Ετικέτα: Δάντη Ιωάννα

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΝΕΑΝΔΩΝ,9-11 ΜΑΪΟΥ 2014,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

Οι τελικοί σε Κόμπο και Σόλο, αλλά και οι Φιγούρες έγιναν το Σάββατο στο πλαίσιο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Συγχρονισμένης κολύμβησης Νεανίδων στο κολυμβητήριο Χαϊδαρίου. Αναλυτικά οι τρεις πρώτες νικήτριες σε Σόλο και Κόμπο, αλλά και οι πρώτες οκτώ στις φιγούρες:

ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΟΛΟ:

1. Τσόλα Αθανασία (Πανσερραϊκός) 80,7986 βαθμούς

2. Γκεοργκίεβα Γιάννα (ΝΟ Χανίων) 80,7615 β.

3. Ταξοπούλου Άννα Μαρία (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 78,5617 β.

ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΟΜΠΟ:

1. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Βοζινάκη Μαρία, Βοζινάκη Μαρία – Ελένη, Γκεοργκίεβα Γιάννα, Μαζοκοπάκη Γεωργία – Ραφαέλα, Μουζακίτη Αλεξάνδρα, Μπαδογιάννη Νεφέλη – Αικατερίνη, Παπαδοκωνσταντάκη Μαρία, Τσιαούση Αφροδίτη) 78,900 βαθμούς

2. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Αθανασοπούλου Βαρβάρα, Αλούρδα Ιωάννα – Ίβα, Κόντη Ελένη, Μπρεζεράκου Αναστασία, Ντούνη Ουρανία, Παπασαράντη Όλγα, Ταξοπούλου Αναστασία, Ταξοπούλου Άννα – Μαρία, Τσάβαρη – Σοφίτση Μιχαέλα – Χριστίνα) 78,000 β.

3. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Γουζούνα Ελευθερία, Δηαμακάκου Μελιτινή, Δίπλα Ιφιγένεια, Καλογεροπούλου Δανάη – Γαβριέλα, Κουτσούκλα Αλεξάνδρα, Μάντζιου Φλωρεντία, Μπαρλαμπά Γεωργία, Πανίδη Ηρίνα – Δήμητρα, Φαραντούρη Βαλεντίνα, Χρυσοβέργη Βικτώρια, αναπλ. Παρασκευοπούλου – Φουντούλα Μελίνα – Ευσταθία, Στάμου Όλγα) 76,6667 β.

ΦΙΓΟΥΡΕΣ:

Τσόλα Αθανασία (Πανσερραϊκός) 79,2641 βαθμούς

Γκεοργκίεβα Γιάννα (ΝΟ Χανίων) 78,4563 β.

Ταξοπούλου Άννα – Μαρία 76,0568 β.

Μαλκογεώργου Σοφία – Ευαγγελία 75,1591 β.

Ταξοπούλου Αναστασία 74,5254 β.

Φουκαλά Αικατερίνη (ΝΟΒΑ) 73,7115 β.

Φαραντούρη Βαλεντία (Νηρέας Χαλανδρίου) 73,3933 β.

Γκουζούνα Ελευθερία (Νηρέας Χαλανδρίου) 73,2461 β.

Ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης αναδείχθηκε πρωταθλητής στην κατηγορία Νεανίδων στο αντίστοιχο πρωτάθλημα που ολοκληρώθηκε σήμερα στο Δημοτικό κολυμβητήριο Χαϊδαρίου. Ο ΑΝΟΜ πήρε, μάλιστα, το χρυσό μετάλλιο στο Ντουέτο με τις αδερφές Άννα – Μαρία και Αναστασία Ταξοπούλου. Στον άλλον τελικό της ημέρας, στο Ομαδικό, την πρωτιά πήρε ο ΝΟ Xανίων που ήταν 2ος στην τελική γενική βαθμολογία.

Αναλυτικά οι τρεις πρώτες νικήτριες στους δύο σημερινούς τελικούς:

ΝΤΟΥΕΤΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:

1. Ταξοπούλου Αναστασία – Ταξοπούλου Άννα Μαρία (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 78,2789

2. Γκεοργκίεβα Γιάννα – Μαζοκοπάκη Αντωνία – Ραφαέλα (ΝΟ Χανίων) 77,5959

3. Μαλκογεώργου Σοφία Ευαγγελία – Στραβάκου Ελένη (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 75,9856

ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:

1. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Βοζινάκη Μαρία, Βοζινάκη Μαρία – Ελένη, Γκεοργκίεβα Γιάννα, Μαζοκοπάκη Γεωργία – Ραφαέλα, Μουζακίτη Αλεξάνδρα, Μπαδογιάννη Νεφέλη – Αικατερίνη, Παπαδοκωνσταντάκη Μαρία, Τσιαούση Αφροδίτη) 73,0490 βαθμούς.

2. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Αθανασοπούλου Βαρβάρα, Αλούρδα Ιωάννα – Ίβα, Κόντη Ελένη, Μπρεζεράκου Αναστασία, Παπασαράντη Όλγα, Ταξοπούλου Αναστασία, Ταξοπούλου Άννα – Μαρία) 72,9513 β.

3. ΝΟΒΑ (Δάντη Ιωάννα, Καματερού Μυρτώ, Καρδακάρη Ευφροσύνη, Κοφίδη Βασιλική, Κοφίδη Παρασκευή, Φουκάλα Αικατερίνη) 72,3803 β.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΥΛΛΟΓΩΝ:

1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 213 βαθμούς

2. ΝΟ Χανίων 201 β.

3. ΑΝΟ Αργυρούπολης 166 β.

4. Νηρέας Χαλανδρίου 165 β.

5. ΝΟΒΑ 128 β.

6. ΝΟ Βουλιαγμένης 126 β.

7. Πανσερραϊκός 102 β.

8. ΚΟΗ 75 β.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,9-10 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Fgallery1-10olympic-swimming-paintingΑ’ ΗΜΕΡΑ

Πρεμιέρα για τους Χειμερινούς αγώνες Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Α’, με τα προκριματικά στο Ντουέτο, στο Δημοτικό κολυμβητήριο του Χαλανδρίου, με τις ομάδες του  ΑΝΟ Αργυρούπολης, του ΝΟ Χανίων και του Νηρέα Χαλανδρίου, να κερδίζουν τις εντυπώσεις και τις πρώτες θέσεις, στα προκριματικά του Ντουέτο.

Στο ίδιο κολυμβητήριο διεξήχθη και η Ημερίδα για το Αστέρι 7, με τις αθλήτριες του ΝΟ Βουλιαγμένης να σκαρφαλώνουν στις ψηλότερες θέσεις της βαθμολογίας.

Αναλυτικότερα η βαθμολογία για τα προκριματικά στο Ντουέτο και για το 7ο Αστέρι:

Προκριματικά Ντουέτο

1) ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ                                                                       72,160

ΜΑΛΚΟΓΕΩΡΓΟΥ ΣΟΦΙΑ

ΤΑΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΤΑΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ

2) ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                                                       71,430

ΜΑΖOΚΟΠΑΚΗ ΡΑΦΑΕΛΑ-ΑΝΤΩΝΙΑ

ΤΣΙΑΟΥΣΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

3) ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                                                                     71,120

ΓΑΖΗ ΜΑΡΙΑ-ΝΕΦΕΛΗ

ΦΑΡΑΝΤΟΥΡΗ ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ

ΔΙΠΛΑ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ

 Ημερίδα – Αστέρι 7

1) ΚΑΦΕΤΖΗ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)                                      81,110

2) ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)                                       78,440

3) ΤΣΕΡΝΕΣΚΑ ΝΤΑΡΙΑ (ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ)                     71,800

4)  ΚΑΤΣΑΝΗ ΜΑΡΙΑ (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ)                                     69,440

5) ΜΑΡΑΓΚΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ)                            66,060

Β’ ΗΜΕΡΑ

Πρωταθλήτριες αναδείχθηκαν οι ομάδες του Πανσερραϊκού και του ΝΟ Χανίων στους τελικούς του Ντουέτου και του Ομαδικού αντιστοίχως, στο πλαίσιο των Χειμερινών αγώνων Κορασίδων Α’ που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο στο Χαλάνδρι. Οι αθλήτριες Σταυρούλα Μαντέλα και Αθανασία Τσόλα κατέκτησαν την πρώτη θέση ανάμεσα σε 15 συμμετοχές στο Ντουέτο, ενώ τα κορίτσια από την Κρήτη κέρδισαν το χρυσό μετάλλιο σε σύνολο 8 συμμετοχών στο Ομαδικό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Τελικός Ντουέτο:

1. Πανσερραϊκός                                            73.395

    Μαντέλα Σταυρούλα

    Τσόλα Αθανασία  

2. ΝΟ Χανίων                                                  72.375

    Μαζοκοπάκη Αντωνία

    Τσιαούση Αφροδίτη     

3. ΑΝΟ Αργυρούπολης                                72.292

    Μαλκογεώργου Σοφία

    Ταξοπούλου Αναστασία

    Ταξοπούλου Άννα-Μαρία (αναπληρωματική)

Τελικός Ομαδικό:

1. ΝΟ Χανίων                                                70.165

2. Νηρέας Χαλανδρίου                                69.548

3. Πανσερραϊκός                                          68.236

Νωρίτερα, οι αθλήτριες που συμμετείχαν στη διοργάνωση είχαν αγωνιστεί στις Φιγούρες, με τα σωματεία του Πανσερραϊκού, του ΑΝΟ Αργυρούπολης, του ΝΟΒΑ και του Νηρέα Χαλανδρίου να καταλαμβάνουν τις πρώτες θέσεις.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Φιγούρες:

1. Τσόλα Αθανασία   Πανσερραϊκός   77.783

2. Μαλκογεώργου Σοφία   ΑΝΟΑ   73.290

3. Δάντη Ιωάννα   ΝΟΒΑ   72.341

4. Δίπλα Ιφιγένεια   Νηρέας Χαλανδρίου   72.158

5. Μαζοκοπάκη Αντωνία   ΝΟ Χανίων   71.339

6. Γαζη Μαρία-Νεφέλη Νηρέας Χαλανδρίου   71.337

7. Φαραντούρη Βαλεντίνα   Νηρέας Χαλανδρίου   70.553

8. Γκουζούνα Ελευθερία   Νηρέας Χαλανδρίου   70.483

ΤΕΣΤ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ, ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΚΟΣΜΑ

Τεστ επιλογής για την Εθνική ομάδα Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Α’ (Καμπ Μεσογειακού Κυπέλλου, 5-31 Ιουλίου), θα πραγματοποιηθεί μεθαύριο Κυριακή (10.00), στον Άγιο Κοσμά.

Έχουν κληθεί οι αθλήτριες: Αλεξανδρή Άννα, Αλεξανδρή Βασιλική, Αλεξανδρή Ειρήνη, Γαζή Μαρία, Δημακάκου Μελατίνη, Μαλκογεώργου Σοφία, Μάντζιου Φλωρεντία, Πλατανιώτη Κατερίνα, Στραβάκου Έλενα (ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), Βουχάρα Αγγελική (ΗΡΑΚΛΗ), Γκεοργκίεβα Γιάννα, Μαζοκοπάκη Αντωνία (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Γκουζούνα Ελευθερία, Φαραντούρη Βαλεντίνα (ΝΗΡΕΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ), Δάντη Ιωάννα, Καματερού Μυρτώ, Κοφίδη Παρασκευή, Φουκαλά Κατερίνα (ΝΟΒΑ), Μανωλοπούλου Άννα, Μανωλοπούλου Θεοδώρα, Σαραντίδη Πολυξένη, Σαραντίδη Σοφία, Σταμέλου Έλενα (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Τσολά Αθανασία (ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΥ).