Ετικέτα: ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 13:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 18:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 12:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
3. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ- ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ- ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
4. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΛΟΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΡΗΣ -ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣ ΠΑΟΚ -ΑΣ ΑΡΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:30 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ- ΑΣ ΠΑΟΚ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΑΣ ΠΑΟΚ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣ ΑΡΗΣ-ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΣ ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 18:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΑΣ ΑΡΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ       

ΠΕΚΕΒ       

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                     

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ       

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ       

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΟΕΑ ΝΑΒ            

ΧΑΝΘ                           

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ 

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΚΟΠΙ

ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ         

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑ/ΣΙΟΥ            

ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ       

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΊΚΟΣ         

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ            

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ         

ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ      

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ           

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/4) οι αγώνες της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων και αναδείχθηκαν οι εννέα (9) από τις δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (1-3/7). Η δέκατη ομάδα θα προκύψει από τον αγώνα μπαράζ μεταξύ των 3ων των Ομίλων Α’ Αττικής και Β’ Αττικής, δηλαδή ΝΟ Ρεθύμνου – Τρίτων Αμαρουσίου, ο οποίος θα γίνει σε ημερομηνία που θα ορίσει η ΚΟΕ.

Οι εννέα που έχουν πάρει την πρόκριση είναι οι: ΝΕ Πατρών, Ιωνικός (από τον Α΄Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χίου, ΝΟ Λάρισας, ΠΑΟΚ (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης).

Στον Γ’ Όμιλο Αττικής υπήρξε τριπλή ισοβαθμία στη 2η θέση ανάμεσα σε Νηρέα Χαλανδρίου, Εθνικό Πειραιά και ΓΣ Περιστερίου, αλλά ευνοήθηκε ο Νηρέας που είχε την καλύτερη διαφορά τερμάτων στα παιχνίδια μεταξύ των τριών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες των τεσσάρων Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Πεντέλης):

Ιωνικός – ΝΟ Ρεθύμνου 10-9, ΝΕ Λαμίας – Άρης Νικαίας 8-12,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Λαμίας 21-7, ΝΕ Πατρών – Ιωνικός 15-6, Άρης Νίκαιας – ΝΟ Ρεθύμνου 6-16, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Πατρών 0-16,ΝΕ Πατρών – Άρης Νίκαιας 25-3, Ιωνικός – ΝΕ Λαμίας 19-7, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Πατρών 13-19, Άρης Νίκαιας – Ιωνικός 3-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΕ Πατρών 12
  2. Ιωνικός 9

………………………….

  1. ΝΕ Ρεθύμνου 6

………………………….

  1. Άρης Νίκαιας 3
  2. ΝΕ Λαμίας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Πεντέλης, Βουλιαγμένης):

Πανιώνιος – Τρίτων Αμαρουσίου 7-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 29-0,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Πανιώνιος 2-20, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-2, Τρίτων Αμαρουσίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 21-2, Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-10,ΝΟ Βουλιαγμένης – Τρίτων Αμαρουσίου 6-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος 13-6, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-21.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

……………………………….

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 6

……………………………….

  1. Πανιώνιος 3
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 15-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Εθνικός Πειραιά 10-6,Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 16-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 10-11, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 5-16, ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 12-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Νρέας Χαλανδρίου 3 (20-17 μεταξύ των τριών)

………………………………………………………………..

  1. Εθνικός Πειραιά 3 (21-22 μεταξύ των τριών)
  2. ΓΣ Περιστερίου 3 (23-25 μεταξύ των τριών)

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 7-14,ΝΟ Λάρισας – ΑΣ Απόλλο 17-4, ΠΑΟΚ – ΝΟ Λάρισας 6-13, ΑΣ Απόλλο – ΝΟ Χίου 1-23,ΝΟ Χίου – ΠΑΟΚ 24-1, ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χίου 5-23

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6
  3. ΠΑΟΚ 3

…………………………

  1. ΑΣ Απόλλο 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Κορασίδων θα διεξαχθεί 1-3/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 25/5 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ                                                 2. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                                                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                                                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ            ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ      ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                                 ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ             

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ                                              4. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                                         ΝΟ ΧΙΟΥ

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                                              ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                                                               ΠΑΟΚ ΑΣ

                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                                      

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/04/2016

ΩΡΑ: 20:30                 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 21:30                 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                   ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 12:45                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 14:00    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 19:15               ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 20:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:45                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/04/2016

ΩΡΑ: 20:00    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                             ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 21:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                              ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. 

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 10:15                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 18:45                ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ                               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 19:00    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 11:00    ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 19:00               ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 20:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                           ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 19:00    ΑΠΟΛΛΟ                                          ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 20:00               ΟΞΥΓΟΝΟ                                         ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 11:00    ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΟΞΥΓΟΝΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΠΑΟΚ                                                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 19:00               ΑΠΟΛΛΟ                                           ΝΟ ΧΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΠΑΟΚ                       

ΩΡΑ: 10:00                ΟΞΥΓΟΝΟ                                        ΑΠΟΛΛΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 15:00                ΠΑΟΚ                                                ΟΞΥΓΟΝΟ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκε σήμερα (27/3) ο Α’ Γύρος της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε (5) ομίλους, με τέσσερις (4) ομάδες να έχουν το απόλυτο με 12 βαθμούς και μια ισοβαθμία στην πρώτη θέση στον Όμιλο του Βόλου.

Σημειώνεται πως, μετά το τέλος των δύο γύρων της  Α’ Φάσης, οι τρεις (3) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο, προκρίνονται για την  Β’ Φάση, ενώ οι δύο (2) τελευταίες ομάδες σχηματίζουν δύο  (2) ομίλους των πέντε (5) ομάδων, που αγωνίζονται στα  Play Out της Β Φάσης επίσης  με το σύστημα  Pool.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αμαρουσίου): ΑΟ Βετεράνοι – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4-12, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου 14-4,Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου 15-9, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγ. Νικολάου 7-8, ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΟ Βετεράνοι 9-9, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Νηρέας Χαλανδρίου 4-12,ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 7-8, Δελφίνια Μεταμόρφωσης  – Νηρέας Χαλανδρίου 6-8, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-9, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Βετεράνοι 11-7,Τρίτων Αμαρουσίου- ΑΟ Βετεράνοι 8-6, ΝΟ Αγίου Νικολάου- Νηρέας Χαλανδρίου 2-13,Δελφίνια Μεταμόρφωσης- Τρίτων Αμαρουσίου 13-5, ΑΟ Βετεράνοι- ΝΟ Αγίου Νικολάου 5-8

Η Βαθμολογία: 1. Νηρέας Χαλανδρίου 18 (6 αγ.), 2. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 12 (6 αγ.), 3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 9 (6 αγ.), 5. ΑΟ Βετεράνοι 4 (7 αγ.), 5. ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου 4 (7 αγ.).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης): ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΝΟ Τρίαινας Βούλας 2-14, ΚΟΠ Ιλισίων – Μίλων ΑΟΝΣ  7-3, Μίλων ΑΟΝΣ – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 12-3, ΑΟ Ολ. Πετρούπολης – ΚΟΠ Ιλισίων 4-14, ΝΟ Τρίαινας Βούλας – Μίλων ΑΟΝΣ 7-8, ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΑΟ Ολ. Πετρούπολης 6-7,ΑΟ Ολ. Πετρούπολης – ΝΟ Τρίαινας Βούλας 3-6, ΚΟΠ Ιλισίων – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 9-2, Μίλων ΑΟΝΣ – ΑΟ Ολ. Πετρούπολης 11-5, ΝΟ Τρίαινας Βούλας – ΚΟΠ Ιλισίων 7-10

Η Βαθμολογία: 1. ΚΟΠ Ιλισίων 12 (4 αγ.), 2. Μίλων ΑΟΝΣ 9 (4 αγ.), 3. ΝΟ Τρίαινας Βούλας 6 (4 αγ.), 4. ΑΟ Ολ. Πετρούπολης 3 (4 αγ.), 5. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 0 (4 αγ.)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου): ΝΟ Ναυπλίου – ΑΟ Καστέλλας 8-8, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Ναυπλίου 13-10, Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Καλαμάτας 3-4, ΑΟ Καστέλλας – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-11, ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Πάτρας 8-9,Νηρέας Πάτρας – ΑΟ Καστέλλας 9-4, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου 7-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Πάτρας 8-5, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Καλαμάτας 7-9

Η Βαθμολογία: 1. ΑΕ Χαϊδαρίου 12 (4 αγ.), 2. ΝΟ Καλαμάτας 9 (4 αγ.), 3. Νηρέας Πάτρας 6 (4 αγ.), 4. ΝΟ Ναυπλίου 1 (4 αγ.), 5. ΑΟ Καστέλλας 1 (4 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο): ΧΑΝΘ – ΜΓΣ Πανσερραϊκός 16-4, ΠΕΚΕΒ – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-10, ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΠΕΚΕΒ 17-6, ΝΟ Καβάλας – ΧΑΝΘ 6-24, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΜΓΣ Πανσερραϊκός 17-6, ΠΕΚΕΒ – ΝΟ Καβάλας 17-7,ΧΑΝΘ – ΠΕΚΕΒ 11-8, ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 6-12, ΜΓΣ Πανσερραϊκός –  ΝΟ Καβάλας 1-9, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΧΑΝΘ 9-12

Η Βαθμολογία: 1. ΧΑΝΘ 12 (4 αγ.), 2. ΠΕΚΕΒ 7 (4 αγ.), 3. ΑΠΣ Οξυγόνο 7 (4 αγ.), 4. ΝΟ Καβάλας 3 (4 αγ.), 5. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 0 (4 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας): ΟΥΚ Βόλου – ΓΣ Νηρέας Λαμίας 16-7, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΝΕ Λαμίας 14-8, ΝΕ Λαμίας  – ΟΥΚ Βόλου 5-14, Νίκη Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ 12-11, ΓΣ Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λαμίας 13-10, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-8,Νίκη Βόλου – ΓΣ Νηρέας Λαμίας 14-6, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 7-21, ΝΕ Λαμίας – Νίκη Βόλου 3-12, ΓΣ Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑ/ΝΑΒ 9-15

Η Βαθμολογία: 1. ΟΥΚ Βόλου 10 (4 αγ.), 2. Νίκη Βόλου 10 (4 αγ.), 3. ΟΕΑ/ΝΑΒ 6 (4 αγ.), 4. Νηρέας Λαμίας 3 (4 αγ.), 5. ΝΕ Λαμίας 0 (4 αγ.)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ανοίγει αύριο Παρασκευή 25/3 η αυλαία των αγώνων του Α’ Γύρου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών με αγώνες και στους πέντε (5) Ομίλους. Ο Α’ γύρος θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 27/3.

Αναλυτικά οι πέντε Όμιλοι:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Αμαρουσίου, Γέρακα): ΝΟ Αγ. Νικολάου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Βετεράνοι, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης): Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Άρης Νίκαιας, Τρίαιανα Βούλας, Μίλων.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου): Νηρέας Πάτρας, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΑΟ Καστέλας, ΑΕ Χαϊδαρίου.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο): ΝΟ Καβάλας, ΧΑΝΘ, ΠΕΚΕΒ, ΑΠΣ Οξυγόνο, Πανσερραϊκός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου): Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας.

Μετά το τέλος των δύο γύρων της Α’ φάσης (ο Β’ γύρος θα γίνει 6-8/5), οι τρεις πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο προκρίνονται για τη Β’ φάση (24-26/6). Η Τελική φάση θα γίνει 22-24/7.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ       

ΩΡΑ: 20:30                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 20:30                ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                       ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ: 15:00                            ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΔΡΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                       ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ  

ΩΡΑ: 18:30                ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ          

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 10:30                ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ             ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ               ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ             ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ                               ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

           

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ                         ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ                         ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ: 19:00    ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                              ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΧΑΝΘ                                               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΠΕΚΕΒ                                             ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                 ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΧΑΝΘ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΧΑΝΘ                                                            ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 19:00    ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ,ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΙ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (27/1) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις τριών ηλικιακών πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης, καθώς και της Β’ Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά:

ΝΕΑΝΙΔΕΣ, Α ’Φάση 11-13 Μαρτίου

Α’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, Ιωνικός Νίκαιας, ΟΦΗ, Εθνικός Πειραιά

Β’ Όμιλος: ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΕ Πατρών

Γ’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου

Δ’ Όμιλος (Λάρισα): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΕ Λαμίας, ΝΟ Λάρισας

Στην Β’ προκριματική φάση (13-15 Μαϊου) προκρίνονται συνολικά 13 ομάδες, αποκλειομένων των τελευταίων στην κατάταξη κάθε Ομίλου.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Α’ Φάση 15-17 Απριλίου

Α’ Όμιλος: ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΕΛαμίας, Άρης Νίκαιας, ΝΟ Ρεθύμνου

Β’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου

Γ’ Όμιλος: Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά

Δ’ Όμιλος: ΝΟ Χίου, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας

Στην Τελική φάση (1-3 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες. Οι 2 πρώτες από τον Α’, Β’, Γ’ Όμιλο, οι 3 πρώτες από τον Δ’ Όμιλο και άλλη μία (1) μετά από αγώνα μπαράζ μεταξύ των 3ων στους Ομίλους Α’ και Β’.  

ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Α’  Φάση 1-3 Απριλίου

Α’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος

Β’ Όμιλος: Ιωνικός Νίκαιας, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ποσειδών Ιλισίων

Γ’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΕ Πατρών

Δ’ Όμιλος: ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, ΝΕ Λαμίας, Πανσερραϊκός

 Στην Τελική φάση (24-26 Ιουνίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

Β’ ΑΝΔΡΩΝ

Α’ Όμιλος: ΑΟ Βετεράνοι, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Αγίου Νικολάου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου

Β’ Όμιλος: Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Άρης Νίκαιας, Τρίαινα Βούλας, Μίλων

Γ’ Όμιλος: ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΑΟ Καστέλας, ΑΕ Χαϊδαρίου

Δ’ Όμιλος: ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΧΑΝΘ, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Πανσερραϊκός

Ε’ Όμιλος: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας

Η Α’ Φάση διεξάγεται σε δύο γύρους (25-27 Μαρτίου και 6-8 Μαϊου). Οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15) προκρίνονται στην Β’ Φάση  για τους 3 Ομίλους Ανόδου, ενώ οι 2 τελευταίες (σύνολο 10) μετέχουν πλέον στους 2 Ομίλους Καθόδου (play out).

Από τους 3 Ομίλους Ανόδου της Β’ Φάσης (24-26 Ιουνίου), οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική φάση.

Από τους 2 Ομίλους Καθόδου της Β’ Φάσης (24-26 Ιουνίου) οι 2 τελευταίες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία, ενώ  οι υπόλοιπες 6 παραμένουν στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Στην Τελική φάση (22-24 Ιουλίου), οι 2 πρώτες ομάδες της κατάταξης, ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/1) οι αγώνες και στους 13 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και ξέρουμε 37 ομάδες που προκρίνονται σίγουρα στην επόμενη (Β’) φάση.

Υπάρχει πλέον μια εκκρεμότητα για το ποιες ομάδες πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους Α’ Θεσσαλονίκης και Κρήτης, καθώς στον πρώτο δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες ο Ηρακλής και στον άλλον εμφανίστηκε μεν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου μια αποστολή του Πλιτς Πλατς, αλλά σύμφωνα με τα φύλλα αγώνα, οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν διότι αντιμετώπιζαν εμπύρετη ίωση. Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιό τους, ο Πλιτς Πλατς σε αυτόν της Κρήτης και ο Ηρακλής στον Α’ Θεσσαλονίκης και αν θα αποκλειστούν έτσι ώστε να περάσουν στη Β’ φάση και οι τρεις άλλοι που πήραν 1η, 2η και 3η θέση, ή θα αποκλειστούν εντελώς από το πρωτάθλημα οι συγκεκριμένες δύο ομάδες (Ηρακλής, Πλιτς Πλατας) και θα αποκλειστούν ως τελευταίοι στον κάθε Όμιλο αντίστοιχα ο Μακεδονικός (3ος στον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΟΦΗ (3ος στον Όμιλο Κρήτης).

Θυμίζουμε ότι από αυτή τη φάση ΔΕΝ προκρίνονται στην επόμενη (Β’) μόνον οι ομάδες που πααίρνουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Οι 37 ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα, πάντως, είναι οι: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ (από τον Δ’ Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Ε’ Αττικής), ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Ολυμπιάδα Πετρούπολης (από τον ΣΤ’ Αττικής), ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας (από τον Όμιλο Λάρισας).

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-6, Πανιώνιος – Δελφίνιας Μεταμόρφωσης 40-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-4, Πανιώνιος – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 23-4,Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 9
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

…………………………………………………

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ιωνικός- ΓΣ Περιστερίου 9-18, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης- ΑΕ Χαϊδαρίου 5-12,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 3-6, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 16-3, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-0, Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 4-15,Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 4-5, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 4-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόφωσης 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Ιωνικός 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………………………..

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 21-3, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 12-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 15-5, ΝΟ Χίου – Μίλων 27-2,ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-10, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 10-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΝΟ Καλαμακίου 3

…………………………………………..

  1. Μίλων 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ηλυσιακός 20-6, ΝΟ Σύρου – Άλμα Κλαμπ 5-15, Ολυμπιακός – Άλμα Κλαμπ 25-2, ΝΟ Σύρου – Ηλυσιακός 5-26,ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 3-30, Ηλυσιακός – Άλμα Κλαμπ 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Ηλυσιακός 6
  3. Άλμα Κλαμπ 3

……………………………………

  1. ΝΟ Σύρου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο- Παναθηναϊκός 18-8, Απόλλων Σμύρνης- ΑΝΟ Γλυφάδας 2-36,Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-3, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 1-28, Απόλλων Σμύρνης – Παλαιό Φάληρο 4-27, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-13

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  3. Παναθηναϊκός 3

…………………………………………

  1. Απόλλων Σμύρνης 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα 4-20, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 8-18, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Νηρέας Γέρακα 4-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 12-13, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6
  3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3

…………………………………………………

  1. Άρης Νίκαιας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 19-3, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 16-9,ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 17-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

…………………………………

Ο Ηρακλής δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-5, ΠΑΟΚ- ΕΑΤΕΚ 29-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 5-17, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 2-29, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 12-10, Πανσεραϊκός – ΝΟ Καβάλας 5-6,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 18-8, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 27-2, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 7-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 0-30.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Καβάλας 9
  3. Πανσερραϊκός 6
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………….

  1. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης- Δελφίνια Πτολεμαΐδας 6-1,ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-8

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 4
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 4

………………………………………..

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου- ΟΦΗ: 4-3,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 6-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 5-3. Η ομάδα του Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε σε κανένα παιχνίδι, παρότι η αποστολή ήταν στο Ηράκλειο, επειδή η πλειοψηφία των παικτών του επλήγησαν από εμπύρετη ίωση

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

  1. ΟΦΗ 0

…………………………………..

Ο Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 16-2,ΝΟ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 34-2, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 20-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

…………………………………………

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 5-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 9-4,Νίκη Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 19-2, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 0-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 17-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. Νίκη Βόλου 6
  3. ΟΕΑΝΑΒ 3

…………………………………….

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 4-17,ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 4-12, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-19, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 1-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

3.ΝΕ Λαμίας 3

………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 18-20 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/2 στις 13.00 στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2001), αρχίζει αύριο (15/1) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στην οποία και μετέχουν 52 συνολικά ομάδες, στους 13 επί μέρους Ομίλους.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Περιστερίου):Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο ΝΟΒ, Λαιμός- Δημοτικό Νέας Σμύρνης):ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

4.Δ’Όμιλος Αττικής (Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ»): Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

  1. Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας
  2. ΣΤ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Πετρούπολης):Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  3. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός
  4. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολεγίου
  5. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας «Βασίλης Πολύμερος»):Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας
  6. Όμιλος Λάρισας (Εθνικό κολυμβητήριο Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας
  7. Όμιλος Κρήτης (κολυμβητήριο Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου
  9. Όμιλος Πτολεμαϊδας (Δημοτικό κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων

Στην Β’ προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) προκρίνονται συνολικά 39 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι τελευταίες ομάδες στη κατάταξη των Ομίλων). Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 24 Φεβρουαρίου και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΩΡΑ:  18:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  10:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  12:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΜΙΛΩΝ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΜΙΛΩΝ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΜΙΛΩΝ ΑΟ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. 4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

 

  1. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

 

  1. ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               Α.Σ. ΑΠΟΛΛΟ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΟΚ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                        ΠΑΟΚ

 

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ                           ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΟΦΗ                                                   ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          

           

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πενήντα δύο (52) ομάδες μετέχουν στο Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης, η κλήρωση της Α’ προκριματικής φάσης (15-17 Ιανουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδς

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας

ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου

Δεν προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) οι τελευταίες ομάδες όλων των Ομίλων.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σαράντα εννιά (49) ομάδες μετέχουν συνολικά στους 10 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του Εφηβικού πρωταθλήματος (19-21 Φεβρουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Χαϊδαρίου

Β’ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Καλαμακίου, Μίλων, Άρης Νίκαιας

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Χαλκίδας, Ποσειδών Ιλισίων

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, Ολυμπιακός, Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΧΑΝΘ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Ηρακλής, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου

ΔΕΝ προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (15-17 Απριλίου), οι τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Οι Τρίαινα Βούλας, Δελφίνια Μεταμόρφωσης (από τον Α’ Όμιλο), ΠΕΚΕΒ και Τρίτων Αμαρουσίου (από τον Β’) είναι οι τέσσερις ομάδες που πέρασαν στην τετράδα της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και παράλληλα κέρδισαν την άνοδό τους στη Β’ Εθνική, μετά την ολοκλήρωση απόψε των αγώνων των ομίλων.

Τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες στους δύο ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Αμαρουσίου):

ΚΟ Ξάνθης – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9-12, Τρίαινα Βούλας – ΝΟ Σύρου 15-2,ΝΟ Σύρου – ΚΟ Ξάνθης 6-7, KE Κοζάνης – Τρίαινα Βούλας 6-14, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Σύρου 8-7, ΚΟ Ξάνθης – KE Κοζάνης 12-5,ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3-7, Τρίαινα Βούλας – ΚΟ Ξάνθης 11-7, ΝΟ Σύρου – ΚΕ Κοζάνης 7-6, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Τρίαινα Βούλας 6-11.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Τρίαινα Βούλας 12
  2. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9

…………………………………………

  1. ΚΟ Ξάνθης 6
  2. ΝΟ Σύρου 3
  3. ΚΕ Κοζάνης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Αμαρουσίου):

ΠΕΚΕΒ – Άρης Νίκαιας 12-5, Τρίτων Αμαρουσίου – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε να αγωνιστεί ο ΣΑΠΚ Νεάπολης ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΟ Μυτιλήνης – Τρίτων Αμαρουσίου 7-10, ΠΕΚΕΒ – ΝΟ Μυτιλήνης 9-6,ΝΟ Μυτιλήνης – Άρης Νίκαιας 5-11, Τρίτων Αμαρουσίου – ΠΕΚΕΒ 4-10, Άρς Νίκαιας – Τρίτων Αμαρουσίου 4-15.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΠΕΚΕΒ 9
  2. Τρίτων Αμαρουσίου 6

………………………………………………..

  1. Άρης Νίκαιας 3
  2. ΝΟ Μυτιλήνης 0

Η Τρίαινα Βούλας κατέκτησε την πρωτιά και την κούπα στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών. Στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης, που ήταν προγραμματισμένος για σήμερα το απόγευμα, δεν εμφανίστηκε η αντίπαλός του ΠΕΚΕ Βροντάδου κι έτσι η ομάδα της Βούλας πήρε τη νίκη στα χαρτιά με 5-0.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, η ομάδα από το Βροντάδο Χίου αναχώρησε εσπευσμένα από το κολυμβητήριο Αμαρουσίου για να προλάβει την αναχώρηση με το πλοίο της γραμμής, παρά το γεγονός ότι οι άνθρωποί της είχαν συνεννοηθεί με τον αλυτάρχη και τους υπεύθυνους του κολυμβητηρίου και είχε κανονιστεί να πάει νωρίτερα η έναρξη του αγώνα για να εξυπηρετηθούν.

Για ενδεχόμενη περαιτέρω τιμωρία της ΠΕΚΕΒ, σχετικά με τη συγκεκριμένη αποχώρησή της, θα αποφασίσουν τα αρμόδια όργανα της ΚΟΕ, καθώς υπάρχει και το θέμα της ανόδου στη Β’ Εθνική ανδρών. Θυμίζουμε ότι με τα μέχρι στιγμής τεκκταινόμενα, την άνοδο έχουν πάρει η Τρίαινα Βούλας, η ΠΕΚΕΒ, ο Τρίτων Αμαρουσίου και τα Δελφίνια Μεταμόρφωσης που είχαν περάσει στους ημιτελικούς και θα έπαιρναν τις τέσσερις πρώτες θέσεις της κατάταξης.

Στους πρωϊνούς ημιτελικούς, η Τρίαινα Βούλας είχε επιβληθεί του Τρίτωνα Αμαρουσίου με 8-5 και η ΠΕΚΕΒ είχε νικήσει 11-5 τα Δελφίνια Μεταμόρφωσης.

Στον μικρό τελικό Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Τρίτων Αμαρουσίου 10-4. Για τις θέσεις 5η-6η: Άρης Νίκαιας – ΚΟ Ξάνθης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΚΟ Ξάνθης).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο Δημοτικό κολυμβητήριο Αμαρουσίου διεξάγεται, από αύριο (30/7) έως και την Κυριακή (2/8) η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Α’ Όμιλος: ΚΕ Κοζάνης, Τρίαινα Βούλας, ΚΟ Ξάνθης, ΑΚΟ Μεταμόρφωσης, ΝΟ Σύρου

Β’ Όμιλος: ΝΟ Μυτιλήνης, Τρίτων Αμαρουσίου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Άρης Νίκαιας, ΣΑΠΚ Νεάπολης

Μετά τους αγώνες των δύο Ομίλων, την Κυριακή (2/8) θα γίνουν οι ημιτελικοί και οι αγώνες κατάταξης: 10.00 Α1 – Β2 (Ημιτελικός), 11.00 Β1 – Α2 (Ημιτελικός), 13.00 Α3 – Β3 (Θέσεις 5η – 6η), 18.00 Μικρός τελικός, 19.30 Μεγάλος τελικός.

Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της κατάταξης.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                               30/7/15

ΩΡΑ:  17:30               ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                                ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ

ΩΡΑ:  19:00               ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                                                ΝΟ ΣΥΡΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        31/7/15

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                                   ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                       

ΩΡΑ:  10:30               ΝΙΚΗΤΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ                                  ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        31/7/15

ΩΡΑ:  17:30               ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ                                      ΝΟ ΣΥΡΟΥ  

ΩΡΑ:  19:00               ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                                ΝΙΚΗΤΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

                                                

4η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             1/8/15

ΩΡΑ:  09:00               ΝΙΚΗΤΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ                                  ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ 

ΩΡΑ:  10:30               ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                                                ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

 

5η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             1/8/15

ΩΡΑ:  17:30               ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                                   ΝΙΚΗΤΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ         

ΩΡΑ:  19:00               ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ                                      ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                               30/7/15

ΩΡΑ:  20:30               ΠΕΚΕΒ                                                          ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  22:00               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                   ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        31/7/15

ΩΡΑ:  12:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                                ΠΕΚΕΒ                     

ΩΡΑ:  13:30               ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                                       ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

3η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        31/7/15

ΩΡΑ:  20:30               ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                                          ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ           

ΩΡΑ:  22:00               ΠΕΚΕΒ                                                          NO ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             1/8/15

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                                      ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ     

ΩΡΑ:  13:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                   ΠΕΚΕΒ

 

5η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             1/8/15

ΩΡΑ:  20:30               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                                ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ  

ΩΡΑ:  22:00               ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                                          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

ΚΥΡΙΑΚΗ     2/8/15              ΚΟΛ/ΡΙΟ                   ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

 

ΩΡΑ:  10:00               ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου 

 

ΩΡΑ:  11:30               ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου 

 

ΩΡΑ:  13:00               ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)  

 

ΩΡΑ:  18:00               ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ                       (3η – 4η  θέση)  

 

ΩΡΑ:  19:30               ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ                   (1η – 2η  θέση)  

ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Με τον Όμιλο της Θεσσαλονίκης ολοκληρώνεται (24-25 Ιουλίου) η προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο (Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΟ Καρδίτσας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Πρέβεζας).

Παρασκευή, 24/7: 16.00 Πύρρος Ιωαννίνων – ΚΟ Καρδίτσας, 17.00 ΚΕ Κοζάνης – ΝΟ Πρέβεζας

Σάββατο, 25/7: 10.00 Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΟ Πρέβεζας, 11.00 ΚΕ Κοζάνης – ΚΟ Καρδίτσας, 16.00 ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων, 17.00 ΚΟ Καρδίτσας – ΝΟ Πρέβεζας

Στην Τελική φάση (30 Ιουλίου – 2 Αυγούστου) προκρίνεται η 1η ομάδα της τελικής κατάταξης και θα μετάσχει στον Α’ Όμιλο (Τρίαινα Βούλας, ΚΟ Ξάνθης, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΝΟ Σύρου, οι άλλες). Στον Β’ Όμιλο μετέχουν: ΝΟ Μυτιλήνης, Τρίτων Αμαρουσίου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Άρης Νίκαιας, ΣΑΠΚ Νεάπολης.

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι (22/7) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των αγώνων της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (30 Ιουλίου – 2 Αυγούστου, Δημοτικό κολυμβητήριο Αμαρουσίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: 1. 1ος Θεσσαλονίκης*, 2. Τρίαινα Βούλας, 3.ΚΟ Ξάνθης, 4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης, 5. ΝΟ Σύρου

*Ο Όμιλος διεξάγεται 24-26 Ιουλίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: 1. ΝΟ Μυτιλήνης, 2. Τρίτων Αμαρουσίου, 3. ΠΕΚΕ Βροντάδου, 4. Άρης Νίκαιας, 5. ΣΑΠΚ Νεάπολης

Οι κλειδάριθμοι: 1η αγωνιστική 3-4, 2-5, 2η αγωνιστική 5-3, 1-2, 3η αγωνιστική 4-5, 3-1, 4η αγωνιστική 1-4, 2-3, 5η αγωνιστική 5-1, 4-2

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2015»  με  αριθμ.πρωτ.:  6158/Ε/ 30.10.14 0,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος  Γ’  Εθνικής κατηγορίας  Ανδρών,  σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ             2. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                                     ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ                                     ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                                            ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ                                        

ΠΕΚΕΒ                                                                                 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 4. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΡΟΗ                                                                            ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                                                            ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ

ΑΚΟΜ  ΔΕΛΦΙΝΙΑ                                                 ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΝΟ ΙΤΕΑΣ                                                                ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ

ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                                              ΝΟ  ΜΥΤΙΛΙΝΗ

ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                                               ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

 

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

 

Το  Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δυο (2) φάσεις:

 

Α’  ΦΑΣΗ                                17 – 19 / 7 / 2015                  

                                               

Β’  ΦΑΣΗ – ΤΕΛΙΚΗ                 31/7 – 2 / 8 / 2015

 

Όλες οι ομάδες κάθε ομίλου θα αγωνιστούν με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων),  ισχύει η ισοπαλία.

 

 

ΠΡΟΑΓΩΓΕΣ

Τελική Φάση,  οι  (3) πρώτες ομάδες από τους ομίλους, 1, 3, 4 και η (1η) ομάδα από τον 2ο όμιλο    σύνολο:   (10) ομάδες. 

           

Στην  Τελική Φάση  σχηματίζονται δύο (2) όμιλοι των τ (5) ομάδων και οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα  POOL  (ισχύει η ισοπαλία), εντός των ομίλων.

 

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρξει  νικητής.

 

Οι τέσσερεις (4) πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην  Β’ Εθνική κατηγορία την περίοδο  «2015 – 2016»  και η πρώτη ομάδα ανακηρύσσεται Πρωταθλήτρια  Γ’ Ανδρών  για το  «2015».

 

Σε περίπτωση ισοβαθμίας ισχύει, ότι αναφέρεται στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2015».

 

 

ΔΙΑΡΚΕΙΑ  ΑΓΩΝΩΝ

 

Η διάρκεια κάθε αγώνα θα είναι τέσσερεις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε μία.

 

Η κλήρωση για την  Τελική Φάση  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  22 / 7 / 15  και  ώρα:  13:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

 

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ  –  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΑΓΩΝΑ

 

Ότι αναφέρονται στην  Γενική Προκήρυξη Αγώνων Υδατοσφαίρισης  «2013»  με αριθμ.πρωτ.:  5931/Ε/ 30.10.12.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει, ως εξής:

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ             ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 10:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ                             ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                    ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                             

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 10/5) οι αγώνες στους έξι ομίλους της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων και αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που παίρνουν την πρόκριση στην Τελική φάση της διοργάνωσης (10-12/7).

Είναι οι: Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Λάρισας.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των ομίλων και οι τελικές βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Ιωνικός – Πανιώνιος 4-10, Άρης Νίκαιας – Εθνικός Πειραιά 0-18, Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 2-10, Άρης Νίκαιας – Πανιώνιος 0-21, Άρης Νίκαιας – Ιωνικός 1-18, Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 9-15.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Εθνικός Πειραιά 9
  2. Πανιώνιος 6

………………………………………………

  1. Ιωνικός 3
  2. Άρης Νίκαιας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 22-6, ΝΟ Χίου – ΓΕ Περιστερίου 15-6, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Χαλανδρίου 8-10.

  1. ΝΟ Χίου 6
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 3

……………………………………………..

  1. ΓΣ Περιστερίου 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-17, Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 13-2, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Τρίτων Αμαρουσίου 3-12, Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-4, Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 16-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – Τρίτων Αμαρουσίου: Διακόπηκε 7 λεπτά πριν από τη λήξη του εις βάρος του Τρίτωνα. Σύμφωνα με το φύλλο αγώνα: «Στο 7.00 πριν από τη λήξη του δ’ οκτάλεπτου κι ενώ το σκορ ήταν 4-2 υπέρ του ΑΝΟΓ, ο προπονητής του Τρίτωνα Αμαρουσίου Κώστας Βλαντής δέχθηκε κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία σε απόφαση των διαιτητών, αλλά συνέχισε να διαμαρτύρεται έντονα και αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα. Πλησίασε, όμως, τους διαιτητές και τη γραμματεία και είπε ότι δεν βγαίνει έξω με τίποτα. Τότε οι διαιτητές αποχώρησαν προς τα αποδυτήρια, εκείνος τους ακολούθησε και χειροδίκησε εναντίον του διαιτητή Μπελέγρη (ο άλλος διαιτητής ήταν ο Σαρρής). Έτσι οι διαιτητές διέκοψαν οριστικά τον αγώνα».

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Ολυμπιακός 9

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

…………………………………………….

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 3
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 4-9, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Πατρών 13-6, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-5.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΕ Πατρών 6
  2. ΝΟ Βουλιαγμένης 3

…………………………………………

  1. ΝΟ Πατρών 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

Πλιτς Πλατς – ΝΟ Ρεθύμνου 7-13

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………………………..

  1. Πλιτς Πλατς 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 22-1, ΠΑΟΚ – ΝΕ Λάρισας 21-2, ΝΟ Λάρισας – ΠΑΟΚ 16-4.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Λάρισας 6

………………………………………….

  1. ΠΑΟΚ 3
  2. ΝΕ Λάρισας 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Κορασίδων θα γίνει 10-12/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει στις 10/6 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε έξι (6) ομίλους διεξάγεται από 8 έως 10 Μαϊου η προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων (γενν 2000).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): Ιωνικός Νίκαιας, Άρης Νίκαιας, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Πεντέλης, Περιστερίου): ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Χαλανδρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Πεντέλης): Ποσειδών Ιλισίων, Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Τρίτων Αμαρουσίου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Ηρακλείου): ΑΟ Πλιτς Πλατς Σπορτ, ΝΟ Ρεθύμνου

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (κολ. Λάρισας): ΝΟΛάρισας, ΠΑΟΚ, ΝΕ Λάρισας

Στην τελική φάση (10-12 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες. Οι δύο (2) πρώτες από τους Ομίλους 1, 2, 3, 4 και η 1η από τους Ομίλους 5 και 6.

Η κλήρωση της Τελικής φάσης είναι προγραμματισμένη να γίνει στα γραφεία της ΚΟΕ στις 10 Ιουνίου (13.00).

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  17:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  10:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                              

ΩΡΑ:  11:00               ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ     

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  12:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  17:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  10:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                              

ΩΡΑ:  11:00               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  19:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  14:30               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                             

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  19:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

 

1η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  16:00   ΑΟ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ         ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΛΑΡΙΣΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  13:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  13:00               ΠΑΟΚ                                                ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                             

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΠΑΟΚ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες των τριών ομίλων που εκκρεμούσαν στην Α’ (Προκριματική) φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (Α’ και Β’ Θεσσαλονίκης και Βόλου) και αναδείχθηκαν οι υπόλοιπες οκτώ ομάδες που συμπλήρωσαν το παζλ των 30 που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης.

Οι οκτώ που προκρίθηκαν σήμερα είναι οι: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, Μακεδονικός από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης, ΟΥΚ Βόλου και Νηρέας Λαμίας από τον Όμιλο Βόλου. Έχουν προκριθεί επίσης και συμπληρώνουν την 30άδα, από την προηγούμενη εβδομάδα οι ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ιωνικός, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, ΝΟ Καλαμακίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΝΑΣ Ημαθίας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ και από το μπαράζ ο Παναθηναϊκός.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΕΑΤΕΚ – ΑΣ Απόλλο 3-18, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Ηρακλής 8-9, ΠΑΣ Φοίβος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11-4, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 21-3, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-9, ΕΑΤΕΚ – ΠΑΣ Φοίβος 6-16, Ηρακλής – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 22-6, ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 5-16, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 7-10, ΑΣ Απόλλο – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 23-5, ΕΑΤΕΚ – Ηρακλής 13-15, ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-2, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΕΑΤΕΚ 7-15, Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 5-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣ Απόλλο 7-18.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΑΣ Απόλλο 15

  1. ΠΑΣ Φοίβος 12
  2. Ηρακλής 9

………………………………………………

  1. ΕΑΤΕΚ 6
  2. ΣΑΠΚ Νεάπολης 1
  3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΝΑΟ Κέρκυρας – ΧΑΝΘ 21-10, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 0-5 χωρίς αγώνα (ο ΝΟ Καβάλας δεν κατέβηκε στον αγώνα στον οποίο μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΠΑΟΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας 18-2, Μακεδονικός – ΝΟ Καβάλας 17-12, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 1-27, ΝΑΟ Κέρκυρας – Μακεδονικός 18-9, Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 17-12, ΝΟ Καβάλας – ΝΑΟ Κέρκυρας 6-10, ΧΑΝΘ – ΝΟ Καβάλας 8-15, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 20-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 12

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 9
  2. Μακεδονικός 6

………………………………………….

  1. ΝΟ Καβάλας 2
  2. ΧΑΝΘ 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καβάλας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 6-20, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 9-10,Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 18-0, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 13-5, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 10-12, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 0-14, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 13-4, ΝΕ Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 12-2, Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 7-14, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 16-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 12

  1. Νηρέας Λαμίας 9

………………………………………….

  1. Νίκη Βόλου 6
  2. ΝΕ Λαμίας 3
  3. ΟΕΑΝΑΒ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Ροή – Πανιώνιος 1-25, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 8-7, Ηλυσιακός – Ροή 11-8, Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-7,Πανιώνιος – Ηλυσιακός 21-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Ροή 16-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ηλυσιακός 21-3, Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 5-3, Ροή – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-21, Ηλυσιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 3-18.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΝΟ Βουλιαγμένης 12

Νηρέας Χαλανδρίου 9

Πανιώνιος 6

………………………………………..

Ηλυσιακός 3

Ροή 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΟ Πετρούπολης 13-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – Άρης Νίκαιας 33-1, Ιωνικός – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 13-3, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-22,ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 3-15, Άρης Νίκαιας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 9-17, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 18-2, Άρης Νίκαιας – ΑΟ Πετρούπολης 5-9, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-18, Ιωνικός – Άρης Νίκαιας 24-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΑΝΟ Γλυφάδας 12

Ιωνικός 9

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 6

…………………………………………….

ΑΟ Πετρούπολης 3

Άρης Νίκαιας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Καλαμακίου – Εθνικός Πειραιά 3-10, Μίλων – Τρίτων Αμαρουσίου 15-4, ΝΟ Καλαμακίου – Τρίτων Αμαρουσίου 13-2, Μίλων – Εθνικός Πειραιά 2-25, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 4-15, Εθνικός Πειραιά – Τρίτων Αμαρουσίου 22-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

Εθνικός Πειραιά 9

ΝΟ Καλαμακίου 6

………………………………………..

Μίλων 3

……………………………………………

Τρίτων Αμαρουσίου 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χίου 2-14, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Περιστερίου 10-6, ΝΟ Χίου – ΓΣ Ηλιούπολης 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-1,ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 14-5, ΝΟ Χίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-2, ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 16-4, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Χίου 8-4, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-14.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική)

ΓΣ Ηλιούπολης 12

ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9

ΝΟ Χίου 6

……………………………………………

ΓΣ Περιστερίου 3

ΑΕ Χαϊδαρίου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

Νηρέας Γέρακα – Παλαιό Φάληρο 3-16, Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 5-16. Από χθες (Παρασκευή) το βράδυ: Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 17-4,Παναθηναϊκός – Παλαιό Φάληρο 3-12,Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 10-4

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 7-3, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Καλαμάτας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καλαμάτας που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Χαλκίδας – ΝΕ Πατρών 7-17, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Πατρών 4-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 6

ΝΕ Πατρών 3

………………………………………….

ΝΟ Χαλκίδας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας δεν κατέβηκε στους αγώνες

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 4-19, Πανσερραϊκός – Πύρρος Ιωαννίνων 2-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΣ Ημαθίας 3-15, ΝΟ Λάρισας – Πανσερραϊκός 21-1, ΝΑΣ Ημαθίας – ΝΕ Λάρισας 21-2, Πύρρος Ιωαννίνων – ΚΕ Κοζάνης 2-3,ΚΕ Κοζάνης – ΝΕ Λάρισας 16-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΟ Λάρισας 4-11, ΝΑΣ Ημαθίας – Πανσερραϊκός 14-4, ΝΕ Λάρισας – Πανσερραϊκός 6-6, ΚΕ Κοζάνης – ΝΟ Λάρισας 1-17, ΝΑΣ Ημαθίας – Πύρρος Ιωαννίνων 18-5, Πανσερραϊκός – ΚΕ Κοζάνης 3-9, ΝΟ Λάρισας – ΝΑΣ Ημαθίας 15-7, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΕ Λάρισας 14-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΝΟ Λάρισας 15

ΝΑΣ Ημαθίας 12

ΚΕ Κοζάνης 9

………………………………………..

Πύρρος Ιωαννίνων 6

ΝΕ Λάρισας 1

Πανσερραϊκός 1

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 4-15, ΝΟ Αγίου Νικολάου – Πλιτς Πλατς 4-11, ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 15-1, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Αγίου Νικολάου 23-0. Από χθες (Παρασκευή) το βράδυ: ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 9-9,Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 2-16, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΝΟ Ρεθύμνου 2-14, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 3-23, ΟΦΗ – Άγιος Νικόλαος 12-3, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 14-5.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΝΟ Ρεθύμνου 10 (νίκη 15-1 επί του 3ου ΟΦΗ)

ΝΟ Χανίων 10 (νίκη 15-4 επί του 3ου ΟΦΗ)

ΟΦΗ 6

…………………………………………………………………………..

Πλιτς Πλατς 3

ΝΟ Αγίου Νικολάου 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα γίνει 17-19 Απριλίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 18/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ. 

Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΙΔΩΝ 2015

Αρχίζει αύριο (6/3) το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2000) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στους 8 από τους 11 συνολικά Ομίλους.

Οι αγώνες ολοκληρώνονται την Κυριακή (8/3).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ηλυσιακός, ΣΚ Ροή

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΑΝΟΓ): ΑΝΟ Γλυφάδας, Άρης Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Καλαμακίου, Μίλων, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου, Ιλίσιο): ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, Ποσειδών Ιλισίων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Παλαιού Φαλήρου, ΑΝΟΓ): Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Νηρέας Γέρακα, Παλαιό Φάληρο

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ.»Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
  2. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (κολ. Λάρισας):ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΕ Λάρισας
  3. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Ηρακλείου):ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Πλιτς Πλατς, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ

Οι αγώνες στους Ομίλους: 6ος  (Α’ Θεσσαλονίκης), 7ος (Β’ Θεσσαλονίκης) και 9ος (Βόλου), θα διεξαχθούν το τριήμερο 13 – 15 Μαρτίου.

Στην Β’ προκριματική φάση (17-19 Απριλίου) περνάνε: Οι τρεις (3) πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 1, 2, 4, 6, 7, 10, 11, οι δύο (2) πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 3, 5, 8, 9 και η νικήτρια ομάδα μετά από αγώνα μπαράζ μεταξύ των 3ων ομάδων στους Ομίλους 3 και 5. Σύνολο ομάδων 30.

Η κλήρωση είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 18 Μαρτίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.00).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΙΚΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΝΙΚΑΙΑΣ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ, 24-25/11/2012, ΝΙΚΑΙΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΙΚΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ