Ετικέτα: ανοα

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ Α’ ΚΑΙ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ,10-11 ΜΑΪΟΥ 2014,Ε.Α.Κ. ΒΟΛΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

Η Μπανούση Ιουλιάνα της Ακαδημίας  Φυρίγου στα 3 μέτρα ΟΠΕΝ έπιασε το όριο για το Πανευρωπαϊκό του Βερολίνου τον Αύγουστο και ο Μόλβαλης  Δημήτρης του Παναθηναϊκού στην Α’ Κατηγορία στο 1 μέτρο έπιασε το όριο για το Πανευρωπαϊκό Νέων στο Μπέργκαμο. Αυτές ήταν και οι καλύτερες επιδόσεις στο κλειστό καταδυτήριο του ΕΑΚ Βόλου  όπου και διεξάγεται το Σαββατοκύριακο (10-11 Μάιου) το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Καταδύσεων Α’ και Β’ Κατηγορίας, σε συνδυασμό με ημερίδα της ΟΠΕΝ κατηγορίας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρώτης μέρας:

Α Κατηγορία Αγοριών, 3μ:

   Μόλβαλης  Νίκος(ΠΑΟ)                    439.85

   Μόλβαλης Δημήτρης(ΠΑΟ)           410.25

   Κουτσιουμπής Κωνσταντίνος(ΑΝΟΑ)  380.45

Α’ Κατηγορία Κοριτσιών, 3μ:

 Ρέκα Βασιλική(Αργώ)             378.85

Β’  Κατηγορία Αγοριών, 1μ

  Μόλβαλης  Νίκος(ΠΑΟ)           344.15

  Σαμψάκης-Μπακόπουλος  Ανδρόγεως(ΑΝΟΑ)    292.45

  Τσιρίκος  Αθανάσιος( ΠΑΟ)             289.20

Β’  Κατηγορία Κοριτσιών, 1μ

 Φαρμάκη Μυρτώ(Αστέρια Θεσσαλονίκης)             276.95

 Πεπονή Ελένη(ΑΝΟΑ)                                          242.05

 Μπαντή Μαριάνθη(Αστέρια Θεσσαλονίκης)          230.45

1μ ΟΠΕΝ Κατηγορία Γυναικών

  Κατσούλη Ελένη(Αργώ)                                        203.30

 Μπανούση Ιουλιάνα( Ακαδημία Φυρίγου)             202.65

 Φαρμάκη Μαρία(Ακαδημία Αστεριών Θεσσαλονίκης)    117.05

3μ ΟΠΕΝ Κατηγορία Γυναικών

 Μπανούση Ιουλιάνα( Ακαδημία Φυρίγου)     274.35

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ:

Α’ Κατηγορία Κορίτσια, 1μ.

Ρέκα Βασιλική (Αργώ) 316,20

Φαρμάκη Μυρτώ (Αστέρια Θεσσαλονίκης) 281,10

Σαμαρτζή Μαρία( ΝΟΒΑ) 260,55

Α’ Κατηγορία Αγόρια 1μ

    Μόλβαλης  Νίκος(ΠΑΟ)                                 334.85

    Μόλβαλης Δημήτρης(ΠΑΟ)                           334.75

    Κουτσιουμπής Κωνσταντίνος(ΑΝΟΑ)           322.00

Β’ Κατηγορία Αγόρια 3μ

   Μόλβαλης Νίκος(ΠΑΟ)                    372.00

   Σαμψάκης-Μπακόπουλος  Ανδρόγεως (ΑΝΟΑ)    345.95

   Βαβαλιός Νίκος( ΝΟΒΑ)                     225.25

Β’ Κατηγορία Κορίτσια 3μ

Φαρμάκη Μυρτώ( Αστέρια Θεσσαλονίκης)     298,55

Μπαντή Μαριάνθη ( Αστέρια Θεσσαλονίκης)    250.40

Ευθυμίου Μελίττη( ΑΝΟΑ)         222.95

Πρώτος τερμάτισε ο Παναθηναϊκός με 60 βαθμούς στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καταδύσεων που πραγματοποιήθηκε στο καταδυτήριο του ΕΑΚ στο Βόλο το Σαββατοκύριακο(10-11 Μαΐου) και ολοκληρώθηκε πριν από λίγο. Δεύτερη ήταν η Αθλητική Ακαδημία Αστεριών Θεσσαλονίκης με 31 βαθμούς και τρίτος ο ΑΝΟΑ ΜΕ 28.

Όσον αφορά τα αγόρια, πρώτος ήταν ο Παναθηναϊκός με 59 βαθμούς με τον ΑΝΟΑ να παίρνει  τη δεύτερη θέση με 16 και το ΝΟΒΑ να ακολουθεί με 13. Στα κορίτσια, στην πρώτη θέση ήταν τα Αστέρια Θεσσαλονίκης με 31 βαθμούς ενώ ακολούθησαν ΝΟΒΑ με 14 και ΑΝΟΑ με 12.

Αναλυτικά τα σημερινά αγωνίσματα:

Σταθερός Βατήρας(5μ) Β’ Κατηγορία 

1. Τσιρίκος Αθανάσιος (ΠΑΟ) 315,55

2. Μόλβαλης Νικόλαος(ΠΑΟ) 314,20

3. Μπαρμπόπουλος Ευστάθιος(ΠΑΟ) 244,25

Τραμπολίνο 3 μέτρα Συγχρονισμένων

1. Μόλβαλης Δημήτριος- Μόλβαλης Νικόλαος (ΠΑΟ) 260.50

2. Κουτσιουμπής Κωνσταντίνος- Σαμψάκης-Μπακόπουλος Ανδρόγεως (ΑΝΟΑ) 229,00

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ,22-23 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2014,ΚΑΤΑΔΥΤΗΡΙΟ ΒΟΛΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά κατηγορία:

Α Κατηγορία Αγοριών, 1μ:

Μόλβαλης Δημήτρης(ΠΑΟ)                                   401.85

Μόλβαλης Νίκος(ΠΑΟ)                                         376.70

Κουτσιουμπής Κωνσταντίνος(ΑΝΟΑ)                       364.15

Α Κατηγορία Κοριτσιών, 1μ:

Ρέκα Βασιλική(ΑΝΟΑ)                                                    301.20

Φαρμάκη Μαρία( Ακαδημία Αστεριών Θεσσαλονίκης)          216.35

Γ  Κατηγορία Αγοριών, 1μ

Τσιρίκος  Αθανάσιος( ΠΑΟ)                                     267.20

Γιαννόπουλος Μίνος( ΑΝΟΑ)                                  205.30

Σταθακόπουλος Γιώργος( Γλυφάδα)                       141.85

Γ  Κατηγορία Κοριτσιών, 1μ

Ευθυμίου Μελίτη(ΑΝΟΑ)                                          193.70

Καρανάσιου Αλίκη(ΝΟΒΑ)                                       180.25

Μαντινίδη Βασιλεία(ΠΑΟ)                                         168.90

Α Κατηγορία Αγοριών, 3μ   

Μόλβαλης  Νίκος(ΠΑΟ)                                             432.90

Μόλβαλης  Δημήτρης                                                408.00

Σαμψάκης-Μπακόπουλος  Ανδρόγεως(ΑΝΟΑ)           400.95

Β Κατηγορία Αγοριών, 3μ

Μόλβαλης Νίκος(ΠΑΟ)                                               374.05

Σαμψάκης-Μπακόπουλος  Ανδρόγεως (ΑΝΟΑ)           338.40

Γ  Κατηγορία Αγοριών,3μ

Τσιρίκος  Αθανάσιος(ΠΑΟ)                           282.85

Γιαννόπουλος Μίνος(ΑΝΟΑ)                        214.55

Σταθακόπουλος  Γεώργιος(Αρίων)              152.65

Γ Κατηγορία Κοριτσιών,3μ

Ευθυμίου Μελίτη(ΑΝΟΑ)                               204.10

Μαντινίδη Βασιλεία(ΠΑΟ)                             193.20

1μ ΟΠΕΝ Κατηγορία Ανδρών

Συρανίδης Νίκος(ΑΝΟΑ)                               332.20

Μόλβαλης Δημήτρης(ΠΑΟ)                           271.75

Μόλβαλης Νίκος(ΠΑΟ)                                  244.55

1μ ΟΠΕΝ Κατηγορία Γυναικών

Φαρμάκη Θεοφανώ(Ακαδημία Αστεριών Θεσσαλονίκης)       143.85

Φαρμάκη Μαρία(Ακαδημία Αστεριών Θεσσαλονίκης)              94.85

1μ Αγόρια Β’ Κατηγορία:

  1. Μόλβαλης Νίκος(ΠΑΟ):            369.00
  2. Τσιρίκος Αθανάσιος(ΠΑΟ) :      308.85
  3.   Σαμψάκης-Μπακόπουλος  Ανδρόγεως(ΑΝΟΑ)  304.75   

1μ Κορίτσια Β’ Κατηγορία

  1. Φαρμάκη Θεοφανώ(Ακαδημία Αστεριών Θεσσαλονίκης)    216.50
  2. Μαντινίδη Βασιλέια(ΠΑΟ)             195.90
  3. Μπαντή Μαριάνθη(Ακαδημία Αστεριών Θεσσαλονίκης)     188.90

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,9-10 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Fgallery1-10olympic-swimming-paintingΑ’ ΗΜΕΡΑ

Πρεμιέρα για τους Χειμερινούς αγώνες Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Α’, με τα προκριματικά στο Ντουέτο, στο Δημοτικό κολυμβητήριο του Χαλανδρίου, με τις ομάδες του  ΑΝΟ Αργυρούπολης, του ΝΟ Χανίων και του Νηρέα Χαλανδρίου, να κερδίζουν τις εντυπώσεις και τις πρώτες θέσεις, στα προκριματικά του Ντουέτο.

Στο ίδιο κολυμβητήριο διεξήχθη και η Ημερίδα για το Αστέρι 7, με τις αθλήτριες του ΝΟ Βουλιαγμένης να σκαρφαλώνουν στις ψηλότερες θέσεις της βαθμολογίας.

Αναλυτικότερα η βαθμολογία για τα προκριματικά στο Ντουέτο και για το 7ο Αστέρι:

Προκριματικά Ντουέτο

1) ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ                                                                       72,160

ΜΑΛΚΟΓΕΩΡΓΟΥ ΣΟΦΙΑ

ΤΑΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΤΑΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ

2) ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                                                       71,430

ΜΑΖOΚΟΠΑΚΗ ΡΑΦΑΕΛΑ-ΑΝΤΩΝΙΑ

ΤΣΙΑΟΥΣΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

3) ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                                                                     71,120

ΓΑΖΗ ΜΑΡΙΑ-ΝΕΦΕΛΗ

ΦΑΡΑΝΤΟΥΡΗ ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ

ΔΙΠΛΑ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ

 Ημερίδα – Αστέρι 7

1) ΚΑΦΕΤΖΗ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)                                      81,110

2) ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)                                       78,440

3) ΤΣΕΡΝΕΣΚΑ ΝΤΑΡΙΑ (ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ)                     71,800

4)  ΚΑΤΣΑΝΗ ΜΑΡΙΑ (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ)                                     69,440

5) ΜΑΡΑΓΚΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ)                            66,060

Β’ ΗΜΕΡΑ

Πρωταθλήτριες αναδείχθηκαν οι ομάδες του Πανσερραϊκού και του ΝΟ Χανίων στους τελικούς του Ντουέτου και του Ομαδικού αντιστοίχως, στο πλαίσιο των Χειμερινών αγώνων Κορασίδων Α’ που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο στο Χαλάνδρι. Οι αθλήτριες Σταυρούλα Μαντέλα και Αθανασία Τσόλα κατέκτησαν την πρώτη θέση ανάμεσα σε 15 συμμετοχές στο Ντουέτο, ενώ τα κορίτσια από την Κρήτη κέρδισαν το χρυσό μετάλλιο σε σύνολο 8 συμμετοχών στο Ομαδικό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Τελικός Ντουέτο:

1. Πανσερραϊκός                                            73.395

    Μαντέλα Σταυρούλα

    Τσόλα Αθανασία  

2. ΝΟ Χανίων                                                  72.375

    Μαζοκοπάκη Αντωνία

    Τσιαούση Αφροδίτη     

3. ΑΝΟ Αργυρούπολης                                72.292

    Μαλκογεώργου Σοφία

    Ταξοπούλου Αναστασία

    Ταξοπούλου Άννα-Μαρία (αναπληρωματική)

Τελικός Ομαδικό:

1. ΝΟ Χανίων                                                70.165

2. Νηρέας Χαλανδρίου                                69.548

3. Πανσερραϊκός                                          68.236

Νωρίτερα, οι αθλήτριες που συμμετείχαν στη διοργάνωση είχαν αγωνιστεί στις Φιγούρες, με τα σωματεία του Πανσερραϊκού, του ΑΝΟ Αργυρούπολης, του ΝΟΒΑ και του Νηρέα Χαλανδρίου να καταλαμβάνουν τις πρώτες θέσεις.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Φιγούρες:

1. Τσόλα Αθανασία   Πανσερραϊκός   77.783

2. Μαλκογεώργου Σοφία   ΑΝΟΑ   73.290

3. Δάντη Ιωάννα   ΝΟΒΑ   72.341

4. Δίπλα Ιφιγένεια   Νηρέας Χαλανδρίου   72.158

5. Μαζοκοπάκη Αντωνία   ΝΟ Χανίων   71.339

6. Γαζη Μαρία-Νεφέλη Νηρέας Χαλανδρίου   71.337

7. Φαραντούρη Βαλεντίνα   Νηρέας Χαλανδρίου   70.553

8. Γκουζούνα Ελευθερία   Νηρέας Χαλανδρίου   70.483

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΟΙΞΗΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ 2012,7-8 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012,ΚΑΤΑΔΥΤΗΡΙΟ ΑΓΙΟΥ ΚΟΣΜΑ

Ολοκληρώθηκε το Κύπελλο Άνοιξης, που διεξήχθη στον Αγ. Κοσμά, με απόλυτη επιτυχία. Κυππελούχος, όσον αφορά τους συλλόγους ήταν η ΑΡΓΩ, ενώ παράλληλα υπήρξαν και πολύ καλές εμφανίσεις από τους Έλληνες αθλητές και αθλήτριες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Τραμπολίνο 1 μέτρο Δ’: Αγόρια: Λαλιώτης Κωνσταντίνος   Ακ. Πολ. Αθλ. Φυρίγου 160.50

                                               Τσιρίκος Αθανάσιος                     ΠΑΟ              150.65

                                                Μπαρμπόπουλος Ευστάθιος      ΑΡΓΟ             120.30

                                    Κορίτσια: Καρανάσιου Αλίκη                  ΝΟΒΑ             142.95

                                                   Ρέκα Φωτεινή                         ΑΡΓΟ             136.00

                                                   Μπουραζάν Αικατερίνη            ΝΟΒΑ             122.70

Τραμπολίνο 1 μέτρο Β’:  Αγόρια: Μόλβαλης Δημήτριος                  ΠΑΟ               286.50

                                                Κριτσίνης Γεώργιος                     ΠΑΟ               280.90

                                                Τσοπάνογλου Χριστόδουλος        ΑΡΓΟ              262.05

                                    Κορίτσια: Ρέκα Βασιλική                        ΑΡΓΟ              264.50

                                                   Χασάνδρα Ελβίρα                   ΑΡΓΟ               243.00

                                                   Δημητρίου Μαριάνθη           Αργυρούπολη        240.70

Τραμπολίνο 3 μέτρα Α’: Αγόρια: Κυριακίδης Θεόδωρος            Αργυρούπολη         415.75

                                               Τσοπάνογλου Ευγένιος                 ΑΡΓΟ               393.20

                                  Κορίτσια: Μπανούση Ιουλιάνα    Ακαδ. Πολιτ. Αθλ. Φυρίγου 388.65

                                                 Κατσούλη Ελένη                        ΑΡΓΟ                346.55

                                                 Σούλα Ευανθία                          ΝΟΒΑ               204.80

1μ. Γ’ Κατηγορία

Αγόρια

Τοσούνης Παναγιώτης          ΑΡΓΩ         209.60

Τσιρίκος Αθανάσιος               ΠΑΟ          205.15

Μόλβλης Νίκος                       ΠΑΟ         195.70

Κορίτσια

Πεπονή Ελένη                              Αργυρούπολη                  217.20

Μπαντή Μαριάνθη               Όμιλος Φίλων Θαλάσσης          190.10

Φαρμάκη Θεοφανώ             Όμιλος Φίλων Θαλάσσης          182.20

3μ. Δ’ Κατηγορία

Αγόρια

Λαλιώτης Κών/νος          Ακαδημία Πολιτσμού & Άθλησης Φυρίγου       153.20

Κυρίκος Αθανάσιος                                        ΠΑΟ                                   143.50

Μπαρμπόπουλος Ευστάθιος                       ΑΡΓΩ                                   135.80

Κορίτσια

Ρέκκα Φωτεινή                                      ΑΡΓΩ                          181.35

Καρανάσιου Αλίκη                                ΝΟΒΑ                         135.20

Μπουραζάνα Στυλιανή                        ΝΟΒΑ                           121.85

 3μ. Συγχρονισμένης Α-Β Κατηγορία

Αγόρια

Κυριακίδης Θεόδωρος – Τσομπάνογλυ Ευγένιος                       268.20

Κριτσίνης Γεώργιος – Μόλβαλος Δημήτρης                                171.36

Κορίτσια

Πανούση Ιουλιάνα – Κατσούλη Ελένη                                          254.43

Ρέκκα Βασιλική – Νικολάκη Βερονίκη                                          206.58

Πεπόνη Ελένη – Δημητρίου Μαριάνθη                                         209.57

Μπλαντή Μαριάνθη – Φαρμάκη Μυρτώ                                        200.58

Χασάνδρα Ελβίρα – Νικολάκη Βαλέρια                                         175.17

Τζώνη Βιργινία – Σούλα Ευανθία                                                  168.12

 1μ. Α’ Κατηγορία

Αγόρια

Κυριακίδης Θεόδωρος                       Αργυρούπολη                            369.80

Τσομπάνογλου Ευγένιος                          ΑΡΓΩ                                  320.85

Θωίδης Αλέξανδρος                  Όμιλος Φίλων Θαλάσσης                   286.25

 Σταθερά Δ’ Κατηγορία

Αγόρια

Μπαρμπόπουλος Κωνσταντίνος                                 ΑΡΓΩ                                              112.15

Γιαννόπουλος Μήνος                                                   ΑΡΓΩ                                               100.25

Λαλιώτης Κωνσταντίνος                  Ακαδημία Πολιτισμού & Άθλησης Φυρίγος                    93.10

Κορίτσια

Ρέκκα Βασιλική                                    ΑΡΓΩ                           120.90

Καρανάσιου Αλίκη                              ΝΟΒΑ                            90.70

Μπουραζάνα Κατερίνα                      ΝΟΒΑ                             88.90

 1μ Β’ Κατηγορία

Αγόρια

Μόλβαλης Δημήτρης                                             ΠΑΟ                                286.50

Κριτσίνης Γιώργος                                                  ΠΑΟ                               280.90

Τσομπάνογλου Χριστόδουλος                             ΑΡΓΩ                              262.05

Κορίτσια

Ρέκκα Βασιλική                                                   ΑΡΓΩ                               264.50

Χασάνδρα Ελβίρα                                               ΑΡΓΩ                                243

Δημητρίου Μαριάνθη                                 Αργυρούπολη                         242.70

Πλατφόρμα Γ’ Κατηγορία

Αγόρια

Τοσούνης Παναγιώτης                                ΑΡΓΩ                            218.10

Μόλβαλης Δημήτρης                                   ΠΑΟ                             194.10

Μπαρμπόπουλος Ευστάθιος                     ΑΡΓΩ                             168.50

Κορίτσια

Ρέκκα Βασιλική                                                       ΑΡΓΩ                               132.95

Μαλούση Ευαγγελία            Ακαδημία Πολιτισμού & Άθλησης Φυρίγου         111.05

Καλαβρέτα Μιρσίνη                                               ΝΟΒΑ                                 109.60

3μ. Β’ Κατηγορία

Αγόρια

Μόλβαλης Δημήτρης                               ΠΑΟ                               336.50

Κορίτσια

Ρέκκα Βασιλική                                          ΑΡΓΩ                         303.10

Δημητρίου Μαριάνθη                        Αργυρούπολη                    299.25

Μπουραζάνα Στέλλα                                ΝΟΒΑ                         105.10

Πηγή

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΤΕΛΙΚΟΙ). EUROMEET,ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ

Women, 50m Backstroke

3. DRAKOU Theodora 92 Hellenic Swimming Fed. 29.28

6. TSANGK Maria Tzon-Houa 93 Aris S.C. Thessaloniki 30.35

13. PANDI Elisavet 96 Y.M.C.A. Thessaloniki 30.91

Men, 50m Backstroke

6. THEOHARIDIS Alexandros 93 Aris S.C. Thessaloniki 26.81

8. RAPTIS Christos 93 Hellenic Swimming Fed. 28.01

18. KARRAS Panagiotis 93 Argiroupoli Nautical Club 29.12

Men, 400m Freestyle

3. DRYMONAKOS Ioannis 84 Hellenic Swimming Fed. 3:58.85

Women, 100m Fly

13. AMIROGLOU Anastasia 94 Y.M.C.A. Thessaloniki 1:04.53

Men, 100m Fly

3. VAZAIOS Andreas 94 Hellenic Swimming Fed. 53.91

7. KOLIOPOULOS Fotios 91 Hellenic Swimming Fed. 55.79

9. DRYMONAKOS Ioannis 84 Hellenic Swimming Fed. 56.14

Women, 200m Backstroke

9. TSERNOTOPOULOU Aikaterini 95 Argiroupoli Nautical Club 2:25.23

Men, 200m Backstroke

11. KARRAS Panagiotis 93 Argiroupoli Nautical Club 2:12.26

Women, 100m Breaststroke

2. EKSARCHOU Aggeliki 85 CN Havrais 1:11.37 736 33.23 38.14

3. MICHALAKA Maria-Georgia 93 Aris S.C. Thessaloniki 1:11.55

7. LETSIOU Maria Anna 90 Hellenic Swimming Fed. 1:15.17

14. HOROZIDOU Rafailial 97 Aris S.C. Thessaloniki 1:17.31

Men, 100m Breaststroke

5. SAMILIDIS Panagiotis 93 Hellenic Swimming Fed. 1:02.80

7. PANDIS Panteleimon 91 Y.M.C.A. Thessaloniki 1:03.53

Women, 100m Freestyle

4. DRAKOU Theodora 92 Hellenic Swimming Fed. 56.50

7. MATSA Martha 87 Olympiakos sfp 57.44

Men, 100m Freestyle

9. GKOLOMEEV Kristian 93 Hellenic Swimming Fed. 51.31

14. VAZAIOS Andreas 94 Hellenic Swimming Fed. 51.93

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΤΕΛΙΚΟΙ). EUROMEET,ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ

Men, 50m Breaststroke

3. SAMILIDIS Panagiotis 93 Hellenic Swimming Federation 28.89

4. PANDIS Panteleimon 91 Y.M.C.A. Thessaloniki 28.93

Women, 50m Breaststroke

2. EKSARCHOU Aggeliki 85 CN Havrais 32.42

5. MICHALAKA Maria-Georgia 93 Aris S.C. Thessaloniki 33.39

8. LETSIOU Maria Anna 90 Hellenic Swimming Federation 34.60

16. HOROZIDOU Rafailial 97 Aris S.C. Thessaloniki 35.97

Men, 50m Fly

3. KOLIOPOULOS Fotios 91 Hellenic Swimming Federation 24.34

7. VAZAIOS Andreas 94 Hellenic Swimming Federation 25.13

Women, 50m Fly

9. AMIROGLOU Anastasia 94 Y.M.C.A. Thessaloniki 28.97

18. PANDI Elisavet 96 Y.M.C.A. Thessaloniki 29.86

Women, 200m Freestyle

16. AMIROGLOU Anastasia 9 4 Y.M.C.A. Thessaloniki 2:09.10

Men, 100m Backstroke

4. THEOHARIDIS Alexandros 9 3 Aris S.C. Thessaloniki 56.85

11. KARRAS Panagiotis 9 3 Argiroupoli Nautical Club 1:00.54

18. TZIMALAS Xenofone 9 5 Y.M.C.A. Thessaloniki 1:03.66

Women, 100m Backstroke

4. DRAKOU Theodora 9 2 Hellenic Swimming Federation 1:03.95 33.41

8. TSANGK Maria Tzon-Houa 9 3 Aris S.C. Thessaloniki 1:05.56

12. TSERNOTOPOULOU Aikaterini 9 5 Argiroupoli Nautical Club 1:08.20

Men, 200m Breaststroke

6. SAMILIDIS Panagiotis 9 3 Hellenic Swimming Fed. 2:15.63

16. MOURATIDIS Konstantinos 9 5 Y.M.C.A. Thessaloniki 2:25.14

Women, 200m Breaststroke

2. MICHALAKA Maria-Georgia 9 3 Aris S.C. Thessaloniki 2:31.77

3. EKSARCHOU Aggeliki 8 5 CN Havrais 2:32.91

10. HOROZIDOU Rafailial 9 7 Aris S.C. Thessaloniki 2:46.56

Men, 200m Fly

1. DRYMONAKOS Ioannis 8 4 Hellenic Swimming Fed. 1:57.56 CR

Men, 200m Medley

4. VAZAIOS Andreas 9 4 Hellenic Swimming Fed. 2:03.67

12. CHANTZIPAVLIDIS Alexandros 9 4 Hellenic Swimming Fed. 2:10.50

17. TZIMALAS Xenofone 9 5 Y.M.C.A. Thessaloniki 2:15.98

19. MALITZTIS Grigorios 9 4 Aris S.C. Thessaloniki 2:16.55

Men, 50m Freestyle

3. KOLIOPOULOS Fotios 91 Hellenic Swimming Fed. 22.88

4. GKOLOMEEV Kristian 93 Hellenic Swimming Fed. 22.92

9. MELADINIS Odyssefs 90 Hellenic Swimming Fed. 23.59

17. RAPTIS Christos 93 Hellenic Swimming Fed. 24.34

Women, 50m Freestyle

2. DRAKOU Theodora 92 Hellenic Swimming Fed. 25.50

6. MATSA Martha 87 Olympiakos sfp 26.15

19. PANDI Elisavet 96 Y.M.C.A. Thessaloniki 27.79

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΤΕΛΙΚΟΙ). EUROMEET,ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ

Women, 800m Freestyle

20. TSORMPATZOGLOU Kalliopi 98 Aris S.C. Thessaloniki 10:38.78

21. PETROULIA Georgia-Chelga 98 Aris S.C. Thessaloniki 10:43.91

Men, 1500m Freestyle

6. CHANTZIPAVLIDIS Alexandros 94 Hellenic Swimming Federation 16:13.66

Men, 400m Medley

1. DRYMONAKOS Ioannis 84 Hellenic Swimming Federation 4:18.46  CR

16. TZIMALAS Xenofone 95 Y.M.C.A. Thessaloniki 4:45.46

26. MALITZTIS Grigorios 94 Aris S.C. Thessaloniki 4:57.42

Men, 200m Fly

2. DRYMONAKOS Ioannis 8 4 Hellenic Swimming Federation2:03.29

14. MOURATIDIS Konstantinos 9 5 Y.M.C.A. Thessaloniki 2:15.44  

5 ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΟΥ Generali – Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης ΚΑΙ 14 ΤΟΥ ΑΡΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΣΤΟ 14ο ΔΙΕΘΝΕΣ MEETING ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ EUROMEET ΣΤΟ ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ

Στο Λουξεμβούργο μεταβαίνουν αύριο πέντε κολυμβητές και κολυμβήτριες του Generali– Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης, όπου από την Παρασκευή και μέχρι την Κυριακή, θα μετάσχουν στο 14ο διεθνές μίτινγκ κολύμβησης EuroMeet.

Είναι οι: Παναγιώτης Σαμιλίδης, Ανδρέας Βαζαίος, Μαριάννα Λέτσιου, Παναγιώτης Καρράς και Κατερίνα Τσερνοτοπούλου.

Την αποστολή συνοδεύει ο προπονητής του ΑΝΟΑ Αλέξανδρος Νικολόπουλος.

Στο ίδιο meeting θα πάρουν μέρος και 14 κολυμβητές του Άρη Θεσσαλονικης (Μιχαλάκα 50-100-200 ΠΡΟΣΘΙΟ,Τσανγκ 50-100-200 ΥΠΤΙΟ,Θεοχαρίδης 50-100-200 ΥΠΤΙΟ,Χοροζίδου 50-100-200 ΠΡΟΣΘΙΟ,Μαλιτζής 200-400 Μ.Α -100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ,Γρανούζη 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ-50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ,Ασλανίδης 50-100-200 ΠΡΟΣΘΙΟ,Παντής 50-100-200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ,Καρυπίδης 50-100-200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ,Πόπτση 50-100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ-50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ,Τσορμπατζόγλου 100-200-400-800 ΕΛΕΥΘΕΡΟ,Πετρούλια 100-200-400-800 ΕΛΕΥΘΕΡΟ,Φάκα 100-200 ΥΠΤΙΟ-100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ,Γερμανίδου 50-100-200 ΠΡΟΣΘΙΟ),συνοδευόμενοι από τον προπονητή τους Νάτσιο Γιάννη καθώς και ένα κλιμάκιο κολυμβητών της ΧΑΝΘ με τον προπονητή τους Μαυρίδη Γιώργο.

Από τους υπόλοιπους έλληνες συμμετέχοντες ξεχωρίζουν τα ονόματα του Γιάννη Δρυμωνάκου (200μ., 400μ. μικτή ατομική, 100μ., 200μ. πεταλούδα) και της Νόρας Δράκου (50μ., 100μ. ελεύθερο, 50μ., 100μ. ύπτιο), οι οποίοι βρίσκονται σε φάση προετοιμασίας ενόψει του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος και των Ολυμπιακών Αγώνων, όπου έχουν ήδη εξασφαλίσει τη συμμετοχή τους.

Σημαντικές συμμετοχές είναι επίσης αυτές του Οδυσσέα Μελαδίνη (50μ., 100μ. ελεύθερο), της Αγγελικής Εξάρχου (50μ., 100μ., 200μ. πρόσθιο), του Κριστιάν Γκολομέεβ (50μ., 100μ. ελεύθερο, 50μ. πεταλούδα), του Φώτη Κολιόπουλου (50μ. ελεύθερο, 50μ., 100μ. πεταλούδα), και της Μάρθας Μάτσα (50μ., 100μ. ελεύθερο).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Πηγή

ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΟΝ ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Η ΣΟΛΩΜΟΥ

Με τα χρώματα του ΑΝΟ Αργυρούπολης θα αγωνίζεται και πάλι από φέτος η Δέσποινα Σολωμού.
Η πρωταθλήτρια Ελλάδας στη συγχρονισμένη κολύμβηση επιστρέφει στο σωματείο από το οποίο ξεκίνησε την καριέρα της, το 1996, μετά από διετή παρουσία στο Νηρέα Χαλανδρίου.
Η 21χρονη αθλήτρια, η οποία κατέκτησε την 7η θέση στο τεχνικό πρόγραμμα του σόλο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Σανγκάης, θα έχει έτσι την ευκαιρία να δουλέψει ακόμη περισσότερο το ντουέτο με την Ευαγγελία Πλατανιώτη, με την οποία αγωνίστηκαν μαζί στη Σανγκάη, ενόψει των Ολυμπιακών Αγώνων του Λονδίνου.
«Είμαι πολύ χαρούμενη που επιστρέφω.
Πιστεύω πως η φετινή χρονιά θα είναι πολύ όμορφη, καθώς στο σύλλογο θα συναντήσω γνωστά και αγαπητά πρόσωπα.
Η επιλογή να επιστρέψω στην Αργυρούπολη ήταν δική μου και είμαι πολύ χαρούμενη.
Στόχος μου είναι να έχουμε επιτυχίες, τόσο στην ομάδα, όσο και στην Εθνική, με τη συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου.
Θα πρέπει, όμως, να δουλέψουμε πολύ, για να έρθουν τα αποτελέσματα.
Βρίσκομαι στη συγχρονισμένη από το 1996 και στην Εθνική από το 2003.
Μου αρέσει και το αγαπάω αυτό που κάνω.
Μολονότι σπουδάζω και κίνητρα από την Πολιτεία δεν υπάρχουν, ποτέ δεν σκέφτηκα να σταματήσω», δήλωσε η Σολωμού.
Η πρόεδρος του ΑΝΟ Αργυρούπολης, Ελένη Σταυρακοπούλου, είπε: «Η Δέσποινα γύρισε «σπίτι» της.
Είναι γέννημα θρέμμα Αργυρούπολης, καθώς στο σύλλογο ξεκίνησε την καριέρα της και έκανε τα πρώτα της αθλητικά βήματα.
Με την πείρα της θα βοηθήσει και τις νεότερες αθλήτριες της ομάδας.
Της ευχόμαστε κάθε επιτυχία, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα γυναικών και βεβαίως στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου».

ΠΡΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ GENERALI-A.N.O.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤΟΥΣ «ΙΩΝΙΚΟΥΣ» ΑΓΩΝΕΣ

Εξαιρετική εμφάνιση, που συνοδεύτηκε από την κατάκτηση της 1ης θέσης, πραγματοποίησαν οι νεαροί κολυμβητές και κολυμβήτριες του Generali – Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης, στους «ΙΕ’ ΙΩΝΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ» κολύμβησης προαγωνιστικών κατηγοριών, που διοργάνωσε ο ΟΕΑΝΑΒ στο κολυμβητήριο του Βόλου.

Τα ‘δελφινάκια’ του ΑΝΟΑ, έδειξαν δείγμα του ταλέντου τους και πανηγύρισαν την 1η θέση των αγώνων (κριτήριο ήταν τα χρυσά μετάλλια), τόσο στη γενική κατάταξη, όσο και στις επιμέρους κατηγορίες (αγόρια και κορίτσια).

Συγκεκριμένα, οι αθλητές και αθλήτριες του συλλόγου, κατέλαβαν 6 πρώτες θέσεις στα αγόρια, 11 στα κορίτσια και 17 στο σύνολο, τις περισσότερες από οποιοδήποτε άλλο σωματείο, κατακτώντας τα κύπελλα της διοργάνωσης.

Ο επικεφαλής προπονητής της προαγωνιστικής ομάδας κολύμβησης του Generali – Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης και συνοδός της αποστολής στο Βόλο, Θανάσης Σαρρής, δήλωσε: «Η παρουσία όλων των παιδιών στους αγώνες ήταν πολύ καλή. Η διοργάνωση ήταν αρκετά καλή και το επίπεδο των αγώνων υψηλό, με πολλές συμμετοχές και καλούς χρόνους. Το δείγμα της ομάδας ήταν ενθαρρυντικό, δεν στεκόμαστε όμως σε αυτή την επιτυχία, αλλά συνεχίζουμε τη δουλειά. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι η συνέχεια. Σκοπός μας είναι να δώσουμε στα παιδιά τα απαραίτητα εφόδια να συνεχίσουν και να προχωρήσουν όταν φύγουν από την προαγωνιστική και ανέβουν κατηγορία».

Αναλυτικά οι 17 πρωτιές των κολυμβητών-τριών της ομάδας:

Σταμάτης Ξανθόπουλος 50μ. πεταλούδα 12 ετών 31.97

Στυλιανή Κωστοπούλου 200μ. ύπτιο 11 ετών 2.48.49, 400μ. ελεύθερο 5.11.06, 200μ. μικτή ατομική 2.51.52

Ναταλία Ιντζόγλου 200μ. ελεύθερο 11 ετών 2.26.70, 50μ. ελεύθερο 31.20, 100μ. ελεύθερο 1.07.90

Αναστασία Συρίγου 100μ. πρόσθιο 12 ετών 1.24.32, 200μ. πρόσθιο 2.59.71, 200μ. μικτή ατομική 2.47.77

Δημήτρης Μανιός 400μ. ελεύθερο 12 ετών 4.59.63, 800μ. ελεύθερο 10.19.44

Ολγα-Μαρία Γιουσουφόγλου 50μ. πρόσθιο 12 ετών 41.33

Δημήτρης Μουζάκης 100μ. ελεύθερο 10 ετών 1.12.99

4Χ50μ. ελεύθερο κορίτσια 11 ετών 2.11.31

4Χ50μ. ελεύθερο αγόρια 11 ετών 2.14.07

4Χ50μ. μικτή ομαδική αγόρια 12 ετών 2.22.81

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Η Βουλιαγμένη κατέκτησε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συγχρονισμένης κολύμβησης γυναικών, το οποίο διεξήχθη στο κλειστό κολυμβητήριο του ΕΑΚ Γλυφάδας.
Οι τρεις πρώτες σε κάθε αγώνισμα:
Σόλο: 1. Σολωμού (Νηρέας Χαλ.) 86.67, 2. Ραμνιώτη (Νηρέας Χαλ.) 81.36, 3. Μακρυγιάννη (Βουλιαγμένη) 81.16
Ντουέτο: 1. Σολωμού-Ραμνιώτη (Νηρέας Χαλ.) 83.28, 2. Ανθοπούλου-Πλατανιώτη (Αργυρούπολη) 82.32, 3. Μακρυγιάννη-Καφετζή (Βουλιαγμένη) 78.55
Ομαδικό: 1. Βουλιαγμένη 81.35, 2. Νηρέας Χαλ. 77.97, 3. Αργυρούπολη 77.84
Κόμπο: 1. Βουλιαγμένη 82.23, 2. Αργυρούπολη 81.04, 3. Νηρέας Χαλ 79.13
Γενική Κατάταξη: 1. Βουλιαγμένη 231, 2. Νηρέας Χαλ 226, 3. Αργυρούπολη 213, 4. ΝΟΒΑ 174, 5. Λάτσιο 100, 6. Πανσερραϊκός 98, 7. Κ.Ο. Ηρακλείου 48

 

Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ

Μετά από απουσία σχεδόν δύο χρόνων (τελευταία της συμμετοχή σε διοργάνωση ήταν το 2009), η Ναταλία Ανθοπούλου επιστρέφει στις αγωνιστικές επάλξεις. Και αναφέρουμε αγωνιστικές, διότι όλο αυτό το διάστημα, η νεαρή πρωταθλήτρια συγχρονισμένης κολύμβησης του Generali – Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης, έδινε καθημερινά το παρών στην πισίνα, έχοντας αναλάβει την εκμάθηση των αρχάριων αθλητριών του συλλόγου. Μόνο που αυτή τη φορά η Ναταλία δεν θα φορέσει τη φόρμα της, αλλά θα βαφτεί και θα βάλει το μαγιό της, καθώς θα μετάσχει στο πανελλήνιο πρωτάθλημα συγχρονισμένης κολύμβησης γυναικών, που θα διεξαχθεί 15-17 Απριλίου στο κλειστό κολυμβητήριο του ΕΑΚ Γλυφάδας. Η χάλκινη πρωταθλήτρια Ευρώπης του Σόλο το 2006 στη Βουδαπέστη, θα αγωνιστεί στο Ντουέτο (ζευγάρι με την Ευαγγελία Πλατανιώτη), βοηθώντας τον ΑΝΟΑ στην προσπάθεια κατάκτησης του τίτλου.

Στους αγώνες μετέχουν συνολικά, 13 Σόλο, 11 Ντουέτα, 7 Ομαδικά και 7 Κόμπο, ενώ στους αγώνες θα δώσει το παρόν και η ιταλική ομάδα SSD VILLAGE LAZIO.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Παρασκευή, 15/4

18.00 Σόλο ελεύθερο (προκριματικά)

Σάββατο, 16/4

09.00 Σόλο τεχνικό

11.30 Ομαδικό τεχνικό

18.00 Κόμπο (τελικός)

20.00 Ντουέτο τεχνικό

Κυριακή, 17/4

09.00 Σόλο (τελικός)

11.30 Ντουέτο (τελικός)

14.00 Ομαδικό (τελικός)

16.00 Αστέρι 5ο


 

ΤΟ ΝΕΟ Δ.Σ ΤΟΥ GENERALI– Α.Ν.Ο.AΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

Τη θητεία της στον προεδρικό θώκο του Generali – Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης για 4η συνεχόμενη φορά (εκλέγεται ανελλιπώς από το 2003: 2003-05, 2005-08, 2008-11 και τώρα), ανανέωσε η Ελένη Σταυρακοπούλου – Μποζώνη (δραστηριοποιείται στα κοινά του συλλόγου από το 1997), καθώς μετά τη σύσταση του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του ΑΝΟΑ σε Σώμα, κατέλαβε ξανά τη θέση της Προέδρου.

Το νέο Δ.Σ. του Generali – Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης, όπως προέκυψε μετά την πρώτη συνεδρίαση του συμβουλίου μετά την επανεκλογή του στις αρχαιρεσίες της περασμένης Κυριακής, έχει ως εξής:

Πρόεδρος: Ελένη Σταυρακοπούλου – Μποζώνη

Αντιπρόεδρος: Ζωή Μητροπούλου

Γενική Γραμματέας: Κική Κοντογιάννη – Μάρκου

Ταμίας: Πέτρος Κούβελας

Γενικός Αρχηγός: Κώστας Ζαφειρίου

Ειδική Γραμματέας: Φραγκίσκη Βαζαίου – Μωραϊτη

Εφορος Αγωνιστικής: Ευάγγελος Τσιάκας

Εφορος Προαγωνιστικής: Νίκος Ανδραβιδιώτης

Εφορος Συγχρονισμένης κολύμβησης: Σουζάνα Ανθοπούλου – Μπορινέλλι

Βοηθός Εφόρου Συγχρονισμένης κολύμβησης: Μήνα Στραβάκου – Σινιοράκη

Εφορος Τεχνικής κολύμβησης: Ελένη Καλιντεράκη

 

ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ GENERALI– Α.Ν.Ο.AΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή στο Α’ ΚΑΠΗ Αργυρούπολης, η Γενική Συνέλευση του Generali – Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης, που ολοκληρώθηκε με τις αρχαιρεσίες για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου στο Σύλλογο. Κατά τη Γενική Συνέλευση, εγκρίθηκαν ομόφωνα, ο Διοικητικός Απολογισμός του 2010 (1/1/10 έως 31/12/10), ο Ισολογισμός του 2010 (1/1/10 έως 31/12/10), η Εκθεση της Ελεγκτικής Επιτροπής για την περίοδο 1/1/10 έως 31/12/10 και ο Προϋπολογισμός του 2011.

Μετά την ολοκλήρωση των αρχαιρεσιών, στο νέο Διοικητικό Συμβούλιο του ΑΝΟΑ, εκλέχτηκαν (με σειρά ψήφων), οι: Ελένη Σταυρακοπούλου – Μποζώνη, Πέτρος Κούβελας, Κική Κοντογιάννη – Μάρκου, Σουζάνα Ανθοπούλου – Μπορινέλλι, Φραγκίσκη Βαζαίου – Μωραϊτη, Κώστας Ζαφειρίου, Ζωή Μητροπούλου, Μήνα Στραβάκου – Σινιοράκη, Ευάγγελος Τσιάκας, Νίκος Ανδραβιδιώτης και Ελένη Καλιντεράκη

Αναπληρωματικά μέλη: Δημήτρης Γαλήνας, Ειρήνη Κάννα – Μίγδαλη

Στην Εξελεγκτική Επιτροπή εκλέχτηκαν οι: Κατερίνα Μπαλωμένου και Μαρία Παχή

Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο θα συσταθεί σε σώμα τις επόμενες μέρες.

 

ΟΙ ΛΙΣΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΟΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2010-2011
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΗΛΙΚΙΑ
ΜΑΡΚΟΖΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΕΧΑΙΔ 1992
ΣΤΕΦΑΝΗ ΣΤΕΛΛΑ ΑΟΠΦ 1990
ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΑΡΗΣ 1985
ΞΥΝΑΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΗΣ 1986
ΜΑΤΣΑ ΜΑΡΘΑ ΑΡΗΣ 1987
ΠΕΤΡΑΔΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ ΑΡΗΣ 1992
ΜΙΧΑΛΑΚΑ ΜΑΡΙΑ ΑΡΗΣ 1993
ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΛΑΥΚΟΣ 1991
ΚΙΚΙΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1991
ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1986
ΚΑΛΑΡΓΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1990
ΠΑΠΠΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΟΦΠΦ 1994
ΛΕΚΚΑΣ ΣΠΥΡΟΣ-ΜΑΡΙΟΣ ΕΟΦΠΦ 1990
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΕΟΦΠΦ 1984
ΔΕΜΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΟΦΠΦ 1986
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΚΟΣ ΕΟΦΠΦ 1986
ΒΑΡΔΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΕΟΦΠΦ 1994
ΔΡΥΜΩΝΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΟΦΠΦ 1984
ΑΡΥΜΠΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΟΦΠΦ 1988
ΚΩΣΤΗ ΕΛΕΝΗ ΕΟΦΠΦ 1985
ΠΑΠΑΗΛΙΑ ΚΩΝ/ΝΑ ΕΟΦΠΦ 1991
ΣΙΩΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΕΟΦΠΦ 1987
ΜΠΟΥΜΗ ΣΤΕΛΛΑ ΕΟΦΠΦ 1988
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1990
ΜΠΑΞΕΒΑΝΗ ΚΛΕΙΩ ΚΟΔΡΑΜ 1994
ΙΑΚΩΒΙΔΟΥ ΘΕΜΙΔΑ ΚΟΠΙ 1994
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡ. ΚΟΠΙ 1990
ΤΣΑΚΩΝΑ ΙΩΑΝΝΑ ΚΟΠΙ 1993
ΣΚΟΥΤΕΛΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΣΦΠ 1989
ΕΞΑΡΧΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 1985
ΧΡΟΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑ 1991
ΒΟΥΡΝΑ ΚΡΙΣΤΕΛ ΝΟΠΑΤΡ 1992
ΓΙΑΡΕΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΟΛΥ 73 1990
ΚΑΡΠΟΥΖΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΣΦΠ 1992
ΤΣΙΑΛΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΟΣΦΠ 1992
ΧΑΛΚΙΔΗ ΛΥΣΙΣΤΡΑΤΗ ΟΣΦΠ 1992
ΔΡΑΚΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ ΟΣΦΠ 1992
ΛΥΜΠΕΡΤΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΟΣΦΠ 1979
ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΟΣΦΠ 1980
ΚΑΒΑΡΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΟΣΦΠ 1980
ΚΑΒΑΡΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΟΣΦΠ 1982
ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΟΣΦΠ 1982
ΖΗΣΙΜΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΟΣΦΠ 1983
ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΟΣΦΠ 1986
ΣΚΕΛΟΣ ΔΑΦΝΗ ΟΣΦΠ 1988
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΟΣΦΠ 1989
ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΟΣΦΠ 1989
ΛΕΤΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΟΣΦΠ 1990
ΛΙΩΣΗ ΜΑΡΙΑ ΟΣΦΠ 1991
ΤΥΛΙΓΑΔΑΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ ΟΦΘ.ΑΛΕΞΑΝΔ 1991
ΚΟΝΣΑΛΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΟΦΘ.ΑΛΕΞΑΝΔ 1993
ΑΛΥΦΑΝΤΗΣ ΡΩΜΑΝΟΣ ΠΑΟ 1986
ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΟΓΛΟΥ ΣΑΒΒΑΣ ΠΑΟΚ 1985
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΠΑΟΚ 1987
ΦΩΚΑΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΟΚ 1989
ΛΙΟΥΠΗΣ ΜΑΤΤΕΟ ΠΑΟΚ 1990
ΑΡΑΟΥΖΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΠΑΟΚ 1991
ΚΟΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ ΟΣΦΠ 1991
ΧΑΡΙΣΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΠΟΣ.ΙΩΑΝ 1993
ΠΑΝΤΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ ΧΑΝΘ 1991
ΤΟΜΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΟΠΙ 1991
ΚΑΤΡΑΝΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΣΦΠ 1992
ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΝΕΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2010-2011
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΗΛΙΚΙΑ
ΧΑΛΙΝΤΕΙ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕΧΑΙΔ 1993
ΚΛΑΔΗ ΜΑΡΟΥΔΑ ΜΑΡΙΑ ΑΕΧΑΙΔ 1995
ΚΥΡΙΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΕΧΑΙΔ 1996
ΓΚΟΥΡΝΕΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΑΕΧΑΙΔ 1995
ΝΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΙΟΛ.ΠΕΤΡ 1994
ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΚΟΧΑΛΚ 1993
ΣΑΜΙΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΝΟΑ 1993
ΒΑΖΑΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΝΟΑ 1994
ΤΣΙΡΑΠΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΝΟΑ 1995
ΜΠΑΖΔΕΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΟΑ 1998
ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩ/ΝΟΣ ΑΝΟΑ 1994
ΡΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΑΟ ΩΚΕΑΝΟΣ 1997
ΣΤΟΥΡΑΙΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΑΟ ΩΚΕΑΝΟΣ 1994
ΣΜΥΤΙΑΝΟΣ ΚΩΝ./ΝΟΣ ΑΟ ΩΚΕΑΝΟΣ 1994
ΜΠΑΧΤΑΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΟΝΗΡ.ΓΕΡΑΚΑ 1995
ΒΑΣΔΕΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΡΗΣ 1995
ΚΗΡΥΚΟΥ ΜΑΡΙΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΑΡΗΣ 1996
ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΗΣ 1993
ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΗΣ 1994
ΚΑΨΑΣΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΡΗΣ 1995
ΛΙΑΜΠΑ ΖΩΗ ΑΣ ΓΡΕΒ.Μ.ΑΛΕΞ. 1996
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΣ ΓΡΕΒ.Μ.ΑΛΕΞ. 1996
ΤΖΕΛΕΠΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΓΝΟΑ 1996
ΚΑΡΑΚΑΙΔΟΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1994
ΜΟΥΖΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1995
ΤΣΙΣΤΡΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1995
ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1997
ΒΟΡΔΗ ΙΩΑΝΝΑ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 1997
ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΟΦΠΦ 1993
ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΗΛΙΑΣ ΕΟΦΠΦ 1993
ΚΟΜΝΗΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΟΦΠΦ 1995
ΓΚΟΛΟΜΕΕΒ ΚΡΙΣΤΙΑΝ ΕΟΦΠΦ 1993
ΚΑΡΑΜΑΛΙΚΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΕΟΦΠΦ 1996
ΛΕΚΚΑΣ ΜΑΡΙΟΣ ΕΟΦΠΦ 1995
ΘΗΡΑΙΟΣ ΜΑΡΚΟΣ ΕΟΦΠΦ 1995
ΚΟΝΤΙΖΑΣ ΜΙΧΑΗΛ ΕΟΦΠΦ 1995
ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΟ ΔΡΑΜΑΣ 1995
ΝΤΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΟΔΡΑΜ 1995
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΓΥΡΗ ΚΟΔΡΑΜ 1995
ΒΛΑΧΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΟΗ 1995
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΚΟΠΙ 1995
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΠΙ 1993
ΝΙΚΟΛΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΠΙ 1994
ΖΟΥΜΗ ΜΑΡΙΣΣΑ ΚΟΠΙ 1995
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΦΟΙΒΟΣ ΚΟΠΙ 1995
ΠΑΣΑΛΙΔΟΥ ΣΤΕΛΛΑ ΜΑΚΕΔΟΝ 1995
ΠΑΠΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡ. 1995
ΔΗΜΟΥΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΝΑΟΚ 1995
ΚΡΑΝΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΝΑΥΤΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 1996
ΜΥΛΩΝΑΣ ΦΩΤΙΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗ 1996
ΜΠΑΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 1998
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕΣΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝ ΝΟΑΓΝΙΚΟΛ 1994
ΤΖΙΝΤΡΟΥΔΗ ΓΑΙΤΑΝΙΔΗ ΑΡΓΥΡΩ ΝΟΒΑ 1996
ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΝΟΚΑΒΑΛ 1996
ΜΠΑΓΙΩΤΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΝΟΛΑΡ 1995
ΨΩΜΑΣ ΙΩΣΗΦ ΝΟΧΑΛΚ 1994
ΝΤΟΥΝΤΟΥΝΑΚΗ ΑΝΝΑ ΝΟΧΑΝΙΩΝ 1995
ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΟΔΥΣΣ.ΘΕΣ/ΚΗΣ 1994
ΑΥΦΑΝΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΟΕΑΝΑΒ 1993
ΚΑΡΑΝΤΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΟΕΑΝΑΒ 1995
ΝΙΣΤΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΟΕΑΝΑΒ 1996
ΚΑΠΙΣΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΛΥ 73 1994
ΜΟΥΣΛΕΧ ΛΥΔΙΑ ΠΑΟ 1997
ΣΑΜΑΡΑ ΣΑΒΒΙΝΑ ΠΑΟΚ 1996
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΟΚ 1994
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ ΠΑΟΚ 1995
ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΟΚ 1997
ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΥ ΠΑΟΚ 1997
ΣΚΑΛΙΔΟΥ ΣΜΑΡΑΓΔΑ ΠΑΟΚ 1998
ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ ΠΓΣ 1996
ΣΙΑΤΕΡΛΗ ΒΑΡΒΑΡΑ ΠΟΣ.ΙΩΑΝ 1997
ΧΟΡΟΖΙΔΟΥ ΡΑΦΑΗΛΙΑ ΠΟΣ.ΚΟΖΑΝΗΣ 1997
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ 1998
ΧΑΤΖΗΠΑΥΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ 1994
ΕΖΑΤ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΡΙΤΩΝ 1995
ΔΕΛΗΓΚΑΡΗ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΙΑ ΧΑΝΘ 1996
ΠΑΝΤΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΧΑΝΘ 1996
ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΧΑΝΘ 1995
ΚΑΡΛΑΤΗΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΩΚΕΑΝΟΣ 1994
ΡΙΖΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΩΚΕΑΝΟΣ 1994

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ «ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ» 2011 ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ 8-9 ΕΤΩΝ, 12-13 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011, ΕΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (25μ.)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ 2011 8-9 ΕΤΩΝ, Α’ ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ 2011 ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, Α’ ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ 2011 ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, Β’ ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ «ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ» 2011, 4-5-6 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011, ΟΑΚΑ (50μ.)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ 2011, Α’ ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ 2011, Β’ ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ 2011, Γ’ ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ 2011, Δ’ ΗΜΕΡΑ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ 2011, 4-5-6 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011, ΟΑΚΑ (50μ.)

7ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ-ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ

Η ‘‘Generali – Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης’’, στα πλαίσια μιας ευρύτερης προσπάθειας, που ξεκίνησε πριν από έξι χρόνια, για τη διάδοση του αθλητικού πνεύματος και των αξιών που αυτό πρεσβεύει, διοργανώνει για 7η συνεχή χρονιά, μια σειρά τριών αγώνων κολύμβησης, με την επωνυμία 7ο Κύπελλο «ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ» 2011, που καλύπτει όλο το φάσμα των ηλικιών των αθλητών-τριών, που ασχολούνται με το άθλημα (8 ετών και άνω).

Το προσεχές τριήμερο, 4-6 Φεβρουαρίου, θα λάβει χώρα στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ (50μ.), ο πρώτος αγώνας της σειράς, που αφορά τις Αγωνιστικές Κατηγορίες (ΟΠΕΝ).

Οι επόμενοι δύο αγώνες θα διεξαχθούν ως εξής:

* 12 Φεβρουαρίου 2011, κολυμβητήριο ΕΑΚ Γλυφάδας (25μ.) – Προαγωνιστικές Κατηγορίες (10-12 ετών)

* 13 Φεβρουαρίου 2011, κολυμβητήριο ΕΑΚ Γλυφάδας (25μ.) – Κολυμβητές-τριες 8-9 ετών

Στον αγώνα της ΟΠΕΝ Κατηγορίας, έχουν δηλώσει συμμετοχή 1095 αθλητές-τριες, από 84 σωματεία όλης της Ελλάδας.

Το παρών στη διοργάνωση θα δώσουν οι περισσότεροι αθλητές-τριες των κλιμακίων της Εθνικής ομάδας κολύμβησης (Γρηγοριάδης, Δρυμωνάκος, Καλάργαρης, Μάτσα, Ξυνάδας, Κουλούρης, Κατραντζής, Καρπουζλής, Πετραδάκη, Μαρκόζης, Κωστή, Θεοχαρίδης, Κικιλής κ.α.) και φυσικά όλα τα αστέρια της‘‘Generali – Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης’’.

Βραβεία-Επαθλα:

* Στους τρεις πρώτους-ες νικητές-τριες κάθε αγωνίσματος, θα απονεμηθούν μετάλλια και διπλώματα.

* Στον 1ο/1ηνικητή-τρια κάθε αγωνίσματος, θα απονεμηθεί κύπελλο.

* Τιμητικές πλακέτες και δώρα θα δοθούν στον καλύτερο κολυμβητή και στην καλύτερη κολυμβήτρια των αγώνων, με βάση τη διεθνή βαθμολογία.

* Στον 1ο νικητή σύλλογο των αγώνων, στη συνολική γενική βαθμολογία, θα απονεμηθεί το 7οΚύπελλο «ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ» 2011.

* Σε όλους τους κολυμβητές-τριες που θα αγωνιστούν, θα δοθούν τιμητικά διπλώματα για τη συμμετοχή τους.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Παρασκευή, 4/2:

Απόγευμα (17:00):

50μ. πεταλούδα (Α-Γ), 200μ. μικτή ατομική (Α-Γ), 400μ. ελεύθερο (Α-Γ)

Σάββατο, 5/2:

Πρωί (09:00):

50μ. πρόσθιο (Α-Γ), 100μ. ελεύθερο (Α-Γ), 50μ. ύπτιο (Α-Γ), 400μ. μικτή ατομική (Α-Γ)

Σάββατο, 5/2:

Απόγευμα (17:00):

50μ. ελεύθερο (Α-Γ), 200μ. πρόσθιο (Α-Γ), 100μ. πεταλούδα (Α-Γ), 200μ. ύπτιο (Α-Γ)

Κυριακή, 6/2:

Πρωί (09:00):

200μ. ελεύθερο (Α-Γ), 100μ. πρόσθιο (Α-Γ), 100μ. ύπτιο (Α-Γ), 200μ. πεταλούδα (Α-Γ)

Το μήνυμα της Προέδρου της ‘‘Generali – Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης’’, Ελένη Μποζώνη-Σταυρακοπούλου για τους αγώνες:

Αγαπητοί φίλοι και φίλες,

Η ‘‘Generali – Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης’’, η Πρόεδρος και το Διοικητικό Συμβούλιο, σας καλωσορίζει στη σειρά αγώνων κολύμβησης, με την επωνυμία «7ο Κύπελλο Ευ Αγωνίζεσθαι 2011», που για 7ησυνεχόμενη χρονιά έχει τη χαρά και την τιμή να διοργανώνει.

Αυτή η προσπάθεια που ξεκίνησε πριν από 7 χρονιά, έχει ως σκοπό τη διάδοση του Αθλητικού πνεύματος και των Αξιών που αυτό πρεσβεύει.

Οι αγώνες καλύπτουν όλο σχεδόν το φάσμα των ηλικιών των αθλητών-τριών που ασχολούνται με το άθλημα (8 ετών και άνω) και είναι οι εξής:

1ος Αγώνας 7ου ΚΥΠΕΛΛΟΥ «ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ» 2011, κλειστό κολυμβητήριο ΟΑΚΑ (50μ.), για αθλητές-τριες που είναι ενταγμένοι στις αγωνιστικές κατηγορίες κολύμβησης (13 ετών και άνω)

2ος Αγώνας 7ου ΚΥΠΕΛΛΟΥ «ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ» 2011, κλειστό κολυμβητήριο ΕΑΚ Γλυφάδας (25μ.), για αθλητές-τριες που είναι ενταγμένοι στις προαγωνιστικές κατηγορίες κολύμβησης (10-12 ετών)

3ος Αγώνας 7ου ΚΥΠΕΛΛΟΥ «ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ» 2011, κλειστό κολυμβητήριο ΕΑΚ Γλυφάδας (25μ.), για κολυμβητές-τριες 8-9 ετών

Ο Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης, σε μια δύσκολη χρονικά περίοδο, με τα μεγάλα οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζει η χώρα μας και ο αθλητισμός ειδικότερα και τη στιγμή που πολλά κολυμβητήρια είναι κλειστά και άλλα υπολειτουργούν, τα προνόμια-κίνητρα των αθλητών-τριών έχουν μηδενιστεί και οι επιχορηγήσεις των σωματείων έχουν κοπεί, θέλει μέσα από αυτή τη σειρά των αγώνων, να στείλει το μήνυμα πως η κολύμβηση παραμένει δυνατή και πως μέσα από τον αθλητισμό μπορεί να ξεκινήσει η αναβάθμιση και η ανάπτυξη. Αυτό το μήνυμα το στέλνουν τα χιλιάδες παιδιά που αθλούνται καθημερινά και που κόντρα στα προβλήματα και στα πρότυπα της σημερινής κοινωνίας, παραμένουν δυνατά και όρθια στους αγωνιστικούς χώρους.

Σας ευχαριστούμε όλους που βρίσκεστε εδώ, που μας στηρίζετε και μας τιμάτε με την παρουσία σας.

Ευχόμαστε καλούς αγώνες και καλή χρονιά σε σας και τις οικογένειές σας, με υγεία, ευημερία και επιτυχίες.

Ραντεβού του χρόνου και πάντα στις αθλητικές επάλξεις.

Με αθλητικούς χαιρετισμούς

‘‘Generali – Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης’’

ΑΛΛΑΓΗ ΩΡΑΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΗΣ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ 1ου ΑΓΩΝΑ (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ) ΤΟΥ 7ου ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ 2011

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω διεξαγωγής αγώνα υδατοσφαίρισης το Σάββατο 05-02-2011 στο κλειστό κολυμβητήριο του Ο.Α.Κ.Α, η 3η αγωνιστική ενότητα του πρώτου αγώνα του 7ου ΚΥΠΕΛΛΟΥ «ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ» 2011 για τις αγωνιστικές κατηγορίες, θα ξεκινήσει στις 18.30 αντί 17.00 που ήταν αρχικά προγραμματισμένο.

ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2011

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΡΗΣΤΕΙΑ 2010

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ 7ου ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΥΡΙΠΟΥ

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ 6α ΠΡΩΤΕΙΑ 2011

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ « ΙΙ΄ ΠΤΟΛΕΜΑΪΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2011»

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ 2011-8,9 ΕΤΩΝ

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ 2011-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ 2011-ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ 4oυ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ 2011

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ GP ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ, ΗΜΕΡΙΔΑ ΚΑΒΑΛΑ, ΗΜΕΡΙΔΑ ΝΙΚΑΙΑ, ΗΜΕΡΙΔΑ ΛΑΡΙΣΑ, ΗΜΕΡΙΔΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ GP ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Δύο  πανελλήνια ρεκόρ κατηγοριών, σε 25άρα πισίνα, σημειώθηκαν  το Σάββατο, 1η ημέρα του γκραν πρι κολύμβησης «Κύπελλο Χριστουγέννων», που διεξήχθει στο κλειστό κολυμβητήριο του ΕΑΚ Γλυφάδας.

Στους πρωινούς προκριματικούς, ο Θόδωρος Μπενεχούτσος της ΑΕ Χαϊδαρίου, στα 100μ ύπτιο, με 1.01.87 κατέρριψε το πανελλήνιο ρεκόρ παμπαίδων Β’ (1.02.24 Φώτης Μυλωνάς, ΣΑΠΚ Νεάπολη, 14 Νοεμβρίου 2009 Θεσσαλονίκη).

Στους απογευματινούς τελικούς, ο Χρήστος Κατραντζής του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, στα 100μ Μ. Ατομικής, με 55.61 κατέρριψε το πανελλήνιο ρεκόρ  εφήβων (56.67 ο ίδιος, 19 Δεκεμβρίου 2009 Αγρίνιο).

Aκόμη πέντε πανελλήνια ρεκόρ, έγιναν την Κυριακή στο ΕΑΚ Γλυφάδας, στο Κύπελλο Χριστουγέννων (πισίνα 25μ.).

Τα ρεκόρ πέτυχαν, το πρωί:

Ο Χρήστος Παπαδόπουλος (ΟΦΘ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ) στα 100μ πεταλούδα με 1.01.10 (ρεκόρ παμπαίδων Β’). Το προηγούμενο είχε ο ίδιος με 1.01.28 από τις 28 Νοεμβρίου φέτος στην Κομοτηνή και στα 50μ. ελεύθερο με 25.24, καταρρίπτοντας το ρεκόρ που κατείχε ο Αλέξης Ζαχαριάς, από την αντίστοιχη διοργάνωση του 2009 στο Αγρίνιο με 25.72.

Ο Θόδωρος Μπενεχούτσος (ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ), στα 50μ ύπτιο με 29.04 (ρεκόρ παμπαίδων Β’). Το προηγούμενο, 29.45 από τον Νίκο Ντάση (ΚΟ ΔΡΑΜΑΣ), στις 15 Νοεμβρίου 2008 στην Αλεξανδρούπολη και στα 200μ. ελεύθερο με 2:01.83, έσπασε το ρεκόρ παμπαίδων – β, που κατείχε ο Βαγγέλης Τσιραπίδης από την αντίστοιχη διοργάνωση του 2008 στο Αγρίνιο με 2:02.56

Το απόγευμα, στους τελικούς, από τον Βαγγέλη Τσιραπίδη (ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ) στα 1.500μ ελεύθερο (ρεκόρ Εφήβων) με 15.34.29. Προηγούμενο από τον Πέτρο Πετρόπουλο (ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ) με 15.38.45 από τις 9 Δεκεμβρίου 2001 στη Θεσσαλονίκη.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ, ΚΑΒΑΛΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΙΚΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ, ΝΙΚΑΙΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ, ΛΑΡΙΣΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ, ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ: «ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ Ο ΒΑΖΑΙΟΣ ΚΑΙ Ο ΣΑΜΙΛΙΔΗΣ»

ΠΗΓΗ: http://www.anoargiroupolis.gr/

Απόλυτα ικανοποιημένος από την εμφάνιση του Παναγιώτη Σαμιλίδη και του Ανδρέα Βαζαίου στο διεθνές μίτινγκ κολύμβησης 25άρας πισίνας, που διεξήχθη στο Μπολζάνο της Ιταλίας, έμεινε ο προπονητής του Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης και συνοδός των δύο αθλητών, Αλέξανδρος Νικολόπουλος, ο οποίος δήλωσε: «Οι αγώνες είχαν υψηλό αγωνιστικό επίπεδο και αρκετάκαλή διοργάνωση. Η εμφάνιση και των δύο αθλητών μας ήταν εξαιρετική, αν υπολογίσουμε το γεγονός ότι στις τελικές δεκάδες που πλασαρίστηκαν ήταν οι μικρότεροι ηλικιακά και επιπλέον δεν έχουν μπει ακόμη σε αγωνιστική περίοδο. Οι επιδόσεις τους ήταν αρκετά καλές, παρόμοιες με τις καλύτερές τους επιδόσεις σε 50άρα πισίνα, κάτι που για αυτή την περίοδο είναι το επιθυμητό. Η αίσθηση που άφησαν οι αγώνες στους αθλητές μας ήταν σημαντική, γιατί συναγωνίστηκαν ονόματα παγκοσμίου φήμης, γνωρίστηκαν μαζί τους και αποκόμισαν σημαντική αγωνιστική εμπειρία, αλλά και τονώθηκαν ψυχολογικά, ώστε να συνεχίσουν την προσπάθειά τους με περισσότερη όρεξη. Επόμενος αγωνιστικός στόχος είναι τα ‘Αλεξάνδρεια’ στη Θεσσαλονίκη (50άρα) και ο τελικός του Γκραν Πρι (25άρα)».