Ετικέτα: Α2 Εθνική κατηγορία ανδρών

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ PLAY OFF KAI PLAY OUT ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
PLAY OFF
Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι (6/7) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των Ομίλων και των αγωνιστικών στα πλέι οφ της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (22-24 Ιουλίου).
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Χανίων, Απόλλων Σμύρνης, 1ος Μπαράζ
1η: ΝΑΟ Κέρκυρας – Απόλλων, ΝΟ Χανίων – 1ος Μπαράζ
2η: ΝΑΟ Κέρκυρας – 1ος Μπαράζ, ΝΟ Χανίων – Απόλλων
3η: ΝΟ Χανίων – ΝΑΟ Κέρκυρας, Απόλλων -1ος Μπαράζ
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Πατρών, Νηρέας Γέρακα, Πανιώνιος, 2ος Μπαράζ
1η: ΝΟ Πατρών – Πανιώνιος, Νηρέας – 2ος Μπαράζ
2η: ΝΟ Πατρών – 2ος Μπαράζ, Νηρέας – Πανιώνιος
3η: Νηρέας – ΝΟ Πατρών, Πανιώνιος – 2ος Μπαράζ
Την Κυριακή (24/7) θα παίξουν: 1Α – 2Β (Ημιτελικός), 1Β- 2Α (Ημιτελικός), 3Α – 3Β (Θέσεις 5η– 6η), 4Α – 4Β (Θέσεις 7η – 8η), Μικρός Τελικός, Μεγάλος Τελικός
Στην Α1 Εθνική κατηγορία ανέρχονται οι 2 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.
PLAY OUT
Οι τρεις (3) πρώτες αγωνιστικές των πλέι άουτ στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, διεξάγονται το Σαββατοκύριακο στο Δημοτικό κολυμβητήριο Περιστερίου. Οι αγώνες:
1η, Σάββατο 16/7
18.00 Ηλυσιακός – ΟΦΗ, 19.00 Ιωνικός Νίκαιας – ΝΟ Λάρισας, 20.00 Ηρακλής- ΓΣ Περιστερίου
2η, Κυριακή 17/7
09.30 ΝΟ Λάρισας – Ηλυσιακός, 10.30 ΟΦΗ- Ηρακλής, 11.30 ΝΟ Ρεθύμνου- Ιωνικός Νίκαιας
3η, Κυριακή 17/7
17.30 ΓΣ Περιστερίου – ΟΦΗ, 18.30 Ηρακλής – ΝΟ Λάρισας, 19.30 Ηλυσιακός – ΝΟ Ρεθύμνου

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 10ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο ΝΟ Χανίων ολοκλήρωσε με εκτός έδρας νίκη τις υποχρεώσεις του στον 1ο Όμιλο της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, καθώς επιβλήθηκε του ΟΦΗ στο Ηράκλειο με 11-9, για την 10η και τελευταία αγωνιστική, το Σάββατο 2/7, και φυσικά είναι οριστικά 1ος στην τελική βαθμολογία, έχοντας εξασφαλίσει προ πολλού και την είσοδό του στα πλέι οφ Ανόδου. Ο ΟΦΗ θα παίξει στα πλέι άουτ.
Εκτός έδρας νίκη πέτυχε και ο ΝΑΟ Κέρκυρας, για την 10η και τελευταία αγωνιστική του 3ου Ομίλου. Επιβλήθηκε με 11-8 του Ηλυσιακού στο Ιλίσιο κολυμβητήριο και πέρασε, τουλάχιστον προσωρινά, στην 1η θέση της βαθμολογίας (ο Νηρέας Γέρακα αγωνίζεται την Κυριακή 3/7) και έχει εξασφαλίσιε επίσης την εισοδό του στα πλέι οφ Ανόδου. Ο Ηλυσιακός πάει στα πλέι άουτ.
Με τους τέσσερις εναπομείναντες αγώνες της 10ης και τελευταίας αγωνιστικής στους τρεις Ομίλους, που έγιναν την Κυριακή 3/7, ολοκληρώθηκε η Α’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών.
 Έτσι οριστικοποιήθηκαν και τυπικά οι ομάδες που μπαίνουν στα πλέι οφ Ανόδου, αυτές που πάνε στα πλέι άουτ και οι τρεις που θα παλέψουν στα μπαράζ για είσοδο στα πλέι οφ Ανόδου. Αναλυτικά:
Για τα πλέι οφ Ανόδου προκρίθηκαν απευθείας οι συγκεκριμένες έξι ομάδες (παίρνοντας τις δύο πρώτες θέσεις σε καθέναν από τους τρεις Ομίλους: ΝΟ Χανίων, Πανιώνιος, ΝΟ Πατρών, Απόλλων Σμύρνης, ΝΑΟ Κέρκυρας και Νηρέας Γέρακα. Τα πλέι οφ Ανόδου θα διεξαχθούν το τριήμερο 22-24/7 με τις έξι αυτές ομάδες συν τις δύο που θα προκύψουν από τα μπαράζ (σύνολο 8). Οι δύο πρώτες της Τελικής κατάταξης ανεβαίνουν στην Α1 κατηγορία Ανδρών.
Στα μπαράζ θα μετέχουν τρεις ομάδες (πήραν την 3η θέση σε καθέναν από τους τρεις Ομίλους: Ιωνικός, ΝΟ Χαλκίδας, ΑΣ Απόλλο. Από αυτές οι δύο πρώτες στην τελική βαθμολογία των μπαράζ θα πάνε στα πλέι οφ Ανόδου και η μία (3η και τελευταία στη βαθμολογία των μπαράζ) στα πλέι άουτ.
Για τα πλέι άουτ πηγαίνουν συνολικά επτά ομάδες. Η τρίτη των μπαράζ και οι παρακάτω έξι ομάδες (που πήραν τις δυο τελευταίες θέσεις σε καθέναν από τους τρεις Ομίλους της Α’ φάσης: ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Λάρισας, Ηλυσιακός, Ηρακλής. Τα πλέι άουτ θα διεξαχθούν 15-17/7 και 22-24/7.
ΠΡΩΤΙΑ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΤΟΥ ΝΗΡΕΑ ΓΕΡΑΚΑ
Στο φινάλε των αγώνων της Α’ φάσης της διοργάνωσης και στους τέσσερις αγώνες της 10ηςκαι τελευταίας αγωνιστικής των Ομίλων, που έγιναν την Κυριακή 3/7, δεν άλλαξε τίποτα σπουδαίο, καθώς όλα σχεδόν είχαν διαμορφωθεί από την 9η αγωνιστική. Στον 3ο Όμιλο, πάντως, ο Νρέας Γέρακα ήρθε ισόπαλος με τον Ηρακλή (7-7), κι έτσι ο ΝΑΟ Κέρκυρας είναι οριστικά 1ος στη βαθμολογία του συγκεκριμένου Ομίλου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής, αλλά και του Σαββάτου, καθώς και οι Τελικές Βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους της Α’ φάσης:
1ος ΟΜΙΛΟΣ:
Πανιώνιος – ΝΟ Ρεθύμνου 11-10. Και από το Σάββατο: ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 9-11.
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1ου ΟΜΙΛΟΥ:
1. ΝΟ Χανίων     8    71-58    21
2. Πανιώνιος      8    77-61    18
……………………………………
3. Ιωνικός         8    82-78    12
…………………………………….
4. ΟΦΗ              8    73-82     6
5. ΝΟ Ρεθύμνου  8    61-85     3
2ος ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Πατρών 7-8, Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Λάρισας 19-7.
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 2ου ΟΜΙΛΟΥ:
1. ΝΟ Πατρών     8    91-59    19
2. Απόλλων Σμ.   8    87-62    17
…………………………………..
3. ΝΟ Χαλκίδας   8    71-69    14
……………………………………….
4. ΓΣ Περιστερίου 8    58-75     7
5. ΝΟ Λάρισας     8    55-97     0
3ος ΟΜΙΛΟΣ:
Ηρακλής – Νηρέας Γέρακα 7-7. Και από το Σάββατο: Ηλυσιακός – ΝΑΟ Κέρκυρας 8-11.
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 3ου ΟΜΙΛΟΥ:
1. ΝΑΟ Κέρκυρας  8    74-62    16
2. Νηρέας Γέρακα  8    65-55    15
……………………………………………
3. ΑΣ Απόλλο        8    74-66    13
 …………………………………………….
4. Ηλυσιακός         8    69-78     7
5. Ηρακλής            8    53-74     4

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 9ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο Πανιώνιος και ο Απόλλων Σμύρνης εξασφάλισαν τουλάχιστον τη 2η προνομιούχο θέση στον 1ο και στον 2ο Όμιλο, αντίστοιχα, της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, με τα ευνοϊκά αποτελέσματα που πήραν στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής, την Κυριακή 26/6 και πήραν την πρόκριση για τη Β΄φάση και συγκεκριμένα για τα πλέι οφ Ανόδου, όπου θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α1 κατηγορία.
Συγκεκριμένα, ο Πανιώνιος πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 9-8 επί του Ιωνικού, στη Νίκαια, για τον 1ο Όμιλο, σε ένα παιχνίδι με ένταση και έφτασε τους 15 βαθμούς και στα πλέι οφ, μια αγωνιστική πριν από το φινάλε. Ο Ιωνικός έμεινε 3ος (καθώς τελείωσε τους αγώνες του, αφού στην τελευταία και 10η αγωνιστική έχει ρεπό) και θα παίξει στα μπαράζ για είσοδο στα πλέι οφ. Οι ΟΦΗ και ΝΟ Ρεθύμνου θα πάνε στα πλέι άου (όμιλο Καθόδου) για να παλέψουν για την παραμονή. Θυμίζουμε ότι στο μεταξύ τους παιχνίδι το Σάββατο (25/6) ο ΝΟ Ρεθύμνου είχε νικήσει 10-9.
Για τον 2ο Όμιλο, στο ντέρμπι, ΝΟ Χαλκίδας και Απόλλων Σμύρνης ήρθαν ισόπαλοι 8-8 στη Χαλκίδα. Έτσι ο Απόλλων Σμύρνης είναι σίγουρα 2ος, καθώς ευνοείται στην ισοβαθμία των δύο, ενώ στην τελευταία αγωνιστική έχει αγώνα, σε αντίθεση με τον ΝΟ Χαλκίδας που ολοκλήρωσε. Στον άλλον αγώνα της 9ης αγωνιστικής του Ομίλου αυτού, ο ΓΣ Περιστερίου νίκησε εκτός έδρας τον ΝΟ Λάρισας με 9-8. Ο ΝΟ Λάρισας έχει μείνει άποντος, αλλά ό,τι και να γίνει στην τελευταία αγωνιστική, και οι δυο αυτές ομάδες θα πάνε στα πλέι άουτ Καθόδου για να παλέψουν για την παραμονή.
Στον 3ο Όμιλο, ο ΑΣ Απόλλο νίκησε εύκολα τον Ηλυσιακό με 12-6 και πέρασε στη 2η θέση, τερματίζοντας τους αγώνες του (στη 10η και τελευταία αγωνιστική έχει ρεπό).Ο ΝΑΟ Κέρκυρας επικράτησε δύσκολα του Ηρακλή, με 8-7, στο ματς που εκκρεμούσε για να ολοκληρωθεί η 9η αγωνιστική και στον 3ο Όμιλο της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών και εξασφάλισε την πρόκρισή του στα πλέι οφ Ανόδου, καθώς ευνοείται σε περίπτωση ισοβαθμίας με το ΑΣ Απόλλο (που πάει στα μπαράζ ανόδου), ό,τι κι αν γίνει στη 10η και τελευταία αγωνιστική (ο ΑΣ Απόλλο έχει ρεπό και ο ΝΑΟ Κέρκυρας αντιμετωπίζει με τον Ηλυσιακό.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΟΜΙΛΩΝ:
1ος ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΟ Χανίων     7     60-49     18
2. Πανιώνιος      7     66-51      15
……………………………………..
3. Ιωνικός         8     82-78     12
……………………………………..
4. ΟΦΗ             7     64-71      6
5. ΝΟ Ρεθύμνου 7     51-74      3
2ος ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΟ Πατρών     7    83-52      16
2. Απόλλων Σμ.   7    68-55     14
…………………………………….
3. ΝΟ Χαλκίδας   8     71-69     14
…………………………………….
4. ΓΣ Περιστερίου 7     51-67     7
5. ΝΟ Λάρισας     7     48-78     0

Η βαθμολογία του 3oυ Ομίλου:

1. Νηρέας Γέρακα   7    58-48    14
2. ΝΑΟ Κέρκυρας   7    63-54    13
………………………………………
3. ΑΣ Απόλλο         8    74-66    13
……………………………………….
4. Ηλυσιακός          7    61-67     7
5. Ηρακλής            7    46-67     4

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΝΟ Πατρών νίκησε εύκολα στο κολυμβητήριο «Αντ. Πεπανός» τον ΝΟ Λάρισας με 18-6, την Κυριακή (19/6), στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών και είναι πάντα πρώτος στη βαθμολογία. Στον άλλον αγώνα του ίδιου Ομίλου ο ΝΟ Χαλκίδας επιβλήθηκε στην έδρα του του ΓΣ Περιστερίου με 13-11, σε ένα παιχνίδι με ένταση και αρκετές αποβολές.

Ισόπαλο 6-6, εξάλλου, έληξε το ντέρμπι του 3ου Ομίλου ανάμεσα στον Νηρέα Γέρακα και τον ΝΑΟ Κέρκυρας στην έδρα του πρώτου. Στο άλλο ματς της Κυριακής, για το συγκεκριμένο Όμιλο, στη Θεσσαλονίκη: Ηρακλής – ΑΣ Απόλλο 5-9.

Θυμίζουμε τα αποτελέσματα του 1ου Ομίλου από το Σάββατο: ΟΦΗ – Ιωνικός 13-15, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 9-6.

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

1ος ΟΜΙΛΟΣ:

1. ΝΟ Χανίων        7   60-49     18

2. Πανιώνιος         6   57-43     12

……………………………………………

3. Ιωνικός            7   74-69     12

……………………………………………

4. ΟΦΗ                 6   55-61     6

5. ΝΟ Ρεθύμνου    6   41-65     0

2ος ΟΜΙΛΟΣ:

1. ΝΟ Πατρών       7    83-52    16

2. Απόλλων Σμ.    6     60-47   13

…………………………………..

3. ΝΟ Χαλκίδας     7    63-61   13

…………………………………..

4. ΓΣ Περιστερίου   6    42-59    4

5. ΝΟ Λάρισας       6    40-69    0

3ος ΟΜΙΛΟΣ:

1. Νηρέας Γέρακα   7    58-48   14

2. ΝΑΟ Κέρκυρας   6    55-47   10

…………………………………….

3. ΑΣ Απόλλο         7   62-60   10

……………………………………..

4. Ηλυσιακός          6   55-55    7

5. Ηρακλής             6  39-59    4

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 7ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΝΟ Χαλκίδας ήρθε ισόπαλος 8-8 στην έδρα του με τον ΝΟ Πατρών στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, την Κυριακή 22/5. Έτσι ο Απόλλων Σμύρνης, που νίκησε εύκολα, με 13-7, τον ΓΣ Περιστερίου έφτασε τους Πατρινούς στην κορυφή της βαθμολογίας και στους 13 β., αλλά κι ο ΝΟ Χαλκίδας είναι σχετικά κοντά (3ος) με 10 β. Κι η μάχη για τις προνομιούχες θέσεις έχει ανάψει, περισσότερο από τους τρεις, στον συγκεκριμένο Όμιλο.
Για τον 1ο Όμιλο, ο ΝΟ Χανίων νίκησε εκτός έδρας τον Ιωνικό με 13-10 και πέρασε πάλι μόνος στην πρώτη θέση, αφήνοντας δεύτερο, τρεις βαθμούς πίσω, τον Πανιώνιο, ο οποίος είχε επιβληθεί το Σάββατο του ΟΦΗ με 9-5.
Στο πλαίσιο του 3ου Ομίλου: ΑΣ Απόλλο – Νηρέας Γέρακα 8-6 και (θυμίζουμε) από το Σάββατο: Ηλυσιακός – Ηρακλής 5-8.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΟΜΙΛΩΝ:
1ος ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΟ Χανίων      6     51-43    15
2. Πανιώνιος       6     57-43    12
…………………………………….
3. Ιωνικός          6     59-56     9
…………………………………….
4. ΟΦΗ               5     42-46    6
5. ΝΟ Ρεθύμνου  5     35-56     0
2ος ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΟ Πατρών     6     65-46    13
2. Απόλλων Σμ.  6      60-47    13
………………………………………
3. ΝΟ Χαλκίδας  6      50-50    10
………………………………………
4. ΓΣ Περιστερίου 5    31-46     4
5. ΝΟ Λάρισας     5    34-51     0
3ος ΟΜΙΛΟΣ:
1. Νηρέας Γέρακα 6    52-42    13
2. ΝΑΟ Κέρκυρας 5    49-41     9
………………………………………
3. Ηλυσιακός       6     55-55    7
………………………………………
-. ΑΣ Απόλλο      6     53-55    7
5. Ηρακλής         5     34-50    4

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Απόλλων Σμύρνης, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, μέσα στο κολυμβητήριο ¨Αντ. Πεπανός» επί του μέχρι σήμερα (Κυριακή 15/5) αήττητου ΝΟ Πατρών. Ήταν η πρώτη απώλεια βαθμών των Πατρινών, που παραμένουν πρωτοπόροι, αλλά τους πλησίασε στους δύο βαθμούς ο 2ος Απόλλων.

Στον άλλον αγώνα του 2ου Ομίλου: ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χαλκίδας 8-12.

Πρώτη απώλεια βαθμών είχε και ο πρωτοπόρος του 3ου Ομίλου Νηρέας Γέρακα, που παραμένει όμως αήττητος, καθώς αναγκάστηκε σε ισοπαλία στην έδρα του 10-10 από τον Ηλυσιακό.

Στον άλλον αγώνα του 3ου Ομίλου: ΝΑΟ Κέρκυρας – ΑΣ Απόλλο 14-9.

Θυμίζουμε από το Σάββατο, για τον 1ο Όμιλο: ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός 8-11, ΝΟ Χανίων – Πανιώνιος 9-8.

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΟΜΙΛΩΝ:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1ου ΟΜΙΛΟΥ

1. ΝΟ Χανίων       5       38-31    12

2. Πανιώνιος        5       48-38      9

……………………………………….

3. Ιωνικός           5       49-43      9

………………………………………..

4. ΟΦΗ               4        37-37      6

5. ΝΟ Ρεθύμνου  5       33-56       0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2ου ΟΜΙΛΟΥ

1. ΝΟ Πατρών      5        57-38      12

2. Απόλλων Σμ.    5       47-40       10

…………………………………………..

3. ΝΟ Χαλκίδας    5       42-42        9

…………………………………………..

4. ΓΣ Περιστερίου  4       24-33        4

5. ΝΟ Λάρισας      5       35-51        0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 3ου ΟΜΙΛΟΥ

1. Νηρέας Γέρακα   5       46-34       13

2. ΝΑΟ Κέρκυρας   5       49-41        9

………………………………………………

3. Ηλυσιακός         5        50-47       7

……………………………………………..

4. ΑΣ Απόλλο        5        45-49       4

5. Ηρακλής           4        26-45       1

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 5ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΝΟ Χανίων και ο Πανιώνιος πέτυχαν σπουδαίες νίκες στον 1ο Όμιλο και στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής και τελευταίας του Α’ γύρου της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών. Με το απόλυτο των νικών συνέχισαν ο ΝΟ Πατρών στον 2ο και ο Νηρέας Γέρακα στον 3ο Όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής την Τετάρτη 20/4 και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες:

1ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 8-6, ΝΟ Ρεθύμνου – Πανιώνιος 6-15.

2ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΟ Πατρών – ΓΣ Περιστερίου 12-6, ΝΟ Λάρισας – Απόλλων Σμύρνης 7-12.

3ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΑΟ Κέρκυρας – Ηλυσιακός 11-8

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Τρομερή μάχη γίνεται στον 1ο Όμιλο της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών με τέσσερις από τις πέντε ομάδες να είναι ισόβαθμες στην κορυφή της βαθμολογίας με 6 βαθμούς, μετά τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής αυτό το Σαββατοκύριακο (9 και 10/4).

Στους σημερινούς αγώνες (Κυριακής 10/4), ο Πανιώνιος νίκησε τον Ιωνικό στο ντέρμπι του 1ου Ομίλου με 7-6, στον 2ο Όμιλο ο ΓΣ Περιστερίου επιβλήθηκε 8-7 του ΝΟ Λάρισας και ο Απόλλων Σμύρνης 11-8 της Χαλκίδας, ενώ για τον 3ο ο ΝΑΟ Κέρκυρας πήρε την πρώτη του νίκη, και μάλιστα εκτός έδρας, με 10-6 επί του Ηρακλή στο Ποσειδώνιο.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής του Σαββατοκύριακου και οι βαθμολογίες:

1ος ΟΜΙΛΟΣ: ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 9-7, Πανιώνιος – Ιωνικός 7-6, ρεπό ο ΝΟ Χανίων.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. ΝΟ Χανίων 6 (3 αγ.), 2. Ιωνικός 6 (4 αγ.), 3. ΟΦΗ 6 (3 αγ.), 4. Πανιώνιος 6 (3 αγ.), 5. ΝΟ Ρεθύμνου 0 (3 αγ.).

2ος ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Λάρισας 8-7, Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Χαλκίδας 11-8, ρεπό ο ΝΟ Πατρών.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. ΝΟ Πατρών 9 (3 αγ.), 2. ΝΟ Χαλκίδας 6 (4 αγ.), 3. Απόλλων Σμύρνης 4 (3 αγ.), 4. ΓΣ Περιστερίου 4 (3 αγ.), 5. ΝΟ Πατρών 0 (3 αγ.).

3ος ΟΜΙΛΟΣ: Ηλυσιακός – ΑΣ Απόλλο 10-9, Ηρακλής – ΝΑΟ Κέρκυρας 6-10, ρεπό ο Νηρέας Γέρακα.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 3ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. Νηρέας Γέρακα 9 (3 αγ.), 2. Ηλυσιακός 6 (3 αγ.), 3. ΑΣ Απόλλο 4 (4 αγ.), 4. ΝΑΟ Κέρκυρας 3 (3 αγ.), 5. Ηρακλής 1 (3 αγ.).

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΝΟ Πατρών στον 2ο Όμιλο και ο Νηρέας Γέρακα στον 3ο διατηρούν το απόλυτο των νικών (3 στα 3) και μετά την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο (σε τρεις Ομίλους).

Η ομάδα της Πάτρας (ΝΟΠ) επικράτησε με 12-7 εκτός έδρας του ΝΟ Λάρισας (2ος Όμιλος), ενώ σπουδαία νίκη πέτυχε και ο Νηρέας Γέρακα στην έδρα του ΝΑΟ Κέρκυρας με 8-7 (3ος Όμιλος), με γκολ στα 3 δευτερόλεπτα πριν από το φινάλε.

Στο Ποσειδώνιο της Θεσσαλονίκης είχαμε επεισοδιακό φινάλε στο ματς ανάμεσα στους Θεσσαλονικιούς ΑΣ Απόλλο και Ηρακλή (3ος Όμιλος) που έληξε ισόπαλο 9-9. Στα 25 δευτερόλπετα πριν από τη λήξη του αγώνα, κι ενώ το σκορ ήταν 9-8 υπέρ του Ηρακλή, αποβλήθηκε χωρίς αντικατάσταση ο Μέτσας του Ηρακλή επειδή γρονθοκόπησε αντίπαλο και στη συνέχεια ακολούθησε γενική σύρραξη μέσα στην πισίνα με αποτέλεσμα να αποβληθούν κι άλλοι παίκτες, αλλά με αντικατάσταση. Μετά την ολιγόλεπτη διακοπή το ματς συνεχίστηκε και με πέναλτι ο ΑΣ Απόλλο ισοφάρισε στο τελικό 9-9.

Όλα τα ματς του Σαββατοκύριακου για την 3η αγωνιστική και οι Βαθμολογίες:

1ος ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 3-7, Ιωνικός – ΟΦΗ 12-11.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. Ιωνικός 6 (3 αγ.), 2. ΝΟ Χανίων 6 (3 αγ.), 3. Πανιώνιος 3 (2 αγ.), 4. ΟΦΗ 3 (2 αγ.), 5. ΝΟ Ρεθύμνου 0 (2 αγ.).

2ος ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Πατρών 7-12, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χαλκίδας 3-7 (άλλαξαν έδρες στους δυο γύρους).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. ΝΟ Πατρών 9 (3 αγ.), 2. ΝΟ Χαλκίδας 6 (3 αγ.), 3. Απόλλων Σμύρνης 1 (2 αγ.), 4. ΓΣ Περιστερίου 1 (2 αγ.), 5. ΝΟ Λάρισας 0 (2 αγ.).

3ος ΟΜΙΛΟΣ: ΝΑΟ Κέρκυρας – Νηρέας Γέρακα 7-8, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 9-9.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 3ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. Νηρέας Γέρακα 9 (3 αγ.), 2. ΑΣ Απόλλο 4 (3 αγ.), 3. Ηλυσιακός 3 (2 αγ.), 4. Ηρακλής 1 (2 αγ.), 5. ΝΑΟ Κέρκυρας 0 (2 αγ.).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΝΟ Χανίων και ο ΟΦΗ πέτυχαν σήμερα Σάββατο (26/3) τις πρώτες νίκες τους στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Α’ φάσης της διοργάνωσης.

Η ομάδα των Χανίων νίκησε τον Ιωνικό με 8-6 (σε ένα παιχνίδι που αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα ο προπονητής του ΝΟ Χανίων Ηλίας Μαχαίρας και ο Κατσουλάκης) στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου και ο ΟΦΗ επικράτησε του Πανιωνίου με 11-10, στο ίδιο κολυμβητήριο.

Τη δεύτερη νίκη του στον 3ο Όμιλο, επίσης στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, πέτυχε ο Νηρέας Γέρακα, αυτή τη φορά στην έδρα του, με 9-8 επί του ΑΣ Απόλλο.

Ο ΝΟ Πατρών διπλασίασε τις νίκες του στον 2ο Όμιλο της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, καθώς νίκησε στην έδρα του (στο κολυμβητήριο «Αντ. Πεπανός») τον ΝΟ Χαλκίδας με 15-8.

Στον άλλον σημερινό αγώνα της 2ης αγωνιστικής του ίδιου Ομίλου, στο κολυμβητήριο του Περιστερίου, είχαμε ισοπαλία 7-7 ανάμεσα στον γηπεδούχο ΓΣ Περιστερίου και τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Για τον 3ο Όμιλο, στο πλαίσιο επίσης της 2ης αγωνιστικής, το μεσημέρι, ο Ηλυσιακός ήταν εκρηκτικός και νίκησε μέσα στο Ποσειδώνιο της Θεσσαλονίκης τον Ηρακλή με 16-8.

Οι μέχρι στιγμής ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ σε όλους τους Ομίλους:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. ΟΦΗ 3 (1 αγ.), 2. Ιωνικός 3 (2 αγ.), 3. Πανιώνιος 3 (2 αγ.), 4. ΝΟ Χανίων 3 (2 αγ.), 5. ΝΟ Ρεθύμνου 0 (1 αγ.).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. ΝΟ Πατρών 6 (2 αγ.), 2. ΝΟ Χαλκίδας 3 (2 αγ.), 3. ΓΣ Περιστερίου 1 (1 αγ.), 4. Απόλλων Σμύρνης 1 (2 αγ.), 5. ΝΟ Λάρισας 0 (1 αγ.).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 3ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. Νηρέας Γέρακα 6 (2 αγ.), 2. Ηλυσιακός 3 (2 αγ.), 3. ΑΣ Απόλλο 3 (2 αγ.), 4. ΝΑΟ Κέρκυρας 0 (1 αγ.), 5. Ηρακλής 0 (1 αγ.).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Άνοιξε η αυλαία του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών με τη διεξαγωγή, αυτό το Σαββατοκύριακο, της 1ης αγωνιστικής και στους τρεις Ομίλους της Α’ Φάσης (που γίνεται φέτος με αγωνιστικές σε διαφορετικές ημερομηνίες).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ:

Ιωνικός – ΝΟ Ρεθύμνου 14-9, Πανιώνιος – ΝΟ Χανίων 8-6.

2ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Λάρισας 7-5, Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Πατρών 9-11.

3ος ΟΜΙΛΟΣ:

Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα 6-9, ΑΣ Απόλλο – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-7.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών αρχίζει αυτό το Σαββατοκύριακο (19-20 Μαρτίου) με τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής στην Α’ Φάση των τριών (3) Ομίλων.

Οι αγώνες:

ΣΑΒΒΑΤΟ,19/3

Κολ.Ιλίσιο        15.30   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

                                    (Ποσποτίκης, Πολυχρονόπουλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ, 20/3

Κολ. Νέας Σμύρνης      13.00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

                                                (Μπιράκης, Σταυρίδης)

Κολ. Νίκαιας   13.00   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

                                    (Κραβαρίτης, Παϊρακταρίδης)

Κολ. Ποσειδώνιο         14.00   ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

                                                (Αχλαδιώτης, Καρούλης)

Κολ. Αλίμου    15.00   ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

                                    (Κατσώνης, Γιαννέλης)

Κολ. Λάρισας  17.00   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

                                    (Κυράνης, Μονιούδης)

Σύμφωνα με τη φετινή Προκήρυξη του πρωταθλήματος, ο τρόπος διεξαγωγής του διαφοροποιείται.

Στην Α’ Φάση (19 Μαρτίου – 3 Ιουλίου), υπάρχουν 3 Όμιλοι των οποίων οι ομάδες θα παίξουν εντός και εκτός έδρας με όλους τους αντιπάλους τους.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΟΦΗ, Πανιώνιος, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων

Β’ ΌΜΙΛΟΣ: ΓΣ Περιστερίου, Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Πατρών

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ: Ηρακλής, Ηλυσιακός, ΑΣ Απόλλο, ΝΑΟ Κέρκυρας, Νηρέας Γέρακα

Με την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης, οι δύο (2) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου, καθώς επίσης και δύο (2) ακόμη ομάδες που θα προέλθουν από αγώνες μπαράζ μεταξύ των 3ων σε κάθε Όμιλο, σύνολο δηλαδή οκτώ (8) ομάδες, προκρίνονται στα πλέι οφ για τις θέσεις 1-8.

Οι υπόλοιπες  έξι (6) ομάδες, συν άλλη μία που θα προέλθει από τα μπαράζ για τις θέσεις 1-8, σύνολο δηλαδή επτά (7) ομάδες, θα αγωνιστούν για τις θέσεις 9-15.

Στη Β’ Φάση (15-17 Ιουλίου και 22-24 Ιουλίου) και στις θέσεις 1-8,σχηματίζονται δύο Όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων (Final 8),για να προκύψουν οι δύο (2) πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης οι οποίες και ανέρχονται στην Α1 Εθνική κατηγορία.

Από τον Όμιλο των θέσεων 9-15 και την τελική του κατάταξη, οι τρεις (3) τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία από την οποία φέτος ανέρχονται οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες της τελικής της κατάταξης ώστε τη νέα περίοδο (2016-17), η Α2 Ανδρών να έχει συνολικά 16 ομάδες.

Οι 16 αυτές ομάδες και μαζί τους οι δύο (2) που θα ανέλθουν φέτος στην Α1 Ανδρών, οφείλουν τη νέα περίοδο να διατηρούν τουλάχιστον μία (1) ομάδα στις αναπτυξιακές ηλικίες. Σε διαφορετική περίπτωση θα μηδενίζονται.

Το πλήρες πρόγραμμα της Α’ φάσης:

  1. ΟΜΙΛΟΣ 1η  αγωνιστική                  Κυριακή               20/03/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                               ΩΡΑ                                        ΟΜΑΔΕΣ

ΝΙΚΑΙΑΣ                               13:30        ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ      ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ                  13:00      ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική                  Σάββατο              26/03/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                        15:00      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ      ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                      16:00      ΟΦΗ                                       ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

3η  αγωνιστική                  Σάββατο              02/04/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                      15:00      ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

Κυριακή               03/04/2016

ΝΙΚΑΙΑΣ                               13:30     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ        ΟΦΗ

 

4η  αγωνιστική                  Σάββατο              09/04/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                       16:00      ΟΦΗ                                    ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Κυριακή               10/04/2016

Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ                  13:00       ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ      ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική                  Τετάρτη               20/04/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                       16:00         ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ      ΟΦΗ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                     17:00            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

6η  αγωνιστική                  Σάββατο              14/05/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                      16:00       ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                        17:00       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

7η  αγωνιστική                  Κυριακή               22/05/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΝΙΚΑΙΑΣ                               13:30       ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ         ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ                   13:00       ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ       ΟΦΗ

 

8η  αγωνιστική                  Σάββατο              18/06/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ                       15:00        ΟΦΗ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ                          16:00        ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

9η  αγωνιστική                  Σάββατο              25/06/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ                          16:00        ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ         ΟΦΗ

Κυριακή               26/06/2016

ΝΙΚΑΙΑ                 13:30        ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ       ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ           

 

10η  αγωνιστική                Σάββατο              02/07/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                      16:00           ΟΦΗ                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

Κυριακή               03/07/2016

Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ                   13:00          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ        ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  1η  αγωνιστική Κυριακή               20/03/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΛΑΡΙΣΑ                   17:00         ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΑΛΙΜΟΥ                                15:00         ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.      ΝΟ ΠΑΤΡΩN

 

2η  αγωνιστική  Κυριακή               27/03/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΠΕΠΑΝΟΣ                             17:00          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ       17:00         ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ           ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

 

3η  αγωνιστική  Κυριακή               03/04/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΛΑΡΙΣΑΣ                                17:00         ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΧΑΛΚΙΔΑΣ                             16:00         ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ             ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή               10/04/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ       14:00         ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                

ΑΛΙΜΟΥ                                15:00           ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

5η  αγωνιστική  Τετάρτη               20/04/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΠΕΠΑΝΟΣ                           19:00           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ      

ΛΑΡΙΣΑΣ                              18:00           ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

 

6η  αγωνιστική  Κυριακή               15/05/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΧΑΛΚΙΔΑ                               17:00         ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΠΕΠΑΝΟΣ                             17:00         ΝΟ ΠΑΤΡΑΣ                  ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

 

7η  αγωνιστική  Κυριακή               22/05/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              17:00        ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ             ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΛΙΜΟΥ                                 15:00        ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.      ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

8η  αγωνιστική  Κυριακή               19/06/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΠΕΠΑΝΟΣ                             17:00         ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ          17:00         ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ      ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

9η  αγωνιστική  Κυριακή               26/06/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΛΑΡΙΣΑΣ                              15:00          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ     

ΧΑΛΚΙΔΑΣ                           17:00          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ              ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.          

 

10η  αγωνιστική                Κυριακή               03/07/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ       17:00         ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΛΙΜΟΥ                               15:00         ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.      ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

                               

  1. ΟΜΙΛΟΣ 1η αγωνιστική                 Σάββατο              19/03/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΙΛΙΣΙΟ                   15:30              ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ        ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

Κυριακή               20/03/2016

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ     14:00              ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                           ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

2η  αγωνιστική                  Σάββατο              26/03/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΓΕΡΑΚΑ                                13:00            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.         ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 Κυριακή              27/03/2016

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ     13:00            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική                  Κυριακή               03/04/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΚΕΡΚΥΡΑ                               14:00            ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ      ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.      

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ       14:30            ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

  4η  αγωνιστική                Σάββατο              9/04/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΙΛΙΣΙΟ                   17:00              ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ       ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

Κυριακή               10/04/2016

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ       14:00             ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                             ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

5η  αγωνιστική                  Τετάρτη               20/04/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΓΕΡΑΚΑ                                13:00              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.      ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           13:00              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

6η  αγωνιστική                  Κυριακή               15/05/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΚΕΡΚΥΡΑΣ                             13:00              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ      ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΓΕΡΑΚΑΣ                                13:00              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.    ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

7η  αγωνιστική                  Σάββατο              21/05/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΙΛΙΣΙΟ                   17:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ        ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

Κυριακή               22/05/2016

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ     14:30               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

    

8η  αγωνιστική                  Κυριακή               19/06/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΓΕΡΑΚΑΣ                                13:00             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.    ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ                       14:30             ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                     ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

9η  αγωνιστική                  Κυριακή               26/06/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           13:00               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ      ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ     14:30               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                            ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

10η  αγωνιστική                Σάββατο              02/07/2016

ΚΟΛ/ΡΙΟ                            ΩΡΑ                                           ΟΜΑΔΕΣ

ΙΛΙΣΙΟ                      13.00              ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Κυριακή               03/07/2016

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ        14.30              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.      

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ PLAY OFF ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ PLAY OUT ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

 Πηγή:www.koe.org.gr

Η ΝΕ Πατρών πήρε τον τίτλο στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, καθώς πρώτευσε στην τελική κατάταξη του Ομίλου Ανόδου (πλέι οφ) της Τελικής φάσης της διοργάνωσης μετά και τη διεξαγωγή της αποψινής 10ης και τελευταίας αγωνιστικής στο κολυμβητήριο Πεπανός της Πάτρας. Σημειώνουμε ότι η ΝΕΠ και ο ΓΣ Ηλιούπολης, που κατετάγη τελικά 2ος, είναι οι δυο ομάδες που ανεβαίνουν στην Α1 Ανδρών, κάτι που είχαν εξασφαλίσει από την σημερινή πρωϊνή 9η αγωνιστική και σας είχαμε ενημερώσει νωρίτερα.

Αναλυτικά τα αποψινά τρία τελευταία αποτελέσματα του Ομίλου Ανόδου (πλέι οφ) και η τελική βαθμολογία:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΟΦ), Κολυμβητήριο Πεπανός:

ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 16-14, ΝΟ Πατρών – Ηλυσιακός 9-7, ΝΕ Πατρών – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-6,ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Πατρών 6-9, ΝΑΟ Κέρκυρας – Ηλυσιακός 10-17, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΕ Πατρών 8-9, ΝΟ Πατρών – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-7, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χαλκίδας 12-7, Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 7-10,ΝΟ Χαλκίδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-13, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Πατρών 10-10, ΝΕ Πατρών – Ηλυσιακός 11-10,ΝΑΟ Κέρκυρας – ΓΣ Ηλιούπολης 3-12, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 3-8, Ηλυσιακός – ΝΟ Χαλκίδας 9-7.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΕ Πατρών 27
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 25

…………………………………………..

  1. ΝΟ Πατρών 17
  2. Ηλυσιακός 13
  3. ΝΑΟ Κέρκυρας 6
  4. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ, εξάλλου, στη Β’ Εθνική Ανδρών ο ΟΥΚ Βόλου καθώς πήρε την 6η και τελευταία θέση στην τελική κατάταξη των ομάδων που είχαν απομείνει στον Όμιλο Καθόδου (πλέι άουτ) της Τελικής φάσης της Α2 Ανδρών, οι τελευταίες δύο αγωνιστικές του οποίου έγιναν σήμερα στο κολυμβητήριο Χανίων. Ο ΟΥΚ Βόλου ηττήθηκε στο πιο καθοριστικό ματς με 10-9 από τον ΝΟ Ρεθύμνου που παρέμεινε στην Α2. Θυμίζουμε ότι εκτός από τον ΟΥΚ Βόλου υποβιβάστηκαν ακόμα στην Β’ Εθνική Ανδρών ο Μίλων, η ΝΕ Λαμίας (που δεν εμφανίστηκαν στους αγώνες από ένα σημείο και πέρα, αλλά μηδενίστηκαν σε όλους χάνοντάς τους με 5-0) και ο ΝΟΒΑ (που δεν κατέβηκε καθόλου στα πλέι άουτ).

Τα σημερινά αποτελέσματα του Ομίλου Καθόδου (πλέι άουτ), πρωί και απόγευμα και η τελική βαθμολογία

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΘΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ), Κολυμβητήριο Χανίων:

Νηρέας Γέρακα – ΟΥΚ Βόλου 6-10, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 3-13, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός 5-7,ΟΦΗ – Νηρέας Γέρακα 10-11, ΝΟ Χανίων – Ιωνικός 14-12, Μίλων – ΝΟ Ρεθύμνου 0-5 α.α., ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 5-0 α.α., Ιωνικός – Μίλων 5-0 α.α., ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΥΚ Βόλου 10-9, ΝΕ Λαμίας – ΟΦΗ 0-5 α.α., Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χανίων 7-11.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 19
  2. Νηρέας Γέρακα 13
  3. Ιωνικός 13
  4. ΟΦΗ 11
  5. ΝΟ Ρεθύμνου 11

………………………………………….

  1. ΟΥΚ Βόλου 10

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ PLAY OFF ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ PLAY OUT ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Στο κολυμβητήριο «Αντώνης Πεπανός» της Πάτρας κρίνονται το τριήμερο (17-19 Ιουλίου) τα δύο (2) εισιτήρια της ανόδου στην Α1 Εθνική κατηγορία Ανδρών, με την διεξαγωγή των αγώνων του Β’ Γύρου των πλέι οφ στην Α2 Εθνική κατηγορία Ανδρών.

Η βαθμολογία του Α’ Γύρου:

ΓΣ Ηλιούπολης           15

ΝΕ Πατρών                 12

………………………………..

Ηλυσιακός                  7

ΝΟ Πατρών               7

ΝΑΟ Κέρκυρας          3

ΝΟ Χαλκίδας             0

ΟΜΙΛΟΣ PLAYOFF Α ΦΑΣΗ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             29/5/15

ΩΡΑ:   17:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   20:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   21:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  30/5/15

ΩΡΑ:   12:00               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   13:00               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

ΩΡΑ:   14:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  30/5/15

ΩΡΑ:   19:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   20:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   21:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  31/5/15

ΩΡΑ:   10:30               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   11:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   12:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  31/5/15

ΩΡΑ:   17:30               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛ       

ΩΡΑ:   18:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

ΩΡΑ:   19:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΟΜΙΛΟΣPLAYOFF Β ΦΑΣΗΚΟΛ/ΡΙΟΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             17/7/15

ΩΡΑ:   18:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   19:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   20:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:   10:30               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   11:30               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

ΩΡΑ:   12:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:   18:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   19:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   20:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:   10:00               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   12:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:   17:00               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛ       

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

ΩΡΑ:   19:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Τα πλέι άουτ

Σ’ ότι αφορά τα πλέι άουτ, οι 6 ομάδες που συνεχίζουν ολοκληρώνουν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις το Σαββατοκύριακο (18-19 Ιουλίου) στο κολυμβητήριο Χανίων, με τις 3 τελευταίες αγωνιστικές (5η, 6η, 7η).

Η βαθμολογία των 4 πρώτων αγωνιστικών:

ΝΟ Χανίων                 10

Νηρέας Γέρακα           10

ΟΦΗ                           8

Ιωνικός Νίκαιας           7

ΝΟ Ρεθύμνου             5

ΟΥΚ Βόλου                2

Μίλων                        1

ΝΕ Λαμίας                  0

Στην Β’ Εθνική κατηγορία, μαζί με ΝΟΒΑ (δεν κατέβηκε στα πλέι άουτ), Μίλωνα και ΝΕ Λαμίας (αγωνίστηκαν στις 4 πρώτες αγωνιστικές των πλέι άουτ), θα υποβιβαστεί και η τελευταία ομάδα (6η) της τελικής βαθμολογίας.

ΟΜΙΛΟΣ        PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ          ΓΕΡΑΚΑ

1η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   13:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:   14:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   20:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:   21:00               ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                    Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ        PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ          Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   09:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:   10:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   20:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   21:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  28/6/15

ΩΡΑ:   08:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ      

ΩΡΑ:   09:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:   10:30               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 

ΩΡΑ:   11:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ           

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  28/6/15

ΩΡΑ:   17:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:   18:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                    ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:   20:00               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΟΜΙΛΟΣ        PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ          ΧΑΝΙΩΝ

5η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:   18:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:                           ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                          ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:   20:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

6η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:   12:00               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:   13:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:                           ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:                           ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

7η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:                           ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                    ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ          

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:                           ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                          Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΘΟΔΟΥ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΝΟ Χανίων και ο Νηρέας Γέρακα έχουν πάρει προβάδισμα στον Όμιλο Καθόδου (των πλέι άουτ) της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών μετά και τις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές που ολοκληρώθηκαν απόψε στο κολυμβητήριο της Ν. Σμύρνης. Κινδυνεύουν άμεσα με υποβιβασμό ο Μίλων και η ΝΕ Λαμίας, ενώ θα το παλέψει ψάχνοντας το θαύμα ο ΟΥΚ Βόλου.

Οι τελευταίες τρεις αγωνιστικές, που θα διαμορφώσουν την οριστική κατάταξη, θα γίνουν το Σαββατοκύριακο 18-19/7. Θυμίζουμε ότι υποβιβάζονται στη Β΄Εθνική οι τρεις τελευταίες της βαθμολογίας, μαζί με τον ΝΟΒΑ που έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι μέχρι στιγμής βαθμολογία:

ΟΜΙΛΟΣ ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ν. Σμύρνης):

ΟΥΚ Βόλου – Ιωνικός 8-9, Νηρέας Γέρακα – ΝΕ Λαμίας 11-9, Μίλων – ΝΟ Χανίων 5-14, ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 8-3, Μίλων – ΟΥΚ Βόλου 8-8, ΝΟ Χανίων – ΝΕ Λαμίας 13-4, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Γέρακα 6-6, Ιωνικός – ΟΦΗ 13-13,ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Ρεθύμνου 6-15, ΟΦΗ – Μίλων 13-11, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χανίων 5-7, Νηρέας Γέρακα – Ιωνικός 10-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 8-8, ΟΥΚ Βόλου – ΟΦΗ 5-5, Ιωνικός – ΝΕ Λαμίας 6-2, Μίλων – Νηρέας Γέρακα 8-12.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (4 αγ.):

  1. ΝΟ Χανίων 10
  2. Νηρέας Γέρακα 10
  3. ΟΦΗ 8
  4. Ιωνικός 7
  5. ΝΟ Ρεθύμνου 5
  6. ΟΥΚ Βόλου 2
  7. Μίλων 1
  8. ΝΕ Λαμίας 0