Ετικέτα: ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

PLAY OFF

ΝΕ Πατρών και ΝΟ Λάρισας θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α1 κατηγορία υδατοσφαίρισης των γυναικών, αφού μετά τα αποτελέσματα των πέντε πρώτων αγώνων είναι οι ομάδες που έχουν ξεχωρίσει. Μετά το 6-6 στο παιχνίδι του Νηρέα Χαλανδρίου με τον Ηλυσιακό που άνοιξε την αυλαία το βράδυ της Πέμπτης (28/07) στο Ιλίσιο, οι αγώνες μεταφέρθηκαν στην Πάτρα και το κολυμβητήριο «Αντώνης Πεπανός».

Εκεί σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

ΝΕ Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου 14-5, Ηλυσιακός – ΝΟ Λάρισας 7-9, Ηλυσιακός – ΝΕ Πατρών 5-13, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Χαλανδρίου 5-5

Η Βαθμολογία

ΝΕ Πατρών 6 (2)

ΝΟ Λάρισας 4 (2)

Νηρέας Χαλανδρίου 2 (3)

Ηλυσιακός 1 (3)

Την άνοδό της στην Α1 κατηγορία υδατοσφαίρισης των γυναικών πανηγυρίζει η Ναυταθλητική Ένωση Πατρών. Η ομάδα της Αχαΐας σε έναν αγώνα που είχε χαρακτήρα τελικού επικράτησε του πολύ καλού ΝΟ Λάρισας στο «Αντώνης Πεπανός» της Πάτρας με 11-6 και βρίσκεται πλέον στα «σαλόνια» του ελληνικού πόλο.

Η ΝΕΠ πήρε από νωρίς προβάδισμα στο σκορ (5-2 στο πρώτο οκτάλεπτο) και παρά τις προσπάθειες του ΝΟΛ να πλησιάσει (7-5 στις αρχές του τρίτου) κατάφερε να φτάσει στην επικράτηση με το 11-6 να σφραγίζει τις προσπάθειες των παικτριών των δύο ομάδων.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 11-6 (Τα οκτάλεπτα: 5-2, 2-2, 3-1, 1-1)

ΝΕ Πατρών ΝΟ Λάρισας
Γιαννακέα Καζάνα
Ανδρουτσέλη 1 Δημητρίου 1
Μπαλατσά Μ. 1 Κυροδήμου
Πασσά 1 Χασιώτη 2
Μανέτα Μ. 1 Μπαλωμενάκη 1
Μανέτα Σ. 3 Ιωακείμ
Μπαλατσά Ν. Κουρουτσάλη 1
Ζερβακάκη 1 Κόκκινου
Μοίραλη Χέδα
Μπιτσάκου 1 Τσιγαρίδα 1
Στροφιλά Πατούνα
Λυκοθανάση Μιγδάνη
Αγγελοπούλου Θεοχάρη
Κρίλη Φήκα
Τσιμάρα 2 Οικονόμου
Προπονητής: Λευτέρης Μπόκαρης Προπονητής: Ηλίας Μπαλαμπάνης
Διαιτητές: Κουρέτας, Δαμιανάκης  

Η Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΕ Πατρών 9
  2. ΝΟ Λάρισας 4
  3. Νηρέας Χαλανδρίου 2
  4. Ηλυσιακός 1

PLAY OUT

Ισόπαλο (6-6) ήρθε το παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία των πλέι οφ της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, μεταξύ του Νηρέα Χαλανδρίου και του Ηλυσιακού, στο Ιλίσιο κολυμβητήριο.

Την νίκη με 14-5, που τον φέρνει πολύ κοντά στην παραμονή του στην Α2 κατηγορία των Γυναικών πέτυχε ο Πανιώνιος στο κολυμβητήριο της Νίκαιας απέναντι στον Ιωνικό.

Μετά την αποχώρηση του Απόλλο Θεσσαλονίκης από το πρωτάθλημα, τα πλέι άουτ διεξάγονται μεταξύ τριών ομάδων και πέφτει η μία. Εκτός του Ιωνικού και του Πανιωνίου στη διαδικασία συμμετέχει και ο Ηρακλής.

Μόλις πριν από λίγο ολοκληρώθηκε ο δεύτερος αγώνας των πλέι άουτ της Α2 των γυναικών, ανάμεσα στον Ιωνικό και τον Ηρακλή στο κολυμβητήριο της Νίκαιας.

Ο Ηρακλής κατέβηκε μόλις με 7 παίκτες στον αγώνα, αλλά παρόλα αυτά, κέρδισε τον Ιωνικό με άνεση και σκορ 12-9 (3-2, 6-3, 2-1, 1-3), αν και κινδύνευσε να μείνει με 6 παίκτριες αφού η Αβράμη είχε 2 ποινές από την αρχή της 3ης περιόδου.

Με αυτήν την ήττα του, ο Ιωνικός, σε συνδυασμό και με την χθεσινή από τον Πανιώνιο με 14-5, υποβιβάζεται στην Β’ Εθνική ακολουθώντας τον Απόλλο, που δεν κατέβηκε στα πλέι άουτ.

Οι αδελφές Καρυπίδου ήταν όλα τα λεφτά για τον Ηρακλή. Η Μελίνα πέτυχε 3 γκολ και η Ηρώ 6. Τα υπόλοιπα γκολ του Ηρακλή πέτυχαν οι Ευθυμίου 2 και Καραδημήτρη 1.

Για τον Ιωνικό από 2 γκολ πέτυχαν οι Κουγκούλη, Μπαμπατζόγλου και Ξανθοπούλου και από 1 οι Δατσέρη, Παντελίδη και Γροζοπούλου.

Ο απογευματινός αγώνας ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Ηρακλή, δεν έχει πλέον κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στα κολυμβητήρια Ιλίσιο, «Αντώνης Πεπανός» της Πάτρας και Νίκαιας, Νέας Σμύρνης, διεξάγονται αντίστοιχα οι αγώνες πλέι οφ και πλέι άουτ, για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, 29 με 31 Ιουλίου.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΛΕΙ ΟΦ (κολ. Ιλίσιο, «Αντ. Πεπανός»): ΝΕ Πατρών, Ηλυσιακός, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Χαλανδρίου
Στην Α1 Εθνική κατηγορία ανεβαίνει η 1η ομάδα της τελικής κατάταξης
ΟΜΙΛΟΣ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ (κολ. Νίκαιας, Νέας Σμύρνης): Πανιώνιος, Ηρακλής, Ιωνικός Νίκαιας
Οι 2 τελευταίες ομάδες της κατάταξης υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OFF     ΚΟΛ/ΡΙΟ   ΙΛΙΣΙΟ 

 1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16

ΩΡΑ: 21:00 ΗΛΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OFF     ΚΟΛ/ΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16

ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο  30/7/16

ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 12:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16

ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OUT  ΚΟΛ/ΡΙΟ   ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16

ΩΡΑ: 20:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

2η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16

ΩΡΑ:  12:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OUT  ΚΟΛ/ΡΙΟ   Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16

ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων, Νίκη Βόλου, Νηρέας Χαλανδρίου και Μίλων είναι οι τέσσερις ομάδες που κέρδισαν την άνοδο στην Α2 κατηγορία της ελληνικής υδατοσφαίρισης των ανδρών. Στην τελευταία ημέρα, στο κολυμβητήριο του Χαϊδαρίου έγιναν πολύ όμορφα παιχνίδια τα οποία έκριναν και τα εισιτήρια της ανόδου.
Τα αποτελέσματα:
ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7-4
ΟΥΚ Βόλου – ΓΣ Νίκη Βόλου 8-9
ΑΕ Χαϊδαρίου ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 5-9
ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Νίκη Βόλου 8-7
ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – ΟΥΚ Βόλου 7-5
ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-5
ΓΣ Νίκη Βόλου – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 6-6
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 3-8
ΟΥΚ Βόλου – ΑΟΝΣ Μίλων 5-9
Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 8-5
Μίλων – Νίκη Βόλου 6-9
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΥΚ Βόλου 7-16
ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – Μίλων 8-6
Νίκη Βόλου – ΑΕ Χαϊδαρίου 7-6
ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Χαλανδρίου 7-6
Μετά από αυτά τα αποτελέσματα πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Ποσειδώνας Ιλισίων για μόλις ένα γκολ συνολικής διαφοράς τερμάτων σε σχέση με τη Νίκη Βόλου.

Η Τελική Βαθμολογία

  1. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 10 (+5)
  2. Νίκη Βόλου 10 (+4)
  3. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  4. Μίλων 6
  5. ΟΥΚ Βόλου 6
  6. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ
ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ    ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 22/7/16
ΩΡΑ: 18:30 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 19:45 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΚΟ ΠΟΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
 
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 23/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 10:15 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:30 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 23/7/16
ΩΡΑ: 18:30 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
ΩΡΑ: 19:45 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 21:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 24/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
ΩΡΑ: 10:15 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:30 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 24/7/16
ΩΡΑ: 18:30 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
ΩΡΑ: 19:45 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 21:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Ο Παναθηναϊκός και ο Πανιώνιος είναι οι δύο ομάδες που συμπληρώνουν τη δεκάδα της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, καθώς αυτές είναι που προκρίθηκαν από τον Γ’ Όμιλο Αττικής της Γ’ φάσης της διοργάνωσης, οι αγώνες των οποίων ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (10/7) το βράδυ στα κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης και Γέρακα.
Έτσι η κλήρωση της Τελικής φάσης (14-17/7) διαμορφώνεται ως εξής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χανίων, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Πατρών.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Πανιώνιος, ΑΣ Απόλλο.
Τα αποτελέσματα:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΝΟ Χανίων – ΓΣ Περιστερίου 12-3, Παλαιό Φάληρο – Ιωνικός 13-7,ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 10-5, Ιωνικός – ΝΟ Χανίων 4-20, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 4-3, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου 10-8,ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 19-4, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Χανίων 8-10, Ιωνικός – ΝΟ Χίου 2-23, ΓΣ Περιστερίου – Παλαιό Φάληρο 4-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. ΝΟ Χίου 9

…………………

3. Παλαιό Φάληρο 6

4. ΓΣ Περιστερίου 3

5. Ιωνικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Πεπανός, Γέρακα):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-8, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 26-6,ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-17, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Πατρών 1-20, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 25-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πλιτς Πλατς 14-4,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-12, ΝΟ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 17-5, ΝΕ Πατρών – Πλιτς Πλατς 5-11, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Πατρών 9-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΝΟ Πατρών 9

…………………

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

4. Πλιτς Πλατς 3

5. ΝΕ Πατρών 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Γέρακα):
ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 3-10, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 16-7,Νηρέας Γέρακα – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-6, Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-4, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα 10-2, ΑΕ Χαϊδαρίου – Πανιώνιος 2-7,Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 3-2, Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-3, Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 7-6, Εθνικός Πειραιά – Παναθηναϊκός 6-16.

Η Τελική Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 10

2. Πανιώνιος 7

………………………

3. Εθνικός 6

4. Νηρέας Γέρακα 6

5. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Πανσερραϊκός – ΑΣ Απόλλο 4-12, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 21-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-11, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ 2-22, ΑΣ Απόλλο – ΕΑΤΕΚ 18-5, Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11-6,Εθνικός – Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Απόλλο 4-20, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε στον συγκεκριμένο αγώνα ο Πανσερραϊκός που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΕΑΤΕΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9-3, ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 0-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. ΑΣ Απόλλο 9

…………………

3. Πανσερραϊκός 5

4. ΕΑΤΕΚ 3

5. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

Σ.Σ.: Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 14-6, Νίκη Βόλου – ΝΕΛάρισας 9-8, ΚΕ Κοζάνης – Ολυμπιακός 1-19,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΕ Λάρισας 5-12, Ολυμπιακός – Νίκη Βόλου 9-5, Νηρέας Λαμίας – ΚΕ Κοζάνης 13-4, ΝΕ Λάρισας – Ολυμπιακός 7-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-7,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Ολυμπιακός 1-11, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 5-7, ΚΕ Κοζάνης – Νίκη Βόλου 5-12, Ολυμπιακός – Νηρέας Λαμίας 12-4, ΝΕ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 14-2, Νίκη Βόλου – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 10-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 15

2. ΝΕ Λάρισας 9 (15-14 μεταξύ των τριών)

………………………….

3. Νίκη Βόλου 9 (15-15 μεταξύ των τριών)

4. Νηρέας Λαμίας 9 (12-13 μεταξύ των τριών)

5. ΚΕ Κοζάνης 3

6. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων είναι προγραμματισμένη για τις 15-17/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει τη Δευτέρα 11/7 στις 11.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Δεκαπέντε (15) ομάδες διεκδικούν τα 10 συνολικά εισιτήρια για την Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, στους αγώνες της Γ’ Φάσης που διεξάγονται 1-3 Ιουλίου σε 5 Ομίλους.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Π. Φαλήρου, Νίκαιας, Περιστερίου): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός Νίκαιας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΝΟΒ, «Αντ. Πεπανός» Πάτρα, Γέρακα): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Πατρών, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Πλιτς Πλατς, ΝΕ Πατρών
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης, Γέρακα): Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΑΕ Χαϊδαρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γερακα
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΑΣ Απόλλο, ΕΑΤΕ Κολλεγίου
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (ΕΑΚ Βόλου): ΚΕ Κοζάνης, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας, Ολυμπιακός, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου.
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ:  20.30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ  ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ:  21.30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ  ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  12.30 ΝΟ ΧΙΟΥ          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
 
 
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ: 14.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
 
 
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ: 19.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 20.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΧΙΟΥ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ: 09.00    ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 10.00    ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ: 18.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 19.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 20.30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                         ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  12.30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ:  13.30 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ:  20.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  09.30 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  18.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016
ΩΡΑ: 18:00  ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ:  19:00  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016
ΩΡΑ:   09:00  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ:   10:00  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
 
 
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016
ΩΡΑ:   18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΩΡΑ:   19:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016
ΩΡΑ:   10.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ:   11:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ       ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016
ΩΡΑ:   18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ:   19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 19.00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ:  20.00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΕΑΤΕΚ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  10.00 ΕΑΤΕΚ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ:  11.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΠΑΟΚ ΑΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  18.00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ:  19.00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  10.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ:  11.00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  17.00 ΕΑΤΕΚ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ
ΩΡΑ:  18.00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΠΑΟΚ ΑΣ
 
 
 
 
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ:  18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ:  11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  17:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ:  18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ:  10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ:  18:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Με την ολοκλήρωση των αγώνων όλων των Ομίλων της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, την Κυριακή (12/6) το βράδυ, έγιναν γνωστές και οι 26 ομάδες που προκρίνονται στη Γ’ φάση (1-3/7 και 8-10/7) της διοργάνωσης.

Είναι: οι Πανιώνιος, Νηρέας Γέρακα (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, Εθνικός Πειραιά (από τον Β’ Όμιλο Αττικής) Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Ε’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον ΣΤ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΑΣ Απόλλο, Εθνικός Αλεξανδρούπολης (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Βόλου), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς (από τον Όμιλο Κρήτης).

Να σημειώσουμε ότι από αυτήν τη φάση στην Γ’ ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 3-9, Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας Γέρακα 6-9,Πανιώνιος – Νηρέας Γέρακα 7-0.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 6
  2. Νηρέας Γέρακα 3

……………………

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Παναθηναϊκός – Ηλυσιακός 16-3,Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 7-3, Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 3-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παναθηναϊκός 6
  2. Εθνικός Πειραιά 3

…………………..

  1. Ηλυσιακός 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-0 χωρίς αγώνα (ο αγώνας δεν έγινε επειδή τα Δελφίνια κατέβηκαν με μόνο πέντε παίκτες και μηδενίζονται στο συγκεκριμένο παιχνίδι, ενώ του αφαιρείται ένας βαθμός), Παλαιό Φάληρο – Ιωνικός 12-5, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 5-17

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 6
  2. Ιωνικός 3

………………………….

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης -1

Σ.Σ.: Τα Δελφίνια Μεταμόρφωσης έχουν έναν μηδενισμό και τους αφαιρείται ένας (-1) βαθμός.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 14-8, ΝΟ Χίου – Μίλων 17-5,ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 8-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 6
  2. ΓΣ Περιστερίου 1

……………………

  1. Μίλων 1

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Ολυμπιακός – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-5,Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 13-0, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΕ Κερατσινίου 16-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 6
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………..

  1. ΑΕ Κερατσινίου 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 3

………………………….

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλίσίων 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 19-2, Πανσερραϊκός – Ηρακλής 23-1, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 29-0, Πανσερραϊκός – ΕΑΤΕΚ 10-4,Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 3-23, ΕΑΤΕΚ – Ηρακλής 15-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 9
  2. Πανσερραϊκός 6
  3. ΕΑΤΕΚ 3

…………………..

  1. Ηρακλής 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 27-4, ΑΣ Απόλλο Εθνικός Αλεξανδρούπολης 29-2, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-7

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 6
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):

Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 7-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 6-4,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-5, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 10-10, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 10-12, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. Νίκη Βόλου 4
  3. ΝΕ Λάρισας 4

…………………….

  1. ΟΥΚ Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-8, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 19-6,ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 23-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

………………….

  1. ΝΟ Καλαμάτας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 11-2,ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 8-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 6
  2. Δελφίνια Πτολεμαίδας 3

……………………..

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 16-4, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατας 9-4, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 5-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. Πλιτς Πλατς 1

…………………….

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 1

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 1-3/7 και 8-10/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει τη Δευτέρα 13/6 στις 11.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ     2. ΟΜΙΛΟΣ  ΛΑΡΙΣΑΣ  

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ                         ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ    

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                         ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ       

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                           ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ      

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ   

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

 1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. –ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 19:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.- ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 20:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ- ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 3η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016

ΩΡΑ: 10:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ –ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 11:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

 1η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ –ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ –ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

2η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ –ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ- ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

2η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ –ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ –ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ
 
  1. Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      2. Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      3. Γ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ  
 
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ    ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ     ΑΟ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
  1. Δ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      5. Ε ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ     6. ΣΤ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ
 
ΝΟ ΧΙΟΥ     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ     ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ     ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ
  1. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ       8. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ     9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ  
 
ΠΑΟΚ      ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ      ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ      ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ      ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΕΑΤΕΚ      ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
  1. ΟΜ.  ΠΑΤΡΑΣ      11.  ΟΜ.  ΠΤΟΛ/ΔΑΣ      12. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ
 
ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ     ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 14:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 16:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
 
 
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
 
 
  1. Δ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή  12/06/2016
ΩΡΑ: 13:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
 
  1. Ε  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 
 
  1. ΣΤ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ  
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ  
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ  ΕΑΤΕΚ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΠΑΟΚ  
ΩΡΑ: 11:00 ΕΑΤΕΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
 
 
  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο  11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.  ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  ΠΛΙΤΣ ΠΛΤΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Με την ολοκλήρωση -την Κυριακή 15/5 το βράδυ- των αγώνων και στους 13 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, έγιναν γνωστές οι 38 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης (10-12/6). Σημειώνουμε ότι ΔΕΝ προκρίθηκαν στην επόμενη φάση μόνο οι τελευταίες στη βαθμολογία κάθε Ομίλου.

Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Γέρακα, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου, Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός, Ηλυσιακός, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ολυμπιακός, Μίλων, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Ηρακλής, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες όλων των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Ηλιούπολης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 13-2, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 1-11,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 11-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 2-15 ,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-16, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Γέρακα 10-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΓΣ Περιστερίου 6

3. Νηρέας Γέρακα 3

……………………….

4. ΓΣ Ηλιούπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παναθηναϊκός – Άλμα Κλαμπ 9-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2 ,Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Άλμα Κλαμπ 14-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 2-15, Άλμα Κλαμπ – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………..

4. Άλμα Κλαμπ 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Παλαιού Φαλήρου, Πετρούπολης, Νίκαιας):

ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 6-14, Παλαιό Φάληρο – Ηλυσιακός 14-3,ΑΟ Πετρούπολης – Ηλυσιακός 6-13 ,Ηλυσιακός – Ιωνικός 4-5, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. Ιωνικός 6

3. Ηλυσιακός 3

………………………..

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 5-4, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-8,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 22-1, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Εθνικός Πειραιά 4-17 ,ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-27, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 14-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

………………………

4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου):

ΝΟ Χίου – Ροή 24-5, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9-4 ,ΝΟ Χίου – Δελφίνια Μεταμόρωσης 26-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Ροή 12-4, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 6-12, Ροή – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3

……………………………..

4. Ροή 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χαλκίδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-11, Μίλων – Ολυμπιακός 3-11 ,ΝΟ Χαλκίδας – Ολυμπιακός 0-28, Μίλων – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 20-7, Μίλων – ΝΟ Χαλκίδας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Χαλκίδας σε αυτό το ματς, στο οποίο μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 9

2. Μίλων 6

3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

………………………..

4. ΝΟ Χαλκίδας -1

** Ο ΝΟ Χαλκίδας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – Ηρακλής 11-5, ΑΣ Απόλλο – ΧΑΝΘ 26-3,Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 10-7, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 22-3 ,ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 24-3, Ηρακλής – ΧΑΝΘ 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΣ Απόλλο 9

2. Μακεδονικός 6

3. Ηρακλής 1

…………………

4. ΧΑΝΘ 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-14 ,ΝΑΣ Ημαθίας – ΕΑΤΕΚ 1-17, Πανσερραϊκός – ΝΑΣ Ημαθίας 18-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανσερραϊκός 6

2. ΕΑΤΕΚ 3

……………………….

3. ΝΑΣ Ημαθίας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 10-3 ,ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 24-0, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 6

2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

……………………..

3. ΠΑΣ Φοίβος 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 9-5,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 5-10, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 10-6, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-4, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 8-14 ,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-4, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 3-11, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Νηρέας Λαμίας 12

2. ΝΕ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

4. ΟΥΚ Βόλου 3

……………………….

5. ΝΟ Λάρισας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήρια Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 12-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-8 ,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 6-3, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 12-5, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 10-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 6

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3

………………………….

4. Πύρος Ιωαννίνων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 8-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 26-3,ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 12-11, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 15-4, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 21-5, Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 9-6

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

3. Πλιτς Πλατς 3

……………………..

4. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 3-21, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΟ Καλαμάτας 8-14, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΕ Πατρών 2-17, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 3-26.

Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΝΕ Πατρών 6

3. ΝΟ Καλαμάτας 3

………………………

4. ΝΟ Αργοστολίου 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα γίνει 10-12/6. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 25/5 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ        ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                ΑΟ ΟΛ.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ         ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. Ε ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ            6. ΣΤ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.              ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΡΟΗ                                        ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ           ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 9. Γ’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                   ΠΑΟΚ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                       ΕΑΤΕΚ                                  ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ       ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜ. ΠΤΟΛ/ΔΑΣ          11.  ΟΜ.  ΚΡΗΤΗΣ                          12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

 

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ        ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                  ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                         ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ        ΟΦΗ                                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

  1. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

ΩΡΑ: 11:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 19:00                ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ  

ΩΡΑ: 21:30                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ           

ΩΡΑ: 19:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

  1. Ε ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 15:30                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΡΟΗ

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.   

ΩΡΑ: 10:30                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΡΟΗ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                            ΡΟΗ                                        ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ        

ΩΡΑ: 21:30                ΜΥΛΩΝ                                            ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.      

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.       

ΩΡΑ: 17:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΧΑΝΘ           

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ               

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΧΑΝΘ

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΕΑΤΕΚ

 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΠΑΟΚ                                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ      

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΠΑΟΚ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ  

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 11:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ               ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

ΩΡΑ: 21:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ  

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΟΦΗ

ΩΡΑ: 12:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                            ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                    ΟΦΗ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                        ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Παρά το γεγονός ότι απομένουν δύο αγώνες για να ολοκληρωθεί η Α’ προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων, γνωρίζουμε από σήμερα (Κυριακή 21/2) το βράδυ και τις 39 ομάδες που προκρίθηκαν στη Β’ φάση (15-17/4).

Μέχρι και απόψε έχουν ολοκληρωθεί οι αγώνες σε οκτώ από τους δέκα ομίλους (πέντε σήμερα, ένας από χθες Σάββατο, o Κρήτης, και δύο το περασμένο Σαββατοκύριακο (Θεσσαλονίκης Α’ και Β’). Αύριο Δευτέρα 22/2 ολοκληρώνεται η Α’ φάση με έναν αγώνα για τον Β’ Όμιλο Αττικής και έναν ακόμα για τον Γ’ Όμιλο Αττικής, που δεν επηρεάζουν όμως την υπόθεση πρόκριση, αλλά μόνο την τελική κατάταξη στον κάθε όμιλο. Σημειώνουμε ότι από την Α’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται στη Β’ μόνο οι ομάδες που κατέλαβαν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Συγκλονιστική ήταν η υπόθεση πρόκριση- αποκλεισμός στον Δ’ Όμιλο Αττικής, καθώς ισοβάθμησαν στις τελευταίες θέσεις με 3 βαθμούς οι Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος και ΓΣ Ηλιούπολης και αποκλείστηκε τελικά ως 5ος και τελευταίος ο ΓΣ Ηλιούπολης που δεν ευνοήθηκε στην τριπλή ισοβαθμία.

Έτσι, οι 39 ομάδες που προκρίνονται είναι: Παλαιό Φάληρο, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Καλαμακίου, Μίλων, Άρης Νίκαιας (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Χίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος (από τον Δ’ Αττικής), ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεξανδρούπολης (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΝΟ Καβάλας, Ηρακλής (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΑΣ Ημαθίας, ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ (από τον Όμιλο Κρήτης), Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Παναθηναϊκός (από τον Όμιλο Πάτρας).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Νηρέας Γέρακα – Εθνικός Πειραιά 4-11, Ηλυσιακός – ΑΕ Χαϊδαρίου 3-10, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Χαλανδρίου 5-8, Παλαιό Φάληρο – Ηλυσιακός 25-2, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Χαϊδαρίου 16-3, Νηρέας Γέρακα – Παλαιό Φάληρο 3-25, Παλαιό Φάληρο – Εθνικός Πειραιά 18-2, Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα 3-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Παλαιό Φάληρο 2-27, Εθνικός Πειραιά – Ηλυσιακός 18-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Νηρέας Γέρακα 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

………………………………………..

  1. Ηλυσιακός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Αλίμου, Νίκαιας, Γλυφάδας, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Καλαμακίου – Μίλων 17-2 και από χθες Πέμπτη: Απόλλων Σμύρνης – Άρης Νίκαιας 13-26, ΑΝΟ Γλυφάδας – Απόλλων Σμύρνης 28-6, Μίλων – Άρης Νίκαιας 11-3, ΝΟ Καλαμακίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 0-12, ΑΝΟ Γλυφάδας – Μίλων 17-8, Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Καλαμακίου 10-24, Άρης Νίκαιας – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-13, Μίλων – Απόλλων Σμύρνης 14-13.

Η Βαθμολογία:

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12 (4 αγ.)
  2. ΝΟ Καλαμακίου 6 (3 αγ.)
  3. Μίλων 6 (4 αγ.)
  4. Άρης Νίκαιας 3 (3 αγ.)

……………………………………….

  1. Απόλλων Σμύρνης 0 (4 αγ.)

** Δευτέρα 22/2: Κολυμβητήριο Νίκαιας, 21.45 Άρης Νίκαιας – ΝΟ Καλαμακίου.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριια Νίκαιας, Πεντέλης):

Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 5-14 και από Πέμπτη: Ιωνικός – ΝΟ Χαλκίδας 14-6, ΝΟ Χίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-4, ΝΟ Χαλκίδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-14, Ιωνικός – ΝΟ Χίου 4-18, ΝΟ Χίου – ΝΟ Χαλκίδας 25-1, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 13-6, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Χίου 7-12, ΝΟ Χαλκίδας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-11.

Η Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Χίου 12 (4 αγ.)
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6 (3 αγ.)
  3. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 6 (4 αγ.)
  4. Ιωνικός 3 (3 αγ.)

……………………………………………………………………..

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0 (4 αγ.)

** Δευτέρα 22/2: Κολυμβητήριο Νίκαιας, 20.45 ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Ιωνικός.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Ολυμπιακός – Πανιώνιος 9-5, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 4-11, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 3-14, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Ηλιούπολης 10-1, Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 7-5, Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 7-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 12-1, ΓΣ Ηλιούπολης – Ολυμπιακός 5-13, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-10, Πανιώνιος – ΓΣ Ηλιούπολης 5-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 12
  2. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  3. Νηρέας Χαλανδρίου 3 (16-11 μεταξύ των τριών)
  4. Πανιώνιος 3 (12-11 μεταξύ των τριών)

……………………………………………………………………………………

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 3 (10-16 μεταξύ των τριών)

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

Πύρρος Ιωαννίνων – ΚΕ Κοζάνης 2-7, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 14-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 3-6, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΑΣ Ημαθίας 7-6, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 9-4, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 5-11, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΚΕ Κοζάνης 7-4, ΝΑΣ Ημαθίας – Πύρρος Ιωαννίνων 8-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 5-8, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΣ Ημαθίας 1-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 12
  2. ΝΑΣ Ημαθίας 9
  3. ΚΕ Κοζάνης 6
  4. Πύρρος Ιωαννίνων 3

………………………………………….

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 12-3, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Αγ. Νικολάου 29-2, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγίου Νικολάου 15-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 16-4, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 11-8, ΟΦΗ – ΝΟ Αγίου Νικολάου 8-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Χανίων 9

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 6
  2. ΟΦΗ 3

……………………………….

  1. ΝΟ Αγίου Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 8-5, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-6, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΕ Λάρισας 18-2, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 6-7, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 2-19, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 12-5, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 16-4, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-16, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 7-6, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 22-3, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 10-7, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 3-9, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 5-17, Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 16-10, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νίκη Βόλου 12
  2. ΟΥΚ Βόλου 10
  3. Νηρέας Λαμίας 10
  4. ΝΟ Λάρισας 9
  5. ΟΕΑΝΑΒ 3

……………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΓΣ Περιστερίου – Παναθηναϊκός 1-10, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 15-6, Παναθηναϊκός – ΝΕ Πατρών 8-14, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Πατρών 3-13, Παναθηναϊκός – ΝΟ Πατρών 7-11, ΓΣ Περιστερίου – ΝΕ Πατρών 3-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 9
  2. ΝΕ Πατρών 6
  3. Παναθηναϊκός 3

………………………………………

  1. ΓΣ Περιστερίου 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Εφήβων είναι προγραμματισμένη για τις 15-17/4. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 23/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ            2. Β’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ         3. Γ’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                     ΝΟ ΧΙΟΥ

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                      ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                  ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ            ΝΟ ΚΑΛΑΜΚΙΟΥ                    ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                     ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                           ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                        ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ              ΚΟ ΠΟΣ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

  1. Δ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ               5.  Α’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ                6. Β’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ

 

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ             ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ            ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                    ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                            ΠΑΟΚ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ               ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                     ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                             ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                   ΧΑΝΘ                                          ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

                                                                                                                                                           

  1. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ        8. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ                        9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

 

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                           ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤ/ΔΑΣ                  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                              ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                        ΟΦΗ                                             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ             ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ         ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                                                                           ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

                                                                                                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΕ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΑΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 21:30                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 12:00                ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                            ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                   ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 12:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 21:30                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                       ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική           Πέμπτη                                               18/02/2016

ΩΡΑ: 21:45                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                                    ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Δευτέρα                                              22/02/2016

ΩΡΑ: 21:45                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 13:30                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                          ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ        

ΩΡΑ: 12:00                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Πέμπτη                                               18/02/2016

ΩΡΑ: 20:45               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Δευτέρα                                              22/02/2016

ΩΡΑ: 20:45                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                         ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 14:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 19:00               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

ΩΡΑ: 20:00                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΧΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 10:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 11:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 16:30               ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                         ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 17:30                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

  1. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                      ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 17:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

ΩΡΑ: 18:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 09:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 10:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                         ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 17:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        12/02/2016

ΩΡΑ: 20:00               ΧΑΝΘ                                                            ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΧΑΝΘ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 19:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΧΑΝΘ                       

ΩΡΑ: 20:00               ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                            ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΧΑΝΘ                                                            ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 17:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                  ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        12/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 19:00                            ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΠΑΟΚ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΠΑΟΚ                                                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                 ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 10:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:00                            ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ                     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 21:00                            ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 12:00                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ

ΩΡΑ: 13:00                 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                          ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ                     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 15:00                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ                 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 16:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       19/02/2016

ΩΡΑ: 20:15                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ: 21:15                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 17:30                ΟΦΗ                                                   ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 21:00                ΟΕΑ ΝΑΒ                                          ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 10:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 11:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 12:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΕΑ ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΟΕΑ ΝΑΒ                                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ       

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΟΕΑ ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ       

ΩΡΑ: 19:00               ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΟΕΑ ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 17:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                            21/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                  ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 12:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2015-2016»  με  αριθμ.πρωτ:  5333/ 6.10.2015,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΕΦΗΒΩΝ  (γενν. ’99)   «2016»  σύμφωνα με τα παρακάτω:  

 

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ                3. Γ’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                     ΝΟ ΧΙΟΥ

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                      ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                  ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ            ΝΟ ΚΑΛΑΜΚΙΟΥ                    ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                     ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                           ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                        ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ              ΚΟ ΠΟΣ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

  1. Δ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ               5.  Α’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ                6. Β’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ

 

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ             ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ            ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                    ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                            ΠΑΟΚ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ               ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                     ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                             ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΧΑΝΘ            ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

                                                                                                                                                           

  1. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ        8. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ                        9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

 

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                           ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤ/ΔΑΣ                  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                              ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                        ΟΦΗ                                             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ             ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ         ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΕ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΑΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΤΟΠΟΣ  &  ΧΡΟΝΟΣ  ΤΕΛΕΣΗΣ

 

   Το  Πρωτάθλημα   ΕΦΗΒΩΝ  «2016»  θα διεξαχθεί σε τέσσερις (4) φάσεις:

 

 

Α’  Φάση                                          12-14/02/2016 και 19-21/02/2016

                                                           

Β’  Φάση                                          15 – 17 / 04 / 2016        

 

Γ’  Φάση                                           06- 08 / 05 / 2016

 

Δ’  Φάση – Τελική                            15- 17 / 07 / 2016        

 

 

ΗΛΙΚΙΑ   ΑΘΛΗΤΩΝ

 

   Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλητές  (γενν. 1999)  και  νεώτεροι.

 

 

ΔΙΑΡΚΕΙΑ   ΑΓΩΝΩΝ

 

   Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος  ΕΦΗΒΩΝ  «2016»,  θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε περίοδος.

 

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ   ΧΩΡΟΣ

 

   Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου:    30 Χ 20    Μπάλα  (μεγάλη)  Ανδρική.

 

 

Α’  Φάση

 

   Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων).

Ισχύει η  Ισοπαλία.

 

Β’  Φάση

 

  Δεν προκρίνονται στην  Β’ Φάση  οι ομάδες που θα καταλάβουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Σύνολο ομάδων που προκρίνονται τριάντα εννέα (39) ομάδες.

 

   Η κλήρωση για την  Β’  Φάση  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  23/03/2016  και  ώρα:  13:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

  Η  Β’  Φάση  θα διεξαχθεί σε Τουρνουά ενός γύρου, σε ομίλους με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων).    Ισχύει η  Ισοπαλία.

 

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – TIME  OUT

 

   Ισχύουν τα αναφερόμενα στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2016»  με αριθμ.πρωτ.:  5333/Ε/ 06.10.2015.

 

   Όλοι οι αγώνες των Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης, θα διεξάγονται σύμφωνα με τους Διεθνείς Κανονισμούς Διαιτησίας και τους Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της  FINA  (που ακολουθούν)  και τις ιδιαιτερότητες των Πρωταθλημάτων της  ΚΟΕ.

 

   Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο.

 

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

 

Η Συμμετοχή στο πιο πάνω πρωτάθλημα αφορά σωματεία που έχουν ήδη λάβει ειδική αθλητική αναγνώριση από την ΓΓΑ ή θα λάβουν αυτήν μέχρι και την 07/03/2016 (κατά παράταση που δίνει η ΚΟΕ για την έγκριση της συμμετοχής). Η μη ύπαρξη Ειδικής Αθλητικής Αναγνώρισης από την ΓΓΑ για οποιοδήποτε σωματείο, μετά την ως άνω προθεσμία, συνεπάγει την μη περαιτέρω συμμετοχή του σε οποιαδήποτε φάση και αν ευρίσκεται το παρόν πρωτάθλημα..

Περαιτέρω μέχρι την ως άνω προθεσμία (07/03/2013) θα πρέπει όλα τα συμμετέχοντα σωματεία θα έχουν προσκομίσει στην ΚΟΕ την γνωστοποίηση των προπονητών τους μετά της Ειδικής σχετικής αδείας ασκήσεως επαγγέλματος από την ΓΓΑ.

Στην περίπτωση μη προσκομίσεως των ως άνω αδειών, δεν θα επιτραπεί η περαιτέρω συμμετοχή του σωματείου σε οποιαδήποτε φάση και αν ευρίσκεται το παρόν πρωτάθλημα.

 

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.

της  ΚΟΕ. 

 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 21:30                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 12:00                ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                            ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                   ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 12:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 21:30    ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                       ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 21:45                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                                    ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 13:30                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:30    ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 11:00    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ        

ΩΡΑ: 12:00    ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                        ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 19:00    ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 20:00    ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:45                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                         ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:30    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                   ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

ΩΡΑ: 20:00                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΧΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 11:00    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                         ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 17:30                             ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

  1. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                      ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

ΩΡΑ: 18:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 10:00    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                         ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        12/02/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΧΑΝΘ                                                            ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 11:00    ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00    ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΧΑΝΘ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΧΑΝΘ                       

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00    ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΧΑΝΘ                                                            ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 17:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                  ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        12/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 19:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΠΑΟΚ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΠΑΟΚ                                                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 17:00    ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                 ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 18:00    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 09:00    ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 10:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 18:00    ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 19:00    ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ                     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 21:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 12:00                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ

ΩΡΑ: 13:00                 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                          ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 18:00    ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

ΩΡΑ: 19:00    ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ                     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 09:00    ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 15:00    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ                  ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 16:00    ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       19/02/2016

ΩΡΑ: 20:15                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ: 21:15                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 16:30    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 17:30    ΟΦΗ                                                   ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00    ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 21:00                ΟΕΑ ΝΑΒ                                          ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΕΑ ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΟΕΑ ΝΑΒ                                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ       

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 10:00         ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                              ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 11:00         ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                         ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΟΕΑ ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ       

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΟΕΑ ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                            21/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                  ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 12:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-10, ΝΟ Ρεθύμνου – Μίλων 7-8, ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 8-8, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός 9-4, ΝΟ Ρεθύμνου – ΓΣ Περιστερίου 10-8, Ιωνικός – Μίλων 14-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Ρεθύμνου 6

2. Ιωνικός 4

……………………………

3. Μίλων 4

4. ΓΣ Περιστερίου 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟΒΑ 7-6, Άθως Χαλκιδικής – ΝΟ Χαλκίδας 10-10, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χαλκίδας 6-13, Άθως Χαλκιδικής – ΝΟΒΑ 6-14, Άθως Χαλκιδικής – Νηρέας Χαλανδρίου 13-9, ΝΟΒΑ- ΝΟ Χαλκίδας 7-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟΒΑ 6

2. ΝΟ Χαλκίδας 4

……………………………………….

3. Άθως Χαλκιδικής 4

4. Νηρέας Χαλανδρίου 3

Ο ΝΟ Ρεθύμνου κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή στη Β’ Εθνική κατηγορία Ανδρών της υδατοσφαίρισης με την ολοκλήρωση της Τελικής φάσης. Η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη επιβλήθηκε στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης με 9-5 του ΝΟΒΑ απόψε στο κολυμβητήριο Περιστερίου.

Την 3η θέση πήρε ο ΝΟ Χαλκίδας που επιβλήθηκε με 8-5 του Ιωνικού στον μικρό τελικό. Και οι τέσσερις αυτές ομάδες (ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟΒΑ, ΝΟ Χαλκίδας, Ιωνικός) είχαν πάρει την άνοδο στην Α2 Ανδρών από χθες.

Για τις θέσεις 5η-6η: Μίλων – Άθως Χαλκιδικής 16-15. Για τις θέσεις 7η-8η: Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-5.

(Να σημειώσουμε ότι στους πρωϊνούς ημιτελικούς ο ΝΟ Ρεθύμνου είχε νικήσει 11-8 τον ΝΟ Χαλκίδας και ο ΝΟΒΑ 11-10 τον Ιωνικό)

Η Τελική Κατάταξη (στην τελική φάση της Β’ Ανδρών): 1. ΝΟ Ρεθύμνου, 2. ΝΟΒΑ, 3. ΝΟ Χαλκίδας, 4. Ιωνικός, 5. Μίλων, 6. Άθως Χαλκιδικής, 7. Νηρέας Χαλανδρίου, 8. ΓΣ Περιστερίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκε σήμερα το απόγευμα η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών με τη διεξαγωγή της 4ης και της 5ης αγωνιστικής και στους τέσσερις ομίλους. Οι ομάδες που πήραν την πρόκριση για την τελική φάση του πρωταθλήματος, η οποία θα διεξαχθεί το τριήμερο 1-3 Αυγούστου είναι: Άθως Χαλκιδικής, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟΒΑ, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟΝΣ Μίλων, ΓΣ Περιστερίου και Ιωνικός ΑΟ. Η κλήρωση θα γίνει αύριο  Δευτέρα 21/7 στις 13:30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ)

ΝΟ Χαλκίδας- ΑΕ Χαϊδαρίου: 10-7, ΑΠΣ Οξυγόνο- Άθως Χαλκιδικής: 7-14, Άθως Χαλκιδικής-ΝΟ Χαλκίδας 11-6, ΑΣ  Άρης-ΑΠΣ Οξυγόνο 14-3, ΑΕ Χαϊδαρίου-Άθως Χαλκιδικής 9-14, ΝΟ Χαλκίδας- ΑΣ Άρης 9-8,ΑΣ  Άρης-ΑΕ Χαϊδαρίου 9-4, ΑΠΣ Οξυγόνο- ΝΟ Χαλκίδας 3-15,  Άθως Χαλκιδικής- ΑΣ Άρης 10-7, ΑΕ Χαϊδαρίου-ΑΠΣ Οξυγόνο 12-8

Η βαθμολογία:  Άθως Χαλκιδικής 12 (4αγ), ΝΟ Χαλκίδας 9 (4αγ), ΑΣ Άρης 6 (4αγ), ΑΕ Χαϊδαρίου 3 (4αγ), ΑΠΣ Οξυγόνο 0 (4αγ)

ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ )

ΝΟ Καβάλας-ΟΕΑ/ΝΑΒ: 5-8,  ΝΟ Λάρισας-ΝΟΒΑ: 6-7, ΝΟΒΑ-  ΝΟ Καβάλας 13-4, ΑΟ Νηρέας Χαλ.- ΝΟ Λάρισας 8-6, ΟΕΑ/ΝΑΒ-ΝΟΒΑ 2-9, ΝΟ Καβάλας- ΑΟ Νηρέας Χαλ. 5-13,ΑΟ Νηρέας Χαλ- ΟΕΑ/ΝΑΒ 9-11, ΝΟ Λάρισας-ΝΟ Καβάλας  16-9, , ΝΟΒΑ- ΑΟ Νηρέας Χαλ. 8-9, ΟΕΑ/ΝΑΒ- ΝΟ Λάρισας: 12-12

Η βαθμολογία: ΑΟ Νηρέας Χαλ 9 (4αγ)  ΝΟΒΑ 9 (4αγ), ΟΕΑ/ΝΑΒ 7 (4αγ), ), ΝΟ Λάρισας 4 (4αγ) ΝΟ Καβάλας 0 (4αγ)

Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ )

ΝΟΑΝ- ΝΟ Ναυπλίου: 6-12,  ΝΟ Καλαμάτας- ΑΟΝΣ Μίλων: 3-7, ΑΟΝΣ Μίλων-    ΝΟΑΝ 11-8, ΝΟ Ρεθύμνου-ΝΟ Καλαμάτας 8-5, ΝΟ Ναυπλίου-ΑΟΝΣ Μίλων 4-10, ΝΟΑΝ-ΝΟ Ρεθύμνου 5-13,ΝΟ Ρεθύμνου-ΝΟ Ναυπλίου 14-4,ΝΟ Καλαμάτας-ΝΟΑΝ 7-9, ΑΟΝΣ Μίλων-ΝΟ Ρεθύμνου 0-8, ΝΟ Ναυπλίου-ΝΟ Καλαμάτας 3-9

Η βαθμολογία: ΝΟ Ρεθύμνου 9 (4αγ), ΑΟΝΣ Μίλων 9 (4αγ), ΝΟ Ναυπλίου 3 (4αγ), ΝΟ Καλαμάτας 3 (4αγ), ΝΟΑΝ 3 (4αγ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

ΓΣ Περιστερίου-ΑΟ Βετεράνοι: 8-6, Ιωνικός ΑΟ-ΑΟ Πετρούπολης: 16-4, ΑΟ Πετρούπολης-ΓΣ Περιστερίου 4-9, Νηρέας Πατρών-Ιωνικός ΑΟ 8-15, ΑΟ Βετεράνοι-ΑΟ Πετρούπολης 7-6, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Νηρέας Πατρών 9-8,Νηρέας Πατρών-ΑΟ Βετεράνοι  8-10, Ιωνικός ΑΟ –ΓΣ Περιστερίου 8-9, ΑΟ Πετρούπολης- Νηρέας Πατρών 3-8, ΑΟ Βετεράνοι- Ιωνικός ΑΟ 7-13

Η βαθμολογία: ΓΣ Περιστερίου 12 (4αγ), Ιωνικός ΑΟ 9 (4αγ), ΑΟ Βετεράνοι 6 (4αγ), Νηρέας Πατρών 3 (4αγ), ΑΟ Πετρούπολης 0 (4αγ)

Μόνο ο Ναυσίθοος εμφανίστηκε στον Όμιλο Υποβιβασμού (Πλέι-Άουτ)

Στον όμιλο του υποβιβασμού της Β’ Εθνικής ανδρών (πλέι-άουτ)  μόνο η ομάδα του Ναυσίθοου εμφανίστηκε στο κολυμβητήριο της Κέρκυρας. Αντίθετα, δεν κατέβηκαν να αγωνιστούν οι ΝΟ Μυτιλήνης, Αλέξανδρος Συκεών, Τρίτων Αμαρουσίου οι οποίοι θα αγωνίζονταν τη σημερινή πρώτη ημέρα, αλλά και η Αναγέννηση Λαμίας που είχε ρεπό. Ο αλυτάρχης των αγώνων Κώστας Λιαπίκος έκλεισε το φύλλο αγώνα του παιχνιδιού ΝΟ Μυτιλήνης-Ναυσίθοος με 5-0 υπέρ των φιλοξενούμενων μηδενίζοντας το ΝΟ Μυτιλήνης, ενώ θα περιμένει να δει στους αυριανούς αγώνες τι μέλλει γενέσθαι και αν τελικά οι υπόλοιπες ομάδες θα εμφανιστούν. Αλλιώς, η Ομοσπονδία θα αποφασίσει για την έκβαση της υπόθεσης, με τα δεδομένα να δείχνουν ότι ο Ναυσίθοος θα είναι η ομάδα που θα παραμείνει στην Β’ Εθνική καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση και οι υπόλοιπες 4 ομάδες θα υποβιβασθούν στη Γ΄Εθνική κατηγορία.

 

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Μετά από κλήρωση που έγινε στα γραφεία της  ΚΟΕ,  σας γνωρίζουμε τους ομίλους και τους αγώνες της  Ημιτελικής Φάσης  του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  Β’  ΑΝΔΡΩΝ  «2014»,  που θα διεξαχθούν στις  18 – 19 – 20/ 7 / 2014, καθώς και ο όμιλος PLAY OUT.

  1. ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/NIΚΗΣ                               2.    ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ

ΑΣ ΑΡΗΣ                                                                  ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                                      ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                                      ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                                      ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                                             ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ                                   4.  B’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                                                 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                                       ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                                         ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  (PLAYOUT)  ΚΕΡΚΥΡΑ  

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ                                                

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ                                                

ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                                      

ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                                               

ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                                          

Κατά τα άλλα ισχύουν ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  Β’  ΑΝΔΡΩΝ  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  3173/Ε/ 30.5.14,  καθώς επίσης και στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.13.   

ΣΥΣΤΗΜΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ

Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων),  ισχύει η Ισοπαλία.

Γ’  Φάση – Τελική                 1 – 2 – 3 / 8 / 2014

Προκρίνονται για την  Γ’ Φάση,  οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους  1, 2, 3, 4,  σύνολο:  οκτώ (8) ομάδες.  Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων.

Η κλήρωση για την  Γ’  Φάση – Τελική,  θα διεξαχθεί την  Δευτέρα  21 / 7 / 2014  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Τα συμμετέχοντα σωματεία οφείλουν να καταθέσουν στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  παράβολο συμμετοχής  (280  Ευρώ) πριν την έναρξη των αγώνων, επί ποινή αποκλεισμού τους από το Πρωτάθλημα. Αρ. λογ. Κ.Ο.Ε. 080/480901-72.  

Οι εκπρόσωποι των σωματείων οφείλουν, κατά την διάρκεια των αγώνων, να επιδεικνύουν

την απόδειξη του παράβολου στον Αλυτάρχη, διαφορετικά  δεν  θα μπορούν να λάβουν μέρος στους αγώνες. 

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ  Κ.Ο.Ε.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Τα τρία σωματεία τη Θεσσαλονίκης ΑΡΗΣ-ΟΞΥΓΟΝΟ και ΑΘΩΣ αναλαμβάνουν την φιλοξενία του ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΟΣ και του ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ. Τηλ επικοινωνίας 6947028960 κ. Ι. Ζησόπουλος.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Τα σωματεία του ομίλου PLAY OUT μπορούν να επικοινωνούν με τον ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ στο τηλ. 6972024508 κ. Τόμπρος.

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/ 2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.  Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΑΠΣ  ΟΞΥΓΟΝΟ                             ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  20:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑ                                  ΑΣ ΑΡΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

5  αγωνιστική                        Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  16:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΟΞΥΓΟΝΟ

  1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                                  ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                            ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

4η  αγωνιστική                       Κυριακη                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                        ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟΑΝ                                                            ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΝΟΑΝ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟΑΝ                                                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΝΟΑΝ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  16:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  17:30               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ    ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  21:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:30               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                         ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                         ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ    

ΩΡΑ:  11:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  18:00               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

5 .    ΟΜΙΛΟΣ   (PLAY OUT)   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΚΕΡΚΥΡΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                           ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ             ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  14:00               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ:  15:00               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                                   ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  09:00               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ             ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ          

ΩΡΑ:  10:00               ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ             ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  15:00               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  16:00               ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                                   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr 

Αναδείχθηκαν την Κυριακή το βράδυ οι 22 ομάδες που παίρνουν την πρόκριση από την Α’ στην Β’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, από τις 25 που θα βρεθούν εκεί τελικά.

Οι υπόλοιπες τρεις ομάδες θα βγουν από τους αγώνες (τέσσερις) που εκκρεμούν σε δύο ομίλους. Δύο αγώνες εκκρεμούν στον Α’ Όμιλο Αττικής, απ’ όπου αναζητείται η 3η στην κατάταξη ομάδα εκεί, η οποία παίρνει την πρόκριση. Δύο αγώνες εκκρεμούν και στον Β’ Όμιλο Αττικής, απ’ όπου περιμένουμε, όμως, ακόμα δυο ομάδες, την 2η και την 3η στην κατάταξη. Όλοι οι υπόλοιποι αγώνες των δέκα ομίλων ολοκληρώθηκαν κανονικά (στον Όμιλο Χανίων δεν κατέβηκε ο ΟΦΗ).

Οι 22 που έχουν ήδη προκριθεί είναι οι: ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Άθως Χαλκιδικής, Ηρακλής (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, Νηρέας Λαμίας (από τον Όμιλο Πατρών), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Λάρισας), ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων (από τον Όμιλο Χανίων), ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), Π. Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Ιωαννίνων).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – ΕΑΤΕΚ 15-9, ΠΑΟΚ – ΝΟ Καβάλας 27-1,ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Καβάλας 15-10, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 26-3, ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 31-1, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 10-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 9

2. ΠΑΣ Φοίβος 6

……………………………….

3. ΕΑΤΕΚ 3

4. ΝΟ Καβάλας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Ηρακλής – Πανσερραϊκός 14-5, Άθως Χαλκιδικής – Άρης 14-4, Ηρακλής – Άρης 9-4, Άθως Χαλκιδικής Πανσερραϊκός 11-4, Άθως Χαλκιδικής – Ηρακλής 10-7, Πανσερραϊκός – Άρης 4-9.

Η Βαθμολογία (Τελική)

1.Άθως Χαλκιδικής 9

2. Ηρακλής 6

………………………………………….

3. Άρης 3

4. Πανσερραϊκός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 27-1, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-17, ΝΟ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 32-0, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Πατρών 7-8, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Πατρών 0-25, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 3-16.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 9

2. Νηρέας Λαμίας 6

……………………………………………..

3. ΝΕ Πατρών 3

4. ΝΕ Λαμίας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας, Ν. Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΝΕ Λάρισας 19-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 1-20,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 15-4, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 2-23, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 2-17, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 16-4, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 1-11, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 6-4, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 6-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 12

2. ΝΟ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

………………………………………..

4. ΝΕ Λάρισας 3

5. ΟΕΑΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 4-10, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Ρεθύμνου 3-20, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 3-21. Ο ΟΦΗ δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Ρεθύμνου 6

2. ΝΟ Χανίων 3

………………………………………….

3. Πλιτς Πλατς 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Καλαμακίου 5-12, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Ηλιούπολης 8-13, Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 12-12. Οι αγώνες ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου και Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων αναβλήθηκαν, Ηλυσιακός – ΝΟ Καλαμακίου 2-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 3-6, ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 14-3, ΝΟ Καλαμακίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-6.

Η Βαθμολογία:

1.ΓΣ Ηλιούπολης 9 (3 αγ.)

2. ΝΟ Καλαμακίου 9 (4 αγ.)

3. Νηρέας Χαλανδρίου 4 (3 αγ.)

4. Ηλυσιακός 1 (3 αγ.)

5. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0 (3 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Πειραιά, Γέρακα, Ιλίσιο):

ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 3-9, Νηρέας Γέρακα – Τρίτων Αμαρουσίου 12-6,Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 15-3, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Χίου 1-7, ΝΟ Χίου – Εθνικός Πειραιά 13-3. Ο αγώνας Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα αναβλήθηκε, Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 2-14, Νηρέας Γέρακα –ΝΟ Χίου 10-5, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 12-7.

 Η Βαθμολογία:

1.Ολυμπιακός 12 (4 αγ.)

2. Νηρέας Γέρακα 6 (3 αγ.)

3. ΝΟ Χίου 6 (4 αγ.)

4. Εθνικός Πειραιά 0 (2 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (3 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Τρίτων Αμαρουσίου – Εθνικός Πειραιά (θα γίνει τη Δευτέρα 12/5 στις 21.30 στο κολυμβητήριο Γέρακα) και Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 19-0, ΓΣ Περιστερίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-5,Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 15-2, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-32, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-20, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 20-5, Πανιώνιος – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-0, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-26.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Πανιώνιος 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

…………………………………………

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Π. Φαλήρου):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 11-1, Π. Φάληρο – ΑΟ Πετρούπολης 20-2, Παναθηναϊκός – Π. Φάληρο 5-13, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-16, Ιωνικός – ΑΟ Πετρούπολης 14-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 8-6, Παναθηναϊκός – Ιωνικός 7-2, Π. Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-4, ΑΟ Πετρούπολης – Παναθηναϊκός 3-9, Ιωνικός – Π. Φάληρο 7-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 12

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

3. Παναθηναϊκός 6

……………………………………….

4. Ιωνικός 3

5. ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

Δελφίνια Πτολεμαϊδας –Πύρρος Ιωαννίνων 1-3, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-7, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΣ Ημαθίας 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΑΣ Ημαθίας 6

2. Πύρρος Ιωαννίνων 3

……………………………………..

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Η Β’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 20-22 Ιουνίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 14 Μαϊου.

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες της Α΄φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων, αλλά και το μπαράζ κι έτσι αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση.

Είναι οι ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, Ιωνικός, Τρίτων Αμαρουσίου, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΕ Πατρών και (από το μπαράζ) ο Πανιώνιος.

 Ά ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Περιστερίου, Βουλιαγμένης):

ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Χαλανδρίου 10-5,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 26-2, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χίου 5-16, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-24, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 7-20, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου 20-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΝΟ Χίου 6

……………………………………..

3. Νηρέας Χαλανδρίου 3

……………………………………..

4. ΓΣ Περιστερίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Ν. Σμύρνης, Νίκαιας, Πειραιά):

ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Ολυμπιακός 2-13, Τρίτων Αμαρουσίου – Ιωνικός 1-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Πανιώνιος 5-12, Ιωνικός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 13-2, Πανιώνιος – Τρίτων Αμαρουσίου 1-5,Πανιώνιος – Ολυμπιακός 4-10, Ολυμπιακός – Ιωνικός 11-10, Τρίτων Αμαρουσίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 14-1, Ιωνικός – Πανιώνιος 13-4, Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 4-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. Ιωνικός 9

3. Τρίτων Αμαρουσίου 6

…………………………………….

4. Πανιώνιος 3

……………………………………..

5. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Δεν έγιναν αγώνες. Προκρίθηκε απευθείας ο ΝΟ Λάρισας διότι οι άλλες ομάδες αποχώρησαν.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 16-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

2. ΝΟ Χανίων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός Πειραιά 20-4, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-4,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Πατρών 15-4, ΝΕ πατρών – Εθνικός Πειραιά 10-2, ΝΕ πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-10, ΝΟ Πατρών – Εθνικός Πειραιά 10-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

2. ΝΕ Πατρών 6

……………………………………

3. ΝΟ Πατρών 1

4. Εθνικός Πειραιά 1

Στον αγώνα μπαράζ: Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 19-12.

Η Τελική φάση των Κορασίδων θα γίνει 18-20/7. Ηκλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει στις 18/6 στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2014»  με  αριθμ.πρωτ:  6420/Ε/ 21.10.13,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΜΙΝΙ  ΠΑΙΔΩΝ  (γενν. 2001)   «2014»  σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   3.  ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ 

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                      ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΠΑΟΚ                                    ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ         ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ 

ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟ  ΚΟΛ.    ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ     ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ  ΛΑΜ.

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                     ΑΣ ΑΡΗΣ                              ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΛΑΡΙΣΑΣ      5.  ΟΜΙΛΟΣ  ΧΑΝΙΩΝ       6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΟΕΑ/ΝΑΒ                              ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΟΦΗ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                                       ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 8. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  9. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ         ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ          ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.           ΑΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ   ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Το  Πρωτάθλημα   ΜΙΝΙ  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις:

Α’  Φάση – Προκριματική               9 – 10 – 11 / 5 / 14      

Β’  Φάση – Ημιτελική                       20 – 22 / 6 / 14

Γ’  Φάση – Τελική                             25 – 27 / 7 / 14

Η διάρκεια κάθε αγώνα θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των επτά (7) λεπτών η κάθε μία περίοδος,  για το συγκεκριμένο Πρωτάθλημα.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι αθλητές  (γενν. 2001)  και  νεώτεροι.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – TIME  OUT

Ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/E/ 21.10.13.

Όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν με τους  Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της  FINA  και τους κανονισμούς της  ΚΟΕ.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα  PRESSING  από την σέντρα και πίσω προς την περιοχή της αμυνόμενης ομάδας και καταργείται το απευθείας σουτ για γκολ μετά από φάουλ  (πρέπει να γίνει ανταλλαγή της μπάλας),  στην  Α’  και  Β’  Φάση,  ισχύει η  Ισοπαλία.

 

Ημιτελική  Φάση

Προκρίνονται για την  Ημιτελική Φάση:

Οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 1, 2, 3, 5, 10,   οι τρείς (3) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 4, 6, 7, 8, 9,   σύνολο:  είκοσι πέντε  (25) ομάδες.

Σχηματίζονται πέντε (5) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων ομάδων.

Για την  Τελική Φάση  προκρίνονται οι Δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου  (25Χ20 μ.)

Μπάλες  μικρού  μεγέθους.

Η κλήρωση για την  Ημιτελική  Φάση,  θα διεξαχθεί την  τετάρτη  14 / 5 / 14  και  ώρα:  14:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

Τελική  Φάση

Στην  Τελική Φάση  προκρίνονται Δέκα (10) ομάδες.

Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων και αγωνίζονται με σύστημα  Pool,  ισχύει η Ισοπαλία.

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρξει  νικητής.

Η κλήρωση για την  Τελική  Φάση,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  25 / 6 / 14  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Το κάθε μετακινούμενο σωματείο για την Α’ Φάση – Προκριματική, οφείλει να καταθέσει παράβολο συμμετοχής  (220  Ευρώ). Τα παράβολα συμμετοχής, οφείλουν τα σωματεία να καταθέσουν στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  μέχρι 7/5/2014,  διαφορετικά  δεν  δικαιούνται να λάβουν μέρος στο Πρωτάθλημα. Το καταθετήριο του παραβόλου οφείλουν να επιδεικνύουν στον αλυτάρχη πριν τον αγώνα.  Αρ. λογ. Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε. 080/480901-72

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.   Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

 

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  20:00               ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΛΑΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ  ΦΟΙΒΟΣ                                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

 

           

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  16:00               ΠΑΟΚ                                                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

 

 

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

 

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

 

ΩΡΑ:  09:30               ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

 

ΩΡΑ:  17:00               ΑΘΩΣ  ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

 

–  5  –

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΠΑΛΙΟ)

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  17:30               ΝΕ  ΛΑΜΙΑΣ                                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  18:30               ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ     ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:40               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

                                   

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

ΩΡΑ:  09:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ     ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  12:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

–  6  – 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΧΑΝΙΩΝ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  13:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ  ΣΠΟΡΤ               ΟΦΗ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                   ΟΦΗ              

ΩΡΑ:  20:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  11:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ                ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

 

 

 

 

6.  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  12:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.

 

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                        ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ           

ΩΡΑ:  11:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ   

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                        ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

–  7  – 

 

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:15               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:30               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  17:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                      

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  14:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΧΙΟΥ

           

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΝΟ ΧΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Δευτέρα                                  12/5/14

ΩΡΑ:  21:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:15               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

 

 

 

 

–  8  – 

 

 

 

  1. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:45               ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ                             ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                   

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  18:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

 

 

  1. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

–  9  – 

 

 

  1. Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:45               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  21:45               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  12:45               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

           

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  10:30               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  21:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

 

 

 

Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                               8/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΑΟ                  ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

 

 

  1.   ΟΜΙΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ    ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

 

1η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.                          ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  15:30               ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                  ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2014»  με  αριθμ.πρωτ:  6420/Ε/ 21.10.014,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  (γενν. ’99)  «2014»  σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ           2.   Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

                                                            ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ               4. ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ              5. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ

 

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΑΟ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                       ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΠΑΟΚ                                    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

                                                                                                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΤΟΠΟΣ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΤΕΛΕΣΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ

Το  Πρωτάθλημα   ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  «2014»  θα διεξαχθεί σε δύο (2) φάσεις:

Α’  Φάση – Προκριματική                           9 – 10 – 11 / 05 / 2014 

Β’  Φάση – Τελική                                              18 – 19 – 20 / 07 / 2014

ΗΛΙΚΙΑ   ΑΘΛΗΤΡΙΩΝ

Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλήτριες  (γενν. ’99)  και  νεώτερες.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ  ΑΓΩΝΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  «2014»,  θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε περίοδος.

 Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου  (25Χ20μ.)         

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – TIME  OUT

Ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.014.

Όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν με τους  Νέους Διεθνείς Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της  FINA.

Στους αγώνες της  Α’ Φάσης  ισχύει η  Ισοπαλία.

ΤΕΛΙΚΗ   ΦΑΣΗ

Προκρίνονται για την  Τελική Φάση:

Οι τρείς (3) πρώτες ομάδες από τον Β ΟΜΙΛΟ Αττικής και η πρώτη ομάδα από τους ομίλους 3 και 4. Οι δυο πρώτες ομάδες από τους ομίλους Α Αττικής και όμιλο ΠΑΤΡΩΝ.

ΜΠΑΡΑΖ παίζουν η τρίτη (3) ομάδα από τον Α όμιλο Αττικής και  η τέταρτη ομάδα από τον Β όμιλο Αττικής.

Στην  Τελική Φάση  σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων.

Σύνολο δέκα (10) ομάδες.

Στους εντός των ομίλων αγώνες, ισχύει η Ισοπαλία.

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρχει  νικητής.

Η κλήρωση της  Τελικής  Φάσης  θα διεξαχθεί την  18 / 06 / 14  ημέρα  Τετάρτη    και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Το  κάθε συμμετέχον σωματείο, οφείλει επί ποινής αποκλεισμού, να κατεθέση έως την τετάρτη 7/5/2014 διακόσα δέκα (210.00€) Ευρώ στον λογαριασμό της Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε. 080/48090172. το καταθετήριο του παραβόλου οφείλουν να το επιδεικνύουν στον Αλυτάρχη πριν την έναρξη του αγώνα. 

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

Σημείωση:      Δεν λαμβάνουν μέρος στους αγώνες,  οι υπό μεταγραφή αθλήτριες.

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                             9/5/14

ΩΡΑ:          20:00          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

2η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          13:00          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:          14:00          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                  ΝΟ ΧΙΟΥ

3η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          20:00          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                              

ΩΡΑ:          21:00          ΑΟ ΝΗΡΕΣ ΧΑΛ.                  ΝΟ ΧΙΟΥ 

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική              Κυριακή                        11/5/14

ΩΡΑ:          11:00          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΧΙΟΥ

ΜΠΑΡΑΖ            ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ      Κυριακή    11/5/14

ΩΡΑ: 18:00  Η 3η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ  Α ΟΜΙΛΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ ΜΕ ΤΗΝ  4η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ  Β ΟΜΙΛΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

2η  αγωνιστική           Τετάρτη                                             7/5/14

ΩΡΑ:  21:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

2η  αγωνιστική           Πέμπτη                                               8/5/14

ΩΡΑ:  21:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        9/5/14

ΩΡΑ:  21:45               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             10/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ     

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        9/5/14

ΩΡΑ:  19:45               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             10/5/14

ΩΡΑ:  11:45               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

5η  αγωνιστική           Πέμπτη                                               8/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             10/5/14

ΩΡΑ:  16:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             11/5/14

ΩΡΑ:  12:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.        

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική    Σάββατο                                              10/5/14

ΩΡΑ:          09:00          ΠΑΟΚ                           ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

2η  αγωνιστική    Σάββατο                                              10/5/14

ΩΡΑ:          15:00          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ               ΠΑΟΚ

3η  αγωνιστική    Σάββατο                                              10/5/14

ΩΡΑ:          21:00          ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ             ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

1η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          09:00   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                         ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ     

2η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          15:00  ΑΟ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ        ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

3η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          21:00  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                  ΑΟ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική              παρασκευή   ΚΟΛ/ΡΙΟ     ΠΕΙΡΑΙΑ       9/5/14

ΩΡΑ:          19:00   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

1η  αγωνιστική              παρασκευή                    9/5/14

ΩΡΑ:          19:00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

2η  αγωνιστική              Σαββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          10:00   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:          11:00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

3η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          17:00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ      

ΩΡΑ:          18:00   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ      

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ) ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ( (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Άρης – Μακεδονικός 12-10, ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΟΚ 0-15, ΝΟ Καβάλας – Ηρακλής 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καβάλας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο ματς και του αφαιρείται ένας βαθμός),Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 1-17, Ηρακλής – ΚΕ Κοζάνης 4-4, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 24-4, ΚΕ Κοζάνης – Άρης 5-13,Μακεδονικός – Ηρακλής 5-14, Άρης – ΠΑΟΚ 3-25, Ηρακλής – Άρης 10-12, ΚΕ Κοζάνης – Μακεδονικός 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 12

2. Άρης 9

……………………………….

3. Ηρακλής 4

4. Μακεδονικός 3

5. ΚΕ Κοζάνης 1

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καβάλας δεν κατέβηκε στους αγώνες

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Πατρών 5-16, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Πατρών 2-10,ΝΟ Πατρών – ΟΥΚ Βόλου 18-2, Άθως Χαλκιδικής – ΟΕΑΝΑΒ 14-3, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-9, ΟΥΚ Βόλου – Άθως Χαλκιδικής 6-14,Άθως Χαλκιδικής – ΝΕ Πατρών 4-11,ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 5-6, ΝΟ Πατρών – Άθως Χαλκιδικής 9-3, ΝΕ Πατρών – ΟΕΑΝΑΒ 11-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

……………………………………..

3. Άθως Χαλκιδικής 6

4. ΟΥΚ Βόλου 3

5. ΟΕΑΝΑΒ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Γέρακα):

ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 12-1, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Παναθηναϊκός 9-3, Νηρέας Γέρακα – ΑΟ Πετρούπολης 10-3,Νηρέας Χαλανδρίου – Παναθηναϊκός 6-8, ΑΟ Πετρούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-10, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 7-11, Παναθηναϊκός – ΑΟ Πετρούπολης 12-6, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Ηλιούπολης 5-5, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 12-5,Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Πετρούπολης 5-7, ΓΣ Ηλιούπολης – Παναθηναϊκός 8-9, Νηρέας Γέρακα – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-9, ΑΟ Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 1-7, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 11-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 10-2

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 13

2. Παναθηναϊκός 12

………………………………………………..

3. Νηρέας Γέρακα 9

4. ΓΣ Ηλιούπολης 7

5. ΑΟ Πετρούπολης 3

6. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΝΑΟ Κέρκυρας – Π. Φάληρο 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΑΟ Κέρκυρας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο ματς και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Χίου – Πανιώνιος 12-6,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χίου 10-10, Π. Φάληρο – Πανιώνιος 14-2,ΝΟ Ρεθύμνου – Π. Φάληρο 8-10, Πανιώνιος – ΝΟ Ρεθύμνου 2-10, Π. Φάληρο – ΝΟ Χίου 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 4 (ήττα 10-8 από το 1ο Φάληρο)

……………………………………………………………………………….

3. ΝΟ Χίου 4 (ήττα 15-9 από το 1ο Φάληρο)

4. Πανιώνιος 0

Σ.Σ.: Ο ΝΑΟ Κέρκυρας δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Βουλιαγμένης, Αλίμου, Ν. Σμύρνης, Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ιωνικός 15-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 15-1,Ιωνικός – ΑΝΟ Γλυφάδας  8-8, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός 5-14, Ολυμπιακός – ΝΟ Χανίων 20-6,ΝΟ Χανίων – Ιωνικός 9-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός 5-8, Ιωνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-11, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χανίων 9-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Ολυμπιακός 12

2. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

…………………………………………

3. ΝΟ Χανίων 6

4. ΑΝΟ Γλυφάδας 1

5. Ιωνικός 1

Προκρίθηκαν οι: ΠΑΟΚ, Άρης από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών από τον Όμιλο Βόλου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Παναθηναϊκός από τον Α’ Όμιλο Αττικής, Παλαιό Φάληρο,ΝΟ Ρεθύμνου από τον Β’ Όμιλο Αττικής, Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης από τον Γ’ Όμιλο Αττικής.

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα γίνει 26-29/6. Η κλήρωση της τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 7/5 στις 13:30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ Β’ ΦΑΣΗΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σας γνωρίζουμε τους ομίλους και τους αγώνες της  Β’ Φάσης  Hμιτελικής  του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  που θα διεξαχθούν   25 – 26 – 27 / 4 / 2014.

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ    2.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ

ΑΣ ΑΡΗΣ                                ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                       ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΟΚ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                                                    

3.  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ     4.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                   ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                  

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                   ΝΟ  ΧΙΟΥ                                    

ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                      

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ            ΑΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                               ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ             ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                        

ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.                                                                      

5.  Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Κατά τα άλλα ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  940/Ε/ 18.2.14  και στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  του  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  6240/Ε/ 21.10.13.

Αγωνιστικός  χώρος:   30Χ20,  μπάλα μικρή γυναικεία.

Οι  αγώνες της  Β’  Φάσης – Hμιτελικής,  θα διεξαχθούν με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων),   Ισχύει η  Ισοπαλία.

Προκρίνονται για την  Τελική Φάση,  οι δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο,  σύνολο:  δέκα (10) ομάδες. 

Στην  Τελική Φάση,  σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων.

Η  Γ’  Φάση – Tελική,  θα διεξαχθεί στις  26 – 27 – 28 – 29 / 6 / 14  και  η  κλήρωση  αυτής,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  7 / 5 / 14  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Κάθε σωματείο, για να συμμετάσχει στους αγώνες οφείλει να καταθέσει στο λογαριασμό της ΚΟΕ 080/480901-72 παράβολο 290,00€. Αντίγραφο παραβόλου πρέπει να επιδεικνύεται τον Αλυτάρχη πριν τους αγώνες.

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ  Κ.Ο.Ε.  

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/ 2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  18:30               ΑΡΗΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ                 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:30               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             26/4/14

ΩΡΑ:  09:00               ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:  10:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             26/4/14

ΩΡΑ:  17:30               ΠΑΟΚ                                                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:30               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:30               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             27/4/14

ΩΡΑ:  09:00               ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ                              ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             27/4/14

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

          2.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  20:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΟΕΑΝΑΒ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ                                  ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  11:00               ΟΕΑ / ΝΑΒ                                        ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  16:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ        

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΟΕΑ/ΝΑΒ

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  19:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.                       ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  12:00               ΓΣ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ       ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.                       ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:30               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  19:30               ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:  21:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  21:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.              ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

4.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  20:45               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ:  21:45               ΝΟ  ΧΙΟΥ                                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:  10:30               ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                ΝΟ ΧΙΟΥ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  18:30               ΑΟ  Π ΦΑΛΗΡΟΥ               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:  19:30               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ  ΧΙΟΥ                                          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  16:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟ

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ              ΝΟ  ΧΙΟΥ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                25/4/14

ΩΡΑ:  21:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  21:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  15:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                25/4/14

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  09:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  15:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  16:00               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σας γνωρίζουμε τους ομίλους και τους αγώνες της  Τελικής Φάσης  του  Πρωταθλήματος  ΝΕΩΝ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ   «2014»  που θα διεξαχθούν στις   24-25-26-27/4/2013,  ως εξής:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ                 Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                         ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΠΑΟΚ                                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

Κατά τα άλλα ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  ΝΕΩΝ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ  «2014»  με  αριθμ. πρωτ: 744/Ε/ 10.2.014,  καθώς επίσης και στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.: 6240/Ε/ 21.10.1013.

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΑΓΩΝΑ

Οι αγώνες εντός των ομίλων, θα διεξαχθούν με το σύστημα  POOL  (όλοι εναντίον όλων),  ισχύει η ισοπαλία.

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης,  πρέπει να υπάρξει νικητής.

Οι διαστάσεις του αγωνιστικού χώρου είναι  (25Χ20μ.).

Αγωνιστικό σύστημα  ΕΛΕΥΘΕΡΟ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Κάθε σωματείο, επί ποινή αποκλεισμού οφείλει να καταθέσει έως την Τετάρτη 23/04/014 στον λογαριασμό της Κ.Ο.Ε. 080/480901-72, 450,00€. Το καταθετήριο του παραβόλου, οι εκπρόσωποι των σωματείων, οφείλουν να το επιδεικνύουν, πριν τους αγώνες στον Αλυτάρχη της Κ.Ο.Ε.

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/ 2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

1η  αγωνιστική                     Πέμπτη                                  24/4/14

ΩΡΑ:      20:30    ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:      21:30    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΠΑΟΚ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               26/4/14

ΩΡΑ:      20:30    ΠΑΟΚ                                                   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ:      21:30    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                         ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

2η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          25/4/14

ΩΡΑ:      08:30    ΠΑΟΚ                                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:      13:30    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

3η  αγωνιστική                     Παρασκευή                          25/4/14

ΩΡΑ:      21:30    ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               26/4/14

ΩΡΑ:      14:00    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

4η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               26/4/14

ΩΡΑ:      13:30    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

3η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          25/4/14

ΩΡΑ:      15:00    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                         ΠΑΟΚ

Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική                     Πέμπτη                                  24/4/14

ΩΡΑ:      21:00    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:      22:00    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

2η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          25/4/14

ΩΡΑ:      08:30    ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

3η  αγωνιστική                     Παρασκευή                          25/4/14

ΩΡΑ:      20:30    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

4η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               26/4/14

ΩΡΑ:      12:30    ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                     ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:      13:30    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

5η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               26/4/14

ΩΡΑ:      20:30    ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                            ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

3η  αγωνιστική                     Παρασκευή                          25/4/14

ΩΡΑ:      21:00    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

5η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               26/4/14

ΩΡΑ:      20:00    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

2η  αγωνιστική                     Παρασκευή                          25/4/14

ΩΡΑ:      10:30    ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΚΥΡΙΑΚΗ            27/4/14  ΚΟΛ/ΡΙΟ   ΠΕΙΡΑΙΑ  ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ:      10:00    η  1η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Β’ ομίλου 

ΩΡΑ:      11:00    η  1η  ομάδα του  Β’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Α’ ομίλου 

ΩΡΑ:      12:00    η  4η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  4η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (7η – 8η  θέση) 

ΩΡΑ:      13:00    η  3η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  3η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)   

ΩΡΑ:      17:30    ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ                        (3η – 4η  θέση) 

ΩΡΑ:      18:30    ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ                    (1η – 2η  θέση) 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων:

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Αγ. Νικολάου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 36-2, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 5-26, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 7-6, ΟΦΗ – ΝΟ Αγ. Νικολάου 17-5,ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 9-20, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 1-33.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Ρεθύμνου 9

2. ΝΟ Χανίων 6

………………………………………..

3. ΟΦΗ 3

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Κολυμβητήριο Σερρών):

ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πανσερραϊκός 7-10, ΝΟ Καβάλας – Μακεδονικός 4-15, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 2-25, ΝΟ Καβάλας – Πανσερραϊκός 19-12,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 12-4, Πανσερραϊκός – Μακεδονικός 5-13.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Μακεδονικός

2. ΝΟ Καβάλας 6

……………………………….

3. Πανσερραϊκός 3

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Κολυμβητήριο Σερρών):

ΠΑΣ Φοίβος – ΕΑΤ Ελληνικό 17-11, Άθως Χαλκιδικής – ΚΕ Κοζάνης 21-4,ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΣ Φοίβος 13-4, Πύρρος Ιωαννίνων – Άθως Χαλκιδικής 1-32, ΕΑΤ Ελληνικό – ΚΕ Κοζάνης 9-16, ΠΑΣ Φοίβος – Πύρρος Ιωαννίνων 14-14,Πύρρος Ιωαννίνων – ΕΑΤ Ελληνικό 10-9, Άθως Χαλκιδικής – ΠΑΣ Φοίβος 31-6, ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 12-7, ΕΑΤ Ελληνικό – Άθως Χαλκιδικής 3-35.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Άθως Χαλκιδικής 12

2. ΚΕ Κοζάνης 9

3. ΠΑΣ Φοίβος 4

………………………………..

4. Πύρρος Ιωαννίνων 4

5. ΕΑΤ Ελληνικό 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΠΑΟΚ – ΝΑΣ Ημαθίας 17-4, Δελφίνια Πτολ. – Ηρακλής 1-13, Άρης – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-11,ΝΑΣ Ημαθίας – Ηρακλής 6-8, ΝΑΟ Κέρκυρας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-1, ΠΑΟΚ – Άρης 20-1, Ηρακλής – ΝΑΟ Κέρκυρας 5-13, Άρης – ΝΑΣ Ημαθίας 8-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΠΑΟΚ 1-19,ΝΑΣ Ημαθίας – ΝΑΟ Κέρκυρας 3-11, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 23-0, Άρης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 11-2, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΟΚ 1-21, Ηρακλής – Άρης 0-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΣ Ημαθίας 1-15.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 15

2. Άρης 10

3. ΝΑΟ Κέρκυρας 10

4. Ηρακλής 6

………………………………………

5. ΝΑΣ Ημαθίας 3

6. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Περιστερίου):

Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6-4, Τρίτων Αμαρουσίου – ΓΣ Περιστερίου 8-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Τρίτων Αμαρουσίου 18-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 1-14,ΓΣ Περιστερίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-17, Τρίτων Αμαρουσίου- Νηρέας Χαλανδρίου 3-7,Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 24-3, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 18-2, Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 9-3, ΓΣ Περιστερίου – Ολυμπιακός 2-17

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Ολυμπιακός 12

2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9

3. Νηρέας Χαλανδρίου 6

……………………………………………..

4. ΓΣ Περιστερίου 3

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Νίκαιας):

Ιωνικός – ΝΟ Χίου 12-10, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 14-4,Ηλυσιακός – ΑΟ Πετρούπολης 2-12, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 2-14,Ιωνικός – Ηλυσιακός 16-5, ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 22-4, ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 7-6, Ηλυσιακός – ΝΟ Χίου 4-16,Ιωνικός – ΝΟ Χίου 12-10, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 14-4.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Χίου 9 (20-15 μεταξύ των τριών)

2. Ιωνικός 9 (18-17 μεταξύ των τριών)

3. ΑΟ Πετρούπολης 9 (10-16 μεταξύ των τριών)

……………………………………………………………………………….

4. Ηλυσιακός 3

5. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Π. Φαλήρου, Γέρακα, Περιστερίου):

Π. Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 16-4, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΓΣ Ηλιούπολης 1-17, ΓΣ Ηλιούπολης – Π. Φάληρο 8-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-7,Π. Φάληρο – ΑΕ Χαϊδαρίου 27-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης 5-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Π. Φάληρο 0-20, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-16,ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΕ Χαϊδαρίου 16-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΓΣ Ηλιούπολης 12

2. Π. Φάληρο 9

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

……………………………………………………

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 1

5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 1

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Γέρακα, Πειραιά):

Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 7-5,Μίλων – Εθνικός Πειραιά 4-21, Νηρέας Γέρακα – Μίλων 27-1, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 8-13,Μίλων – Πανιώνιος 0-29, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα 9-11, Παναθηναϊκός – Μίλων 32-0, Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 9-5,Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 8-7, Εθνικός Πειραιά – Παναθηναϊκός 3-11.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Νηρέας Γέρακα 12

2. Πανιώνιος 9

3. Παναθηναϊκός 6

………………………………………….

4. Εθνικός Πειραιά 3

5. Μίλων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 5-7, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 10-7,ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 16-9, ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 5-5, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 8-11, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 12-7.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(Τελική):

1.ΟΕΑΝΑΒ 7

2. ΟΥΚ Βόλου 6

……………………………..

3. ΝΟ Λάρισας 4

4. Νίκη Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-3, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 2-20,ΝΟ Πατρών – ΝΕ Λαμίας 30-0, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 11-4, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 4-25, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-24,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Λαμίας 14-3, ΝΕ Πατρών – ΝΕ Λαμίας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν εμφανίστηκε η ΝΕ Λαμίας που μηδενίστηκε και του αφαιρείται ένας βαθμός).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Πατρών 6

…………………………………………………

4. Νηρέας Λαμίας 3

5. ΝΕ Λαμίας -1

Έτσι, οι 28 ομάδες που έχουν περάσει στην Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων είναι: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας, Άθως Χαλκιδικής, ΚΕ Κοζάνης, ΠΑΣ Φοίβος, ΠΑΟΚ, Άρης Θεσσαλονίκης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Ηρακλής, Ολυμπιακός, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Χίου, Ιωνικός, ΑΟ Πετρούπολης, ΓΣ Ηλιούπολης, Π. Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Νηρέας Γέρακα, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΟΕΑΝΑΒ, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών.

Η Β’ Φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα διεξαχθεί 11-13/4. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 5/3 στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.