Ετικέτα: Δημοτικό Κολυμβητήριο Περιστερίου

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔ ΔΕΛΦΙΝΕΙΑ 2017,7-8-9 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔ ΔΕΛΦΙΝΕΙΑ 2017,7-8-9 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «46 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΙΔ΄ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ» ΚΑΙ «18ο ΤΡΟΠΑΙΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΤΣΕΤΣΕΛΕΙΑ 2017»,21-23 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «46 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΙΔ΄ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ» ΚΑΙ «18ο ΤΡΟΠΑΙΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΤΣΕΤΣΕΛΕΙΑ 2017»,21-23 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,24-25-26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΧΑΪΔΑΡΙ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 11-12 ΕΤΩΝ,24-26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 10 ΕΤΩΝ,24-25 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΧΑΪΔΑΡΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9 ΕΤΩΝ,24-25 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΧΑΪΔΑΡΙ

ENTRY LISTS ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10 ΕΤΩΝ,24-25 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΧΑΪΔΑΡΙ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,24-25-26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΧΑΪΔΑΡΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

STARTING LISTS ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9 ΕΤΩΝ,24-25 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΧΑΪΔΑΡΙ

STARTING LISTS ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 10 ΕΤΩΝ,24-25 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΧΑΪΔΑΡΙ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 11-12 ΕΤΩΝ,24-25-26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,24-25-26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΧΑΪΔΑΡΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 11-12 ΕΤΩΝ,24-25-26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ,18-19 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ,18-19 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 11-12 ΕΤΩΝ ΑΤΙΚΗΣ,4-5 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Πηγή:swim-news.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 11-12 ΕΤΩΝ ΑΤΙΚΗΣ,4-5 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΙΓ’ ΔΕΛΦΙΝΕΙΑ 2016,22-23-24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΙΓ’ ΔΕΛΦΙΝΕΙΑ 2016,22-23-24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΙΓ’ ΔΕΛΦΙΝΕΙΑ 2016,22-23-24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΙΓ’ ΔΕΛΦΙΝΕΙΑ 2016,22-23-24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΙΓ’ ΔΕΛΦΙΝΕΙΑ 2016,22-23-24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΙΓ’ ΔΕΛΦΙΝΕΙΑ 2016,22-23-24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΑΓΩΝΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 2016,26-27 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4ων ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ «ΝΑΟΥΣΑ 2016» 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,26-27 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΝΑΟΥΣΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΟΣΦΠ 2016,1-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΛΥΕΘΝΩΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,2-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΛΕΜΕΣΟΣ-ΣΟΦΙΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ (MASTERS),2-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 11 – 12 ΕΤΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΒΟΛΟΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «17ου ΤΡΟΠΑΙΟΥ ΓΛΑΥΚΟΣ–ΤΣΕΤΣΕΛΕΙΑ 2016»,8-9-10 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΔ΄ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΑ 2016,ΣΑΒΒΑΤΟ 16 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΛΑΡΙΣΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ 11-12 ΕΤΩΝ,16-17 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΑΘΗΝΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,16-17 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ 9-10 ΕΤΩΝ,17 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΑΘΗΝΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΜΙΚΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ,ΚΥΡΙΑΚΗ 17 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΚΑΒΑΛΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΓ’ ΔΕΛΦΙΝΕΙΑ 2016,22-23-24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11ου ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΥΡΙΠΟΥ 2016,23-24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 7ης ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ «ΚΑΒΑΛΑ JUNIOR 2016»,23-24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ « 9α ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ “EASTER CUP” 2016 9-10-11-12 ΕΤΩΝ»,23-24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,Ε.Α.Ν.Κ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016,23-24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΒΟΛΟΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 34α ΝΙΟΒΕΙΑ 2016

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ «17ου ΤΡΟΠΑΙΟΥ ΓΛΑΥΚΟΣ–ΤΣΕΤΣΕΛΕΙΑ 2016»,8-9-10 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:swim-news.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ «17ου ΤΡΟΠΑΙΟΥ ΓΛΑΥΚΟΣ–ΤΣΕΤΣΕΛΕΙΑ 2016»,8-9-10 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο Απόλλων Σμύρνης αναδείχθηκε πρωταθλητής στη Β’ Εθνική κατηγορία Ανδρών της υδατοσφαίρισης και μαζί με τους ΑΣ Απόλλο, Ηρακλή και ΓΣ Περιστερίου είναι οι τέσσερις ομάδες που κέρδισαν την άνοδο στην Α2 Ανδρών με την ολοκλήρωση απόψε των αγώνων της τελικής φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Ανδρών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η Τελική βαθμολογία:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Λάρισας 13-7, ΑΣ Απόλλο – ΓΣ Περιστερίου 13-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Ηρακλής 10-13, ΝΟ Λάρισας – ΑΣ Απόλλο 5-13, Ηρακλής – Απόλλων Σμύρνης 7-13, ΓΣ Περιστερίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9-5,Απόλλων Σμύρνης – ΑΣ Απόλλο 14-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Λάρισας 7-12, Ηρακλής – ΓΣ Περιστερίου 13-6, ΑΣ Απόλλο – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 13-7, ΝΟ Λάρισας – Ηρακλής 10-12, ΓΣ Περιστερίου – Απόλλων Σμύρνης 6-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Απόλλων Σμύρνης 15
  2. ΑΣ Απόλλο 12
  3. Ηρακλής 9
  4. ΓΣ Περιστερίου 6

………………………………………..

  1. ΝΟ Λάρισας 3
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο Δημοτικό κολυμβητήριο Περιστερίου διεξάγεται (24-26 Ιουλίου) η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, με τη συμμετοχή έξι (6) ομάδων (Ποσειδών Ιλισίων, Ηρακλής, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Λάρισας, ΑΣ Απόλλο, Απόλλων Σμύρνης.

Οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης, ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            24/7/15

ΩΡΑ:  20:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ              ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:  22:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 25/7/15

ΩΡΑ:  11:00               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ     ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  13:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 25/7/15

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  20:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ              ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 26/7/15

ΩΡΑ:  10:00               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ     ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  11:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 26/7/15

ΩΡΑ:  19:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ              ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

 

Ο ιστορικός Άρης Θεσσαλονίκης υποβιβάστηκε στην τελευταία κατηγορία των Ανδρών της υδατοσφαίρισης, την Γ’ Εθνική, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων των Ομίλων Καθόδου (πλέι άουτ) της Β΄φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και συγκεκριμένα επειδή βρέθηκε στην τελευταία θέση του Ομίλου Θεσσαλονίκης των πλέι άουτ.

Από τον Όμιλο Αττικής των πλέι άουτ υποβιβάστηκε ο ΟΠΑΘΑ, παρά το γεγονός ότι εκκρεμεί ο τελευταίος του αγώνας κόντρα στην ΑΕ Χαϊδαρίου (δεν έγινε επειδή δεν υπήρξε γιατρός), διότι ακόμα κι αν τον κερδίσει μένει στην τελευταία θέση καθώς δεν ευνοείται στην ισοβαθμία με τον ΑΟ Βετεράνοι. Θυμίζουμε ότι στη Γ’ Εθνική έχουν υποβιβαστεί ήδη, επειδή αποχώρησαν από το πρωτάθλημα της Β’, και οι Ναυσίθοος και ΝΟ Αργοστολίου.

Οι έξι ομάδες, εξάλλου, που πήραν την πρόκριση για την Τελική φάση Ανόδου (φάιναλ σιξ, 24-26/7) και οι οποίες θα παλέψουν για την Άνοδο στην Α2 Ανδρών -μετά την ολοκλήρωση των αγώνων των τριών ομίλων Ανόδου της Β’ φάσης (πλέι οφ)- είναι οι: Απόλλων Σμύρνης, ΓΣ Περιστερίου (από τον Όμιλο Αττικής), ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΝΟ Λάρισας, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Όμιλο Λάρισας).

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες στους Ομίλους Ανόδου και Καθόδου:

ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΟΦ):

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΟ Καστέλλας- Απόλλων Σμύρνης 7-17, ΓΣ Περιστερίου- Νηρέας Χαλανδρίου 7-4,Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Καστέλλας 16-7, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΓΣ Περιστερίου 3-17, Απόλλων Σμύρνης – Νηρέας Χαλανδρίου 12-3, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Αγ. Νικολάου 11-9,ΝΟ Αγ. Νικολάου – Απόλλων Σμύρνης 1-17, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Καστέλλας 13-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2, Απόλλων Σμύρνης – ΓΣ Περιστερίου 7-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Απόλλων Σμύρνης 12
  2. ΓΣ Περιστερίου 9

……………………………………………..

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  2. ΑΟ Καστέλλας 3
  3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Ποσειδώνιο): Πανσερραϊκός- ΧΑΝΘ 17-13, ΑΣ Απόλλο- Ηρακλής 11-8,Ηρακλής – Πανσερραϊκός 20-10, ΟΕΑΝΑΒ – ΑΣ Απόλλο 2-18, ΧΑΝΘ – Ηρακλής 4-18, Πανσερραϊκός – ΟΕΑΝΑΒ 10-17,ΟΕΑΝΑΒ – ΧΑΝΘ 13-8, ΑΣ Απόλλο – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Πανσερραϊκός ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και τους αφαιρείται ένας βαθμός).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 12
  2. Ηρακλής 9

……………………………………………..

  1. ΟΕΑΝΑΒ 6
  2. Πανσερραϊκός 2
  3. ΧΑΝΘ 0

*** Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας- ΝΟ Ναυπλίου 5-0 α.α (δε κατέβηκε να αγωνιστεί η ομάδα του ΝΟ Ναυπλίου), Νηρέας Πατρών- ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 8-10,Νηρέας Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 8-10, ΝΟ Λάρισας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 5-4, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Πατρών 14-10, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Ναυπλίου 12-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Λάρισας 9
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6

…………………………………………..

  1. ΝΟ Ναυπλίου 2
  2. Νηρέας Πατρών 0

*** Ο ΝΟ Ναυπλίου έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.

ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΘΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ):

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΟΠΑΘΑ – ΑΟ Βετεράνοι 6-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Πετρούπολης 10-6,ΟΠΑΘΑ – ΑΟ Πετρούπολης 5-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Βετεράνοι 10-7, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΠΑΘΑ (δεν έγινε επειδή δεν υπήρξε γιατρός), ΑΟ Βετεράνοι – ΑΟ Πετρούπολης 8-10.

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 6 (2 αγ.)
  2. ΑΟ Πετρούπολης 6 (3 αγ.)
  3. ΑΟ Βετεράνοι 3 (3 αγ.)

………………………………………………..

  1. ΟΠΑΘΑ 0 (2 αγ.)

*** Εκκρεμεί ο αγώνας ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΠΑΘΑ.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΠΣ Οξυγόνο – Άρης 8-8, ΝΟ Καβάλας – Νίκη Βόλου 10-17,ΑΠΣ Οξυγόνο – Νίκη Βόλου 5-13, ΝΟ Καβάλας – Άρης 9-7, ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 6-15, Άρης – Νίκη Βόλου 11-16.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Νίκη Βόλου 9
  2. ΑΠΣ Οξυγόνο 4
  3. ΝΟ Καβάλας 3

………………………………………………

  1. Άρης 1

Συμπληρώθηκε η 8άδα των ομάδων που προκρίθηκαν στην Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων απόψε, στο κολυμβητήριο Περιστερίου, για τον όμιλο Αττικής απ’ όπου προκρίθηκαν οι ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου.

Οι οκτώ ομάδες που προκρίθηκαν στην Τελική φάση (31 Ιουλίου- 2 Αυγούστου) είναι οι: ΑΣ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΟΕΑΝΑ Βόλου (Όμιλος Θεσσαλονίκης), ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ (Όμιλος Κρήτης) και ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου (Όμιλος Αττικής).

Τα σημερινά αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Πανιώνιος- ΓΣ Περιστερίου 16-7, ΓΣ Ηλιούπολης- ΝΟ Πατρών  10-8,Πανιώνιος- ΝΟ Πατρών 13-8, ΓΣ Ηλιούπολης- ΓΣ Περιστερίου 13-5, ΓΣ Περιστερίου- ΝΟ Πατρών 7-5, ΓΣ Ηλιούπολης- Πανιώνιος 12-9.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Πανιώνιος 6
  3. ΓΣ Περιστερίου 3

…………………………………………..

  1. ΝΟ Πατρών 0

 

ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών συνεχίζεται το επόμενο τριήμερο (10-12 Ιουλίου) με τους αγώνες της Β’ φάσης στους Ομίλους Ανόδου και τα πλέι άουτ στους αντίστοιχους Ομίλους Καθόδου.

ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΟΔΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΓΣ Περιστερίου, Α Καστέλας, Απόλλων Σμύρνης, Νηρέας Χαλανδρίου

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΑΣ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΧΑΝΘ, Ηρακλής

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (κολ. Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, Ποσειδών Ιλισίων,     Νηρέας Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας

Οι δύο (2) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική φάση (24-26 Ιουλίου), η κλήρωση της οποίας θα πραγματοποιηθεί στα γραφεία της ΚΟΕ, την Τετάρτη 15 Ιουλίου (13.00).

Οι υπόλοιπες ομάδες παραμένουν στην Β’ Εθνική κατηγορία.

ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΘΟΔΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαϊδαρίου): ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Βετεράνοι, ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, Άρης Θεσσαλονίκης, Νίκη Βόλου

Οι τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 2) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία, όπως έχει συμβεί ήδη με άλλες δύο (Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΝΟ Αργοστολίου) που έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα. Οι υπόλοιπες ομάδες  παραμένουν στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Με τους αγώνες του Ομίλου Αττικής, ολοκληρώνεται η προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Δημοτικό κολυμβητήριο Περιστερίου.

Σάββατο, 11/7

19.00 Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου

20.00 ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Πατρών

Κυριακή,12/7

12.00 Πανιώνιος – ΝΟ Πατρών

13.00 ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου

19.30 ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Πατρών

20.30 ΓΣ Ηλιούπολης – Πανιώνιος

Στην Τελική φάση (31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου) προκρίνονται οι τρεις (3) πρώτες ομάδες. Ήδη έχουν προκριθεί: ΑΣ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΟΕΑΝΑ Βόλου (Όμιλος Θεσσαλονίκης) και ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ (Όμιλος Κρήτης).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε συνέχεια του με αριθ. Πρωτ. 3822/Ε από 22.6.15 εγγράφου μας, σχετικά με τους Πανελλήνιους Αγώνες Κολύμβησης Προαγωνιστικών Κατηγοριών 9-12 ετών, που θα διεξαχθούν 26-28/6/15 στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Περιστερίου, σας γνωρίζουμε το πρόγραμμα προθέρμανσης των 2 γκρουπ, καθώς και τις ώρες των αγώνων.

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι καλούνται, οι εκπρόσωποι ή οι προπονητές των σωματείων που συμμετέχουν στους παραπάνω αγώνες, την Παρασκευή 26/6/15 και ώρα 15.45 στο κλειστό γυμναστήριο του κολυμβητηρίου, για ενημέρωση.

Α’ ΓΚΡΟΥΠ

ΕΝΟ ΑΙΓΥΠΤΙΩΤΩΝ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΔΑΣ ΑΡΑΦΗΝ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ, ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ, ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ, ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ, ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ, ΑΙΟΛΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΥΔΡΙΑ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΥΣ ΡΟΔΟΥ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΑΥΤΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΣΚΑΛ, ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ, ΑΡΙΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΡΟΗ, ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ, ΓΑΣ ΙΑΣΟΝΑΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ, ΑΟ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΥ, ΑΚΟΒΒ, ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΚΟΠΙ, ΚΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ, ΓΛΑΥΚΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΑΟ ΩΚΕΑΝΟΣ, ΟΦ Ν.ΙΩΝΙΑΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ, ΠΟΠ 94.

Β’ ΓΚΡΟΥΠ

ΝΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΑΣΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ, ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ, ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΑΡΕΤΗ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ, ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ, ΠΕΚΕΒ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ, ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΤΕΡΗ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ, ΙΠΠΟΚΑΜΠΟΣ, ΝΗΕΡΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ, ΝΑΟ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΟ ΚΟΛΩΝΟΥ, ΓΣ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 73, ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟΒΑ, ΝΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ, ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΑΚΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ.

Ώρες Προθέρμανσης 9-10 ετών

Γκρουπ Α’                  Παρασκευή  26/6       16.00-16.25

Γκρουπ Β’                              «                      16.25-16.50

Ώρα έναρξης Αγώνων 9-10 ετών     17.00

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Α’                  Παρασκευή 26/6        19.00-19.20

Γκρουπ Β’                              «                      19.20-19.40

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   19.45

Ώρες Προθέρμανσης 9-10 ετών

Γκρουπ Β’                  Σάββατο  27/6                        07.30-07.55 πρωί

                                                «                      16.25-16.50 απόγευμα

Γκρουπ Α’                              «                      07.55-08.20 πρωί

                                                «                      16.00-16.25 απόγευμα

Ώρα έναρξης Αγώνων 9-10 ετών     πρωί 08.30 και

                                                                        απόγευμα 17.00

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Β’                  Σάββατο 27/6             10.15-10.35 πρωί

                                                «                      19.20-19.40 απόγευμα

Γκρουπ Α’                              «                      10.35-10.55 πρωί

                                                «                      19.00-19.20 απόγευμα

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   πρωί 11.00 και

                                                                        απόγευμα 19.45

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Β’                  Κυριακή  28/6                        08.30-08.55

Γκρουπ Α’                              «                      08.55-09.20

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   09.30

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ-ΑΘΗΝΑ 19 ΑΠΡ 2015

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΒ΄ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΩΝ ΑΓΩΝ ΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ «44 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ»

Ο Πρόεδρος και το Δ.Σ. του Γ.Σ.Περιστερίου σας προσκαλούν στους ΙΒ΄ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ «44 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ» που διοργανώνει ο Σύλλογός μας
την Παρασκευή 15 Μαΐου, το Σάββατο 16 Μαΐου και την Κυριακή 17 Μαΐου 2015 στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Περιστερίου (Αγωνιστικές και Προαγωνιστικές κατηγορίες)
Πληροφορίες στο συννημένο αρχείο
Τηλ. επικ.: 6944618099 κ. Εμμανουήλ Μουστάκης

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΒ΄ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΩΝ ΑΓΩΝ ΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ «44 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ»

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ,11-13 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΑΓΩΝΩΝ ΙΟΥΛΙΟΥ 2014

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,5-6-7 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΙΛΙΣΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,5-6-7 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΙΛΙΣΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ

«1ST RELAYS FEST»,ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «1ST RELAYS FEST»,ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ARENA EUROPEAN JUNIOR SWIMMING CHAMPIONSHIPS 2014,9-13 JULY 2014,DORDRECHT

PROGRAMM ARENA EUROPEAN JUNIOR SWIMMING CHAMPIONSHIPS 2014,9-13 JULY 2014,DORDRECHT

ΘΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ,11-13 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Θερινής Ημερίδας Κολύμβησης Κατηγοριών,Δημοτικό Κολυμβητήριο, Περιστερίου ,11-12-13 Ιουλίου 2014

ΕΚΤΑΚΤΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ Π.Ε.ΚΟ.ΑΝ.ΜΑ.Θ.,12 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ Π.Ε.ΚΟ.ΑΝ.ΜΑ.Θ.,12 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΘΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,12-13 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,12-13 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΓΩΝΕΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ,12-13 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ,12-13 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΑΒ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΒ, 22-24 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014, ΙΛΙΣΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΑΒ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΒ, 22-24 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014, ΙΛΙΣΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ, ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ,25-27 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΙΛΙΣΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ, ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ,25-27 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΙΛΙΣΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ

ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Στη Θεσσαλονίκη θα διεξαχθεί το Πανελλήνιο πρωτάθλημα των Κατηγοριών στην Τεχνική κολύμβηση.

Οι αγώνες είναι προγραμματισμένοι για το διάστημα 17 έως 20 Ιουλίου.

Εξάλλου το επόμενο Σάββατο (7 Ιουνίου), με ώρα έναρξης 13.30, θα διεξαχθεί στο Δημοτικό κολυμβητήριο Περιστερίου, Ημερίδα ορίων.

Είκοσι δύο (22) χώρες με 206 συνολικά αθλητές / τριες έχουν δηλώσει συμμετοχή μέχρι στιγμής στο 13ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων της Τεχνικής κολύμβησης οι αγώνες του οποίου και φιλοξενούνται στα Χανιά από 26 έως 30 Ιουνίου.

Αναλυτικά: Γαλλία (18), Πολωνία (4), Ουγγαρία (10), Ιταλία (10), Κολομβία (13), Αίγυπτος (13), Κορέα (8), Ελβετία (5), Σλοβακία (10), Ταϊβάν (3), Ρωσία (24), Τυνησία (2), Γερμανία (10), Ουκρανία (10), Ιαπωνία (12), Κροατία (4), Τσεχία (8), Τουρκία (11), Ισπανία (5), Βιετνάμ (3), Λιθουανία (3), ΕΛΛΑΔΑ (18).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΑΓΩΝΩΝ ΜΑΪΟΥ 2014

ΚΑΒΑΛΑ 2014,3-4 ΜΑΪΟΥ 2014,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΒΑΛΑ 2014

43 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2014,3-4 ΜΑΪΟΥ 2014,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 43 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2014

ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ 6-7-8-9 ΕΤΩΝ “Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗ”,ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΜΑΪΟΥ 2014,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΓΙΟΡΤΗ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗ ΜΑΪΟΣ 2014

ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ 2014,10-11 ΜΑΪΟΥ 2014,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΛΙΜΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ 2014

 «ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ» 2014,10-11 ΜΑΪΟΥ 2014,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ 2014

ΗΜΕΡΙΔΑ ΜΙΚΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ,ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΜΑΪΟΥ 2014,ΝΕΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΜΙΚΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ

ΑΚΡΙΣΙΑ 2014,ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΜΑΪΟΥ 2014,Ε.Α.Κ. ΛΑΡΙΣΑΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΚΡΙΣΙΑ 2014

ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟ EVENT,ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΜΑΪΟΥ 2014,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΟΥ EVENT

13α ΤΣΙΤΕΙΑ 2014,16-17 ΜΑΪΟΥ 2014,ΙΛΙΣΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 13α ΤΣΙΤΕΙΑ 2014- ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

ΕΚΤΑΚΤΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 17 ΜΑΪΟΥ 2014,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ 17-5-14

«13ο ΚΥΠΕΛΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ»,23-24 ΜΑΪΟΥ 2014,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 13ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2014,23-24 ΜΑΪΟΥ 2014,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2014

ΙΗ’ ΙΩΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ,31 ΜΑΪΟΥ-1 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΛΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΗ’ ΙΩΝΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2014

2οι ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ «ΝΑΟΥΣΑ 2014»
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 31 ΜΑΪΟΥ 2014,ΝΑΟΥΣΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «ΝΑΟΥΣΑ 2014»

«ΡΕΣΤΕΙΑ2014» 8-9 ΕΤΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 31 ΜΑΪΟΥ 2014,ΡΕΣΤΕΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «ΡΕΣΤΕΙΑ 2014»,8-9 ΕΤΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,9-11 ΜΑΪΟΥ 2014,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2014-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2014-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2014-ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2014-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2014-ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2014-ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ – ΑΝ∆ΡΕΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,9-11 ΜΑΪΟΥ 2014,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

Με τη συμμετοχή 180 αθλητών / τριών από 19 Σωματεία αρχίζει αύριο (9/5), στο Δημοτικό κολυμβητήριο Περιστερίου, το Εθνικό πρωτάθλημα Τεχνικής κολύμβησης ΟΠΕΝ κατηγορίας το οποίο και θα ολοκληρωθεί την Κυριακή (11/5).

Οι προκριματικοί διεξάγονται το πρωί (09.15) και τις τρεις ημέρες των αγώνων  και οι αντίστοιχοι τελικοί στις 18.15 Παρασκευή, Σάββατο και 17.15 την Κυριακή.

Οι αγώνες του Εθνικού πρωταθλήματος αποτελούν την τελευταία ευκαιρία για την επίτευξη ορίων συμμετοχής στις Εθνικές ομάδες Νέων – Νεανίδων για το αντίστοιχο Παγκόσμιο πρωτάθλημα που φιλοξενείται στα Χανιά (25/6-1/7) και το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ανδρών / γυναικών (Λινιάνο, 27/7-5/8).

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΟΡΕΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2014