναγέννηση Λαμίας που είχε ρεπό. Ο αλυτάρχης των αγώνων Κώστας Λιαπίκος έκλεισε το φύλλο αγώνα του παιχνιδιού ΝΟ Μυτιλήνης-Ναυσίθοος με 5-0 υπέρ των φιλοξενούμενων μηδενίζοντας το ΝΟ Μυτιλήνης, ενώ θα περιμένει να δει στους αυριανούς αγώνες τι μέλλει γενέσθαι και αν τελικά οι υπόλοιπες ομάδες θα εμφανιστούν. Αλλιώς, η Ομοσπονδία θα αποφασίσει για την έκβαση της υπόθεσης, με τα δεδομένα να δείχνουν ότι ο Ναυσίθοος θα είναι η ομάδα που θα παραμείνει στην Β’ Εθνική καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση και οι υπόλοιπες 4 ομάδες θα υποβιβασθούν στη Γ΄Εθνική κατηγορία.

 

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Μετά από κλήρωση που έγινε στα γραφεία της  ΚΟΕ,  σας γνωρίζουμε τους ομίλους και τους αγώνες της  Ημιτελικής Φάσης  του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  Β’  ΑΝΔΡΩΝ  «2014»,  που θα διεξαχθούν στις  18 – 19 – 20/ 7 / 2014, καθώς και ο όμιλος PLAY OUT.

  1. ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/NIΚΗΣ                               2.    ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ

ΑΣ ΑΡΗΣ                                                                  ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                                      ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                                      ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                                      ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                                             ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ                                   4.  B’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                                                 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                                       ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                                         ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  (PLAYOUT)  ΚΕΡΚΥΡΑ  

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ                                                

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ                                                

ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                                      

ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                                               

ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                                          

Κατά τα άλλα ισχύουν ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  Β’  ΑΝΔΡΩΝ  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  3173/Ε/ 30.5.14,  καθώς επίσης και στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.13.   

ΣΥΣΤΗΜΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ

Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων),  ισχύει η Ισοπαλία.

Γ’  Φάση – Τελική                 1 – 2 – 3 / 8 / 2014

Προκρίνονται για την  Γ’ Φάση,  οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους  1, 2, 3, 4,  σύνολο:  οκτώ (8) ομάδες.  Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων.

Η κλήρωση για την  Γ’  Φάση – Τελική,  θα διεξαχθεί την  Δευτέρα  21 / 7 / 2014  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Τα συμμετέχοντα σωματεία οφείλουν να καταθέσουν στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  παράβολο συμμετοχής  (280  Ευρώ) πριν την έναρξη των αγώνων, επί ποινή αποκλεισμού τους από το Πρωτάθλημα. Αρ. λογ. Κ.Ο.Ε. 080/480901-72.  

Οι εκπρόσωποι των σωματείων οφείλουν, κατά την διάρκεια των αγώνων, να επιδεικνύουν

την απόδειξη του παράβολου στον Αλυτάρχη, διαφορετικά  δεν  θα μπορούν να λάβουν μέρος στους αγώνες. 

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ  Κ.Ο.Ε.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Τα τρία σωματεία τη Θεσσαλονίκης ΑΡΗΣ-ΟΞΥΓΟΝΟ και ΑΘΩΣ αναλαμβάνουν την φιλοξενία του ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΟΣ και του ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ. Τηλ επικοινωνίας 6947028960 κ. Ι. Ζησόπουλος.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Τα σωματεία του ομίλου PLAY OUT μπορούν να επικοινωνούν με τον ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ στο τηλ. 6972024508 κ. Τόμπρος.

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/ 2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.  Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΑΠΣ  ΟΞΥΓΟΝΟ                             ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  20:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑ                                  ΑΣ ΑΡΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

5  αγωνιστική                        Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  16:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΟΞΥΓΟΝΟ

  1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                                  ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                            ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

4η  αγωνιστική                       Κυριακη                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                        ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟΑΝ                                                            ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΝΟΑΝ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟΑΝ                                                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΝΟΑΝ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  16:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  17:30               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ    ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  21:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:30               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                         ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                         ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ    

ΩΡΑ:  11:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  18:00               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

5 .    ΟΜΙΛΟΣ   (PLAY OUT)   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΚΕΡΚΥΡΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                           ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ             ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  14:00               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ:  15:00               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                                   ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  09:00               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ             ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ          

ΩΡΑ:  10:00               ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ             ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  15:00               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  16:00               ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                                   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή) οι αγώνες και του δεύτερου γύρου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών σε τέσσερις από τους πέντε ομίλους και αναδείχθηκαν οι ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση, καθώς και αυτές που θα παίξουν στον Όμιλο του Υποβιβασμού, δηλαδή τα Play Out.

Έτσι, οι 20 της Β’ φάσης (18-20/7) είναι Ιωνικός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Βετεράνοι, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, Νηρέας Πατρών, Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Πετρούπολης, Άρης Θεσσαλονίκης, Άθως Χαλκιδικής, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, ΝΟΒΑ, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Χαλκίδας. Οι 20 αυτές ομάδες θα χωριστούν σε 4 Ομίλους των πέντε ομάδων και οι δύο πρώτες από κάθε όμιλο (σύνολο 8) περνούν στην Τελική φάση (1-3 Αυγούστου). Εκεί οι τέσσερις πρώτες ανέρχονται στην Α2 Γυναικών.

Οι πέντε ομάδες των Play Off (18-20/7) είναι ΝΟ Μυτιλήνης, ΝΑΟ Ναυσίθοος, Τρίτων Αμαρουσίου, Αλέξανδρος Συκεών, Αναγέννηση Λαμίας. Η 1η της κατάταξης θα παραμείνει στην κατηγορία και οι υπόλοιπες 4 υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική κατηγορία.

Στα Play Out, όπου θα παλέψουν για την αποφυγή του υποβιβασμού (18-20/7), πηγαίνουν οι ομάδες που έμειναν τελευταίες στις βαθμολογίες των τεσσσάρων ομίλων: ΝΑΟ Ναυσίθοος, Τρίτων Αμαρουσίου, Αλέξανδρος Συκεών, Αναγέννηση Λαμίας. Άλλη μια ομάδα θα πάει στα Play Out από τον Ά Όμιλο Αττικής (σύνολο πέντε ομάδες στα Play Out).

Οι αγώνες του Α’ Ομίλου Αττικής, που εκκρεμούν, θα γίνουν το τριήμερο 11-13 Ιουλίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του δεύτερου γύρου της Α΄φάσης της Β’ Εθνικής Ανδρών και οι τελικές βαθμολογίες στους τέσσερις ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Μυτιλήνης 18-12, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγίου Νικολάου 7-9, ΝΟ Μυτιλήνης – Ιωνικός 7-19, ΝΟ Αγίου Νικολάου – Νηρέας Χαλανδρίου 9-17,Ιωνικός – Νηρέας Χαλανδρίου 8-7, ΝΟ Μυτιλήνης – ΑΟ Βετεράνοι 8-12,Ιωνικός – ΝΟ Αγίου Νικολάου 11-4, Νηρέας – Χαλανδρίου – ΑΟ Βετεράνοι 10-8, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΝΟ Μυτιλήνης 12-7, ΑΟ Βετεράνοι – Ιωνικός 5-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ιωνικός 22

2. Νηρέας Χαλανδρίου 19

3. ΝΟ Αγίου Νικολάου 10

4. ΑΟ Βετεράνοι 7

…………………………………………

5. ΝΟ Μυτιλήνης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΑΟ Ναυσίθοος – ΝΟ Ναυπλίου 4-5, Νηρέας Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 5-5,ΝΟ Καλαμάτας – ΝΑΟ Ναυσίθοος 7-5, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Πατρών 10-7, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 4-4, ΝΑΟ Ναυσίθοος – ΝΟ Ρεθύμνου 1-12ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Ναυπλίου 13-9, Νηρέας Πατρών – ΝΑΟ Ναυσίθοος 7-2, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ρεθύμνου 3-9, ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Πατρών 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Ρεθύμνου 24

2. ΝΟ Καλαμάτας 14

3. ΝΟ Ναυπλίου 10

4. Νηρέας Πατρών 10

…………………………………

5. ΝΑΟ Ναυσίθοος 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-9, Μίλων – Τρίτων Αμαρουσίου 15-7,ΑΕ Χαϊδαρίου – Μίλων 6-12, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΟ Πετρούπολης 11-5, Μίλων – ΓΣ Περιστερίου 15-7, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-13,ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 15-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Τρίτων Αμαρουσίου 10-2, ΑΟ Πετρούπολης – Μίλων 7-11, Τρίτων Αμαρουσίου – ΓΣ Περιστερίου 4-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Μίλων 22

2. ΓΣ Περιστερίου 16

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 12

4. ΑΟ Πετρούπολης 6

………………………………………….

5. Τρίτων Αμαρουσίου 3

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

‘Αθως Χαλκιδικής – Άρης 7-12, Αλέξανδρος Συκεών – ΑΠΣ Οξυγόνο 4-20,Άρης – Αλέξανδρος Συκεών 18-3, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΝΟ Καβάλας 10-5, Αλέξανδρος Συκεών – Άθως Χαλκιδικής 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Αλέξανδρος Συκεών που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καβάλας – Άρης 4-11,Άθως Χαλκιδικής – ΝΟ Καβάλας 17-9, Άρης – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-8, ΝΟ Καβάλας – Αλέξανδρος Συκεών 14-6, ΑΠΣ Οξυγόνο – Άθως Χαλκιδικής 11-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άρης 21

2. Άθως Χαλκιδικής 21

3. ΑΠΣ Οξυγόνο 12

4. ΝΟ Καβάλας 6

…………………………………………….

5. Αλέξανδρος Συκεών -1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 10-8, ΝΟΒΑ – ΝΟ Λάρισας 16-8,ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟΒΑ 9-11, ΝΟ Λάρισας – Αναγέννηση Λαμίας 9-5, ΝΟΒΑ – ΟΕΑΝΑΒ 10-6, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟ Χαλκίδας 6-12,ΟΕΑΝΑΒ – Αναγέννηση Λαμίας 12-3, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Λάρισας 5-4, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟΒΑ 7-15, ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 5-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟΒΑ 24

2. ΟΕΑΝΑΒ 15

3. ΝΟ Λάρισας 12

4. ΝΟ Χαλκίδας 9

…………………………………..

5. Αναγέννηση Λαμίας 0

Η Β’ φάση και τα Play Out θα γίνουν 18-20 Ιουλίου. Από τα Play Out θα υποβιβασθούν 4 ομάδες στη Γ’ Εθνική. Από τη Β’ φάση στην Τελική φάση θα προκριθούν οκτώ ομάδες. Η Τελική φάση θα γίνει 1-3 Αυγούστου και από αυτήν θα αναδειχθούν οι τέσσερις πρώτες ομάδες που θα ανέβουν στην Α2 Ανδρών, ενώ θα βγει και η πρωταθλήτρια ομάδα της Β’ Ανδρών.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και τα φαβορί για την πρόκριση στη Β’ φάση έχουν πάρει ήδη ένα προβάδισμα.

Αναλυτικά τα σημερινά του πρώτου γύρου και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες:

ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (Κολυμβητήριο Ναυπλίου):

ΝΑΟ Ναυσίθοος – ΝΟ Ναυπλίου 7-11, Νηρέας Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 6-7, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΑΟ Ναυσίθοος 14-8, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Πατρών 14-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 7-9, ΝΑΟ Ναυσίθοος – ΝΟ Ρεθύμνου 5-16,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Ναυπλίου 13-6, Νηρέας Πατρών – ΝΑΟ Ναυσίθοος 7-2, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ρεθύμνου 4-6, ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Πατρών 9-4.

Η Βαθμολογία:

1.ΝΟ Ρεθύμνου 12

2. ΝΟ Καλαμάτας 9

3. ΝΟ Ναυπλίου 6

4. Νηρέας Πατρών 3

5. ΝΑΟ Ναυσίθοος 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ(Κολυμβητήριο Νίκαιας):

Νηρέας Χαλανδρίου – Ιωνικός 12-12, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Μυτιλήνης 6-4, ΝΟ Μυτιλήνης – Νηρέας Χαλανδρίου 7-12, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΑΟ Βετεράνοι 6-6, Ιωνικός – ΝΟ Μυτιλήνης 16-3, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 13-7,ΝΟ Αγ. Νικολάου – Ιωνικός 4-16, ΑΟ Βετεράνοι – Νηρέας Χαλανδρίου 6-14, ΝΟ Μυτιλήνης – ΝΟ Αγ. Νικολάου 9-11, Ιωνικός – ΑΟ Βετεράνοι 12-4.

Η Βαθμολογία:

1.Νηρέας Χαλανδρίου 10

2. Ιωνικός 10

3. ΑΟ Βετεράνοι 4

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 4

5. ΝΟ Μυτιλήνης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Περιστερίου 4-5, Τρίτων Αμαρουσίου – Μίλων 7-16, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-9, ΑΟ Πετρούπολης – Τρίτων Αμαρουσίου 12-7, ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 8-8, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Πετρούπολης 7-8,ΑΟ Πετρούπολης – ΓΣ Περιστερίου 8-9, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, Μίλων – ΑΟ Πετρούπολης 9-8, ΓΣ Περιστερίου – Τρίτων Αμαρουσίου 13-9.

Η Βαθμολογία:

1.Μίλων 10

2. ΓΣ Περιστερίου 10

3. ΑΟ Πετρούπολης 6

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Άρης – Άθως Χαλκιδικής 7-10, ΑΠΣ Οξυγόνο – Αλέξανδρος Συκεών 23-13, Αλέξανδρος Συκεών – Άρης 8-22, ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 7-8, Άθως Χαλκιδικής – Αλέξανδρος Συκεών 23-9, Άρης – ΝΟ Καβάλας 13-5,ΝΟ Καβάλας – Άθως Χαλκιδικής 2-20, ΑΠΣ Οξυγόνο – Άρης 7-10, Αλέξανδρος Συκεών – ΝΟ Καβάλας 4-11, Άθως Χαλκιδικής – ΑΠΣ Οξυγόνο 16-11.

Η Βαθμολογία:

1.Άθως Χαλκιδικής 12

2. Άρης 9

3. ΑΠΣ Οξυγόνο 6

4. ΝΟ Καβάλας 3

5. Αλέξανδρος Συκεών 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΝΟ Χαλκίδας – ΟΕΑΝΑΒ 9-11, ΝΟ Λάρισας – ΝΟΒΑ 10-12, ΝΟΒΑ – ΝΟ Χαλκίδας 12-9, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-10, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟΒΑ 9-13, ΝΟ Χαλκίδας – Αναγέννηση Λαμίας 8-2,Αναγέννηση Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 8-13, ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χαλκίδας 10-5, ΝΟΒΑ – Αναγέννηση Λαμίας 14-5, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 8-9.

Η Βαθμολογία:

1.ΝΟΒΑ 12

2. ΝΟ Λάρισας 9

3. ΟΕΑΝΑΒ 6

4. ΝΟ Χαλκίδας 3

5. Αναγέννηση Λαμίας 0

Ο δεύτερος γύρος της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Β’ Ανδρών θα γίνει 4-6 Ιουλίου. Με την ολοκλήρωση και του δεύτερου γύρου οι τέσσερις πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο προκρίνονται στη Β’ φάση, ενώ οι τελευταίες των ομίλων θα πάνε στα πλέι άουτ (απ’ όπου θα υποβιβασθεί μία ομάδα στη Γ΄Εθνική). Η Β’ φάση και τα πλέι άουτ θα γίνουν 18-20 Ιουλίου. Η Τελική φάση, στην οποία θα προκριθούν οκτώ ομάδες, θα γίνει 1-3 Αυγούστου και από αυτήν θα αναδειχθούν οι τέσσερις πρώτες ομάδες που θα ανέβουν στην Α2 Ανδρών, ενώ θα βγει και η πρωταθλήτρια ομάδα της Β’ Ανδρών.

ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Είκοσι πέντε (25) ομάδες συνολικά μετέχουν στο Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών,  ο πρώτος Γύρος της Α’ Φάσης του οποίου διεξάγεται από αύριο (20/6) έως και την Κυριακή (22/6) σε 5 Ομίλους.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (κολ. Ναυπλίου): ΝΟ Ρεθύμνου, Νηρέας Πατρών, Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νίκαιας): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Βετεράνων, Νηρέας Χαλανδρίου, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Μυτιλήνης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου): ΑΟ Πετρούπολης, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Άρης Θεσσαλονίκης, Άθως Χαλκιδικής, Αλέξανδρος Συκεών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. Νέας Ιωνίας): Αναγέννηση Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Χαλκίδας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟΒΑ

Οι αγώνες του Β’ Γύρου θα διεξαχθούν στις 4-6 Ιουλίου.

Στη Β’ Φάση (18-20 Ιουλίου) προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 20), όπου και σχηματίζουν 4 Ομίλους των πέντε (5). Οι τελευταίες (σύνολο 5) συγκροτούν τον Όμιλο των Play Out (18-20 Ιουλίου) με την 1η ομάδα της κατάταξης να παραμένει στην Β’ Εθνική και τις άλλες 4 να υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική κατηγορία.

Στην Τελική φάση (1-3 Αυγούστου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 8) από την Β’ Φάση και οι 4 πρώτες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Το  Πρωτάθλημα της  Β’  Εθνικής κατηγορίας Ανδρών,  θα διεξαχθεί σε πέντε (5) ομίλους.

Α’  Φάση Α Γύρος                              20 – 22 / 6 / 2014   Β Γύρος    4 – 6 / 7 / 2014                                                       

Β’  Φάση                                           18 – 20 / 7 / 2014 και ο Όμιλος των    Playout  

Γ’  Φάση  Τελική                                1 – 3 / 8 / 2014

Οι αγώνες θα διεξαχθούν με σύστημα  POOL.

Θα ισχύσει η ισοπαλία.

Μετά το τέλος των αγώνων της  Α’ Φάσης από κάθε όμιλο των πέντε (5) ομάδων, οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες, προκρίνονται για την  Β’ Φάση  σύνολο:  είκοσι (20) ομάδες.

Στην  Β’ Φάση  σχηματίζονται τέσσερεις (4) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων και γίνονται αγώνες με το σύστημα  Pool  εντός των ομίλων (όλοι με όλους),  ισχύει η  Ισοπαλία.  

Από κάθε όμιλο της  Α’ Φάσης οι τελευταίες  σύνολο:  πέντε (5) ομάδες, σχηματίζουν ένα (1) όμιλο των πέντε (5) ομάδων,  Play Out  και αγωνίζονται με το σύστημα  Pool,  ισχύει η  Ισοπαλία.

Οι τέσσερις (4) τελευταίες ομάδες του ομίλου των  Play Out,  υποβιβάζονται στην  Γ’ κατηγορία,  σύνολο:  τέσσερεις (4) ομάδες, η πρώτη ομάδα παραμένει στην  Β’ κατηγορία.

Η κλήρωση για την  Β’ Φάση  θα διεξαχθεί την  Δευτέρα  7 / 7 / 2014  και  ώρα:  14:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΤΕΛΙΚΗ  ΦΑΣΗ

Στην  Τελική Φάση  προκρίνονται, οι δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο των τεσσάρων (4) ομάδων της  Β’ Φάσης,  σύνολο:  οκτώ (8) ομάδες,  (οι υπόλοιπες ομάδες παραμένουν στην  Β’ κατηγορία).

Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων, οι εντός των ομίλων αγώνες, γίνονται με το σύστημα  Pool,  ισχύει η  Ισοπαλία.

Στους αγώνες κατάταξης πρέπει να υπάρξει, νικητής.

Οι αγώνες κατάταξης, θα γίνουν ως εξής:

ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου  ΑΓΩΝΑΣ  Α                                    

ο  2ος  του  Α’ ομίλου με τον  1ο  του  Β’ ομίλου  ΑΓΩΝΑΣ  Β                                    

ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η θέση)      

ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου  (7η – 8η θέση)   

Ο μικρός τελικός για 3η και 4η θέση οι ηττημένοι των αγώνων Α και Β

Ο μεγάλος τελικός για 1η και 2η θέση οι νικητές  των αγώνων Α και Β

Οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες, ανέρχονται στην ανώτερη  Α2  κατηγορία Ανδρών  

και η  1η  ομάδα της βαθμολογίας, ανακηρύσσεται,  πρωταθλήτρια  της Β’ κατηγορίας

Ανδρών.  Οι υπόλοιπες ομάδες παραμένουν κατηγορία.

Η κλήρωση για την  Τελικής Φάση  θα διεξαχθεί την  Δευτέρα  17 / 7 / 2014  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ  ΑΓΩΝΩΝ

Τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε μία.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ 

Ότι αναφέρονται στην  Γενική Προκήρυξη Αγώνων Υδατοσφαίρισης  «2013»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.2013.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ  ΟΡΟΙ

Κάθε σωματείο, οφείλει να καταθέσει παράβολο συμμετοχής.

Τα σωματεία οφείλουν να καταθέσουν τα παράβολα συμμετοχής για την  Α’ Φάση  Α Γύρο στο πρωτάθλημα  Β’ Ανδρών, στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  μέχρι 18/6/2014, 280,00 €, και μέχρι 16/7/2014 280,00€ για τον Β ΓΥΡΟ της Α ΦΑΣΗΣ. Διαφορετικά δεν θα δυνηθούν να συμμετάσχουν. Τα σωματεία οφείλουν να επιδεικνύουν, το καταθετήριο του παραβόλου, στον Αλυτάρχη πριν από την έναρξη των αγώνων.

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Από την αγωνιστική περίοδο  «2013 -2014»,  ο αριθμός των ομάδων που θα συμμετέχουν στο πρωτάθλημα  Β’ Ανδρών,  θα είναι είκοσι πέντε (25).

Από την  Α2  Ανδρών,  θα υποβιβάζονται τέσσερις  (4) ομάδες στην  Β’ Ανδρών  και από την  Γ’ Ανδρών,  θα ανέρχονται στην  Β’ Ανδρών  τέσσερεις (4) ομάδες. 

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      20:00                     ΝΑΟ  ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                          ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:      21:00                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                           ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      12:30                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                           ΝΑΟ  ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:      13:30                     ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ          

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      18:30                     ΝΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:      19:30                     ΝΑΟ  ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      09:30                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:      10:30                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                           ΝΑΟ  ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ         

5η  αγωνιστική                     Κυριακη                                                22/6/14

ΩΡΑ:      15:30                     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ              

ΩΡΑ:      16:30                     ΝΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ          

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      20:45                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      21:45                     ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΝΟ  ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      12:30                     ΝΟ  ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                            ΑΟ ΝΗΡΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:      13:30                     ΝΟ  ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ        ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ              

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      20:30                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                     ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ:      21:30                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      09:30                     ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ         ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      10:30                     ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      15:30                     ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                             ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ        

ΩΡΑ:      16:30                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                     ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      20:00                     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:      21:00                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.         ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      12:00                     ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                    ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:      13:00                     ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ      ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.        

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      20:00                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                           ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:      21:00                     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      12:00                     ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ      ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:      13:00                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.         ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      20:00                     ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                    ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ     

ΩΡΑ:      21:00                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                           ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      17:45                     ΑΣ ΑΡΗΣ                                                             ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΩΡΑ:      21:15                     ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                                ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      09:45                     ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ                               ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:      14:15                     ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ               

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      16:30                     ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                      ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

ΩΡΑ:      21:15                     ΑΣ ΑΡΗΣ                                                             ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      13:30                     ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                   ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΩΡΑ:      14:30                     ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                                ΑΣ ΑΡΗΣ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      19:30                     ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ                               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:      20:30                     ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                      ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

                5.   ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          20/6/14

ΩΡΑ:      18:00                     ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                  ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                     ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:      11:00                     ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               21/6/14

ΩΡΑ:      17:00                     ΟΕΑ/ΝΑΒ                                            ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

ΩΡΑ:      18:00                     ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                  ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      12:30                     ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ                 ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:      13:30                     ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                     ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                22/6/14

ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                               ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:      20:00                     ΟΕΑ/ΝΑΒ                                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:

 Άθως Χαλκιδικής – Πύρρος Ιωαννίνων 17-5, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΑΟ Πόρτο Ράφτη 14-4, Αναγέννηση Λαμίας – Πύρρος Ιωαννίνων 15-6, Άθως Χαλκιδικής – ΝΑΟ Πόρτο Ράφτη 16-6, Άθως Χαλκιδικής – Αναγέννηση Λαμίας 6-6, ΝΑΟ Πόρτο Ράφτη – Πύρρος Ιωαννίνων 16-10.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

Αλέξανδρος Συκεών – ΚΟ Ξάνθης 8-7, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 11-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Αλέξανδρος Συκεών 15-8, ΠΕΚΕ Βροντάδου – ΚΟ Ξάνθης 12-6.

Η Αναγέννηση Λαμίας αναδείχθηκε πρωταθλήτρια της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών στην υδατοσφαίριση, καθώς νίκησε στον αποψινό μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος, στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης, τον Άθω Χαλκιδικής με 8-7.

Την 3η θέση κατέκτησε η ΑΕ Χαϊδαρίου που επιβλήθηκε με 14-7 του Αλέξανδρου Συκεών στον μικρό τελικό.

Και οι τέσσερις αυτές πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης έχουν ανέβει από χθες στην Β’ Εθνική κατηγορία Ανδρών.

Ο αγώνας ΝΑΟ Πόρτο Ράφτη – ΠΕΚΕ Βροντάδου για την 5η-6η θέση δεν έγινε.

Στους δυο ημιτελικούς που είχαν γίνει το πρωί: Άθως Χαλκιδικής – ΑΕ Χαϊδαρίου 14-7, Αλέξανδρος Συκεών – Αναγέννηση Λαμίας 9-16.

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ WATER POLO

Πηγή:www.koe.org.gr

Αρχίζει το πρωτάθλημα Γ’ Εθνικής Ανδρών

Με τη συμμετοχή 21 ομάδων συνολικά αρχίζει την Πέμπτη (11/7) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Οι 4 Όμιλοι της προκριματικής φάσης, που θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 14 Ιουλίου:

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο): ΚΟ Ξάνθης, Μακεδονικός, Άθως Χαλκιδικής, ΧΑΝΘ, ΣΑΠΚ Νεάπολης

Β’ ‘Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο): Αλέξανδρος Συκεών, Πύρρος Ιωαννίνων, Νηρέας Κατερίνης, ΝΑΣ Ημαθίας, ΓΣ Μεσολογγίου, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Χαϊδαρίου): Άργης Καλαμάτας, ΝΑΟ Πόρτο Ράφτη, ΑΚΟΜεταμόρφωσης «Δελφίνια», ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίαινα Βούλας

Β’ Όμιλος (κολ. Χαϊδαρίου, Εθνικό Πειραιά): ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΑΟ Καστέλλας, ΟΠΑΘΑ Πατρών, Αναγέννηση Λαμίας, ΝΟ Μεσόγειος

Στην Τελική φάση (2-4 Αυγούστου), προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8 ομάδες). Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 17 Ιουλίου το μεσημέρι (13.30) στα γραφεία της ΚΟΕ. Οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Η Τελική φάση του Εφηβικού πρωταθλήματος

Η Τελική φάση του Εφηβικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης, διεξάγεται από την Πέμπτη (11/7) έως και την προσεχή Κυριακή (14/7), με τη συμμετοχή 10 ομάδων σε 2 Ομίλους.

Α’ Όμιλος: ΠΑΟΚ, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Παναθηναϊκός

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Πέμπτη, 11/7 (κολ. ΝΟΒ): 20.30 ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός

Πέμπτη, 11/7 (κολ. ΑΝΟΓ): 21.00 ΑΝΟ Γλυφάδας – Άρης Θεσσαλονίκης

Παρασκευή, 12/7 (κολ. ΑΝΟΓ): 12.00 Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας, 12.00 (κολ. ΝΟΒ) ΠΑΟΚ – ΝΟ Βουλιαγμένης, 19.00 (κολ. ΝΟΒ) Άρης Θεσσαλονίκης – ΝΟ Βουλιαγμένης, 21.00 (κολ. ΑΝΟΓ) ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΑΟΚ, 21.30 (κολ. ΟΑΚΑ) Άρης Θεσσαλονίκης – Παναθηναϊκός

Σάββατο, 13/7 (κολ. ΑΝΟΓ): 11.00 ΠΑΟΚ – Άρης Θεσσαλονίκης, 12.00 ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας, 20.00 Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ, 19.00 (κολ. ΝΟΒ) 19.00 Άρης Θεσσαλονίκης – ΝΟ Βουλιαγμένης

Β’ Όμιλος: Ολυμπιακός, Παλαιό Φάληρο, Πανιώνιος, ΝΟ Χίου, ΟΥΚ Βόλου

Το πρόγραμμα των αγώνων (κολ. Νέας Σμύρνης):

Πέμπτη, 11/7: 20.00 Πανιώνιος – ΝΟ Χίου, 21.00 Παλαιό Φάληρο – ΟΥΚ Βόλου

Παρασκευή, 12/7: 13.00 ΟΥΚ Βόλου – Πανιώνιος, 14.00 Ολυμπιακός – Παλαιό Φάληρο, 19.30 ΝΟ Χίου – ΟΥΚ Βόλου, 20.30 Πανιώνιος – Ολυμπιακός

Σάββατο, 13/7: 10.00 Ολυμπιακός – ΝΟ Χίου, 11.00 Παλαιό Φάληρο – Πανιώνιος, 16.00 ΟΥΚ Βόλου – Ολυμπιακός, 17.00 ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο

Κυριακή, 14/7 (κολ. Νέας Σμύρνης): 10.00 Α1 – Β2 (Ημιτελικός), 11.00 Α2 – Β1 (Ημιτελικός), 12.00 Α3 – Β3 (Θέσεις 5η – 6η), 17.00 Μικρός τελικός, 18.00 Μεγάλος Τελικός