Ετικέτα: Δημοτικό Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΩΝ ΟΡΙΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ,14-15 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΝΙΚΑΙΑ-ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ,14-15 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΝΙΚΑΙΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ,14-15 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΩΝ ΟΡΙΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ. ΚΑΙ ΑΤΤΙΚΗΣ,14-15 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ,ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,14-15 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΕΡΙΔΩΝ ΟΡΙΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ,14-15 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ης ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,3-4 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.koe.org.gr
Η 1η Ημερίδα Αστεριών της νέας αγωνιστικής περιόδου (2016-17) στη Συγχρονισμένη κολύμβηση, διεξάγεται το Σαββατοκύριακο (3-4 Δεκεμβρίου) στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης.
Μετέχουν συνολικά 252 αθλήτριες από 10 Σωματεία της Αττικής, με το πρόγραμμα των αγώνων να είναι το ακόλουθο:
Σάββατο, 3/12
10.30 1ο Αστέρι
12.30 2ο Αστέρι
18.30 3ο Αστέρι
19.30 4ο Αστέρι
Κυριακή, 4/12
10.30 5ο Αστέρι
11.30 6ο Αστέρι
12.30 7ο Αστέρι

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016,21-22 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

  1. ΑΓΟΡΙΑ γεν. 2004

 

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ    ΝΕΑΣ    ΣΜΥΡΝΗΣ 

 

1η  αγωνιστική Πέμπτη 21/07/2016

ΩΡΑ: 18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική Παρασκευή  22/07/2016

ΩΡΑ: 18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 

 

  1. ΚΟΡΙΤΣΙΑ γεν. 2002

 

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ    ΝΕΑΣ    ΣΜΥΡΝΗΣ 

 

1η  αγωνιστική Πέμπτη 21/07/2016

ΩΡΑ: 19:00 (2 εξάλεπτα) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 19:30 (2 εξάλεπτα) ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 20:00 (2 εξάλεπτα) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

2η  αγωνιστική Παρασκευή  22/07/2016

ΩΡΑ: 19:00 (2 εξάλεπτα) ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 19:30 (2 εξάλεπτα) ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 20:00 (2 εξάλεπτα) ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 17ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ «ΘΕΤΙΣ ΚΑΠ»,11-13 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Νίκη για την Εθνική μας στην πρεμιέρα, 11-6 την Ρωσία

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε σήμερα το πρωί η Εθνική μας ομάδα Γυναικών, που επικράτησε της αντίστοιχης της Ρωσίας με 11-6 για την πρώτη αγωνιστική του «Θέτις Καπ», που διεξάγεται στο δημοτικό κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης και αποτελεί το τελευταίο «τεστ» πριν το προολυμπιακό τουρνουά.

Η ελληνική ομάδα ήταν καλύτερη από την αρχή του αγώνα και, χάρις στην καλή αμυντική της λειτουργία μάλιστα, κράτησε ανέπαφη την εστία της σε όλο το πρώτο οκτάλεπτο, που ολοκληρώθηκε με σκορ 3-0 υπέρ της. Οι διεθνείς μας συνέχισαν να έχουν την υπεροχή και να είναι εξαιρετικές στον παίκτη λιγότερο, «μπλοκάροντας» τις Ρωσίδες.

Το τελικό 6-11 μοιάζει να είναι δίκαιο αποτέλεσμα, καθώς η ομάδα του Σάκη Κεχαγιά είχε την υπεροχή σε όλο το παιχνίδι και, κάνοντας μια μεστή εμφάνιση, πήρε την νίκη ξεκινώντας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το «Θέτις Καπ».

Η Εθνική μας προηγήθηκε 5-1 και 6-2 στο σκορ και σε κανένα σημείο του αγώνα δεν απειλήθηκε από την αντίπαλο της. Ήταν η μεγαλύτερη σε έκταση νίκη της Ελλάδας επί της Ρωσίας από το 1995 που υπάρχει προϊστορία μεταξύ των δύο Εθνικών ομάδων.

Να σημειωθεί πως πριν την έναρξη του αγώνα απονεμήθηκε τιμητική πλακέτα στο δήμαρχο Νέας Σμύρνης, κύριο Σταύρο Τζουλάκη, από τον πρόεδρο της ΚΟΕ Δημήτρη Διαθεσόπουλο.

Στα αξσημείωτα επίσης της πρεμιέρας, το κατάμεστο Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης, με την ενθουσιώδη παρουσία και σχολείων της πόλης που δημιούργησαν πολύ όμορφη ατμόσφαιρα.

ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΔΑ 6-11

Οκτάλεπτα: 0-3, 2-3, 3-3, 1-2

ΡΩΣΙΑ ΕΛΛΑΔΑ
Ουστιούκινα Κούβδου
Αντόνοβα Τσουκαλά 1
Προκοφίεβα 1 Ελευθεριάδου
Καρίμοβα 1 Διαμαντοπούλου Β. 1
Μπορίσοβα 2 Πλευρίτου Μ.
Γκορμπούνοβα 1 Αβραμίδου 2
Κούζινα Ασημάκη 3
Σιμάνοβιτς Ρουμπέση 1
Τιμοφέεβα Κώτσια
Σομπόλεβα Μανωλιουδάκη
Ιβάνοβα 1 Πλευρίτου Ελ. 1
Αμπντριζιάκοβα Ξενάκη 2
Καρμάουκ Διαμαντοπούλου Χ.
Προπονητής: Αλεξάντερ Γκαϊντούκοφ Προπονητής: Σάκης Κεχαγιάς

Στο άλλο παιχνίδι που ολοκληρώθηκε νωρίτερα, η Ουγγαρία νίκησε την Ιταλία με 8-6.

Διπλασίασε τις νίκες της η Εθνική, 11-5 την Γαλλία

Ακόμα μια καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Εθνική μας ομάδα των γυναικών, καθώς επιβλήθηκε της Γαλλίας, του Έλληνα προπονητή Φίλιππου Σακέλλη, με 11-5 για την δεύτερη  αγωνιστική  του 17ου «Θέτις Καπ», που διεξάγεταιστο δημοτικό κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης και αποτελεί το τελευταίο «τεστ» πριν το προολυμπιακό τουρνουά που θα γίνει στην Γκούντα της Ολλανδίας.

Η ελληνική ομάδα ήταν ανώτερη καθ’ όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και δεν επέτρεψε στην αντίπαλο της, σε κανένα σημείο του αγώνα να διεκδικήσει κάτι περισσότερο. Η νίκη για την Ελλάδα ήρθε φυσιολογικά αφού απέδωσε εξίσου καλά σε άμυνα και επίθεση.

Από τρία τέρματα σημείωσαν Ασημάκη και Ελ. Πλευρίτου, ενώ για την γαλλική ομάδα δύο τέρματα πέτυχε η Μαχέ.

Το ενδιαφέρον για την ομάδα του Σάκη Κεχαγιά στρέφεται πλέον στο αυριανό παιχνίδι με την Ουγγαρία που θα πραγματοποιηθεί στις 21.00 στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης.

Στο άλλο παιχνίδι που ολοκληρώθηκε νωρίτερα, η Ουγγαρία επικράτησε της Ρωσίας με 13-11.

ΕΛΛΑΔΑ-ΓΑΛΛΙΑ 11-5

Οκτάλεπτα: 2-1, 4-1, 3-2, 2-1

ΕΛΛΑΔΑ ΓΑΛΛΙΑ
Κούβδου Ντερεντί
Ελευθεριάδου Μιγιό 1
Χυδηριώτη Μπασελιέ
Διαμαντοπούλου Β. 1 Σακρέ Ορόρε
Πλευρίτου Μ. Ζουλιέ 1
Αβραμίδου 1 Μαχέ 2
Ασημάκη 3 Μπαρμπέ
Μπενέκου Ταρντύ 1
Κότσια 1 Σακρέ Αντελίν
Μανωλιουδάκη Ντόλε
Πλευρίτου Ελ. 3 Κλερκ
Ξενάκη 2 Γιασκόβα
Διαμαντοπούλου Χ. Σαμπριέ
Προπονητής: Σάκης Κεχαγιάς Προπονητής: Φίλιππος Σακέλλης

Διαιτητές: Βένγκεροτ Ούρσουλα (Ελβετία), Ερκάν Τουρκάν (Τουρκία)

Μεγάλη εμφάνιση για τη Εθνική, νίκη με 17-11 την Ουγγαρία

Εξαιρετική εμφάνιση και νίκη με σκορ 17-11 πέτυχε η Εθνική ομάδα των γυναικών απέναντι στην Ουγγαρία στο «Θέτις Καπ» που διεξάγεται στο δημοτικό κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης και αποτελεί ουσιαστικά ένα δυνατό τεστ ενόψει του Προολυμπιακού τουρνουά της Γκούντα στην Ολλανδία. Ήταν μάλιστα η τρίτη της νίκη σε ισάριθμους αγώνες στην διοργάνωση και με νίκη στον αυριανό αγώνα με την Ιταλία (11.00), στην αυλαία του «Θέτις Καπ», θα κατακτήσει την πρώτη θέση.

Έχοντας σε μεγάλη μέρα την Άλκηστη Αβραμίδου που σημείωσε έξι τέρματα, η ομάδα του Σάκη Κεχαγιά προσέθεσε ακόμα μια καλή εμφάνιση στην συγκεκριμένη διοργάνωση. Η ελληνική ομάδα από την στιγμή που βρέθηκε μπροστά, επέβαλε τον ρυθμό της και δεν επέτρεψε σε κανένα σημείο του αγώνα την πρωταθλήτρια Ευρώπης να διεκδικήσει κάτι περισσότερο.

Για την Ελλάδα ξεχώρισε η Αβραμίδου με έξι τέρματα, ενώ για λογαριασμό της Ουγγαρίας η Κιστέλι πέτυχε τρία τέρματα.

Το πρωί η Ουγγαρία επικράτησε με 16-3 της Γαλλίας, ενώ στους υπόλοιπους αγώνες που ολοκληρώθηκαν νωρίτερα η Ιταλία πέτυχε τη νίκη τόσο απέναντι στη Ρωσία με 13-10, όσο και απέναντι στην Γαλλία με σκορ 8-4.

ΕΛΛΑΔΑ-ΟΥΓΓΑΡΙΑ 17-11

Οκτάλεπτα: 5-3, 5-1, 5-4, 2-3

ΕΛΛΑΔΑ ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Κούβδου Γκάνγκλ
Τσουκαλά 2 Γκιζάνι
Ελευθεριάδου 1 Αντάλ Ντ. 2
Διαμαντοπούλου Β. Κιστελέκι 1
Πλευρίτου Μ. 2 Σουκς 1
Αβραμίδου 6 Τάκατς 1
Ασημάκη 2 Ίλλες 1
Ρουμπέση Κιστέλι 3
Κότσια 1 Τοθ 1
Μανωλιουδάκη 2 Μπούικα 1
Πλευρίτου Ελ. Σάμπο
Ξενάκη 1 Μέντσενγκερ
Διαμαντοπούλου Χ. Μπολονάι
Προπονητής: Σάκης Κεχαγιάς Προπονητής: Αττίλα Μπιρό

Διαιτητές: Βένγκεροτ Ούρσουλα (Ελβετία), Ατίλα Μπροσόφσκι (Ρουμανία)

Πρώτη η Εθνική παρά την ήττα με 7-5 από την Ιταλία

Την ήττα με 7-5 γνώρισε η Εθνική ομάδα υδατοσφαίρισης των γυναικών από την Ιταλία στην αυλαία του «Θέτις Καπ», που διεξάγεται στο δημοτικό κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης και αποτελεί τεστ πριν από το Προολυμπιακό τουρνουά της Γκούντα στην Ολλανδία. Παρά την ήττα, η Ελλάδα κατέκτησε την πρώτη θέση στην συγκεκριμένη διοργάνωση σε τριπλή ισοβαθμία.

Σε ένα δυνατό παιχνίδι με πολλές αποβολές για τις δύο ομάδες, οι Ιταλίδες παρουσιάστηκαν περισσότερο συγκεντρωμένες σε άμυνα και επίθεση, κάτι που στο τέλος τους οδήγησε στη νίκη.

Από ένα τέρμα πέτυχαν  η Ξενάκη, η Ασημάκη, η Ε. Πλευρίτου, η Τσουκαλά και η Μανωλιουδάκη, ενώ από πλευράς Ιταλίας η Εμόλο και η Ταμπάνι σημείωσαν από δύο τέρματα.

Το ενδιαφέρον πλέον της ελληνικής ομάδας στρέφεται στο Προολυμπιακό τουρνουά που θα διεξαχθεί το διάστημα 21-28 Μαρτίου, όπου η Ελλάδα θα διεκδικήσει την είσοδο της στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο στην Βραζιλία το ερχόμενο καλοκαίρι.

Καλύτερη παίκτρια του τουρνουά αναδείχθηκε η Κεστέλι (Ουγγαρία), καλύτερη τερματοφύλακας η Γκορλέρο (Ιταλία), ενώ πρώτη σκόρερ ήταν Γκορμπούνοβα (Ρωσία) με 11 τέρματα.

Στον αγώνα που ολοκληρώθηκε νωρίτερα η Ρωσία επικράτησε με 15-6 της Γαλλίας.

ΕΛΛΑΔΑ-ΙΤΑΛΙΑ 5-7

Οκτάλεπτα: 1-1, 2-3, 1-1, 1-2

ΕΛΛΑΔΑ ΙΤΑΛΙΑ
Κούβδου Γκορλέρο
Τσουκαλά 1 Ταμπάνι 2
Χυδηριώτη Καριμπότι
Διαμαντοπούλου Β. Κουεϊρόλο
Πλευρίτου Μ. Ραντίκι 1
Αβραμίδου Αειόλο
Ασημάκη 1 Ντι Μάριο 1
Ρουμπέση Μπιανκόνι
Κότσια Έμολο 2
Μανωλιουδάκη 1 Πομέρι 1
Πλευρίτου Ελ. 1 Κότι
Ξενάκη 1 Φρασινέτι
Διαμαντοπούλου Χ. Τεάνι
Προπονητής: Σάκης Κεχαγιάς Προπονητής: Φάμπιο Κόντι

 

Διαιτητές: Βένγκεροτ Ούρσουλα (Ελβετία), Ερκάν Τουρκάν (Τουρκία)

Αναλυτικά η τελική βαθμολογία:

  1. Ελλάδα 9
  2. Ιταλία 9
  3. Ουγγαρία 9
  4. Ρωσία 3
  5. Γαλλία 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 17ου ΤΟΥΡΝΟΥΑ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ «ΘΕΤΙΣ ΚΑΠ»,11-13 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης με τη συνεργασία του Δήμου, διεξάγεται (11-13 Μαρτίου) το 17ο τουρνουά υδατοσφαίρισης Γυναικών «Θέτις Καπ», που αποτελεί και το τελευταίο αγωνιστικό τεστ για την Εθνική μας ομάδα πριν το Προολυμπιακό τουρνουά στη Γκούντα (21-28 Μαρτίου).

Στο φετινό «Θέτις Καπ», εκτός της Εθνικής μας ομάδας, μετέχουν η Ουγγαρία, η Ιταλία, η Ρωσία και η Γαλλία. Το αγωνιστικό πρόγραμμα:

Παρασκευή, 11/3

09.45 Ουγγαρία – Ιταλία

11.00 Ρωσία – ΕΛΛΑΔΑ

19.45 Ουγγαρία – Ρωσία

21.00 ΕΛΛΑΔΑ – Γαλλία

Σάββατο, 12/3

09.45 Γαλλία – Ουγγαρία

11.00 Ιταλία – Ρωσία

19.45 Ιταλία – Γαλλία

21.00 ΕΛΛΑΔΑ – Ουγγαρία

Κυριακή, 13/3

09.45 Ρωσία – Γαλλία

11.00 ΕΛΛΑΔΑ – Ιταλία

Διαιτητές είναι οι, Ούρσουλα Βένγκεροτ (Ελβετία), Βόγιν Πουτνίκοβιτς (Σερβία), Ατίλα Μπροσόφσκι (Ρουμανία) και Ερκάν Τουρκάν (Τουρκία).

Παρατηρητής ο Άνχελ Μόλινερ (Ισπανία).

Εκτός της Ελλάδας που μετείχε φυσικά και στις 16 προηγούμενες διοργανώσεις, από το 1995 που θεσμοθετήθηκε το τουρνουά, 14 συμμετοχές έχει η Ρωσία και 12 η Ιταλία,οι δύο δηλαδή χώρες που ακολουθούν.

Η Ελλάδα έχει 56 παιχνίδια στην διοργάνωση (24-4-28), με την Εύη Μωραϊτίδου να είναι η πρώτη σκόρερ της Εθνικής μας με 38 γκολ.

O Ομοσπονδιακός τεχνικός των Γυναικών Σάκης Κεχαγιάς ανακοίνωσε σήμερα (10 Μαρτίου) τις παίκτριες που θα αγωνιστούν με την Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης Γυναικών στο 17ο τουρνουά «Θέτις Καπ» που διεξάγεται (11-13 Μαρτίου) στο Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης.

Είναι οι εξής 15: Έλενα Κούβδου, Χρυσή Διαμαντοπούλου (τερματοφύλακες), Χριστίνα Τσουκαλά, Ιωάννα Χυδηριώτη, Μαργαρίτα Πλευρίτου, Βασιλική Διαμαντοπούλου, Άλκηστη Αβραμίδου, Αλεξάνδρα Ασημάκη, Αντιγόνη Ρουμπέση, Χριστίνα Κότσια, Φιλιώ Μανωλιουδάκη, Ελευθερία Πλευρίτου, Ελένη Ξενάκη, Νικολέτα Ελευθεριάδου, Άλκηστη Μπενεκου.

Τις συνθέσεις τους γνωστοποίησαν επίσης οι εθνικές ομάδες της Ρωσίας και της Ιταλίας που μετέχουν στο τουρνουά.

ΡΩΣΙΑ: Άννα Τιμοφέεβα, Ελβίνα Καρίμοβα, Άννα Ουστιάκινα, Αναστασία Σιμάνοβιτς, Μαρία Μπορίσοβα, Ντιάνα Αντόνοβα, Ευγενία Αμπτριζιάκοβα, Όλγα Γκορμπούνοβα, Άννα Καρναουκ, Σβετλάνα Κούζινα, Ευγενία Σομπόλεβα, Ευγενία Ιβάνοβα, Εκατερίνα Προκοφίεβα

ΙΤΑΛΙΑ: Τζούλια Γκορλέρο, Κιάρα Ταμπάνι, Αριάννα Γκαριμπόντι, Ελίζα Κουαϊρόλο, Φεντερίκα Ραντίκι, Ροζαρία Αϊέλλο, Τάνια ντι Μάριο, Ρομπέρτα Μπιανκόνι, Τζούλια Έμμολο, Φρανσέσκα Πομέρι, Αλεξάνδρα Κόττι, Τερέζα Φρασινέτι, Λάουρα Τεάνι, Βαλέρια Παλμιέρι

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ ΤΟΥ 17ου FINAL FOUR ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016,4-5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι (17/2) η κλήρωση των δύο ημιτελικών αγώνων του 17ου  Final Four Κυπέλλου Ελλάδας υδατοσφαίρισης Ανδρών, που θα πραγματοποιηθεί το διήμερο 4 και 5 Μαρτίου στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης.

Τα ζευγάρια των ημιτελικών της 4ης Μαρτίου:

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Ο Τελικός της διοργάνωσης θα διεξαχθεί, μεταξύ των δύο Νικητών, την επομένη (5 Μαρτίου).

Το 17ο Final Four του Κυπέλλου Ελλάδας θα καλυφθεί τηλεοπτικά από τη NOVASports.

Πριν την διαδικασία της κλήρωσης ο Αντιπρόεδρος της ΚΟΕ Γιώργος Κατσαρός αναφέρθηκε στους λόγους για τους οποίους δεν διεξάγεται φέτος στην Περιφέρεια – όπως συνηθίζεται – η διοργάνωση, ζητώντας ταυτόχρονα από τα σωματεία να καταβάλουν κάθε προσπάθεια και από την πλευρά τους ώστε και το φετινό Final Four να στεφθεί με επιτυχία και πνεύμα αθλητικής άμιλλας.

Από την πλευρά του, ο τεχνικός Διευθυντής της ΚΟΕ Νίκος Σπηλιωτόπουλος, επεσήμανε την επιθυμία της Ομοσπονδίας στο Κολυμβητήριο να βρεθούν τα τμήματα υποδομής των 4 σωματείων μετά των προπονητών τους, σε μια ατμόσφαιρα πανηγυρική, όπως αρμόζει στο άθλημα και την ιστορία του.

Ανέφερε επίσης ότι, κατά τα λοιπά, θα ισχύσουν ότι και τα προηγούμενα χρόνια σ’ ότι αφορά τις ονομαστικές προσκλήσεις (30 ανά σωματείο), ενώ άλλες οργανωτικές λεπτομέρειες και θέματα ασφάλειας θα συζητηθούν στην καθιερωμένη σύσκεψη με την Αστυνομία και όλους τους εμπλεκόμενους στην διοργάνωση.

Οι Διαπιστεύσεις για τα ΜΜΕ

Σχετικά με το 17ο Final Four του Κυπέλλου Ελλάδας υδατοσφαίρισης Ανδρών που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης (4-5 Μαρτίου), από το Γραφείο Τύπου της ΚΟΕ γίνεται γνωστό ότι οι ενδιαφερόμενοι συνάδελφοι θα πρέπει να αποστείλουν ( hitas69@yahoo.gr, FAX: 2109850964) την αίτηση διαπίστευσης τους το αργότερο ως τις 25 Φεβρουαρίου 2016.

Λόγω της περιορισμένης δυνατότητας εξυπηρέτησης όσο το δυνατόν περισσότερων συναδέλφων, παρακαλούμε για την άμεση ανταπόκριση σας αφού θα τηρηθεί  σειρά προτεραιότητας. Για κάθε Μέσο ισχύει κατά βάση, μία (1) διαπίστευση.

Τα ίδια ισχύουν και για τους συναδέλφους επαγγελματίες φωτορεπόρτερ.

Εξυπακούεται ότι και οι συνάδελφοι που είναι ήδη διαπιστευμένοι στην ΚΟΕ θα πρέπει να πράξουν το ίδιο και να αιτηθούν σχετική διαπίστευση για την διοργάνωση.

Όπως ενημέρωσε η Len, οι Διαπιστεύσεις των συναδέλφων δημοσιογράφων και φωτορεπόρτερ για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (Κολύμβηση, Καταδύσεις, Συγχρονισμένη) που θα διεξαχθεί στο Λονδίνο (9-22 Μαϊου), μπορούν να αποσταλούν ως τις 22 Απριλίου 2016 στην διεύθυνση του mail: ryan.bangs@swimming.org

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΤΗΣ Κ.Ο.Ε. ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΛΥΚΕΙΩΝ 2016

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΛΥΚΕΙΩΝ 2016

Όπως είναι γνωστό, η ΚΟΕ τα δύο τελευταία χρόνια έλαβε την πρωτοβουλία και σε συνεργασία με την Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής του Υπουργείου Παιδείας διοργάνωσε τα ετήσια Πανελλήνια Σχολικά Πρωταθλήματα Κολύμβησης Λυκείων, που η πραγματοποίησή τους το προηγούμενο διάστημα είχε ανασταλεί για λόγους κυρίως οικονομικούς, αθλητικού προγραμματισμού και άλλους. Έτσι έστω και με την παραδοσιακή μορφή των αγώνων η Κολύμβηση επανήλθε σαν Αθλητική δραστηριότητα στη Σχολική Φυσική Αγωγή της Μέσης Εκπαίδευσης με όλα τα θετικά χαρακτηριστικά για τους μαθητές και την ανάπτυξη του Αθλήματος.  

 

Η Κ.Ο.Ε. και στο παρελθόν απέστειλε προτάσεις προς το ΥΠΕΠΘ για την εισαγωγή της Κολύμβησης στο Δημόσιο Σχολείο καθώς επίσης προτάσεις για  εναλλακτικούς τρόπους διεξαγωγής Σχολικών Κολυμβητικών Διοργανώσεων και Πρωταθλημάτων σε όλες τις βαθμίδες της Εκπαίδευσης.

Σήμερα η ΚΟΕ και από την πλευρά της μπορεί να ανακοινώσει τη διεξαγωγή του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κολύμβησης Λυκείων Σχολικού έτους 2015-16 σε συνεργασία με την Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.

ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Οι  Πανελλήνιοι Σχολικοί Αγώνες Λυκείων θα πραγματοποιηθούν

σαν μια παράλληλη διοργάνωση κατά την διάρκεια των Χειμερινών Αγώνων Παίδων-Κορασίδων, Εφήβων-Νεανίδων Βορρά Θεσσαλονίκη και Νότου Νίκαια, καθώς και κατά τη διάρκεια των Πανελληνίων Χειμερινών αγώνων Ανοιχτής κατηγορίας που θα διεξαχθεί στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ Αθήνα .

Οι  Χειμερινοί αγώνες Παίδων-Κορασίδων, Εφήβων-Νεανίδων

Βορρά και Νότου αποτελούν την Α΄ φάση του Πανελληνίου Σχολικού Πρωταθλήματος Λυκείων και στους αγώνες αυτούς έχουν τη δυνατότητα να συμμετέχουν:

α. Μαθητές-τριες που κατέχουν Δελτίο Αθλητικής Ιδιότητας της ΚΟΕ και στο διάστημα από 1/10/2015 έως 19/2/2016 δεν κατέχουν το σχετικό Όριο για τη συμμετοχή τους στη Β΄Φάση του Σχολικού Πρωταθλήματος Λυκείων στο μοναδικό αγώνισμα που έχουν επιλέξει να συμμετέχουν,

β. Μαθητές-τριες που δεν είναι εγγεγραμμένοι σε Σωματείο της ΚΟΕ.

Όλοι οι μαθητές-τριες για να συμμετέχουν στην επόμενη Β΄Φάση του Σχολικού Πρωταθλήματος, θα πρέπει από  1/10/2015 έως 21/2/2016 να έχουν επιτύχει επίδοση σύμφωνα με τα Όρια του σχετικού Πίνακα Ορίων που περιλαμβάνεται στη Προκήρυξη 22328/Δ5 της 9/2/2016 του ΥΠΕΘ.

Την Β΄και Γ΄φάση – Τελική του Πρωταθλήματος των Λυκείων αποτελούν οι Χειμερινοί αγώνες Ανοιχτής Κατηγορίας.

  1. Δικαίωμα συμμετοχής για το Σχολικό Πρωτάθλημα έχουν μαθητές-τριες κολυμβητές-τριες με έτος γέννησης 1998,1999,2000, και οι γεννημένοι το 2001 υπό την προϋπόθεση ότι είναι μαθητές Λυκείου.
  2. Για τη συμμετοχή των συλλόγων και των κολυμβητών-τριών που θα συμμετέχουν στους Χειμερινούς αγώνες των Κατηγοριών Βορρά και Νότου καθώς και στους Χειμερινούς αγώνες Ανοιχτής κατηγορίας, ισχύουν οι διατάξεις της Προκήρυξης Κολυμβητικών Αγώνων 2015-16, οι διατάξεις σχετικής εγκυκλίου της Δ/νσης Φυσικής Αγωγής του ΥΠΕΘ καθώς και οι διατάξεις της παρούσας εγκυκλίου.
  3. Oι κολυμβητές-τριες που έχουν την πρόθεση να συμμετέχουν εκτός των Χειμερινών Αγώνων των Κατηγοριών και της Ανοιχτής Κατηγορίας της ΚΟΕ και στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Λυκείων, θα συμμετέχουν σε αυτό σύμφωνα και με τη σχετική εγκύκλιο της Δ/νσης Φυσικής Αγωγής του ΥΠΕΘ, που έχει αποσταλεί στα Λύκεια όλης της χώρας. Οι δηλώσεις συμμετοχής των μαθητών-τριών θα πρέπει να υποβληθούν στο ΥΠΕΘ.
  4. Οι σύλλογοι στις δηλώσεις συμμετοχής των κολυμβητών-τριών για τους Χειμερινούς Αγώνες των Κατηγοριών Βορρά στην Θεσσαλονίκη, και Νότου στη Νίκαια, δικαιούνται να δηλώσουν τους κολυμβητές-τριες έως 3 ατομικά αγωνίσματα του προγράμματος των Χειμερινών Αγώνων των Κατηγοριών υπό την προϋπόθεση ότι κατέχουν τα σχετικά όρια, Εφόσον αυτοί επιλέξουν να αγωνιστούν και στο Σχολικό Πρωτάθλημα Λυκείων, ένα ακόμη αγώνισμα του προγράμματος των Σχολικών Αγώνων μπορεί να δηλώσουν, το οποίο δεν θα συμπεριλαμβάνεται σ αυτά που έχουν δηλώσει στη ΚΟΕ, και είναι το αγώνισμα στο οποίο ο κολυμβητής θα διεκδικήσει τη συμμετοχή του στους πρωινούς προκριματικούς του Σχολικού Πρωταθλήματος ΟΑΚΑ Χειμερινοί Ανοικτής Κατηγορίας 4-6/3/2016.

Στην Α’ φάση της διοργάνωσης οι αγώνες διεξάγονται σε τελικές σειρές από κοινού και για τις δύο διοργανώσεις των Χειμερινών Κατηγοριών και του Σχολικού πρωταθλήματος.  Στο έντυπο δηλώσεων των συλλόγων, το αγώνισμα στο οποίο δηλώνουν να αγωνισθούν για το Σχολικό πρωτάθλημα, θα πρέπει να χαρακτηρίζεται. Το αγώνισμα αυτό για το Σχολικό Πρωτάθλημα μπορεί και να ταυτίζεται με τα έως 3 αγωνίσματα των Χειμερινών Αγώνων της ΚΟΕ και η δήλωση συμμετοχής του θα πρέπει να κατατίθεται στο ΥΠΕΘ για το συγκεκριμένο αγώνισμα.

  1. Στους Χειμερινούς αγώνες Ανοιχτής Κατηγορίας 4-6/3/2016 στο ΟΑΚΑ, σχετικά με τις δηλώσεις συμμετοχής ισχύουν όσα αναφέρονται για την Α Φάση, και οι μαθητές τριες συμμετέχουν στα αγωνίσματα για το Σχολικό Πρωτάθλημα με τα Όρια του Σχολικού , για δε τα αγωνίσματα της Ανοικτής Κατηγορίας της ΚΟΕ με αυτά της Ανοικτής Κατηγορίας. Στους πρωινούς προκριματικούς, τα αγωνίσματα διεξάγονται σε σειρές που συγκροτούνται ξεχωριστά για τα αγωνίσματα της Ανοιχτής Κατηγορίας και ξεχωριστά για τα αγωνίσματα του Σχολικού Πρωταθλήματος, προκειμένου οι κολυμβητές-τριες να προκριθούν στους απογευματινούς Τελικούς. Έτσι στους Τελικούς πραγματοποιούνται ένας Τελικός των Χειμερινών Αγώνων Ανοιχτής κατηγορίας της ΚΟΕ και ένας Τελικός του Πανελληνίου Σχολικού πρωταθλήματος Λυκείων.  Θα υπάρξουν αντίστοιχες τελετές απονομής μεταλλίων. 
  2. Το αγωνιστικό πρόγραμμα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Λυκείων σε όλες τις φάσεις Α΄, Β΄ και Γ΄ Τελική των αγώνων ταυτίζεται με τα αγωνιστικά προγράμματα της ΚΟΕ, αλλά περιλαμβάνει τα αγωνίσματα του Ολυμπιακού προγράμματος και μόνο.
  3. Οι Κολυμβητές τρίες μαζί με τα σχετικά δικαιολογητικά συμμετοχής που καθορίζει το ΥΠΕΘ, θα πρέπει να φέρουν το πλαστικοποιημένο έγκυρο Δελτίο Αθλητικής Ιδιότητας της ΚΟΕ.
  4. Οι επιδόσεις που θα πραγματοποιηθούν στους Χειμερινούς αγώνες των Κατηγοριών και της Ανοιχτής κατηγορίας καθώς και στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Λυκείων υπολογίζονται για τη συγκρότηση των Εθνικών ομάδων σύμφωνα με τις ανακοινώσεις της ΚΟΕ.
  5. Για τους Χειμερινούς αγώνες Κατηγοριών και Ανοιχτής κατηγορίας, ισχύουν τα παράβολα συμμετοχής που έχουν θεσπισθεί, ενώ για το αγώνισμα του Σχολικού πρωταθλήματος δεν ισχύει παράβολο συμμετοχής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΧΕΙΜΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,30-31 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016,11-12 ΕΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:swim-news.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΧΕΙΜΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,30-31 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016,11-12 ΕΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ.xls

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,23-24 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν σήμερα (24/1) οι Χειμερινοί Αγώνες Κορασίδων Β’ και η Ημερίδα Αστεριών 5,6 και 7. Στους αγώνες συμμετείχαν συνολικά 174 αθλήτριες.

O NOBA κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια, στο Ντουέτο, με τις Ιωάννου και Φραγκάκη και στο Ομαδικό, ενώ στις Φιγούρες, η Χρυσούλα Ιωάννου του ΝΟΒΑ κατετάγη πρώτη, στους αγώνες που διεξήχθησαν στο Δημοτικό Κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, με τις τρεις πρώτες νικήτριες στους τελικούς Ντουέτο, Ομαδικού και στις Φιγούρες:

ΝΤΟΥΕΤΟ ΤΕΛΙΚΟΣ

Χρυσούλα Ιωάννου – Φραγκάκη Ελένη (ΝΟΒΑ) 64,4378 β.

Σταυρούλα-Βάγια Ελένη – Αικατερίνη Μπέκου (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 63,1252 β.

Κωνσταντίνα Αγγελοπούλου – Μαρία Καραπαναγιώτου (Ηρακλής) 60,4694 β.

ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΝΟΒΑ (Χριστίνα Ευτυχία Βαλιανάτου, Χρυσούλα Ιωάννου, Ζωή Καραγγέλου, Γεωργία Μαντζαφλέρη, Μαρία Μπουντούκου, Δήμητρα Ουράνιτσα, Δέσποινα-Ευθαλία Παγώνη, Ελένη Φραγκάκη Αναπληρ. Δέσποινα Κωνσταντίνα Γρηγορίου, Ελένη Φράγγου) 62,0508 β.

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Μαρίνα Βασιλοπούλου, Κωνσταντίνα Γιακαλη, Σταυρούλα-Βάγια Ελένη, Αικατερίνη Μπέκου, Μαρία Παλαμίδα, Λυδία Χαρακάκου) 59,7148 β.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ειρήνη Δουλαβέρη, Ελπίδα Κρασάκη, Ιφιγένεια Κρομμυδάκη, Βαια Λουράκη, Γαρυφαλιάνα Νίκο, Χριστίνα-Ιωάννα Σκυλουράκη, Στυλιανή Τζιτζικαλάκη, Άννα-Μαρία Τουσισβίλι) 59,3984 β.

ΦΙΓΟΥΡΕΣ

Χρυσούλα Ιωάννου (ΝΟΒΑ) 64,3912 β.

Ελένη Φραγκάκη (ΝΟΒΑ) 63,8936 β.

Σταυρούλα-Βάγια Ελένη (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 62,4829

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,23-24 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

GROUP ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,23-24 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,23-24 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης διεξάγονται το Σαββατοκύριακο (23-24/1) οι Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Β’ καθώς επίσης και ημερίδα Αστεριών 5, 6 και 7.

Μετέχουν συνολικά 245 αθλήτριες από τις οποίες οι 197 (16 Σωματεία) στους Χειμερινούς Κορασίδων Β’ και οι υπόλοιπες 48 (5 Σωματεία) στην ημερίδα Αστεριών.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Σάββατο,23/1

10.30 Ντουέτο (προκριματικός)

12.45 Ομαδικό (προκριματικός)

17.00 Φιγούρες

Κυριακή, 24/1

10.30 Ντουέτο (τελικός)

13.00 Ομαδικό (τελικός)

15.30 Ημερίδα Αστεριών 5, 6,7

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/1) οι αγώνες και στους 13 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και ξέρουμε 37 ομάδες που προκρίνονται σίγουρα στην επόμενη (Β’) φάση.

Υπάρχει πλέον μια εκκρεμότητα για το ποιες ομάδες πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους Α’ Θεσσαλονίκης και Κρήτης, καθώς στον πρώτο δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες ο Ηρακλής και στον άλλον εμφανίστηκε μεν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου μια αποστολή του Πλιτς Πλατς, αλλά σύμφωνα με τα φύλλα αγώνα, οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν διότι αντιμετώπιζαν εμπύρετη ίωση. Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιό τους, ο Πλιτς Πλατς σε αυτόν της Κρήτης και ο Ηρακλής στον Α’ Θεσσαλονίκης και αν θα αποκλειστούν έτσι ώστε να περάσουν στη Β’ φάση και οι τρεις άλλοι που πήραν 1η, 2η και 3η θέση, ή θα αποκλειστούν εντελώς από το πρωτάθλημα οι συγκεκριμένες δύο ομάδες (Ηρακλής, Πλιτς Πλατας) και θα αποκλειστούν ως τελευταίοι στον κάθε Όμιλο αντίστοιχα ο Μακεδονικός (3ος στον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΟΦΗ (3ος στον Όμιλο Κρήτης).

Θυμίζουμε ότι από αυτή τη φάση ΔΕΝ προκρίνονται στην επόμενη (Β’) μόνον οι ομάδες που πααίρνουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Οι 37 ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα, πάντως, είναι οι: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ (από τον Δ’ Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Ε’ Αττικής), ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Ολυμπιάδα Πετρούπολης (από τον ΣΤ’ Αττικής), ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας (από τον Όμιλο Λάρισας).

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-6, Πανιώνιος – Δελφίνιας Μεταμόρφωσης 40-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-4, Πανιώνιος – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 23-4,Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 9
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

…………………………………………………

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ιωνικός- ΓΣ Περιστερίου 9-18, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης- ΑΕ Χαϊδαρίου 5-12,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 3-6, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 16-3, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-0, Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 4-15,Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 4-5, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 4-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόφωσης 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Ιωνικός 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………………………..

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 21-3, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 12-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 15-5, ΝΟ Χίου – Μίλων 27-2,ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-10, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 10-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΝΟ Καλαμακίου 3

…………………………………………..

  1. Μίλων 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ηλυσιακός 20-6, ΝΟ Σύρου – Άλμα Κλαμπ 5-15, Ολυμπιακός – Άλμα Κλαμπ 25-2, ΝΟ Σύρου – Ηλυσιακός 5-26,ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 3-30, Ηλυσιακός – Άλμα Κλαμπ 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Ηλυσιακός 6
  3. Άλμα Κλαμπ 3

……………………………………

  1. ΝΟ Σύρου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο- Παναθηναϊκός 18-8, Απόλλων Σμύρνης- ΑΝΟ Γλυφάδας 2-36,Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-3, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 1-28, Απόλλων Σμύρνης – Παλαιό Φάληρο 4-27, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-13

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  3. Παναθηναϊκός 3

…………………………………………

  1. Απόλλων Σμύρνης 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα 4-20, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 8-18, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Νηρέας Γέρακα 4-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 12-13, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6
  3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3

…………………………………………………

  1. Άρης Νίκαιας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 19-3, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 16-9,ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 17-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

…………………………………

Ο Ηρακλής δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-5, ΠΑΟΚ- ΕΑΤΕΚ 29-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 5-17, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 2-29, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 12-10, Πανσεραϊκός – ΝΟ Καβάλας 5-6,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 18-8, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 27-2, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 7-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 0-30.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Καβάλας 9
  3. Πανσερραϊκός 6
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………….

  1. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης- Δελφίνια Πτολεμαΐδας 6-1,ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-8

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 4
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 4

………………………………………..

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου- ΟΦΗ: 4-3,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 6-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 5-3. Η ομάδα του Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε σε κανένα παιχνίδι, παρότι η αποστολή ήταν στο Ηράκλειο, επειδή η πλειοψηφία των παικτών του επλήγησαν από εμπύρετη ίωση

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

  1. ΟΦΗ 0

…………………………………..

Ο Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 16-2,ΝΟ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 34-2, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 20-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

…………………………………………

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 5-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 9-4,Νίκη Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 19-2, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 0-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 17-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. Νίκη Βόλου 6
  3. ΟΕΑΝΑΒ 3

…………………………………….

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 4-17,ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 4-12, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-19, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 1-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

3.ΝΕ Λαμίας 3

………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 18-20 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/2 στις 13.00 στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2001), αρχίζει αύριο (15/1) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στην οποία και μετέχουν 52 συνολικά ομάδες, στους 13 επί μέρους Ομίλους.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Περιστερίου):Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο ΝΟΒ, Λαιμός- Δημοτικό Νέας Σμύρνης):ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

4.Δ’Όμιλος Αττικής (Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ»): Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

  1. Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας
  2. ΣΤ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Πετρούπολης):Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  3. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός
  4. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολεγίου
  5. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας «Βασίλης Πολύμερος»):Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας
  6. Όμιλος Λάρισας (Εθνικό κολυμβητήριο Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας
  7. Όμιλος Κρήτης (κολυμβητήριο Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου
  9. Όμιλος Πτολεμαϊδας (Δημοτικό κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων

Στην Β’ προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) προκρίνονται συνολικά 39 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι τελευταίες ομάδες στη κατάταξη των Ομίλων). Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 24 Φεβρουαρίου και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΩΡΑ:  18:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  10:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  12:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΜΙΛΩΝ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΜΙΛΩΝ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΜΙΛΩΝ ΑΟ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. 4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

 

  1. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

 

  1. ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               Α.Σ. ΑΠΟΛΛΟ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΟΚ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                        ΠΑΟΚ

 

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ                           ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΟΦΗ                                                   ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          

           

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ,9-10 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΚΑΙ ΔΑΚ «ΠΛΑΤΩΝ» ΝΙΚΑΙΑ

Πηγή:swim-news.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ,9-10 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ,9-10 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΔΑΚ «ΠΛΑΤΩΝ» ΝΙΚΑΙΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

 

Ο ΑΣ Απόλλο πρώτευσε στον Α’ Όμιλο, με δεύτερο τον ΝΟ Χανίων, ενώ στον Β’ Όμιλο είχαμε την πρωτιά του Πανιωνίου, με δεύτερο τον ΓΣ Ηλιούπολης.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες των δύο ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΑΣ Απόλλο – ΟΦΗ 24-7, ΝΟ Χανίων – ΟΕΑΝΑΒ 13-6,ΑΣ Απόλλο – ΟΕΑΝΑΒ 23-6, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 12-5, ΝΟ Χανίων – ΑΣ Απόλλο 5-15, ΟΦΗ – ΟΕΑΝΑΒ 7-7.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 9
  2. ΝΟ Χανίων 6

………………………………………

  1. ΟΦΗ 1
  2. ΟΕΑΝΑΒ 1

Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΓΣ Ηλιούπολης – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Πανσερραϊκός, που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός), Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 19-3,ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 9-4, Πανιώνιος – ΓΣ Ηλιούπολης 7-4.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Πανιώνιος 6
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 3

……………………………………..

  1. ΓΣ Περιστερίου 0

*** Ο Πανσερραϊκός δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.

Ο ΑΣ Απόλλο, που κατέκτησε και τον τίτλο του πρωταθλητή, και ο φιναλίστ Πανιώνιος είναι οι δύο ομάδες που πήραν την άνοδο για την Α2 Εθνική κατηγορία Γυναικών με την ολοκλήρωση, απόψε, των αγώνων της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Γυναικών.

Στον μεταξύ τους απογευματινό μεγάλο τελικό της διοργάνωσης ο ΑΣ Απόλλο επιβλήθηκε του Πανιωνίου με 18-10 και κατέκτησε το πρωτάθλημα της Β’.

Ο ΑΣ Απόλλο είχε νικήσει στον πρώτο πρωϊνό ημιτελικό τον ΓΣ Ηλιούπολης με 14-9 και ο Πανιώνιος τον ΝΟ Χανίων με 11-10 και με αυτές τις νίκες τους εξασφάλισαν την άνοδο και την είσοδο στον μεγάλο τελικό.

Την 3η θέση στην τελική κατάταξη πήρε ο ΓΣ Ηλιούπολης που νίκησε τον ΝΟ Χανίων στον μικρό τελικό με 13-6. Την 5η θέση κατέκτησε ο ΓΣ Περιστερίου που νίκησε στον σχετικό αγώνα κατάταξης τον ΟΦΗ με 14-9.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Με την Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (31/7-2/8), ολοκληρώνονται τα πρωταθλήματα όλων των Κατηγοριών για την περίοδο 2014-15.

Ο ετήσιος αγωνιστικός προγραμματισμός θα ολοκληρωθεί και στις υποδομές, τον προσεχή Οκτώβρη με την Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι κορασίδων.

Οι δύο Όμιλοι στην Β’ Γυναικών, με τους αγώνες να διεξάγονται στο Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης:

Α’: ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Β’: ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, Πανσερραϊκός, ΓΣ Περιστερίου

Οι δύο (2) πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης, ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            31/7/15

ΩΡΑ: 17:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                  ΟΦΗ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 1/8/15

ΩΡΑ :09:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ  

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 1/8/15

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 18:00                ΟΦΗ                                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ                             

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            31/7/15

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                           ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 1/8/15

ΩΡΑ: 11:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                            ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 1/8/15

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΓΣ                                 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 20:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ             

 

ΤΕΛΙΚΗ   ΦΑΣΗ   ΧΙΑΣΤΗ   ΑΓΩΝΕΣ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ     2/8/15    ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ            Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ: 10:00               ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ον   του  Β’ ομίλου 

ΩΡΑ: 11:00               ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ον   του  Α’ ομίλου 

ΩΡΑ: 12:00                ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ον   του  Β’ ομίλου  (5η – 6η θέση)

 

ΩΡΑ:  17:00   ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ                      

ΩΡΑ: 18:00               ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ      

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Η Κεντρική Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αγώνων (Κ.Ο.Ε.Σ.Α.) στην 11η πράξη/02-04-2015 της  αποφάσισε τα  κάτωθι:

Οι Πανελλήνιοι Σχολικοί Αγώνες Κολύμβησης θα διεξαχθούν στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης με διοργανώτρια την Ο.Ε.Σ.Α. Δ’ Αθήνας στις 29 και 30/4/2015.

Η  μεν Α’ φάση  θα διεξαχθεί  με όρια για το κάθε αγώνισμα  (επισυναπτόμενος πίνακας)   σε  τρεις ( 3) αγωνιστικές ημέρες ,στις  29/4/2015  πρωί και απόγευμα καθώς και στις 30/4/2015  πρωί  η δε Τελική Φάση σε μία αγωνιστική ημέρα στις 30/4/2015  το απόγευμα στην οποία θα αγωνιστούν οι οκτώ (8) καλύτεροι χρόνοι ανά αγώνισμα  που θα προκύψουν από τους αγώνες της Α’ φάσης  .

Απαραίτητη προϋπόθεση για την συμμετοχή στην Α’ φάση των αγώνων είναι οι  μαθητές-τριες   να έχουν πετύχει επιδόσεις (όρια πίνακα)  σε αγώνες της Κ.Ο.Ε. από την 1η/10/2014 μέχρι την 27η/3/2015 ημέρα που διεξήχθησαν και  οι ημερίδες επίδοσης στην Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

Θα αποσταλεί  προκήρυξη από τη διοργανώτρια Ο.Ε.Σ.Α.

Όρια Συμμετοχής των μαθητών-τριών για τη συμμετοχή τους στην Α’ φάση των Πανελληνίων Αγώνων Κολύμβησης Λυκείων (Κολυμβητήριο 50μ.)

ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΜΑΘΗΤΕΣ/ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ

1997-1998-1999

 

ΕΛΕΥΘ.     Α

50μ.            Κ

27.00

30.80

ΕΛΕΥΘ.     Α

100μ.          Κ

58.40

 1.05.10

ΕΛΕΥΘ.     Α

200μ.          Κ

 2.09.50

 2.23.00

ΕΛΕΥΘ.     Α

400μ.          Κ

 4.35.00

 4.57.00

ΕΛΕΥΘ.

800μ.          Κ

 

 

10.08.50

ΕΛΕΥΘ.    Α

1500μ.      

 

18.08.00

 

ΥΠΤΙΟ       Α

100μ.         Κ

 1.08.80

 1.17.00

ΥΠΤΙΟ       Α

200μ.         Κ

 2.28.00

 2.44.00

ΠΡΟΣΘ.    Α

100μ.         Κ

 1.16.30

 1.26.50

ΠΡΟΣΘ.    Α

200μ.         Κ

 2.46.50

 3.06.50

ΠΕΤΑΛ.     Α

100μ.         Κ

 1.06.50

 1.15.50

ΠΕΤΑΛ.     Α

200μ.         Κ

 2.27.80

 2.45.50

Μ.ΑΤΟΜ.  Α

200μ.         Κ

 2.28.50

 2.45.30

Μ.ΑΤΟΜ.  Α

400μ.         Κ

 5.14.00

 5.50.50

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πανελληνίων Αγώνων Κολύμβησης Λυκείων Α΄ ΦΑΣΗΣ

29 – 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ  2015

                                                            Προκριματικοί

 

Α’ Αγωνιστική (29/4/2015, 09:00)                           Β’ Αγωνιστική (29/4/2015, 17:00)

  1. 50μ. Ελεύθερο        Μαθητριών                            1. 200μ.           Ελεύθερο        Μαθητών      
  2. 50μ. Ελεύθερο        Μαθητών                               2. 200μ.           Ελεύθερο        Μαθητριών   
  3. 200μ. Πεταλούδα     Μαθητριών                            3. 400μ.           Μ,Ατομική     Μαθητών      
  4. 200μ. Πεταλούδα     Μαθητών                               4. 400μ.           Μ.Ατομική     Μαθητριών   
  5. 400μ. Ελεύθερο        Μαθητριών                            5. 200μ.           Ύπτιο            Μαθητών      
  6. 400μ. Ελεύθερο        Μαθητών                               6. 200μ.           Ύπτιο             Μαθητριών   
  7. 100μ. ΄Υπτιο Μαθητριών                            7. 100μ.           Πρόσθιο         Μαθητών      
  8. 100μ. Ύπτιο Μαθητών                               8. 100μ.           Πρόσθιο         Μαθητριών   
  9. 200μ. Μ.Ατομική     Μαθητριών    9. 800μ.           Ελεύθερο        Μαθητριών    (Τελικές Σειρές)
  10. 200μ. Μ.Ατομική     Μαθητών                                          

 

Γ’ Αγωνιστική (30/4/2015, 09:00)

  1. 100μ. Ελεύθερο        Μαθητριών
  2. 100μ. Ελεύθερο        Μαθητών
  3. 200μ. Πρόσθιο         Μαθητριών
  4. 200μ. Πρόσθιο         Μαθητών
  5. 100μ. Πεταλούδα     Μαθητριών
  6. 100μ. Πεταλούδα     Μαθητών
  7. 1500μ. Ελεύθερο Μαθητών (Τελικές Σειρές)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πανελληνίων Αγώνων Κολύμβησης Λυκείων – ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ  2015

ΤΕΛΙΚΟΙ

30/4/2015, 17:00                                

  1. 50μ. Ελεύθερο        Μαθητριών                                       
  2. 50μ. Ελεύθερο        Μαθητών                                          
  3. 200μ. Πεταλούδα     Μαθητριών                                       
  4. 200μ. Πεταλούδα     Μαθητών                              
  5. 400μ. Ελεύθερο        Μαθητριών                                       
  6. 400μ. Ελεύθερο        Μαθητών                                          
  7. 100μ. ΄Υπτιο Μαθητριών                                       
  8. 100μ. Ύπτιο Μαθητών                                          
  9. 200μ. Μ.Ατομική     Μαθητριών               
  10. 200μ. Μ.Ατομική     Μαθητών                                          
  11. 200μ. Ελεύθερο        Μαθητριών
  12. 200μ. Ελεύθερο        Μαθητών
  13. 400μ. Μ,Ατομική     Μαθητριών
  14. 400μ. Μ.Ατομική     Μαθητών
  15. 200μ. Ύπτιο Μαθητριών
  16. 200μ. Ύπτιο             Μαθητών
  17. 100μ. Πρόσθιο         Μαθητριών
  18. 100μ. Πρόσθιο         Μαθητών
  19. 100μ. Ελεύθερο        Μαθητριών
  20. 100μ. Ελεύθερο        Μαθητών
  21. 200μ. Πρόσθιο         Μαθητριών
  22. 200μ. Πρόσθιο         Μαθητών
  23. 100μ. Πεταλούδα     Μαθητριών
  24. 100μ. Πεταλούδα     Μαθητών
  25. 800μ. Ελεύθερο        Μαθητριών  (Τελικές Σειρές)
  26. 1500μ. Ελεύθερο Μαθητών (Τελικές Σειρές)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’,28/2-1/3/2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Επιτυχημένοι χαρακτηρίζονται οι Χειμερινοί αγώνες Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Β’ που ολοκληρώθηκαν στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης και διεξήχθησαν το διήμερο 28-1/3.Με μεγάλη συμμετοχή έγιναν οι προκριματικοί και οι τελικοί στο Ελεύθερο Ντουέτο και στο Ελεύθερο Ομαδικό πρόγραμμα, ενώ και στις Φιγούρες πήραν μέρος 141 άτομα. Παράλληλα έγιναν και το 5Ο – 7ο αστέρι.

Στο Ελεύθερο Ντουέτο, την πρώτη θέση κατέκτησε ο ΝΟ Βουλιαγμένης με  61,9698 βαθμούς. Δεύτερος ήταν ο Πανσερραϊκός με  61,7510 βαθμούς και τρίτος ο ΝΟ Χανίων με 60,5587 βαθμούς. Όσον αφορά το Ελεύθερο Ομαδικό πρόγραμμα, την πρώτη θέση πήρε η ομάδα του ΝΟΒΑ με 61,9285 βαθμούς, ενώ δεύτερος ήταν ο ΝΟ Χανίων με 59,9432 και τρίτος ο Νηρέας Χαλανδρίου με 58,8029 βαθμούς.  Στις φιγούρες, πρώτη ήταν η Πηνελόπη Καραμέσιου του Νηρέα Χαλανδρίου με 64, 8933, δεύτερη η Θωμαϊς Θεοδωρίδου του Πανσερραϊκού με 64,6532, ενώ τρίτη κατετάγη η Μαρία Τσαμπαζίδη του ΝΟ Βουλιαγμένης με 64,2931 βαθμούς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ελεύθερο Ντουέτο

ΝΟ Βουλιαγμένης (Δέσποινα Κωστίμπα- Μαρία Τσαμπαζίδη, αναπληρωματική Ναταλία Λαγού) με  61,9698 βαθμούς

Πανσερραϊκός (Ζωή Αγραφιώτη- Θωμαϊς Θεοδωρίδου, αναπληρωματική Κλεάνθη Μπελογιάννη) με  61,7510 βαθμούς

ΝΟ Χανίων (Αθηνά Αλατζά- Αναστασία Τσουβαδάκη) με 60,5587 βαθμούς

Ελεύθερο Ομαδικό

ΝΟΒΑ (Αλεξάνδρα-Ραφαέλα Αποστόλου, Νεφέλη- Αικατερίνη Γκαγιάννη, Ελένη Δεληγιάννη, Χρυσούλα Ιωάννου, Κυριακή Καραγιάννη, Αναστασία Κουτσελίνη, Μαρία Μπουντούκου, Παρασκευή Τσέντζου) με 61,9285 βαθμούς

ΝΟ Χανίων (Αθηνά Αλατζά, Αικατερίνη Βομβολάκη, Ειρήνη Δουλαβέρη, Ελπίδα Κρασάκη, Ιφιγένεια Κρομμυδάκη, Στυλιανή Τζιτζικαλάκη, Αναστασία Τσουβαδάκη, Νεφέλη Χατζησωτηράκη και αναπληρωματικές: Βάια Λουράκη, Χριστίνα-Ιωάννα Σκυλουράκη) με 59,9432 βαθμούς

Νηρέας Χαλανδρίου (Εμμανουέλα Γριζάνου, Πηνελόπη Καραμέσιου, Ευριδίκη- Βάια Μυλωνά, Μαρία-Παναγιώτα Συνοδινού, Δήμητρα-Ειρήνη Τριανταφυλλίδη, Μελίνα-Φλώρα Χουγιάζου, Αφροδίτη Χουσίδη, Αθανασία-Γεωργία Χριστογιαννοπούλου και αναπληρωματική:  Ειρήνη Κρίεφ με 58,8029 βαθμούς.

Φιγούρες

Πηνελόπη Καραμέσιου ( Νηρέας Χαλανδρίου) με 64, 8933 βαθμούς

Θωμαϊς Θεοδωρίδου (Πανσερραϊκός) με 64,6532 βαθμούς

Μαρια Τσαμπαζίδη (ΝΟ Βουλιαγμένης) με 64,2931 βαθμούς

Αστέρι 5ο

 Αικατερίνη Μιζηκάκη (Σ.Κ. ΡΟΗ) με 57,0833 βαθμούς

Ισιδώρα Σαμαρά (ΝΕ ΛΑΡΙΣΑ) με 56,0778 βαθμούς

 Ζαχαρένια Καραδήμου(ΝΕ ΛΑΡΙΣΑ) με 54,800 βαθμούς

Αστέρι 6ο

Σαββίνα  Χριστοδουλάκη (ΚΟΗ) με 59,4099 βαθμούς

Αστέρι 7Ο

Μαρία- Ελένη Αρμάου (ΚΟΗ) με 74,5911 βαθμούς

Δέσποινα Τσώρτσου (ΝΟΒΑ) με  730156 βαθμούς

Δανάη-Γαβριέλλα Καλογεροπούλου (Νηρέας Χαλανδρίου) με 72,9688 βαθμούς

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’,28/2-1/3/2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Με τη συμμετοχή 186 συνολικά αθλητριών από 16 Σωματεία, διεξάγονται το Σαββατοκύριακο (28/2-1/3) στο Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης, οι Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Β’ στη Συγχρονισμένη κολύμβηση.

Σύμφωνα με τις δηλώσεις συμμετοχής έχουμε 23 Ντουέτα, 13 Ομαδικά, 151 αθλήτριες στις Φιγούρες και 35 στα Αστέρια.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.30 Ντουέτο (προκριματικά)

13.30 Ομαδικό (προκριματικά)

18.00 Φιγούρες

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.30 Ντουέτο (τελικός)

13.30 Ομαδικό (τελικός)

15.30 Αστέρι 5ο και 6ο

16.00 Αστέρι 7ο

ΗΜΕΡΙΔΕΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΕ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πηγή:www.koe.org.gr

Δύο Ημερίδες Αστεριών, σε Χανιά και Θεσσαλονίκη (Εθνικό κολυμβητήριο), διεξάγονται το Σαββατοκύριακο (13-14/12) στη Συγχρονισμένη κολύμβηση.

Στα Χανιά μετέχουν 79 αθλήτριες από  4 Σωματεία και στη Θεσσαλονίκη 91 αθλήτριες από 7 Σωματεία.

Το πρόγραμμα των αγώνων στα Χανιά:

Σάββατο: 17.00 5ο Αστέρι, 18.00 6ο Αστέρι, 19.00 7ο Αστέρι

Κυριακή: 11.00 1ο Αστέρι, 13.00 2ο Αστέρι, 15.00 3ο Αστέρι, 16.00 4ο Αστέρι

Στη Θεσσαλονίκη:

Σάββατο:   09.30 1ο Αστέρι, 11.30 2ο Αστέρι, 13.30 3ο Αστέρι, 16.00 4ο Αστέρι, 18.00 5ο Αστέρι, 18.30 6ο Αστέρι, 19.30 7οΑστέρι

Αγωνιστική δράση και για την Τεχνική κολύμβηση με τις Ημερίδες ορίων που θα διεξαχθούν την Κυριακή (14/12) στο Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης και το Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης.

Οι Ημερίδες, που είναι οι πρώτες της φετινής περιόδου για το καλεντάρι της ΚΟΕ (προηγήθηκε η διασυλλογική στη Λάρισα από το τοπικό σωματείο «Τιτάνες»), αρχίζουν στην μεν Νέα Σμύρνη (160 αθλητές/τριες από 10 σωματεία) στις 09.00 και στη Θεσσαλονίκη στις 10.00 το πρωί.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,15-16 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ 2014

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,15-16 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης, διεξάγονται το Σαββατοκύριακο (15-16 Μαρτίου) οι Χειμερινοί αγώνες της Τεχνικής κολύμβησης για τα σωματεία του Νότου.

Μετέχουν συνολικά 244 αθλητές / τριες από 12 Σωματεία. Οι αντίστοιχοι Χειμερινοί αγώνες για τα Σωματεία του Βορρά θα διεξαχθούν το επόμενο Σαββατοκύριακο (22-23/3) στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης.

Οι Χειμερινοί αγώνες αποτελούν κριτήριο επιλογής για την Εθνική ομάδα νέων / νεανίδων που θα αγωνιστεί στο αντίστοιχο Παγκόσμιο πρωτάθλημα (Χανιά, 25 Ιουνίου – 1 Ιουλίου).

Οι ώρες έναρξης των αγώνων στη Νέα Σμύρνη: Σάββατο 09.15 και 17.15, Κυριακή 13.15.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’,15-16 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2014,ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Προκριματικός Ντουέτο

         
1   ΑΡΜΑΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ (KOH) 00 73,7990
    ΚΑΒΒΑΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (KOH) 01  
    ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ R (KOH) 99  
2   ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ (ANO MET/ΣΗ) 00 72,9680
    ΤΑΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ (ANO MET/ΣΗ) 00  
    ΚΑΜΠΟΥΤΣΗ ΗΛΙΑΝΑ R (ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗ) 01  
3   ΒΟΖΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ (NOXAN) 99 72,3330
    ΜΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗ ΝΕΦΕΛΗ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (NOXAN) 00  
    ΠΑΠΑΔΟΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ R (NOXAN) 99  
         

Φιγούρες:

         
1   ΤΑΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ (ANO MET/ΣΗ) 00 72,3688
2   ΔΙΠΛΑ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ (ΝΗΡΧΑΛ) 00 70,2534
3   ΑΡΜΑΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ (KOH) 00 69,2222
         

Τελικός Ντουέτο:

         
1   ΚΑΜΠΟΥΤΣΗ ΗΛΙΑΝΑ (ANO MET/ΣΗ) 01 74,468
    ΤΑΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ (ANO MET/ΣΗ) 00  
    ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ R (ANO MET/ΣΗ) 00  
2   ΑΡΜΑΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ (KOH) 00 73,499
    ΚΑΒΒΑΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (KOH) 01  
    ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ R (KOH) 99  
3   ΔΙΠΛΑ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ (NHΡΧΑΛ) 00 71,432
    ΜΠΑΡΛΑΜΠΑ ΓΕΩΡΓΙΑ (NHΡΧΑΛ) 99  
         

Τελικός Ομαδικό:

         
1    ΒΟΖΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ(NOXAN) 00 69,2713
    ΒΟΖΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ(ΝΟΧΑN) 99 69,2713
    ΚΟΥΡΓΙΑΝΤΑΚΗ ΟΛΓΑ(NOXΑN) 01 69,2713
    ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗ ΑΘΗΝΑ-ΜΑΡΙΑ(NOXAN) 01 69,2713
    ΜΟΥΖΑΚΙΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ(NOXAN) 99 69,2713
    ΜΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗ ΝΕΦΕΛΗ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ(ΝΟΧΑΝ) 00 69,2713
    ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ(NOXAN) 01  
    ΠΑΠΑΔΟΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ(NOXAN) 99  
2    ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ(ANO MET/ΣΗ) 00 69,2264
    ΑΛΟΥΡΔΑ ΙΩΑΝΝΑ-ΙΒΑ (ANO MET/ΣΗ) 00 69,2264
    ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ANO MET/ΣΗ) 01 69,2264
    ΚΑΜΠΟΥΤΣΗ ΗΛΙΑΝΑ (ANO MET/ΣΗ) 01 69,2264
    ΚΟΝΤΗ ΕΛΕΝΗ (ANO MET/ΣΗ) 00 69,2264
    ΚΟΥΤΡΟΜΑΝΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ANO MΕΤ/ΣΗ) 01 69,2264
    ΠΑΠΑΣΑΡΑΝΤΗ ΟΛΓΑ (ANO MET/ΣΗ) 00  
    ΤΑΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ (ANO MET/ΣΗ) 00  
    ΜΑΝΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ R(ANO MET/ΣΗ) 01  
    ΤΣΑΒΑΡΗ-ΣΟΦΙΤΣΗ ΜΙΧΑΕΛΛΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ R(ANO MET/ΣΗ) 00  
3    ΑΡΜΑΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ (KOH) 00 66,9763
    ΑΡΧΑΒΛΗ ΕΥΜΟΡΦΙΑ (KOH) 00  
    ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (KOH) 99  
    ΚΑΒΒΑΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (KOH) 01  
    ΜΑΚΡΑΚΗ ΒΙΛΜΑ-ΜΑΡΙΑ (KOH) 01  
    ΜΟΥΛΙΑΝΑΚΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ-ΠΑΥΛΙΝΑ (KOH) 01  
    ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (KOH) 00  
    ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ (KOH) 99  
    ΚΑΛΟΧΡΙΣΤΙΑΝΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ R (KOH) 00  
    ΦΥΣΑΡΑΚΗ ΑΝΔΡΙΑΝΗ R (KOH) 00  
         

Ημερίδα ορίων

1ο Αστέρι

         
1   ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (A.O ΩΚΕΑΝΟΣ) 02 63,3330
2   ΝΤΕΡΕΚΗ ΘΕΑΝΩ (ΑΝΟΑΡΓΥΡ) 03 62,3328
3   ΠΑΛΛΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ (ANOAΡΓΥΡ) 02 60,8330
         

2ο Αστέρι

1   ΝΟΜΙΚΟΥ ΑΘΗΝΑ (ANOAΡΓΥΡ) 03 55,8662
2   ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (A.O.ΩΚΕΑΝΟΣ) 02 55,6664
3   ΚΑΝΤΑΡΤΖΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ (ANOAΡΓΥΡ) 03 54,6664

 

3ο Αστέρι

         
1   ΔΟΔΟΝΤΖΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (NOBA) 02 55,1107
2   ΚΑΝΤΑΡΤΖΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ (ANOAΡΓΥΡ) 03 51,9438
3   ΑΘΗΝΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ (N.Ε.ΛΑΡΙΣΑ) 05 50,7220
         

4ο Αστέρι

1   ΔΟΔΟΝΤΖΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (NOΒΑ) 02 56,7051
2   ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΟΥ ΛΥΔΙΑ (ANΟΑΡΓΥΡ) 02 50,9804
3   ΒΛΑΧΟΥ ΑΝΝΑ (ANOAΡΓΥΡ) 05 50,3959

 

7ο  Αστέρι

1   ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ ΜΥΡΤΩ(NOBA) 97 71,0312
2   ΚΑΤΣΙΩΤΗ ΕΙΡΗΝΗ(NOBOYΛ) 97 70,7534
3   ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΘΑΛΕΙΑ(ANOAΡΓΥΡ) 99 70,7533

 

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’,15-16 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2014,ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο Κολλέγιο Αθηνών «Μποδοσάκειο Δημοτικό»  στην Παλλήνη, θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο (15-16/2) οι Χειμερινοί αγώνες Κορασίδων Α’ στη Συγχρονισμένη κολύμβηση.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Σάββατο, 15/2

12.00 Ντουέτο (Προκριματικά)

17.00 Φιγούρες

Κυριακή, 16/2

09.30 Ντουέτο

12.00 Ομαδικό

13.30 Αστέρι 1

14.30 Αστέρι 2

15.00 Αστέρι 3

15.30 Αστέρι 4

16.00 Αστέρι 7

Αλυτάρχης των αγώνων είναι Γιώργος Χριστοφοράτος, Διευθυντής της ΚΟΕ και Κριτής η Ελένη Κουγιά, Τεχνική Σύμβουλος του αθλήματος στην Ομοσπονδία.

Επίσης ημερίδα ορίων στην Τεχνική κολύμβηση, για τα Σωματεία του Νότου, διεξάγεται την Κυριακή (16/2) στο Δημοτικό Κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης.

Μετέχουν συνολικά 165 αθλητές / τριες από 11 Σωματεία. Η αντίστοιχη Ημερίδα για τα Σωματεία του Βορρά θα διεξαχθεί την Κυριακή 23 Φεβρουαρίου στο Κολυμβητήριο Λάρισας (11.30).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2013

waterpolo 2

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΠΑΟΚ – Πανιώνιος 8-10, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Γέρακα 5-9, Νηρέας Γέρακα – ΠΑΟΚ 13-9, Ιωνικός Νίκαιας – ΟΥΚ Βόλου 8-17, Πανιώνιος – Νηρέας Γέρακα 12-10, ΠΑΟΚ – Ιωνικός Νίκαιας 9-5,

Ιωνικός Νίκαιας – Πανιώνιος 5-16, ΟΥΚ Βόλου – ΠΑΟΚ 5-8, Νηρέας Χαλανδρίου – Ιωνικός Νίκαιας 17-3, Πανιώνιος – ΟΥΚ Βόλου 10-9.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. Πανιώνιος 12

2. Νηρέας Γέρακα 9

3. ΠΑΟΚ 6

4. ΟΥΚ Βόλου 3

5. Ιωνικός Νίκαιας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Παναθηναϊκός – Ηρακλής 16-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός 10-4, Oλυμπιακός – Παναθηναϊκός 19-7, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Βουλιαγμένης 9-12, Ηρακλής – Ολυμπιακός 4-23, Παναθηναϊκός – Παλαιό Φάληρο 6-7,

Π. Φάληρο – Ηρακλής 21-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός 12-6, Ολυμπιακός – Π. Φάληρο 7-8, Ηρακλής – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-20.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Π. Φάληρο 9

3. Ολυμπιακός 6

4. Παναθηναϊκός 3

5. Ηρακλής 0

Κυρίαρχος στην κατηγορία Νέων Ανδρών στην υδατοσφαίριση αναδεικνύεται ο ΝΟ Βουλιαγμένης. Η ομάδα του Λαιμού διατήρησε τα σκήπτρα της καθώς κατέκτησε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά τον τίτλο στο συγκεκριμένο πρωτάθλημα και μάλιστα πανηγυρικά, αφού νίκησε άνετα και στον μεγάλο τελικό, που έγινε στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης, το Παλαιό Φάληρο με 11-5.

Ο ΝΟΒ, που ήταν το μεγάλο φαβορί, έφτασε στο τρόπαιο με το απόλυτο των νικών στην τελική φάση και μετέτρεψε και τον τελικό σε τυπική διαδικασία.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – Π. ΦΑΛΗΡΟ 11-5

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ:  2-1, 3-0, 1-1, 5-3

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κώστας Σπηλιώπουλος): Ζερδεβάς, Κόλλιας, Καπετανάκης, Φούρλας, Χαλιάσος, Γιούρλας, Πρωτόπαππας, Μαυρωτάς 2, Μασμανίδης 5, Θεοδόσης 2, Χελιουδάκης 1, Ποταμιάνος 1, Κουρούβανης, Καλαϊτζής, Τούλης.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Νίκος Μουμούρης): Καζάκος, Χάλαρης, Χρυσανθακόπουλος, Τζαβάρας, Παπανικολάου, Πάτας, Σίμος 1, Γονιωτάκης, Φυτάλης 3, Σπυρόπουλος, Κουκουμάκης, Τσαγκάρης, Αθανασίου 1, Αδαμόπουλος,  Γρηγοριάδης.

Διαιτητές: Σταυρόπουλος, Μπιράκης

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος

ΤΗΝ 3η ΘΕΣΗ κατέκτησε ο Πανιώνιος που νίκησε στον μικρό τελικό τον Νηρέα Γέρακα με 17-7.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 17-7

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 3-1, 4-3, 4-3, 6-0

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Σπύρος Μπουλουγουράς): Μυγόπουλος, Καρακάσης 6, Βυθούλκας, Νικολόπουλος, Αλεξίου 4, Γαρδίκας 2, Παυλάκης, Σανιδάς, Γρηγορόπουλος 2, Βέκος  1, Κούφαλης, Αλβέρτης 1, Παπαηλιού, Χατζηκυριακάκης 1, Κουλαξίδης.

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ (Δημήτρης Κακαρνάκης): Ακάλεστος, Σινανίδης, Γκιζιόρος 2, Καφαντώγιας, Ασημακόπουλος, Παπαδόπουλος Γρ., Θεοδωρακόπουλος, Πανταζόπουλος 3, Καρκάνης, Μπουράνης, Τοπιντζής, Μπερτόλης 2, Τσαγκούρος, Ιερονυμάκης, Καρανίκας.

Διαιτητές: Σταυρόπουλος, Μπιράκης

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος

Υπενθυμίζουμε, νωρίτερα το μεσημέρι στους αγώνες κατάταξης: Για τις θέσεις 5η-6η: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 10-5. Για τις θέσεις 7η-8η: ΟΥΚ Βόλου – Παναθηναϊκός 7-6.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ: 1. ΝΟ Βουλιαγμένης, 2. Π. Φάληρο, 3. Πανιώνιος, 4. Νηρέας Γέρακα, 5. Ολυμπιακός, 6. ΠΑΟΚ, 7. ΟΥΚ Βόλου, 8. Παναθηναϊκός, 9. Ιωνικός Νίκαιας και Ηρακλής.