Ετικέτα: ΕΑΤΕ Κολλεγίου

 

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ),ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ) ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ)

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (25/5) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (Προκριματική φάση), Μίνι Παίδων (Β’ Προκριματική φάση) και Κορασίδων (Τελική φάση)

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (17-19 Ιουνίου) 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χαλκίδας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΚΟ Καρδίτσας, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός 

Στην Τελική φάση (5-7 Αυγούστου), για τις θέσεις Ανόδου 1-6, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου. Οι υπόλοιπες θα αγωνιστούν για τις θέσεις κατάταξης (7-12).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ (Β’ Προκριματική φάση, 10-12 Ιουνίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παναθηναϊκός, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΕ Κερατσινίου

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Ηρακλής 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεανδρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς 

Στην Γ’ Προκριματική φάση (1-3 Ιουλίου), προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες. Οι 2 πρώτες από κάθε Όμιλο, πλην του Α’ Θεσσαλονίκης (3 ομάδες).

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Τελική φάση, 30/6-3 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, Μπαράζ (ΝΟ Ρεθύμνου ή Τρίτων Αμαρουσίου), ΠΑΟΚ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2016

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Γ’ Φάση) και Μίνι Παίδων (Α’ Φάση).

ΕΦΗΒΩΝ (6-8 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας

Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (13-15 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Κερατσινίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 4 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άλμα Κλαμπ, ΑΕ Χαϊδαρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Μίλων, Ολυμπιακός, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται 4 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Προκρίνονται 2 ομάδες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μακεδονικός, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΣ Ημαθίας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Πανσερραϊκός

Προκρίνονται 2 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων

Προκρίνονται 3 ομάδες.

Συνολικά, στην Β’ Φάση (10-12 Ιουνίου), προκρίνονται 38 ομάδες.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πενήντα δύο (52) ομάδες μετέχουν στο Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης, η κλήρωση της Α’ προκριματικής φάσης (15-17 Ιανουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδς

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας

ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου

Δεν προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) οι τελευταίες ομάδες όλων των Ομίλων.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 21/6) οι αγώνες και στους πέντε ομίλους της Β’ (ημιτελικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων και αναδείχθηκαν οι δέκα ομάδες που θα μετάσχουν στην Τελική φάση (17-19/7) της διοργάνωσης.

Οι δέκα φιναλίστ είναι: Παναθηναϊκός, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Γέρακα, Πεντέλης):

Παναθηναϊκός – Ιωνικός 11-4, ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 12-1, ΝΟ Πατρών – Νηρέας Γέρακα 8-13,Ιωνικός – Νηρέας Χαλανδρίου 10-8, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χίου 6-8, Παναθηναϊκός – ΝΟ Πατρών 11-5, Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας Γέρακα 5-11, ΝΟ Πατρών – Ιωνικός 15-11, ΝΟ Χίου – Παναθηναϊκός 9-9,Ιωνικός – Νηρέας Γέρακα 7-9, Παναθηναϊκός – Νηρέας Χαλανδρίου 14-5, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Χίου 5-6, ΝΟ Χίου – Ιωνικός 12-8, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Πατρών 5-13, Νηρέας Γέρακα – Παναθηναϊκός 6-7.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Παναθηναϊκός 13
  2. ΝΟ Χίου 13

…………………………………………..

  1. Νηρέας Γέρακα 9
  2. ΝΟ Πατρών 6
  3. Ιωνικός 3
  4. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Περιστερίου, Νέας Σμύρνης):

Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 9-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Ηλιούπολης 11-4,ΓΣ Ηλιούπολης – Πανιώνιος 3-4, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-15, ΓΣ Περιστερίου – ΓΣ Ηλιούπολης 13-4, Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών 12-4,ΝΕ Πατρών – ΓΣ Περιστερίου 4-15, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 13-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΕ Πατρών 3-3, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 10-19.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Πανιώνιος 9

………………………………………………

  1. ΓΣ Περιστερίου 6
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 1
  3. ΝΕ Πατρών 1

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΝΟ Χανίων – Ηλυσιακός 12-6, ΝΟ Ρεθύμνου – Παλαιό Φάληρο 7-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός 6-4,Ηλυσιακός – Παλαιό Φάληρο 5-12, Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 8-9, ΝΟ Χανίων – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-4, Παλαιό Φάληρο – Ολυμπιακός 14-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ηλυσιακός 14-3, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 5-7,Ηλυσιακός – Ολυμπιακός 2-8, ΝΟ Χανίων – Παλαιό Φάληρο 3-11, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Ρεθύμνου 9-8, Ολυμπιακός – ΝΟ Χανίων 4-8, ΝΟ Ρεθύμνου – Ηλυσιακός 8-11, Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 15
  2. ΝΟ Χανίων 12

………………………………………

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9
  2. Ολυμπιακός 3
  3. ΝΟ Ρεθύμνου 3
  4. Ηλυσιακός 3

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νηρέας Λαμίας – Πανσερραϊκός 19-4, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 8-5, ΝΕ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 11-5,Πανσερραϊκός – ΝΟ Λάρισας 5-4, ΚΕ Κοζάνης – Νίκη Βόλου 2-8, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 19-7, ΝΟ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 8-6, ΝΕ Λάρισας – Πανσερραϊκός 7-3, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 1-21,Πανσερραϊκός – ΚΕ Κοζάνης 15-0, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 18-6, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 5-11, ΚΕ Κοζάνης – Νηρέας Λαμίας 3-13, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 8-7, Νίκη Βόλου – Πανσερραϊκός 21-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 15
  2. Νίκη Βόλου 12

………………………………………….

  1. ΝΕ Λάρισας 6
  2. ΝΟ Λάρισας 6
  3. Πανσερραϊκός 6
  4. ΚΕ Κοζάνης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 19-3, ΝΟ Καβάλας – ΕΑΤΕΚ 17-3, ΑΣ Απόλλο – ΣΑΠΚ Νεάπολης 16-9,ΠΑΣ Φοίβος – ΕΑΤΕΚ 17-6, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΝΟ Καβάλας 11-19, ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο 28-2, ΕΑΤΕΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 13-11, ΑΣ Απόλλο – ΠΑΣ Φοίβος 5-5, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 1-14,ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 15-6, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 31-1, ΑΣ Απόλλο – ΝΟ Καβάλας 7-15, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 6-32, ΕΑΤΕΚ – ΑΣ Απόλλο 7-12, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 14-11.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 15
  2. ΝΟ Καβάλας 12

………………………………………………

  1. ΠΑΣ Φοίβος
  2. ΑΣ Απόλλο 7
  3. ΕΑΤΕΚ 3
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

*** Στους αγώνες κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του λογιστή της ΚΟΕ Θεοφάνη Κουσαρίδα που έφυγε πρόσφατα από τη ζωή.

*** Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 17-19/7. Η κλήρωση της τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 1/7 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Οι ΝΕ Πατρών και ο Ιωνικός είναι οι άλλες δύο ομάδες που πήραν την πρόκριση στον Όμιλο Ανόδου της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Γυναικών καθώς κατέλαβαν τις δύο πρώτες προνομιούχες θέσεις στον Όμιλο Πάτρας της Προκριματικής φάσης, οι αγώνες του οποίου ολοκληρώθηκαν σήμερα στο κολυμβητήριο Πεπανός.

Οι άλλες δύο ομάδες, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων και Ηλυσιακός, που προκρίθηκαν από τον Όμιλο Αττικής, είναι οι υπόλοιπες δύο του Ομίλου Ανόδου της Τελικής φάσης (24-26/7) που μαζί με ΝΕ Πατρών και Ιωνικό θα δώσουν τη μάχη για τη μια θέση που οδηγεί στην Α1 Γυναικών.

Οι δυο τελευταίες ομάδες του Ομίλου Αττικής, Νηρέας Χαλανδρίου και ΝΟ Χανίων και του Ομίλου Πάτρα, ΝΟ Λάρισας και ΠΑΟΚ, θα παλέψουν στον Όμιλο Καθόδου (πλέι άουτ) της τελικής φάσης για την αποφυγή του υποβιβασμού (επίσης 24-26/7).

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα στον Όμιλο Πάτρας και οι τελικές βαθμολογίες στους δύο ομίλους:

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΠΑΟΚ 21-7, Ιωνικός – ΝΟ Λάρισας 13-6,ΝΕ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 10-9, Ιωνικός – ΠΑΟΚ 14-2, ΠΑΟΚ – ΝΟ Λάρισας 5-11, Ιωνικός – ΝΕ Πατρών 7-8.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΕ Πατρών 9
  2. Ιωνικός 6

…………………………………………

  1. ΝΟ Λάρισας 3
  2. ΠΑΟΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου):

Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 13-14, ΝΟ Χίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9-15,ΝΟ Χίου – Ηλυσιακός 13-19, Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-8, ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 9-13, Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-9.Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9
  2. Ηλυσιακός 6

…………………………………………..

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 3
  2. ΝΟ Χίου 0

Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 1/7 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΥΡΙΟ Η ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ Η Β’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Η προκριματική φάση της Α2 Γυναικών

Οκτώ (8) ομάδες αρχίζουν το επόμενο τριήμερο (19-21/6) τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, με τους αγώνες της προκριματικής φάσης.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. Χαλανδρίου): Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Χίου, Ηλυσιακός, Ποσειδών Ιλισίων

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. «Αντ. Πεπανός», Πάτρα): ΝΕ Πατρών, ΠΑΟΚ, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Λάρισας

Οι δύο (2) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) προκρίνονται στην Τελική φάση (24-26 Ιουλίου), η κλήρωση της οποίας είναι προγραμματισμένη να γίνει την 1η Ιουλίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.00). Στην Α1 Εθνική ανέρχεται η 1η ομάδα της τελικής κατάταξης.

Η 3η και 4η ομάδα των Ομίλων της προκριματικής φάσης, σχηματίζουν τον Όμιλο Καθόδου από όπου οι δύο (2) τελευταίες υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική κατηγορία. Οι αγώνες και εδώ 24-26 Ιουλίου.

Η Β’ Φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων

Σε πέντε (5) Ομίλους διεξάγεται από αύριο (19/6) έως και την Κυριακή (21/6) η Β’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων (γενν.2002).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νίκαιας, Γέρακα, Πεντέλης): Παναθηναϊκός, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, Ιωνικός Νίκαιας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου, Νέας Σμύρνης): ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΕ Πατρών

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΑΝΟΓ): ΝΟ Χανίων, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Ρεθύμνου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, Ηλυσιακός

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. Νέας Ιωνίας): Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΚΕ Κοζάνης, Πανσερραϊκός

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ . Ποσειδώνιο): ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Καβάλας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΠΑΣ Φοίβος

Στην Τελική φάση (17-19 Ιουλίου) προκρίνονται οι δύο (2) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10). Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη για την 1η Ιουλίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.00).

ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ) ΚΑΙ ΠΑΙΔΩΝ (Α’ ΦΑΣΗ) 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Οι κληρώσεις στα πρωταθλήματα Νέων ανδρών και Παίδων

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών (Β’ Φάση) και Παίδων (Α’ Φάση). Αναλυτικότερα:

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ (7-9 Μαρτίου)

*Α΄ Όμιλος Αττικής: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΝΟ Χανίων

Προκρίνονται 2 ομάδες

*Β΄ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 2 ομάδες. Επίσης μία (1) ακόμη ομάδα μετά από μπαράζ των ομάδων που θα καταλάβουν την 3η θέση στους Ομίλους Α΄και Β΄της Αττικής

*Όμιλος Βόλου: ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Λαμίας

Προκρίνονται 2 ομάδες

*Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, ΑΠΣ Οξυγόνο, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Άθως Χαλκιδικής

Προκρίνονται 2 ομάδες. Επίσης μία (1) ομάδα μετά από μπαράζ των ομάδων που θα καταλάβουν την 3η θέση στους Ομίλους Βόλου και Θεσσαλονίκης.

Σύνολο προκρινόμενων ομάδων, στην Τελική Φάση (4-6 Απριλίου), 10.

ΠΑΙΔΕΣ (21-23 Φεβρουαρίου)

*Α΄ Όμιλος Αττικής: Ολυμπιακός, Τρίτων Αμαρουσίου, ΓΣ Περιστερίου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Β΄ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ηλυσιακός, ΑΟ Πετρούπολης, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Γ΄ Όμιλος Αττικής: Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Δ΄ Όμιλος Αττικής: Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα, Μίλων, Παναθηναϊκός

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Όμιλος Πατρών: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΕ Πατρών, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Όμιλος Βόλου: ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟΒΑ, Νίκη Βόλου

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Όμιλος Κρήτης: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΝΟ Αγίου Νικολάου

Προκρίνονται 2 ομάδες

*Α΄ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, Μακεδονικός, Άρης Θεσσαλονίκης, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΑΣ Ημαθίας, Ηρακλής

Προκρίνονται 4 ομάδες

*Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Άθως Χαλκιδικής, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΠΑΣ Φοίβος, ΧΑΝΘ, Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης

Προκρίνονται 4 ομάδες

*Όμιλος Σερρών: ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Προκρίνονται 2 ομάδες

Σύνολο ομάδων που προκρίνονται στη Β’ Φάση (11-13 Απριλίου), 30 ομάδες

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO

 Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες στους οκτώ από τους εννέα ομίλους της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και έγιναν γνωστές οι 28 ομάδες – από τις 30 που θα συμπληρώσουν το παζλ – οι οποίες παίρνουν την πρόκριση στην Β’ (Ημιτελική) φάση της διοργάνωσης (5-7/7).

Οι υπόλοιπες δυο ομάδες θα αναδειχθούν από τον όμιλο Χανίων που θα ολοκληρωθεί με τους αγώνες του ΟΦΗ, οι οποίοι είναι προγραμματισμένοι για το τριήμερο 24-26 Μαϊου (μετά από σχετικό αίτημα της ομάδας του Ηρακλείου, λόγω των προβλημάτων στην προετοιμασία του, καθώς δεν λειτουργεί ακόμα το κολυμβητήριό του).

Ετσι, οι 28 που πήραν, ήδη, την πρόκριση είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης, Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Π. Φάληρο, Νηρέας Γέρακα, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Ηλιούπολης, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου, ΠΑΟΚ, Αρης Θεσσαλονίκης, ΝΑΣ Ημαθείας, ΠΑΣ Φοίβος, Αθως Χαλκιδικής, Ηρακλής, ΚΕ Κοζάνης, Μακεδονικός, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νίκαιας):

Ιωνικός Νίκαιας – Εθνικός Πειραιά 9-3, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-20,ΝΟ Βουλιαγμένης – Ιωνικός Νίκαιας 12-2, ΝΕ Λαμίας – ΑΟ Πετρούπολης 4-14, Εθνικός Πειιραιά, ΝΟ Βουλιαγμένης 4-19, Ιωνικός Νίκαιας – ΝΕ Λαμίας 16-2,ΝΕ Λαμίας – Εθνικός Πειραιά 5-20, ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός Νίκαιας 4-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Λαμίας 24-4, Εθνικός Πειραιά – ΑΟ Πετρούπολης 4-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2.Ιωνικός Νίκαιας 9

3.ΑΟ Πετρούπολης 6

4.Εθνικός Πειραιά 3

…………………………………….

5.ΝΕ Λαμίας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 16-3, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 4-10, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός 6-21, ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 26-0,ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-2, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ολυμπιακός 2-23.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Ολυμπιακός 9

2.ΝΟ Χίου 6

3.ΑΝΟ Γλυφάδας 3

…………………………………………

4.ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0  

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας Γέρακα 3-16, Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-18,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 16-4, Π. Φάληρο – Ηλυσιακός 33-1, Νηρέας Γέρακα – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 8-5, Νηρέας Χαλανδρίου – Π. Φάληρο 0-15,Π. Φάληρο – Νηρέας Γέρακα 21-1, Ηλυσιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 1-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Π. Φάληρο 11-15, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 20-0.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 12

2.Νηρέας Γέρακα 9

3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6

4.Νηρέας Χαλανδρίου 3

………………………………………………..

5.Ηλυσιακός 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Ηλιούπολης, Πεντέλης):

Παναθηναϊκός – Πανιώνιος 10-8, ΓΣ Περιστερίου – ΓΣ Ηλιούπολης 5-12,ΓΣ Ηλιούπολης – Παναθηναϊκός 7-6, Τρίτων Αμαρουσίου – ΓΣ Περιστερίου 4-4, Πανιώνιος – ΓΣ Ηλιούπολης 4-5, Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 10-4,Τρίτων Αμαρουσίου – Πανιώνιος 3-12, ΓΣ Περιστερίου – Παναθηναϊκός 5-11, ΓΣ Ηλιούπολης – Τρίτων Αμαρουσίου 9-3, Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 14-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΓΣ Ηλιούπολης 12

2. Παναθηναϊκός 9

3. Πανιώνιος 6

4. Τρίτων Αμαρουσίου 1 (3-9 από ΓΣ Ηλιούπολης)

………………………………………………………………………………..

5. ΓΣ Περιστερίου 1 (5-12 από ΓΣ Ηλιούπολης)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕ Κολλεγίου 31-0, ΠΑΣ Φοίβος – ΝΑΣ Ημαθείας 8-13. Ο αγώνας Άρης Θεσσαλονίκης – ΝΟ Καβάλας δεν έγινε καθώς αποσύρθηκε τελικά από τη διοργάνωση ο ΝΟ Καβάλας,ΕΑΤΕ Κολλεγίου – ΝΑΣ Ημαθείας 3-20, ΠΑΟΚ – Αρης Θεσσαλονίκης 23-1, Αρης Θεσσαλονίκης – ΕΑΤΕ Κολλεγίου 8-5, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 2-22, ΝΑΣ Ημαθείας – Αρης Θεσσαλονίκης 3-7. Ο τελευταίος αγώνας ήταν προγραμματισμένος για αύριο, αλλά έγινε σήμερα. Ο ΝΟ Καβάλας έχει αποσυρθεί από τους αγώνες,ΠΑΟΚ – ΝΑΣ Ημαθείας 17-1, Αρης Θεσσαλονίκης – ΠΑΣ Φοίβος 10-10, ΠΑΣ Φοίβος – ΕΑΤΕ Κολλεγίου 12-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 12

2.Αρης Θεσσαλονίκης 7

3.ΝΑΣ Ημαθείας 6

4.ΠΑΣ Φοίβος 4

……………………………………………….

5.ΕΑΤΕ Κολλεγίου 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καβάλας αποσύρθηκε από τη διοργάνωση

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Άθως Χαλκιδικής – Μακεδονικός 18-4, Ηρακλής – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Πανσερραϊκός ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο ματς και του αφαιρείται ένας (1) βαθμός, αλλά αναμένεται να αγωνιστεί από αύριο), ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-3,Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 13-1, Πύρρος Ιωαννίνων – Ηρακλής 0-22, Αθως Χαλκιδικής – ΚΕ Κοζάνης 17-0, Πανσερραϊκός – Πύρρος Ιωαννίνων 11-5, ΚΕ Κοζάνης – Μακεδονικός 5-7, ΓΣ Ηρακλής – Αθως Χαλκιδικής 4-12,Μακεδονικός – Πύρρος Ιωαννίνων 20-1, Αθως Χαλκιδικής – Πανσερραϊκός 14-3, ΚΕ Κοζάνης – Ηρακλής 3-12, Πύρρος Ιωαννίνων – Αθως Χαλκιδικής 2-24, Πανσερραϊκός – ΚΕ Κοζάνης 1-2, Ηρακλής – Μακεδονικός 10-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Αθως Χαλκιδικής 15

2.Ηρακλής 12

3.ΚΕ Κοζάνης 9

4.Μακεδονικός 6

…………………………………………

5.Πανσερραϊκός 2

6.Πύρρος Ιωαννίνων 0

Σ.Σ.: Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 2-34, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Ρεθύμνου 1-40, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 6-6.

Η μέχρι στιγμής Βαθμολογία, όπως έχει διαμορφωθεί από χθες: 1. ΝΟ Ρεθύμνου 4 (2 αγ.), 2. ΝΟ Χανίων 4 (2 αγ.), 3. Πλιτς Πλατς 0 (2 αγ.), 4. ΟΦΗ 0 (0 αγ.).

Οι υπόλοιποι αγώνες θα γίνουν: Παρασκευή 24/5 στις 20.00 στο κολ. Ηρακλείου: ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου. Σάββατο 25/5 στις 18.00 στο κολυμβητήριο Ηρακλείου: ΟΦΗ – Πλιτς Πλατς. Κυριακή 26/5 στις 17.00 στο κολυμβητήριο Χανίων: ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 13-2, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΕ Πατρών 4-10,ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Πατρών 2-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 6

2.ΝΕ Πατρών 3

………………………….

3. ΝΑΟ Κέρκυρας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας αποσύρθηκε από τη διοργάνωση.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 3-26, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 6-8,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 19-2, Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 12-13, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 5-10, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 3-22,Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 8-12, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου – Νίκη Βόλου 12-4, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 8-5, ΟΕΝΑΒ  – ΟΥΚ Βόλου 8-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Λάρισας 12

2.ΟΥΚ Βόλου 7 (6-8 από ΝΟ Λάρισας)

3.ΟΕΑΝΑΒ 7 (5-10 από ΝΟ Λάρισας)

…………………………………………………………….

4.Νηρέας Λαμίας 3

5.Νίκη Βόλου 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων είναι προγραμματισμένη για 5-7 Ιουλίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 5/6 στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ. Η Τελική φάση είναι προγραμματισμένη για τις 19-21 Ιουλίου.

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ Η Α’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO

Κατά μία λιγότερες είναι οι ομάδες που θα μετάσχουν στο Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γεννημένοι 1999), η Α’ προκριματική φάση του οποίου αρχίζει αύριο (19 Απριλίου).

Από το πρωτάθλημα, αποχώρησε ο ΝΟ Καλαμάτας και έτσι οι ομάδες που μετέχουν στο φετινό πρωτάθλημα είναι 43.

Οι υπόλοιποι Όμιλοι και τα κολυμβητήρια διεξαγωγής των αγώνων:

1.       Α’ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΝΟΒ, Νίκαιας): ΝΕ Λαμίας, ΑΟ Πετρούπολης, Ιωνικός Νίκαιας, Εθνικός Πειραιά, ΝΟ Βουλιαγμένης

2.       Β’ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΑΝΟΓ): ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ολυμπιακός

3.       Γ’ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Ιλίσιο): Παλαιό Φάληρο, Ηλυσιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακας, Ποσειδών Ιλισίων

4.       Δ’ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ.Ηλιούπολης, Νέας Σμύρνης, Πεντέλης): Τρίτων Αμαρουσίου, ΓΣ Περιστερίου, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, ΓΣ Ηλιούπολης

5.       Α’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΠΑΟΚ, Άρης Θεσσαλονίκης, ΠΑΣ Φοίβος, ΝΑΣ Ημαθίας, ΝΟ Καβάλας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου

6.       Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ.Εθνικό): Άθως Χαλκιδικής, ΚΕ Κοζάνης, Ηρακλής, Πανσερραϊκός, Πύρρος Ιωαννίνων, Μακεδονικός

7.       ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Χανίων): ΑΟ Πλιτς Πλατς Ηρακλείου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου

8.       ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): ΝΟ Πατρών, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΕ Πατρών

9.       ΒΟΛΟΥ (κολ. Νέας Ιωνίας): Νηρέας Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας

Στην Β’ φάση (5-7 Ιουλίου) προκρίνονται: Οι τρεις (3) πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 2, 9, οι δύο (2) πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 7, 8 και οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 1, 3, 4, 5, 6. Σύνολο ομάδων: 30

Η κλήρωση των αγώνων είναι προγραμματισμένη για την Τετάρτη 5 Ιουνίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.30).