Ετικέτα: ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Τον τίτλο του πρωταθλητή στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας υδατοσφαίρισης των ανδρών πανηγυρίζει ο Όμιλος Φίλων Θαλάσσης. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης επιβλήθηκε στον τελικό με 14-8 της ΝΕ Λάρισας και γιόρτασε με τον καλύτερο τρόπο την επιστροφή της στην Β’ Εθνική.

Στον μικρό τελικό η ομάδα του Άρη επικράτησε του ΝΟ Ιτέας με 13-8, ενώ για την 5η θέση ο Άργης Καλαμάτας νίκησε τον ΝΟ Σύρου με 16-9.

Στους αγώνες που διεξήχθησαν στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης παρέστη ο κ. Δημήτρης Γρυπάρης, αντιπρόεδρος της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ Όμιλος: ΝΟ Ιτέας – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 8-19, ΣΚ Ροή – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 0-5 α.α.,ΝΟ Σύρου – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.,ΝΟ Ιτέας – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 8-4,ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 17-5, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Σύρου 15-6,ΝΟ Σύρου – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 7-22, ΣΚ Ροή – ΝΟ Ιτέας 0-5 α.α., Δελφίνια Πτολεμαΐδας – ΝΟ Σύρου 5-8, Όμιλος Φίλων Θαλάσσης – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.

Τελική Βαθμολογία

  1. ΟΦΘ 12
  2. ΝΟ Ιτέας 9
  3. ΝΟ Σύρου 6
  4. Δελφίνια Πτολεμαΐδας 3
  5. ΣΚ Ροή – δεν κατέβηκε

Β’ Όμιλος: Άργης Καλαμάτας – ΝΕ Λάρισας 8-9, Άρης – ΚΟ Ξάνθης 9-9,Άρης – Επειός Ήλιδος 9-6,ΚΟ Ξάνθης – Άργης Καλαμάτας 9-7,ΝΕ Λάρισας – ΚΟ Ξάνθης 10-4, Άργης Καλαμάτας – Επειός Ήλιδος 7-10,Αρης-Αργής Καλαμάτας 17-3,Επειός Ήλιδος – ΝΕ Λάρισας 0-5 (μηδενισμός), Άρης – Άργης Καλαμάτας 17-3, ΝΕ Λάρισας – Άρης 14-12

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΕ Λάρισας 12
  2. Άρης 9
  3. Άργης Καλαμάτας 6
  4. Επειός Ήλιδος – μηδενίστηκε
  5. ΚΟ Ξάνθης – μηδενίστηκε

Ημιτελικά: ΟΦΘ – Άρης 17-10, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Ιτέας 9-7

Θέσεις 5-6: ΝΟ Σύρου – Άργης Καλαμάτας 9-16

Μικρός τελικός: ΝΟ Ιτέας – Άρης 8-13

Μεγάλος τελικός: ΝΕ Λάρισας – ΟΦΘ 8-14

Η τελική κατάταξη

  1. Όμιλος Φίλων Θαλάσσης
  2. ΝΕ Λάρισας
  3. Άρης Θεσσαλονίκης
  4. ΝΟ Ιτέας
  5. Άργης Καλαμάτας
  6. ΝΟ Σύρου
  7. Δελφίνια Πτολεμαΐδας

Οι τέσσερις πρώτες ομάδες κερδίζουν την άνοδό τους στην Β’ Εθνική.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης διεξάγεται το επόμενο τριήμερο (29-31 Ιουλίου) η τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ – ΟΦΘ
ΩΡΑ: 19:00 ΡΟΗ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.- ΝΟ ΙΤΕΑ
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΡΟΗ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΘ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ- ΝΟ ΣΥΡΟΥ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΟΦΘ
ΩΡΑ: 10:00 ΡΟΗ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.-ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ –ΡΟΗ
  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ- ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ –ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 31/7/16 ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
ΩΡΑ: 09:00 ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου
ΩΡΑ: 10:00 ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου
ΩΡΑ: 11:00 ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)
ΩΡΑ: 12:00 ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου  (7η – 8η  θέση)
ΩΡΑ: 18:00 ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (3η – 4η  θέση)
ΩΡΑ: 19:30 ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (1η – 2η  θέση)

ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στη Θεσσαλονίκη θα διεξαχθεί η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (29-31 Ιουλίου).
Μετά τη σημερινή κλήρωση στα γραφεία της ΚΟΕ, για τις 10 ομάδες που μετέχουν σχηματίστηκαν δύο (2) Όμιλοι.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (10/7) οι αγώνες της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε Ομίλους και αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (29-31/7) και θα διεκδικήσουν την άνοδό τους στη Β’ Εθνική.
Οι δέκα ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: Άρης Κάμπου, Ροή (από τον Όμιλο Αττικής), Επειός Ήλιδας, Άργης Καλαμάτας (από τον Όμιλο Πάτρας), ΝΟ Ιτέας, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Ιτέας), ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ‘Αρης, ΚΟ Ξάνθης (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):
Ροή – ΝΟ Σύρου 10-7, Ροή – Άρης Κάμπου 12-15. Δεν εμφανίστηκε στους αγώνες η ομάδα Άλμα Κλαμπ,ΝΟ Σύρου – Άρης Κάμπου 3-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης Κάμπου 6
2. Ροή 3
…………………….
3. ΝΟ Σύρου 0
*** Η Ομάδα Άλμα Κλαμπ δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
Άργης Καλαμάτας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 10-7, Επειός Ήλιδας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 6-8, Άργης Καλαμάτας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 10-9, Επειός Ήλιδας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 11-7,Επειός Ήλιδας – Άργης Καλαμάτας 11-6, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΟΠΑΘΑ Πατρών 4-9.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Επειός Ήλιδας 6
2. Άργης Καλαμάτας 6
………………………
3. ΟΠΑΘΑ Πατρών 6
4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0
ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (Κολυμβητήριο Ιτέας):
ΚΟ Καρδίτσας – ΝΟ Μεσολογγίου 21-12, ΝΟ Ιτέας – ΝΕ Λάρισας 15-13,ΚΟ Καρδίτσας – ΝΕ Λάρισας 5-11, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Μεσολογγίου 16-6, ΝΟ Μεσολογγίου – ΝΕ Λάρισας 7-18, ΝΟ Ιτέας – ΚΟ Καρδίτσας 10-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΝΟ Ιτέας 9
2. ΝΕ Λάρισας 6
…………………
3. ΚΟ Καρδίτσας 3
4. ΝΟ Μεσολογγίου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΟΦΘ – ΝΑΣ Ημαθίας 22-4, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4-8,Πύρρος Ιωαννίνων – ΟΦΘ 2-18, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-9, ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-5, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΣ Ημαθίας 6-10.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΟΦΘ 9
2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6
…………………………….
3. ΝΑΣ Ημαθίας 3
4. Πύρρος Ιωαννίνων 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Άρης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης στο συγκεκριμένο αγώνα, όπου μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 6-9, Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης 4-14,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 4-11, ΚΟ Ξάνθης – ΠΑΣ Φοίβος 14-1, Άρης – Μακεδονικός 16-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΚΟ Ξάνθης 4-14, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-6, ΠΑΣ Φοίβος – Άρης 4-18,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΟ Ξάνθης 8-19, Άρης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 16-3, Μακεδονικός – ΠΑΣ Φοίβος 8-5, ΚΟ Ξάνθης – Άρης 8-8, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 6-6, ΠΑΣ Φοίβος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-5.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης 13
2. ΚΟ Ξάνθης 13
……………………
3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 7
4. Μακεδονικός 7
5. ΠΑΣ Φοίβος 3
6. Εθνικός Αλεξανδρούπολης -1
*** Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.
Στην Τελική Φάση (29-31/7) θα σχηματιστούν δύο (2) όμιλοι τωνπέντε (5) ομάδων και οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα POOL (ισχύει η ισοπαλία), εντός των ομίλων. Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης πρέπει να υπάρξει νικητής. Οι τέσσερεις (4) πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία και η πρώτη ομάδα ανακηρύσσεται πρωταθλήτρια Γ’ Ανδρών για το 2016. Η κλήρωση των Ομίλων της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 13/7 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ              

ΡΟΗ

ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ

ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ               

ΝΟ ΙΤΕΑΣ   

ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ           

ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                  

    

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Ο.Φ.Θ.

                                                                                      

  1.  ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΣ ΑΡΗΣ

ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 13:00 ΡΟΗ ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΩΡΑ: 14:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 19:00 ΡΟΗ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 20:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΝΟ ΣΥΡΟΥ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016

ΩΡΑ: 09:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΡΟΗ

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 11:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 12:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΙΤΕΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΤΕΑΣ  

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 18.00  ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ: 19.00  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10.00 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΩΡΑ: 11.00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 10.00 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΩΡΑ: 11.00 ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 17.00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΩΡΑ: 18.00 ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ  

 

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. Ο.Φ.Θ.

ΩΡΑ: 19.00  ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 20.00  ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. 

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10.00 Ο.Φ.Θ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 11.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ:  12.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 09/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 19.00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ Ο.Φ.Θ.

ΩΡΑ: 20.00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ.

 

4η  αγωνιστική Σάββατο 10/7/2016

ΩΡΑ: 10.00 Ο.Φ.Θ. ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 11.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ:  12.00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ.

ΩΡΑ: 19.00 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 20.00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ` Ο.Φ.Θ.

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ  

 

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 19:30  ΑΣ ΑΡΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:30  ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ 

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ: 11:30 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ:  12:30 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 18:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 19:30 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ 

ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  12:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 18:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ: 19:10 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ` ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ ΦΑΣΕΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (1/6) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (8-10 Ιουλίου).

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Ηρακλής, ΝΕ Πατρών, ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Λάρισας

Οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 4) κάθε Ομίλου, θα παίξουν στα πλέι οφ ανόδου (29-31 Ιουλίου), με μία (1) ομάδα ανεβαίνει στην Α1, ενώ οι υπόλοιπες ομάδες (4) των Ομίλων, θα παίξουν στα πλέι άουτ (29-31 Ιουλίου), με δύο (2) ομάδες να υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Είκοσι τέσσερις (24) συνολικά ομάδες μετέχουν στο φετινό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, η κλήρωση της προκριματικής φάσης (8-10 Ιουλίου) του οποίου πραγματοποιήθηκε σήμερα (1/7) στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Ροή, Άλμα Κλαμπ, ΝΟ Σύρου, Άρης Κάμπου

ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Άργης Καλαμάτας, Επειός Ήλιδας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΟΠΑΘΑ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ: ΚΟ Καρδίτσας, ΝΟ Πρέβεζας, ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Μεσολογγίου, ΝΕ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΣ Ημαθίας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, Μακεδονικός, ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΚΟ Ξάνθης, Εθνικός Αεξανδρούπολης

Στην Τελική φάση (29-31 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου). Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανέρχονται οι 4 πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης.

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ),ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ) ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ)

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (25/5) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (Προκριματική φάση), Μίνι Παίδων (Β’ Προκριματική φάση) και Κορασίδων (Τελική φάση)

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (17-19 Ιουνίου) 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χαλκίδας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΚΟ Καρδίτσας, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός 

Στην Τελική φάση (5-7 Αυγούστου), για τις θέσεις Ανόδου 1-6, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου. Οι υπόλοιπες θα αγωνιστούν για τις θέσεις κατάταξης (7-12).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ (Β’ Προκριματική φάση, 10-12 Ιουνίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παναθηναϊκός, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΕ Κερατσινίου

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Ηρακλής 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεανδρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς 

Στην Γ’ Προκριματική φάση (1-3 Ιουλίου), προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες. Οι 2 πρώτες από κάθε Όμιλο, πλην του Α’ Θεσσαλονίκης (3 ομάδες).

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Τελική φάση, 30/6-3 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, Μπαράζ (ΝΟ Ρεθύμνου ή Τρίτων Αμαρουσίου), ΠΑΟΚ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2016

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Γ’ Φάση) και Μίνι Παίδων (Α’ Φάση).

ΕΦΗΒΩΝ (6-8 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας

Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (13-15 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Κερατσινίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 4 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άλμα Κλαμπ, ΑΕ Χαϊδαρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Μίλων, Ολυμπιακός, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται 4 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Προκρίνονται 2 ομάδες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μακεδονικός, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΣ Ημαθίας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Πανσερραϊκός

Προκρίνονται 2 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων

Προκρίνονται 3 ομάδες.

Συνολικά, στην Β’ Φάση (10-12 Ιουνίου), προκρίνονται 38 ομάδες.

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ ΚΟΕ (2/2/2016)

Πηγή:www.koe.org.gr

Σύμφωνα με αποφάσεις του Διοικητικού Συμβουλίου της ΚΟΕ που συνεδρίασε (2/2):

*Εντάσσονται στη δύναμη της Ομοσπονδίας τα Σωματεία ΑΕ Πετραλώνων και ΑΣ Γρεβενών «Ελίμεια»

*Εγκρίθηκε η συμμετοχή κολυμβητών/τριών από τα Σωματεία της Κεφαλονιάς και της Ζακύνθου χωρίς όριο, στους Χειμερινούς αγώνες κολύμβησης, λόγω αδυναμίας συμμετοχής σε ημερίδες ορίων από την απεργία των ναυτεργατών

*Οι Πανελλήνιοι Σχολικοί αγώνες κολύμβησης θα αποτελέσουν και φέτος κοινή την διοργάνωση με τους Χειμερινούς αγώνες ΟΠΕΝ κατηγορίας (4-6 Μαρτίου)

*Αναβάλλεται για τον Σεπτέμβριο η διοργάνωση Σεμιναρίου για τους προπονητές κολύμβησης

*Τα Σωματεία Ηρακλής (Παίδες, Νέες γυναίκες), ΑΟ Πλιτς Πλατς (Παίδες), Υδραϊκός, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (Νέοι άνδρες), ΝΟ Χίου (Νέες γυναίκες), μετά τη μη συμμετοχή τους στο πρόγραμμα αγώνων των επί μέρους ηλικιακών πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης που βρίσκονται σε εξέλιξη, δεν θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής στα αντίστοιχα πρωταθλήματα της επόμενης περιόδου (2016-17), χωρίς τις προβλεπόμενες οικονομικές κυρώσεις  που προβλέπονται από την Γενική Προκήρυξη αγώνων 2015-16

*Καλείται σε απολογία ο προπονητής υδατοσφαίρισης της Νίκης Βόλου, Δημήτρης Μπλάνας, με βάση τα αναγραφόμενα στο φύλλο αγώνα ΟΕΑΝΑ Βόλου – Νίκη Βόλου για το πρωτάθλημα Νέων ανδρών

*Εγκρίθηκε καμπ προετοιμασίας στην Αθήνα (9-14/2) για την Εθνική ομάδα Συγχρονισμένης κολύμβησης Νεανίδων

*Ορίζονται Κριτές Συγχρονισμένης κολύμβησης στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Γυναικών (Λονδίνο, 9-13 Μαϊου), η Ελένη Κουγιά (Β’ Κατηγορία) και Σύλβια Σαβράμη (Γ’ Κατηγορία)

*Στο Βόλο, μετά από σχετικό αίτημα του ΝΟΒΑ, θα διεξαχθεί το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Β’ στη Συγχρονισμένη κολύμβηση (9-12 Ιουνίου)

*Εγκρίθηκε αίτημα του ΚΟ Ηρακλείου για την διεξαγωγή Ημερίδας ορίων Αστεριών 1-4 στη Συγχρονισμένη κολύμβηση, στο Ηράκλειο Κρήτης

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Σάββατο) στο κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου οι αγώνες και στον εναπομείναντα έναν Όμιλο (από τους επτά, καθώς οι αγώνες των υπόλοιπων έξι ομίλων είχαν γίνει την περασμένη εβδομάδα) της Α’ προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών, σ’ αυτόν του Βόλου, και μάθαμε τις δύο ακόμα ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης, που είναι οι ΟΥΚ Βόλου και ΝΟ Λάρισας.

Ο προτελευταίος αγώνας του συγκεκριμένου Ομίλου, πάντως, ανάμεσα στις δύο ομάδες που τελικά δεν προκρίθηκαν -έτσι ή αλλιώς δεν θα προκρινόταν-, δηλαδή ανάμεσα στον ΟΕΑΝΑΒ και τη Νίκη Βόλου διακόπηκε λίγο πριν από την έναρξη του δεύτερου οκτάλεπτου και ενώ το σκορ ήταν 1-1, διότι, όπως αναφέρει το φύλλο αγώνα, ανάμεσα στα άλλα: Ο παίκτης με το Νο 9 της Νίκης Βόλου αιμοραγούσε από τη μύτη και ο γιατρός του συνέστησε να αποχωρήσει συστήνοντας και στον προπονητή του να τον βγάλει από τον αγώνα. Ο προπονητής της Νίκης Βόλου Δημήτρης Μπλάνας, όμως, αρνήθηκε και επέμενε στην άρνησή του, υποστηρίζοντας ότι ήταν δική του ευθύνη αν θα χρησιμοποιηθεί ή όχι ο παίκτης του. Οι διαιτητές έδωσαν 10 λεπτά διορία για να συνετιστεί ο προπονητής, κάτι που δεν έγινε, κι έτσι το παιχνίδι διακόπηκε. Στη συνέχεια, στο χώρο της γραμματείας και στη διένεξή του με τους παράγοντες του αγώνα, ο προπονητής της Νίκης πέταξε προς το μέρος του γιατρού ένα μπουκάλι με νερό. Για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η ΚΟΕ και φυσικά θα επιληφθεί σχετικά ο αθλητικός δικαστής. Θα γίνουν, εξάλλου, διαφορετικές συμπληρωματικές εκθέσεις από τον γιατρό και τον αλυτάρχη.

Εκκρεμεί βέβαια η απόφαση για το ποιές ομάδες τερμάτισαν τελευταίες στον Γ΄ Όμιλο Αττικής, καθώς ο Υδραϊκός δεν μπόρεσε να παρευρεθεί τους αγώνες, όπως επίσης δεν αγωνίστηκαν και τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας στον Όμιλο Θεσσαλονίκης.  Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Νέων Ανδρών που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει, εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιλό τους, ο Υδραϊκός ΝΟ στον Γ΄ Όμιλο Αττικής και τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας στον Όμιλο της Θεσσαλονίκης, ποιές ομάδες θα προκριθούν τελικά στην Β’ Προκριματική φάση ή αν αποκλειστούν οριστικά από το Πρωτάθλημα, ποιές ομάδες θα θεωρηθούν τελευταίες στους δικούς τους Ομίλους.

Τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 6-9, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 4-19, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-13, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-10, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου (διακόπηκε), ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 7-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

……………………………………….

  1. Νίκη Βόλου 0
  2. ΟΕΑΝΑΒ 0

** Δεν λαμβάνεται υπόψη ο αγώνας ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου που διακόπηκε.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΝΟ Γλυφάδας-ΓΣ Ηλιούπολης 16-4, Παναθηναϊκός ΑΟ-ΓΣ Περιστερίου 24-2,ΓΣ Περιστερίου-ΑΝΟ Γλυφάδας 2-22, Πανιώνιος ΓΣΣ-Παναθηναϊκός ΑΟ 7-10, ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΣ Περιστερίου 13-1, ΑΝΟ Γλυφάδας-Πανιώνιος ΓΣΣ 14-4,Πανιώνιος ΓΣΣ-ΓΣ Ηλιούπολης 7-4, Παναθηναϊκός ΑΟ-ΑΝΟ Γλυφάδας 4-13, ΓΣ Περιστερίου-Πανιώνιος ΓΣΣ 0-15, ΓΣ Ηλιούπολης-Παναθηναϊκός ΑΟ 5-10

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12
  2. Παναθηναϊκός ΑΟ 9
  3. Πανιώνιος ΓΣΣ 6

…………………………….

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 3
  2. ΓΣ Περιστερίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

ΚΟΠ Ιλισίων-ΝΟ Καλαμακίου 9-7, ΝΟ Χίου-ΑΟ Νηρέας Γέρακα 12-1, ΝΟ Καλαμακίου-ΑΟ Νηρέας Γέρακα 11-4, ΚΟΠ Ιλισίων-ΑΟΠ Φαλήρου 6-21,ΑΟ Νηρέας Γέρακα-ΚΟΠ Ιλισίων 5-15, ΑΟΠ Φαλήρου-ΝΟ Χίου 13-6,ΑΟΠ Φαλήρου-ΝΟ Καλαμακίου 26-2, ΝΟ Χίου-ΚΟΠ Ιλισίων 15-3, ΝΟ Καλαμακίου-ΝΟ Χίου 3-13, ΑΟ Νηρέας Γέρακα-ΑΟΠ Φαλήρου 4-24

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΟΠ Φαλήρου 12
  2. ΝΟ Χίου 9
  3. ΚΟΠ Ιλισίων 6

……………………………

  1. ΝΟ Καλαμακίου 3
  2. ΑΟ Νηρέας Γέρακα 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Εθνικός ΟΦΠΦ-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 2-9, Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΝΟ Βουλιαγμένης 2-10, η ομάδα του Υδραϊκού ΝΟ δεν παρευρέθηκε στους αγώνες,ΝΟ Βουλιαγμένης-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 10-0, Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΑΟ Πετρούπολης 16-6, Εθνικός ΟΦΠΦ-Υδραϊκός ΝΟ 5-0 (δεν αγωνίστηκε η ομάδα του Υδραϊκού),ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου-ΑΟ Πετρούπολης 15-5, ΝΟ Βουλιαγμένης-Εθνικός ΟΦΠΦ 18-2, η ομάδα του Υδραϊκού ΝΟ δεν παρευρέθηκε στους αγώνες.,ΝΟ Βουλιαγμένης-ΑΟ Πετρούπολης 21-5, Εθνικός ΟΦΠΦ-Ολυμπιακός ΣΦΠ 5-14, Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 10-4, ΑΟ Πετρούπολης-Εθνικός ΟΦΠΦ 10-6, ο Υδραϊκός ΝΟ δεν παρευρέθηκε στους αγώνες.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 9
  3. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 6
  4. ΑΟ Πετρούπολης 3

……………………………………

5.. Εθνικός ΟΦΠΦ 0

  1. Υδραϊκός ΝΟ —

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΠΣ Οξυγόνο-ΑΣ Απόλλο 5-16, ΓΣ Ηρακλής-ΑΣ ΠΑΟΚ 2-29, ΧΑΝΘ-Δελφίνια Πτολεμαϊδας 5-0 (απέσυραν την συμμετοχή τους τα δελφίνια Πτολεμαΐδας και δεν μπήκαν στην πισίνα),ΑΣ Απόλλο-ΑΣ ΠΑΟΚ 2-31, ΑΠΣ Οξυγόνο- ΧΑΝΘ 7-10, ΓΣ Ηρακλής-ΑΠΣ Οξυγόνο 13-1, ΧΑΝΘ-ΑΣ Απόλλο 7-15,  η ομάδα των Δελφινιών Πτολεμαΐδας δεν παρευρέθηκε στους αγώνες.,ΑΠΣ Οξυγόνο-ΑΣ ΠΑΟΚ 3-26, ΧΑΝΘ-ΓΣ Ηρακλής 7-16, ΑΣ ΠΑΟΚ-ΧΑΝΘ 19-2, ΓΣ Ηρακλής-ΑΣ Απόλλο 6-3, τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας δεν παρευρέθηκαν στους αγώνες.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΣ ΠΑΟΚ 12
  2. ΓΣ Ηρακλής 9
  3. ΑΣ Απόλλο 6
  4. ΧΑΝΘ 3
  5. ΑΠΣ Οξυγόνο 0

……………………………………

  1. Δελφίνια Πτολεμαΐδας —

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου-ΟΦΗ 11-4,ΝΟ Χανίων-ΟΦΗ 11-4, ΝΟ Χανίων-ΝΟ Ρέθυμνου 15-10

Η Βαθμολογία(Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………….

  1. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΑΝΟ Δελφίνια Μετ/σης-ΝΕ Πατρών 10-17,ΝΟ Πατρών-ΑΝΟ Δελφίνια Μετ/σης 19-6, ΝΕ Πατρών-ΝΟ Πατρών 7-12

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

………………………………………

  1. ΑΝΟ Δελφίνια Μετ/σης 0

Έτσι οι ομάδες που, σύμφωνα με τις βαθμολογίες, έχουν προκριθεί -αλλά με τις εκκρεμότητες που θα σας αναλύσουμε- παρακάτω, είναι οι: ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός , Πανιώνιος  (από τον Α΄ Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Β΄ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης (από τον Γ΄ Όμιλο Αττικής),  ΠΑΟΚ,  Ηρακλής, ΑΣ Απόλλο, ΧΑΝΘ (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας (από τον Όμιλο Βόλου).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Μετά το Παιδικό, την προηγούμενη εβδομάδα και το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών μπαίνει στις ράγες για τη φετινή αγωνιστική περίοδο με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης από αύριο (22/1) έως και την Κυριακή (24/1).

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΑΝΟΓ, Περιστερίου):Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου

2.Β’Όμιλος Αττικής (κολ. Γέρακα, Νέας Σμύρνης, Αλίμου): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Καλαμακίου, Νηρέας Γέρακα

  1. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολ. Εθνικό Πειραιά, Πετρούπολης):ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΑΟ Πετρούπολης, Υδραϊκός, Νηρέας Χαλανδρίου
  2. Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΧΑΝΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
  3. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας):Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βολου
  4. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντ. Πεπανός»):ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  5. Όμιλος Κρήτης (κολ. Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

Στην Β’ προκριματική φάση (22-24 Απριλίου) προκρίνονται συνολικά 20 ομάδες. Οι 3 πρώτες από τους Ομίλους 1, 2, οι 4 πρώτες από τους Ομίλους 3, 4 και οι 2 πρώτες από τους Ομίλους 5, 6, 7.

Η κλήρωση της έχει προγραμματιστεί για τις 30 Μαρτίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.00).

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                            22/01/2016

ΩΡΑ:   20:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2η  αγωνιστική                  Σάββατο                                 23/01/2016

ΩΡΑ:   12:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                            ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ:   13:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                             ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική                  Σάββατο                                 23/01/2016

ΩΡΑ:   19:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   20:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

4η  αγωνιστική                  Κυριακή                                 24/01/2016           

ΩΡΑ:   10:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

5η  αγωνιστική                  Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ:  17:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                            ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ:   18:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

1η  αγωνιστική                 Παρασκευή                            22/01/2016             

ΩΡΑ: 20:30                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 21:30                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                   ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

2η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016            

ΩΡΑ: 13:00                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                     ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

ΩΡΑ: 14:00                 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                               ΝΟ ΧΙΟΥ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

3η  αγωνιστική                  Σάββατο                                  23/01/2016           

ΩΡΑ: 20:00                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                  ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 21:00                 ΝΟ ΧΙΟΥ                                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

4η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 11:30                 ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

5η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ              ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                     ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                            22/01/2016

ΩΡΑ: 19:00                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                       ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:00                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                             ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

2η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016

ΩΡΑ: 11:15                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:15                 ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ                                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 13:15                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

3η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                       ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΩΡΑ: 18:30                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                       ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ           ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΩΡΑ: 10:30                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                             ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

5η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ                                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                            22/01/2016

ΩΡΑ: 19:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 20:00                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΑΣ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 21:00                 ΧΑΝΘ                                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ

2η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016

ΩΡΑ: 11:15                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                         ΑΣ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 12:15                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ                       ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 13:15                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΣ ΠΑΟΚ                                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                 ΧΑΝΘ                                                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 19:00                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

4η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ

ΩΡΑ: 10:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΑΣ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 11:00                 ΧΑΝΘ                                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

5η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ                       ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 18:00                 ΑΣ ΠΑΟΚ                                          ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 19:00                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                            22/01/2016          

ΩΡΑ:   19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                               ΟΦΗ

2η  αγωνιστική                   Σάββατο                                 23/01/2016

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                      ΟΦΗ

3η  αγωνιστική                   Σάββατο                                 23/01/2016

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                      ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική                   Σάββατο                                  23/01/2016          

ΩΡΑ:   18:00               ΑΝΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

2η  αγωνιστική                   Κυριακή                                  24/01/2016         

ΩΡΑ:  10:00                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                     ΑΝΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ            

3η  αγωνιστική                   Κυριακή                                   24/01/2016        

ΩΡΑ:   16:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                   Παρασκευή                                   29/01/2016                

ΩΡΑ:   20:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ           

2η  αγωνιστική                   Σάββατο                                        30/01/2016

ΩΡΑ:   11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:   12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

3η  αγωνιστική                   Σάββατο                                        30/01/2016                

ΩΡΑ:   19:30               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   20:30               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/1) οι αγώνες και στους 13 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και ξέρουμε 37 ομάδες που προκρίνονται σίγουρα στην επόμενη (Β’) φάση.

Υπάρχει πλέον μια εκκρεμότητα για το ποιες ομάδες πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους Α’ Θεσσαλονίκης και Κρήτης, καθώς στον πρώτο δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες ο Ηρακλής και στον άλλον εμφανίστηκε μεν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου μια αποστολή του Πλιτς Πλατς, αλλά σύμφωνα με τα φύλλα αγώνα, οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν διότι αντιμετώπιζαν εμπύρετη ίωση. Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιό τους, ο Πλιτς Πλατς σε αυτόν της Κρήτης και ο Ηρακλής στον Α’ Θεσσαλονίκης και αν θα αποκλειστούν έτσι ώστε να περάσουν στη Β’ φάση και οι τρεις άλλοι που πήραν 1η, 2η και 3η θέση, ή θα αποκλειστούν εντελώς από το πρωτάθλημα οι συγκεκριμένες δύο ομάδες (Ηρακλής, Πλιτς Πλατας) και θα αποκλειστούν ως τελευταίοι στον κάθε Όμιλο αντίστοιχα ο Μακεδονικός (3ος στον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΟΦΗ (3ος στον Όμιλο Κρήτης).

Θυμίζουμε ότι από αυτή τη φάση ΔΕΝ προκρίνονται στην επόμενη (Β’) μόνον οι ομάδες που πααίρνουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Οι 37 ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα, πάντως, είναι οι: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ (από τον Δ’ Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Ε’ Αττικής), ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Ολυμπιάδα Πετρούπολης (από τον ΣΤ’ Αττικής), ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας (από τον Όμιλο Λάρισας).

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-6, Πανιώνιος – Δελφίνιας Μεταμόρφωσης 40-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-4, Πανιώνιος – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 23-4,Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 9
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

…………………………………………………

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ιωνικός- ΓΣ Περιστερίου 9-18, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης- ΑΕ Χαϊδαρίου 5-12,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 3-6, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 16-3, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-0, Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 4-15,Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 4-5, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 4-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόφωσης 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Ιωνικός 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………………………..

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 21-3, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 12-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 15-5, ΝΟ Χίου – Μίλων 27-2,ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-10, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 10-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΝΟ Καλαμακίου 3

…………………………………………..

  1. Μίλων 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ηλυσιακός 20-6, ΝΟ Σύρου – Άλμα Κλαμπ 5-15, Ολυμπιακός – Άλμα Κλαμπ 25-2, ΝΟ Σύρου – Ηλυσιακός 5-26,ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 3-30, Ηλυσιακός – Άλμα Κλαμπ 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Ηλυσιακός 6
  3. Άλμα Κλαμπ 3

……………………………………

  1. ΝΟ Σύρου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο- Παναθηναϊκός 18-8, Απόλλων Σμύρνης- ΑΝΟ Γλυφάδας 2-36,Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-3, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 1-28, Απόλλων Σμύρνης – Παλαιό Φάληρο 4-27, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-13

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  3. Παναθηναϊκός 3

…………………………………………

  1. Απόλλων Σμύρνης 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα 4-20, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 8-18, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Νηρέας Γέρακα 4-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 12-13, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6
  3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3

…………………………………………………

  1. Άρης Νίκαιας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 19-3, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 16-9,ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 17-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

…………………………………

Ο Ηρακλής δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-5, ΠΑΟΚ- ΕΑΤΕΚ 29-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 5-17, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 2-29, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 12-10, Πανσεραϊκός – ΝΟ Καβάλας 5-6,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 18-8, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 27-2, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 7-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 0-30.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Καβάλας 9
  3. Πανσερραϊκός 6
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………….

  1. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης- Δελφίνια Πτολεμαΐδας 6-1,ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-8

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 4
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 4

………………………………………..

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου- ΟΦΗ: 4-3,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 6-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 5-3. Η ομάδα του Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε σε κανένα παιχνίδι, παρότι η αποστολή ήταν στο Ηράκλειο, επειδή η πλειοψηφία των παικτών του επλήγησαν από εμπύρετη ίωση

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

  1. ΟΦΗ 0

…………………………………..

Ο Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 16-2,ΝΟ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 34-2, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 20-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

…………………………………………

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 5-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 9-4,Νίκη Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 19-2, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 0-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 17-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. Νίκη Βόλου 6
  3. ΟΕΑΝΑΒ 3

…………………………………….

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 4-17,ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 4-12, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-19, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 1-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

3.ΝΕ Λαμίας 3

………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 18-20 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/2 στις 13.00 στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2001), αρχίζει αύριο (15/1) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στην οποία και μετέχουν 52 συνολικά ομάδες, στους 13 επί μέρους Ομίλους.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Περιστερίου):Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο ΝΟΒ, Λαιμός- Δημοτικό Νέας Σμύρνης):ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

4.Δ’Όμιλος Αττικής (Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ»): Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

  1. Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας
  2. ΣΤ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Πετρούπολης):Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  3. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός
  4. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολεγίου
  5. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας «Βασίλης Πολύμερος»):Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας
  6. Όμιλος Λάρισας (Εθνικό κολυμβητήριο Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας
  7. Όμιλος Κρήτης (κολυμβητήριο Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου
  9. Όμιλος Πτολεμαϊδας (Δημοτικό κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων

Στην Β’ προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) προκρίνονται συνολικά 39 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι τελευταίες ομάδες στη κατάταξη των Ομίλων). Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 24 Φεβρουαρίου και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΩΡΑ:  18:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  10:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  12:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΜΙΛΩΝ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΜΙΛΩΝ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΜΙΛΩΝ ΑΟ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. 4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

 

  1. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

 

  1. ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               Α.Σ. ΑΠΟΛΛΟ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΟΚ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                        ΠΑΟΚ

 

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ                           ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΟΦΗ                                                   ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          

           

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΑΣΤΕΡΙΩΝ 1-7 ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,19-20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΣΕΡΡΕΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Με απόλυτη επιτυχία διεξήχθη το Σαββατοκύριακο στις Σέρρες η Hμερίδα Αστεριών 1-7 της Συγχρονισμένης κολύμβησης για τα σωματεία της Βόρειας Ελλάδας.

Τα αποτελέσματα, με τις τρεις πρώτες, σε όλα τα Αστέρια:

ΑΣΤΕΡΙ 1:

  1. Στυλιανή Λιούρη (Δελφίνια Πτολεμαϊδας) 43,5833 β.
  2. Δήμητρα Τζούμα (Νηρέας Ιωαννίνων) 42,9165 β.
  3. Άννα Διδασκάλου (ΑΣ Απόλλο) 42,9162 β.

ΑΣΤΕΡΙ 2:

  1. Στυλιανή Λιούρη (Δελφίνια Πτολεμαϊδας) 45,8664 β.
  2. Ευαγγελία Κοκκώνη (ΑΣ Απόλλο) 45,3328 β.
  3. Δήμητρα Τζούμα (Νηρέας Ιωαννίνων) 44,9996 β.

ΑΣΤΕΡΙ 3:

  1. Δέσποινα Κουλούρη (ΑΣ Απόλλο) 45,9997 β.
  2. Χαρίκλεια Μυτάκου (Ηρακλής) 45,3885 β.
  3. Ευαγγελία Κοκκώνη (ΑΣ Απόλλο) 45,2773 β.

ΑΣΤΕΡΙ 4:

  1. Αναστασία Τολέδου (Ηρακλής) 48,1953 β.
  2. Αλεξάνδρα Καλαμαρά (Πανσερραϊκός) 47,9553 β.
  3. Θάλεια Δάμπαλη (Πανσερραϊκός) 47,5288 β.

ΑΣΤΕΡΙ 5:

  1. Θωμαϊς Θεοδωρίδου (Πανσερραϊκός) 67,9258 β.
  2. Ζωή Αγραφιώτη (Πανσερραϊκός) 66,4221 β.
  3. Αλεξάνδρα Κατσικά (Ηρακλής) 66,0222 β.

ΑΣΤΕΡΙ 6:

  1. Σοφία Τσαλούμη (Πανσερραϊκός) 72,1710 β.
  2. Αλεξία Καλαθά (Πανσερραϊκός) 69,5644 β.
  3. Δανάη Χριστίνα Αβδελά (Πανσερραϊκός) 69,4953 β.

ΑΣΤΕΡΙ 7:

  1. Δήμητρα Τσιαντή (Πανσερραϊκός) 82,7742 β.
  2. Δέσποινα Δεδούση (Πανσερραϊκός) 80,9930 β.
  3. Ιωάννα Τσιλιακούδη (Πανσερραϊκός) 78,6423 β.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πενήντα δύο (52) ομάδες μετέχουν στο Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης, η κλήρωση της Α’ προκριματικής φάσης (15-17 Ιανουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδς

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας

ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου

Δεν προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) οι τελευταίες ομάδες όλων των Ομίλων.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σαράντα εννιά (49) ομάδες μετέχουν συνολικά στους 10 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του Εφηβικού πρωταθλήματος (19-21 Φεβρουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Χαϊδαρίου

Β’ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Καλαμακίου, Μίλων, Άρης Νίκαιας

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Χαλκίδας, Ποσειδών Ιλισίων

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, Ολυμπιακός, Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΧΑΝΘ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Ηρακλής, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου

ΔΕΝ προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (15-17 Απριλίου), οι τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ Προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών (22-24 Ιανουαρίου), στο οποίο και μετέχουν 31 ομάδες συνολικά.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Καλαμακίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός, Ολυμπιακός, ΑΟ Πετρούπολης, Υδραϊκός, Νηρέας Χαλανδρίου

Προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΧΑΝΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

Προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

Προκρίνονται 2 ομάδες

 Η Β’ Προκριματική φάση 22-24 Απριλίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’,23-25 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2015,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΣΕΡΡΩΝ

Ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης διατήρησε τα σκήπτρα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Α’ που έγινε από την περασμένη Παρασκευή έως και την Κυριακή το απόγευμα στις Σέρρες. Τα «Σκαθάρια» κατέκτησαν τον τίτλο καθώς πρώτευσαν στη γενική βαθμολογία με 233 βαθμούς, έναντι 209 του 2ου ΝΟ Χανίων, ενώ 3ος ήταν ο Πανσερραϊκός με 196.

Οι κοπέλες του ΑΝΟΜ κατέκτησαν τα χρυσά μετάλλια στους τρεις από τους τέσσερις τελικούς της διοργάνωσης και συγκεκριμένα στο Σόλο με την Άννα – Μαρία Ταξοπούλου, στο Ντουέτο με τις Ταξοπούλου και Καμπούτση, καθώς και στο Κόμπο, ενώ στο Ομαδικό πήραν στο ασημένιο. Το χρυσό μετάλλιο στο Ομαδικό κατέκτησε ο ΝΟ Χανίων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα με τους τρεις πρώτες σε όλους τους τελικούς:

ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΟΛΟ:

  1. Άννα Μαρία Ταξοπούλου (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 78,1677 β.
  2. Βασιλική Κοφίδη (ΝΟΒΑ) 74,9611 β.
  3. Μαρία Ελένη Αρμάου (ΚΟ Ηρακλείου) 74,1622 β.

ΤΕΛΙΚΟΣ ΟΜΑΔΙΚΟ:

  1. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μαρία Βοζινάκη, Ευαγγελία Γαυιωτάκη, Βιολέτα Ζουζούνη, Όλγα Κουργιαντάκη, Αριάδνη Μαλινδρέτου, Αθηνά Μαρία Μαρκουλάκη, Συλιανή Μαυρομμάτη, Νικολέτα Παπαγεωργίου, αναπλ. Ηλέκτρα Παπακωνσταντουδάκη, αναπλ. Αναστασία Παπασηφάκη) 72,5419 β.
  2. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γεωργία Βασιλοπούλου, Ηλιάνα Καμπούτση, Ελένη Κόντη, Αλεξάνδρα Κουτρομάνου, Κατερίνα Μανάρα, Όλγα Παπασαράντη, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, Τζουμάκα Θοεδοσία, αναπλ. Ειρήνη Γιαννούλου, αναπλ. Δανάη Σακέλη) 72,5168 β.
  3. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δανάη Χριστίνα Αβδελά, Δέσποινα Δεδούση, Αλεξία Καλαθά, Γαλήνη Μαντέλα, Μαρία Ελένη Ταλουμτζή, Σφία Τσαλούμη, Δήμητρα Τσιάντη, Ιωάννα Τσιλιακούδη) 70,9766 β.

ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΟΜΠΟ:

  1. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γεωργία Βασιλοπούλου, Ηλιάνα Καμπούτση, Ελένη Κόντη, Αλεξάνδρα Κουτρομάνου, Ελένη Λιντζεράκου, Κατερίνα Μανάρα, Όλγα Παπασαράντη, Δανάη Σακέλη, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, Θεοδοσία Τζουμάκα, αναπλ. Ειρήνη Γιαννούλου) 75,700 β.
  2. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μαρία Βοζινάκη, Ευαγγελία Γαυιωτάκη, Βιολέτα Ζουζούνη, Όλγα Κουργιαντάκη, Αριάδνη Μαλινδρέτου, Αθηνά Μαρία Μαρκουλάκη, Στυλιανή Μαυρομμάτη, Νικολέτα Παπαγεωργίου, Ηλέκτρα Παπαδοκωνσταντάκη, Αναστασία Παπασηφάκη, αναπλ. Ρούσσα Μαραγκάκη, αναπλ. Ανδριάνα Μαρία Φανδριδάκη) 74,4333 β.
  3. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δανάη Χριστίνα Αβδελά, Δέσποινα Δεδούση, Αλεξία Καλαθά, Πασχαλίνα Κιοσέ, Γαλήνη Μαντέλα, Μαρία Ελένη Ταλουμτζή, Σοφία Τσαλούμη, Δήμητρα Τσιάντη, Ιωάννα Τσιλιακούδη, Ηλιάνα Πανταζή) 73,8667 β.

ΤΕΛΙΚΟΣ ΝΤΟΥΕΤΟ:

  1. Ηλιάνα Καμπούτση – Άννα Μαρία Ταξοπούλου – αναπλ. Ελένη Κόντη (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 75,700 β.
  2. Δέσποινα Δεδούση – Δήμητρα Τσιάντη – αναπλ. Γαλήνη Μαντέλα (Πανσερραϊκός) 74,4333 β.
  3. Μαρία Ελένη Αρμάου – Ειρήνη Καββάλου (ΚΟ Ηρακλείου) 73,8667 β.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 233 β.
  2. ΝΟ Χανίων 209
  3. Πανσερραϊκός 196
  4. ΚΟ Ηρακλείου 176
  5. ΝΟ Βουλιαγμένης 91
  6. ΑΝΟ Αργυρούπολης 49
  7. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 36
  8. ΝΟΒΑ 22
  9. Ηρακλής 8
  10. Αρίων Γλυφάδας 0

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε συνέχεια του με αριθ. Πρωτ. 3822/Ε από 22.6.15 εγγράφου μας, σχετικά με τους Πανελλήνιους Αγώνες Κολύμβησης Προαγωνιστικών Κατηγοριών 9-12 ετών, που θα διεξαχθούν 26-28/6/15 στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Περιστερίου, σας γνωρίζουμε το πρόγραμμα προθέρμανσης των 2 γκρουπ, καθώς και τις ώρες των αγώνων.

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι καλούνται, οι εκπρόσωποι ή οι προπονητές των σωματείων που συμμετέχουν στους παραπάνω αγώνες, την Παρασκευή 26/6/15 και ώρα 15.45 στο κλειστό γυμναστήριο του κολυμβητηρίου, για ενημέρωση.

Α’ ΓΚΡΟΥΠ

ΕΝΟ ΑΙΓΥΠΤΙΩΤΩΝ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΔΑΣ ΑΡΑΦΗΝ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ, ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ, ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ, ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ, ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ, ΑΙΟΛΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΥΔΡΙΑ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΥΣ ΡΟΔΟΥ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΑΥΤΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΣΚΑΛ, ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ, ΑΡΙΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΡΟΗ, ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ, ΓΑΣ ΙΑΣΟΝΑΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ, ΑΟ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΥ, ΑΚΟΒΒ, ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΚΟΠΙ, ΚΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ, ΓΛΑΥΚΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΑΟ ΩΚΕΑΝΟΣ, ΟΦ Ν.ΙΩΝΙΑΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ, ΠΟΠ 94.

Β’ ΓΚΡΟΥΠ

ΝΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΑΣΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ, ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ, ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΑΡΕΤΗ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ, ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ, ΠΕΚΕΒ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ, ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΤΕΡΗ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ, ΙΠΠΟΚΑΜΠΟΣ, ΝΗΕΡΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ, ΝΑΟ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΟ ΚΟΛΩΝΟΥ, ΓΣ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 73, ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟΒΑ, ΝΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ, ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΑΚΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ.

Ώρες Προθέρμανσης 9-10 ετών

Γκρουπ Α’                  Παρασκευή  26/6       16.00-16.25

Γκρουπ Β’                              «                      16.25-16.50

Ώρα έναρξης Αγώνων 9-10 ετών     17.00

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Α’                  Παρασκευή 26/6        19.00-19.20

Γκρουπ Β’                              «                      19.20-19.40

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   19.45

Ώρες Προθέρμανσης 9-10 ετών

Γκρουπ Β’                  Σάββατο  27/6                        07.30-07.55 πρωί

                                                «                      16.25-16.50 απόγευμα

Γκρουπ Α’                              «                      07.55-08.20 πρωί

                                                «                      16.00-16.25 απόγευμα

Ώρα έναρξης Αγώνων 9-10 ετών     πρωί 08.30 και

                                                                        απόγευμα 17.00

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Β’                  Σάββατο 27/6             10.15-10.35 πρωί

                                                «                      19.20-19.40 απόγευμα

Γκρουπ Α’                              «                      10.35-10.55 πρωί

                                                «                      19.00-19.20 απόγευμα

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   πρωί 11.00 και

                                                                        απόγευμα 19.45

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Β’                  Κυριακή  28/6                        08.30-08.55

Γκρουπ Α’                              «                      08.55-09.20

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   09.30

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 22/3) οι αγώνες της Β’ (ημιτελικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων και στους πέντε ομίλους και αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (24-26/4).

Οι δέκα που πέρασαν είναι: ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 2-5, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 13-8, Παναθηναϊκός  – ΓΣ Ηλιούπολης 13-3, ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Παναθηναϊκός  9-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 5-14, ΝΟ Χίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 16-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης 16-4, Παναθηναϊκός – ΝΟ Χίου 10-19, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-15.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Χίου 10

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 10

……………………………………………

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6
  2. Παναθηναϊκός 3
  3. ΓΣ Ηλιούπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):

Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 6-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 19-5, Νηρέας  Γέρακα – Εθνικός Πειραιά 11-7, ΝΟ Χανίων- ΝΟ Βουλιαγμένης  7-9, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα  11-5, Εθνικός  Πειραιά – ΝΟ Χανίων  5-11, ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός 11-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός Πειραιά 23-4, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χανίων 3-11, Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

  1. ΝΟ Χανίων 9

…………………………………………….

  1. Ολυμπιακός 6
  2. Νηρέας Γέρακα 3
  3. Εθνικός Πειραιά 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παλαιό Φάληρο – Πανιώνιος 12-3, ΝΟ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 15-5, ΑΟ  Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-17 , ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Πατρών 9-6 , Πανιώνιος – ΑΟ Πετρούπολης  8-6 , Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Ρεθύμνου  15-6, ΝΟ Ρεθύμνου – Πανιώνιος 7-6, ΝΟ Πατρών – Παλαιό Φάληρο 6-19, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Ρεθύμνου 4-12, Πανιώνιος – ΝΟ Πατρών 5-2.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Παλαιό Φάληρο 12

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 9

………………………………………..

  1. Πανιώνιος 6
  2. ΝΟ Πατρών 3
  3. ΑΟ Πετρούπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 18-2, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 20-1, Μακεδονικός – ΑΣ Απόλλο 1-23 , ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΟΚ 3-18, Ηρακλής – Μακεδονικός  17-7, ΑΣ Απόλλο – ΝΑΟ Κέρκυρας 6-5, ΝΑΟ Κέρκυρας – Ηρακλής 12-3, ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο 15-2, Μακεδονικός – ΝΑΟ Κέρκυρας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΑΟ Κέρκυρας που μηδενίστηκε στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρέθηκε ένας βαθμός), Ηρακλής – ΠΑΟΚ 4-19.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 12

  1. ΑΣ Απόλλο 9

……………………………………………….

  1. Ηρακλής 3
  2. Μακεδονικός 3
  3. ΝΑΟ Κέρκυρας 2

*** Ο ΝΑΟ Κέρκυρας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 2-17, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΚΕ Κοζάνης 5-3, ΚΕ Κοζάνης –ΟΥΚ Βόλου 5-10 , ΠΑΣ Φοίβος – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4-7 ,ΝΟ Λάρισας  – ΚΕ Κοζάνης  18-6, ΟΥΚ Βόλου – ΠΑΣ Φοίβος 13-5, ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Λάρισας 1-21, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΟΥΚ Βόλου 2-11, ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΣ Φοίβος 8-6, ΝΟ Λάρισας – Δελφίνια Πτολεμαίδας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκαν τα Δελφίνια Πτολεμαϊδας που μηδενίστηκε στον συγκεκριμένο αγώνα και τους αφαιρέθηκε ένας βαθμός).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Λάρισας 12

  1. ΟΥΚ Βόλου 9

……………………………………….

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 5
  2. ΚΕ Κοζάνης 3
  3. ΠΑΣ Φοίβος 0

*** Τα Δελφίνια Πτολεμαϊδας έχουν ένα μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 24-26 Απριλίου. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 8/4 στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ Η Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε πέντε (5) Ομίλους διεξάγεται, από αύριο (20/3) έως και την Κυριακή (22/3), η Β’ προκριματική φάση του Εφηβικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Ιλίσιο): ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Παναθηναϊκός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΝΟΒ, Λαιμός): ΝΟ Χανίων, ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα

Γ’ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ρεθύμνου, Πανιώνιος, ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, Μακεδονικός

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (κολ. Νέας Ιωνίας Βόλου): ΠΑΣ Φοίβος, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΚΕ Κοζάνης

Στην Τελική φάση προκρίνονται οι δύο (2) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10). Η κλήρωση των αγώνων είναι προγραμματισμένη για τις 8 Απριλίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.00).

ΚΛΗΡΩΣΗ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (4/3) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της Β’ προκριματικής φάσης του Εφηβικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης οι αγώνες της οποίας θα διεξαχθούν το τριήμερο 20-22 Μαρτίου.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Παναθηναϊκός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ρεθύμνου, Πανιώνιος, ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Άθως Χαλκιδικής, ΝΑΟ Κέρκυρας, Ηρακλής, Μακεδονικός

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: ΝΟ Λάρισας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΟΥΚ Βόλου, Νικητής Μπαράζ (ΧΑΝΘ – ΠΑΣ Φοίβος)

Στην Τελική φάση προκρίνονται 10 συνολικά ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου).

GREEK RESULTS X INTERNATIONAL SWIMMING MEETING NEMO CUP 2014,25-26 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2014,“BORIS TRAJKOVSKI” SWIMMING POOL (25M.),SKOPJE

RESULTS X INTERNATIONAL SWIMMING MEETING NEMO CUP 2014

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Gold 7. Men, 50m Backstroke YOB 1998 – 1999 NIKOLAOS, VARVAROUSIS 99 29.15
15. Men, 100m Backstroke YOB 1998 – 1999 NIKOLAOS, VARVAROUSIS 99 1:02.83
17. Men, 200m Breaststroke YOB 2000 – 2001 DIMITRIOS, MOUTSOS 01 2:43.18
Silver 13. Men, 50m Freestyle YOB 2002 – 2003 KONSTANTINOS, DELIMARIS 02 28.59
1. Men, 100m Freestyle YOB 2002 – 2003 KONSTANTINOS, DELIMARIS 02 1:04.17
7. Men, 50m Backstroke Open NIKOLAOS, VARVAROUSIS 99 29.15
3. Men, 50m Breaststroke YOB 2000 – 2001 DIMITRIOS, MOUTSOS 01 34.92
5. Men, 200m Fly YOB 2000 – 2001 PAULOS, LOUSIOS 01 2:21.47
Bronze 15. Men, 100m Backstroke Open NIKOLAOS, VARVAROUSIS 99 1:02.83
3. Men, 50m Breaststroke YOB 2002 – 2003 AVRAMIDIS, Christos 02 38.58
17. Men, 200m Breaststroke Open DIMITRIOS, MOUTSOS 01 2:43.18
19. Men, 100m Fly YOB 2000 – 2001 PAULOS, LOUSIOS 01 1:04.56
19. Men, 100m Fly YOB 2002 – 2003 KONSTANTINOS, DELIMARIS 02 1:14.75
9. Men, 200m Medley YOB 2002 – 2003 AVRAMIDIS, Christos 02 2:48.59