Ετικέτα: ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ο ΟΦΗ νίκησε με 7-5 τον ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα των αγώνων της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β´ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, την Παρασκευή (5/8) το βράδυ, στο κολυμβητήριο των Χανίων.

Οι άλλοι δύο αγώνες του προγράμματος δεν έγιναν, καθώς δεν εμφανίστηκαν ο ΑΠΣ Οξυγόνο και ο ΟΕΑΝΑΒ. Ανοίχτηκαν κανονικά φύλλα αγώνα κι έτσι ο ΝΟ Χανίων νίκησε με 5-0 χωρίς αγώνα τον ΑΠΣ Οξυγόνο, που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Και ο ΓΣ Ηλιούπολης νίκησε 5-0  α.α. τον ΟΕΑΝΑΒ, που επίσης μηδενίζεται σε αυτό το ματς και του αφαιρείται ένας βαθμός.

Β’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ο ΝΟ Χανίων έχει πάρει σημαντικό προβάδισμα για την κατάκτηση ενός εκ των δύο εισιτηρίων της ανόδου στην Α2 κατηγορία (δύο νίκες σε ματς που έχει δώσει), μετά και τους αγώνες του Σαββάτου (δεύτερη ημέρα) της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών. Δυνατός δείχνει και ο ΓΣ Ηλιούπολης, παρότι έχει δώσει μόνο έναν αγώνα (δεύτερος με 3 βαθμούς).

Ο ΟΦΗ έχει επίσης 3 βαθμούς, αλλά κινδυνεύει άμεσα με μηδενισμό, καθώς ο ΠΑΟΚ κατέθεσε ένσταση μετά το φινάλε του προγράμματος του Σαββάτου για αντικανονική συμμετοχή της προπονήτριας της ομάδας του Ηρακλείου Μαρίας Παλληκαράκη, καθώς είναι και παίκτρια του ΝΟ Ρεθύμνου στην Α1. Η εκδίκαση της ένστασης και η απόφαση αναμένεται μέχρι την Κυριακή (7/8) το πρωί. Η διοργάνωση ολοκληρώνεται την Κυριακή το απόγευμα, οπότε και θα ξέρουμε ποιες είναι οι δύο ομάδφες που ανεβαίνουν στην Α2.

Οι ομάδες ΑΠΣ Οξυγόνο και ΟΕΑΝΑΒ δεν εμφανίστηκαν τελικά καθόλου στους αγώνες και από την 3η αγωνιστική δεν ανοίγεται φύλλο αγώνα στα προγραμματισμένα παιχνίδια τους. Έτσι δεν μετράει κανένα από αυτά (ούτε όσα είχαν ανοιχτεί φύλλα αγώνα) στη βαθμολογία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (6/8):

ΝΟ Χανίων – ΠΑΟΚ 10-5, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 2-11, ΠΑΟΚ – ΓΣ Ηλιούπολης 5-17.

Γ’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Ο ΝΟ Χανίων και ο ΓΣ Ηλιούπολης είναι οι δύο ομάδες που κερδίζουν την άνοδο στην Α2 κατηγορία Γυναικών της υδατοσφαίρισης, καθώς κατέκτησαν τις δύο πρώτες προνομιούχες θέσεις στην τελική βαθμολογία της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Γυναικών, που ολοκληρώθηκε την Κυριακή (7/8) το βράδυ στο κολυμβητήριο των Χανίων.

Το πρωί της Κυριακής αποφασίστηκε να γίνει δεκτή η ένσταση που είχε υποβάλει ο ΠΑΟΚ από το Σάββατο το βράδυ για αντικανονική συμμετοχή της προπονήτριας του ΟΦΗ Μαρίας Παλληκαράκη (επειδή αγωνίζεται και ως παίκτρια με τον ΝΟ Ρεθύμνου στην Α1 Γυναικών). Έτσι, η ομάδα του Ηρακλείου μηδενίστηκε και στα τρία παιχνίδια του, τα οποία κερδίζουν οι αντίπαλοί του με 5-0 χωρίς αγώνα, δηλαδή ο ΠΑΟΚ, τον οποίο είχε κερδίσει, ο ΝΟ Χανίων, από τον οποίο -έτσι κι αλλιώς- έχασε και ο ΓΣ Ηλιούπολης (το ματς με τον ΓΣΗ ήταν προγραμματισμένο για το πρωί της Κυριακής και δεν έγινε, απλά έκλεισε το φύλλο αγώνα με 5-0 υπέρ του ΓΣΗ). Και φυσικά αφαιρούνται από τον ΟΦΗ τρεις (-3) βαθμοί.

Στο μοναδικό ματς που διεξήχθη την τελευταία ημέρα (Κυριακή 7/8) ο ΝΟ Χανίων νίκησε 8-4 τον ΓΣ Ηλιούπολης.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΓΣ Ηλιούπολης 6

……………………………

3. ΠΑΟΚ 3

4. ΟΦΗ -3

** Ο ΟΦΗ έχει μηδενιστεί και του έχουν αφαιρεθεί τρεις (-3) βαθμοί.

** Δεν εμφανίστηκαν στους αγώνες οι ΟΕΑΝΑΒ και ΑΠΣ Οξυγόνο

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Με την Τελική φάση της Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (5-7 Αυγούστου, Χανιά) ολοκληρώνονται τα πρωταθλήματα κατηγοριών στην υδατοσφαίριση για την περίοδο 2015-16.

Στους αγώνες μετέχουν οι ομάδες: ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΠΑΟΚ.

Οι δύο (2) πρώτες ομάδες της κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            5/08/2016

ΩΡΑ: 18:00                       ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                      ΠΑΟΚ                                         ΟΦΗ

ΩΡΑ: 20:00                      ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                     ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 6/08/2016

ΩΡΑ: 10:00                    ΟΕΑ/ΝΑΒ                                      ΟΦΗ

ΩΡΑ: 11:00                    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 12:00                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                        ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                  

 

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 6/08/2016

ΩΡΑ: 18:00                    ΟΦΗ                                               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                          ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00                   ΠΑΟΚ                                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 7/08/2016

ΩΡΑ: 09:00                   ΟΕΑ/ΝΑΒ                                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                               

ΩΡΑ: 10:00                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                      ΟΦΗ

ΩΡΑ: 11:00                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                          ΠΑΟΚ

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 7/08/2016

ΩΡΑ: 17:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                     ΟΦΗ                                              ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 19:00                     ΠΑΟΚ                                           ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ,ΟΦΗ,ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ,ΟΕΑ ΝΑΒ,ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ,ΠΑΟΚ 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ 

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          5/08/2016

ΩΡΑ: 18:00                                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                         ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                                  ΠΑΟΚ                                                          ΟΦΗ

ΩΡΑ: 20:00                                  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                     ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               6/08/2016

ΩΡΑ: 10:00                               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                       ΟΦΗ

ΩΡΑ: 11:00                              ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                   ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 12:00                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                  

 

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               6/08/2016

ΩΡΑ: 18:00                               ΟΦΗ                                                                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                                ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00                   ΠΑΟΚ                                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

 

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                7/08/2016

ΩΡΑ: 09:00                             ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                        ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                      

ΩΡΑ: 10:00                              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                       ΟΦΗ

ΩΡΑ: 11:00                              ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                            ΠΑΟΚ

 

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                7/08/2016

ΩΡΑ: 17:00                           ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                      ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                               ΟΦΗ                                                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 19:00                           ΠΑΟΚ                                                  ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου και Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας είναι οι ημιτελικοί του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων, όπως προέκυψαν το Σάββατο (16/7) το βράδυ με την ολοκλήρωση των αγώνων των δύο Ομίλων της Τελικής φάσης στα κολυμβητήρτια Βουλιαγμένης και Πειραιά.
Οι δύο ημιτελικοί θα γίνουν το πρωί της Κυριακής (17/7) στο κολυμβητήριο Βουλιαγμένης. Εκεί θα γίνουν λίγο αργότερα και οι αγώνες κατάταξης για θέσεις 5η-6η και 7η-8η. Το απόγευμα της Κυριακής θα διεξαχθούν, στο κολυμβητήριο Αλίμου, ο μικρός τελικός και ο μεγάλος τελικός που θα αναδείξει την πρωταθλήτρια ομάδα Νεανίδων 2016.
Στον Α’ Όμιλο, λοιπόν, πρώτευσε ο ΝΟ Βουλιαγμένης με δεύτερο τον ΑΝΟ Γλυφάδας, ενώ στον Β’ πρώτος ήταν ο Ολυμπιακός με δεύτερο τον ΝΟ Ρεθύμνου.
Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας, την Παρασκευή:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Λάρισας 13-6, ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-15,ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-6, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 5-0, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-12, ΝΟ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-10.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
…………………
3. ΝΕ Πατρών 3
4. ΝΟ Λάρισας 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):
Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Ρεθύμνου 7-19, Ολυμπιακός – ΝΟ Χίου 11-5,Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χίου 13-7, Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 10-7, Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 5-3, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χίου 15-7.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Ολυμπιακός 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
……………………
3. Εθνικός Πειραιά 3
4. ΝΟ Χίου 0
Ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΝΟ Βουλιαγμένης (όπως και στο Εφήβων) θα κριθεί το τρόπαιο της πρωταθλήτριας ομάδας Νεανίδων 2016, στο μεγάλο τελικό της διοργάνωσης που θα γίνει το απόγευμα της Κυριακής (17/7, 18.00) στο κολυμβητήριο του Αλίμου.
Ο ΝΟΒ επιβλήθηκε με 13-10 του ΝΟ Ρεθύμνου στον πρώτο πρωϊνό ημιτελικό, ενώ ο δεύτερος έληξε 7-7 και κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι όπου ο Ολυμπιακός επικράτησε με συνολικό σκορ 11-10 (4-3 στα πέναλτι). Και οι δυο ημιτελικοί έγιναν στη Βουλιαγμένη.
Για τις θέσεις 5η-6η: ΝΕ Πατρών – Εθνικός Πειραιά 9-5. ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χίου 11-3.
Μετά από διάλειμμα ενός χρόνου, στο οποίο κατείχε τον τίτλο ο σημερινός αντίπαλός της, η ομάδα του ΝΟ Βουλιαγμένης επανέκτησε τα σκήπτρα στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης των Νεανίδων.
Ο ΝΟΒ στέφθηκε πανηγυρικά πρωταθλητής 2016, καθώς επικράτησε με 9-1 του Ολυμπιακού στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης που έγινε στο κολυμβητήριο του Αλίμου.
Την 3η θέση πήρε ο ΝΟ Ρεθύμνου που νίκησε τον ΑΝΟ Γλυφάδας με 12-11 στον μικρό τελικό.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στον Άλιμο, εκτός από το Εφηβικό, θα κριθεί και ο τίτλος του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων (γενν. 1999), η Τελική φάση του οποίου διεξάγεται το τριήμερο 15-17 Ιουλίου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. ΝΟΒ): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΑΝΟ Γλυφάδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. Εθνικό Πειραιά): Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χίου
Οι Ημιτελικοί και οι αγώνες κατάταξης (το πρωί της Κυριακής) θα διεξαχθούν στο κολυμβητήριο του ΝΟΒ στο Λαιμό, ενώ ο μικρός και ο μεγάλος Τελικός το απόγευμα της ίδιας ημέρας στο Δημοτικό κολυμβητήριο Αλίμου.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 15/07/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ –ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 16/07/2016
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο  16/07/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ –ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ –ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
  1. B’   ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 15/07/2016
ΩΡΑ: 18:00  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 19:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ- ΝΟ ΧΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 16/07/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ- ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ –ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 16/07/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ –ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΝΟ ΧΙΟΥ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ   17/07/2016  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
ΩΡΑ:  09:00 η  1η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Β’ ομίλου
ΩΡΑ:  10:00 η  1η  ομάδα του  Β’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Α’ ομίλου  
ΩΡΑ:  11:00 η  3η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  3η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (5η – 6η θέση)
ΩΡΑ:  12:00 η  4η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  4η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (7η – 8η θέση)
 
 
ΚΥΡΙΑΚΗ  17/07/2016  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΛΙΜΟΥ
 
ΩΡΑ:  17:00 ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ  
ΩΡΑ:  18:00 ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκε η Β’ Φάση του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ανδρών με συγκλονιστικά παιχνίδια και προκρίσεις που κρίθηκαν κυριολεκτικά στο νήμα. Μετά και τα σημερινά (3/7) αποτελέσματα έγιναν πλέον γνωστές οι ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 μέσω της τελικής φάσης (22-24 Ιουλίου), καθώς και αυτές που υποβιβάστηκαν στη Γ’ Εθνική.
Οι ομάδες που θα αγωνιστούν στην τελική φάση για την άνοδο (ανεβαίνουν 4) στην Α2 είναι: ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟΝΣ Μίλων, ΟΥΚ Βόλου, Γ.Σ. Νίκη Βόλου
Οι ομάδες που υποβιβάζονται στη Γ Εθνική είναι: ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γ.Σ. Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας, ΑΟ Καστέλλας.
Τα αποτελέσματα:
Όμιλος Νέας Σμύρνης (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Τρίαινα Βούλας – ΑΟΝΣ Μίλων 2-6, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 9-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7-7 , ΑΟΝΣ Μίλων – ΝΟ Αγίου Νικολάου 17-6,Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, ΠΕΚΕΒ – Τρίαινα Βούλας 3-12,ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-12, ΠΕΚΕ Βροντάδου – ΑΟΝΣ Μίλων 9-11, ΝΟ Τρίαινα Βουλας – ΝΟ Αγίου Νικολάου 11-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 13-8

Τελική Βαθμολογία

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 10
  2. ΑΟΝΣ Μίλων 9
  3. ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7
  4. ΝΟ Αγίου Νικολάου 3
  5. ΠΕΚΕ Βροντάδου 0
Όμιλος Βόλου (Όμιλος Ανόδου): Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ 11-9, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΕΑ/ΝΑΒ 11-6, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-6 , ΧΑΝΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 9-15,ΧΑΝΘ – ΟΥΚ Βόλου 11-14, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 8-12,ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΥΚ Βόλου 10-12, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΧΑΝΘ 10-5, Γ.Σ. Νίκη Βόλου – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-9, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ 17-0

Τελική Βαθμολογία

  1. OYK Bόλου 12
  2. Γ.Σ. Νίκη Βόλου 9
  3. ΑΠΣ Οξυγόνο 6
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ 3
  5. ΧΑΝΘ 0
Όμιλος Πάτρας (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Καλαμάτας – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 4-9, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-9, Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Καλαμάτας 13-6, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7-4,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Πάτρας 7-3, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Καλαμάτας 12-5,ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 6-6, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 6-14, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, Α.Κ. Νηρέας Πάτρας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 12
  2. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7
  3. Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 5
  4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4
  5. ΝΟ Καλαμάτας 0
Όμιλος Καβάλας (Όμιλος Υποβιβασμού): ΝΟ Καβάλας – ΑΟ Βετεράνοι 9-10, Νηρέας Λαμίας – Τρίτων Αμαρουσίου 0-5 α.α., ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 8-11, ΑΟ Βετεράνοι – Νηρέας Λαμίας 5-0 α.α., ΑΟ Βετεράνοι – Τρίτων Αμαρουσίου 8-10,ΑΟ Βετεράνοι – Πανσερραϊκός 10-8, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Καβάλας 10-9,ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 9-12

Τελική Βαθμολογία

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 12
  2. ΑΟ Βετεράνοι 9
  3. ΝΟ Καβάλας
  4. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 3
  5. Νηρέας Λαμίας -4
Όμιλος Ναυπλίου (Όμιλος Υποβιβασμού): Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΝΕ Λαμίας 11-6, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Ναυπλίου 3-12, Άρης Νικαίας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7-7, ΝΕ Λαμίας – ΑΟ Καστέλλας 14-9,ΝΕ Λαμίας – Άρης Νίκαιας 8-13, ΝΟ Ναυπλίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 11-9,ΑΟ Καστέλλας – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Λαμίας 12-6, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΑΟ Καστέλλας 14-5,  ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΝΟ Ναυπλίου 4-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΟ Ναυπλίου 12
  2. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7
  3. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7
  4. ΝΕ Λαμίας 3
  5. ΑΟ Καστέλλας 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Στη Β’ και αποφασιστική φάση του πρωταθλήματος εισέρχονται (1-3/7) οι 15 ομάδες της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, στους 5 Ομίλους όπως προέκυψαν από τα αποτελέσματα τους στην Α’ φάση.
Στους 3 Ομίλους που οδηγούν στην διεκδίκηση της ανόδου στην Α2 Εθνική, έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Μίλων, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίαινα Βούλας
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. ΕΑΚ Βόλου): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου
Στην στα πλέι οφ για την άνοδο (4 ομάδες), 22-24 Ιουλίου, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6)
Στους 2 Ομίλους των πλέι άουτ έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (κολ. Καβάλας): Νηρέας Λαμίας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΟ Βετεράνων, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας
ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (κολ. Ναυπλίου): ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λαμίας, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης
Οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

4η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

5η  αγωνιστική Κυριακή     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ       

ΠΕΚΕΒ       

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                     

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ       

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ       

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΟΕΑ ΝΑΒ            

ΧΑΝΘ                           

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ 

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΚΟΠΙ

ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ         

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑ/ΣΙΟΥ            

ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ       

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΊΚΟΣ         

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ            

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ         

ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ      

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ           

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Με την ολοκλήρωση, την Κυριακή (19/6) το βράδυ, των αγώνων της Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, έγιναν γνωστές οι έξι ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (5-7/8) και θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 κατηγορία.

Οι 6 φιναλίστ είναι: ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΕΑΝΑΒ, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΠΑΟΚ.

Τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Μίλων – ΓΣ Περιστερίου 7-4, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 2-11,Μίλων – ΝΟ Χανίων 6-11, ΓΣ Περιστερίου – ΟΦΗ 3-4, ΟΦΗ – Μίλων 5-4, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χανίων 3-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΟΦΗ 6

…………………….

3. Μίλων 3

4. ΓΣ Περιστερίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κολυμβητήριο Χαλκίδας):

ΝΟ Χαλκίδας – ΟΕΑΝΑΒ 5-19, ΚΟ Καρδίτσας – ΓΣ Ηλιούπολης 1-25,ΟΕΑΝΑΒ – ΚΟ Καρδίτσας 20-3, ΝΟ Χαλκίδας – ΓΣ Ηλιούπολης 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – ΓΣ Ηλιούπολης 1-7, ΚΟ Καρδίτσας – ΝΟ Χαλκίδας 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε στον συγκεκριμένο αγώνα ο ΚΟ Καρδίτσας που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός).

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΓΣ Ηλιούπολης 9

2. ΟΕΑΝΑΒ 6

…………………..

3. ΝΟ Χαλκίδας 3

4. ΚΟ Καρδίτσας -1

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – Άρης 5-14, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΟΚ 11-8,ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 25-4, Πανσερραϊκός – ΑΠΣ Οξυγόνο 4-12, Άρης – ΠΑΟΚ 8-12, Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 3-8,Πανσερραϊκός – Άρης 7-11, ΑΠΣ Οξυγόνο – Μακεδονικός 17-5, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 12-4, Άρης – ΑΠΣ Οξυγόνο 6-16.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΠΣ Οξυγόνο 12

2. ΠΑΟΚ 9

…………………….

3. Άρης 6

4. Πανσερραϊκός 3

5. Μακεδονικός 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών θα διεξαχθεί στις 5-7/8. Την άνοδο στην Α2 Γυναικών θα πάρουν οι δύο πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης της Τελικής φάσης. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 29/6 στις 12.00 το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. ΟΜ.  ΑΘΗΝΑΣ       2. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ            3.  ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ

 

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                    ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ          ΑΣ ΑΡΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ         ΟΕΑ ΝΑΒ                        ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΟΦΗ                                ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ             ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ            ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ                            

                                                                                            ΠΑΟΚ ΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 18/06/2016

ΩΡΑ: 19:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00    ΟΦΗ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική Κυριακή 19/06/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ        ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 11:00    ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ  ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή  19/06/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΟΦΗ   ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ: 18:00     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 18/06/2016

ΩΡΑ: 19:00      ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΟΕΑ ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00                    ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική Κυριακή 19/06/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 11:00     ΟΕΑ ΝΑΒ ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή  19/06/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ: 18:00                  ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 17/06/2016

ΩΡΑ: 19:30      ΑΣΘ ΜΑΚ/ΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:30                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΠΑΟΚ ΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 18/06/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΑΣΘ ΜΑΚ/ΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:00     ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 18/06/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΠΑΟΚ ΑΣ

ΩΡΑ: 20:00   ΑΣΘ ΜΑΚ/ΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή 19/06/2016

ΩΡΑ: 10:00    ΑΣ ΑΡΗΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:00    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΑΣΘ ΜΑΚ/ΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή  19/06/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ: 18:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ),ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ) ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ)

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (25/5) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (Προκριματική φάση), Μίνι Παίδων (Β’ Προκριματική φάση) και Κορασίδων (Τελική φάση)

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (17-19 Ιουνίου) 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χαλκίδας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΚΟ Καρδίτσας, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός 

Στην Τελική φάση (5-7 Αυγούστου), για τις θέσεις Ανόδου 1-6, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου. Οι υπόλοιπες θα αγωνιστούν για τις θέσεις κατάταξης (7-12).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ (Β’ Προκριματική φάση, 10-12 Ιουνίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παναθηναϊκός, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΕ Κερατσινίου

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Ηρακλής 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεανδρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς 

Στην Γ’ Προκριματική φάση (1-3 Ιουλίου), προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες. Οι 2 πρώτες από κάθε Όμιλο, πλην του Α’ Θεσσαλονίκης (3 ομάδες).

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Τελική φάση, 30/6-3 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, Μπαράζ (ΝΟ Ρεθύμνου ή Τρίτων Αμαρουσίου), ΠΑΟΚ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

Ολοκληρώθηκε η Β’ Φάση του πρωταθλήματος των νεανίδων με τους αγώνες που διεξήχθησαν σήμερα Κυριακή 15/5 στα κολυμβητήρια του Περιστερίου και της Γλυφάδας.

Οι ομάδες που εξασφάλισαν τα 8 εισιτήρια της τελικής φάσης, που θα διεξαχθεί από 15-17 Ιουλίου είναι: η ΝΕ Πατρών, ο Εθνικός ΟΦΠΦ, ο ΝΟ Λάρισας, ο ΝΟ Χίου, ο ΝΟ Βουλιαγμένης, ο Ολυμπιακός ΣΦΠ, ο ΝΟ Ρεθύμνου και ο ΑΝΟ Γλυφάδας.

Στα παιχνίδια της Κυριακής 15/5 υπήρξαν αρκετά αμφίρροπα παιχνίδια, ιδιαίτερα στον πρώτο όμιλο,πολλά από τα οποία κρίθηκαν στο γκολ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες στους δύο ομίλους:

Α’ Όμιλος(Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Χαλανδρίου 7-6, ΓΣ Περιστερίου – ΝΕ Πατρών 3-17, Εθνικός – ΝΟ Χίου 12-11,Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΕ Πατρών 7-17, ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 13-2, ΝΟ Λάρισας – Εθνικός ΟΦΠΦ 6-8, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χίου 11-9, Εθνικός ΟΦΠΦ – Νηρέας Χαλανδρίου 6-12 , ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Λάρισας 6-8 ,Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 7-11, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών 4-8, Εθνικός ΟΦΠΦ – ΓΣ Περιστερίου 11-6, ΝΟ Χίου – ΝΟ Λάρισας 6-7, ΝΕ Πατρών – Εθνικός ΟΦΠΦ 9-10, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Χαλανδρίου 8-10

 

Η τελική βαθμολογία

  1. Εθνικός ΟΦΠΦ 12
  2. ΝΕ Πατρών 12
  3. ΝΟ Λάρισας 9
  4. ΝΟ Χίου 6

    ……………………………….

  5. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  6. ΓΣ Περιστερίου 0

 Β’ Όμιλος(Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός ΣΦΠ 7-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-12, ΝΟ Βουλιαγμένης – Τρίτων Αμαρουσίου 10-3, Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-10 ,ΑΝΟ Γλυφάδας – Τρίτων Αμαρουσίου 13-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου 18-7 ,Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Ρεθύμνου 4-12, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός ΣΦΠ 14-4, ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΝΟ Γλυφάδας 11-9, Ολυμπιακός ΣΦΠ – Τρίτων Αμαρουσίου 15-3

 

Η τελική βαθμολογία

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 6
  3. ΝΟ Ρεθύμνου 6
  4. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

    ………………………………..

  5. Τρίτων Αμαρουσίου 0

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα στους δύο Ομίλους και οι τελικές βαθμολογίες τους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Πεντέλης):

Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟΒΑ 21-10, ΝΟΒΑ – Εθνικός Πειραιά 1-19, ΝΟ Βουλιαγμένης – Τρίτων Αμαρουσίου 17-2, Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Βουλιαγμένης 7-10, ΝΟΒΑ – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-31, Τρίτων Αμαρουσίου – Εθνικός Πειραιά 3-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. Εθνικός Πειραιά 6

………………….

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 3
  2. ΝΟΒΑ 0

** Ο ΑΠΣ Οξυγόνο είχε δηλώσει ότι δεν κατεβαίνει στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

Νηρέας Χαλανδρίου – Ηρακλής 8-12, Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 5-0 χωρίς αγώνα (ο ΝΟ Ρεθύμνου δεν κατέβηκε, μηδενίστηκε στο συγκεκριμένο ματς και του αφαιρέθηκε ένας βαθμός), ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Χαλανδρίου 18-10, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός 3-5, Ηρακλής – ΝΟ Ρεθύμνου 7-12, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-21, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ηρακλής 13-4, Ολυμπιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 12-0, ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-9, Ηρακλής – Ολυμπιακός 6-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 12
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

……………………..

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 5
  2. Ηρακλής 3
  3. Νηρέας Χαλανδρίου 0

** Ο ΝΟ Ρεθύμνου έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Ο κάτοχος του τίτλου Ολυμπιακός και ο ΝΟ Βουλιαγμένης προκρίθηκαν στον μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικών και θα διεκδικήσουν το τρόπαιο του πρωταθλητή, σήμερα Κυριακή (8/5) στις 19.00, στο κολυμβητήριο του Λαιμού στη Βουλιαγμένη.

Στους δύο πρωϊνούς ημιτελικούς (που έγιναν στην Πεντέλη), ο ΝΟΒ νίκησε με 12-7 τον ΑΝΟ Γλυφάδας και οι ερυθρόλευκες επιβλήθηκαν με 7-4 του Εθνικού. Οι ΑΝΟΓ και Εθνικός θα αναμετρηθούν στο μικρό τελικό.

Για τις θέσεις 5η-6η: ΝΟ Ρεθύμνου – Τρίτων Αμαρουσίου 19-9. Για τις θέσεις 7η-8η: ΝΟΒΑ – Ηρακλής 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Ηρακλής).

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης αναδείχθηκε πρωταθλητής στην κατηγορία Νέων Γυναικών της υδατοσφαίρισης. Οι κοπέλες του ΝΟΒ νίκησαν στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης, στο κολυμβητήριο του Λαιμού, με 7-6 τον Ολυμπιακό και του πήραν τα σκήπτρα.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό με ανατροπές και μέσα σε μια καταπληκτική ατμόσφαιρα. Το νικητήριο γκολ για τον ΝΟΒ πέτυχε στο 1.33 πριν από το φινάλε η Πρωτόπαππα.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7-6

Οκτάλεπτα: 1-0, 3-2, 1-4, 2-0.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ    
Ζοφώλη Ν.     Σταματοπούλου    
Βαρελίδη       Πλευρίτου Ελ. 4    
Χυδηριώτη 2     Δουρέκα Αδ.    
Μαυρωτά Ιφ.     Φουντωτού    
Πρωτόπαππα 2     Εξαρχάκου    
Ξενάκη 1       Ακριτίδου    
Μαυρωτά Αμ. 1     Νίνου Ειρ.    
Ζοφώλη Β.     Λογοθέτη    
Κοκκινάκη     Λιαπάκη      
Ντάσιου       Πλευρίτου Β. 1    
Σελετοπούλου 1     Νίνου Π.      
Αντωνιάδη     Μιχαηλίδου    
Κοτσιώνη       Πουλοπούλου    
Ιωαννίδη       Ελευθεριάδου    
Μαστροκάλου     Γερόλυμου 1    
Προπονητής: Αλεξία Καμμένου Προπονητής: Γιάννης Μπενόπουλος

Διαιτητές: Μπιράκης, Μαρκοπούλου

Αλυτάρχης: Μιχάλης Ανδρεάκος

ΤΡΙΤΟΣ Ο ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Την 3η θέση κατέκτησε ο ΑΝΟ Γλυφάδας που νίκησε στον μικρό τελικό με 17-4 τον Εθνικό Πειραιά.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 17-4

Οκτάλεπτα: 2-1, 8-0, 3-3, 4-0.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ     ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ  
Σωτηρέλη     Δουρέκα Στ.  
Κολοκοτρώνη     Κουντούρη  
Ελληνιάδη 4     Γονίδη    
Λούδη Ευαγ. 1     Αναγνώστου  
Γρηγοροπούλου     Χατζηκυριακάκη 2  
Αντωνίου 1     Κουκουβιτάκη  
Παπαναστασίου Αν. 1   Καλογεράκου 1  
Πάτρα Μ.     Τούρου    
Μιμίδη 5       Πέττα 1    
Κοντονή       Γκέλη Ν.    
Παπαναστασίου Δ. 3   Γκουζούλα  
Γιαννοπούλου Α. 1     Ψαρρού    
Αρχοντάκη     Κουκούλη  
Λούδη Αν. 1     Κατσίμπρη  
Δάφνη       Γκέλη Μ.    
Προπονητής: Πίτερ Ζίλασι   Προπονητής: Γιώργος Τσόκας

Διαιτητές: Δασκαλοπούλου, Δημητροπούλου

Αλυτάρχης: Μιχάλης Ανδρεάκος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ   ΑΤΤΙΚΗΣ                                  2.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ   ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ              

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                                                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ       

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                                      ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ                                 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική              Πέμπτη                          05/05/2016

ΩΡΑ: 19:30          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 20:30          ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                    ΝΟΒ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ

 

2η  αγωνιστική              Παρασκευή                             06/05/2016

ΩΡΑ: 10:30          ΝΟΒ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ            ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 11:30          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

3η  αγωνιστική              Παρασκευή                             06/05/2016

ΩΡΑ: 19:00          ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                             ΝΟΒ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ

ΩΡΑ: 20:00          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

5η  αγωνιστική              Σάββατο                        07/05/2016

ΩΡΑ: 19:00           ΝΟΒ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ            ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 20:00          ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                             ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

4η  αγωνιστική              Σάββατο                        07/05/2016

ΩΡΑ: 13:00         ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 14:30                   ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                    ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

  1. B’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική              Πέμπτη                          05/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30         ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ           ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

2η  αγωνιστική              Παρασκευή                             06/05/2016

ΩΡΑ: 10:00          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                            ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 11:00          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

3η  αγωνιστική              Παρασκευή                             06/05/2016

ΩΡΑ: 20:30          ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                       ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 21:30          ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

4η  αγωνιστική              Σάββατο                        07/05/2016

ΩΡΑ: 11:00          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ           ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική              Σάββατο                        07/05/2016

ΩΡΑ: 18:00           ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                            ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 19:00          ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ   08/05/2016  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

ΩΡΑ:  09:00              η  1η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Β’ ομίλου

ΩΡΑ:  10:30              η  1η  ομάδα του  Β’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Α’ ομίλου

ΩΡΑ:  12:00              η  3η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  3η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (5η – 6η θέση)

ΩΡΑ:  13:30              η  4η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  4η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (7η – 8η θέση)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 08/05/2016  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

ΩΡΑ: 18:00         ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ            

ΩΡΑ: 19:00         ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ        

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ               3. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ       ΑΟ ΟΛΥΜΠ. ΠΕΤΡ/ΛΗΣ           ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ            ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                         ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                     ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.        ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                             ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ  5.  ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

 

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            

ΧΑΝΘ                                           ΟΕΑ/ΝΑΒ                        

ΠΕΚΕΒ                                         ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                             

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                         ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                                 

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ        ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ          

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 21:30                 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ          

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 13:15                 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.              ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ: 14:30                             ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ             ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΔΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 21:30                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                       ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 09:15                 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.              ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

           

4η  αγωνιστική            Δευτέρα                                               9/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                  ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

1η  αγωνιστική            Πέμπτη                                               12/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ      ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              15/05/2016

ΩΡΑ: 13:00                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                       ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ     

ΩΡΑ: 21:30                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                   ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ            

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 09:30                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                   ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 10:30                 ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ               ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ                  ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 18:00                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                       ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                 ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ               ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ: 10:00                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ                                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

           

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                   ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                 ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                    ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 21:00                 ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                           ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 11:00                 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                            ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                            ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 11:00                 ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 18:00     ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                 ΧΑΝΘ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00                 ΠΕΚΕΒ                                              ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 12:00                 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                    ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 13:00                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                  ΧΑΝΘ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:00                 ΠΕΚΕΒ                                               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                 ΧΑΝΘ                                                 ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 10:00                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                      ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                    ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 21:30                 ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 11:30                 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                      ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 12:30                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 21:00                 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 11:30                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                 ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 21:00     ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                      ΟΕΑ/ΝΑΒ