Ετικέτα: ΑΣ ΑΡΗΣ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

Με την ολοκλήρωση της συντριπτικής πλειοψηφίας των αγώνων των 12 Ομίλων της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, την Κυριακή (5/3) το βράδυ, αναδείχθηκαν 41 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση. Εκκρεμούν τρεις αγώνες στον Δ’ Όμιλο Αττικής (θα γίνουν στις 14 και στις 19/3) για να οριστικοποιηθεί η κατάταξη εκεί και να ξεκαθαριστεί ποια από τους Τρίτωνα Αμαρουσίου ή ΑΟ Καστέλλας θα είναι στην προτελευταία και την τελευταία θέση, για να δοθεί άλλο ένα εισιτήριο πρόκρισης και να γίνουν 42.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα κατακτήσουν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.
Οι ομάδες που σφράγισαν την πρόκριση είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός, Παναθηναϊκός, Άλμα Κλαμπ, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, Άρης, ΟΦΘ, ΝΟ Καβάλας, Ηρακλής, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Βουλιαγμένης):
ΓΣ Ηλιούπολης – Μίλων 18-1, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 11-10,Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 11-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 12-6, Μίλων – Ηλυσιακός 7-15, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-22,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 27-1, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-4, Ηλυσιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-17, Μίλων – Νηρέας Γέρακα 3-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Νηρέας Γέρακα 9

3. Ηλυσιακός 6

4. ΓΣ Ηλιούπολης 3

…………………………….

5. Μίλων 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Πετρούπολης):
ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-14, ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 8-6, ΑΟ Πετρούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 8-7,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 4-5, ΝΟ Χίου – ΑΟ Πετρούπολης 15-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Παλαιό Φάληρο 3

…………………………

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαϊδαρίου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-4, Ιωνικός – Ροή 17-3,Ροή – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-13, Ολυμπιακός – Ιωνικός 15-3, ΓΣ Περιστερίου – Ροή 11-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιακός 5-17,Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 17-8, Ιωνικός – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-11, Ροή – Ολυμπιακός 6-13, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

4. Ιωνικός 3

…………………..

5. Ροή 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Αμαρουσίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΟ Καστέλλας 4-3,Άλμα Κλαμπ – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-2, Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 26-1, ΑΟ Καστέλλας – Άλμα Κλαμπ 0-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 3-21,Παναθηναϊκός – ΑΟ Καστέλλας 19-2, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-21.

Η Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 9 (3 αγ.)

2. Άλμα Κλαμπ 6 (2 αγ.)

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6 (4 αγ.)

4. ΑΟ Καστέλλας 0 (3 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (2 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Κολ. Αμαρουσίου: Τρίτη 14/3: 20.30 Τρίτων Αμαρουσίου – Άλμα Κλαμπ. Κυριακή 19/3: 12.00 Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός, 13.00 ΑΟ Καστέλλας – Τρίτων Αμαρουσίου.

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Πανιώνιος – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-3, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 6-4,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 13-4, Εθνικός Πειραιά – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-4, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 3-11, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

……………………………..

4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – Άρης 13-2, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 32-0,Μακεδονικός – ΕΑΤΕΚ 1-15, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 2-21, Άρης – Μακεδονικός 13-4, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 7-16,Πανσερραϊκός – Άρης 19-4, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 17-5, Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 5-21, Άρης – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Πανσερραϊκός 9

3. ΕΑΤΕΚ 6

4. Άρης 3

……………………….

5. Μακεδονικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – ΧΑΝΘ 10-3,ΧΑΝΘ – Ηρακλής 6-9, ΝΟ Καβάλας – ΟΦΘ 7-14, Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 5-12,ΟΦΘ – Ηρακλής 7-2, ΧΑΝΘ – ΝΟ Καβάλας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΦΘ 9

2. ΝΟ Καβάλας 4

3. Ηρακλής 3

…………………….

4. ΧΑΝΘ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):
Νηρέας Ορεστιάδας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΣΑΠΚ Νεάπολης που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 3-18,Νηρέας Ορεστιάδας – ΠΑΣ Φοίβος 7-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νηρέας Ορεστιάδας 14-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 6
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3
3. Νηρέας Ορεστιάδας 0
………………………….
4. ΣΑΠΚ Νεάπολης –
Σ.Σ.: Ο ΣΑΠΚ Νεάπολης δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 12-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-5,Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-2, ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-2, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4

3. Πύρρος Ιωαννίνων 3

………………………..

4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Ναυπλίου που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καλαμάτας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-3, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Ναυπλίου 2-4, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 20-1, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ιτέας 16-3,ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Πατρών 0-24, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 1-20, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ιτέας 16-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 20-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Καλαμάτας 5

4. ΝΟ Ναυπλίου 2

………………………………

5. ΝΟ Ιτέας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας και ο ΝΟ Ναυπλίου έχουν από έναν μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί από ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-13, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Πλιτς Πλατς 0-25, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 1-20, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 2-6,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 4-6, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Πλιτς Πλατς 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………….

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 18-1, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 14-5, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 11-4,ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-13, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 3-7, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 4-19, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 22-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 12-4,ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-6, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-4, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 4-15, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Λάρισας 15

2. Νίκη Βόλου 12

3. ΟΥΚ Βόλου 9

4. ΝΟ Λάρισας 4

5. Νηρέας Λαμίας 4

…………………….

6. ΟΕΑΝΑΒ 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 19-21/5. Η κλήρωση θα γίνει την Τετάρτη 12/4 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ Π. ΦΑΉΡΟΥ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΚ ΡΟΗ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΣΚ ΡΟΗ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΚ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΣΚ ΡΟΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
4. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α0 ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
5. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
6. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΑΤΕΚ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
7. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ ΧΑΝΘ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΧΑΝΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΧΑΝΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
8. ΟΜ. ΒΟΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
9. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
10. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ο ΟΦΗ νίκησε με 7-5 τον ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα των αγώνων της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β´ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, την Παρασκευή (5/8) το βράδυ, στο κολυμβητήριο των Χανίων.

Οι άλλοι δύο αγώνες του προγράμματος δεν έγιναν, καθώς δεν εμφανίστηκαν ο ΑΠΣ Οξυγόνο και ο ΟΕΑΝΑΒ. Ανοίχτηκαν κανονικά φύλλα αγώνα κι έτσι ο ΝΟ Χανίων νίκησε με 5-0 χωρίς αγώνα τον ΑΠΣ Οξυγόνο, που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Και ο ΓΣ Ηλιούπολης νίκησε 5-0  α.α. τον ΟΕΑΝΑΒ, που επίσης μηδενίζεται σε αυτό το ματς και του αφαιρείται ένας βαθμός.

Β’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ο ΝΟ Χανίων έχει πάρει σημαντικό προβάδισμα για την κατάκτηση ενός εκ των δύο εισιτηρίων της ανόδου στην Α2 κατηγορία (δύο νίκες σε ματς που έχει δώσει), μετά και τους αγώνες του Σαββάτου (δεύτερη ημέρα) της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών. Δυνατός δείχνει και ο ΓΣ Ηλιούπολης, παρότι έχει δώσει μόνο έναν αγώνα (δεύτερος με 3 βαθμούς).

Ο ΟΦΗ έχει επίσης 3 βαθμούς, αλλά κινδυνεύει άμεσα με μηδενισμό, καθώς ο ΠΑΟΚ κατέθεσε ένσταση μετά το φινάλε του προγράμματος του Σαββάτου για αντικανονική συμμετοχή της προπονήτριας της ομάδας του Ηρακλείου Μαρίας Παλληκαράκη, καθώς είναι και παίκτρια του ΝΟ Ρεθύμνου στην Α1. Η εκδίκαση της ένστασης και η απόφαση αναμένεται μέχρι την Κυριακή (7/8) το πρωί. Η διοργάνωση ολοκληρώνεται την Κυριακή το απόγευμα, οπότε και θα ξέρουμε ποιες είναι οι δύο ομάδφες που ανεβαίνουν στην Α2.

Οι ομάδες ΑΠΣ Οξυγόνο και ΟΕΑΝΑΒ δεν εμφανίστηκαν τελικά καθόλου στους αγώνες και από την 3η αγωνιστική δεν ανοίγεται φύλλο αγώνα στα προγραμματισμένα παιχνίδια τους. Έτσι δεν μετράει κανένα από αυτά (ούτε όσα είχαν ανοιχτεί φύλλα αγώνα) στη βαθμολογία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (6/8):

ΝΟ Χανίων – ΠΑΟΚ 10-5, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 2-11, ΠΑΟΚ – ΓΣ Ηλιούπολης 5-17.

Γ’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Ο ΝΟ Χανίων και ο ΓΣ Ηλιούπολης είναι οι δύο ομάδες που κερδίζουν την άνοδο στην Α2 κατηγορία Γυναικών της υδατοσφαίρισης, καθώς κατέκτησαν τις δύο πρώτες προνομιούχες θέσεις στην τελική βαθμολογία της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Γυναικών, που ολοκληρώθηκε την Κυριακή (7/8) το βράδυ στο κολυμβητήριο των Χανίων.

Το πρωί της Κυριακής αποφασίστηκε να γίνει δεκτή η ένσταση που είχε υποβάλει ο ΠΑΟΚ από το Σάββατο το βράδυ για αντικανονική συμμετοχή της προπονήτριας του ΟΦΗ Μαρίας Παλληκαράκη (επειδή αγωνίζεται και ως παίκτρια με τον ΝΟ Ρεθύμνου στην Α1 Γυναικών). Έτσι, η ομάδα του Ηρακλείου μηδενίστηκε και στα τρία παιχνίδια του, τα οποία κερδίζουν οι αντίπαλοί του με 5-0 χωρίς αγώνα, δηλαδή ο ΠΑΟΚ, τον οποίο είχε κερδίσει, ο ΝΟ Χανίων, από τον οποίο -έτσι κι αλλιώς- έχασε και ο ΓΣ Ηλιούπολης (το ματς με τον ΓΣΗ ήταν προγραμματισμένο για το πρωί της Κυριακής και δεν έγινε, απλά έκλεισε το φύλλο αγώνα με 5-0 υπέρ του ΓΣΗ). Και φυσικά αφαιρούνται από τον ΟΦΗ τρεις (-3) βαθμοί.

Στο μοναδικό ματς που διεξήχθη την τελευταία ημέρα (Κυριακή 7/8) ο ΝΟ Χανίων νίκησε 8-4 τον ΓΣ Ηλιούπολης.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΓΣ Ηλιούπολης 6

……………………………

3. ΠΑΟΚ 3

4. ΟΦΗ -3

** Ο ΟΦΗ έχει μηδενιστεί και του έχουν αφαιρεθεί τρεις (-3) βαθμοί.

** Δεν εμφανίστηκαν στους αγώνες οι ΟΕΑΝΑΒ και ΑΠΣ Οξυγόνο

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Με την Τελική φάση της Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (5-7 Αυγούστου, Χανιά) ολοκληρώνονται τα πρωταθλήματα κατηγοριών στην υδατοσφαίριση για την περίοδο 2015-16.

Στους αγώνες μετέχουν οι ομάδες: ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΠΑΟΚ.

Οι δύο (2) πρώτες ομάδες της κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            5/08/2016

ΩΡΑ: 18:00                       ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                      ΠΑΟΚ                                         ΟΦΗ

ΩΡΑ: 20:00                      ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                     ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 6/08/2016

ΩΡΑ: 10:00                    ΟΕΑ/ΝΑΒ                                      ΟΦΗ

ΩΡΑ: 11:00                    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 12:00                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                        ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                  

 

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 6/08/2016

ΩΡΑ: 18:00                    ΟΦΗ                                               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                          ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00                   ΠΑΟΚ                                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 7/08/2016

ΩΡΑ: 09:00                   ΟΕΑ/ΝΑΒ                                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                               

ΩΡΑ: 10:00                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                      ΟΦΗ

ΩΡΑ: 11:00                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                          ΠΑΟΚ

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 7/08/2016

ΩΡΑ: 17:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                     ΟΦΗ                                              ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 19:00                     ΠΑΟΚ                                           ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Με την ολοκλήρωση, την Κυριακή (19/6) το βράδυ, των αγώνων της Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, έγιναν γνωστές οι έξι ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (5-7/8) και θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 κατηγορία.

Οι 6 φιναλίστ είναι: ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΕΑΝΑΒ, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΠΑΟΚ.

Τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Μίλων – ΓΣ Περιστερίου 7-4, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 2-11,Μίλων – ΝΟ Χανίων 6-11, ΓΣ Περιστερίου – ΟΦΗ 3-4, ΟΦΗ – Μίλων 5-4, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χανίων 3-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΟΦΗ 6

…………………….

3. Μίλων 3

4. ΓΣ Περιστερίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κολυμβητήριο Χαλκίδας):

ΝΟ Χαλκίδας – ΟΕΑΝΑΒ 5-19, ΚΟ Καρδίτσας – ΓΣ Ηλιούπολης 1-25,ΟΕΑΝΑΒ – ΚΟ Καρδίτσας 20-3, ΝΟ Χαλκίδας – ΓΣ Ηλιούπολης 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – ΓΣ Ηλιούπολης 1-7, ΚΟ Καρδίτσας – ΝΟ Χαλκίδας 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε στον συγκεκριμένο αγώνα ο ΚΟ Καρδίτσας που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός).

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΓΣ Ηλιούπολης 9

2. ΟΕΑΝΑΒ 6

…………………..

3. ΝΟ Χαλκίδας 3

4. ΚΟ Καρδίτσας -1

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – Άρης 5-14, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΟΚ 11-8,ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 25-4, Πανσερραϊκός – ΑΠΣ Οξυγόνο 4-12, Άρης – ΠΑΟΚ 8-12, Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 3-8,Πανσερραϊκός – Άρης 7-11, ΑΠΣ Οξυγόνο – Μακεδονικός 17-5, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 12-4, Άρης – ΑΠΣ Οξυγόνο 6-16.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΠΣ Οξυγόνο 12

2. ΠΑΟΚ 9

…………………….

3. Άρης 6

4. Πανσερραϊκός 3

5. Μακεδονικός 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών θα διεξαχθεί στις 5-7/8. Την άνοδο στην Α2 Γυναικών θα πάρουν οι δύο πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης της Τελικής φάσης. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 29/6 στις 12.00 το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ              

ΡΟΗ

ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ

ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ               

ΝΟ ΙΤΕΑΣ   

ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ           

ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                  

    

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Ο.Φ.Θ.

                                                                                      

  1.  ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΣ ΑΡΗΣ

ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 13:00 ΡΟΗ ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΩΡΑ: 14:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 19:00 ΡΟΗ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 20:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΝΟ ΣΥΡΟΥ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016

ΩΡΑ: 09:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΡΟΗ

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 11:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 12:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΙΤΕΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΤΕΑΣ  

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 18.00  ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ: 19.00  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10.00 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΩΡΑ: 11.00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 10.00 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΩΡΑ: 11.00 ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 17.00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΩΡΑ: 18.00 ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ  

 

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. Ο.Φ.Θ.

ΩΡΑ: 19.00  ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 20.00  ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. 

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10.00 Ο.Φ.Θ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 11.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ:  12.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 09/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 19.00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ Ο.Φ.Θ.

ΩΡΑ: 20.00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ.

 

4η  αγωνιστική Σάββατο 10/7/2016

ΩΡΑ: 10.00 Ο.Φ.Θ. ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 11.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ:  12.00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ.

ΩΡΑ: 19.00 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 20.00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ` Ο.Φ.Θ.

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ  

 

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 19:30  ΑΣ ΑΡΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:30  ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ 

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ: 11:30 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ:  12:30 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 18:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 19:30 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ 

ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  12:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 18:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ: 19:10 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ` ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. ΟΜ.  ΑΘΗΝΑΣ       2. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ            3.  ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ

 

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                    ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ          ΑΣ ΑΡΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ         ΟΕΑ ΝΑΒ                        ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΟΦΗ                                ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ             ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ            ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ                            

                                                                                            ΠΑΟΚ ΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 18/06/2016

ΩΡΑ: 19:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00    ΟΦΗ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική Κυριακή 19/06/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ        ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 11:00    ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ  ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή  19/06/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΟΦΗ   ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ: 18:00     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 18/06/2016

ΩΡΑ: 19:00      ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΟΕΑ ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00                    ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική Κυριακή 19/06/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 11:00     ΟΕΑ ΝΑΒ ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή  19/06/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ: 18:00                  ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 17/06/2016

ΩΡΑ: 19:30      ΑΣΘ ΜΑΚ/ΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:30                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΠΑΟΚ ΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 18/06/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΑΣΘ ΜΑΚ/ΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:00     ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 18/06/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΠΑΟΚ ΑΣ

ΩΡΑ: 20:00   ΑΣΘ ΜΑΚ/ΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή 19/06/2016

ΩΡΑ: 10:00    ΑΣ ΑΡΗΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:00    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΑΣΘ ΜΑΚ/ΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή  19/06/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ: 18:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,22-24 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Οι Κολυμβητικοί Σύλλογοι Θεσσαλονίκης , οι οποίοι με ομόφωνη απόφαση τους έθεσαν εκ νέου την υποψηφιότητα τους για την ανάληψη των αγώνων , θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε  το ΔΣ της ΚΟΕ για την απόφαση του ,να μας αναθέσει και φέτος την διοργάνωση του Πανελλήνιου  Πρωταθλήματος Εφήβων-Νεανίδων Παίδων-Κορασίδων   . Δέσμευση μας  να διοργανώσουμε και φέτος ένα πρωτάθλημα αντάξιο του περσινού και καλύτερου,  έχοντας σαν γνώμονα να βελτιώσουμε τυχόν περσινές παραλείψεις ή  δυσλειτουργίες . Κινητοποιηθήκαμε άμεσα για την άρτια διοργάνωση και εξαιρετική τέλεση των αγώνων με την υποστήριξη της ΚΟΕ , κινούμενοι στις παρακάτω κατευθύνσεις:

ü                 Αναπτύσσουμε επαφές  με τους φορείς της πόλης για την στήριξη των αγώνων και την άριστη  φιλοξενία των κολυμβητών-τριών προπονητών-συνοδών τους. Οι φορείς μας δήλωσαν την ευαρέσκεια τους  για την ανάληψη των αγώνων , και την αμέριστη συμπαράσταση τους  στο εγχείρημά μας.

ü               Σε συνεργασία με την διοίκηση των ΕΑΚ Θεσσαλονίκης , ξεκινήσαμε ήδη την  βελτίωση των  εγκαταστάσεων του Ποσειδώνιου Κολυμβητηρίου στο οποίο θα διεξαχθούν οι αγώνες, με στόχο την ανάπτυξη των υλικοτεχνικών υποδομών της εσωτερικής πισίνας αγώνων  και της εξωτερικής πισίνας προθέρμανσης , εξαερισμού-κλιματισμού του κολυμβητηρίου ,  αλλά και την επέκταση θέσεων κολυμβητών-τριων   .

ü              Αρτιότερη επικοινωνία των αγώνων στο ευρύτερο  κοινό της πόλης , την δημοσιογραφική και τηλεοπτική κάλυψη τους σε πανελλήνια εμβέλεια .  

ü             Συνημμένα σας αποστέλλουμε προτεινόμενα ξενοδοχεία που έχουμε λάβει προσφορές και έχουμε αξιολογήσει ως  ασφαλή άνετα με πλήρη διατροφή  και όσο το δυνατόν οικονομικότερα ξενοδοχεία . Την επικοινωνία της κράτησης των ξενοδοχείων που σας προτείνουμε θα την κάνετε εσείς κατευθείαν με τα προτεινόμενα ξενοδοχεία ή πράκτορα  , κάνοντας χρήση την προσφορά που μας έδωσαν για τους αγώνες . 

             Αναμένοντας προτάσεις & ιδέες για την καλύτερη διοργάνωση των αγώνων, είμαστε στην διάθεση σας  για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση ελπίζοντας στην αμέριστη την υποστήριξή σας. 

                                                    ΓΙΑ ΤΟΥΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΣ ΠΑΟΚ- ΑΣ ΑΡΗΣ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ -ΧΑΝΘ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ- ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ   ΟΦΘ- ΑΑ ΑΣΤΕΡΙΑ- ΚΑΟ ΘΕΡΜΑΙΚΟΥ- ΕΑΤΕΚ-ΑΠΟΛ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ -ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΝΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ – ΑΑ ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ- ΑΤΛΑΝΤΑΣ- ΚΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ- ΚΟ ΑΞΩΝ- ΝΑΒΕ- ΑΘΩΣ-ΕΑΤ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ- ΝΑΟ ΚΑΛΜΑΡΙΑΣ- ΒΟΣΠΟΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2015,17-19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Ε-Ν-Π-Κ 2015

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΓΡΑΜΜΩΝ Ο.Α.Σ.Θ. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2015,17-19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΟΑΣΘ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Ε-Ν-Π-Κ 2015

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2015,17-19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Ε-Ν-Π-Κ 2015

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ/ΝΕΑΝΙΔΩΝ/ΠΑΙΔΩΝ/ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,17-19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Η « νεανική καρδιά» της  ελληνικής κολύμβησης  «χτυπάει» από την ερχόμενη Παρασκευή και για τρεις ημέρες στην Θεσσαλονίκη.

Στο Ποσειδώνιο  Κολυμβητήριο θα διεξαχθεί από την Παρασκευή 17  έως και την Κυριακή 19 Ιουλίου, και με απόφαση της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος, (ΚΟΕ) το Πανελλήνιο Θερινό Πρωτάθλημα Κολύμβησης Εφήβων-Νεανίδων, Παίδων-Κορασίδων με την συμμετοχή εννιακοσίων (900) κολυμβητών/τριών από εκατόν δέκα πέντε (115) ομάδες.

Η μαζική συμμετοχή αθλητών,  οι οποίοι θα συνοδεύονται από  προπονητές, παράγοντες της κολύμβησης  αλλά και γονείς παιδιών απ όλη την Ελλάδα, καθιστούν την διεξαγωγή του πρωταθλήματος κορυφαίο αθλητικό, αλλά και κοινωνικό, γεγονός του καλοκαιριού για την πόλη της Θεσσαλονίκης.

Οι διοργανώτριες Κολυμβητικές Ομάδες της Θεσσαλονίκης  με την υποστήριξη της      Κ.Ο.Ε και της Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ. έχουν διασφαλίσει   όλες τις προϋποθέσεις για την άρτια τέλεση των αγώνων αλλά και την άνετη παραμονή των συμμετεχόντων στο πρωτάθλημα. Προς τούτο, σε συνεργασία με την διοίκηση των Ε.Α.Κ, βελτιώθηκαν οι υποδομές του Ποσειδώνιου Κολυμβητηρίου  με επίκεντρο την μεγάλη εσωτερική πισίνα των αγώνων αλλά και εκείνη της προθέρμανσης. Ταυτόχρονα αναπτύχθηκαν πρωτοβουλίες και έγιναν κινήσεις για την αξιοπρεπή, ασφαλή και οικονομικότερη  διαμονή, διατροφή και μετακίνηση των φιλοξενούμενων αθλητών και παραγόντων κατά την διάρκεια των αγώνων.

   Οι οργανωτές υπογραμμίζουν την συμβολή μέρος των ξενοδόχων της πόλης που απευθύνθηκαν στο θέμα της φθηνότερης  διαμονής διατροφής ,αλλά και του ΟΑΣΘ για  την δωρεάν μετακίνηση των αθλητών με αποκλειστική λεωφορειακή γραμμή που σχεδίασε ο ΣΑΣΘ

   «Χαιρετίζουμε την διοργάνωση και καλωσορίζουμε τους αθλητές. Είμαστε στην διάθεση των οργανωτών για κάθε δυνατή συνδρομή», δήλωσε  σχολιάζοντας την διοργάνωση ο Δήμαρχος Θεσσαλονίκης  κ. Γιάννης Μπουτάρης.

   «Δυστυχώς, και πρέπει να το ομολογήσουμε, στην κολύμβηση έχουμε μείνει πίσω ως πόλη και  τούτο γιατί δεν  διαθέτουμε τις απαραίτητες εγκαταστάσεις. Για την ενίσχυσή της, λοιπόν, σχεδιάζουμε  ως Δήμος την κατασκευή στο γήπεδο του Θερμαϊκού μεγάλο αθλητικό κέντρο με πισίνες υψηλών προδιαγραφών. Στόχος μας  είναι να αναδείξουμε την κολύμβηση…», πρόσθεσε.

  «Εμπιστευτήκαμε τους κολυμβητικούς συλλόγους της Θεσσαλονίκης και τους αναθέσαμε  την διοργάνωση ενός από τα σημαντικότερα πρωταθλήματα της ΚΟΕ πεπεισμένοι ότι  θα τελέσουν αγώνες αντάξιους της  φήμης και της κουλτούρας που χαρακτηρίζουν την πόλη και τους κατοίκους της», ανέφερε ο Αντιπρόεδρος της Κ.Ο.Ε κ. Αριστείδης Παπαδόπουλος ενώ ο Πρόεδρος  της Π.Ε.Κ.Κ.Δ.Μ κ. Γεώργιος Παπαλιάς  κάλεσε τους φιλάθλους της πόλης «να παρακολουθήσουν  τους αγώνες και να χειροκροτήσουν του κολυμβητές-τριες».

   Από την πλευρά του ο Εκπρόσωπος της Οργανωτικής Επιτροπής Αγώνων κ. Ιωάννης Ελευθεριάδης εξέφρασε την βεβαιότητά  ότι «θα διεξάγουμε αγώνες  υψηλών προδιαγραφών και σύμφωνους με τα υψηλά κριτήρια που θέτει η Κ.Ο.Ε.» ευχαριστώντας παράλληλα όλους τους χορηγούς που στηρίζουν τους αγώνες .

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 6945598791 κ. Αλέξη Σαββίδη.

 

 

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ 2015,10-12 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015 ΠΑΤΡΑ,17-19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ 2015,10-12 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015 ΠΑΤΡΑ,17-19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΣΤΗΝ ΕΡΤ-3 ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ/ΝΕΑΝΙΔΩΝ/ΠΑΙΔΩΝ/ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,17-19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΣ: κ. ΑΛ ΚΑΝΤΕΡ-ΜΠΑΞ  Γενικό Διευθυντή ΕΡΤ3

ΚΟΙΝ : κ. ΣΙΩΠΗ – κ. ΣΤΑΜΠΟΥΛΗ – κ. ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ – κ. ΣΚΑΜΠΑΡΔΩΝΗ

ΘΕΜΑ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Με την παρούσα επιστολή , θα θέλαμε να σας ζητήσουμε την υποστήριξη της ΕΡΤ3 , για το  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων Νεανίδων Παίδων Κορασίδων της ΚΟΕ , που φέτος θα διεξαχθεί στην Θεσσαλονίκη  17-19 Ιουλίου 2015 στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο,  με συνδιοργανωτές την ΚΟΕ την ΠΕΚΚΔΜ & τους Κολυμβητικούς Συλλόγους της Πόλης μας .

Έχοντας  υπ΄οψιν  μας  ότι ΕΡΤ3 η οποία είναι πάντοτε  αρωγός,σε πολιτιστικές και αθλητικές εκδηλώσεις  στο χώρο της Βορείου Ελλάδος ,  δίνοντας  έτσι την μέγιστη προβολή και αξία , των παραπάνω εκδηλώσεων ,  σας ζητάμε την υποστήριξη σας,  με όποιον ενδεδειγμένο τρόπο εσείς πιστεύεται , αλλά και το επιτρέπει η λειτουργία του τηλεοπτικού σας προγράμματος .

Αναμένοντας την απάντηση σας είμαστε στην διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία .

ΓΙΑ ΤΙΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΣ ΠΑΟΚ- ΑΣ ΑΡΗΣ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ -ΧΑΝΘ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ- ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ   ΟΦΘ- ΑΑ ΑΣΤΕΡΙΑ- ΚΑΟ ΘΕΡΜΑΙΚΟΥ- ΕΑΤΕΚ-ΑΠΟΛ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ -ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΝΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ – ΑΑ ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ- ΑΤΛΑΝΤΑΣ- ΧΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ- ΚΟ ΑΞΩΝ- ΝΑΒΕ- ΑΘΩΣ – ΕΑΤ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ- ΝΑΟ ΚΑΛΜΑΡΙΑΣ- ΒΟΣΠΟΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

Η Οργανωτική Επιτροπή Κολυμβητικών Ομάδων Θεσσαλονίκης Διοργάνωσης Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ΚΟΕ

ΑΣΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ/ΝΕΑΝΙΔΩΝ/ΠΑΙΔΩΝ/ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,17-19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ-PORTO PALLAS

PORTO PALLAS-ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

Εχθές Τετάρτη 17 Ιουνίου 2015, ο ΟΑΣΘ (Οργανισμός Αστικών Συγκοινωνών Θεσσαλονίκης) μας απήντησε θετικά σε αίτημα της Οργανωτικής Επιτροπής των Κολυμβητικών Συλλόγων Θεσσαλονίκης , για δωρεάν μετακινήσεις των φιλοξενούμενων κολυμβητών-τριών προπονητών και συνοδών των συλλόγων, που θα συμμετέχουν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης Εφηβων-Παιδων-Νεανιδων-Κορασιδων.

Ο ΟΑΣΘ από την ΠΕΜΠΤΗ το απόγευμα 16-7-15 έως και την ΚΥΡΙΑΚΗ το απόγευμα 19-7-15 θα διαθέσει λεωφορειακή γραμμή μόνο για τις ανάγκες των αγώνων,η όποια θα έχει δρομολόγια σε τακτά χρονικά ωράρια,που θα ενημερωθείτε για αυτά , με τη συγκεκριμένη διαδρομή(που εξυπηρετεί όλα τα ξενοδοχεία της πόλης)  από και προς το Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο που σας επισυνάπτουμε παρακάτω. . 

Από πλευράς των συλλόγων θα θέλαμε των αριθμό των Κολυμβητών-τριων προπονητών και συνοδών,που θα επιθυμούσαν να κάνουν χρήση της δωρεάν μετακίνησης ,όπως επίσης και το όνομα του ξενοδοχείου διαμονής , για να μπορέσουμε να οργανώσουμε την μετακίνηση όλων .

Παραμένουμε στην διάθεση σας για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνηση .

 ΓΙΑ ΤΙΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΣ ΠΑΟΚ- ΑΣ ΑΡΗΣ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ -ΧΑΝΘ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ- ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ   ΟΦΘ- ΑΑ ΑΣΤΕΡΙΑ- ΚΑΟ ΘΕΡΜΑΙΚΟΥ- ΕΑΤΕΚ-ΑΠΟΛ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ -ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ -ΝΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ – ΑΑ ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ- ΑΤΛΑΝΤΑΣ- ΧΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ- ΚΟ ΑΞΩΝ- ΝΑΒΕ- ΑΘΩΣ-ΕΑΤ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ- ΝΑΟ ΚΑΛΜΑΡΙΑΣ- ΒΟΣΠΟΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

Η Οργανωτική Επιτροπή Κολυμβητικών Ομάδων Θεσσαλονίκης Διοργάνωσης Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ΚΟΕ 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-10, ΝΟ Ρεθύμνου – Μίλων 7-8, ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 8-8, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός 9-4, ΝΟ Ρεθύμνου – ΓΣ Περιστερίου 10-8, Ιωνικός – Μίλων 14-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Ρεθύμνου 6

2. Ιωνικός 4

……………………………

3. Μίλων 4

4. ΓΣ Περιστερίου 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟΒΑ 7-6, Άθως Χαλκιδικής – ΝΟ Χαλκίδας 10-10, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χαλκίδας 6-13, Άθως Χαλκιδικής – ΝΟΒΑ 6-14, Άθως Χαλκιδικής – Νηρέας Χαλανδρίου 13-9, ΝΟΒΑ- ΝΟ Χαλκίδας 7-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟΒΑ 6

2. ΝΟ Χαλκίδας 4

……………………………………….

3. Άθως Χαλκιδικής 4

4. Νηρέας Χαλανδρίου 3

Ο ΝΟ Ρεθύμνου κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή στη Β’ Εθνική κατηγορία Ανδρών της υδατοσφαίρισης με την ολοκλήρωση της Τελικής φάσης. Η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη επιβλήθηκε στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης με 9-5 του ΝΟΒΑ απόψε στο κολυμβητήριο Περιστερίου.

Την 3η θέση πήρε ο ΝΟ Χαλκίδας που επιβλήθηκε με 8-5 του Ιωνικού στον μικρό τελικό. Και οι τέσσερις αυτές ομάδες (ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟΒΑ, ΝΟ Χαλκίδας, Ιωνικός) είχαν πάρει την άνοδο στην Α2 Ανδρών από χθες.

Για τις θέσεις 5η-6η: Μίλων – Άθως Χαλκιδικής 16-15. Για τις θέσεις 7η-8η: Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-5.

(Να σημειώσουμε ότι στους πρωϊνούς ημιτελικούς ο ΝΟ Ρεθύμνου είχε νικήσει 11-8 τον ΝΟ Χαλκίδας και ο ΝΟΒΑ 11-10 τον Ιωνικό)

Η Τελική Κατάταξη (στην τελική φάση της Β’ Ανδρών): 1. ΝΟ Ρεθύμνου, 2. ΝΟΒΑ, 3. ΝΟ Χαλκίδας, 4. Ιωνικός, 5. Μίλων, 6. Άθως Χαλκιδικής, 7. Νηρέας Χαλανδρίου, 8. ΓΣ Περιστερίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκε σήμερα το απόγευμα η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών με τη διεξαγωγή της 4ης και της 5ης αγωνιστικής και στους τέσσερις ομίλους. Οι ομάδες που πήραν την πρόκριση για την τελική φάση του πρωταθλήματος, η οποία θα διεξαχθεί το τριήμερο 1-3 Αυγούστου είναι: Άθως Χαλκιδικής, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟΒΑ, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟΝΣ Μίλων, ΓΣ Περιστερίου και Ιωνικός ΑΟ. Η κλήρωση θα γίνει αύριο  Δευτέρα 21/7 στις 13:30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ)

ΝΟ Χαλκίδας- ΑΕ Χαϊδαρίου: 10-7, ΑΠΣ Οξυγόνο- Άθως Χαλκιδικής: 7-14, Άθως Χαλκιδικής-ΝΟ Χαλκίδας 11-6, ΑΣ  Άρης-ΑΠΣ Οξυγόνο 14-3, ΑΕ Χαϊδαρίου-Άθως Χαλκιδικής 9-14, ΝΟ Χαλκίδας- ΑΣ Άρης 9-8,ΑΣ  Άρης-ΑΕ Χαϊδαρίου 9-4, ΑΠΣ Οξυγόνο- ΝΟ Χαλκίδας 3-15,  Άθως Χαλκιδικής- ΑΣ Άρης 10-7, ΑΕ Χαϊδαρίου-ΑΠΣ Οξυγόνο 12-8

Η βαθμολογία:  Άθως Χαλκιδικής 12 (4αγ), ΝΟ Χαλκίδας 9 (4αγ), ΑΣ Άρης 6 (4αγ), ΑΕ Χαϊδαρίου 3 (4αγ), ΑΠΣ Οξυγόνο 0 (4αγ)

ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ )

ΝΟ Καβάλας-ΟΕΑ/ΝΑΒ: 5-8,  ΝΟ Λάρισας-ΝΟΒΑ: 6-7, ΝΟΒΑ-  ΝΟ Καβάλας 13-4, ΑΟ Νηρέας Χαλ.- ΝΟ Λάρισας 8-6, ΟΕΑ/ΝΑΒ-ΝΟΒΑ 2-9, ΝΟ Καβάλας- ΑΟ Νηρέας Χαλ. 5-13,ΑΟ Νηρέας Χαλ- ΟΕΑ/ΝΑΒ 9-11, ΝΟ Λάρισας-ΝΟ Καβάλας  16-9, , ΝΟΒΑ- ΑΟ Νηρέας Χαλ. 8-9, ΟΕΑ/ΝΑΒ- ΝΟ Λάρισας: 12-12

Η βαθμολογία: ΑΟ Νηρέας Χαλ 9 (4αγ)  ΝΟΒΑ 9 (4αγ), ΟΕΑ/ΝΑΒ 7 (4αγ), ), ΝΟ Λάρισας 4 (4αγ) ΝΟ Καβάλας 0 (4αγ)

Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ )

ΝΟΑΝ- ΝΟ Ναυπλίου: 6-12,  ΝΟ Καλαμάτας- ΑΟΝΣ Μίλων: 3-7, ΑΟΝΣ Μίλων-    ΝΟΑΝ 11-8, ΝΟ Ρεθύμνου-ΝΟ Καλαμάτας 8-5, ΝΟ Ναυπλίου-ΑΟΝΣ Μίλων 4-10, ΝΟΑΝ-ΝΟ Ρεθύμνου 5-13,ΝΟ Ρεθύμνου-ΝΟ Ναυπλίου 14-4,ΝΟ Καλαμάτας-ΝΟΑΝ 7-9, ΑΟΝΣ Μίλων-ΝΟ Ρεθύμνου 0-8, ΝΟ Ναυπλίου-ΝΟ Καλαμάτας 3-9

Η βαθμολογία: ΝΟ Ρεθύμνου 9 (4αγ), ΑΟΝΣ Μίλων 9 (4αγ), ΝΟ Ναυπλίου 3 (4αγ), ΝΟ Καλαμάτας 3 (4αγ), ΝΟΑΝ 3 (4αγ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

ΓΣ Περιστερίου-ΑΟ Βετεράνοι: 8-6, Ιωνικός ΑΟ-ΑΟ Πετρούπολης: 16-4, ΑΟ Πετρούπολης-ΓΣ Περιστερίου 4-9, Νηρέας Πατρών-Ιωνικός ΑΟ 8-15, ΑΟ Βετεράνοι-ΑΟ Πετρούπολης 7-6, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Νηρέας Πατρών 9-8,Νηρέας Πατρών-ΑΟ Βετεράνοι  8-10, Ιωνικός ΑΟ –ΓΣ Περιστερίου 8-9, ΑΟ Πετρούπολης- Νηρέας Πατρών 3-8, ΑΟ Βετεράνοι- Ιωνικός ΑΟ 7-13

Η βαθμολογία: ΓΣ Περιστερίου 12 (4αγ), Ιωνικός ΑΟ 9 (4αγ), ΑΟ Βετεράνοι 6 (4αγ), Νηρέας Πατρών 3 (4αγ), ΑΟ Πετρούπολης 0 (4αγ)

Μόνο ο Ναυσίθοος εμφανίστηκε στον Όμιλο Υποβιβασμού (Πλέι-Άουτ)

Στον όμιλο του υποβιβασμού της Β’ Εθνικής ανδρών (πλέι-άουτ)  μόνο η ομάδα του Ναυσίθοου εμφανίστηκε στο κολυμβητήριο της Κέρκυρας. Αντίθετα, δεν κατέβηκαν να αγωνιστούν οι ΝΟ Μυτιλήνης, Αλέξανδρος Συκεών, Τρίτων Αμαρουσίου οι οποίοι θα αγωνίζονταν τη σημερινή πρώτη ημέρα, αλλά και η Αναγέννηση Λαμίας που είχε ρεπό. Ο αλυτάρχης των αγώνων Κώστας Λιαπίκος έκλεισε το φύλλο αγώνα του παιχνιδιού ΝΟ Μυτιλήνης-Ναυσίθοος με 5-0 υπέρ των φιλοξενούμενων μηδενίζοντας το ΝΟ Μυτιλήνης, ενώ θα περιμένει να δει στους αυριανούς αγώνες τι μέλλει γενέσθαι και αν τελικά οι υπόλοιπες ομάδες θα εμφανιστούν. Αλλιώς, η Ομοσπονδία θα αποφασίσει για την έκβαση της υπόθεσης, με τα δεδομένα να δείχνουν ότι ο Ναυσίθοος θα είναι η ομάδα που θα παραμείνει στην Β’ Εθνική καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση και οι υπόλοιπες 4 ομάδες θα υποβιβασθούν στη Γ΄Εθνική κατηγορία.

 

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Μετά από κλήρωση που έγινε στα γραφεία της  ΚΟΕ,  σας γνωρίζουμε τους ομίλους και τους αγώνες της  Ημιτελικής Φάσης  του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  Β’  ΑΝΔΡΩΝ  «2014»,  που θα διεξαχθούν στις  18 – 19 – 20/ 7 / 2014, καθώς και ο όμιλος PLAY OUT.

  1. ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/NIΚΗΣ                               2.    ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ

ΑΣ ΑΡΗΣ                                                                  ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                                      ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                                      ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                                      ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                                             ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ                                   4.  B’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                                                 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                                       ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                                         ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  (PLAYOUT)  ΚΕΡΚΥΡΑ  

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ                                                

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ                                                

ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                                      

ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                                               

ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                                          

Κατά τα άλλα ισχύουν ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  Β’  ΑΝΔΡΩΝ  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  3173/Ε/ 30.5.14,  καθώς επίσης και στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.13.   

ΣΥΣΤΗΜΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ

Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων),  ισχύει η Ισοπαλία.

Γ’  Φάση – Τελική                 1 – 2 – 3 / 8 / 2014

Προκρίνονται για την  Γ’ Φάση,  οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους  1, 2, 3, 4,  σύνολο:  οκτώ (8) ομάδες.  Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων.

Η κλήρωση για την  Γ’  Φάση – Τελική,  θα διεξαχθεί την  Δευτέρα  21 / 7 / 2014  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Τα συμμετέχοντα σωματεία οφείλουν να καταθέσουν στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  παράβολο συμμετοχής  (280  Ευρώ) πριν την έναρξη των αγώνων, επί ποινή αποκλεισμού τους από το Πρωτάθλημα. Αρ. λογ. Κ.Ο.Ε. 080/480901-72.  

Οι εκπρόσωποι των σωματείων οφείλουν, κατά την διάρκεια των αγώνων, να επιδεικνύουν

την απόδειξη του παράβολου στον Αλυτάρχη, διαφορετικά  δεν  θα μπορούν να λάβουν μέρος στους αγώνες. 

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ  Κ.Ο.Ε.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Τα τρία σωματεία τη Θεσσαλονίκης ΑΡΗΣ-ΟΞΥΓΟΝΟ και ΑΘΩΣ αναλαμβάνουν την φιλοξενία του ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΟΣ και του ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ. Τηλ επικοινωνίας 6947028960 κ. Ι. Ζησόπουλος.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Τα σωματεία του ομίλου PLAY OUT μπορούν να επικοινωνούν με τον ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ στο τηλ. 6972024508 κ. Τόμπρος.

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/ 2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.  Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΑΠΣ  ΟΞΥΓΟΝΟ                             ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  20:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑ                                  ΑΣ ΑΡΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

5  αγωνιστική                        Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  16:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΟΞΥΓΟΝΟ

  1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                                  ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                            ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

4η  αγωνιστική                       Κυριακη                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                        ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟΑΝ                                                            ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΝΟΑΝ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟΑΝ                                                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΝΟΑΝ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  16:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  17:30               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ    ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  21:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:30               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                         ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                         ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ    

ΩΡΑ:  11:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  18:00               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

5 .    ΟΜΙΛΟΣ   (PLAY OUT)   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΚΕΡΚΥΡΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                           ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ             ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  14:00               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ:  15:00               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                                   ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  09:00               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ             ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ          

ΩΡΑ:  10:00               ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ             ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  15:00               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  16:00               ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                                   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr 

Αναδείχθηκαν την Κυριακή το βράδυ οι 22 ομάδες που παίρνουν την πρόκριση από την Α’ στην Β’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, από τις 25 που θα βρεθούν εκεί τελικά.

Οι υπόλοιπες τρεις ομάδες θα βγουν από τους αγώνες (τέσσερις) που εκκρεμούν σε δύο ομίλους. Δύο αγώνες εκκρεμούν στον Α’ Όμιλο Αττικής, απ’ όπου αναζητείται η 3η στην κατάταξη ομάδα εκεί, η οποία παίρνει την πρόκριση. Δύο αγώνες εκκρεμούν και στον Β’ Όμιλο Αττικής, απ’ όπου περιμένουμε, όμως, ακόμα δυο ομάδες, την 2η και την 3η στην κατάταξη. Όλοι οι υπόλοιποι αγώνες των δέκα ομίλων ολοκληρώθηκαν κανονικά (στον Όμιλο Χανίων δεν κατέβηκε ο ΟΦΗ).

Οι 22 που έχουν ήδη προκριθεί είναι οι: ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Άθως Χαλκιδικής, Ηρακλής (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, Νηρέας Λαμίας (από τον Όμιλο Πατρών), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Λάρισας), ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων (από τον Όμιλο Χανίων), ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), Π. Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Ιωαννίνων).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – ΕΑΤΕΚ 15-9, ΠΑΟΚ – ΝΟ Καβάλας 27-1,ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Καβάλας 15-10, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 26-3, ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 31-1, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 10-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 9

2. ΠΑΣ Φοίβος 6

……………………………….

3. ΕΑΤΕΚ 3

4. ΝΟ Καβάλας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Ηρακλής – Πανσερραϊκός 14-5, Άθως Χαλκιδικής – Άρης 14-4, Ηρακλής – Άρης 9-4, Άθως Χαλκιδικής Πανσερραϊκός 11-4, Άθως Χαλκιδικής – Ηρακλής 10-7, Πανσερραϊκός – Άρης 4-9.

Η Βαθμολογία (Τελική)

1.Άθως Χαλκιδικής 9

2. Ηρακλής 6

………………………………………….

3. Άρης 3

4. Πανσερραϊκός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 27-1, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-17, ΝΟ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 32-0, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Πατρών 7-8, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Πατρών 0-25, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 3-16.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 9

2. Νηρέας Λαμίας 6

……………………………………………..

3. ΝΕ Πατρών 3

4. ΝΕ Λαμίας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας, Ν. Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΝΕ Λάρισας 19-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 1-20,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 15-4, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 2-23, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 2-17, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 16-4, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 1-11, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 6-4, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 6-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 12

2. ΝΟ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

………………………………………..

4. ΝΕ Λάρισας 3

5. ΟΕΑΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 4-10, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Ρεθύμνου 3-20, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 3-21. Ο ΟΦΗ δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Ρεθύμνου 6

2. ΝΟ Χανίων 3

………………………………………….

3. Πλιτς Πλατς 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Καλαμακίου 5-12, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Ηλιούπολης 8-13, Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 12-12. Οι αγώνες ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου και Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων αναβλήθηκαν, Ηλυσιακός – ΝΟ Καλαμακίου 2-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 3-6, ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 14-3, ΝΟ Καλαμακίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-6.

Η Βαθμολογία:

1.ΓΣ Ηλιούπολης 9 (3 αγ.)

2. ΝΟ Καλαμακίου 9 (4 αγ.)

3. Νηρέας Χαλανδρίου 4 (3 αγ.)

4. Ηλυσιακός 1 (3 αγ.)

5. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0 (3 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Πειραιά, Γέρακα, Ιλίσιο):

ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 3-9, Νηρέας Γέρακα – Τρίτων Αμαρουσίου 12-6,Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 15-3, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Χίου 1-7, ΝΟ Χίου – Εθνικός Πειραιά 13-3. Ο αγώνας Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα αναβλήθηκε, Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 2-14, Νηρέας Γέρακα –ΝΟ Χίου 10-5, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 12-7.

 Η Βαθμολογία:

1.Ολυμπιακός 12 (4 αγ.)

2. Νηρέας Γέρακα 6 (3 αγ.)

3. ΝΟ Χίου 6 (4 αγ.)

4. Εθνικός Πειραιά 0 (2 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (3 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Τρίτων Αμαρουσίου – Εθνικός Πειραιά (θα γίνει τη Δευτέρα 12/5 στις 21.30 στο κολυμβητήριο Γέρακα) και Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 19-0, ΓΣ Περιστερίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-5,Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 15-2, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-32, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-20, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 20-5, Πανιώνιος – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-0, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-26.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Πανιώνιος 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

…………………………………………

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Π. Φαλήρου):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 11-1, Π. Φάληρο – ΑΟ Πετρούπολης 20-2, Παναθηναϊκός – Π. Φάληρο 5-13, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-16, Ιωνικός – ΑΟ Πετρούπολης 14-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 8-6, Παναθηναϊκός – Ιωνικός 7-2, Π. Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-4, ΑΟ Πετρούπολης – Παναθηναϊκός 3-9, Ιωνικός – Π. Φάληρο 7-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 12

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

3. Παναθηναϊκός 6

……………………………………….

4. Ιωνικός 3

5. ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

Δελφίνια Πτολεμαϊδας –Πύρρος Ιωαννίνων 1-3, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-7, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΣ Ημαθίας 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΑΣ Ημαθίας 6

2. Πύρρος Ιωαννίνων 3

……………………………………..

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Η Β’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 20-22 Ιουνίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 14 Μαϊου.

 

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2014»  με  αριθμ.πρωτ:  6420/Ε/ 21.10.13,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΜΙΝΙ  ΠΑΙΔΩΝ  (γενν. 2001)   «2014»  σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   3.  ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ 

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                      ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΠΑΟΚ                                    ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ         ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ 

ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟ  ΚΟΛ.    ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ     ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ  ΛΑΜ.

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                     ΑΣ ΑΡΗΣ                              ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΛΑΡΙΣΑΣ      5.  ΟΜΙΛΟΣ  ΧΑΝΙΩΝ       6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΟΕΑ/ΝΑΒ                              ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΟΦΗ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                                       ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 8. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  9. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ         ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ          ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.           ΑΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ   ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Το  Πρωτάθλημα   ΜΙΝΙ  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις:

Α’  Φάση – Προκριματική               9 – 10 – 11 / 5 / 14      

Β’  Φάση – Ημιτελική                       20 – 22 / 6 / 14

Γ’  Φάση – Τελική                             25 – 27 / 7 / 14

Η διάρκεια κάθε αγώνα θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των επτά (7) λεπτών η κάθε μία περίοδος,  για το συγκεκριμένο Πρωτάθλημα.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι αθλητές  (γενν. 2001)  και  νεώτεροι.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – TIME  OUT

Ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/E/ 21.10.13.

Όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν με τους  Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της  FINA  και τους κανονισμούς της  ΚΟΕ.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα  PRESSING  από την σέντρα και πίσω προς την περιοχή της αμυνόμενης ομάδας και καταργείται το απευθείας σουτ για γκολ μετά από φάουλ  (πρέπει να γίνει ανταλλαγή της μπάλας),  στην  Α’  και  Β’  Φάση,  ισχύει η  Ισοπαλία.

 

Ημιτελική  Φάση

Προκρίνονται για την  Ημιτελική Φάση:

Οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 1, 2, 3, 5, 10,   οι τρείς (3) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 4, 6, 7, 8, 9,   σύνολο:  είκοσι πέντε  (25) ομάδες.

Σχηματίζονται πέντε (5) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων ομάδων.

Για την  Τελική Φάση  προκρίνονται οι Δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου  (25Χ20 μ.)

Μπάλες  μικρού  μεγέθους.

Η κλήρωση για την  Ημιτελική  Φάση,  θα διεξαχθεί την  τετάρτη  14 / 5 / 14  και  ώρα:  14:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

Τελική  Φάση

Στην  Τελική Φάση  προκρίνονται Δέκα (10) ομάδες.

Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων και αγωνίζονται με σύστημα  Pool,  ισχύει η Ισοπαλία.

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρξει  νικητής.

Η κλήρωση για την  Τελική  Φάση,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  25 / 6 / 14  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Το κάθε μετακινούμενο σωματείο για την Α’ Φάση – Προκριματική, οφείλει να καταθέσει παράβολο συμμετοχής  (220  Ευρώ). Τα παράβολα συμμετοχής, οφείλουν τα σωματεία να καταθέσουν στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  μέχρι 7/5/2014,  διαφορετικά  δεν  δικαιούνται να λάβουν μέρος στο Πρωτάθλημα. Το καταθετήριο του παραβόλου οφείλουν να επιδεικνύουν στον αλυτάρχη πριν τον αγώνα.  Αρ. λογ. Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε. 080/480901-72

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.   Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

 

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  20:00               ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΛΑΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ  ΦΟΙΒΟΣ                                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

 

           

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  16:00               ΠΑΟΚ                                                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

 

 

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

 

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

 

ΩΡΑ:  09:30               ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

 

ΩΡΑ:  17:00               ΑΘΩΣ  ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

 

–  5  –

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΠΑΛΙΟ)

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  17:30               ΝΕ  ΛΑΜΙΑΣ                                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  18:30               ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ     ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:40               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

                                   

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

ΩΡΑ:  09:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ     ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  12:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

–  6  – 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΧΑΝΙΩΝ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  13:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ  ΣΠΟΡΤ               ΟΦΗ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                   ΟΦΗ              

ΩΡΑ:  20:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  11:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ                ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

 

 

 

 

6.  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  12:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.

 

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                        ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ           

ΩΡΑ:  11:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ   

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                        ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

–  7  – 

 

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:15               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:30               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  17:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                      

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  14:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΧΙΟΥ

           

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΝΟ ΧΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Δευτέρα                                  12/5/14

ΩΡΑ:  21:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:15               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

 

 

 

 

–  8  – 

 

 

 

  1. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:45               ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ                             ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                   

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  18:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

 

 

  1. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

–  9  – 

 

 

  1. Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:45               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  21:45               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  12:45               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

           

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  10:30               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  21:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

 

 

 

Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                               8/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΑΟ                  ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

 

 

  1.   ΟΜΙΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ    ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

 

1η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.                          ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  15:30               ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                  ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ) ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ( (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Άρης – Μακεδονικός 12-10, ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΟΚ 0-15, ΝΟ Καβάλας – Ηρακλής 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καβάλας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο ματς και του αφαιρείται ένας βαθμός),Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 1-17, Ηρακλής – ΚΕ Κοζάνης 4-4, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 24-4, ΚΕ Κοζάνης – Άρης 5-13,Μακεδονικός – Ηρακλής 5-14, Άρης – ΠΑΟΚ 3-25, Ηρακλής – Άρης 10-12, ΚΕ Κοζάνης – Μακεδονικός 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 12

2. Άρης 9

……………………………….

3. Ηρακλής 4

4. Μακεδονικός 3

5. ΚΕ Κοζάνης 1

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καβάλας δεν κατέβηκε στους αγώνες

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Πατρών 5-16, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Πατρών 2-10,ΝΟ Πατρών – ΟΥΚ Βόλου 18-2, Άθως Χαλκιδικής – ΟΕΑΝΑΒ 14-3, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-9, ΟΥΚ Βόλου – Άθως Χαλκιδικής 6-14,Άθως Χαλκιδικής – ΝΕ Πατρών 4-11,ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 5-6, ΝΟ Πατρών – Άθως Χαλκιδικής 9-3, ΝΕ Πατρών – ΟΕΑΝΑΒ 11-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

……………………………………..

3. Άθως Χαλκιδικής 6

4. ΟΥΚ Βόλου 3

5. ΟΕΑΝΑΒ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Γέρακα):

ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 12-1, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Παναθηναϊκός 9-3, Νηρέας Γέρακα – ΑΟ Πετρούπολης 10-3,Νηρέας Χαλανδρίου – Παναθηναϊκός 6-8, ΑΟ Πετρούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-10, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 7-11, Παναθηναϊκός – ΑΟ Πετρούπολης 12-6, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Ηλιούπολης 5-5, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 12-5,Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Πετρούπολης 5-7, ΓΣ Ηλιούπολης – Παναθηναϊκός 8-9, Νηρέας Γέρακα – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-9, ΑΟ Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 1-7, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 11-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 10-2

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 13

2. Παναθηναϊκός 12

………………………………………………..

3. Νηρέας Γέρακα 9

4. ΓΣ Ηλιούπολης 7

5. ΑΟ Πετρούπολης 3

6. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΝΑΟ Κέρκυρας – Π. Φάληρο 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΑΟ Κέρκυρας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο ματς και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Χίου – Πανιώνιος 12-6,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χίου 10-10, Π. Φάληρο – Πανιώνιος 14-2,ΝΟ Ρεθύμνου – Π. Φάληρο 8-10, Πανιώνιος – ΝΟ Ρεθύμνου 2-10, Π. Φάληρο – ΝΟ Χίου 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 4 (ήττα 10-8 από το 1ο Φάληρο)

……………………………………………………………………………….

3. ΝΟ Χίου 4 (ήττα 15-9 από το 1ο Φάληρο)

4. Πανιώνιος 0

Σ.Σ.: Ο ΝΑΟ Κέρκυρας δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Βουλιαγμένης, Αλίμου, Ν. Σμύρνης, Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ιωνικός 15-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 15-1,Ιωνικός – ΑΝΟ Γλυφάδας  8-8, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός 5-14, Ολυμπιακός – ΝΟ Χανίων 20-6,ΝΟ Χανίων – Ιωνικός 9-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός 5-8, Ιωνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-11, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χανίων 9-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Ολυμπιακός 12

2. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

…………………………………………

3. ΝΟ Χανίων 6

4. ΑΝΟ Γλυφάδας 1

5. Ιωνικός 1

Προκρίθηκαν οι: ΠΑΟΚ, Άρης από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών από τον Όμιλο Βόλου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Παναθηναϊκός από τον Α’ Όμιλο Αττικής, Παλαιό Φάληρο,ΝΟ Ρεθύμνου από τον Β’ Όμιλο Αττικής, Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης από τον Γ’ Όμιλο Αττικής.

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα γίνει 26-29/6. Η κλήρωση της τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 7/5 στις 13:30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ Β’ ΦΑΣΗΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σας γνωρίζουμε τους ομίλους και τους αγώνες της  Β’ Φάσης  Hμιτελικής  του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  που θα διεξαχθούν   25 – 26 – 27 / 4 / 2014.

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ    2.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ

ΑΣ ΑΡΗΣ                                ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                       ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΟΚ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                                                    

3.  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ     4.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                   ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                  

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                   ΝΟ  ΧΙΟΥ                                    

ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                      

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ            ΑΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                               ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ             ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                        

ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.                                                                      

5.  Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Κατά τα άλλα ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  940/Ε/ 18.2.14  και στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  του  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  6240/Ε/ 21.10.13.

Αγωνιστικός  χώρος:   30Χ20,  μπάλα μικρή γυναικεία.

Οι  αγώνες της  Β’  Φάσης – Hμιτελικής,  θα διεξαχθούν με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων),   Ισχύει η  Ισοπαλία.

Προκρίνονται για την  Τελική Φάση,  οι δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο,  σύνολο:  δέκα (10) ομάδες. 

Στην  Τελική Φάση,  σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων.

Η  Γ’  Φάση – Tελική,  θα διεξαχθεί στις  26 – 27 – 28 – 29 / 6 / 14  και  η  κλήρωση  αυτής,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  7 / 5 / 14  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Κάθε σωματείο, για να συμμετάσχει στους αγώνες οφείλει να καταθέσει στο λογαριασμό της ΚΟΕ 080/480901-72 παράβολο 290,00€. Αντίγραφο παραβόλου πρέπει να επιδεικνύεται τον Αλυτάρχη πριν τους αγώνες.

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ  Κ.Ο.Ε.  

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/ 2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  18:30               ΑΡΗΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ                 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:30               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             26/4/14

ΩΡΑ:  09:00               ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:  10:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             26/4/14

ΩΡΑ:  17:30               ΠΑΟΚ                                                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:30               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:30               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             27/4/14

ΩΡΑ:  09:00               ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ                              ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             27/4/14

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

          2.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  20:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΟΕΑΝΑΒ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ                                  ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  11:00               ΟΕΑ / ΝΑΒ                                        ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  16:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ        

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΟΕΑ/ΝΑΒ

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  19:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.                       ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  12:00               ΓΣ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ       ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.                       ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:30               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  19:30               ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:  21:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  21:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.              ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

4.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  20:45               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ:  21:45               ΝΟ  ΧΙΟΥ                                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:  10:30               ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                ΝΟ ΧΙΟΥ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  18:30               ΑΟ  Π ΦΑΛΗΡΟΥ               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:  19:30               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ  ΧΙΟΥ                                          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  16:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟ

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ              ΝΟ  ΧΙΟΥ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                25/4/14

ΩΡΑ:  21:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  21:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  15:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                25/4/14

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  09:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  15:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  16:00               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων:

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Αγ. Νικολάου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 36-2, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 5-26, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 7-6, ΟΦΗ – ΝΟ Αγ. Νικολάου 17-5,ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 9-20, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 1-33.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Ρεθύμνου 9

2. ΝΟ Χανίων 6

………………………………………..

3. ΟΦΗ 3

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Κολυμβητήριο Σερρών):

ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πανσερραϊκός 7-10, ΝΟ Καβάλας – Μακεδονικός 4-15, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 2-25, ΝΟ Καβάλας – Πανσερραϊκός 19-12,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 12-4, Πανσερραϊκός – Μακεδονικός 5-13.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Μακεδονικός

2. ΝΟ Καβάλας 6

……………………………….

3. Πανσερραϊκός 3

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Κολυμβητήριο Σερρών):

ΠΑΣ Φοίβος – ΕΑΤ Ελληνικό 17-11, Άθως Χαλκιδικής – ΚΕ Κοζάνης 21-4,ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΣ Φοίβος 13-4, Πύρρος Ιωαννίνων – Άθως Χαλκιδικής 1-32, ΕΑΤ Ελληνικό – ΚΕ Κοζάνης 9-16, ΠΑΣ Φοίβος – Πύρρος Ιωαννίνων 14-14,Πύρρος Ιωαννίνων – ΕΑΤ Ελληνικό 10-9, Άθως Χαλκιδικής – ΠΑΣ Φοίβος 31-6, ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 12-7, ΕΑΤ Ελληνικό – Άθως Χαλκιδικής 3-35.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Άθως Χαλκιδικής 12

2. ΚΕ Κοζάνης 9

3. ΠΑΣ Φοίβος 4

………………………………..

4. Πύρρος Ιωαννίνων 4

5. ΕΑΤ Ελληνικό 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΠΑΟΚ – ΝΑΣ Ημαθίας 17-4, Δελφίνια Πτολ. – Ηρακλής 1-13, Άρης – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-11,ΝΑΣ Ημαθίας – Ηρακλής 6-8, ΝΑΟ Κέρκυρας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-1, ΠΑΟΚ – Άρης 20-1, Ηρακλής – ΝΑΟ Κέρκυρας 5-13, Άρης – ΝΑΣ Ημαθίας 8-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΠΑΟΚ 1-19,ΝΑΣ Ημαθίας – ΝΑΟ Κέρκυρας 3-11, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 23-0, Άρης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 11-2, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΟΚ 1-21, Ηρακλής – Άρης 0-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΣ Ημαθίας 1-15.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 15

2. Άρης 10

3. ΝΑΟ Κέρκυρας 10

4. Ηρακλής 6

………………………………………

5. ΝΑΣ Ημαθίας 3

6. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Περιστερίου):

Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6-4, Τρίτων Αμαρουσίου – ΓΣ Περιστερίου 8-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Τρίτων Αμαρουσίου 18-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 1-14,ΓΣ Περιστερίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-17, Τρίτων Αμαρουσίου- Νηρέας Χαλανδρίου 3-7,Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 24-3, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 18-2, Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 9-3, ΓΣ Περιστερίου – Ολυμπιακός 2-17

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Ολυμπιακός 12

2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9

3. Νηρέας Χαλανδρίου 6

……………………………………………..

4. ΓΣ Περιστερίου 3

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Νίκαιας):

Ιωνικός – ΝΟ Χίου 12-10, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 14-4,Ηλυσιακός – ΑΟ Πετρούπολης 2-12, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 2-14,Ιωνικός – Ηλυσιακός 16-5, ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 22-4, ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 7-6, Ηλυσιακός – ΝΟ Χίου 4-16,Ιωνικός – ΝΟ Χίου 12-10, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 14-4.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Χίου 9 (20-15 μεταξύ των τριών)

2. Ιωνικός 9 (18-17 μεταξύ των τριών)

3. ΑΟ Πετρούπολης 9 (10-16 μεταξύ των τριών)

……………………………………………………………………………….

4. Ηλυσιακός 3

5. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Π. Φαλήρου, Γέρακα, Περιστερίου):

Π. Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 16-4, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΓΣ Ηλιούπολης 1-17, ΓΣ Ηλιούπολης – Π. Φάληρο 8-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-7,Π. Φάληρο – ΑΕ Χαϊδαρίου 27-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης 5-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Π. Φάληρο 0-20, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-16,ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΕ Χαϊδαρίου 16-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΓΣ Ηλιούπολης 12

2. Π. Φάληρο 9

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

……………………………………………………

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 1

5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 1

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Γέρακα, Πειραιά):

Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 7-5,Μίλων – Εθνικός Πειραιά 4-21, Νηρέας Γέρακα – Μίλων 27-1, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 8-13,Μίλων – Πανιώνιος 0-29, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα 9-11, Παναθηναϊκός – Μίλων 32-0, Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 9-5,Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 8-7, Εθνικός Πειραιά – Παναθηναϊκός 3-11.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Νηρέας Γέρακα 12

2. Πανιώνιος 9

3. Παναθηναϊκός 6

………………………………………….

4. Εθνικός Πειραιά 3

5. Μίλων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 5-7, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 10-7,ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 16-9, ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 5-5, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 8-11, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 12-7.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(Τελική):

1.ΟΕΑΝΑΒ 7

2. ΟΥΚ Βόλου 6

……………………………..

3. ΝΟ Λάρισας 4

4. Νίκη Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-3, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 2-20,ΝΟ Πατρών – ΝΕ Λαμίας 30-0, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 11-4, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 4-25, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-24,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Λαμίας 14-3, ΝΕ Πατρών – ΝΕ Λαμίας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν εμφανίστηκε η ΝΕ Λαμίας που μηδενίστηκε και του αφαιρείται ένας βαθμός).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Πατρών 6

…………………………………………………

4. Νηρέας Λαμίας 3

5. ΝΕ Λαμίας -1

Έτσι, οι 28 ομάδες που έχουν περάσει στην Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων είναι: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας, Άθως Χαλκιδικής, ΚΕ Κοζάνης, ΠΑΣ Φοίβος, ΠΑΟΚ, Άρης Θεσσαλονίκης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Ηρακλής, Ολυμπιακός, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Χίου, Ιωνικός, ΑΟ Πετρούπολης, ΓΣ Ηλιούπολης, Π. Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Νηρέας Γέρακα, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΟΕΑΝΑΒ, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών.

Η Β’ Φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα διεξαχθεί 11-13/4. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 5/3 στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΥΡΙΟ Η Α’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Πρεμιέρα αύριο (21/2) το Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (γενν. 1999), όπου μετέχουν συνολικά 48 ομάδες χωρισμένες σε 10 Ομίλους.

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ «2014»

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της ΚΟΕ για την αγωνιστική περίοδο «2014» με αριθμ.πρωτ: 6240/Ε/ 21.10.013, προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης ΠΑΙΔΩΝ (γενν. ’99) «2014» σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Κρήτης (κολ. Αγίου Νικολάου): ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Χανίων
  2. Α΄ Σερρών (κολ. Σερρών): ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, Μακεδονικός Νεάπολης
  3. Β΄ Σερρών (κολ. Σερρών): Πύρρος Ιωαννίνων, Άθως Χαλκιδικής, ΠΑΣ Φοίβος, ΕΑΤΕ Ελληνικό Κολλέγιο, ΚΕ Κοζάνης
  4. Πτολεμαϊδας (κολ. Πτολεμαϊδας): ΠΑΟΚ, Άρης Θεσσαλονίκης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Ηρακλής, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΑΣ Ημαθίας
  5. Α’  Αττικής (κολ. Ιλίσιο, Περιστερίου): Ολυμπιακός, Τρίτων Αμαρουσίου, ΓΣ Περιστερίου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου
  6. Β΄ Αττικής (κολ. Ιλίσιο, Νίκαιας): ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ηλυσιακός, ΑΟ Πετρούπολης, Ιωνικός Νίκαιας
  7. Γ΄ Αττικής (κολ. Παλαιού Φαλήρου, Περιστερίου): Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΚΟ Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  8. Δ΄ Αττικής (κολ. Νέας Σμύρνης, Γέρακα, Εθνικό Πειραιά): Μίλων, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός
  9. Βόλου (κολ. Νέας Ιωνίας): ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Νίκη Βόλου
  10. Πάτρας (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΕ Πατρών, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Πατρών

ΤΟΠΟΣ & ΧΡΟΝΟΣ ΤΕΛΕΣΗΣ

Το Πρωτάθλημα ΠΑΙΔΩΝ «2014» θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις:

Α’ Φάση 21 – 23 / 2 / 2014

Β’ Φάση 11 – 13 / 4 / 2014

Γ’ Φάση – Τελική 27 – 29 / 6 / 2014

ΗΛΙΚΙΑ ΑΘΛΗΤΩΝ

Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλητές (γενν. 1999) και νεώτεροι.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος ΠΑΙΔΩΝ «2014», θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε περίοδος.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου: 30 Χ 20 Μπάλα (μικρή) Γυναικεία.

Α’ Φάση

Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα POOL (ένας εναντίον όλων).

Ισχύει η Ισοπαλία.

Β’ Φάση

Προκρίνονται στην Β’ Φάση οι τρεις (3) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 3, 5, 6, 7, 8, 10 και οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 1, 2, 9 και οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες, από τον όμιλο 4. Σύνολο: εικοσιοκτώ (28) ομάδες.

Η κλήρωση για την Β’ Φάση θα διεξαχθεί την τετάρτη 5/3/14 και ώρα: 13:30 στα γραφεία της ΚΟΕ

Η Β’ Φάση θα διεξαχθεί σε Τουρνουά ενός γύρου, σε ομίλους με το σύστημα POOL (ένας εναντίον όλων). Ισχύει η Ισοπαλία.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ – TIME OUT

Ισχύουν ότι αναφέρονται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης «2013» με αριθμ.πρωτ.: 6240/Ε/ 21.10.013.

Όλοι οι αγώνες των Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης, θα διεξάγονται σύμφωνα με τους Διεθνείς Κανονισμούς Διαιτησίας και τους Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της FINA (που ακολουθούν) και τις ιδιαιτερότητες των Πρωταθλημάτων της ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΟΡΟΙ

Το κάθε συμμετέχον σωματείο, οφείλει να καταθέσει παράβολο συμμετοχής, για την Α ΦΑΣΗ έως 19/2/2014 ημέρα τετάρτη στον λογαριασμό της Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε 080/480901-72, το παράβολο ανέρχεται στο ποσό των 285,00€ διαφορετικά δεν θα μπορεί να συμμετάσχει στους αγώνες. Το καταθετήριο του παραβόλου, οι εκπρόσωποι των αγωνιζομένων σωματείων οφείλουν να επιδεικνύουν σε κάθε ζήτηση του Αλυτάρχη, πριν την έναρξη του αγώνα, διαφορετικά δεν θα μπορούν να αγωνιστούν.

ΛΟΙΠΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ – ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το Δ.Σ.

της ΚΟΕ.

Η παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το Δ.Σ. της ΚΟΕ.

1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

1η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 13:30 ΟΦΗ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 20:30 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 10:30 ΟΦΗ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

2. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΣΕΡΡΩΝ

1η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 17:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

3η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 14:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

3. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΣΕΡΡΩΝ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

ΩΡΑ: 20:30 ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 14:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ: 16:00 ΠΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 20:00 ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΠΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 09:30 ΠΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ

ΩΡΑ: 11:00 ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 16:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΩΡΑ: 17:30 ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

4. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΟΚ ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 12:00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΑΡΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΠΑΟΚ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 08:30 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 09:30 ΠΑΟΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 10:30 ΑΣ ΑΡΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 14:30 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 16:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ: 17:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

5. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ: 20:30 ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 11:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 21:30 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 17:00 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

5. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 15:15 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 11:00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 17:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

6. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 21:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 12:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΧΙΛΟΥ ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 19:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΧΙΟΥ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/13

ΩΡΑ: 09:00 ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 18:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 19:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

6. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 21:30 ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

7 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30 ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 17:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 20:30 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

7 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/13

ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

7 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/13

ΩΡΑ: 18:00 ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:00 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

* Οι αγώνες 1ης Αγ/κης ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

Θα ορισθούν όταν ο ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ και ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ που είναι εδρούχα σωματεία μας δηλώσουν έδρα

8 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 13:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 20:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/13

ΩΡΑ: 10:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

8 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 13:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/13

ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

8 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ

1η αγωνιστική Πέμπτη 20/2/14

ΩΡΑ: 21:45 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

9. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 19:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

2η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ

3η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

10. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 17:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:30 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ