Βαγγέλης Βούλτσος

now browsing by tag

 
 

ΚΛΗΣΗ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ ΓΙΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ,ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2017,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΔΗΜΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Πηγή:www.koe.org.gr ΚΛΗΣΗ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ,ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2017,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΔΗΜΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

ΤΟ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Κ.Ο.Ε. «Sports Excellence» ΤΗΣ «Αναγέννησης & Πρόοδος»

Πηγή:www.koe.org.gr ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ 2017-18 Το αναπτυξιακό πρόγραμμα της κολύμβησης, υλοποιεί και τη φετινή περίοδο (2017-18) η ΚΟΕ, για τις ηλικίες 12-15 ετών (γεννηθέντες 2003-06) σε όλη τη χώρα. Στο σχεδιασμό και την υλοποίηση του προγράμματος μετέχουν οι τεχνικοί της Ομοσπονδίας, Χριστόδουλος Χούμας, Νίκος Κραουνάκης, Νίκος Γέμελος, ΚώσταςRead More

RESULTS OF BALKAN JUNIOR SWIMMING CHAMPIONSHIPS,25-26 APRIL 2015,ORADEA-ROMANIA

RESULTS OF BALKAN JUNIOR SWIMMING CHAMPIONSHIPS 2015  

BALKAN JUNIOR SWIMMING CHAMPIONSHIPS,25-26 APRIL 2015,ORADEA-ROMANIA

Πηγή:www.koe.org.gr Με 19 κολυμβητές/τριες στην αποστολή, αναχωρεί αύριο (24/4) στην Οραντέα της Ρουμανίας, όπου θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο (25-26/4) οι Βαλκανικοί αγώνες εφήβων/κορασίδων, η Εθνική μας ομάδα. Στην αποστολή μετέχουν οι: Γιώργος Φραγκουδάκης, Κώστας Μερετσόλιας, Μιχάλης Γαβανάς, Δημήτρης Δημητρίου, Αγγελική Ζαμαρία, Ιωάννα Σαχά, Ευαγγελία Κουκουλά, Δέσποινα Μαρκαντέ, Ξανθή – ΠαναγιώταRead More

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ ΚΟΕ (1/10/2014)

Πηγή:www.koe.org.gr Μέχρι τις 10 Νοεμβρίου παρατείνεται η προθεσμία αποστολής στην ΚΟΕ από τα Σωματεία της Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών, της δήλωσης κύριας και αναπληρωματικής έδρας συνοδευόμενης από τα απαιτούμενα παραχωρητήρια και την άδεια λειτουργίας των αθλητικών εγκαταστάσεων. Τα παραπάνω είναι απαραίτητα ώστε να μετάσχουν τα Σωματεία στην κλήρωσηRead More

AWARDS 2013:ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ,ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΠΟΥ ΒΡΑΒΕΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ Κ.Ο.Ε. ΣΤΙΣ 13 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr Πενήντα (50) Αθλητές, 76 Αθλήτριες και 45 Προπονητές τους, θα βραβευθούν από την ΚΟΕ στις 13 Φεβρουαρίου, για τις επιτυχίες τους τη χρονιά που μας πέρασε. Η εκδήλωση με την ονομασία KOE AWARDS 2013, θα πραγματοποιηθεί στο ξενοδοχείο ATHENS LEDRA MARRIOTΤ (19.00). Χορηγός της εκδήλωσης είναι η εταιρεία FARANTOURISRead More

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ ΚΟΕ (19/10/2013)

Πηγή:www.koe.org.gr Σημαντικές αποφάσεις πήρε το ΔΣ της ΚΟΕ, στην συνεδρίαση του το μεσημέρι του Σαββάτου (19/10). Ανάμεσα σ’ αυτές και η αναβάθμιση των αγώνων κολύμβησης στις προαγωνιστικές ηλικίες (9-12 ετών), που μετατρέπονται σε Πανελλήνιοι , ενώ μέχρι τώρα διεξαγόταν ανά Περιφέρεια. Επί πλέον, σε ότι αφορά τους αγώνες Βετεράνων (Masters),Read More

12ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ (ΜΕΓΑΛΩΝ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΝ),29-30 ΙΟΥΝΙΟΥ 2013,ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΠΑΡΑΛΙΑ ΒΟΤΣΑΛΑΚΙΑ

Στα Βοτσαλάκια με συνδιοργανωτή τον Οργανισμό Πολιτισμού Αθλητισμού Νεολαίας (ΟΠΑΝ) του Δήμου Πειραιά, διεξάγεται το Σαββατοκύριακο το 12ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κολύμβησης Ανοιχτής Θάλασσας (Μεγάλων Αποστάσεων). Μετέχουν συνολικά 84 αθλητές και αθλήτριες. Το πρόγραμμα των αγώνων: Σάββατο, 29/6 08.30 10.000μ. Ανδρών / Γυναικών, 2.500μ. Αναπτυξιακών Ηλικιών (13-14 ετών) Κυριακή, 30/6 08.30 7.500μ.Read More

ΟΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΥΕΘΝΩΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ

Συγκροτήθηκαν οι Εθνικές ομάδες κολύμβησης που θα εκπροσωπήσουν την Ελλάδα στις Πολυεθνείς Συναντήσεις στα τέλη του μήνα (31 Μαρτίου – 1 Απριλίου), σε Κέρκυρα και Κοίμπρα Πορτογαλίας αντίστοιχα. ΚΕΡΚΥΡΑ (Αγόρια 1996, 1997 / Κορίτσια 1998, 1999) Ντέγιαν Γιοβάνοβιτς (ΕθνικόςΠειραιά), Ηλίας Καρατράντος, Μαρία Μπασδέκη, Κωνσταντίνα Στεργιοπούλου (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Φώτης Μυλωνάς, ΑλέξανδροςRead More

ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ Γ.Γ. ΤΗΣ Κ.Ο.Ε. κ. ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΤΗΣ Β. ΕΛΛΑΔΟΣ

Στα συμπεράσματά του από τη συνάντηση που πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη στο Εθνικό κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης, μεταξύ του αντιπροέδρου της ΚΟΕ, Αριστείδη Παπαδόπουλου, των τεχνικών συμβούλων κολύμβησης, Χριστόδουλου Χούμα και Βαγγέλη Βούλτσου και των προπονητών των συλλόγων που έχουν αθλητές-τριες στην Εθνική ομάδα, αναφέρθηκε ο γενικός γραμματέας της Ομοσπονδίας, Δημήτρης Σαρακατσάνης:Read More

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ,21-25 ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 ΑΘΗΝΑ Ο.Α.Κ.Α. (50μ)

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ LIVE ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ Κ.Ο.Ε. Τρία πανελλήνια ρεκόρ σημειώθηκαν την 1η μέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος κολύμβησης κατηγοριών (εφήβων-νεανίδων, παίδων-κορασίδων, παμπαίδων Α’-Β’-παγκορασίδων Α’-Β’), που διεξάγεται στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ. Τα ρεκόρ σημείωσαν οι: Βαγγέλης Τσιραπίδης, Ιωσήφ Ψωμάς, Τάσος Σταμουλακάτος, Ανδρέας Βαζαίος (Αργυρούπολη) 4Χ200μ. ελεύθερο 7.51.48 (παίδων), Ανδρέας Βαζαίος (Αργυρούπολη)Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 5ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=10 100m Breaststroke Men, Finals 8  Panagiotis Samilidis 1993  Greece    29.96        1:03.49 4X100m Medley Men, Finals 7            Greece Alexandros Theocharidis 1993      28.12  58.64      58.64 Panagiotis Samilidis 1993      29.49  1:03.27      2:01.91 Konstantinos Markozis 1992      25.96  55.42   Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 5ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=9 50m Freestyle Men, Heats 43  Christos Katrantzis 1992  Greece            24.71 400m Medley Men, Heats 15  Petros Katsampanis 1992  Greece    1:01.29  2:12.32  3:27.15    4:30.76 17  Stefanos Chalintei-Christ 1993  Greece    59.46  2:08.86  3:28.28    4:31.49 4X100m Medley Men, Heats 5            Greece                                             Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 4ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=8 50m Freestyle Women, Semifinals 19  Themida Iakovidou 1994  Greece            27.29 100m Backstroke Women, Semifinals 19  Kleio Baxevani 1994  Greece    31.75        1:05.59 100m Butterfly Men, Semifinals 11  Christos Katrantzis 1992  Greece    26.38        55.13 100m Breaststroke Men, SemifinalsRead More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 4ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=7 50m Freestyle Women, Heats 19  Themida Iakovidou 1994  Greece            27.07Q 50m Backstroke Men, Heats 35  Alexandros Theocharidis 1993  Greece            27.62 43  Ilias Verykokidis 1992  Greece            28.10 100m Backstroke Women, Heats 24  Kleio Baxevani 1994 Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 3ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=6 50m Breaststroke Men, Semifinals 7  Panagiotis Samilidis 1993  Greece  29.01Q 8  Ioannis Karpouzlis 1992 Greece 29.03Q 200m Butterfly Men, Finals 4  Konstantinos Markozis 1992  Greece    26.50  56.42  1:27.36    1:59.20 200m Backstroke Men, Semifinals 16  Alexandros Theocharidis 1993  Greece    29.22  1:00.82  1:33.95    2:06.84 50m Breaststroke Men,Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 3ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=5 50m Backstroke Women, Heats 34  Kleio Baxevani 1994  Greece            31.10 50m Breaststroke Men, Heats 3  Ioannis Karpouzlis 1992  Greece            28.95Q 7  Panagiotis Samilidis 1993  Greece            29.18Q 200m Freestyle Women, Heats 24  Themida Iakovidou 1994 Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 2ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=4 200m Butterfly Men, Semifinals 2  Konstantinos Markozis 1992  Greece    26.74  56.62  1:27.30    1:58.73Q

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 2ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=3 200m Butterfly Men, Heats 2  Konstantinos Markozis 1992  Greece    26.96  57.55  1:29.20    2:00.94Q 400m Freestyle Women, Heats 25  Vasiliki Pappa 1994  Greece    1:02.88  2:09.94  3:18.50    4:27.15 100m Freestyle Men, Heats 28  Christos Katrantzis 1992  Greece    25.31        52.19 200m Medley Men, HeatsRead More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 1ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=2 50m Butterfly Men, Semifinals 9  Christos Katrantzis 1992  Greece            25.07Q 200m Breaststroke Men, Semifinals 12  Panagiotis Samilidis 1993  Greece    31.40  1:06.15  1:41.71    2:17.86 100m Freestyle Women, Semifinals 16  Themida Iakovidou 1994  Greece    27.86        58.08 100m Backstroke Men, SemifinalsRead More