Ετικέτα: Δημοτικό κολυμβητήριο Χαλανδρίου

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,10-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στον πρώτο τελικό του Πανελληνίου πρωταθλήματος Συγχρονισμένης κολυμβησης Νεανίδων, στο κολυμβητήριο Χαλανδρίου, αυτόν του Κόμπο, το Σάββατο (11/3).
Τα «Σκαθάρια» του ΑΝΟΜ πρώτευσαν με πολύ ωραία εκτέλεση προγράμματος και βαθμολογήθηκαν με 82,1000 β., ενώ το ασημένιο μετάλλιο πήρε ο Πανσερραϊκός με 77,9333 β. και το χάλκινο ο ΝΟ Βουλιαγμένης με 77,6667 β.
Τα αποτελέσματα με τις τρεις πρώτες νικήτριες και τη σύνθεση των ομάδων στο Κόμπο:
ΚΟΜΠΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:
1. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γεωργία Βασιλοπούλου, Ηλιάνα Καμπούτση, Ελένη Κόντη, Αλεξάνδρα Κουτρομάνου, Αλεξάνδρα Κουτσούλα, Κατερίνα Μανάρα, Γεωργία Μπαρλαμπά, Θάλεια Παπαδοπούλου, Όλγα Παπασαράντη, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, αναπλ. Εβίνα Χριστογιαννοπούλου) 82,1000 β.
2. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δανάη Χριστίνα Αβδελά, Ζωή Αγραφιώτη, Δέσποινα Δεδούση, Θωμαϊς Θεοδωρίδου, Αλεξία Καλαθά, Γαλήνη Μαντέλα, Μαρία Ελένη Τουλουμτζή, Σοφία Τσαλούμη, Δήμητρ Τσιαντή, Ιωάννα Τσιλιακούδη, αναπλ. Ευθυμία Μπάγκου) 77,9333 β.
2. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Ευαγγελία Βηθλεέμ Θύμη, Βερκινέ Καγιαματζιάν – Κοκαράκη, Ευαγγελία Μαλκογεώργου, Ξανθή Μέλλου, Αντριάνα Μισίκεβιτς, Ναντέζντα Ελπίδα Σαραντίδη, Ιωάννα Σελετοπούλου, Ματίλντ Ιωάννα Σπυροπούλου, Μαρία Τζαμπαζίδη, Ευδοκία Φάνου, αναπλ. Ξανθίππη Ανδρούτση, Αντωνία Μαρκάκη)  77,6667 β.
Μπορείτε να δείτε πιο αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα του τελικού στο Κόμπο στη ΦΩΤΟ δίπλα στο βασική, στο πάνω μέρος του δημοσιεύματος.
Oι τρεις πρώτες στις Φιγούρες:
1. Άννα Μαρία Ταξοπούλου (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 80,2679 β.
2. Ιφιγένεια Δίπλα (Νηρέας Χαλανδρίου) 78,0429 β.
3. Βασιλική Κοφίδη (ΝΟΒΑ) 77,6214 β.
Ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης επιβεβαίωσε με τον καλύτερο τρόπο την κυριαρχία του στο άθλημα και ιδιαίτερα στη συγκεκριμένη ηλικιακή κατηγορία, καθώς ήταν ο θριαμβευτής στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Συγχρονισμένης κολύμβησης Νεανίδων που ολοκληρώθηκε  την Κυριακή (12/3) το βράδυ στο κολυμβητήριο Χαλανδρίου.
Τα «Σκαθάρια» του ΑΝΟΜ αναδείχθηκαν πρωταθλήτριες, διατηρώντας τα σκήπτρα με πρωτιά στη Γενική Βαθμολογία, αλλά είναι και πολυνίκες, καθώς κατέκτησαν τα χρυσά μετάλλια και στους τέσσερις τελικούς της διοργάνωσης.
Εκτός από το Κόμπο το Σάββατο, τα κορίτσια του ΑΝΟ Μεταμόρφωσης ανέβηκαν στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου και την Κυριακή, στο Σόλο με την Άννα Μαρία Ταξοπούλου, στο Ντουέτο με τις Άννα Μαρία Ταξοπούλου και Γεωργία Βασιλοπούλου (αναπλ. Ηλιάνα Καμπούτση), αλλά και στο Ομαδικό. Στον τελικό του Ντουέτου, μάλιστα, κατέκτησαν και το χάλκινο μετάλλιο με τις Κατερίνα Μανάρα, Όλγα Παπασαράντη (αναπλ. Αλεξάνδρα Κουτσούλα).
Το ασημένιο μετάλλιο στο Ντουέτο κατέκτησε ο ΚΟ Ηρακλείου (Μαρία Ελένη Αρμάου, Ειρήνη Καββάλου, αναπλ. Πηνελόπη Παυλίνα Μουλιανάκη). Στο Σόλο το ασημένιο μετάλλιο πήρε η Ιφιγένεια Δίπλα του Νηρέα Χαλανδρίου και το χάλκινο η Βασιλική Κοφίδη του ΝΟΒΑ. Στο Ομαδικό το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο ΝΟ Χανίων και το χάλκινο ο Πανσερραϊκός.
Τα αποτελέσματα με τις τρεις πρώτες νικήτριες στους τελικούς της Κυριακής είναι:
ΝΤΟΥΕΤΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:
1. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γεωργία Βασιλοπούλου – Άννα Μαρία Ταξοπούλου, αναπλ. Ηλιάνα Καμπούτση) 80,3654 β.
2. ΚΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Μαρία Ελένη Αρμάου, Ειρήνη Καββάλου, αναπλ. Πηνελόπη Παυλίνα Μουλιανάκη) 77,1949 β.
3. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Κατερίνα Μανάρα, Όλγα Παπασαράντη, αναπλ. Αλεξάνδρα Κουτσούλα) 76,8665 β.
ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:
1. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γεωργία Βασιλοπούλου, Ηλιάνα Καμπούτση, Αλεξάνδρα Κουτρομάνου, Αλεξάνδρα Κουτσούλα, Κατερίνα Μανάρα, Θάλεια Παπαδοπούλου, Όλγα Παπασαράντη, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, αναπλ. Ελένη Κόντη, Γεωργία Μπαρλαμπά) 77,7509 β.
2. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ευαγγελία Γαυγιωτάκη, Βιολέτα Ζουζούνη, Όλγα Κουργιαντάκη, Αθηνά Μαρία Μαρκουλάκη, Στυλιανή Μαυρομμάτη, Νικολέτα Παπαγεωργίου, Μαρία Παπακωνσταντάκη, Αναστασία Παπασηφάκη, αναπλ. Αριάδνη Μαλινδρέτου, Ηλέκτρα Παπακωνσταντάκη) 74,1407 β.
3. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δέσποινα Δεδούση, Θωμαϊς Θεοδωρίδου, Αλεξία Καλαθά, Γαλήνη Μαντέλα, Μαρία Ελένη Ταλουμτζή, Σοφία Τσαλούμη, Δήμητρα Τσιαντή, Ιωάννα Τσιλιακούδη, αναπλ. Δανάη Χριστίνα Αβδελά, Ευθυμία Μπάγκου) 73,0806 β.
ΣΟΛΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:
1. Άννα Μαρία Ταξοπούλου (ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ) 81,7339 β.
2. Ιφιγένεια Δίπλα (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ) 79,5714 β.
3. Βασιλική Κοφίδη (ΝΟΒΑ) 78,6107 β.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,10-12 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Με την Κατηγορία των Νεανίδων ανοίγει ο κύκλος των φετινών Πανελληνίων πρωταθλημάτων στη Συγχρονισμένη κολύμβηση, το ερχόμενο τριήμερο (10-12 Μαρτίου).
Οι αγώνες διεξάγονται στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Χαλανδρίου με τη συμμετοχή 90 αθλητριών συνολικά από 10 Σωματεία, ενώ άλλες 30 συν ένα ακόμη Σωματείο θα μετάσχουν στην Ημερίδα Αστεριών 5 και 7, που είναι ενσωματωμένη στο πρόγραμμα.
Το πρόγραμμα των αγώνων:
Παρασκευή, 10/3
17.00 Ντουέτο (προκριματικά)
19.30 Ομαδικό (προκριματικά)
Σάββατο, 11/3
10.00 Σόλο (προκριματικά)
11.40 Κόμπο (Τελικός)
17.00 Φιγούρες
Κυριακή, 12/3
10.00 Ντουέτο (Τελικός)
12.00 Ομαδικό (Τελικός)
14.30 Σόλο (Τελικός)
16.30 5ο και 7ο Αστέρι (Ημερίδα)
Η Τεχνική σύσκεψη των αγώνων θα πραγματοποιηθεί αύριο (10/3) στις 13.30 στο Κολυμβητήριο των αγώνων.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ GRAND PRIX Β’ ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ,26-27 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ GRAND PRIX Β’ ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ,26-27 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ GRAND PRIX Β’ ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ,19-20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ GRAND PRIX Β’ ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ,19-20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ GRAND PRIX Α’ ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ,5-6 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ GRAND PRIX Α’ ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ,5-6 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ,18-20 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ ΗΜΕΡΑ

Την πρώτη θέση στον τελικό του Κόμπο με 79.966 βαθμούς, κατέκτησε ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Συγχρονισμένης κολύμβησης Νεανίδων, που διεξάγεται  στο Δημοτικό κολυμβητήριο Χαλανδρίου, με τη συμμετοχή 80 αθλητριών από 14 Σωματεία.

Στον άλλο σημερινό τελικό η Αθανασία Τσόλα του Πανσερραϊκού κατέκτησε το χρυσό μετάλιο στο Σόλο με 83.800 βαθμούς. 

Οι εμφανίσεις των αθλητριών ήταν αρκετά ικανοποιητικές και το επίπεδο υψηλό, όπως δήλωσε και η ομοσπονδιακή τεχνικός, Μαρία Θηβαίου.

Οι νικήτριες ομάδες στον Τελικό Κόμπο:

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – 79.966β.

ΝΟ Βουλιαγμένης – 75.466β.

ΝΟ Χανίων – 75.233β.

Οι νικήτριες αθλήτριες στο Τελικό Σόλο:

Αθανασία Τσόλα (Πανσερραϊκος) – 83.800β.

Άννα – Μαρία Ταξοπούλου (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης)- 81,800β.

Σοφία – Ευαγγελία Μαλκογεώργου (ΝΟ Βουλιαγμένης)- 79,666β.

Β’ ΗΜΕΡΑ

Με τον ΑΝΟ Μεταμόρφωσης να κατακτά δύο πρωτιές, σε Ντουέτο και Ομαδικό, ολοκληρώθηκε σήμερα, στο δημοτικό κολυμβητήριο Χαλανδρίου, το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Νεανίδων, με τη συμμετοχή 80 αθλητριών από 14 σωματεία. Έτσι, ο ΑΝΟΜ στέφθηκε πρωταθλητής, συγκεντρώνοντας συνολικά όλο το τριήμερο 242 βαθμούς.

Οι Αναστασία και Άννα-Μαρία Ταξοπούλου του ΑΝΟΜ πρώτευσαν στο Ντουέτο κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο με 78,9728 β., αλλά και στο Oμαδικό την πρώτη θέση κατέκτησε ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης με 75,5323 β.

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης κατέκτησε σήμερα το ασημένιο μετάλλιο στο Ντουέτο και το χάλκινο στο Ομαδικό και ήταν η δεύτερη καλύτερη ομάδα του τριημέρου, μετά τον ΑΝΟΜ, ενώ στα μετάλλια σήμερα βρέθηκαν ο ΝΟ Χανίων με ασημένιο στο Ομαδικό και ΚΟ Ηρακλείου με χάλκινο στο Ντουέτο.

Οι νικήτριες αθλήτριες στον Τελικό Ντουέτο:

Αναστασία Ταξοπούλου-Άννα Μαρία Ταξοπούλου (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) – 78,9728 β.

Ευαγγελία Σοφία Μαλκογεώργου-Ξανθή Μέλλου- αν. Ιωάννα Σελετοπούλου (ΝΟ Βουλιαγμένης) – 76,3802 β.

Μαρία Ελένη Αρμάου-Ειρήνη Καββάλου (ΚΟ Ηρακλείου) – 73,8362 β.

Οι νικήτριες ομάδες στον Τελικό Ομαδικού:

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης (Βασιλοπούλου Γεωργία, Καμπούτση Ηλιάνα, Κούτσουλα Αλεξάνδρα, Μπαρλάμπα Γεωργία, Παπαδοπούλου Θάλεια, Παπασαράντη Όλγα, Ταξοπούλου Αναστασία, Ταξοπούλου Άννα – Μαρία, (αναπληρ.) Κόντη Ελένη, Μανάρα Αικατερίνη) – 75,5323 β.

ΝΟ Χανίων (Γαυγιωτάκη Ευαγγελία, Ζουζούνη Βιολέτα, Κουργιαντάκη Όλγα, Μαζοκοπάκη Αντωνία – Ραφαέλα, Μαρκουλάκη Αθηνά – Μαρία, Μαυρομμάτη Στυλιανή, Παπαγεωργίου Νικολέτα, Παπαδοκωνσταντάκη Μαρία (αναπληρ.) Μαλινδρέτου Αριάδνη και Παπασηφάκη Αναστασία) – 72,2084 β.

ΝΟ Βουλιαγμένης (Αθανασοπούλου Μαρία – Αμαλία, Καπαματζιάν – Κορακάκη Βερκίνε, Μαλκογεώργου Ευαγγελία, Μαλκογεώργου Σοφία – Ευαγγελία, Μέλλου Ξανθή, Σαραντίδη Ναντέζντα – Ελπίδα, Σελετοπούλου Ιωάννα, Φανού Ευδοκία (αναπληρ.) Ανδρούτση Ξανθίππη και Θύμη Ευαγγελία – Βηθλεέμ) – 71,2111 β.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ,18-20 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

Με τη συμμετοχή 80 συνολικά αθλητριών από 14 Σωματεία διεξάγεται, από αύριο (18/3) έως και την Κυριακή (20/3) στο Δημοτικό κολυμβητήριο Χαλανδρίου, το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Συγχρονισμένης κολύμβησης Νεανίδων, καθώς επίσης και Ημερίδα για το 5οκαι 7ο Αστέρι.

Ειδικότερα υπάρχουν 17 συμμετοχές στο Σόλο, 16 στο Ντουέτο, 6 στο Ομαδικό και 5 στο Κόμπο.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,18/3

18.00 Σόλο (Προκριματικός)

20.30 Ντουέτο (Προκριματικός)

ΣΑΒΒΑΤΟ, 19/3

10.00 Φιγούρες

18.00 Κόμπο (Τελικός)

20.00 Σόλο (Τελικός)

ΚΥΡΙΑΚΗ, 20/3

10.00 Ντουέτο (Τελικός)

12.00 Ομαδικό (Τελικός)

14.00 Ημερίδα 5ο και 7ο Αστέρι

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ GRAND PRIX 25μ.,14-15 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Πηγή:swim-news.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ GRAND PRIX 25μ.,14-15 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΑΓΩΝΩΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΕΤΡΙΔΕΙΑ 2015,7-8 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΗΜΕΡΙΔΑ GRAND PRIX 25μ.,14-15 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

ΗΜΕΡΙΔΑ GRAND PRIX 25μ.,14-15 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΗΜΕΡΙΔΑ GRAND PRIX 25μ. ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,14 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΛΟΥ

ΗΜΕΡΙΔΑ GRAND PRIX 25μ.,14 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΔΡΑΜΑΣ

ΗΜΕΡΙΔΑ GRAND PRIX 25μ. ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,21 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΟΙΚΟΝΟΜΕΙΑ 2015,21-22 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΣΕΡΡΩΝ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΝΤΩΝΗΣ ΔΡΟΣΟΣ 2015

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΘ ΙΩΝΙΔΕΙΑ 2015

1η ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ,28-29 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΑΘΗΝΑ

1η ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ,28-29 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

1η ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ ΚΑΙ  1η ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ GP ΑΘΗΝΑΣ,16-17 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (25μ.)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ GP ΑΘΗΝΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ Κ.Ο.Ε. ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΙΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ GRAND PRIX ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Σας ενημερώνουμε ότι η Προκριματική Ημερίδα αγώνων Grand Prix θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Χαλανδρίου 15-17/11/13 με ώρες έναρξης 15/11/13 ώρα 17.00 και 16-17/11/13 ώρα 09.00 πρωί & 17.00 απόγευμα    

Επίσης η Τελική φάση Grand Prix  Χριστουγέννων θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Χαλανδρίου στις 21-22/12/13 με ώρες έναρξης 21-22/12/13 ώρα 09.00 πρωί & 17.00 απόγευμα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ OPEN ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,30-31 ΜΑΡΤΙΟΥ 2013,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Solomou

Α’ ΗΜΕΡΑ

Τεχνικά προγράμματα σε Σόλο, Ντουέτο, Ομαδικό και τον τελικό του Κόμπο περιελάμβανε η πρώτη ημέρα διεξαγωγής του Πανελληνίου πρωταθλήματος Συγχρονισμένης κολύμβησης ΟΠΕΝ κατηγορίας στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Χαλανδρίου.

Στη διοργάνωση, που πρόκειται να ολοκληρωθεί αύριο μετέχουν περίπου 90 αθλήτριες σε 12 Σόλο, 12 Ντουέτο, 8 Ομαδικά και 5 Κόμπο. Ακολουθούν αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Σόλο (Τεχνικό πρόγραμμα)

1 Σολωμού Δέσποινα          ΑΝΟ Αργυρούπολης        88,3625

2 Πλατανιώτη Ευαγγελία      ΑΝΟ Αργυρούπολης       86,8271

3 Κουτίδη Ευαγγελία            ΝΟΒΑ                           82,4313

Ομαδικό (Τεχνικό πρόγραμμα)

1 ΑΝΟ Αργυρούπολης          79,4850

2 ΝΟ Βουλιαγμένης              78,9600

3 ΝΟΒΑ                              77,3425

Ντουέτο (Τεχνικό πρόγραμμα)

1 ΑΝΟ Αργυρούπολης          87,1875

2 ΝΟ Βουλιαγμένης              83,5250

3 ΑΝΟ Αργυρούπολης          80,0750

Κόμπο (Τελικός)

1 ΝΟ Βουλιαγμένης              86,8500

2 ΝΟΒΑ                              82,0625

3 ΑΝΟ Αργυρούπολης         78,9500

Β’ ΗΜΕΡΑ

Με τους ΑΝΟ Αργυρούπολης και ΝΟ Βουλιαγμένης να ξεχωρίζουν στους τελικούς των αγωνισμάτων, ολοκληρώθηκε πριν λίγο το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Συγχρονισμένης κολύμβησης ΟΠΕΝ κατηγορίας στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Χαλανδρίου.

Η σημερινή δεύτερη ημέρα της διοργάνωσης, περιελάμβανε τους τελικούς σε Σόλο, Ντουέτο και Ομαδικό, με την ομάδα της Αργυρούπολης να καταλαμβάνει τις πρώτες θέσεις στα δύο πρώτα αγωνίσματα, και αυτή της Βουλιαγμένης στο τελευταίο.  Ακολουθούν αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

 Σόλο

1 Σολωμού Δέσποινα             ΑΝΟ Αργυρούπολης      87,7263

2 Πλατανιώτη Ευαγγελία      ΑΝΟ Αργυρούπολης        86,0035

3 Καφετζή Ευγενία                 ΝΟ Βουλιαγμένης          82,8218

 Ντουέτο

1 Πλατανιώτη Ευαγγελία-Δέσποινα Σολωμού     ΑΝΟ Αργυρούπολης    87,6438

2 Καφετζή Ευαγγελία-Μακρυγιάννη Ευανθία     ΝΟ Βουλιαγμένης         84,5325

3 Αλζιγκούζη Μαρία-Παπάζογλου Ευαγγελία     ΑΝΟ Αργυρούπολης   80,7975

 Ομαδικό

1  ΝΟ Βουλιαγμένης          82,5350

2  ΑΝΟ Αργυρούπολης      81,2375

3  ΝΟΒΑ                          79,9863

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ OPEN ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,30-31 ΜΑΡΤΙΟΥ 2013,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

205412_530070807044800_834760486_nΣτο Δημοτικό Κολυμβητήριο Χαλανδρίου διεξάγεται το Σαββατοκύριακο (30-31 Μαρτίου) το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Συγχρονισμένης κολύμβησης ΟΠΕΝ κατηγορίας με τη συμμετοχή περίπου 90 αθλητριών. Παράλληλα θα διεξαχθεί και η ημερίδα Αστεριού 5, με τη συμμετοχή 20 αθλητριών ηλικίας 13-15 ετών.

Σύμφωνα με τις δηλώσεις συμμετοχών, θα αγωνιστούν 12 Σόλο, 12 Ντουέτο, 8 Ομαδικά και 5 Κόμπο.

Αύριο (29/3) υπάρχει γενική προθέρμανση με μουσική (16-20.00) και η Τεχνική σύσκεψη των αγώνων (16.00).

Το πρόγραμμα των αγώνων:

ΣΑΒΒΑΤΟ, 30/3

11.00 Σόλο (τεχνικό πρόγραμμα)

13.00 Ομαδικό (τεχνικό πρόγραμμα)

16.50 Κόμπο (Τελικός)

19.00 Ντουέτο (τεχνικό πρόγραμμα)

ΚΥΡΙΑΚΗ, 31/3

11.00 Σόλο  (Τελικός)

13.00 Ντουέτο (Τελικός)

14.30 Αστέρι 5

16.00 Ομαδικό (Τελικός)

Αλυτάρχης των αγώνων είναι ο Γιώργος Χριστοφοράτος, Διευθυντής της ΚΟΕ και διαιτητής η Ελένη Κουγιά, τεχνική σύμβουλος της Ομοσπονδίας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,9-10 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Fgallery1-10olympic-swimming-paintingΑ’ ΗΜΕΡΑ

Πρεμιέρα για τους Χειμερινούς αγώνες Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Α’, με τα προκριματικά στο Ντουέτο, στο Δημοτικό κολυμβητήριο του Χαλανδρίου, με τις ομάδες του  ΑΝΟ Αργυρούπολης, του ΝΟ Χανίων και του Νηρέα Χαλανδρίου, να κερδίζουν τις εντυπώσεις και τις πρώτες θέσεις, στα προκριματικά του Ντουέτο.

Στο ίδιο κολυμβητήριο διεξήχθη και η Ημερίδα για το Αστέρι 7, με τις αθλήτριες του ΝΟ Βουλιαγμένης να σκαρφαλώνουν στις ψηλότερες θέσεις της βαθμολογίας.

Αναλυτικότερα η βαθμολογία για τα προκριματικά στο Ντουέτο και για το 7ο Αστέρι:

Προκριματικά Ντουέτο

1) ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ                                                                       72,160

ΜΑΛΚΟΓΕΩΡΓΟΥ ΣΟΦΙΑ

ΤΑΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΤΑΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ

2) ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                                                       71,430

ΜΑΖOΚΟΠΑΚΗ ΡΑΦΑΕΛΑ-ΑΝΤΩΝΙΑ

ΤΣΙΑΟΥΣΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

3) ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                                                                     71,120

ΓΑΖΗ ΜΑΡΙΑ-ΝΕΦΕΛΗ

ΦΑΡΑΝΤΟΥΡΗ ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ

ΔΙΠΛΑ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ

 Ημερίδα – Αστέρι 7

1) ΚΑΦΕΤΖΗ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)                                      81,110

2) ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)                                       78,440

3) ΤΣΕΡΝΕΣΚΑ ΝΤΑΡΙΑ (ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ)                     71,800

4)  ΚΑΤΣΑΝΗ ΜΑΡΙΑ (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ)                                     69,440

5) ΜΑΡΑΓΚΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ)                            66,060

Β’ ΗΜΕΡΑ

Πρωταθλήτριες αναδείχθηκαν οι ομάδες του Πανσερραϊκού και του ΝΟ Χανίων στους τελικούς του Ντουέτου και του Ομαδικού αντιστοίχως, στο πλαίσιο των Χειμερινών αγώνων Κορασίδων Α’ που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο στο Χαλάνδρι. Οι αθλήτριες Σταυρούλα Μαντέλα και Αθανασία Τσόλα κατέκτησαν την πρώτη θέση ανάμεσα σε 15 συμμετοχές στο Ντουέτο, ενώ τα κορίτσια από την Κρήτη κέρδισαν το χρυσό μετάλλιο σε σύνολο 8 συμμετοχών στο Ομαδικό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Τελικός Ντουέτο:

1. Πανσερραϊκός                                            73.395

    Μαντέλα Σταυρούλα

    Τσόλα Αθανασία  

2. ΝΟ Χανίων                                                  72.375

    Μαζοκοπάκη Αντωνία

    Τσιαούση Αφροδίτη     

3. ΑΝΟ Αργυρούπολης                                72.292

    Μαλκογεώργου Σοφία

    Ταξοπούλου Αναστασία

    Ταξοπούλου Άννα-Μαρία (αναπληρωματική)

Τελικός Ομαδικό:

1. ΝΟ Χανίων                                                70.165

2. Νηρέας Χαλανδρίου                                69.548

3. Πανσερραϊκός                                          68.236

Νωρίτερα, οι αθλήτριες που συμμετείχαν στη διοργάνωση είχαν αγωνιστεί στις Φιγούρες, με τα σωματεία του Πανσερραϊκού, του ΑΝΟ Αργυρούπολης, του ΝΟΒΑ και του Νηρέα Χαλανδρίου να καταλαμβάνουν τις πρώτες θέσεις.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Φιγούρες:

1. Τσόλα Αθανασία   Πανσερραϊκός   77.783

2. Μαλκογεώργου Σοφία   ΑΝΟΑ   73.290

3. Δάντη Ιωάννα   ΝΟΒΑ   72.341

4. Δίπλα Ιφιγένεια   Νηρέας Χαλανδρίου   72.158

5. Μαζοκοπάκη Αντωνία   ΝΟ Χανίων   71.339

6. Γαζη Μαρία-Νεφέλη Νηρέας Χαλανδρίου   71.337

7. Φαραντούρη Βαλεντίνα   Νηρέας Χαλανδρίου   70.553

8. Γκουζούνα Ελευθερία   Νηρέας Χαλανδρίου   70.483

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,26-27 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2013,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Fgallery1-10olympic-swimming-painting

Οι ομάδες του ΝΟ Βουλιαγμένης και του ΝΟ Χανίων αναδείχθηκαν οι μεγάλες νικήτριες των Χειμερινών αγώνων Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Β’, που διεξήχθησαν στο Δημοτικό κολυμβητήριο Χαλανδρίου, με τη συμμετοχή συνολικά 122 αθλητριών από 12 σωματεία.

Πιο συγκεκριμένα, τα κορίτσια του ΝΟΒ κατέλαβαν την πρώτη θέση στον τελικό του Ντουέτου, με τον ΝΟ Χανίων και τον ΚΟ Ηρακλείου να τις ακολουθούν στην δεύτερη και τρίτη θέση, αντίστοιχα. Όσον αφορά το αγώνισμα του Ομαδικού, το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν τα Χανιά, το αργυρό ο ΝΟ Βουλιαγμένης και το χάλκινο ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης.

Προκριματικά Ντουέτο

1. ΚΟ Ηρακλείου       Καββάλου Ειρήνη                   66,5790

                                   Μακράκη Βίλμα-Μαρία 

2. ΝΟ Χανίων            Κουριαντάκη Όλγα                 66,5094

                                   Παπασηφάκη Αναστασία

                                   Μαρκουλάκη Αθηνά-Μαρία (αναπληρωματική)

3. ΝΟ Βουλιαγμένης  Μέλλου Ξανθή                       66,1994

                                      Σελετοπούλου Ιωάννα

Φιγούρες

1. Ζιγάνη Μαρία-Φωτεινή – ΝΟΒΑ

2. Καββάλου Ειρήνη – ΚΟ Ηρακλείου

3. Μέλλου Ξανθή – ΝΟ Βουλιαγμένης

4. Κουριαντάκη Όλγα – ΝΟ Χανίων

5. Καμπουτζή Ηλιάννα – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης

6. Μακράκη Βίλμα-Μαρία – ΚΟ Ηρακλείου

7. Παπαγεωργίου Νικολέτα – ΝΟ Χανίων

8. Μαρκουλάκη Αθηνά-Μαρία – ΝΟ Χανίων

Τελικός Ντουέτο

1. ΝΟ Βουλιαγμένης         68,2544

    Μέλλου Ξανθή (2001)

    Σελετοπούλου Ιωάννα (2001)

2. ΝΟ Χανίων                     67,7510

    Κουργιαντάκη Όλγα (2001)

    Μαρκουλάκη Αθηνά-Μαρία (2001)

    Παπασηφάκη Αναστασία (αναπληρωματική)

3. ΚΟ Ηρακλείου               66,4790

    Καββάλου Ειρήνη

    Μακράκη Βίλμα-Μαρία

Τελικός Ομαδικό

1. ΝΟ Χανίων                                          65,8667

    Γαυπιωτάκη Ευαγγελία (2001)

   Ζουζούνη Βιολέτα (2002)

   Κοκολογιάννη Αικατερίνη (2001)

   Κουργιαντάκη Όλγα (2001)

   Μαλινδρέτου Αριάδνη (2001)

   Μαρκουλάκη Αθηνά-Μαρία (2001)

   Παπαγεωργίου Νικολέτα (2001)

   Παπασηφάκη Αναστασία (2001)

   Μαυρωμάτη Στυλιανή (αναπληρωματική)

   Παπαδοκωνσταντάκη Ηλέκτρα (αναπληρωματική)

   Χατζησωτηράκη Νικολέτα (αναπληρωματική)

2. ΝΟ Βουλιαγμένης                                63,9880

    Καπαματζιαν Βερκίνε (2002)

    Μάζη Βαλέρια (2002)

    Μέλλου Ξανθή (2001)

   Νιέρρη Παναγιώτα-Γεωργία (2002)

   Σελετοπούλου Ιωάννα (2001)

   Σπέντζου Δανάη (2001)

   Τσαπαντζίδη Μαρία (2003)

   Φανού Ευδοκία (2002)

   Μιχαλοπούλου (αναπληρωματική)

3. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης                           61,9976

   Βασιλοπούλου Γεωργία (2001)

   Καμπουτζή Ηλιάνα (2001)

   Κουτρουμάνου Αλεξάνδρα (2001)

   Μανάρα Αικατερίνη (2001)

   Τζουμάκα Θεοδοσία (2002)