Ετικέτα: ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

Με την ολοκλήρωση της συντριπτικής πλειοψηφίας των αγώνων των 12 Ομίλων της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, την Κυριακή (5/3) το βράδυ, αναδείχθηκαν 41 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση. Εκκρεμούν τρεις αγώνες στον Δ’ Όμιλο Αττικής (θα γίνουν στις 14 και στις 19/3) για να οριστικοποιηθεί η κατάταξη εκεί και να ξεκαθαριστεί ποια από τους Τρίτωνα Αμαρουσίου ή ΑΟ Καστέλλας θα είναι στην προτελευταία και την τελευταία θέση, για να δοθεί άλλο ένα εισιτήριο πρόκρισης και να γίνουν 42.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα κατακτήσουν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.
Οι ομάδες που σφράγισαν την πρόκριση είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός, Παναθηναϊκός, Άλμα Κλαμπ, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, Άρης, ΟΦΘ, ΝΟ Καβάλας, Ηρακλής, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Βουλιαγμένης):
ΓΣ Ηλιούπολης – Μίλων 18-1, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 11-10,Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 11-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 12-6, Μίλων – Ηλυσιακός 7-15, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-22,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 27-1, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-4, Ηλυσιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-17, Μίλων – Νηρέας Γέρακα 3-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Νηρέας Γέρακα 9

3. Ηλυσιακός 6

4. ΓΣ Ηλιούπολης 3

…………………………….

5. Μίλων 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Πετρούπολης):
ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-14, ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 8-6, ΑΟ Πετρούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 8-7,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 4-5, ΝΟ Χίου – ΑΟ Πετρούπολης 15-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Παλαιό Φάληρο 3

…………………………

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαϊδαρίου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-4, Ιωνικός – Ροή 17-3,Ροή – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-13, Ολυμπιακός – Ιωνικός 15-3, ΓΣ Περιστερίου – Ροή 11-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιακός 5-17,Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 17-8, Ιωνικός – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-11, Ροή – Ολυμπιακός 6-13, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

4. Ιωνικός 3

…………………..

5. Ροή 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Αμαρουσίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΟ Καστέλλας 4-3,Άλμα Κλαμπ – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-2, Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 26-1, ΑΟ Καστέλλας – Άλμα Κλαμπ 0-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 3-21,Παναθηναϊκός – ΑΟ Καστέλλας 19-2, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-21.

Η Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 9 (3 αγ.)

2. Άλμα Κλαμπ 6 (2 αγ.)

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6 (4 αγ.)

4. ΑΟ Καστέλλας 0 (3 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (2 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Κολ. Αμαρουσίου: Τρίτη 14/3: 20.30 Τρίτων Αμαρουσίου – Άλμα Κλαμπ. Κυριακή 19/3: 12.00 Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός, 13.00 ΑΟ Καστέλλας – Τρίτων Αμαρουσίου.

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Πανιώνιος – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-3, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 6-4,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 13-4, Εθνικός Πειραιά – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-4, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 3-11, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

……………………………..

4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – Άρης 13-2, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 32-0,Μακεδονικός – ΕΑΤΕΚ 1-15, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 2-21, Άρης – Μακεδονικός 13-4, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 7-16,Πανσερραϊκός – Άρης 19-4, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 17-5, Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 5-21, Άρης – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Πανσερραϊκός 9

3. ΕΑΤΕΚ 6

4. Άρης 3

……………………….

5. Μακεδονικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – ΧΑΝΘ 10-3,ΧΑΝΘ – Ηρακλής 6-9, ΝΟ Καβάλας – ΟΦΘ 7-14, Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 5-12,ΟΦΘ – Ηρακλής 7-2, ΧΑΝΘ – ΝΟ Καβάλας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΦΘ 9

2. ΝΟ Καβάλας 4

3. Ηρακλής 3

…………………….

4. ΧΑΝΘ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):
Νηρέας Ορεστιάδας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΣΑΠΚ Νεάπολης που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 3-18,Νηρέας Ορεστιάδας – ΠΑΣ Φοίβος 7-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νηρέας Ορεστιάδας 14-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 6
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3
3. Νηρέας Ορεστιάδας 0
………………………….
4. ΣΑΠΚ Νεάπολης –
Σ.Σ.: Ο ΣΑΠΚ Νεάπολης δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 12-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-5,Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-2, ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-2, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4

3. Πύρρος Ιωαννίνων 3

………………………..

4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Ναυπλίου που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καλαμάτας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-3, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Ναυπλίου 2-4, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 20-1, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ιτέας 16-3,ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Πατρών 0-24, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 1-20, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ιτέας 16-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 20-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Καλαμάτας 5

4. ΝΟ Ναυπλίου 2

………………………………

5. ΝΟ Ιτέας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας και ο ΝΟ Ναυπλίου έχουν από έναν μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί από ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-13, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Πλιτς Πλατς 0-25, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 1-20, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 2-6,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 4-6, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Πλιτς Πλατς 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………….

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 18-1, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 14-5, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 11-4,ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-13, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 3-7, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 4-19, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 22-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 12-4,ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-6, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-4, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 4-15, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Λάρισας 15

2. Νίκη Βόλου 12

3. ΟΥΚ Βόλου 9

4. ΝΟ Λάρισας 4

5. Νηρέας Λαμίας 4

…………………….

6. ΟΕΑΝΑΒ 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 19-21/5. Η κλήρωση θα γίνει την Τετάρτη 12/4 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ Π. ΦΑΉΡΟΥ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΚ ΡΟΗ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΣΚ ΡΟΗ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΚ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΣΚ ΡΟΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
4. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α0 ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
5. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
6. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΑΤΕΚ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
7. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ ΧΑΝΘ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΧΑΝΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΧΑΝΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
8. ΟΜ. ΒΟΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
9. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
10. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκε η Β’ Φάση του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ανδρών με συγκλονιστικά παιχνίδια και προκρίσεις που κρίθηκαν κυριολεκτικά στο νήμα. Μετά και τα σημερινά (3/7) αποτελέσματα έγιναν πλέον γνωστές οι ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 μέσω της τελικής φάσης (22-24 Ιουλίου), καθώς και αυτές που υποβιβάστηκαν στη Γ’ Εθνική.
Οι ομάδες που θα αγωνιστούν στην τελική φάση για την άνοδο (ανεβαίνουν 4) στην Α2 είναι: ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟΝΣ Μίλων, ΟΥΚ Βόλου, Γ.Σ. Νίκη Βόλου
Οι ομάδες που υποβιβάζονται στη Γ Εθνική είναι: ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γ.Σ. Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας, ΑΟ Καστέλλας.
Τα αποτελέσματα:
Όμιλος Νέας Σμύρνης (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Τρίαινα Βούλας – ΑΟΝΣ Μίλων 2-6, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 9-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7-7 , ΑΟΝΣ Μίλων – ΝΟ Αγίου Νικολάου 17-6,Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, ΠΕΚΕΒ – Τρίαινα Βούλας 3-12,ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-12, ΠΕΚΕ Βροντάδου – ΑΟΝΣ Μίλων 9-11, ΝΟ Τρίαινα Βουλας – ΝΟ Αγίου Νικολάου 11-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 13-8

Τελική Βαθμολογία

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 10
  2. ΑΟΝΣ Μίλων 9
  3. ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7
  4. ΝΟ Αγίου Νικολάου 3
  5. ΠΕΚΕ Βροντάδου 0
Όμιλος Βόλου (Όμιλος Ανόδου): Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ 11-9, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΕΑ/ΝΑΒ 11-6, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-6 , ΧΑΝΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 9-15,ΧΑΝΘ – ΟΥΚ Βόλου 11-14, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 8-12,ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΥΚ Βόλου 10-12, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΧΑΝΘ 10-5, Γ.Σ. Νίκη Βόλου – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-9, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ 17-0

Τελική Βαθμολογία

  1. OYK Bόλου 12
  2. Γ.Σ. Νίκη Βόλου 9
  3. ΑΠΣ Οξυγόνο 6
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ 3
  5. ΧΑΝΘ 0
Όμιλος Πάτρας (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Καλαμάτας – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 4-9, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-9, Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Καλαμάτας 13-6, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7-4,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Πάτρας 7-3, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Καλαμάτας 12-5,ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 6-6, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 6-14, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, Α.Κ. Νηρέας Πάτρας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 12
  2. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7
  3. Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 5
  4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4
  5. ΝΟ Καλαμάτας 0
Όμιλος Καβάλας (Όμιλος Υποβιβασμού): ΝΟ Καβάλας – ΑΟ Βετεράνοι 9-10, Νηρέας Λαμίας – Τρίτων Αμαρουσίου 0-5 α.α., ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 8-11, ΑΟ Βετεράνοι – Νηρέας Λαμίας 5-0 α.α., ΑΟ Βετεράνοι – Τρίτων Αμαρουσίου 8-10,ΑΟ Βετεράνοι – Πανσερραϊκός 10-8, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Καβάλας 10-9,ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 9-12

Τελική Βαθμολογία

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 12
  2. ΑΟ Βετεράνοι 9
  3. ΝΟ Καβάλας
  4. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 3
  5. Νηρέας Λαμίας -4
Όμιλος Ναυπλίου (Όμιλος Υποβιβασμού): Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΝΕ Λαμίας 11-6, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Ναυπλίου 3-12, Άρης Νικαίας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7-7, ΝΕ Λαμίας – ΑΟ Καστέλλας 14-9,ΝΕ Λαμίας – Άρης Νίκαιας 8-13, ΝΟ Ναυπλίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 11-9,ΑΟ Καστέλλας – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Λαμίας 12-6, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΑΟ Καστέλλας 14-5,  ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΝΟ Ναυπλίου 4-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΟ Ναυπλίου 12
  2. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7
  3. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7
  4. ΝΕ Λαμίας 3
  5. ΑΟ Καστέλλας 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Στη Β’ και αποφασιστική φάση του πρωταθλήματος εισέρχονται (1-3/7) οι 15 ομάδες της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, στους 5 Ομίλους όπως προέκυψαν από τα αποτελέσματα τους στην Α’ φάση.
Στους 3 Ομίλους που οδηγούν στην διεκδίκηση της ανόδου στην Α2 Εθνική, έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Μίλων, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίαινα Βούλας
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. ΕΑΚ Βόλου): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου
Στην στα πλέι οφ για την άνοδο (4 ομάδες), 22-24 Ιουλίου, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6)
Στους 2 Ομίλους των πλέι άουτ έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (κολ. Καβάλας): Νηρέας Λαμίας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΟ Βετεράνων, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας
ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (κολ. Ναυπλίου): ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λαμίας, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης
Οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

4η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

5η  αγωνιστική Κυριακή     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2016

Με την ολοκλήρωση των αγώνων της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών και στους τέσσερις Ομίλους (την Κυριακή 24/4 το βράδυ) προέκυψαν οι οκτώ (8) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (8-10/7).

Οι οκτώ φιναλίστ είναι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός (από τον Όμιλο Πάτρας).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 12-5, Πανιώνιος – ΝΟ Ρεθύμνου 13-7, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-12, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-10,ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου 18-3, Πανιώνιος – ΝΟ Χανίων 6-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. Πανιώνιος 6

………………………………………

  1. ΝΟ Χανίων 3
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-3, Παναθηναϊκός – ΑΟ Πετρούπολης 22-2, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-26, ΝΟ Χίου – Παναθηναϊκός 7-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΟ Πετρούπολης 15-6, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 16-2,ΝΟ Χίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 11-6, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-14, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Χίου 4-18, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Παναθηναϊκός 5-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12
  2. Παναθηναϊκός 9

………………………………………

  1. ΝΟ Χίου 6
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3
  3. ΑΟ Πετρούπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Ηρακλής – ΑΣ Απόλλο 5-8, ΠΑΟΚ – ΧΑΝΘ 25-0, ΧΑΝΘ – Ηρακλής 4-16, ΟΥΚ Βόλου – ΠΑΟΚ 0-21, ΑΣ Απόλλο – ΧΑΝΘ 19-7, Ηρακλής – ΟΥΚ Βόλου 9-6,ΟΥΚ Βόλου – ΑΣ Απόλλο 2-11, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 21-3, ΧΑΝΘ – ΟΥΚ Βόλου 6-10, ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 4-16.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΑΣ Απόλλο 9

………………………………

  1. Ηρακλής 6
  2. ΟΥΚ Βόλου 3
  3. ΧΑΝΘ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Πατρών 17-4, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου 11-6, Νηρέας Χαλανδρίου – Παλαιό Φάληρο 2-15, Ολυμπιακός – ΝΕ Πατρών 19-5, ΝΟ Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου 10-5, Παλαιό Φάληρο – Ολυμπιακός 15-3,Ολυμπιακός – ΝΟ Πατρών 16-7, ΝΕ Πατρών – Παλαιό Φάληρο 1-23, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε στον συγκεκριμένο αγώνα ο Νηρέας Χαλανδρίου που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 12-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 12
  2. Ολυμπιακός 9

…………………………………

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3
  3. Νηρέας Χαλανδρίου -1

Σ.Σ.: Ο Νηρέας Χαλανδρίου έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Νέων Ανδρών θα διεξαχθεί 8-10/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 8/6 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2016

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Γ’ Φάση) και Μίνι Παίδων (Α’ Φάση).

ΕΦΗΒΩΝ (6-8 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας

Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (13-15 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Κερατσινίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 4 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άλμα Κλαμπ, ΑΕ Χαϊδαρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Μίλων, Ολυμπιακός, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται 4 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Προκρίνονται 2 ομάδες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μακεδονικός, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΣ Ημαθίας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Πανσερραϊκός

Προκρίνονται 2 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων

Προκρίνονται 3 ομάδες.

Συνολικά, στην Β’ Φάση (10-12 Ιουνίου), προκρίνονται 38 ομάδες.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ                3. ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ

 

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                          ΝΟ ΧΙΟΥ                                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ             ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ             ΠΑΟΚ ΑΣ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                             ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                           ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                     ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ               ΧΑΝΘ

                                                                                                           

  1. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                             

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                      

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                                                                   

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  

           

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                                22/04/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ         

ΩΡΑ: 21:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                          

 

2η  αγωνιστική                  Σάββατο                                      23/04/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      

 

3η  αγωνιστική                  Σάββατο                                      23/04/2016     

ΩΡΑ: 17:30                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ  

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ           

 

4η  αγωνιστική                  Κυριακή                                     24/04/2016    

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    

 

5η  αγωνιστική                  Κυριακή                                      24/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική                 Παρασκευή                                    22/04/2016              

ΩΡΑ: 20:30                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ: 21:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                 Σάββατο                                          23/04/2016              

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

3η  αγωνιστική                  Σάββατο                                          23/04/2016 

ΩΡΑ: 18:00                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΝΟ ΧΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική                 Κυριακή                                          24/04/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ: 10:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

5η  αγωνιστική                 Κυριακή                                           24/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΝΟ ΧΙΟΥ                  

ΩΡΑ: 18:00                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                                  22/04/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΟΚ ΑΣ                                         ΧΑΝΘ

 

2η  αγωνιστική                 Σάββατο                                        23/04/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΧΑΝΘ                                                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΠΑΟΚ ΑΣ

 

3η  αγωνιστική                 Σάββατο                                        23/04/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική                 Κυριακή                                       24/04/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΟΚ ΑΣ                                         ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική                 Κυριακή                                        24/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΧΑΝΘ                                                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΠΑΟΚ ΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                                  22/04/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 21:00                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

2η  αγωνιστική                 Σάββατο                                        23/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική                 Σάββατο                                        23/04/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 19:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΟ

 

4η  αγωνιστική                 Κυριακή                                       24/04/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

5η  αγωνιστική                 Κυριακή                                        24/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Β’ ΚΑΙ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις της Β’ και Γ’ φάσης αντίστοιχα των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών και Παίδων.

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ , Β’ Φάση, 22-24 Απριλίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Λάρισας, Πανιώνιος

Β’ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΟΥΚ Βόλου, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: Ολυμπιακός, ΝΕ Πατρών, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, Νηρέας Χαλανδρίου

Στην Τελική φάση προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου).

 

ΠΑΙΔΙΚΟ, Γ’ Φάση, 8-10 Απριλίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Καλαμακίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο, ΓΣ Ηλιούπολης, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Ρεθύμνου

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πύρρος Ιωαννίνων, ΣΑΠΚ Νεάπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου,ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Πανιώνιος

Στην Τελική φάση προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (20/3) το βράδυ οι αγώνες της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και αναδείχθηκαν οι 24 ομάδες που παίρνουν την πρόκριση στη Γ’ φάση της διοργάνωσης (8-10/4).

Είναι οι: Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, Πύρρος Ιωαννίνων, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου), Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών και ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Β’ φάσης:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Εθνικός Πειραιά – Άλμα Κλαμπ 18-5, ΓΣ Περιστερίου – Παναθηναϊκός 3-11, Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 11-5, Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 10-6, Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός 5-19, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 4-13, Πανιώνιος – Άλμα Κλαμπ 7-4, ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 8-8, Παναθηναϊκός – Πανιώνιος 5-6, Άλμα Κλαμπ – ΓΣ Περιστερίου 2-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 12
  2. Παναθηναϊκός 9
  3. ΓΣ Περιστερίου 4 (ήττα 10-6 από τον 1ο Πανιώνιο)

…………………………………………………………………..

  1. Εθνικός Πειραιά 4 (ήττα 13-4 από τον 1ο Πανιώνιο)
  2. Άλμα Κλαμπ 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-14, Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-10, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 15-6, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-8, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-12, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-6, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλανδρίου 9-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

…………………………………..

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 1
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 1

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ιλίσιο, Αλίμου):

Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα 5-11, ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Ηλιούπολης 5-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-14, Ηλυσιακός – ΝΟ Χίου 4-15, ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 10-2, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 8-4, ΝΟ Χίου – Νηρέας Γέρακα 17-8, ΝΟ Καλαμακίου – Ηλυσιακός 12-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 8-14, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Καλαμακίου 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 12
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  3. ΝΟ Καλαμακίου 6

………………………………..

  1. Νηρέας Γέρακα 3
  2. Ηλυσιακός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-4, ΟΦΗ – Ολυμπιακός 3-15, ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός 5-10, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 2-5, ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 6-6, ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός 4-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

Ολυμπιακός 9

ΝΟ Χανίων 4

ΝΟ Ρεθύμνου 2

…………………………

ΟΦΗ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΚΕ Κοζάνης – ΝΟ Καβάλας 10-6, ΠΑΣ Φοίβος – Πανσερραϊκός 10-7, Πανσερραϊκός – ΚΕ Κοζάνης 5-9, ΝΕ Λαμίας – ΠΑΣ Φοίβος 11-20, ΝΟ Καβάλας – Πανσερραϊκός 7-5, ΚΕ Κοζάνης – ΝΕ Λαμίας 13-6, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Καβάλας 10-12, ΠΑΣ Φοίβος – ΚΕ Κοζάνης 15-7, Πανσερραϊκός – ΝΕ λαμίας 11-3, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 6-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 12
  2. ΚΕ Κοζάνης 9
  3. ΝΟ Καβάλας 6

……………………………

  1. Πανσερραϊκός 3
  2. ΝΕ Λαμίας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 37-2, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣ Απόλλο 14-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΟΚ 1-22, ΑΣ Απόλλο – Πύρρος Ιωανννίνων 4-10, ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο 23-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 9
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 6
  3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………

  1. ΑΣ Απόλλο 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 2-23, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 4-11, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 18-4, Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 11-8, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 2-7, ΟΕΑΝΑΒ – Νηρέας Λαμίας 0-19, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 2-7, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 18-3, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 13-6, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 4-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 12
  2. ΝΟ Λάρισας 6 (11-8 μεταξύ των τριών ισοβαθμησάντων)
  3. Νίκη Βόλου 6 (14-15 μεταξύ των τριών)

………………………………………………………..

  1. Νηρέας Λαμίας 6 (13-15 μεταξύ των τριών)
  2. ΟΕΑΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Ιωνικός – ΝΟ Πατρών 5-20, ΝΕ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 6-4, ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 3-10, Παλαιό Φάληρο – ΝΕ Πατρών 16-1, ΝΟ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 22-2, Ιωνικός – Παλαιό Φάληρο 1-16, ΝΕ Πατρών – Ιωνικός 9-7, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Πατρών 16-7, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 9-12, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 14-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 12
  2. ΝΟ Πατρών 9
  3. ΝΕ Πατρών 6

……………………………..

  1. Ιωνικός 3
  2. ΑΟ Πετρούπολης 0

Η Γ’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 8-10/4. Η κλήρωση της Γ’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 30/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε οκτώ (8) συνολικά Ομίλους και με τη συμμετοχή 39 ομάδων, διεξάγεται από αύριο (18/3) έως και την Κυριακή (20/3) η Β’ προκριματική φάση του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Νέας Σμύρνης):Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Άλμα Κλαμπ, Παναθηναϊκός
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Χαϊδαρίου):ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολ.Γέρακα):ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  4. Όμιλος Κρήτης (κολ. Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός
  5. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο):ΝΕ Λαμίας, ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός
  6. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ.Ποσειδώνιο):Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης
  7. Όμιλος Βόλου (κολ. Νέας Ιωνίας):Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):Παλαιό Φάληρο, ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Πατρών, ΑΟ Πετρούπολης

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠ                                  ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                

ΩΡΑ: 21:30                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 09:30                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 10:30                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                          ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                                 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 18:00                          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                                              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                                ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 10:00                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                                                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

               

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 21:30                          ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                  ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                      ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                      ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                      ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

               

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                      ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                                 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 21:30                          ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                           ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                                              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                 ΝΟ ΧΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 13:00                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 14:00                          ΝΟ ΧΙΟΥ                                                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                          ΝΟ ΧΙΟΥ                                                              ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 11:00                          ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                              ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 17:00          ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                                              ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 20:30                          ΟΦΗ                                                                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:30                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 12:30                          ΟΦΗ                                                                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 17:30                          ΟΦΗ                                                                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                          ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                      ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                          ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                      ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                        ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 21:00                          ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 22:00                          ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                        ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                          ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                          ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                          ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                     ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΣ ΠΑΟΚ                                                             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                            ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 10:00                          ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                    ΑΣ ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 20:00                          ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                       ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΑΣ ΠΑΟΚ                                                             ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                            ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                         ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                       ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 12:00                          ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                        ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                          ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                            ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                     ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                       ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ     

ΩΡΑ: 20:30                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                       ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 10:30                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                         ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:30                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                                               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                       ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 08:30                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                       ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 09:30                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                                               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 15:30                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                         ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 16:30                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΚΛΗΡΩΣΗ Β’ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (24/2) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των Ομίλων της Β’ προκριματικής φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (18-20 Μαρτίου).

Α’ Όμιλος Αττικής: Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Άλμα Κλαμπ, Παναθηναϊκός

Β’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Γ’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Όμιλος Κρήτης: ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΝΕ Λαμίας, ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός

Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης

Όμιλος Βόλου: Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Όμιλος Πατρών: Παλαιό Φάληρο, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης

Στην Γ’ προκριματική φάση (8-10 Απριλίου) προκρίνονται συνολικά 24 ομάδες (3 από κάθε Όμιλο).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Σάββατο) στο κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου οι αγώνες και στον εναπομείναντα έναν Όμιλο (από τους επτά, καθώς οι αγώνες των υπόλοιπων έξι ομίλων είχαν γίνει την περασμένη εβδομάδα) της Α’ προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών, σ’ αυτόν του Βόλου, και μάθαμε τις δύο ακόμα ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης, που είναι οι ΟΥΚ Βόλου και ΝΟ Λάρισας.

Ο προτελευταίος αγώνας του συγκεκριμένου Ομίλου, πάντως, ανάμεσα στις δύο ομάδες που τελικά δεν προκρίθηκαν -έτσι ή αλλιώς δεν θα προκρινόταν-, δηλαδή ανάμεσα στον ΟΕΑΝΑΒ και τη Νίκη Βόλου διακόπηκε λίγο πριν από την έναρξη του δεύτερου οκτάλεπτου και ενώ το σκορ ήταν 1-1, διότι, όπως αναφέρει το φύλλο αγώνα, ανάμεσα στα άλλα: Ο παίκτης με το Νο 9 της Νίκης Βόλου αιμοραγούσε από τη μύτη και ο γιατρός του συνέστησε να αποχωρήσει συστήνοντας και στον προπονητή του να τον βγάλει από τον αγώνα. Ο προπονητής της Νίκης Βόλου Δημήτρης Μπλάνας, όμως, αρνήθηκε και επέμενε στην άρνησή του, υποστηρίζοντας ότι ήταν δική του ευθύνη αν θα χρησιμοποιηθεί ή όχι ο παίκτης του. Οι διαιτητές έδωσαν 10 λεπτά διορία για να συνετιστεί ο προπονητής, κάτι που δεν έγινε, κι έτσι το παιχνίδι διακόπηκε. Στη συνέχεια, στο χώρο της γραμματείας και στη διένεξή του με τους παράγοντες του αγώνα, ο προπονητής της Νίκης πέταξε προς το μέρος του γιατρού ένα μπουκάλι με νερό. Για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η ΚΟΕ και φυσικά θα επιληφθεί σχετικά ο αθλητικός δικαστής. Θα γίνουν, εξάλλου, διαφορετικές συμπληρωματικές εκθέσεις από τον γιατρό και τον αλυτάρχη.

Εκκρεμεί βέβαια η απόφαση για το ποιές ομάδες τερμάτισαν τελευταίες στον Γ΄ Όμιλο Αττικής, καθώς ο Υδραϊκός δεν μπόρεσε να παρευρεθεί τους αγώνες, όπως επίσης δεν αγωνίστηκαν και τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας στον Όμιλο Θεσσαλονίκης.  Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Νέων Ανδρών που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει, εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιλό τους, ο Υδραϊκός ΝΟ στον Γ΄ Όμιλο Αττικής και τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας στον Όμιλο της Θεσσαλονίκης, ποιές ομάδες θα προκριθούν τελικά στην Β’ Προκριματική φάση ή αν αποκλειστούν οριστικά από το Πρωτάθλημα, ποιές ομάδες θα θεωρηθούν τελευταίες στους δικούς τους Ομίλους.

Τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 6-9, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 4-19, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-13, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-10, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου (διακόπηκε), ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 7-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

……………………………………….

  1. Νίκη Βόλου 0
  2. ΟΕΑΝΑΒ 0

** Δεν λαμβάνεται υπόψη ο αγώνας ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου που διακόπηκε.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΝΟ Γλυφάδας-ΓΣ Ηλιούπολης 16-4, Παναθηναϊκός ΑΟ-ΓΣ Περιστερίου 24-2,ΓΣ Περιστερίου-ΑΝΟ Γλυφάδας 2-22, Πανιώνιος ΓΣΣ-Παναθηναϊκός ΑΟ 7-10, ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΣ Περιστερίου 13-1, ΑΝΟ Γλυφάδας-Πανιώνιος ΓΣΣ 14-4,Πανιώνιος ΓΣΣ-ΓΣ Ηλιούπολης 7-4, Παναθηναϊκός ΑΟ-ΑΝΟ Γλυφάδας 4-13, ΓΣ Περιστερίου-Πανιώνιος ΓΣΣ 0-15, ΓΣ Ηλιούπολης-Παναθηναϊκός ΑΟ 5-10

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12
  2. Παναθηναϊκός ΑΟ 9
  3. Πανιώνιος ΓΣΣ 6

…………………………….

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 3
  2. ΓΣ Περιστερίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

ΚΟΠ Ιλισίων-ΝΟ Καλαμακίου 9-7, ΝΟ Χίου-ΑΟ Νηρέας Γέρακα 12-1, ΝΟ Καλαμακίου-ΑΟ Νηρέας Γέρακα 11-4, ΚΟΠ Ιλισίων-ΑΟΠ Φαλήρου 6-21,ΑΟ Νηρέας Γέρακα-ΚΟΠ Ιλισίων 5-15, ΑΟΠ Φαλήρου-ΝΟ Χίου 13-6,ΑΟΠ Φαλήρου-ΝΟ Καλαμακίου 26-2, ΝΟ Χίου-ΚΟΠ Ιλισίων 15-3, ΝΟ Καλαμακίου-ΝΟ Χίου 3-13, ΑΟ Νηρέας Γέρακα-ΑΟΠ Φαλήρου 4-24

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΟΠ Φαλήρου 12
  2. ΝΟ Χίου 9
  3. ΚΟΠ Ιλισίων 6

……………………………

  1. ΝΟ Καλαμακίου 3
  2. ΑΟ Νηρέας Γέρακα 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Εθνικός ΟΦΠΦ-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 2-9, Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΝΟ Βουλιαγμένης 2-10, η ομάδα του Υδραϊκού ΝΟ δεν παρευρέθηκε στους αγώνες,ΝΟ Βουλιαγμένης-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 10-0, Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΑΟ Πετρούπολης 16-6, Εθνικός ΟΦΠΦ-Υδραϊκός ΝΟ 5-0 (δεν αγωνίστηκε η ομάδα του Υδραϊκού),ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου-ΑΟ Πετρούπολης 15-5, ΝΟ Βουλιαγμένης-Εθνικός ΟΦΠΦ 18-2, η ομάδα του Υδραϊκού ΝΟ δεν παρευρέθηκε στους αγώνες.,ΝΟ Βουλιαγμένης-ΑΟ Πετρούπολης 21-5, Εθνικός ΟΦΠΦ-Ολυμπιακός ΣΦΠ 5-14, Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 10-4, ΑΟ Πετρούπολης-Εθνικός ΟΦΠΦ 10-6, ο Υδραϊκός ΝΟ δεν παρευρέθηκε στους αγώνες.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 9
  3. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 6
  4. ΑΟ Πετρούπολης 3

……………………………………

5.. Εθνικός ΟΦΠΦ 0

  1. Υδραϊκός ΝΟ —

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΠΣ Οξυγόνο-ΑΣ Απόλλο 5-16, ΓΣ Ηρακλής-ΑΣ ΠΑΟΚ 2-29, ΧΑΝΘ-Δελφίνια Πτολεμαϊδας 5-0 (απέσυραν την συμμετοχή τους τα δελφίνια Πτολεμαΐδας και δεν μπήκαν στην πισίνα),ΑΣ Απόλλο-ΑΣ ΠΑΟΚ 2-31, ΑΠΣ Οξυγόνο- ΧΑΝΘ 7-10, ΓΣ Ηρακλής-ΑΠΣ Οξυγόνο 13-1, ΧΑΝΘ-ΑΣ Απόλλο 7-15,  η ομάδα των Δελφινιών Πτολεμαΐδας δεν παρευρέθηκε στους αγώνες.,ΑΠΣ Οξυγόνο-ΑΣ ΠΑΟΚ 3-26, ΧΑΝΘ-ΓΣ Ηρακλής 7-16, ΑΣ ΠΑΟΚ-ΧΑΝΘ 19-2, ΓΣ Ηρακλής-ΑΣ Απόλλο 6-3, τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας δεν παρευρέθηκαν στους αγώνες.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΣ ΠΑΟΚ 12
  2. ΓΣ Ηρακλής 9
  3. ΑΣ Απόλλο 6
  4. ΧΑΝΘ 3
  5. ΑΠΣ Οξυγόνο 0

……………………………………

  1. Δελφίνια Πτολεμαΐδας —

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου-ΟΦΗ 11-4,ΝΟ Χανίων-ΟΦΗ 11-4, ΝΟ Χανίων-ΝΟ Ρέθυμνου 15-10

Η Βαθμολογία(Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………….

  1. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΑΝΟ Δελφίνια Μετ/σης-ΝΕ Πατρών 10-17,ΝΟ Πατρών-ΑΝΟ Δελφίνια Μετ/σης 19-6, ΝΕ Πατρών-ΝΟ Πατρών 7-12

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

………………………………………

  1. ΑΝΟ Δελφίνια Μετ/σης 0

Έτσι οι ομάδες που, σύμφωνα με τις βαθμολογίες, έχουν προκριθεί -αλλά με τις εκκρεμότητες που θα σας αναλύσουμε- παρακάτω, είναι οι: ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός , Πανιώνιος  (από τον Α΄ Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Β΄ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης (από τον Γ΄ Όμιλο Αττικής),  ΠΑΟΚ,  Ηρακλής, ΑΣ Απόλλο, ΧΑΝΘ (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας (από τον Όμιλο Βόλου).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Μετά το Παιδικό, την προηγούμενη εβδομάδα και το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών μπαίνει στις ράγες για τη φετινή αγωνιστική περίοδο με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης από αύριο (22/1) έως και την Κυριακή (24/1).

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΑΝΟΓ, Περιστερίου):Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου

2.Β’Όμιλος Αττικής (κολ. Γέρακα, Νέας Σμύρνης, Αλίμου): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Καλαμακίου, Νηρέας Γέρακα

  1. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολ. Εθνικό Πειραιά, Πετρούπολης):ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΑΟ Πετρούπολης, Υδραϊκός, Νηρέας Χαλανδρίου
  2. Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΧΑΝΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
  3. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας):Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βολου
  4. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντ. Πεπανός»):ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  5. Όμιλος Κρήτης (κολ. Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

Στην Β’ προκριματική φάση (22-24 Απριλίου) προκρίνονται συνολικά 20 ομάδες. Οι 3 πρώτες από τους Ομίλους 1, 2, οι 4 πρώτες από τους Ομίλους 3, 4 και οι 2 πρώτες από τους Ομίλους 5, 6, 7.

Η κλήρωση της έχει προγραμματιστεί για τις 30 Μαρτίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.00).

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                            22/01/2016

ΩΡΑ:   20:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2η  αγωνιστική                  Σάββατο                                 23/01/2016

ΩΡΑ:   12:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                            ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ:   13:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                             ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική                  Σάββατο                                 23/01/2016

ΩΡΑ:   19:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   20:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

4η  αγωνιστική                  Κυριακή                                 24/01/2016           

ΩΡΑ:   10:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

5η  αγωνιστική                  Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ:  17:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                            ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ:   18:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

1η  αγωνιστική                 Παρασκευή                            22/01/2016             

ΩΡΑ: 20:30                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 21:30                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                   ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

2η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016            

ΩΡΑ: 13:00                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                     ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

ΩΡΑ: 14:00                 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                               ΝΟ ΧΙΟΥ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

3η  αγωνιστική                  Σάββατο                                  23/01/2016           

ΩΡΑ: 20:00                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                  ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 21:00                 ΝΟ ΧΙΟΥ                                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

4η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 11:30                 ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

5η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ              ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                     ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                            22/01/2016

ΩΡΑ: 19:00                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                       ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:00                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                             ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

2η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016

ΩΡΑ: 11:15                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:15                 ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ                                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 13:15                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

3η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                       ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΩΡΑ: 18:30                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                       ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ           ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΩΡΑ: 10:30                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                             ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

5η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ                                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                            22/01/2016

ΩΡΑ: 19:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 20:00                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΑΣ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 21:00                 ΧΑΝΘ                                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ

2η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016

ΩΡΑ: 11:15                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                         ΑΣ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 12:15                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ                       ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 13:15                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΣ ΠΑΟΚ                                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                 ΧΑΝΘ                                                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 19:00                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

4η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ

ΩΡΑ: 10:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΑΣ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 11:00                 ΧΑΝΘ                                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

5η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ                       ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 18:00                 ΑΣ ΠΑΟΚ                                          ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 19:00                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                            22/01/2016          

ΩΡΑ:   19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                               ΟΦΗ

2η  αγωνιστική                   Σάββατο                                 23/01/2016

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                      ΟΦΗ

3η  αγωνιστική                   Σάββατο                                 23/01/2016

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                      ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική                   Σάββατο                                  23/01/2016          

ΩΡΑ:   18:00               ΑΝΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

2η  αγωνιστική                   Κυριακή                                  24/01/2016         

ΩΡΑ:  10:00                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                     ΑΝΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ            

3η  αγωνιστική                   Κυριακή                                   24/01/2016        

ΩΡΑ:   16:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                   Παρασκευή                                   29/01/2016                

ΩΡΑ:   20:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ           

2η  αγωνιστική                   Σάββατο                                        30/01/2016

ΩΡΑ:   11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:   12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

3η  αγωνιστική                   Σάββατο                                        30/01/2016                

ΩΡΑ:   19:30               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   20:30               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ Προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών (22-24 Ιανουαρίου), στο οποίο και μετέχουν 31 ομάδες συνολικά.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Καλαμακίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός, Ολυμπιακός, ΑΟ Πετρούπολης, Υδραϊκός, Νηρέας Χαλανδρίου

Προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΧΑΝΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

Προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

Προκρίνονται 2 ομάδες

 Η Β’ Προκριματική φάση 22-24 Απριλίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

 

Ο ιστορικός Άρης Θεσσαλονίκης υποβιβάστηκε στην τελευταία κατηγορία των Ανδρών της υδατοσφαίρισης, την Γ’ Εθνική, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων των Ομίλων Καθόδου (πλέι άουτ) της Β΄φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και συγκεκριμένα επειδή βρέθηκε στην τελευταία θέση του Ομίλου Θεσσαλονίκης των πλέι άουτ.

Από τον Όμιλο Αττικής των πλέι άουτ υποβιβάστηκε ο ΟΠΑΘΑ, παρά το γεγονός ότι εκκρεμεί ο τελευταίος του αγώνας κόντρα στην ΑΕ Χαϊδαρίου (δεν έγινε επειδή δεν υπήρξε γιατρός), διότι ακόμα κι αν τον κερδίσει μένει στην τελευταία θέση καθώς δεν ευνοείται στην ισοβαθμία με τον ΑΟ Βετεράνοι. Θυμίζουμε ότι στη Γ’ Εθνική έχουν υποβιβαστεί ήδη, επειδή αποχώρησαν από το πρωτάθλημα της Β’, και οι Ναυσίθοος και ΝΟ Αργοστολίου.

Οι έξι ομάδες, εξάλλου, που πήραν την πρόκριση για την Τελική φάση Ανόδου (φάιναλ σιξ, 24-26/7) και οι οποίες θα παλέψουν για την Άνοδο στην Α2 Ανδρών -μετά την ολοκλήρωση των αγώνων των τριών ομίλων Ανόδου της Β’ φάσης (πλέι οφ)- είναι οι: Απόλλων Σμύρνης, ΓΣ Περιστερίου (από τον Όμιλο Αττικής), ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΝΟ Λάρισας, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Όμιλο Λάρισας).

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες στους Ομίλους Ανόδου και Καθόδου:

ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΟΦ):

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΟ Καστέλλας- Απόλλων Σμύρνης 7-17, ΓΣ Περιστερίου- Νηρέας Χαλανδρίου 7-4,Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Καστέλλας 16-7, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΓΣ Περιστερίου 3-17, Απόλλων Σμύρνης – Νηρέας Χαλανδρίου 12-3, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Αγ. Νικολάου 11-9,ΝΟ Αγ. Νικολάου – Απόλλων Σμύρνης 1-17, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Καστέλλας 13-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2, Απόλλων Σμύρνης – ΓΣ Περιστερίου 7-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Απόλλων Σμύρνης 12
  2. ΓΣ Περιστερίου 9

……………………………………………..

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  2. ΑΟ Καστέλλας 3
  3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Ποσειδώνιο): Πανσερραϊκός- ΧΑΝΘ 17-13, ΑΣ Απόλλο- Ηρακλής 11-8,Ηρακλής – Πανσερραϊκός 20-10, ΟΕΑΝΑΒ – ΑΣ Απόλλο 2-18, ΧΑΝΘ – Ηρακλής 4-18, Πανσερραϊκός – ΟΕΑΝΑΒ 10-17,ΟΕΑΝΑΒ – ΧΑΝΘ 13-8, ΑΣ Απόλλο – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Πανσερραϊκός ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και τους αφαιρείται ένας βαθμός).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 12
  2. Ηρακλής 9

……………………………………………..

  1. ΟΕΑΝΑΒ 6
  2. Πανσερραϊκός 2
  3. ΧΑΝΘ 0

*** Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας- ΝΟ Ναυπλίου 5-0 α.α (δε κατέβηκε να αγωνιστεί η ομάδα του ΝΟ Ναυπλίου), Νηρέας Πατρών- ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 8-10,Νηρέας Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 8-10, ΝΟ Λάρισας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 5-4, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Πατρών 14-10, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Ναυπλίου 12-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Λάρισας 9
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6

…………………………………………..

  1. ΝΟ Ναυπλίου 2
  2. Νηρέας Πατρών 0

*** Ο ΝΟ Ναυπλίου έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.

ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΘΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ):

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΟΠΑΘΑ – ΑΟ Βετεράνοι 6-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Πετρούπολης 10-6,ΟΠΑΘΑ – ΑΟ Πετρούπολης 5-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Βετεράνοι 10-7, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΠΑΘΑ (δεν έγινε επειδή δεν υπήρξε γιατρός), ΑΟ Βετεράνοι – ΑΟ Πετρούπολης 8-10.

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 6 (2 αγ.)
  2. ΑΟ Πετρούπολης 6 (3 αγ.)
  3. ΑΟ Βετεράνοι 3 (3 αγ.)

………………………………………………..

  1. ΟΠΑΘΑ 0 (2 αγ.)

*** Εκκρεμεί ο αγώνας ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΠΑΘΑ.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΠΣ Οξυγόνο – Άρης 8-8, ΝΟ Καβάλας – Νίκη Βόλου 10-17,ΑΠΣ Οξυγόνο – Νίκη Βόλου 5-13, ΝΟ Καβάλας – Άρης 9-7, ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 6-15, Άρης – Νίκη Βόλου 11-16.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Νίκη Βόλου 9
  2. ΑΠΣ Οξυγόνο 4
  3. ΝΟ Καβάλας 3

………………………………………………

  1. Άρης 1

Συμπληρώθηκε η 8άδα των ομάδων που προκρίθηκαν στην Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων απόψε, στο κολυμβητήριο Περιστερίου, για τον όμιλο Αττικής απ’ όπου προκρίθηκαν οι ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου.

Οι οκτώ ομάδες που προκρίθηκαν στην Τελική φάση (31 Ιουλίου- 2 Αυγούστου) είναι οι: ΑΣ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΟΕΑΝΑ Βόλου (Όμιλος Θεσσαλονίκης), ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ (Όμιλος Κρήτης) και ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου (Όμιλος Αττικής).

Τα σημερινά αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Πανιώνιος- ΓΣ Περιστερίου 16-7, ΓΣ Ηλιούπολης- ΝΟ Πατρών  10-8,Πανιώνιος- ΝΟ Πατρών 13-8, ΓΣ Ηλιούπολης- ΓΣ Περιστερίου 13-5, ΓΣ Περιστερίου- ΝΟ Πατρών 7-5, ΓΣ Ηλιούπολης- Πανιώνιος 12-9.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Πανιώνιος 6
  3. ΓΣ Περιστερίου 3

…………………………………………..

  1. ΝΟ Πατρών 0

 

ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών συνεχίζεται το επόμενο τριήμερο (10-12 Ιουλίου) με τους αγώνες της Β’ φάσης στους Ομίλους Ανόδου και τα πλέι άουτ στους αντίστοιχους Ομίλους Καθόδου.

ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΟΔΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΓΣ Περιστερίου, Α Καστέλας, Απόλλων Σμύρνης, Νηρέας Χαλανδρίου

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΑΣ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΧΑΝΘ, Ηρακλής

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (κολ. Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, Ποσειδών Ιλισίων,     Νηρέας Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας

Οι δύο (2) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική φάση (24-26 Ιουλίου), η κλήρωση της οποίας θα πραγματοποιηθεί στα γραφεία της ΚΟΕ, την Τετάρτη 15 Ιουλίου (13.00).

Οι υπόλοιπες ομάδες παραμένουν στην Β’ Εθνική κατηγορία.

ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΘΟΔΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαϊδαρίου): ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Βετεράνοι, ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, Άρης Θεσσαλονίκης, Νίκη Βόλου

Οι τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 2) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία, όπως έχει συμβεί ήδη με άλλες δύο (Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΝΟ Αργοστολίου) που έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα. Οι υπόλοιπες ομάδες  παραμένουν στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Με τους αγώνες του Ομίλου Αττικής, ολοκληρώνεται η προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Δημοτικό κολυμβητήριο Περιστερίου.

Σάββατο, 11/7

19.00 Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου

20.00 ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Πατρών

Κυριακή,12/7

12.00 Πανιώνιος – ΝΟ Πατρών

13.00 ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου

19.30 ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Πατρών

20.30 ΓΣ Ηλιούπολης – Πανιώνιος

Στην Τελική φάση (31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου) προκρίνονται οι τρεις (3) πρώτες ομάδες. Ήδη έχουν προκριθεί: ΑΣ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΟΕΑΝΑ Βόλου (Όμιλος Θεσσαλονίκης) και ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ (Όμιλος Κρήτης).

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν εχθές (10/6) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Ανδρών (Β’ φάση και πλέι άουτ) και Κορασίδων (Τελική φάση). Αναλυτικά:

Β’ ΑΝΔΡΩΝ/ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΟΔΟΥ (10-12  Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Αττική): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Καστέλας, Απόλλων Σμύρνης, Νηρέας Χαλανδρίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Θεσσαλονίκη): ΟΕΑΝΑ Βόλου, Α.Σ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΧΑΝΘ, Ηρακλής

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Περιφέρεια): ΝΟ Λάρισας, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας

Στην Τελική φάση (24-26 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6). Στην Α2 ανέρχονται οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

Β’ ΑΝΔΡΩΝ/ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ (10-12 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Αττική): ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Βετεράνοι, ΑΟ Πετρούπολης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Θεσσαλονίκη): Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, Νίκη Βόλου

Οι τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 2) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική.

Σημ: Από το πρωτάθλημα έχουν αποχωρήσει ΝΟ Αργοστολίου και Ναυσίθοος Κέρκυρας

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (10-12 Ιουλίου)

Α’ΟΜΙΛΟΣ (Αττική): ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, ΝΟ Λάρισας, Πανιώνιος, ΑΝΟ Γλυφάδας

Β’ΟΜΙΛΟΣ (Αττική): Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου

ΤΙΜΩΡΙΕΣ

Με αποφάσεις του Αθλητικού Δικαστή, επιβλήθηκαν οι πιο κάτω ποινές:

*Στο Σωματείο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ αποκλεισμός 4 αγωνιστικών χωρίς θεατές και τηλεοπτική μετάδοση στην έδρα του για επεισόδια οπαδών του στον αγώνα υδατοσφαίρισης στα πλέι άουτ Α1 Ανδρών, με το Παλαιό Φάληρο στο κολυμβητήριο Π. Φαλήρου στις 13 Μαϊου 2015

*Στους αθλητές Ιωάννη Κοκκίνη (ΑΟ Πετρούπολης) και Χρήστο Αραμπατζίδη (ΝΟ Αγίου Νικολάου), ποινή αποκλεισμού μιας (1) αγωνιστικής ημέρας, για διαπληκτισμό στον αγώνα ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Αγίου Νικολάου στις 10 Μαϊου 2015 για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής  Ανδρών

*Στον προπονητή Σταύρου (Ποσειδών Ιλισίων), ποινή αποκλεισμού τριών (3) αγωνιστικών ημερών, για εξύβριση στον αγώνα Νίκη Βόλου – Ποσειδών Ιλισίων στις 9 Μαϊου 2015 για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Ανδρών

*Στον αθλητή Αριστείδη Πολύζο (Άρης Θεσσαλονίκης), ποινή αποκλεισμού δύο (2) αγωνιστικών ημερών για βιοπραγία στον αγώνα Άρης Θεσσαλονίκης – Α.Σ Απόλλο στις 9 Μαϊου 2015 για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Ανδρών

*Στο Σωματείο ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ποινή αποκλεισμού μιας (1) αγωνιστικής χωρίς θεατές της έδρας του, για αντιαθλητική συμπεριφορά οπαδών του στον αγώνα με τον ΟΕΑΝΑ Βόλου στις 10 Μαϊου 2015 για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Ανδρών

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Έπεσε απόψε (Κυριακή 10/5) η αυλαία των αγώνων του Β’ γύρου της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε ομίλους και οριστικοποιήθηκαν οι 15 ομάδες που προκρίνονται στα πλέι οφ της Β’ φάσης, δηλαδή αυτές που θα παλέψουν για την πρόκριση στην Τελική φάση (FINAL SIX) και την άνοδο στην Α2 κατηγορία, καθώς και αυτές που θα πάνε στα πλέι άουτ, δηλαδή θα παλέψουν για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Δύο ομάδες, πάντως, αποβλήθηκαν ήδη από τη συνέχεια του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ανδρών και υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική επειδή δεν αγωνίστηκαν σε κανένα παιχνίδι του Β’ γύρου (σ.σ.: από τα δύο πρώτα παιχνίδια που δεν κατέβηκαν ίσχυσε αυτό, σύμφωνα με την προκήρυξη). Πρόκειται για τον Ναυσίθοο από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης του Β’ γύρου και τον ΝΟ Αργοστολίου από τον Όμιλο Πάτρας του Β’ γύρου.

Οι 15 ομάδες που προκρίνονται στα πλέι οφ της Β’ φάσης είναι οι: ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Καστέλλας, ΝΟ Αγ. Νικολάου, Απόλλων Σμύρνης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Ηρακλής, ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΑΣ Απόλλο, ΧΑΝΘ, ΟΕΑΝΑΒ, ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου.

Οι ομάδες που πάνε στα πλέι άουτ της Β’ φάσης είναι οι: ΑΟ Βετεράνοι, ΑΟ Πετρούπολης, Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, Άρης Θεσσαλονίκης, ΟΠΑΘΑ.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα του Β’ γύρου και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΟ Βετεράνοι – ΓΣ Περιστερίου 5-10, ΑΟ Καστέλλας – ΑΟ Πετρούπολης 7-1, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΟ Βετεράνοι 4-10, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΑΟ Καστέλλας 6-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 8-7, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγ. Νικολάου 5-7, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΓΣ Περιστερίου 5-7, ΑΟ Καστέλλας – ΑΟ Βετεράνοι 8-5, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Αγ. Νικολάου 8-7, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Καστέλλας 12-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 24
  2. ΑΟ Καστέλλας 11
  3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 8

…………………………………………….

  1. ΑΟ Βετεράνοι 8
  2. ΑΟ Πετρούπολης 6

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου):

 Νηρέας Χαλανδρίου – Απόλλων Σμύρνης 8-6, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΕ Χαϊδαρίου 5-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Χαλανδρίου 5-4, Νίκη Βόλου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-6, Απόλλων Σμύρνης – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Νίκη Βόλου 8-7, Νίκη Βόλου – Απόλλων Σμύρνης 5-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 8-8, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νίκη Βόλου 10-12, Απόλλων Σμύρνης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 11-0.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Απόλλων Σμύρνης 19
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 14
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 11

………………………………………………

  1. Νίκη Βόλου 9
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 4

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 4-15, Πανσερραϊκός – Ηρακλής 3-16, Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 22-5, ΝΟ Λάρισας – Πανσερραϊκός 7-10, ΑΠΣ Οξυγόνο – Ηρακλής 5-16, ΝΟ Καβάλας – ΝΟ Λάρισας 7-13, ΝΟ Λάρισας – ΑΠΣ Οξυγόνο 13-9, Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 11-9, Ηρακλής – ΝΟ Λάρισας 19-8, ΑΠΣ Οξυγόνο – Πανσερραϊκός 9-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Ηρακλής 24

  1. ΝΟ Λάρισας 15
  2. Πανσερραϊκός 13

…………………………………………..

  1. ΑΠΣ Οξυγόνο 7
  2. ΝΟ Καβάλας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

 ΧΑΝΘ – Άρης Θεσσαλονίκης 9-7, ΟΕΑΝΑΒ – ΑΣ Απόλλο 4-20, ΑΣ Απόλλο – ΧΑΝΘ 14-4, Ναυσίθοος – ΟΕΑΝΑΒ 0-5 α.α., Άρης Θεσσαλονίκης – Απόλλο 6-19, ΧΑΝΘ – Ναυσίθοος 5-0 α.α., Ναυσίθοος – Άρης Θεσσαλονίκης 0-5 α.α., ΟΕΑΝΑΒ – ΧΑΝΘ 8-8, ΑΣ Απόλλο – Ναυσίθοος 5-0 α.α., Άρης Θεσσαλονίκης – ΟΕΑΝΑΒ 9-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 24
  2. ΧΑΝΘ 13
  3. ΟΕΑΝΑΒ 11

…………………………………………..

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 9
  2. Ναυσίθοος –

** Ο Ναυσίθοος αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα και υποβιβάζεται στη Γ’ Εθνική.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΟΠΑΘΑ – ΝΟ Ναυπλίου 5-9, Νηρέας Πατρών – ΝΟ Αργοστολίου 5-0 α.α., ΝΟ Αργοστολίου – ΟΠΑΘΑ 0-5 α.α., ΝΟ Καλαμάτας – Νηρέας Πατρών 10-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Αργοστολίου 5-0 α.α., ΟΠΑΘΑ – ΝΟ Καλαμάτας 5-9, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου 6-4, Νηρέας Πατρών – ΟΠΑΘΑ 12-8, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΟ Καλαμάτας 0-5 α.α., ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Πατρών 3-8.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Καλαμάτας 20
  2. Νηρέας Πατρών 16
  3. ΝΟ Ναυπλίου 11

……………………………………………..

  1. ΟΠΑΘΑ 8
  2. ΝΟ Αργοστολίου –

*** Ο ΝΟ Αργοστολίου αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα και υποβιβάζεται στη Γ’ Εθνική.

Οι 15 ομάδες των πλέι οφ της Β’ φάσης σχηματίζουν τρεις ομίλους των πέντε. Οι δύο πρώτες από κάθε όμιλο θα προκριθούν στο φάιναλ σιξ (Τελική φάση). Εκεί σχηματίζεται ένας όμιλος ανόδου των έξι και οι τέσσερις πρώτες ανεβαίνουν στην Α2.

Οι υπόλοιπες ομάδες (οκτώ πλέον) που θα πάνε στα πλέι άουτ της Β’ φάσης σχηματίζουν δύο ομίλους των τεσσάρων (ήταν να σχηματιστούν δύο όμιλοι των πέντε, αλλά έχουν αποβληθεί υποβιβαστεί ήδη δύο). Η τελευταία ομάδα από κάθε όμιλο, σύνολο δύο ομάδες, μαζί με αυτές τις δύο που έχουν ήδη υποβιβαστεί (δηλαδή τέσσερις συνολικά) θα αγωνίζονται του χρόνου στη Γ’ Εθνική.

H Β’ φάση και για τα πλέι οφ και για τα πλέι άουτ θα γίινει 10-12 Ιουλίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης και για τα πλέι οφ και για τα πλέι άουτ θα πραγματοποιηθεί στις 10 Ιουνίου (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Το τριήμερο 8, 9 και 10 Μαϊου διεξάγονται οι αγώνες του Β’ Γύρου της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Καστέλας, ΑΟ Βετεράνοι, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Πετρούπολης

Βαθμολογία: ΓΣ Περιστερίου 12, ΑΟ Βετεράνοι 5, ΝΟ Αγίου Νικολάου 5, ΑΟ Πετρούπολης 3, ΑΟ Καστέλας 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου): Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Απόλλων Σμύρνης, ΑΕ Χαϊδαρίου

Βαθμολογία: Απόλλων 10, Ποσειδών Ιλισίων 9, Νηρέας Χαλανδρίου 7, Νίκη Βόλου 3, ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Αργοστολίου

Βαθμολογία: ΝΟ Καλαμάτας 10, Νηρέας Πατρών 6, ΝΟ Ναυπλίου 5, ΟΠΑΘΑ Πατρών 5, ΝΟ Αργοστολίου 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Ηρακλής

Βαθμολογία: Ηρακλής 12, ΝΟ Λάρισας 9, Πανσερραϊκός 4, ΝΟ Καβάλας 3, ΑΠΣ Οξυγόνο 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΝΑΟ Ναυσίθοος, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΣ Απόλλο

Βαθμολογία: ΑΣ Απόλλο 12, ΧΑΝΘ 6, Ναυσίθοος 4, ΟΕΑΝΑ Βόλου 4, Άρης Θεσσαλονίκης 3

Με την ολοκλήρωση της Α’ φάσης, οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15) προκρίνονται στη Β’ φάση  για τους 3 Ομίλους Ανόδου των 5 ομάδων (10-12 Ιουλίου) και από εκεί οι 2 πρώτες (σύνολο 6) για την Τελική φάση (24-26 Ιουλίου). Εκεί, οι 4 πρώτες ομάδες ανέρχονται στην Α2.

Οι 2 τελευταίες ομάδες (μετά την Α’ φάση), από κάθε Όμιλο (σύνολο 10) συγκροτούν 2 Ομίλους των 5 ομάδων στα πλέι άουτ (10-12 Ιουλίου). Οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Κατηγορία.

Η κλήρωση της Β’ φάσης και των πλέι άουτ θα πραγματοποιηθεί στις 10 Ιουνίου (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ.

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:30               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  13:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  14:30               ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  20:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  10:00               ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                           ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  17:00               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ  

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:  21:15               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  13:15               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  14:30               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:15               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  09:30               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:  10:45               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  16:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ   

ΩΡΑ:  17:45               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  10:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  11:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ          

ΩΡΑ:  19:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΧΑΝΘ                                                            ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΑΠΟΛΛΟ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  12:00               ΑΠΟΛΛΟ                                          ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13:00               ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                         ΟΕΑ/ΝΑΒ

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  21:00               ΧΑΝΘ                                                            ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  12:00               ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                         ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:  13:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΧΑΝΘ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΑΠΟΛΛΟ                                          ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΟΕΑ/ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΟΠΑΘΑ                                             ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:00               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ             ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ                       ΟΠΑΘΑ

ΩΡΑ:  13:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

                       

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΟΠΑΘΑ                                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  13:30               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ             ΟΠΑΘΑ

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

Η προγραμματισμένη διεξαγωγή των αγώνων του Β’ Γύρου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών στον Όμιλο Κρήτης (8-10 Μαϊου, Ηράκλειο), αναβάλλεται λόγω συμμετοχής δύο παικτών του ΝΟ Χανίων με την Εθνική μας ομάδα των Εφήβων σε τουρνουά στο Μπακού (6-9 Μαϊου).

Οι αγώνες του Ομίλου (Ηλυσιακός, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Ηλιούπολης) θα διεξαχθούν το τριήμερο 15, 16 και 17 Απριλίου.

Η προγραμματισμένη για τις 13 Απριλίου κλήρωση της Β’ φάσης επίσης αναβάλλεται για τις 20 Μαϊου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014-15

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο κολυμβητήριο του Περιστερίου άρχισαν απόψε (Παρασκευή 24/4) οι αγώνες του Α’ Ομίλου Αττικής που απομένουν για να ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος της Α’ (προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΟ Πετρούπολης – ΑΟ Βετεράνοι 7-12, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΑΟ Καστέλλας 7-7, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 8-2, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγίου Νικολάου 9-9,ΑΟ Βετεράνοι – ΓΣ Περιστερίου 6-12, ΑΟ Καστέλλας – ΑΟ Πετρούπολης 8-14,ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΓΣ Περιστερίου 6-16, ΑΟ Καστέλλας – ΑΟ Βετεράνοι 10-10, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Αγ. Νικολάου 7-14, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Καστέλλας 16-5.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (4 αγώνες):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. ΑΟ Βετεράνοι 5
  3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 5
  4. ΑΟ Πετρούπολης 3
  5. ΑΟ Καστέλλας 2

Με την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης, οι τρεις (3) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15), προκρίνονται στην Β’ Φάση (10-12 Ιουλίου), ενώ οι υπόλοιπες (σύνολο 10 ομάδες) θα αγωνιστούν τις ίδιες ημερομηνίες στα πλέι άουτ.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες:

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου)

Νηρέας Χαλανδρίου- Απόλλων Σμύρνης 7-7, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων- ΑΕ Χαϊδαρίου 15-8,ΑΕ Χαϊδαρίου-Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, Νίκη Βόλου-ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 5-6, Απόλλων Σμύρνης- ΑΕ Χαϊδαρίου 9-3, Νηρέας Χαλανδρίου- Νίκη Βόλου 4-3,Νίκη Βόλου- Απόλλων Σμύρνης 4-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων- Νηρέας Χαλανδρίου 7-6, ΑΕ Χαϊδαρίου- Νίκη Βόλου 10-15, Απόλλων Σμύρνης- ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9-4

Η βαθμολογία (σε 5 αγωνιστικές)

  1. Απόλλων Σμύρνης 10
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9
  3. Νηρέας Χαλανδρίου 7
  4. Νίκη Βόλου 3
  5. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. Αντώνης Πεπανός)

ΟΠΑΘΑ- ΝΟ Ναυπλίου 5-5, Νηρέας Πατρών- ΝΟ Αργοστολίου 17-2,ΟΠΑΘΑ- ΝΟ Αργοστολίου 16-1, ΝΟ Καλαμάτας- Νηρέας Πατρών 9-9, ΝΟ Ναυπλίου- ΝΟ Αργοστολίου 20-4, ΟΠΑΘΑ- ΝΟ Καλαμάτας 0-8,ΝΟ Καλαμάτας- ΝΟ Ναυπλίου 6-5, Νηρέας Πατρών- ΟΠΑΘΑ 8-8, ΝΟ Αργοστολίου- ΝΟ Καλαμάτας 3-13, ΝΟ Ναυπλίου- Νήρεας Πατρών 4-4

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνιστικές)

  1. ΝΟ Καλαμάτας 10
  2. Νηρέας Πατρών 6
  3. ΝΟ Ναυπλίου 5

4.ΟΠΑΘΑ 5

  1. ΝΟ Αργοστολίου 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο/εξωτερική):

ΝΟ Καβάλας- ΑΠΣ Οξυγόνο 5-7,  Πανσερραϊκός- Ηρακλής 6-14,Ηρακλής- ΝΟ Καβάλας 14-5, ΝΟ Λάρισας- Πανσερραϊκός 9-8, Οξυγόνο- Ηρακλής 1-13, ΝΟ Καβάλας- ΝΟ Λάρισας 6-13,ΝΟ Λάρισας- Οξυγόνο 11-8, Πανσερραϊκός- ΝΟ Καβάλας 15-10, Ηρακλής- ΝΟ Λάρισας 8-3, Οξυγόνο- Πανσερραϊκός 8-8

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνιστικές)

  1. Ηρακλής 12
  2. ΝΟ Λάρισας 9
  3. Πανσερραϊκός 4
  4. ΝΟ Καβάλας 3
  5. Οξυγόνο 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο/εξωτερική):

ΧΑΝΘ- Άρης 11-9, ΟΕΑ-ΝΑΒ-  ΑΣ Απόλλο 2-15,Απόλλο- Χάνθ 16-8, Ναυσίθοος- ΟΕΑΝΑΒ 12-12, Άρης- Απόλλο 6-19, Χανθ-Ναυσίθοος 9-5,Ναυσίθοος- Άρης 7-8, ΟΕΑ/ΝΑΒ- ΧΑΝΘ 9-6, Απόλλο- Ναυσίθοος 17-3, Άρης- ΟΕΑ/ΝΑΒ 11-8

 Η βαθμολογία (σε 5 αγωνιστικές)

  1. Απόλλο 12
  2. ΧΑΝΘ 6
  3. Ναυσίθοος 4
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ 4
  5. Άρης 3

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014-15

Πηγή:www.koe.org.gr 

Με τους αγώνες του Α’ Γύρου της Α’ Φάσης, σε 4 από τους 5 Ομίλους, αρχίζει αύριο (3/4) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου): Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Απόλλων Σμύρνης, ΑΕ Χαϊδαρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Αργοστολίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο/εξωτερική): ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Ηρακλής

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο/εξωτερική): Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, Α.Σ Απόλλο

Το τριήμερο 24-26 Απριλίου θα διεξαχθούν οι αγώνες στον Α’ Όμιλο Αττικής: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Καστέλας, ΑΟ Βετεράνοι, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Πετρούπολης

Ο Β’ Γύρος της Α’ Φάσης θα διεξαχθεί 8, 9 και 10 Μαϊου.

Με την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης, οι τρεις (3) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15), προκρίνονται στην Β’ Φάση (10-12 Ιουλίου), ενώ οι υπόλοιπες (σύνολο 10 ομάδες) θα αγωνιστούν τις ίδιες ημερομηνίες στα πλέι άουτ.

Στη Β’ Φάση σχηματίζονται τρεις Όμιλοι των πέντε (5) ομάδων για τις θέσεις Ανόδου και δύο (2) Όμιλοι επίσης των πέντε (5) ομάδων για τα πλέι άουτ.

Από τους Ομίλους Ανόδου, οι δύο (2) πρώτες ομάδες (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική φάση (24-26 Ιουλίου) όπου και σχηματίζεται ένας (1) Όμιλος (Φάιναλ Σιξ). Οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες της κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία και οι υπόλοιπες παραμένουν στην Β’ Εθνική.

Στα πλέι άουτ (10-12 Ιουλίου), σχηματίζονται δύο (2) Όμιλοι  των πέντε (5) ομάδων. Οι δύο (2) τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4), υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία. Οι υπόλοιπες τρεις (3) κάθε Ομίλου (σύνολο 6),παραμένουν στην Β’ Εθνική.

Η κλήρωση της Β’ Φάσης είναι προγραμματισμένη για τις 10 Ιουνίου (13.00) και της Τελικής φάσης για τις 24 Ιουνίου (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ.

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             24/4/15

ΩΡΑ:   20:30               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   21:30               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                             ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  25/4/15

ΩΡΑ:   13:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ              ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:   14:30               ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

                       

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  25/4/15

ΩΡΑ:   20:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                            ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:   21:30               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  26/4/15

ΩΡΑ:   10:00               ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   11:00               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                             ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  26/4/15

ΩΡΑ:   17:00               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ              ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:   18:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                            ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ    

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             3/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   09:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:   10:30               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

                       

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   16:30               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                    ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   09:30               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:   10:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   16:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ    

ΩΡΑ:   17:30               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΔΕΞΑΜΕΝΗ

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             3/4/15

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                  ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:   19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   10:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                    ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

                       

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   18:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:   19:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                  ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   10:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:   11:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                    ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ           

ΩΡΑ:   19:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΔΕΞΑΜΕΝΗ

 

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             3/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΧΑΝΘ                                                 ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΑΠΟΛΛΟ

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   12:00               ΑΠΟΛΛΟ                                           ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:   13:00               ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                           ΟΕΑ/ΝΑΒ

                       

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                           ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:   21:00               ΧΑΝΘ                                                 ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   12:00               ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                           ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:   13:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΧΑΝΘ

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΑΠΟΛΛΟ                                           ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                           ΟΕΑ/ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             3/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΟΠΑΘΑ                                              ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:   21:00               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

 

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ             ΟΠΑΘΑ

ΩΡΑ:   12:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

                       

 

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               ΟΠΑΘΑ                                              ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   10:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:   11:00               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ               ΟΠΑΘΑ

 

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   16:00               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:   17:00               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 22/3) οι αγώνες της Β’ (ημιτελικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων και στους πέντε ομίλους και αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (24-26/4).

Οι δέκα που πέρασαν είναι: ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 2-5, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 13-8, Παναθηναϊκός  – ΓΣ Ηλιούπολης 13-3, ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Παναθηναϊκός  9-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 5-14, ΝΟ Χίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 16-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης 16-4, Παναθηναϊκός – ΝΟ Χίου 10-19, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-15.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Χίου 10

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 10

……………………………………………

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6
  2. Παναθηναϊκός 3
  3. ΓΣ Ηλιούπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):

Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 6-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 19-5, Νηρέας  Γέρακα – Εθνικός Πειραιά 11-7, ΝΟ Χανίων- ΝΟ Βουλιαγμένης  7-9, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα  11-5, Εθνικός  Πειραιά – ΝΟ Χανίων  5-11, ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός 11-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός Πειραιά 23-4, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χανίων 3-11, Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

  1. ΝΟ Χανίων 9

…………………………………………….

  1. Ολυμπιακός 6
  2. Νηρέας Γέρακα 3
  3. Εθνικός Πειραιά 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παλαιό Φάληρο – Πανιώνιος 12-3, ΝΟ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 15-5, ΑΟ  Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-17 , ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Πατρών 9-6 , Πανιώνιος – ΑΟ Πετρούπολης  8-6 , Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Ρεθύμνου  15-6, ΝΟ Ρεθύμνου – Πανιώνιος 7-6, ΝΟ Πατρών – Παλαιό Φάληρο 6-19, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Ρεθύμνου 4-12, Πανιώνιος – ΝΟ Πατρών 5-2.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Παλαιό Φάληρο 12

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 9

………………………………………..

  1. Πανιώνιος 6
  2. ΝΟ Πατρών 3
  3. ΑΟ Πετρούπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 18-2, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 20-1, Μακεδονικός – ΑΣ Απόλλο 1-23 , ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΟΚ 3-18, Ηρακλής – Μακεδονικός  17-7, ΑΣ Απόλλο – ΝΑΟ Κέρκυρας 6-5, ΝΑΟ Κέρκυρας – Ηρακλής 12-3, ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο 15-2, Μακεδονικός – ΝΑΟ Κέρκυρας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΑΟ Κέρκυρας που μηδενίστηκε στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρέθηκε ένας βαθμός), Ηρακλής – ΠΑΟΚ 4-19.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 12

  1. ΑΣ Απόλλο 9

……………………………………………….

  1. Ηρακλής 3
  2. Μακεδονικός 3
  3. ΝΑΟ Κέρκυρας 2

*** Ο ΝΑΟ Κέρκυρας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 2-17, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΚΕ Κοζάνης 5-3, ΚΕ Κοζάνης –ΟΥΚ Βόλου 5-10 , ΠΑΣ Φοίβος – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4-7 ,ΝΟ Λάρισας  – ΚΕ Κοζάνης  18-6, ΟΥΚ Βόλου – ΠΑΣ Φοίβος 13-5, ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Λάρισας 1-21, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΟΥΚ Βόλου 2-11, ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΣ Φοίβος 8-6, ΝΟ Λάρισας – Δελφίνια Πτολεμαίδας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκαν τα Δελφίνια Πτολεμαϊδας που μηδενίστηκε στον συγκεκριμένο αγώνα και τους αφαιρέθηκε ένας βαθμός).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Λάρισας 12

  1. ΟΥΚ Βόλου 9

……………………………………….

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 5
  2. ΚΕ Κοζάνης 3
  3. ΠΑΣ Φοίβος 0

*** Τα Δελφίνια Πτολεμαϊδας έχουν ένα μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 24-26 Απριλίου. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 8/4 στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ Η Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε πέντε (5) Ομίλους διεξάγεται, από αύριο (20/3) έως και την Κυριακή (22/3), η Β’ προκριματική φάση του Εφηβικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Ιλίσιο): ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Παναθηναϊκός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΝΟΒ, Λαιμός): ΝΟ Χανίων, ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα

Γ’ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ρεθύμνου, Πανιώνιος, ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, Μακεδονικός

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (κολ. Νέας Ιωνίας Βόλου): ΠΑΣ Φοίβος, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΚΕ Κοζάνης

Στην Τελική φάση προκρίνονται οι δύο (2) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10). Η κλήρωση των αγώνων είναι προγραμματισμένη για τις 8 Απριλίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.00).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες των τριών ομίλων που εκκρεμούσαν στην Α’ (Προκριματική) φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (Α’ και Β’ Θεσσαλονίκης και Βόλου) και αναδείχθηκαν οι υπόλοιπες οκτώ ομάδες που συμπλήρωσαν το παζλ των 30 που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης.

Οι οκτώ που προκρίθηκαν σήμερα είναι οι: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, Μακεδονικός από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης, ΟΥΚ Βόλου και Νηρέας Λαμίας από τον Όμιλο Βόλου. Έχουν προκριθεί επίσης και συμπληρώνουν την 30άδα, από την προηγούμενη εβδομάδα οι ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ιωνικός, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, ΝΟ Καλαμακίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΝΑΣ Ημαθίας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ και από το μπαράζ ο Παναθηναϊκός.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΕΑΤΕΚ – ΑΣ Απόλλο 3-18, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Ηρακλής 8-9, ΠΑΣ Φοίβος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11-4, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 21-3, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-9, ΕΑΤΕΚ – ΠΑΣ Φοίβος 6-16, Ηρακλής – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 22-6, ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 5-16, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 7-10, ΑΣ Απόλλο – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 23-5, ΕΑΤΕΚ – Ηρακλής 13-15, ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-2, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΕΑΤΕΚ 7-15, Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 5-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣ Απόλλο 7-18.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΑΣ Απόλλο 15

  1. ΠΑΣ Φοίβος 12
  2. Ηρακλής 9

………………………………………………

  1. ΕΑΤΕΚ 6
  2. ΣΑΠΚ Νεάπολης 1
  3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΝΑΟ Κέρκυρας – ΧΑΝΘ 21-10, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 0-5 χωρίς αγώνα (ο ΝΟ Καβάλας δεν κατέβηκε στον αγώνα στον οποίο μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΠΑΟΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας 18-2, Μακεδονικός – ΝΟ Καβάλας 17-12, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 1-27, ΝΑΟ Κέρκυρας – Μακεδονικός 18-9, Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 17-12, ΝΟ Καβάλας – ΝΑΟ Κέρκυρας 6-10, ΧΑΝΘ – ΝΟ Καβάλας 8-15, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 20-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 12

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 9
  2. Μακεδονικός 6

………………………………………….

  1. ΝΟ Καβάλας 2
  2. ΧΑΝΘ 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καβάλας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 6-20, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 9-10,Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 18-0, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 13-5, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 10-12, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 0-14, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 13-4, ΝΕ Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 12-2, Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 7-14, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 16-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 12

  1. Νηρέας Λαμίας 9

………………………………………….

  1. Νίκη Βόλου 6
  2. ΝΕ Λαμίας 3
  3. ΟΕΑΝΑΒ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Ροή – Πανιώνιος 1-25, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 8-7, Ηλυσιακός – Ροή 11-8, Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-7,Πανιώνιος – Ηλυσιακός 21-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Ροή 16-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ηλυσιακός 21-3, Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 5-3, Ροή – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-21, Ηλυσιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 3-18.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΝΟ Βουλιαγμένης 12

Νηρέας Χαλανδρίου 9

Πανιώνιος 6

………………………………………..

Ηλυσιακός 3

Ροή 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΟ Πετρούπολης 13-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – Άρης Νίκαιας 33-1, Ιωνικός – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 13-3, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-22,ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 3-15, Άρης Νίκαιας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 9-17, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 18-2, Άρης Νίκαιας – ΑΟ Πετρούπολης 5-9, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-18, Ιωνικός – Άρης Νίκαιας 24-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΑΝΟ Γλυφάδας 12

Ιωνικός 9

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 6

…………………………………………….

ΑΟ Πετρούπολης 3

Άρης Νίκαιας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Καλαμακίου – Εθνικός Πειραιά 3-10, Μίλων – Τρίτων Αμαρουσίου 15-4, ΝΟ Καλαμακίου – Τρίτων Αμαρουσίου 13-2, Μίλων – Εθνικός Πειραιά 2-25, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 4-15, Εθνικός Πειραιά – Τρίτων Αμαρουσίου 22-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

Εθνικός Πειραιά 9

ΝΟ Καλαμακίου 6

………………………………………..

Μίλων 3

……………………………………………

Τρίτων Αμαρουσίου 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χίου 2-14, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Περιστερίου 10-6, ΝΟ Χίου – ΓΣ Ηλιούπολης 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-1,ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 14-5, ΝΟ Χίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-2, ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 16-4, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Χίου 8-4, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-14.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική)

ΓΣ Ηλιούπολης 12

ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9

ΝΟ Χίου 6

……………………………………………

ΓΣ Περιστερίου 3

ΑΕ Χαϊδαρίου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

Νηρέας Γέρακα – Παλαιό Φάληρο 3-16, Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 5-16. Από χθες (Παρασκευή) το βράδυ: Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 17-4,Παναθηναϊκός – Παλαιό Φάληρο 3-12,Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 10-4

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 7-3, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Καλαμάτας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καλαμάτας που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Χαλκίδας – ΝΕ Πατρών 7-17, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Πατρών 4-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 6

ΝΕ Πατρών 3

………………………………………….

ΝΟ Χαλκίδας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας δεν κατέβηκε στους αγώνες

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 4-19, Πανσερραϊκός – Πύρρος Ιωαννίνων 2-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΣ Ημαθίας 3-15, ΝΟ Λάρισας – Πανσερραϊκός 21-1, ΝΑΣ Ημαθίας – ΝΕ Λάρισας 21-2, Πύρρος Ιωαννίνων – ΚΕ Κοζάνης 2-3,ΚΕ Κοζάνης – ΝΕ Λάρισας 16-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΟ Λάρισας 4-11, ΝΑΣ Ημαθίας – Πανσερραϊκός 14-4, ΝΕ Λάρισας – Πανσερραϊκός 6-6, ΚΕ Κοζάνης – ΝΟ Λάρισας 1-17, ΝΑΣ Ημαθίας – Πύρρος Ιωαννίνων 18-5, Πανσερραϊκός – ΚΕ Κοζάνης 3-9, ΝΟ Λάρισας – ΝΑΣ Ημαθίας 15-7, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΕ Λάρισας 14-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΝΟ Λάρισας 15

ΝΑΣ Ημαθίας 12

ΚΕ Κοζάνης 9

………………………………………..

Πύρρος Ιωαννίνων 6

ΝΕ Λάρισας 1

Πανσερραϊκός 1

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 4-15, ΝΟ Αγίου Νικολάου – Πλιτς Πλατς 4-11, ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 15-1, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Αγίου Νικολάου 23-0. Από χθες (Παρασκευή) το βράδυ: ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 9-9,Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 2-16, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΝΟ Ρεθύμνου 2-14, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 3-23, ΟΦΗ – Άγιος Νικόλαος 12-3, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 14-5.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΝΟ Ρεθύμνου 10 (νίκη 15-1 επί του 3ου ΟΦΗ)

ΝΟ Χανίων 10 (νίκη 15-4 επί του 3ου ΟΦΗ)

ΟΦΗ 6

…………………………………………………………………………..

Πλιτς Πλατς 3

ΝΟ Αγίου Νικολάου 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα γίνει 17-19 Απριλίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 18/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ. 

H ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (11/3) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των Ομίλων της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Οι 5 Όμιλοι:

Α’ ΑΤΤΙΚΗΣ:  ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Καστέλας, ΑΟ Βετεράνοι, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Πετρούπολης

Β’ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Απόλλων Σμύρνης, ΑΕ Χαϊδαρίου

Α’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Ηρακλής

Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, Απόλλο

ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Αργοστολίου