Ετικέτα: ΑΟ Πλιτς Πλατς

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

Πηγή:www.koe.org.gr
Με την πρόκριση τριών ακόμα ομάδων και συγκεκριμένα της ΚΕ Κοζάνης, των Δελφινιών Πτολεμαϊδας και του Πύρρου Ιωαννίνων, από τους αγώνες του εναπομείναντα Ομίλου Πτολεμαϊδας της Α’ προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, που ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (29/1), συμπληρώθηκε το παζλ των 43 ομάδων που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ προκριματική φάση στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθένα από τους 11 συνολικά Ομίλους.
Οι 43 ομάδες που προκρίθηκαν είναι: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΦΘ, Ηρακλής, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, Άλμα Κλαμπ, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Μίλων, Τρίτων Αμαρουσίου, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, Ιωνικός, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Καλαμακίου.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 5-10, ΚΕ Κοζάνης – Δελίνια Πτολεμαϊδας 6-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΚΕ Κοζάνης 9
2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6
3. Πύρρος Ιωαννίνων 3
………………………………………….
4. ΝΑΟ Κέρκυρας 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – ΧΑΝΘ 14-4, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 3-16. Ρεπό ο Πανσερραϊκός,ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 19-2, Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 15-7, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 2-21, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 1-17,Πανσερραϊκός – ΧΑΝΘ 17-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 11-9, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 18-3, ΧΑΝΘ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-25.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. Πανσερραϊκός 9
3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 6
4. ΕΑΤΕΚ 3
………………………………..
5. ΧΑΝΘ 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – Ηρακλής 13-3. Ρεπό οι ΝΟ Καβάλας και ΠΑΣ Φοίβος. Ο ΑΣ Απόλλο αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα,ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 5-10, ΟΦΘ – ΝΟ Καβάλας 10-7,ΝΟ Καβάλας – Ηρακλής 7-9, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΦΘ 13-12, Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 2-10.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 9
2. ΟΦΘ 6
3. Ηρακλής 3
……………………
4. ΝΟ Καβάλας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):
ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 11-10, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 5-11. Ρεπό η ΝΕ Λαμίας,Νίκη Βόλου – ΝΕ Λάρισας 17-4, ΝΕ Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 4-10, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 4-10, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 12-5,ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-10, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 9-11, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 16-2, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 5-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Νίκη Βόλου 12
2. ΝΕ Λάρισας 9
3. ΟΥΚ Βόλου 6
4. ΝΟ Λάρισας 3
……………………….
5. ΝΕ Λαμίας 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Π. Φαλήρου, Γέρακα):
Άλμα Κλαμπ – Νηρέας Γέρακα 9-17, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Νηρέας Χαλανδρίου 3-12,Παλαιό Φάληρο – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 21-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Άλμα Κλαμπ 15-7, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 3-5, Άλμα Κλαμπ – Παλαιό Φάληρο 0-16,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Γέρακα 14-5, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Άλμα Κλαμπ 7-15, Νηρέας Χαλανδρίου – Παλαιό Φάληρο 6-9, Νηρέας Γέρακα – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 12
2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
3. Νηρέας Γέρακα 6
4. Άλμα Κλαμπ 3
…………………………….
5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Τρίτων Αμαρουσίου – Μίλων 1-16, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ροή 20-4,Ροή – Τρίτων Αμαρουσίου 4-9, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-2, Μίλων – Ροή 17-6, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-20,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 29-0, ΑΕ Χαϊδαρίου – Τρίτων Αμαρουσίου 18-0, Ροή – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-23, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9
3. Μίλων 6
4. Τρίτων Αμαρουσίου 3
……………………………
5. Ροή 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Ν. Σμύρνης, Χαϊδαρίου):
Ιωνικός – Απόλλων Σμύρνης 22-3, Παναθηναϊκός – Άρης Νίκαιας 23-3,Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-6, Απόλλων Σμύρνης – Άρης Νίκαιας 5-16, Ιωνικός – Πανιώνιος 6-21,Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης 30-2, Παναθηναϊκός – Ιωνικός 17-11, Άρης Νίκαιας – Πανιώνιος 4-29, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 3-35.
Η Βαθμολογία:
1. Παναθηναϊκός 12 (4 αγ.)
2. Πανιώνιος 9 (4 αγ.)
3. Ιωνικός 3 (3 αγ.)
4. Άρης Νίκαιας 3 (3 αγ.)
……………………………..
5. Απόλλων Σμύρνης 0 (4 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμεί ο αγώνας: Άρης Νίκαιας – Ιωνικός (κολ. Νίκαιας, Δευτέρα 16/1 στις 21.00).
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):
Ολυμπιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 16-4, ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Χίου 2-22, ΝΟ Σύρου – ΝΟ Χαλκίδας 4-2,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 21-0, ΝΟ Χίου – ΝΟ Σύρου 33-1, Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 30-2, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Χίου 0-39, ΑΕ Κερατσινίου – ΓΣ Ηλιούπολης 0-18, ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 0-26,ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Σύρου 13-5, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 4-8, Ολυμπιακός – ΝΟ Χαλκίδας 36-0, ΝΟ Σύρου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-16, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 10-17, ΝΟ Χαλκίδας – ΑΕ Κερατσινίου 5-15.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 15
2. ΝΟ Χίου 12
3. ΓΣ Ηλιούπολης 9
4. ΑΕ Κερατσινίου 6
5. ΝΟ Σύρου 3
……………………..
6. ΝΟ Χαλκίδας 0
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Π. Φαλήρου, Περιστερίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΕΚΕΒ 25-1,ΠΕΚΕΒ – Ηλυσιακός 4-11, Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 3-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-5, Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 4-7, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΠΕΚΕΒ 9-5, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-10,ΠΕΚΕΒ – Εθνικός Πειραιά 7-11, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Περιστερίου 4-18, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ηλυσιακός 14-2, ΓΣ Περιστερίου – ΠΕΚΕΒ 15-4, Ηλυσιακός – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-10, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-7.
Η Βαθμολογία:
1. Εθνικός Πειραιά 12 (4 αγ.)
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 12 (5 αγ.)
3. ΓΣ Περιστερίου 6 (4 αγ.)
4. Ηλυσιακός 6 (4 αγ.)
5. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3 (4 αγ.)
………………………………………
6. ΠΕΚΕΒ 0 (5 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Εθνικός Πειραιά (Δευτέρα 16/1 στις 20.30) και ΓΣ Περιστερίου – Ηλυσιακός (κολ. Περιστερίου, Δευτέρα 16/1 στις 21.30)
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 21-7, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 24-4,ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 17-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 16-2, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 12-11, ΟΦΗ – Πλιτς Πλατς 3-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
3. Πλιτς Πλατς 3
……………………………………
4. ΟΦΗ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-7, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 2-12,ΝΟ Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών 1-27, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Ναυπλίου 28-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 19-3, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 12-9,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 6-11, ΝΟ Ναυπλίου ΝΕ Πατρών 2-26, ΝΟ Καλαμάτας – Νηρέας Λαμίας 1-15, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 32-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 12
2. ΝΕ Πατρών 9
3. Νηρέας Λαμίας 6
4. ΝΟ Καλαμάτας 3
……………………
5. ΝΟ Ναυπλίου 0
Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων είναι προγραμματισμένη για το τριήμερο 31/3-2/4. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 8/2 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (Γεν. 2002)

Σε 7 από τους 11 συνολικά Ομίλους, διεξάγονται το επόμενο τριήμερο (13-15/1) οι αγώνες της Α’ Προκριματικής Φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (γενν. 2002). Λόγω της κακοκαιρίας αναβάλλονται για τις 20-22/1, οι αγώνες των Ομίλων, Α’ και Β’ Θεσσαλονίκης και Λάρισας, ενώ τις ίδιες ημερομηνίες θα γίνουν και οι αγώνες στον Όμιλο Πτολεμαϊδας.
Οι Όμιλοι όπου διεξάγονται οι αγώνες της Α’ Φάσης:
  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου, Γέρακα): Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Άλμα Κλαμπ, Νηρέας Γέρακα, Νηρέας Χαλανδρίου
  2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαϊδαρίου): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίτων Αμαρουσίου, Μίλων, ΣΚ Ροή
  3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νίκαιας, Νέας Σμύρνης, Χαϊδαρίου): Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, Ιωνικός Νίκαιας, Απόλλων Σμύρνης, Άρης Νίκαιας
  4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Ηλιούπολης): Ολυμπιακός, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης
  5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΑΝΟΓ, Π. Φαλήρου, Περιστερίου): ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά, ΠΕΚΕ Βροντάδου
  6. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Ηρακλείου): ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  7. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντ.Πεπανός»): Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
Στην Β’ Προκριματική φάση (31/3-2/4), προκρίνονται συνολικά 44 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι ομάδες που θα τερματίσουν στην τελευταία θέση των Ομίλων της Α’ Φάσης).
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:40 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΩΡΑ: 21:40 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 13:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 19:30 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
ΩΡΑ: 10:30 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΡΟΗ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΡΟΗ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΡΟΗ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:15 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.
ΩΡΑ: 21:15 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 13:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 21:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Δευτέρα 16/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 21:30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 08:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 09:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 10:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 14:30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 15:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΕΚΕΒ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ
1η αγωνιστική /2017
ΩΡΑ: ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΕΚΕΒ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΠΕΚΕΒ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ: 19:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Δευτέρα 16/01/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΕΑΤΕΚ ΧΑΝΘ
ΩΡΑ: 20:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΟΚ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΧΑΝΘ ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 19:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΧΑΝΘ
ΩΡΑ: 11:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΧΑΝΘ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 22:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΟΦΘ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΟΦΘ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
8. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
9. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
3η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.
10. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
11. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ),ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ) ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ)

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (25/5) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (Προκριματική φάση), Μίνι Παίδων (Β’ Προκριματική φάση) και Κορασίδων (Τελική φάση)

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (17-19 Ιουνίου) 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χαλκίδας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΚΟ Καρδίτσας, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός 

Στην Τελική φάση (5-7 Αυγούστου), για τις θέσεις Ανόδου 1-6, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου. Οι υπόλοιπες θα αγωνιστούν για τις θέσεις κατάταξης (7-12).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ (Β’ Προκριματική φάση, 10-12 Ιουνίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παναθηναϊκός, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΕ Κερατσινίου

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Ηρακλής 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεανδρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς 

Στην Γ’ Προκριματική φάση (1-3 Ιουλίου), προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες. Οι 2 πρώτες από κάθε Όμιλο, πλην του Α’ Θεσσαλονίκης (3 ομάδες).

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Τελική φάση, 30/6-3 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, Μπαράζ (ΝΟ Ρεθύμνου ή Τρίτων Αμαρουσίου), ΠΑΟΚ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2016

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Γ’ Φάση) και Μίνι Παίδων (Α’ Φάση).

ΕΦΗΒΩΝ (6-8 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας

Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (13-15 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Κερατσινίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 4 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άλμα Κλαμπ, ΑΕ Χαϊδαρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Μίλων, Ολυμπιακός, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται 4 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Προκρίνονται 2 ομάδες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μακεδονικός, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΣ Ημαθίας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Πανσερραϊκός

Προκρίνονται 2 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων

Προκρίνονται 3 ομάδες.

Συνολικά, στην Β’ Φάση (10-12 Ιουνίου), προκρίνονται 38 ομάδες.

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ ΚΟΕ (2/2/2016)

Πηγή:www.koe.org.gr

Σύμφωνα με αποφάσεις του Διοικητικού Συμβουλίου της ΚΟΕ που συνεδρίασε (2/2):

*Εντάσσονται στη δύναμη της Ομοσπονδίας τα Σωματεία ΑΕ Πετραλώνων και ΑΣ Γρεβενών «Ελίμεια»

*Εγκρίθηκε η συμμετοχή κολυμβητών/τριών από τα Σωματεία της Κεφαλονιάς και της Ζακύνθου χωρίς όριο, στους Χειμερινούς αγώνες κολύμβησης, λόγω αδυναμίας συμμετοχής σε ημερίδες ορίων από την απεργία των ναυτεργατών

*Οι Πανελλήνιοι Σχολικοί αγώνες κολύμβησης θα αποτελέσουν και φέτος κοινή την διοργάνωση με τους Χειμερινούς αγώνες ΟΠΕΝ κατηγορίας (4-6 Μαρτίου)

*Αναβάλλεται για τον Σεπτέμβριο η διοργάνωση Σεμιναρίου για τους προπονητές κολύμβησης

*Τα Σωματεία Ηρακλής (Παίδες, Νέες γυναίκες), ΑΟ Πλιτς Πλατς (Παίδες), Υδραϊκός, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (Νέοι άνδρες), ΝΟ Χίου (Νέες γυναίκες), μετά τη μη συμμετοχή τους στο πρόγραμμα αγώνων των επί μέρους ηλικιακών πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης που βρίσκονται σε εξέλιξη, δεν θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής στα αντίστοιχα πρωταθλήματα της επόμενης περιόδου (2016-17), χωρίς τις προβλεπόμενες οικονομικές κυρώσεις  που προβλέπονται από την Γενική Προκήρυξη αγώνων 2015-16

*Καλείται σε απολογία ο προπονητής υδατοσφαίρισης της Νίκης Βόλου, Δημήτρης Μπλάνας, με βάση τα αναγραφόμενα στο φύλλο αγώνα ΟΕΑΝΑ Βόλου – Νίκη Βόλου για το πρωτάθλημα Νέων ανδρών

*Εγκρίθηκε καμπ προετοιμασίας στην Αθήνα (9-14/2) για την Εθνική ομάδα Συγχρονισμένης κολύμβησης Νεανίδων

*Ορίζονται Κριτές Συγχρονισμένης κολύμβησης στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Γυναικών (Λονδίνο, 9-13 Μαϊου), η Ελένη Κουγιά (Β’ Κατηγορία) και Σύλβια Σαβράμη (Γ’ Κατηγορία)

*Στο Βόλο, μετά από σχετικό αίτημα του ΝΟΒΑ, θα διεξαχθεί το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Β’ στη Συγχρονισμένη κολύμβηση (9-12 Ιουνίου)

*Εγκρίθηκε αίτημα του ΚΟ Ηρακλείου για την διεξαγωγή Ημερίδας ορίων Αστεριών 1-4 στη Συγχρονισμένη κολύμβηση, στο Ηράκλειο Κρήτης

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/1) οι αγώνες και στους 13 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και ξέρουμε 37 ομάδες που προκρίνονται σίγουρα στην επόμενη (Β’) φάση.

Υπάρχει πλέον μια εκκρεμότητα για το ποιες ομάδες πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους Α’ Θεσσαλονίκης και Κρήτης, καθώς στον πρώτο δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες ο Ηρακλής και στον άλλον εμφανίστηκε μεν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου μια αποστολή του Πλιτς Πλατς, αλλά σύμφωνα με τα φύλλα αγώνα, οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν διότι αντιμετώπιζαν εμπύρετη ίωση. Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιό τους, ο Πλιτς Πλατς σε αυτόν της Κρήτης και ο Ηρακλής στον Α’ Θεσσαλονίκης και αν θα αποκλειστούν έτσι ώστε να περάσουν στη Β’ φάση και οι τρεις άλλοι που πήραν 1η, 2η και 3η θέση, ή θα αποκλειστούν εντελώς από το πρωτάθλημα οι συγκεκριμένες δύο ομάδες (Ηρακλής, Πλιτς Πλατας) και θα αποκλειστούν ως τελευταίοι στον κάθε Όμιλο αντίστοιχα ο Μακεδονικός (3ος στον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΟΦΗ (3ος στον Όμιλο Κρήτης).

Θυμίζουμε ότι από αυτή τη φάση ΔΕΝ προκρίνονται στην επόμενη (Β’) μόνον οι ομάδες που πααίρνουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Οι 37 ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα, πάντως, είναι οι: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ (από τον Δ’ Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Ε’ Αττικής), ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Ολυμπιάδα Πετρούπολης (από τον ΣΤ’ Αττικής), ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας (από τον Όμιλο Λάρισας).

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-6, Πανιώνιος – Δελφίνιας Μεταμόρφωσης 40-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-4, Πανιώνιος – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 23-4,Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 9
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

…………………………………………………

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ιωνικός- ΓΣ Περιστερίου 9-18, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης- ΑΕ Χαϊδαρίου 5-12,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 3-6, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 16-3, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-0, Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 4-15,Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 4-5, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 4-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόφωσης 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Ιωνικός 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………………………..

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 21-3, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 12-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 15-5, ΝΟ Χίου – Μίλων 27-2,ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-10, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 10-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΝΟ Καλαμακίου 3

…………………………………………..

  1. Μίλων 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ηλυσιακός 20-6, ΝΟ Σύρου – Άλμα Κλαμπ 5-15, Ολυμπιακός – Άλμα Κλαμπ 25-2, ΝΟ Σύρου – Ηλυσιακός 5-26,ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 3-30, Ηλυσιακός – Άλμα Κλαμπ 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Ηλυσιακός 6
  3. Άλμα Κλαμπ 3

……………………………………

  1. ΝΟ Σύρου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο- Παναθηναϊκός 18-8, Απόλλων Σμύρνης- ΑΝΟ Γλυφάδας 2-36,Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-3, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 1-28, Απόλλων Σμύρνης – Παλαιό Φάληρο 4-27, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-13

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  3. Παναθηναϊκός 3

…………………………………………

  1. Απόλλων Σμύρνης 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα 4-20, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 8-18, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Νηρέας Γέρακα 4-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 12-13, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6
  3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3

…………………………………………………

  1. Άρης Νίκαιας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 19-3, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 16-9,ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 17-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

…………………………………

Ο Ηρακλής δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-5, ΠΑΟΚ- ΕΑΤΕΚ 29-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 5-17, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 2-29, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 12-10, Πανσεραϊκός – ΝΟ Καβάλας 5-6,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 18-8, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 27-2, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 7-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 0-30.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Καβάλας 9
  3. Πανσερραϊκός 6
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………….

  1. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης- Δελφίνια Πτολεμαΐδας 6-1,ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-8

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 4
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 4

………………………………………..

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου- ΟΦΗ: 4-3,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 6-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 5-3. Η ομάδα του Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε σε κανένα παιχνίδι, παρότι η αποστολή ήταν στο Ηράκλειο, επειδή η πλειοψηφία των παικτών του επλήγησαν από εμπύρετη ίωση

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

  1. ΟΦΗ 0

…………………………………..

Ο Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 16-2,ΝΟ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 34-2, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 20-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

…………………………………………

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 5-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 9-4,Νίκη Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 19-2, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 0-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 17-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. Νίκη Βόλου 6
  3. ΟΕΑΝΑΒ 3

…………………………………….

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 4-17,ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 4-12, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-19, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 1-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

3.ΝΕ Λαμίας 3

………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 18-20 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/2 στις 13.00 στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2001), αρχίζει αύριο (15/1) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στην οποία και μετέχουν 52 συνολικά ομάδες, στους 13 επί μέρους Ομίλους.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Περιστερίου):Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο ΝΟΒ, Λαιμός- Δημοτικό Νέας Σμύρνης):ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

4.Δ’Όμιλος Αττικής (Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ»): Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

  1. Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας
  2. ΣΤ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Πετρούπολης):Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  3. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός
  4. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολεγίου
  5. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας «Βασίλης Πολύμερος»):Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας
  6. Όμιλος Λάρισας (Εθνικό κολυμβητήριο Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας
  7. Όμιλος Κρήτης (κολυμβητήριο Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου
  9. Όμιλος Πτολεμαϊδας (Δημοτικό κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων

Στην Β’ προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) προκρίνονται συνολικά 39 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι τελευταίες ομάδες στη κατάταξη των Ομίλων). Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 24 Φεβρουαρίου και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΩΡΑ:  18:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  10:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  12:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΜΙΛΩΝ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΜΙΛΩΝ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΜΙΛΩΝ ΑΟ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. 4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

 

  1. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

 

  1. ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               Α.Σ. ΑΠΟΛΛΟ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΟΚ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                        ΠΑΟΚ

 

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ                           ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΟΦΗ                                                   ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          

           

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πενήντα δύο (52) ομάδες μετέχουν στο Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης, η κλήρωση της Α’ προκριματικής φάσης (15-17 Ιανουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδς

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας

ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου

Δεν προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) οι τελευταίες ομάδες όλων των Ομίλων.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες των τριών ομίλων που εκκρεμούσαν στην Α’ (Προκριματική) φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (Α’ και Β’ Θεσσαλονίκης και Βόλου) και αναδείχθηκαν οι υπόλοιπες οκτώ ομάδες που συμπλήρωσαν το παζλ των 30 που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης.

Οι οκτώ που προκρίθηκαν σήμερα είναι οι: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, Μακεδονικός από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης, ΟΥΚ Βόλου και Νηρέας Λαμίας από τον Όμιλο Βόλου. Έχουν προκριθεί επίσης και συμπληρώνουν την 30άδα, από την προηγούμενη εβδομάδα οι ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ιωνικός, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, ΝΟ Καλαμακίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΝΑΣ Ημαθίας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ και από το μπαράζ ο Παναθηναϊκός.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΕΑΤΕΚ – ΑΣ Απόλλο 3-18, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Ηρακλής 8-9, ΠΑΣ Φοίβος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11-4, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 21-3, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-9, ΕΑΤΕΚ – ΠΑΣ Φοίβος 6-16, Ηρακλής – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 22-6, ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 5-16, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 7-10, ΑΣ Απόλλο – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 23-5, ΕΑΤΕΚ – Ηρακλής 13-15, ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-2, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΕΑΤΕΚ 7-15, Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 5-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣ Απόλλο 7-18.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΑΣ Απόλλο 15

  1. ΠΑΣ Φοίβος 12
  2. Ηρακλής 9

………………………………………………

  1. ΕΑΤΕΚ 6
  2. ΣΑΠΚ Νεάπολης 1
  3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΝΑΟ Κέρκυρας – ΧΑΝΘ 21-10, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 0-5 χωρίς αγώνα (ο ΝΟ Καβάλας δεν κατέβηκε στον αγώνα στον οποίο μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΠΑΟΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας 18-2, Μακεδονικός – ΝΟ Καβάλας 17-12, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 1-27, ΝΑΟ Κέρκυρας – Μακεδονικός 18-9, Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 17-12, ΝΟ Καβάλας – ΝΑΟ Κέρκυρας 6-10, ΧΑΝΘ – ΝΟ Καβάλας 8-15, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 20-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 12

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 9
  2. Μακεδονικός 6

………………………………………….

  1. ΝΟ Καβάλας 2
  2. ΧΑΝΘ 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καβάλας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 6-20, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 9-10,Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 18-0, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 13-5, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 10-12, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 0-14, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 13-4, ΝΕ Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 12-2, Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 7-14, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 16-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 12

  1. Νηρέας Λαμίας 9

………………………………………….

  1. Νίκη Βόλου 6
  2. ΝΕ Λαμίας 3
  3. ΟΕΑΝΑΒ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Ροή – Πανιώνιος 1-25, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 8-7, Ηλυσιακός – Ροή 11-8, Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-7,Πανιώνιος – Ηλυσιακός 21-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Ροή 16-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ηλυσιακός 21-3, Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 5-3, Ροή – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-21, Ηλυσιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 3-18.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΝΟ Βουλιαγμένης 12

Νηρέας Χαλανδρίου 9

Πανιώνιος 6

………………………………………..

Ηλυσιακός 3

Ροή 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΟ Πετρούπολης 13-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – Άρης Νίκαιας 33-1, Ιωνικός – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 13-3, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-22,ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 3-15, Άρης Νίκαιας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 9-17, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 18-2, Άρης Νίκαιας – ΑΟ Πετρούπολης 5-9, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-18, Ιωνικός – Άρης Νίκαιας 24-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΑΝΟ Γλυφάδας 12

Ιωνικός 9

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 6

…………………………………………….

ΑΟ Πετρούπολης 3

Άρης Νίκαιας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Καλαμακίου – Εθνικός Πειραιά 3-10, Μίλων – Τρίτων Αμαρουσίου 15-4, ΝΟ Καλαμακίου – Τρίτων Αμαρουσίου 13-2, Μίλων – Εθνικός Πειραιά 2-25, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 4-15, Εθνικός Πειραιά – Τρίτων Αμαρουσίου 22-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

Εθνικός Πειραιά 9

ΝΟ Καλαμακίου 6

………………………………………..

Μίλων 3

……………………………………………

Τρίτων Αμαρουσίου 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χίου 2-14, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Περιστερίου 10-6, ΝΟ Χίου – ΓΣ Ηλιούπολης 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-1,ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 14-5, ΝΟ Χίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-2, ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 16-4, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Χίου 8-4, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-14.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική)

ΓΣ Ηλιούπολης 12

ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9

ΝΟ Χίου 6

……………………………………………

ΓΣ Περιστερίου 3

ΑΕ Χαϊδαρίου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

Νηρέας Γέρακα – Παλαιό Φάληρο 3-16, Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 5-16. Από χθες (Παρασκευή) το βράδυ: Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 17-4,Παναθηναϊκός – Παλαιό Φάληρο 3-12,Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 10-4

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 7-3, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Καλαμάτας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καλαμάτας που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Χαλκίδας – ΝΕ Πατρών 7-17, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Πατρών 4-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 6

ΝΕ Πατρών 3

………………………………………….

ΝΟ Χαλκίδας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας δεν κατέβηκε στους αγώνες

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 4-19, Πανσερραϊκός – Πύρρος Ιωαννίνων 2-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΣ Ημαθίας 3-15, ΝΟ Λάρισας – Πανσερραϊκός 21-1, ΝΑΣ Ημαθίας – ΝΕ Λάρισας 21-2, Πύρρος Ιωαννίνων – ΚΕ Κοζάνης 2-3,ΚΕ Κοζάνης – ΝΕ Λάρισας 16-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΟ Λάρισας 4-11, ΝΑΣ Ημαθίας – Πανσερραϊκός 14-4, ΝΕ Λάρισας – Πανσερραϊκός 6-6, ΚΕ Κοζάνης – ΝΟ Λάρισας 1-17, ΝΑΣ Ημαθίας – Πύρρος Ιωαννίνων 18-5, Πανσερραϊκός – ΚΕ Κοζάνης 3-9, ΝΟ Λάρισας – ΝΑΣ Ημαθίας 15-7, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΕ Λάρισας 14-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΝΟ Λάρισας 15

ΝΑΣ Ημαθίας 12

ΚΕ Κοζάνης 9

………………………………………..

Πύρρος Ιωαννίνων 6

ΝΕ Λάρισας 1

Πανσερραϊκός 1

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 4-15, ΝΟ Αγίου Νικολάου – Πλιτς Πλατς 4-11, ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 15-1, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Αγίου Νικολάου 23-0. Από χθες (Παρασκευή) το βράδυ: ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 9-9,Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 2-16, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΝΟ Ρεθύμνου 2-14, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 3-23, ΟΦΗ – Άγιος Νικόλαος 12-3, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 14-5.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΝΟ Ρεθύμνου 10 (νίκη 15-1 επί του 3ου ΟΦΗ)

ΝΟ Χανίων 10 (νίκη 15-4 επί του 3ου ΟΦΗ)

ΟΦΗ 6

…………………………………………………………………………..

Πλιτς Πλατς 3

ΝΟ Αγίου Νικολάου 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα γίνει 17-19 Απριλίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 18/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ. 

Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΙΔΩΝ 2015

Αρχίζει αύριο (6/3) το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2000) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στους 8 από τους 11 συνολικά Ομίλους.

Οι αγώνες ολοκληρώνονται την Κυριακή (8/3).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ηλυσιακός, ΣΚ Ροή

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΑΝΟΓ): ΑΝΟ Γλυφάδας, Άρης Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Καλαμακίου, Μίλων, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου, Ιλίσιο): ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, Ποσειδών Ιλισίων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Παλαιού Φαλήρου, ΑΝΟΓ): Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Νηρέας Γέρακα, Παλαιό Φάληρο

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ.»Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
  2. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (κολ. Λάρισας):ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΕ Λάρισας
  3. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Ηρακλείου):ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Πλιτς Πλατς, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ

Οι αγώνες στους Ομίλους: 6ος  (Α’ Θεσσαλονίκης), 7ος (Β’ Θεσσαλονίκης) και 9ος (Βόλου), θα διεξαχθούν το τριήμερο 13 – 15 Μαρτίου.

Στην Β’ προκριματική φάση (17-19 Απριλίου) περνάνε: Οι τρεις (3) πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 1, 2, 4, 6, 7, 10, 11, οι δύο (2) πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 3, 5, 8, 9 και η νικήτρια ομάδα μετά από αγώνα μπαράζ μεταξύ των 3ων ομάδων στους Ομίλους 3 και 5. Σύνολο ομάδων 30.

Η κλήρωση είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 18 Μαρτίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.00).

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Β’ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

Κλήρωση Β’ Εθνικής Ανδρών

Είκοσι οκτώ (28) συνολικά ομάδες θα μετάσχουν στο φετινό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, με τη νέα της μορφή (σύμπτυξη με την περυσινή Γ’ Εθνική).

Στην κλήρωση που πραγματοποιήθηκε χθες το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ, οι Όμιλοι της Α’ φάσης των αγώνων (21-23 Ιουνίου), συγκροτήθηκαν ως εξής:

Α’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων, Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΑΟ Πετρούπολης

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ Όμιλος Αττικής: Νηρέας Χαλανδρίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟ Μυτιλήνης, ΑΟ Βετεράνων

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ Όμιλος Αττικής: Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Αγίου Νικολάου, Υδραϊκός, Άρης Κάμπου

Προκρίνονται 2 ομάδες

Όμιλος Βόλου: Νίκη Βόλου, ΝΟΒΑ, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΚΟ Καρδίτσας, ΝΕ Λαμίας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Όμιλος Θεσσαλονίκης: Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Νηρέας Κατερίνης, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Όμιλος Ναυπλίου: ΝΟ Σύρου, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών

Προκρίνονται 2 ομάδες

Οι 16 συνολικά ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση του πρωταθλήματος (5-7 Ιουλίου), θα σχηματίσουν τέσσερις (4) Ομίλους των τεσσάρων (4) ομάδων. Οι δύο (2) πρώτες από κάθε Όμιλο (σύνολο 8) θα προκριθούν στην Τελική φάση (19-21 Ιουλίου), όπου θα σχηματιστούν δύο (2) Όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων. Από την Τελική φάση, οι πέντε (5) πρώτες ομάδες της κατάταξης, ανεβαίνουν στην Α2 Εθνική κατηγορία.

Στην Γ’ Εθνική κατηγορία, από την οποία ανεβαίνουν φέτος τέσσερις (4) ομάδες,  υποβιβάζονται δύο (2) ομάδες, με την ακόλουθη διαδικασία. Οι δύο (2) τελευταίες ομάδες των έξι (6) Ομίλων της Α’ φάσης, συνεχίζουν στα πλέι άουτ του πρωταθλήματος (5-7 Ιουλίου), σε δύο Ομίλους των έξι (6) ομάδων, οι τελευταίες ομάδες των οποίων και υποβιβάζονται.

Η Β’ Εθνική Ανδρών, τη νέα περίοδο, θα έχει συνολικά 25 ομάδες.

Κλήρωση πρωταθλήματος Μίνι Παίδων

Χθες πραγματοποιήθηκε, στα γραφεία της ΚΟΕ, και η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων στο οποίο και μετέχουν συνολικά 37 ομάδες.

Οι εννιά (9) Όμιλοι που συγκροτήθηκαν για την Α’ φάση (14-16 Ιουνίου):

Α’ Αττικής: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Ιωνικός Νίκαιας

Β’ Αττικής: Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, ΑΟ Πετρούπολης, Εθνικός Πειραιά

Γ’ Αττικής: ΝΟ Καλαμακίου, Παλαιό Φάληρο, Πανιώνιος, ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου

Δ’ Αττικής: ΝΟ Χίου, Παναθηναϊκός, Τρίτων Αμαρουσίου, Ολυμπιακός

Όμιλος Βόλου: ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας

Όμιλος Πατρών: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΑΟ Κέρκυρας, Αναγέννηση Λαμίας

Όμιλος Κρήτης: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Α’ Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, Άθως Χαλκιδικής, Πύρρος Ιωαννίνων

Β’ Θεσσαλονίκης: Ηρακλής, Άρης Θεσσαλονίκης, ΕΑΤΕΚ, Πανσερραϊκός

Από όλους τους Ομίλους, πλην της Κρήτης (1) προκρίνονται δύο (2) ομάδες (σύνολο 17) για την Β’ φάση (21-23 Ιουνίου).

Η Τελική φάση είναι προγραμματισμένη για τις 12-14 Ιουλίου.

Πηγή:www.koe.org.gr